czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kolejemazowieckie
Data publikacji: 02.11.2016 16:28
Pendolino do Krakowa poniżej 2 godzin? będą tańsze bilety?
Wygląda na to, że już wkrótce trasę z Warszawy do Krakowa pokonamy w mniej niż 2 godziny. Intercity prowadzi zaawansowane prace by stało się to realne w perspektywie najwyżej kilku miesięcy. Być może taki scenariusz będzie wykonalny już w ramach marcowej korekty rozkładu jazdy.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich często podróżujących na tej trasie pasażerów. Skrócenie czasu przejazdu powinno przełożyć się też na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów Pendolino na tej trasie.

Wygląda na to, iż Intercity chce w sposób zdecydowany zagwarantować sobie hegemonię na tej perle wśród krajowych tras. Tak korzystna zmiana na pewno powstrzymałaby zakusy tanich linii lotniczych do uruchomienia połączeń ze stolicą Małopolski. A z tą bardzo agresywną konkurencją w sposób zdecydowany będzie trzeba się zmierzyć już od listopada na biznesowo istotnych trasach do Wrocławia i Gdańska.

Nie bez znaczenia dla planów Intercity jest też słabsza konkurencja innych przewoźników i środków transportu. Koleje Mazowieckie niezbyt udanie zadebiutowały z pociągiem weekendowym Dragon. Brak szerszego marketingu i przygotowania produktu turystycznego w oparciu o to połączenie przełożył się na słabsze od oczekiwanych wyniki. Czynione są jednak starania by aktywnie powalczyć o rynek weekendowych przewozów do Krakowa, oferta przejazdów rodzinnych i dogodny rozkład dają ku temu nadzieje.

Mizernie na trasie do Krakowa radzi sobie Lux Express. Prawdopodobnie w przyszłym roku skupi się zdecydowanie na połączeniach ze stolicy Małopolski za granicę, odpuszczając rynek przewozów Warszawa-Kraków. Na korzyść Intercity przemawia też brak istotnej poprawy infrastruktury drogowej, taka nastąpi dopiero za 2-3 lata. Obwodnica Radomia i odcinek Kielce-Kraków zmienią jakość podróży autem do Krakowa w sposób bardzo istotny.

Dodatkowe możliwości dla turystyki da też nowa oferta Kolei Małopolskich na odcinku do Tarnowa. Od grudnia pojedziemy bowiem szybko i komfortowo do tego pięknego małopolskiego miasta. W ten sposób kolejowy weekend w Krakowie w połączeniu z Bochnią, Nowym Wiśniczem czy / i Tarnowem staje się jeszcze bardziej kuszącą propozycją.

Wyzwaniem dla turystyki indywidualnej pozostaje wciąż cena. Ostatnie podwyżki średnich cen biletów na trasach do Krakowa i Gdańska powodują zmniejszenie dostępności tego produktu dla przeciętnego turysty. Miejmy nadzieję, iż systemowe zmiany nad którymi pracuje Intercity, pozwolą na zaoferowanie zryczałtowanej oferty, stricte pod kątem podróży turystycznych. W przypadku braku korekty obecnej oferty cenowej, produkt konkurencji w tym przede wszystkim pociąg Dragon Kolei Mazowieckich może być bardzo kuszącą alternatywą.

Czekamy na jeszcze więcej dobrych informacji szykując się na zimowe odwiedziny Krakowa podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku. Chodzą też słuchy, że Kopalnia Soli w Wieliczce ogłosi wkrótce nowość związaną z koleją. Wszyscy fani żelaznych smoków będą ukontentowani.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 15.07.2016 10:14
Bilet Turysty na wakacje od Kolei Mazowieckich 3 dni za 67 zł

Wraca wakacyjna oferta Kolei Mazowieckich Bilet Turysty. Ta bardzo dogodna oferta pomoże nam zaplanować aktywny weekend pod Warszawą lub w jej okolicach. W tym roku zapłacimy za ten produkt 67 zł . Niestety brak wersji uprawniającej do podróży pociągami sezonowymi do Ustki i Krakowa. Ofertą objęte są tylko połączenia regionalne, dodatkowo obostrzone stacjami granicznymi. Mimo takich ograniczeń jest to wciąż oferta interesująca dla osób niedysponujących autem, a także dla tych, którzy preferują wypady rowerowe. Możemy bowiem wybrać się na nadrzeczne plaże w Pomiechówku, nad Wkrę lub nad Rawkę jadąc do stacji Rawka PKP.


Z racji na czas przejazdu i częstotliwość połączeń, najciekawiej zapowiadają się wycieczki do Skierniewic, Łowicza, Otwocka, Pomiechówka czy Kołbieli.


W pierwszym przypadku wycieczkę do Skierniewic możemy zaplanować tak, by odwiedzić Parowozownię Skierniewice. Stacja Rawka PKP to dobre miejsce zarówno na plażowanie nad rzeką jak i doskonała baza startowa dla wycieczki rowerowej do Nieborowa lub dalej do Łowicza, skąd dogodnie wrócimy z Mazowieckim Przewoźnikiem. Będąc w Skierniewicach warto zapoznać się z ofertą szlaków pieszych i rowerowych odwiedzając siedzibę Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. To w dużej mierze przez jego malownicze tereny pojedziemy rowerem z Rawki PKP do Nieborowa.


Inną ciekawą propozycją jest podróż do Otwocka. Tutaj możemy udać się na spacer śladem charakterystycznych Świdermajerów. Otwock to także dogodne miejsce startu dla wycieczki do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, a nawet na planowane na 31 lipca w Janowie Święto/Dni Pomidora wraz z pierwszą pomidorową bitwą.


Wspomniany już wyżej Łowicz to kolejny potencjalny obiekt naszego weekendowego wypadu. Może być zarówno celem ciekawego spaceru z dodatkową możliwością spędzenia czasu nad Bzurą lub zaplanowania prostego i przyjemnego spływu kajakowego z kajakamiłowickimi.


Ciekawym celem może być też Pomiechówek. Tutaj znajdziemy plażę nad Wkrą, park linowy w bardzo dobrej cenie (płacimy tylko za wypożyczenie sprzętu), jest też możliwość wycieczki rowerowej i zrobienia pętli. Rowerem możemy udać się na bardziej kameralną i oferującą ładniejsze widoki plażę w Kosewku.Mniej znanym, ale równie interesującym kierunkiem może być też Kołbiel. Tutejsze szlaki rowerowe pozwolą obejrzeć zabytkowe dwory m.in. Zamoyskich, odwiedzić tradycyjny targ kołbielski a także odpocząć nad Świdrem. Może zachęcić nas też do spędzenia noclegu pobliska Agroturystyka Dolina Bobrów.


Konstrukcja Biletu Turysty pozwala na podróż bez ograniczeń podczas wybranych 3 z 10 kolejno następujących po sobie dni. Pozwala to wygodnie zaplanować wycieczki podczas 2 następujących po sobie weekendów. Czekamy na specjalne weekendowe oferty także po wakacjach. Rowerowe wyprawy są wtedy jeszcze bardziej przyjemne, a rower z Kolejami Mazowieckimi tradycyjnie przewozimy za darmo. Planujmy więc nasz weekend pod Warszawą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kolejemazowieckie kolejanaweekend
Data publikacji: 19.04.2016 22:16
Solilandia czyli Wieliczka dla najmłodszych

"Odkrywamy Solilandię" to oferta dla najmłodszych podróżników. Zwiedzanie kopalni odbywa się po nieco okrojonej trasie turystycznej. Jest jednak urozmaicone wieloma dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych.

Zwiedzanie prowadzą odpowiednio ucharakteryzowani przewodnicy, a na trasie będzie można spotkać Skarbnika, zaznajomić i bawić się ze skrzatami solnymi soliludkami, poznać psotnego smoka Haliska, czy rozwiązać zadania i zdobyć nagrody.

Zwiedzanie przewiduje również wspólne czytanie książek o przygodach wielickich solnych skrzatów i ich wielu ciekawych przyjaciół. Kopalnia Wieliczka aktywnie wspiera projekt popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych "Książka -przyjaciel prawdziwy". Projekt Solilandia ma też swoją dedykowaną stronę internetową, gdzie można bezpośrednio zakupić książki.

Odkrywanie Solilandii dla rodzin jest możliwe w okresie pozawakacyjnym w weekendy, w wakacje codziennie o określonych godzinach (4 opcje godzinowe). Kopalnia sugeruje, iż trasa jest najbardziej odpowiednia dla dzieci od lat 5, lecz jest to tylko rekomendacja. Warto pamiętać, iż dzieci poniżej 4 roku życia zwiedzają gratis, czas zwiedzania trasy to około 2,5 godziny.


Jeżeli planują Państwo pozostanie w Krakowie, to w kolejnym dniu rekomendujemy do zwiedzania dla dzieci podziemną trasę pod krakowskim rynkiem i /lub Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.


Polecamy zapoznanie się z artykułem "Wieliczka trzema pociągami". Zawiera on wiele ciekawych sugestii, jak dodatkowo uatrakcyjnić wycieczkę do Wieliczki dodając do niej uwielbianą przez dzieci podróż pociągiem. Najłatwiejszą opcją wyszukiwania #kopalniawieliczka # pendolino.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.04.2016 17:03
Wieliczka - rodzinny wypad - 3 różne pociągi - extra frajda dla dzieci

Zapraszamy na weekend do Wieliczki. Chcemy zachęcić do podróży pociągiem, która zapewnia rodzicom komfort, brak stresu i zmęczenia związanego z prowadzeniem auta a dzieciom niezapomniane dodatkowe atrakcje w podróży. Tym bardziej, iż od niedawna mamy unikalną możliwość podróży z trzema przewoźnikami kolejowymi tj. Pendolino PKP IC, nowoczesnym Acatusem Kolei Małopolskich, który zawiezie nas niemal pod samą kopalnie, a w drodze powrotnej świeżą nowością, dwupiętrowym składem weekendowego pociągu Dragon uruchamianego przez Koleje Mazowieckie.


Taki wybór nie jest przypadkowy. Oprócz atrakcji dla dzieci, zapewni nam również doskonały transfer miedzy Krakowem Głównym a Wieliczką, a także optymalną cenę dzięki wykorzystaniu w drodze powrotnej pociągu Dragon. Ale wracając do kopalni, większość z nas mylnie kojarzy wizytę w Wieliczce ze szkolną wycieczką, którą odbywamy raz w życiu, jest to duży błąd, kopalnia żyje i wciąż się zmienia a nowości w najbliższych miesiącach będzie niemało.


Dla młodszych dzieci optymalną opcją jest trasa turystyczna. Trzeba przyznać, iż mało jest w Polsce atrakcji gdzie czas płynie szybko a dzieci nie dopytują się kiedy wreszcie koniec zwiedzania. Wielką przewagą Wieliczki są też przewodnicy, tradycyjną zabawą jest lizanie ścian i zbieranie kryształków soli. Czas zwiedzania trasy turystycznej to ok 3 godzin. Nowością jest też system nagłaśniający tour guide zapewniający przewodnikowi łączność z całą grupą, a co za tym idzie podnoszący komfort zwiedzania. Kwintesencją trasy turystycznej jest oczywiście Kaplica Świętej Kingi. Należy pamiętać, iż temperatura w kopalni to zwykle 15-17 C, konieczne jest ubranie dostosowane do takich właśnie warunków. Trasa turystyczna zapewnia zwiedzającym również toalety, łączność wifi(w wybranych miejscach), a także możliwość posilenia się w podziemnej karczmie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, iż kopalnia szykuje dodatkowe kolejowe atrakcje, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, uczynią one nasz kolejowy weekend w Wieliczce jeszcze bardziej "kolejowym".


Nieco bardziej zaawansowaną trasą dla starszych dzieci (od 10 lat) jest trasa górnicza, w tym przypadku uczestnicy wcielają się w role górników, dostaną własne zadania i będą musieli samodzielnie się z nich wywiązać. Trasa Górnicza to stosunkowo nowa, nieco ponad 2 letnia atrakcja, jej zwiedzanie trwa również ok 3 godz. Dzieci muszą wyruszyć na szlak w towarzystwie dorosłych opiekunów.


Po zwiedzaniu można zażyć relaksu w pobliskie Tężni Solankowej. Zalecane szczególnie dla osób z problemami z układem oddechowym.


Bilety do Kopalni kupimy bez problemu on-line, bilet rodzinny to wydatek rzędu 149 PLN, nie jest to kwota wygórowana w porównaniu z innymi rodzinnymi atrakcjami w Polsce, które mogą być alternatywą z Warszawy na weekend.


Z racji, iż w Wieliczce odbędzie się wiele wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży - kopalnia planuje specjalne atrakcje w dniach 18 lipca - 7 sierpnia 2016. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce.


Dzięki szerokiemu wachlarzowi połączeń kolejowych istnieje możliwość powrotu do Warszawy tego samego dnia, jest to jednak opcja forsowna, rekomendujemy nocleg w Wieliczce i powrót do Warszawy następnego dnia pociągiem Dragon o godzinie 16.18, na miejscu w Warszawie jesteśmy parę minut po 19.

Jeżeli zdecydujemy się pozostać w Krakowie to w kolejnym dniu polecamy do zwiedzania, szczególnie pod kontem dzieci, podziemną trasę pod krakowskim rynkiem i /lub Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.


Bilety na Pendolino kupujemy on-line, najlepsze ceny znajdziemy na pierwsze sobotnie kursy. Jest wtedy zazwyczaj dostępna oferta Super Promo. Dobrej ceny nie znajdziemy niestety na niedzielny popołudniowy powrót. W tym przypadku oferta Kolei Mazowieckich pozwala dorosłym podróżować za 40 PLN. Bilety na Pendolino jak i pociąg Dragon są dostępne w aplikacji mobilnej Sky Cash, kupimy za jej pośrednictwem również bilety metropolitalne w Krakowie. Serdecznie polecamy ten oryginalny weekend, z Warszawy koleją do Wieliczki.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon