czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: jarmarki
Data publikacji: 12.12.2016 14:24
Jarmark Średniowieczny - Muzeum Starożytnego Hutnictwa Pruszków

Za nami pierwsza edycja Jarmarku Średniowiecznego w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Trzeba przyznać, że jak na debiut wypadła bardzo okazale. Organizatorom udało się zgromadzić kilkanaście bardzo ciekawych stoisk, gdzie swoje wyroby prezentowali rzemieślnicy i rekonstruktorzy.


Jarmark był doskonałą okazją by poznać ich ofertę i plany na 2017 rok, niektóre są naprawdę ciekawe. Wydarzenie odbywało się w podziemiach Muzeum, co doskonale wyeliminowało ryzyko zderzenia się z deszczową i niesprzyjająca aurą z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Uczestnictwo w Jarmarku to także okazja do odwiedzenia samego Muzeum, które jest naprawdę interesujące.


Naszą szczególną uwagę przykuły stoiska z ceramiką, zorganizowane przez osoby z okolic Radzymina. Dzieci mogły tu pobawić się fragmentami wyrobów a nawet spróbować doprowadzić do ładu rozbite naczynia. Od niezwykle miłej obsługi stoiska dowiedzieliśmy się, iż już wkrótce pełną parą ruszy warsztat garncarski w okolicach Radzymina a dokładniej w Słupnie. Tam też będzie można uczestniczyć w rodzinnych warsztatach. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż do tej pory w bezpośredniej bliskości Warszawy brak było tego typu atrakcji.


Nie mniej atrakcyjnie prezentowało się stoisko Janie Ignis. Tutaj szczególną popularnością cieszyły się repliki drobnych koralikowych ozdób, można było usłyszeć skąd pochodzą i jakie miały znacznie.Tuż obok, osoby z projektu Harundo prezentowały wyroby z poroża, oprawki, szpile, pojemniki. Niektóre to naprawdę skomplikowane i ciekawe mechanizmy. Tematyka związana z tego typu wyrobami w sposób bezpośredni łączy się też z ekspozycją Muzeum. Nie dziwi więc fakt, iż Harundo można też spotkać podczas tematycznych warsztatów organizowanych periodycznie w Pruszkowie.


Płeć piękną interesował kram z ziołami przygotowany przez Herba Cognita. Również w tym przypadku możemy umówić się na indywidualne warsztaty by poznać tajniki leczenia czy zbierania tych niezwykle pomocnych, dostępnych na wyciągniecie ręki roślin.


Tuż obok zainstalowali się też wojowie z pozytywniehistoryczni.pl, na co dzień działający na zamku w Ciechanowie. Już za moment, bo 18 grudnia rusza tam wystawa prezentująca owoce pracy fascynatów czasów Wikingów i Średniowiecza. Także w przypadku Ciechanowa plany są ambitne. Być może w przyszłości powstanie stały obóz Wikingów gdzie moglibyśmy zapoznać się z ich historią. Niewątpliwie wzbogaciłoby to weekendową ofertę turystyczną Ciechanowa.


Drobną biżuterię z metalu można było też nabyć na stoisku Archeoconcept. Tu także mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawego na temat cywilnej rekonstrukcji. Archeoconcept współpracuje też z Muzeum w ramach pokazów związanych z kowalstwem. Ich także, podobnie jak Harundo spotkamy periodycznie w Pruszkowskim Muzeum, warto śledzić profil tej instytucji.


Wydaje się, iż mimo sobotniej aury, frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Jest to dobry prognostyk na przyszłość i szansa na to by Jarmark Średniowieczny zapisał się na stałe w kalendarzu imprez Muzeum Hutnictwa Średniowiecznego. Czekamy więc na kolejną wiosenną edycję, nie zwlekajmy jednak z odwiedzeniem Muzeum już wcześniej. Jest to jedno z miejsc, które na pewno pozytywnie nas zaskoczy.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki nowosc
Data publikacji: 14.12.2018 12:01
Jarmarki Bożonarodzeniowe okolice Warszawy - Łowicz, Konstancin, Żyrardów:)

Grudzień to czas jarmarków. W ten weekend wystartował Kraków i Gdańsk, w połowie miesiąca wysyp imprez w okolicach Warszawy, okazja by zimowo wybrać się do Łowicza, Konstancina czy Żyrardowa.

Jarmark w Krakowie wystartował w pierwszy weekend grudnia. Tradycyjnie walczy o palmę pierwszeństwa wśród polskich imprez tego typu. W tym roku dodatkowo doszedł mu nowy powód do chwały, krakowskie szopki zostały wpisane na listę dziedzictwa Unesco. Tego roku nową ciekawą inicjatywą będą też prezentacje walorów okolicznych miejscowości, przewidziano również czas dla Słowacji. W najbliższym tygodniu mamy zaplanowaną paradę Mikołajów, a 9 grudnia tradycyjne święto krakowskich kupców. Mimo iż bezpowrotnie zniknął tani weekendowy pociąg Dragon, to lukę po nim stara się wypełniać PKP Intercity. Do grodu Kraka możemy pojechać pociągami marki TLK lub IC w rozsądnych cenach i dogodnym rozkładzie. Możliwy jest nawet wypad na 1 dzień, z powrotem o 19.15 lub alternatywnie o 21.48. Będąc w Krakowie nie można pominąć zwiedzenia podziemi pod rynkiem, miejsce jest doprawdy niesamowite.

Jarmark w Gdańsku - także w przypadku Gdańska mamy kilka super nowości, jarmarkowe atrakcje usytuowano w nowym miejscu na Targu Węglowym. Dzieci zachwyci piękna dwupoziomowa świąteczna karuzela, na miejscu mamy też stałą strefę food, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków. W pobliskiej zbrojowni czeka na nas targ rękodzieła i rzemiosła. Głównie z myślą o najmłodszych przygotowano też tematyczne warsztaty. Podczas kolejnych weekendów zapoznamy się m.in z tajnikami tworzenia ozdób, kartek świątecznych czy anielskich strojów.

Kazimierze Dolny - Jarmark w Kaziku zaplanowano także na 15-16 grudnia. Możemy liczyć już wtedy na trwały śnieg, tak by wkomponować wizytę na Jarmarku z szusowaniem na Stacji Narciarskiej Kazimierz, która na ten sezon szykuje kilka nowości.

Łowicz - po raz drugi będzie starał się przyciągnąć weekendowych turystów, 15-16 grudnia przygotowano szereg atrakcji dla przyjeżdżających. Lokalni wytwórcy będą nas kusić swoimi rarytasami, łowickie przepiękne rynki będą tętniły życiem podczas tego specjalnego weekendu. Wyjątkowy czas by odkryć zimowy Łowicz, jeżeli trafimy na śnieg będziemy bardzo zadowoleni.

Konstancin Jeziorna - 16 grudnia tradycyjny jarmarkowy festyn w Konstancinie. W zeszłym roku było ciekawie, wspólne kolędowanie, zagroda ze zwierzakami, Mikołaj z pomocnikami i rękodzieło przyciągnęły do Konstancina sporą grupę przyjezdnych. Przy okazji warto pamiętać o tężni i spacerze śladami częstokroć podupadłych konstancińskich rezydencji.

Mińsk, Sokołów i Kozienice - także mniejsze ośrodki starają się przyciągnąć bożonarodzeniowymi imprezami. Już w najbliższy weekend jarmark z rękodziełem w Kozienicach, na 16 grudnia swoje imprezy zaplanowały zaś Mińsk Mazowiecki i Sokołów Podlaski.

Żyrardów - Święty Mikołaj w osadzie fabrycznej - rokrocznie ciekawa impreza świąteczna odbywa się też w Żyrardowie. W gościnnych progach Muzeum Lniarstwa prezentują swoje wyroby lokalni twórcy, hasają elfy i Mikołaj. W ostatnim czasie Muzeum wzbogaciło się o kolejny produkt turystyczny, nocne zwiedzanie z elementem grozy... zapewne będzie się cieszyło podobną popularnością jak "Duszna sprawa" w Płocku, organizowana corocznie przez Duces Mazovie. Koniecznie warto odwiedzić też Beer Bros - lokalny rzemieślniczy browar, który doczekał się już swojego autorskiego pubu.

Jarmark Forteca Kręglickich - Fort Legionów - ostatnie przedświąteczne zakupy będziemy mogli zrobić podczas eleganckiego jarmarku w Forcie Legionów 23 grudnia od 10.00 do 18.00.

Jarmarki to doskonała okazja do mobilizacji i wybranie się na krótką wycieczkę za miasto, także podczas zimowego czasu, tym bardziej że część z wymienionych atrakcji odbędzie się w bezpośredniej okolicy Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki grudzien
Data publikacji: 30.11.2016 11:21
Jarmark w Krakowie - idealna okazja by odwiedzić gród Kraka poza sezonem

Wystartował kolejny krakowski Jarmark. W ostatni weekend wybraliśmy się więc do Krakowa by sprawdzić jak prezentuje się poza ścisłym sezonem turystycznym.


Koloryt i gwar wielokulturowej rzeszy turystów towarzyszy nam tu na każdym kroku. Odwiedzających jest wielu, ale nie mamy poczucia tłoku. Bez wątpienia mamy do czynienia z atmosferą międzynarodowej turystycznej metropolii. W Krakowie, w jako chyba jedynym mieście w Polsce, możemy tego doświadczyć cały rok.


Świąteczna atmosfera wita nas już na Dworcu Głównym. Nowoczesny obiekt jest doskonałą baza przesiadkową w sytuacji gdy planujemy podróże do Wieliczki, Bochni czy Tarnowa. Na placu przed budynkiem starego dworca rozłożyły się kramy, gra muzyka, naturalnie jest też choinka. Miło witać się i żegnać w ten sposób z miastem.


Główny Jarmark odbywa się na rynku, kramy doskonale wpisują się w przepięknie oświetlone zabytki tj. Ratusz, Sukiennice, kościół Świętego Wojciecha i bazylikę Mariacką. Znajdziemy tu wszystko, poczynając od pamiątek związanych z miastem, po bożonarodzeniowe przepiękne bombki. Nie zbrakło również słodyczy, ręcznie wyrabiane cukierki i lizaki szczególnie ucieszą najmłodszych. Na miejscu możemy się też posilić tradycyjnym polskim jadłem, kramy z kiełbasą, golonką i żeberkami cieszą się wielką popularnością. Podobnie jak stanowiska z wielkimi beczkami Grzańca Galicyjskiego, tutaj kolejki zdają się nie mieć końca.


Na scenie zaplanowano szereg koncertów. Muzyka rozgrzewa nawet podczas niesprzyjającej pogody. Ludzie spontanicznie się tu bawią, bez względu na rodzaj muzyki. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, iż sporo tutaj turystów z nacji południowych. Włosi, Hiszpanie czy Portugalczycy uwielbiają taniec i zabawę do późna.


Wkrótce przybędzie jeszcze jedna, chyba najbardziej kojarzona z Krakowem wystawa Szopek Bożonarodzeniowych. Już bowiem w ten czwartek 1 grudnia, tradycyjny konkurs na najpiękniejszą Szopkę, a w najbliższy weekend ruszy tradycyjna wystawa pokonkursowa. Start już w niedzielę 4 grudnia w Pałacu Krzysztofory.Na pewno będąc w Krakowie na rynku nie sposób ominąć ekspozycji Podziemia Rynku. Jest to jeden z turystycznych hitów miasta. W sezonie konieczna jest rezerwacja, obecnie możemy się tu udać ad hoc. W tym miejscu poznamy historię miasta i samego rynku, na najmłodszych czeka multimedialna sala z inscenizacją legendy o królu Kraku. By w pełni skorzystać z atrakcji jakie oferuje to miejsce trzeba zaplanować co najmniej 1,5 do 2 godzin. Uwaga, bardzo ciekawe filmy historyczne wyświetlane są na ostatnim etapie zwiedzania, warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu.


Kazimierz to specjalne miejsce w Krakowie, również tutaj nie ma już tłoku. Wieczorami w weekendy wciąż można tu posłuchać muzyki w klimacie klezmerskim, wszystko w odległości kilkunastominutowego spaceru od centrum. A kto szuka jeszcze większego spokoju może udać się np. na plac Wolnica, tutaj znajdziemy m.in. lokal z doskonałym rzemieślniczym browarem z Bieszczad Ursa Maior.


Wraz z ostatnimi dniami listopada dobiega końca akcja rezydencje królewskie za darmo. Wyraźnie odczujemy to m.in. na Wawelu. O bilety będzie dużo łatwiej, nie będzie też tłoku.


Klika porad praktycznych. Warto rozważyć udanie się do Krakowa pociągiem Dragon, Kolei Mazowieckich. Dobry rozkład, atrakcyjna cena i elastyczność, to ułatwia planowanie. Jeżeli poruszamy się komunikacją miejską, pamiętajmy o zakupie biletu weekendowego, znacząco upraszcza podróżowanie. Zarówno bilet na pociąg jak i bilety miejskie kupimy w aplikacji mobilnej Sky Cash.


Warto pomyśleć o wyprawie w któryś z najbliższych weekendów z Warszawy do Krakowa, to tylko 2 i pół godziny pociągiem.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki
Data publikacji: 28.11.2016 14:05
Weekend 3-4 grudnia pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend znów sporo atrakcji, wśród nich jarmarki w Płocku i Zamościu. Będzie kilka imprez mikołajkowych, m.in. wąskotorówka Sochaczew pojedzie w trasę mikołajkową. W samej Warszawie zamknięcie sezonu na Wiśle, Barbórka Wiślana i spotkanie z Flisakami w porcie Czerniakowskim. Kto zaś jest fanem historii nie może odpuścić defilady historycznej w niedzielę, w sobotę na Zamku Czersk chyba ostatnia historyczna rekonstrukcja AD 2016. Powoli rozkręcają się zimowe atrakcje - Hotel Holiday Inn otwiera sezon na lodowisku, zaprasza też na curling. W Farmie Iluzji ruszyła zaś wioska Świętego Mikołaja.


1. Jarmarki Bożonarodzeniowe Płock Zamość Łódź - tym razem kusić nas będą Płock i Zamość, obydwa miasta niewątpliwie warte odwiedzin a jarmarkowa sceneria tylko dodaje im atrakcyjności. Trwają jarmarki w innych miastach, warto pomyśleć o wyprawie do Krakowa, wciąż jeszcze tanio bo za 26 zł w taryfie rodzinnej, pojedziemy tam pociągiem Dragon.


2. Market Świąteczny Kinoteka PKiN - w sobotę o 11.00 startuje świąteczny market w samej Warszawie.


3. Defilada 100-lecie wkroczenia Legionów do Warszawy - w niedzielę o 13.00. Szykuje się ciekawa prezentacja, do stolicy zjeżdżają najaktywniejsi z rekonstruktorów.


4. Rekonstrukcja wojny z Zakonem Krzyżackim z 1521 r. Zamek Czersk - w zimowej scenerii - ostatnia tegoroczna rekonstrukcja, bawić się będziemy zarówno w sobotę jak i niedzielę.


5. Ściepa i Wiślana Barbórka - dwie imprezy kończące sezon żeglugowy na Wiśle. W sobotę w Porcie Czerniakowskim przeniesienie łodzi na zimowanie i spotkanie z flisakami. W niedzielę Barbórka, w planie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem.


6. Mikołajkowy kurs kolejki Sochaczew i darmowe zwiedzanie Muzeum - w sobotę 3 grudnia zaplanowano specjalny kurs. W planach jest wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym spotkanie z ich ulubionym Świętym. Po 15.00 wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Warto, bo kolekcja pojazdów jest naprawdę imponująca.


7. Otwarcie sezonu zima Holiday Inn Józefów- jeden z najbardziej zaangażowanych w przyciągniecie weekendowych klientów hoteli pod Warszawą otwiera sezon zimowy. Lodowisko i nowość tego sezonu curling, startujemy 3 grudnia.


8. Ruszają spacery na Spotkanie Św. Mikołaja w Białymstoku - gdybyśmy planowali weekend na Podlasiu pamiętajmy, że w niedzielę o 14.00 ruszamy tropić Świętego Mikołaja. Bezpłatne spacery organizuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.


9. Ruszyła też Mikołajkowa Farma Iluzji -w ostatni weekend ruszyła niezwykła atrakcja na Farmie Iluzji, spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie możliwe w każdy kolejny weekend.


Oferta na pierwszy weekend grudnia prezentuje się naprawdę bogato. Tymczasem czekamy na mocniejszy śnieg. Atrakcje zimowe i mikołajkowo-jarmarkowe w Warszawie i poza nią będą w najbliższe weekendy bezsprzecznie na pierwszym planie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend jarmarki
Data publikacji: 22.11.2016 9:09
Weekend 26-27 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami ostatni weekend listopada, jest nadzieja iż piękna jesienna pogoda zostanie z nami jeszcze kilka dni. Rusza sezon Jarmarków Bożonarodzeniowych, w tym tygodniu startuje ten najbardziej rozpoznawalny w Krakowie, działa już jego odpowiednik we Wrocławiu. Korzystajmy z opcji taniej podróży weekendowej do Krakowa pociągiem Dragon zaś do Wrocławia samolotem Ryan Air. W najbliższy weekend także dzień Kolejarza, w sobotę zwiedzimy gratis Parowozownie Skierniewice możemy też wybrać się na wycieczkę parowozem z Gniezna, więcej kolejowych atrakcji czekać na nas będzie jednak w 1 weekend grudnia.

W czwartek ruszają w Warszawie targi turystyczne TT Warsaw - warto zapoznać się z ich ofertą, jeszcze do jutra możemy się zarejestrować i otrzymać wejściówkę gratis. Z innych ciekawych imprez warto wymienić Targi Piw Rzemieślniczych w Lublinie czy ciekawe warsztaty Lalki Motamy w Łowiczu, będzie też kiermasz rękodzieła w Pionkach. W piątek Black Friday - okazje do tanich zakupów biletów lotniczych - zobaczymy czym tym razem zaskoczą nas przewoźnicy.1. Jarmarki Bożonarodzeniowe - w tym tygodniu startuje Kraków, działa już Wrocław a w kolejnym tygodniu weekendowe Jarmarki w Zamościu i Płocku.


2. Targi Turystyczne TT Warsaw - oferta polskich i zagranicznych regionów, krajem partnerskim Rumunia, od nie dawna mamy już możliwość polecieć tam tanio Wizz Air.


3. Dzień Kolejarza - gro imprez będzie połączonych z Mikołajkami(1 weekend grudnia), w najbliższy weekend zaś darmowe zwiedzanie z przewodnikiem niesamowitej Parowozowni Skierniewice będzie też możliwość podróży parowozami z Gniezna,warto przyjrzeć się ofercie Turkol na pierwszy grudniowy weekend.


4. Lalki Motamy strachy wypędzamy w Łowiczu - w niedziele warsztaty dla całej rodziny, dwie edycje o 11 i 13 na Starym Rynku w Łowiczu.


5. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła Pionki - w niedziele od 10 do 17 możliwość zapoznania się z ofertą lokalnych twórców w Centrum Aktywności Lokalnej.


6. Lubelskie Targi Piw - Targi Lublin będą gościły najlepsze browary rzemieślnicze z całej Polski, dobry powód by wybrać się do Lublina lub wpaść tu przy okazji odwiedzin Kazimierza czy Nałęczowa.


7. IV Festiwal Pieśni Radosnej - w Gnieździe Piratów w Warszawie, będziemy wspominać klimat gór i leczyć tęsknotę za nimi.


8. Darmowe Rezydencje Królewskie - ostatni weekend by skorzystać, dodatkowo na Zamku Królewskim specjalne prezentacje Królewska Kolekcja zegarków, i Królewska Kolekcja ukryta w szafie.


Warto skorzystać z ostatniego tchnienia jesieni by wybrać się w najbliższy weekend poza Warszawę.Foto:W. Majka - źródło UM w Krakowie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki targiturystyczne
Data publikacji: 21.11.2016 10:35
Jarmarki Bożonarodzeniowe-Kraków, Żyrardów, Płock, Zamość :)

Już niedługo rozpoczną się pierwsze Jarmarki Bożonarodzeniowe. W dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk potrwają kilka tygodni. Mniejsze ośrodki przygotują weekendowe imprezy tego typu. W okolicach Warszawy najciekawiej zapowiadają się te w Płocku i Żyrardowie. Nie możemy też zapomnieć o Zamościu, będzie to doskonała okazja by odwiedzić to piękne miasto w zimowej scenerii.


24 listopada ruszy chyba najbardziej znany w Polsce Jarmark Krakowski, idealna okazja by wybrać się do grodu Kraka na weekend. Tradycyjne krakowskie szopki a także możliwość zwiedzania pięknie oświetlonego Starego Miasta są kusząca opcją. Wciąż możemy korzystać z weekendowych połączeń Kolei Mazowieckich. Pociąg Dragon zapewnia dogodne godzinowo dotarcie do Krakowa w sobotę i powrót w niedzielne popołudnie.


Absolutną nowością będzie pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Żyrardowie. Odbędzie się pod hasłem Fabryka Świętego Mikołaja. Postindustrialne wnętrza tego pięknie odrestaurowanego miasta zapewnią niesamowite wrażenia i emocje. Warto zarezerwować weekend 10-11 grudnia by udać się do tego urokliwego podwarszawskiego miasta.


3-4 grudnia będzie miał miejsce Jarmark w Płocku. Reklamujący się jako idealne miejsce na weekend Płock, będzie miał kolejną okazję by przyciągnąć warszawskich turystów. Atrakcyjne ceny hoteli i dobra kuchnia a także niebanalni przewodnicy pod wodzą Duces Mazovia to dodatkowe argumenty by poważnie rozważyć wizytę w dawnej stolicy Mazowsza.


Po sukcesie 1 edycji Jarmarku w Twierdzy Zamość w 2015 r. z niecierpliwością czekamy na szczegóły wydarzenia planowanego w 2016 roku. Ciekawych imprez w idealnym mieście przybywa, oferta turystyczna rozwija się m.in. dzięki rekonstruktorom, w tym Stowarzyszeniu Turystyka z Pasją. Zamość zaprosi nas do siebie w pierwszy weekend grudnia.Jarmarki we Wrocławiu i Gdańsku ruszą odpowiednio 18 listopada i 3 grudnia. W obu przypadkach bardzo dobrą opcją jest podróż na 1-2 dni na pokładzie samolotów Ryan Air z Okęcia. W przypadku Gdańska możliwy jest nawet wypad na 1 dzień bez noclegu. Dla prawdziwych fanów Jarmarków ciekawą opcją może być połączenie wyjazdu do Wrocławia z wycieczką do czeskiej Pragi.


Jarmark Bożonarodzeniowy w samej Warszawie wystartuje 25 listopada i potrwa do 23 grudnia.


Jarmarki Bożonarodzeniowe to doskonały pretekst by wyrwać nas z Warszawy na Weekend. Szczególnie, że konkurencja w transporcie będzie w najbliższym czasie rosła, co oznacza niższe ceny na weekendowe wypady. Za rok na Jarmarki będziemy mogli polecieć tanimi liniami z Warszawy m.in. do Wilna i Lwowa.


Zdjęcia: UM Kraków autor W.Majka, P.Krawczyk.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki krakow plock zyrardow dragonKM
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon