czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: kulig
Data publikacji: 24.01.2017 10:52
Weekend 28-29 stycznia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Zima trwa w najlepsze, przed nami słoneczny lekko mroźny weekend. Będzie to doskonała okazja by wybrać się na weekend na łono natury. Szczególną atrakcję proponuje nam rogowska wąskotorówka. Ruszy też przełożona z zeszłego tygodnia wycieczka "Ogórkiem po Pradze". Ostatnie dni na obejrzenie wystawy "Wikingowie w rekonstrukcji" w Ciechanowie. Jeżeli dosypie trochę więcej śniegu, ruszymy na najprawdziwszy kulig pod Warszawą w Julinku.


1. Zimowe kursy Kolei Rogowskie w dwa kolejne weekendy możemy przejechać się tą jedną z najpiękniejszych w Polsce wąskotorowych tras. W niedzielę 29 stycznia czekają na nas dwa kursy.


2. Kulig w Julinku - jak tylko pogoda pozwoli w sobotę 28 stycznia ruszymy na najprawdziwszy kulig w Puszczy Kampinowskiej.

3. Wesoły Spacer po Łazienkach Królewskich - kolejna edycja spaceru już w piątek, wyjątkowo atrakcyjnie w zimowym śnieżnym otoczeniu. Relację z ostatniego spaceru możemy przeczytać na portalu, naprawdę warto.


4. Romantyczny Spacer po Krakowskim Przedmieściu - przetarcie przed walentynkami już w niedzielę o 17.00. Kolejny spacer z tej serii 14 lutego.

5. Ogórkiem po Pradze - kolejna edycja nowej na rynku turystycznym wycieczki, z pozycji niezrównanego "Ogórka" poznamy tajemnice Pragi. Startujemy o 12.00 w sobotę.

6. "Wikingowie w rekonstrukcji" w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie - tylko do 31 stycznia specjalna wystawa przygotowana przez fanów rekonstrukcji ze Stowarzyszenia Pozytywnie Historyczni i drużyny Wojów Arkona.

7. Morsowanie - tradycyjnie, jak w każdy weekend morsy z Kriofazy spotkają się w Pruszkowie, podobne plany mają też fani zimowych kąpieli z Zielonki. Zapraszają nowicjuszy, naprawdę nie wiele trzeba by zacząć.

Rok 2017 zaczyna się powoli rozkręcać, z każdym tygodniem będziemy mieli do wyboru więcej ciekawych atrakcji. Weekend 28-29 stycznia będzie przygrywką do bardzo ciekawie zapowiadającego się pierwszego lutowego weekendu. Tam czekać będą już na nas rekonstrukcje w Tykocinie i Reza na polach Grunwaldu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kulig rogowskawaskotorowka
Data publikacji: 11.02.2017 11:02
Kulig okolice Warszawy - Julinek / Stajnie Mirabell i Sarmacja / Mazowieckie Sioło

Pod Warszawą również możemy cieszyć się wyjątkową zimową atrakcją jaką jest kulig. Mimo, iż zwykle kojarzony z górami lub wyżynami, których w okolicach stolicy brak to i na Mazowszu jest co najmniej kilka miejsc gdzie możemy skorzystać z tej szczególnie cieszącej dzieci aktywności.


Już w następnym tygodniu, 28 lutego kulig zostanie zorganizowany przez Park Rozrywki Julinek. Puszcza Kampinoska znajdująca się tuż za granicą parku rozrywki jest doskonałym miejscem na tego typu przedsięwzięcie. Liczba miejsc jest ograniczona, nie czekajmy więc na ostatnią chwilę. Miejmy nadzieję, iż po pierwszej udanej próbie, pojawią się następne i będziemy mogli już periodycznie korzystać z tej zimowej atrakcji w Julinku. Należy także pamiętać, że przez całą zimę działa tu wypożyczalnia sprzętu do narciarstwa biegowego. Kto chciałby spróbować tego rodzaju przygody może połączyć dwa w jednym tj. kulig i pierwsze próby na nartach biegowych.


Inny miejscem, dużo bardziej wygodnym dla mieszkańców wschodnich dzielnic Warszawy jest Stajnia Sarmacja. Tutaj możemy zamówić kulig, wszelkie detale będą dopasowane do naszych potrzeb. Znajdująca się w Łąkach koło Radzymina stajnia, słynie ze wspaniałych koni. Możemy je spotkać podczas różnego rodzaju rekonstrukcji historycznych, gdzie prezentują się jednostki jazdy. Związani ze stajnią fani historii pojawiają się także w nieodległym Skansenie w Kuligowie. Warto śledzić wydarzenia, podczas których możemy zobaczyć konnych w akcji. Są one nadzwyczaj spektakularne, takimi niewątpliwie były inscenizacja starcia w Okuniewie czy wkroczenia Legionów do Warszawy.


Kolejne miejsce gdzie możemy cieszyć się kuligiem to Mazowieckie Sioło Julianówka, położone w okolicy jedynych podwarszawskich gór, "gór łańcuchowych". Prawie 200 metrowe wzniesienia i gęste lasy powodują, iż śnieg leży tu dłużej niż w innych miejscach usytuowanych blisko Warszawy. Po Kuligu możemy posilić się w Siole lub zorganizować ognisko z kiełbaskami. Spragnieni aktywnych atrakcji mogą wybrać się dalej w głąb lasów tropiąc polodowcowe formacje w rezerwacie Florianów.

Doskonałe warunki do kuligów panują też w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, opodal niego znajduje się Stajnia Mirabell oferująca weekendowe eskapady do parku. Dodatkową atrakcją takiej wycieczki jest też możliwość obejrzenia schronów w Dąbrowieckiej Górze, zwykle podczas weekendów pracują tam osoby zajmujące się przywróceniem tych obiektów do stanu świetności. Periodycznie spotkamy tu też historycznych rekonstruktorów, kolejna okazja już 10-11 marca, jest to dodatkowa atrakcja, szczególnie dla najmłodszych.Korzystajmy z dobrych zimowych warunków, sprawdzajmy na bieżąco informacje dotyczące odbywających się Kuligów i ruszajmy z Warszawy na Weekend. Najbliższa okazja na kulig już w kolejną sobotę w Julinku.z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon