czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: gorypieprzowe
Data publikacji: 27.08.2019 20:37
Super weekend 31sierpnia-01września okolice Warszawy

Przed nami prawdziwy super weekend na zakończenie wakacji, święto Wina w Winnicy Dwórzno i Kazimierzu, turniej rycerski w malowniczym zamku Besiekiery, Święto Gór Pieprzowych. Na Polesiu spacer na wrzosowiska z Okiem Parkowca, a dużo bliżej piękne wrzosy na wrzosowisku Mostówka. Dodatkowo święto Archeologii Doświadczalnej pod Kazimierzem i Historyczna inscenizacja Polskie Termopile w Wasiłkowie. Więkoszość będzie też desperacko szukało miejsca nad wodą w okolicach Warszawy, na szczęście tych nie brakuje, warto pomyśleć o kajakach, świeży artykuł o nowych noclegach dla kajakarzy jest już na portalu.

1. Jazdów warsztaty wikliniarstwa i eko biżuterii - zaczynamy weekend już w piątek super ciekawe warsztaty w Jazdowie ( Jazdów 3/8) mistrz wikliniarstwa pokaże nam tajniki swojej sztuki. Przy okazji spacer po Jazdowie to prawdziwe odkrycie.

2. Święto Wina w Winnicy Dwórzno pod Warszawą zeszłoroczna pierwsza edycja święta wina cieszyła się wielkim powodzeniem, tym razem bawimy się dwa dni. Absolutnie do polecenia, pamiętajmy też o pobliskiej Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach.

3. Turniej rycerski Besiekiery - chyba najbardziej malownicze ruiny w okolicach Warszawy, turniej to doskonały powód by je zobaczyć, przy okazji mamy blisko do kultowego lazurowego jeziora Osadnik Gajówka, można też wpaść do powiększonych Term Uniejów.

4. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej grodzisko Żmijowiska pod Kazimierzem- kolejna edycja wydarzenia to kilka dni warsztatów trwających aż do soboty, w programie próba odpalenia pieca do wytopu szkła, garncarstwo, i inne pradawne rzemiosła. Można poznać pozytywnie zakręconych ludzi min Panią Kasie z Miejskiej Kniei pod Skierniewicami ( to miejsce bezwzględnie polecamy na weekendowy 1 dniowy wypad).

5. Święto Wina Kazimierz - kazimierskie winobranie rozpocznie się w sobotę o 11, idealna okazja by poznać produkty okolicznych winnic a jest ich coraz więcej. Dojazd do Kazimierza też wkrótce jeszcze się poprawi, jesień to dobra pora by odwiedzić winnice.

6. Święto Gór Pieprzowych - doskonały powód by wybrać się w najbliższych weekend do Sandomierza, przy okazji poznamy wspaniały relikt Góry Pieprzowe z których możemy napawać się widokiem na miasto, zaplanowano też I bieg gór Pieprzowych.

7. Dzień Dobry Polesie z Okiem Parkowca- gdyby skusiło nas kameralne pojezierze to ciekawą propozycją jest spacer na bagna i wspaniałe wrzosowisko przy okazji poznamy Oko Parkowca które na co dzień dostarcza nam wspaniały zdjęć z Poleskiego Parku Narodowego. Start w Lejnie o 5 rano w sobotę. Gdyby było nam jednak za daleko pamiętajmy o położonym bardzo blisko Warszawy wrzosowisku - Wrzosowisko Mostówka czeka na nas.

8. Polskie Termpolie - Husarze przeciw Tatarom bitwa pod Hodowem - super historyczna impreza w Wasiłkowie na Podlasiu, start w niedziele o 12.00 . Z Wasiłkowa mamy blisko do Supraśla, lawendowego Dworzyska czy na szlak rękodzieła z Czarnej Białostockiej, możemy więc zmontować fajną wycieczkę na Podlasie.

Ostatni weekend wakacji z prawdopodobnymi temperaturami powyżej 30 stopni, warto szukać więc miejsc która zapewnią choć trochę chłodu, przyda się wiedza o atrakcjach okolic Warszawy :) z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swietowina zamki wrzosy gorypieprzowe
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon