czekam


   Wyszukiwanie wg.: jarmarktumski
Data publikacji: 03.06.2016 17:27
Jarmark Tumski za nami, 3 lipca ruszają wakacyjne spacery po Płocku

Dziś w południe ruszył Jarmark Tumski w Płocku. Kilka stref tematycznych, koncerty, regionalne przysmaki oraz popisy rzemiosła uatrakcyjnią to organizowane już po raz ósmy wydarzenie. Dzieci ucieszą stoiska z klockami Lego a także konkurencyjnej polskiej firmy Cobi, mamy też karuzele i dmuchańce.


Zaplanowano kilka ciekawych koncertów, w tym m.in. noc cygańską. Prognoza pogody jest bardzo dobra, tym bardziej powinniśmy skorzystać z okazji i wyruszyć w ten weekend do Płocka.


Przed samą sceną zobaczymy przy pracy garncarza, który poinstruuje jak wykonać samodzielnie naczynie. O ile nam się uda można je będzie zabrać na pamiątkę do domu. Dzieci nie pozwalają garncarzowi na odrobinę przerwy.Obok swoją bazę ma specjalista od wyrobów z wikliny, na co dzień prezentujący się w Skansenie w Sierpcu. Bardzo ciekawie objaśnia jak wykonać proste wyroby z tego dostępnego powszechnie materiału.


Ulica Grodzka również zamienia się w miejsce pełne kolorowych kramów. Polecamy różnorakie sery a także powidła z żurawiny. Jest też biżuteria i wyroby ze skóry, na pewno skuszą nie jedną kobietę. Na Grodzkiej zjemy również najlepsze lody w Płocku, warto spróbować gdyż są wyrabiane wg dawnej receptury.


Regularnie też z okolic molo ruszają statki na krótkie rejsy Wisłą.


Zapraszamy serdecznie w ten weekend do Płocka. Jeżeli jednak nie uda nam się, warto skorzystać z okazji, jaką będą co niedzielne tematyczne spacery. Rozpoczną się już 3 lipca. Zaczynamy z motywem przewodnim X wieków Płocka, później Spichlerze, Średniowieczny Płock, Muzeum Żydów , Jagiellonka, Małachowianka Stary Rynek, Obrona Płocka , Książnica Płocka, Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Teatr Dramatyczny i tak do końca sierpnia.


Niedzielne weekendowe spacery po Płocku to super okazja by zaplanować wypad z Warszawy. Możemy planować elastycznie, gdyż liczba miejsc nie jest ograniczona a sama usługa jest bezpłatna.


Perła Mazowsza zachęca do weekendowych wizyt. Tylko nieco ponad 100 km od Warszawy. Dodatkowo możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc po drodze. Czerwińsk, Nowy Duninów, Sanniki są dodatkową motywacją.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plock jarmarktumski
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon