czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kaszteluniejow
Data publikacji: 06.04.2016 22:43
Nowe Termy w okolicach Warszawy - gdzie i kiedy powstaną
Celejów w okolicach Kazimierza Dolnego, Pabianice nieopodal Łodzi, wreszcie Bałtów w Świętokrzyskim to trzy lokalizacje, które w najbliższych latach mają największe szanse zagościć na stałe na mapie polskiej turystyki termalnej. Jak idą prace, kto ma największe szanse ?

Każda z wymienionych lokalizacji jest dla turystów z Warszawy atrakcyjną alternatywą dla dzisiejszej oferty. Celejów będzie kusił bliskością Kazimerza Dolnego, Puław a także kajakowymi wycieczkami po Wiśle i nieodległym Wieprzu, w zimie zaś do dyspozycji turystów jest kilka okolicznych wyciągów narciarskich. Projekt prowadzony przez firmę deweloperską Mak Dom napotyka jednak na szereg trudności, próbki z odwiertów są nadal analizowane w laboratoriach. Mimo iż w jedynym z nich zasoby wodne wydają się niewystarczajace, to inwestor jest optymistycznie nastawiony do możliwości skorzystania z zasobów alternatywnej lokalizacji. Temat ciągnie się już wiele lat, trudno więc wierzyć w jego rychłą realizacje. Jednak zaawansowanie prac powoduje, iż można domniemać, że znajdą się chętni do ich kontynuowania. Lokalizacja wydaje się perfekcyjna a dodatkowo w perspektywie kilku lat dokończona zostanie droga expresowa do Warszawy, co skróci czas podróży do nieco ponad godziny jazdy autem.

Kolejną ciekawą lokalizacją są Pabianice, położone nieopodal Łodzi, z racji centralnej lokalizacji i rozwiniętej sieci dróg bardzo dobrze skomunikowanej ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. Same Pabianice kuszą post industrialną architekturą, dobrą jakość oferują ośrodki SPA i to zarówno Day Spa jak i nowo powstała czterogwiazdkowa fabryka Wełny w Pabianicach. Projekt w Pabianicach prowadzi krakowska firma GER, ma ona szerokie doświadczenie w tego typu inwestycjach w Polsce, co niewątpliwie dobrze wróży. Przed termami jednak daleka droga, próbne odwierty, organizacja wartego przeszło 150 milionów finansowania i sama budowa na pewno potrwają kilka lat. Mocne zaangażowanie pabianickiego ZEC i wkomponowanie projektu w szerszy kontekst związany z ogrzewaniem miasta, pozwala sądzić, iż wykonalność jest w tym przypadku bardzo realna.

Patrząc na determinacje i zaangażowanie prywatnego właściciela, największe szanse by nas pozytywnie zaskoczyć mają termy Bałtów. Ten niedawno anonsowany projekt doskonale wpisuje się w założenie wydłużenia sezonu w całym Bałtowskim Parku, a co za tym idzie zniwelowanie negatywnej sezonowości, która mocno daje się we znaki wszystkim polskim parkom rozrywki. Wart ponad 200 milionów złotych projekt ma szanse doczekać się realizacji już w 2020 roku. Również i w tym przypadku zbiegnie się to z poprawą infrastruktury drogowej, m.in. budową drogi expresowej do Krakowa przez Kielce, obwodnicy Góry Kalwarii, obwodnic Lublina i Kraśnika. Spowoduje to, iż Bałtów będzie jeszcze bliżej Warszawy a także innych istotnych miast, z których turyści chętnie wyruszą na wycieczkę w Świętokrzyskie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 23:12
Geotermia z Warszawy na weekend - jaki wybór ?
Oferta termalna na krótki weekendowy wypad z Warszawy jest raczej ograniczona. Jest jednak nadzieja. Zapowiadane nowe inwestycje w miejscach nieodległych, mających już teraz, lub z bliską perspektywą bardzo dobrego połączenia drogowego z Warszawą. Na dziś sytuacja przedstawia się następująco.

Niekwestionowanym liderem termy w Uniejowie, ich kompleksowy charakter a także dogodna lokalizacja pozwalają zorganizować nawet jednodniowy wypad. W sezonie niestety nie unikniemy kolejek, dla osób które są pierwszy raz warto zwrócić uwagę na szacowany czas oczekiwania, być może warto rozważyć alternatywę lub skorzystanie z innego typu atrakcji w okolicy a tych nie brakuje. Pobyt w Uniejowie można powiązać ze zwiedzaniem Zoo Safari w Borysewie, wycieczką do Łodzi, gdzie na najmłodszych czeka muzeum Semafor, bądź podziemna trasa Dętka, można też odwiedzić Łęczyce z zamkiem i muzeum diabła Boruty.


Pewną alternatywą, choć mówimy tu o innej jakości,baseny termalne w Poddębicach. Jest to w zasadzie zespół basenowy, nie oferuje extra atrakcji, nadaje się jednak wyśmienicie dla najmłodszych, również ceny są tu odpowiednio niższe. Sezon jest niestety dość krótki, zwykle kończy się we wrześniu.

Najbliżej Warszawy znajdują się termy Mszczonów, również w tym przypadku trudno jest im wytrzymać konkurencje z termami uniejowskimi. Dodatkowo w ostatnich latach zaostrzeniu uległa polityka cenowa, brak jest biletów rodzinnych, brak możliwości płatności kartą, również liczenie czasu pobytu odbiega od standardów. Pobyt dla rodziny 2+2 dla biletu 3 godzinnego jest już znaczącym wydatkiem, w sezonie zimowym jest to kwota powyżej 100 PLN. Liczba atrakcji w niskim sezonie jest wyjątkowo uboga. Ciekawą możliwością jest wysłanie naszych pociech na wycieczkę do term z dziadkami, w promocji dla emerytów i rencistów ci ostatni płacą jedynie 5 PLN za godzinę.

Jeżeli chodzi o inne propozycje, to w grę wchodzi dłuższa wyprawa - do termy Inowrocławskie, w tym przypadku pobyt można powiązać ze szlakiem piastowskim, bądź wizytą w Toruniu.

Jeszcze dłuższa wyprawa bo o prawie 3 godz drogi od Warszawy zlokalizowane są geotermy Grudziądz. Specjalną atrakcją jest tu tzw piramida - tężnia solankowa. Wizytę w termach można powiązać ze zwiedzaniem romantycznego Chełmna, lub wizytą na zamkach krzyżackich, Malbork znajduje się nieco ponad godzinę drogi od Grudziądza.

Nadchodzą jednak lepsze czasy dla turystyki geotermalnej, co najmniej trzy interesujące projekty są na różnym stadium wykonalności. Pierwszym z nich jest projekt zlokalizowany w Celejowie nieopodal Kazimierza Dolnego, drugim projekt w Pabianicach pod Łodzią, aspirujący do przejęcia części klientów z Uniejowa, trzecią zaś opcją jest centrum termalne w Bałtowie uzupełniające obecną ofertę i tak bardzo już popularnego parku bałtowskiego.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.04.2016 22:20
ZOO SAFARI BORYSEW - otwiera sezon - 2 kwietnia

Zoo Safari po kilku miesiącach przerwy szykuje się do otwarcia nowego sezonu. Gwiazdy ogrodu, urodzone w Borysewie białe lwy Laari i Leo, rosną jak na drożdżach. Zoo obiecuje nowe atrakcje na 2016 rok. Na pewno będziemy mogli oglądać nowo pozyskane zwierzęta, choć ich pojawienie się cały czas owiane jest mgiełką tajemnicy. Już w połowie 2015 awizowano bowiem przybycie białego nosorożca, do dziś w tej sprawie brak jest więcej informacji. Cały czas przychodzą też w Zoo na świat kolejne zwierzaki, ostatnio były to na przykład świnki wietnamskie.


Czekamy więc niecierpliwie na nowości nowego sezonu, które powinny pojawić się wkrótce. Według przedstawicieli Zoo będzie on pełen niespodzianek. W przedsezonową promocję Zoo zaangażowało tym razem celebrytów m.in. Dorotę Gardias i Rafała Brzozowskiego. Zoo zrezygnowało jednak z udziału w targach i innych masowych imprezach turystycznych, w dużej mierze opierając swój marketing na partnerstwie z Termami Uniejów i Experymentarium w Łodzi. Taki alians nie jest przypadkowy. Turyści odwiedzający Zoo Safari mogą powiązać wycieczkę z relaksem w Termach. Nieopodal znajdują się też atrakcyjne dla turystów miejscowości jak Łęczyca z zamkiem i nieodległa romańska kolegiata w Tumie. Rok 2016 i wydarzenia związane z rocznicą chrztu Polski sprawią, iż turystycznych wydarzeń w niewielkiej odległości do Zoo będzie sporo.


Znakiem rozpoznawczym Zoo Safari są przedstawiciele wielkich kotów, Tygrysy Bengalskie, szalenie rzadkie Białe Lwy czy w końcu Pumy. Specjalizacją Zoo są też zwierzęta białe. Obok wspomnianych tygrysów i lwów mamy w zoo również białe kangury, wilki czy wielbłądy. Nieprzypadkowe są więc starania o pozyskanie białego nosorożca. Tym co dodatkowo odróżnia Zoo Safari od innych podobnych obiektów, jest możliwość obserwacji karmienia zwierząt i to z naprawdę bliskiej odległości.


Przeżyciem dla najmłodszych jest także możliwość bezpośredniego kontaktu z mniej agresywnymi zwierzętami. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet pogłaskać Żyrafę.


Wybierając się do Zoo Safari należy pamiętać, iż całość ekspozycji znajduje się na terenie otwartym. W bardzo słoneczne dni może to być uciążliwe, dlatego zawsze należy pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy i zaopatrzeniu się w płyny. W przypadku nagłej zmiany pogody i opadów deszczu, obsługujący dość znaczny obszar "Zoo pociąg" jest dla gości darmowy.


Podczas wizyty w Zoo możemy się też natknąć na właścicieli osobiście doglądających tego co dzieje się ze zwierzętami. Daje to niesamowite poczucie faktu że duch pasji i zaangażowania z jakiego zrodziło się to miejsce jest wciąż żywy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 01.05.2016 23:00
ZOO SAFARI ZAPRASZA - OD MAJÓWKI NA 100%

Wczoraj mieliśmy okazję otworzyć długi majowy weekend wizytą w Zoo Safari w Borysewie. Niewiele ponad 1,5 godz jazdy autem z Warszawy i jesteśmy na miejscu. Wymarzona wycieczka dla dzieci, na dorosłych również robi niemałe wrażenie. Tym bardziej, że właśnie w tych dniach możemy spodziewać się dodatkowych atrakcji.


Zostanie otwarty nowy wybieg, gdzie pojawią się białe tygrysy, tak by móc jeszcze bardziej cieszyć się ich pięknem i w pełni wykorzystać fakt iż jest ich w Borysewie aż tyle. A trzeba pamiętać ze to nie lada atrakcja, 10% światowej populacji tych zwierząt. Tylko dla nich warto wybrać się tu z Warszawy w któryś z najbliższych weekendów. Jest duża nadzieja, że w najbliższych miesiącach to stado jeszcze się powiększy, dorasta bowiem pierwsza urodzona w Boryswie para a kolejna piątka to też już nie są malutkie kociaki.


W ostatnich miesiącach rozrosła się też znacząco populacja piesków preriowych. Będą one wypuszczone na wybieg już w najbliższą sobotę. W pełni ruszy też infrastruktura m.in. wielki namiot umożliwiający posilenie się pod dachem, i zabawę dla dzieci w czasie nie najlepszej pogody.


Trzeba przyznać, iż to co wyróżnia Borysew to popisy karmienia, które odbywają się w niewielkich odstępach czasu w różnych miejscach zoo. Pozwala to dobrze zaplanować zwiedzanie a dodatkowo daje możliwość posłuchania opiekunów, zadawania pytań i robienia ciekawych zdjęć. Wyjątkowy jest pokaz karmienia foki Dawida, widać że robi on stałe postępy. Z każdym miesiącem pokazuje nowe umiejętności, których nabywa pod czujnym okiem trenerów.


Mamy w Borysewie także żyrafę, którą wkrótce zobaczymy na reklamie jednego z banków, stanie się sławna. Tuż obok dość duże stado mandryli z dumnie prezentującym się samcem, głową rodziny. Zachwyt dzieci budzą też surokatki, nasze dzieci chciały nawet na miejscu negocjować zakup ..., ale nieco przeraziły się ceną wyjściową. Zawsze można poprzestać na maskotce.


W centrum Zoo znajduje się też mini kino, gdzie prezentowane są krótkie pokazy w technikach wielowymiarowych 7D, ciekawe urozmaicenie zwiedzania. Na dziś do wyboru mamy 2 produkcje, atak rekina i tajemnicze podziemie.


Zoo na pewno wkrótce wzbogaci się o nowe zwierzęta, choć jest to tajemnicą handlową. Można domniemać, że białe koty są bardzo pożądane przez inne ogrody zoologiczne i część z nich może być korzystnie wymienionych na inne ciekawe zwierzęta.


Nie jest legendą to, iż właścicieli można tu spotkać przemierzających teren na rowerze i doglądających tego co dzieje się na terenie. Również opiekunowie zwierząt to młodzi uśmiechnięci ludzie. To dodatkowo wzmacnia pozytywne wrażanie.


Nowości nie koniec, wkrótce winna ruszyć łączona oferta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Zoo Safari. Weekendowe kursy dowiozą turystów prawie bezpośrednio na miejsce(staja kolejowa jest blisko zoo). Jest to ciekawe opcja na weekendową wycieczkę powiązaną ze zwiedzeniem Łodzi. Możemy też wrócić do Warszawy korzystając z nowych połączeń ŁKA.


Wkrótce do grupy dołączy też obiekt hotelowy w Uniejowie. Być może doczekamy się ciekawych pakietowych propozycji wiążących zwiedzenie Zoo z pobytem w termach. Byłaby to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Wszystko to pozwala sądzić, iż Borysew będzie mógł liczyć na jeszcze większą liczbę turystów z Warszawy i to nie tylko w weekendy.


Już w najbliższych dniach ruszy też w Warszawie kampania reklamowa zachęcająca do odwiedzin Zoo Safari. Planujemy więc wyjazd w jeden z najbliższych weekendów a może jeszcze w majówkę, czemu nie? :)
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 9:39
Z Warszawy na Weekend: Termy Uniejów

Termy Uniejów to nowoczesny kompleks basenów, łaźni, saun i licznych atrakcji mających charakter zarówno rozrywkowy jak i leczniczy. Oddalony jest zaledwie o 170 kilometrów od Warszawy (1 godz 45 minut jazdy autostradą A2). Doskonała baza noclegowa sprawia, iż jest to idealne miejsce na weekendowy wypad z Warszawy.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Strefa saun (basen lodowy, basen solankowy, sauna, łaźnie, komora śnieżna i inne)
  • Strefa kąpielowa zewnętrzna (baseny pływackie i uzdrowiskowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, wyspa z jakuzzi i inne)
  • Strefa kąpielowa wewnętrzna (basen rekreacyjny dziecięcy, basen solankowo – uzdrowiskowy, tężnie solankowe)

Kompleks posiada szeroką bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie:

Hotele wraz ze SPA, pokoje gościnne na terenie Term, pokoje w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Właściwości lecznicze:

Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie:

reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon