czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: glinianki
Data publikacji: 08.09.2016 16:15
Glinki Glinianki Zielonka - nad wodę pod Warszawą

Ciekawe miejsce dla osób szukający wody i miejsca do plażowanie w nie dużej odległości od Warszawy. Glinianki na granicy Zielonki i Kobyłki zmieniają się w ostatnich latach bardzo na korzyść, oferując coraz lepszą infrastrukturę dla osób chcących tu spędzić czas.


Dawniej miejsce dzikich kąpieli znane tylko mieszkańcom najbliższych okolic, dziś nie przypomina siebie z przed lat. Mamy tu wytyczone ścieżki, stanowiska dla wędkarzy i dwie plaże, w tym jedną z mini placem zabaw dla dzieci.


Dojazd do Glinianek jest łatwy, kierujemy się w stronę ulicy Wolności w Zielonce tuż po przejechaniu,przejazdu kolejowego po naszej prawej stronie zobaczymy parking gdzie bezpiecznie możemy zostawić auto.


Od strony ulicy Wolności znajduje się jedna z plaż, ta przy której znajduje się plac zabaw, jest tu też wielkie rozłożyste drzewo, gdzie z łatwością znajdziemy cień podczas upałów.


Dużo więcej miejsca i opcji do plażowania mamy jednak po drugiej stronie zbiornika, jest tu szeroka plaża, ładnie uporządkowana i z dużą ilością piachu. Sporo miejsc zapewniających cień.


Oprócz głównego zbiornika w koło jest też kilka mniejszych, są to miejsca preferowane przez wędkarzy, przy nie których znajdują się mini wejścia do wody, zdeterminowani mogą spróbować wykąpać się i tutaj.


Woda w gliniankach nie jest głęboka przez to kąpiel tu jest bezpieczna. Z racji pochodzenia akwenu posiada jednak charakterystyczny gliniany kolor, nie ma jednak tu aż tylu glonów, charakterystycznych dla płytkich zbiorników wodnych.


Na początku sezonu w wyniku braku deszczu i dodatkowego zasilania w wodę również tutaj mieliśmy problem z jej ilością, na szczęście w porę zaczęto mu przeciwdziałać. Uzupełniano nie dobory wody a obfite deszcze również zrobiły swoje.


Na miejscu brak jest na razie możliwości zakupu drobnych słodyczy czy piwa, przyjezdni radzą sobie jednak doskonale gdyż kilkaset metrów dalej na ulicy Wolności znajduje się Biedronka, na przebiegającej przy samych Gliniankach ulicy Szerokiej znajdziemy również nie wielki sklep spożywczy.


Plażując nie możemy zapominać iż w koło mamy bogaty ekosystem zwierzęcy i roślinny, gniazduje tu kilka rodzajów ptaków, jest też oczywiście para łabędzi.


Trzeba przyznać iż praca włożona przez samorząd przyniosła efekty, miejsce prezentuje się bardzo przyzwoicie, miejmy nadzieje iż podobne wodne enklawy pod Warszawą jak np Jeziorko Moczydło w Karczewie wkrótce pójdą śladem Glinianek.


Serdecznie polecamy na weekend nad wodą pod Warszawą, nawet bez możliwości kąpieli jest tu uroczo.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: glinki glinianki nadwode
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon