czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: morsowanie
Data publikacji: 01.01.2017 21:50
Morsy i morsowanie Warszawa i okolice - zima to ich czas :)

W ostatnich latach zdecydowanie rośnie w stolicy i okolicach popularność zimowych kąpieli zwanych potocznie morsowaniem. Znany głownie z rejonu Bałtyku i wielkich jezior ten specyficzny rodzaj zimowej aktywności fizycznej poszerza grono fanów także u nas w Warszawie.


Sprzyja tu niewątpliwie popularność wiedzy z dziedziny krioterapii i pozytywnego wpływu niskich temperatur na zdrowie i urodę, w tym zachowanie młodego wyglądu. Morsowanie ma też zbawienny wpływ na zmorę wielkich aglomeracji tj. choroby układu krążenia.


Na popularność takiego spędzenia czasu wpływa też zdecydowanie poprawa warunków do uprawiania tego rodzaju hobby. Niewielkie zbiorniki wodne stale poprawiają swoja infrastrukturę. Dobrym przykładem są tu Glinki / Glinianki w Zielonce. Z dzikiego miejsca do pływania stały się miejscem miłego spędzania czasu nad wodą dla okolicznych miejscowości. Tu też działa jedna z prężnych organizacji Morsów Morsy Zielonka. Tradycyjnie w okolicach Nowego Roku spotkamy ich na zimowych kąpielach. W tym roku planują także wyprawę nad Morze Bałtyckie, dojdzie ona do skutku prawdopodobnie w najbliższy długi weekend (Trzech Króli).


Innym prężnym ośrodkiem morsowania pod Warszawą jest Pruszków. Działająca tu Krio-Faza zrzesza coraz liczniejszych fanów tego rodzaju spędzania czasu z zachodniego Mazowsza. Kąpiele w zrewitalizowanych gliniankach Hosera zdołały już nawet zainteresować lokalne media.


Wydaje się, że mamy do czynienia z rozpędzającą się modą na morsowanie. Do jej dalszej popularyzacji może się również przyczynić rok Rzeki Wisły 2017. Przygotowanie odpowiednich miejsc do uprawiania tego rodzaju hobby na królowej polskich rzek byłoby bardziej niż pożądane. Rozwija się też infrastruktura wodna w okolicy twierdzy Modlin. Morsowanie na Narwi z widokiem na Twierdzę też mogłoby być dużym przeżyciem a przy okazji formą promocji zarówno tej aktywności jak i samego miejsca. Być może organizacje samorządowe odpowiedzialne za promocję turystyki dostrzegą tę ciekawą szansę.


Nie bez znaczenia jest też fakt, iż główna aktywność Morsów przypada na okres zimy czyli dużo gorszego sezonu turystycznego. Wybór potencjalnych aktywności fizycznych jest dużo mniejszy niż wiosną i latem. Tym bardziej morsowowanie ma szansę na trwałe wpisać się w zimową panoramę ciekawych form spędzania czasu w okolicach stolicy.


Warto przemyśleć dołączenie do grona Morsów, kilka słów o tym jak zacząć znajdziemy pod tym linkiem.


Wkrótce na portalu relacja ze spotkania z Morsami, kto wie może i my zanurzymy się w lodowatej wodzie razem z nimi, kusząca opcja.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: morsy morsowanie
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon