czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: najedendzień
Data publikacji: 30.03.2016 20:59
HIT 2016 Galeria Figur Stalowych Pruszków

Ze względu na historię lat 90-tych XX wieku podwarszawski Pruszków budzi w Polakach niezbyt pozytywne skojarzenia. Z całą pewnością nie uznaje się go za miasto oferujące szczególne atrakcje turystyczne i zapewniające swoim gościom większe wrażenia estetyczne. Uchodzi za miasto dość szare, typową sypialnię Warszawy. Wkrótce jednak opinia o Pruszkowie powinna ulec zmianie, gdyż pojawiła się tu atrakcja unikalna nie tylko w skali Polski, ale także Europy, a może nawet i całego świata. Na razie bez rozgłosu, trochę nieśmiało, ale na splendor i laury przyjdzie jeszcze czas.

Właśnie w Pruszkowie, przy ulicy Przejazdowej 17, znajduje się niezwykły i jedyny w swoim rodzaju Punkt Skupu Złomu Przy Czołgu. W jaki sposób punkt skupu żelastwa może uchodzić za weekendową atrakcję, w dodatku dla rodzin z dziećmi? Otóż możemy tu podziwiać robiącą niesamowite wrażenie Galerię Figur Stalowych, czyli imponujących rozmiarów roboty, postacie filmowe, bohaterowie kreskówek, wszelkiej maści potwory, a także perfekcyjnie odtworzone luksusowe samochody, powstałe w wyniku przetworzenia i obróbki złomu. Całość w industrialnym otoczeniu jest wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych.

A wszystko zaczęło się w 2012 roku od pierwszych przeróbek złomu w stalowe rzeźby, czego zwieńczeniem była wystawa „Nowe istnienie – nowy początek”. Nazwa wystawy symbolizuje to, czym dla złomu jest przetworzenie go w imponujące dzieło sztuki, czyli nadanie mu nowego życia. W związku z rosnącą w ostatnim czasie popularnością stalowej sztuki, figury zaczęły podróżować po Polsce, pojawiać się na przeróżnych eventach, w halach targowych czy teledyskach.

Wszystko wskazuje na to, iż już wkrótce pruszkowski hangar na terenie Skupu Złomu Przy Czołgu okaże się dla stale powiększającej się galerii za ciasny. Nad kolejnymi dziełami sztuki pracują już liczni artyści, a pomysły autorów zdają się nie mieć końca. Wygląda więc na to, iż możemy się w Polsce spodziewać stalowego odpowiednika słynnego londyńskiego Muzeum Figur Woskowych. Póki co, dzięki niesamowitej stalowej, galerii pruszkowskie złomowisko stało się absolutnie nietypową rodzinną atrakcją turystyczną.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień żywemuzea
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Farma Iluzji - atrakcje przez caly rok

Farma Iluzji to niezwykły park edukacji i rozrywki, przeznaczony dla całej rodziny, znajdujący się niecałe 100 kilometrów od Warszawy. Wszyscy goście, niezależnie od wieku, znajdą tu dla siebie wiele niespodzianek i atrakcji. Na dzieci czeka olbrzymia dawka zabawy oraz nauki podanej w bardzo przyjaznej formie. Farma Iluzji pozwala przeżyć niesamowite przygody ze świata magii, poznać tajniki iluzji. Znajdują się tu tak niecodzienne, baśniowe atrakcje jak Latająca Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek. Na gości czeka także robiące olbrzymie wrażenie Muzeum Iluzji. Wyobraźnia najmłodszych gości rozwija się tu z każdą minutą, a wspomnienia pozostają na lata.  Na terenie parku znajdziemy liczne miejsca do zabawy na świeżym powietrzu, do wypoczynku i piknikowania (udostępniane ogniska i grille). 

Warto dodać, że Farma Iluzji została wybrana Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Mazowieckiego w 2014 roku. Jest to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdej rodziny!

Nieopodal Farmy Iluzji (w odległości 15 kilometrów) znajduje się czynny w sezonie wiosenno- letnim, zajmujący powierzchnię 30 hektarów kompleks rekreacyjny Wyspa Wisła. Jest to propozycja dla osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku i pragną spędzić czas na łonie natury.

Na najmłodszych gości czekają m.in.:

- nowoczesny i ekologiczny plac zabaw,

- niedzielne seanse bajkowe,

- strefa malucha i zabawy z konkursami,

- miejsce do kąpieli oraz wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.

W letnie weekendy Wyspa Wisła organizuje specjalne wydarzenia, bogate w różnorodne animacje dla rodzin.

Kontakt i szczegółowe informacje:
Farma Iluzji 
Wyspa Wisła

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: parkirozrywki najedendzień
Data publikacji: 06.03.2016 8:34
Julinek - powrót cyrkowego świata

Nie ma w Polsce miejsca bardziej kojarzonego z cyrkiem i sztuką cyrkową niż znajdujący się niecałe 40 km od Warszawy Julinek. Po wojnie utworzono tu znaną w całej Europie bazę cyrkową, gdzie kształcili się artyści z całego świata. Obecnie park Rozrywki Julinek to idealne miejsce dla rodzin preferujących aktywny wypoczynek. Szereg atrakcji dla gości w każdym wieku sprawia, iż można tu spędzić zarówno jeden dzień, jak i cały weekend.

W skład Parku wchodzi Podniebny Cyrk, będący jednym z największych Parków Linowych w Polsce. Obejmuje on z blisko 120 przeszkód, tworzących łącznie 970 metrów tras. Park został zbudowany na naturalnym drzewostanie, a stopień trudności tras jest bardzo zróżnicowany. Najprostszy tor przeznaczony jest już dla dzieci w wieku 3 lat a najtrudniejszy, zawieszony na imponującej wysokości, to wyzwanie głównie dla starszej młodzieży i dorosłych. Pokonywanie przeszkód odbywa się w odpowiednim zabezpieczeniu, pod czujnym okiem instruktorów.

Inną atrakcją Parku Rozrywki w Julinku jest minigolf, otoczony rzecz jasna cyrkową aurą. Kraina Dmuchańców to świetna zabawa dla dzieci i młodzieży, mająca także doskonały wpływ ich na formę fizyczną i psychiczną.

Niezwykłą atrakcją Julinka są rajdy samochodami elektrycznymi po specjalnych torach wyścigowych, znajdujących się na terenie Parku, zaś Strefa Animacji oferuje najmłodszym gościom ćwiczenie umiejętności o cyrkowym charakterze (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami), jak i  tych bardziej codziennych (gra w gumę, malowanie, wycinanki i szereg innych). W Julinku na gości czekają także boiska do piłki nożnej i siatkówki oraz plac zabaw.

Jako że Park Rozrywki w Julinku otoczony jest malowniczą Puszczą Kampinoską, nie zapomniano również o amatorach turystyki pieszej i rowerowej. Goście Parku mogą wypożyczyć rowery (dla dzieci i dorosłych), kijki do Nordic Walking, a w sezonie zimowym - narty biegowe, aby licznymi szlakami turystycznymi móc o każdej porze roku odkrywać uroki Kampinoskiego Parku Narodowego.

Park Rozrywki w Julinku posiada własną bazę noclegową oraz doskonałe zaplecze gastronomiczne, jest zatem idealnym miejscem na wyjazd z Warszawy i aktywny, rodzinny weekend!

Kontakt i szczegółowe informacje:


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień parkirozrywki
Data publikacji: 29.03.2016 11:38
Termy Uniejów - relaks z mocą atrakcji wokół

Dzięki coraz lepszym w naszym kraju połączeniom drogowym, już w niecałe 2 godziny możemy z Warszawy autostradą A2 dostać się do imponującego kompleksu basenów, gorących źródeł, łaźni, saun i licznych innych atrakcji, znajdujących się w Uniejowie.

Kompleks termalno–basenowy Uniejów składa się z następujących stref:

Strefa saun - basen lodowy, basen solankowy, sauna, łaźnie, komora śnieżna i inne

Strefa kąpielowa zewnętrzna - baseny pływackie i uzdrowiskowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, wyspa z jacuzzi i inne

Strefa kąpielowa wewnętrzna - basen rekreacyjny dziecięcy, basen solankowo–uzdrowiskowy, tężnie solankowe.

Warto wiedzieć, że uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie w leczeniu licznych chorób, głównie reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach.

Ze względu na bogactwo oferty, kompleks w Uniejowie to doskonałe miejsce na weekendowy relaks zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Spędzając tu weekend i korzystając z wodnych atrakcji warto wybrać się do oddalonego zaledwie o 15 minut drogi ZOO Safari w Borysewie/Poddębicach, oferującego swym gościom bliskość zwierzęcego świata. Innym ciekawym miejscem, zwłaszcza dla najmłodszych turystów, jest znajdująca się w pobliżu Uniejowa (35km) Dolina Skrzatów, czyli kraina zamieszkana przez przyjazne Krasnoludki. Na dzieci czekaja tam liczne atrakcje i zabawy w przyrodzie, w niezwykłym towarzystwie Skrzatów.

Kompleks w Uniejowie proponuje swoim gościom również nocleg (pokoje gościnne na terenie Term oraz pokoje w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich). W mieście Uniejów znajdują się także dwa hotele SPA, mające w swej ofercie szeroki wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych: Lawendowe Termy oraz Hotel Uniejów.

Termy Uniejów, kontakt oraz szczegółowe informacje:
termyuniejow.pl


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień
Data publikacji: 16.03.2016 10:50
Koleją Wąskotorową do krainy westernu

W sezonie letnim (od marca do października) w każdą niedzielę Piaseczyńsko– Grójecka Kolej Wąskotorowa oferuje swoim gościom nietypową, rodzinną rozrywkę nieopodal Warszawy. Wystarczy dojechać do Piaseczna (dokładnie do stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ul. Sienkiewicza 14), skąd udamy się zabytkową koleją w trzydziestokilometrową podróż na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno.

Trasa podróży przebiega przez niezwykle atrakcyjne, malownicze tereny, wśród ciekawej międzywojennej architektury. Odjazd kolejki punktualnie o godzinie 11, powrót po pięciu godzinach. Niecodzienną atrakcją jest postój i piknik w miejscowości Runów w
Miasteczku Westernowym Wild West City, gdzie na gości czeka ognisko i szereg niespodzianek.

Miasteczko Westernowe otwarte jest od maja do października i pozwala poczuć się gościom jak na prawdziwym dzikim zachodzie. Goście w każdym wieku mogą spróbować swoich sił w takich kowbojskich dyscyplinach jak rzut lassem, rzut podkową, piłowanie drzewa, prostowanie gwoździ, płukanie złota i wiele innych. Starsi goście mogą spróbować swoich sił na strzelnicy, strzelając z różnych rodzajów broni. Oprócz tego można pobawić się bardziej klasycznie, grając w piłkę czy ścigając się w workach. W Runowie na gości czeka catering oraz ognisko, na którym będą pieczone kiełbaski.

Warto wiedzieć iż Miasteczko Westernowe Wild West otwarte jest od maja do października.

Jeśli chodzi o przejazd koleją wąskotorową to organizatorzy zalecają wcześniejszą rezerwację, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, płatność w kasie tylko gotówką.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień parkirozrywki
Data publikacji: 30.03.2016 0:06
Zamek Czersk - żywe lekcje historii

Oddalony zaledwie o około 40 kilometrów od Warszawy Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku to miejsce obowiązkowe dla wszystkich pasjonatów historii średniowiecza i miłośników rycerstwa. Odbywający się tu cyklicznie Turniej Rycerski właśnie został nominowany do nagrody "Perła Mazowsza" w kategorii "Wydarzenie, oferta turystyczna roku 2015".

W ramach projektu "Nasza Ojcowizna. Żywe Lekcje Historii na Zamku w Czersku" Towarzystwo Opieki nad Zabytkami (oddział w Czesku) organizuje szereg zajęć interaktywnych, których uczestnicy w niezwykle przystępny i ciekawy sposób przyswoją sobie wiele zagadnień, związanych głównie z historią, kultura i obyczajami średniowiecza oraz rycerstwem. Proponowane są następujące tematy:

  • Kultura przeworska, Celtowie i Rzymianie,
  • Średniowiecze: rycerstwo - ideały, życie codzienne, turnieje, wyprawy krzyżowe,
  • XVII wiek: husaria i szlachta polska, Potop Szwecki,
  • Królowa Bona i włoszczyzna,
  • Koń w historii Polski, słynne formacje kawaleryjskie (zajęcia z udziałem konia),
  • Warsztaty rzemieślnicze: pokazy kucia zbroi i oręża dawnego,
  • Urzecze: zapomniany region okryty na nowo.

Żywe lekcje historii na zamku w Czersku to nie tylko nauka i poznawanie dawnych czasów, ale także znakomita rozrywka dla dzieci i dorosłych. Ubrani w rycerskie stroje przewodnicy w ciekawy i pełen pasji sposób przybliżą słuchaczom życie i obyczaje dawnej Polski i Europy.

Żywe lekcje historii to nie jedyna atrakcji Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Warto także pojawić się tu podczas organizowanych corocznie turniejów rycerskich, odbywających się z poszanowaniem tradycji i obyczajów średniowiecznych. Turnieje rozgrywane są na podstawie ksiąg turniejowych, z pełną oprawą charakterystyczną dla takich wydarzeń. Na gości, oprócz turniejów rycerskich pojedynczych i drużynowych czekają pokazy artystyczne i sokolnicze, turnieje konne i łucznicze, kramy rzemieślników, prezentujących wyroby z dawnej epoki i wiele innych.



Kontakt oraz szczegółowe informacje:

http://www.zamekczersk.pl/



z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najedendzień żywemuzea
Data publikacji: 16.03.2016 10:46
Warka i Pilica - historyczne miasto nad rzeką

Szukając pomysłów na rodzinny, weekendowy odpoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku często chcemy znaleźć miejsce gwarantujące spokój, bliskość natury, najlepiej sąsiedztwo wody. Innym razem przyjemność i rozrywkę znajdujemy poznając nowe miasta i miasteczka, odkrywając ich historię i zabytki, dzięki czemu weekend staje się zarówno rozrywką jak i swoistą edukacją zarówno dla nas jak i dla naszych pociech. Są także miejsca, gdzie obie przedstawione weekendowe scenerie znajdują się w swym bezpośrednim sąsiedztwie i łowienie ryb czy pływanie kajakiem można połączyć z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem zabytkowych miejsc.

Niecałe 70 kilometrów od Warszawy w malowniczym otoczeniu sadów owocowych znajduje się Warka, miasto o niezwykle bogatej i ciekawej historii, pełne atrakcji i zabytków. Mimo iż dziś kojarzona głównie z jednym z największych polskich browarów, historia Warki wiąże się z wieloma ważnymi dla losów Polski wydarzeniami i postaciami. To tu swe dzieciństwo spędził bohater dwóch narodów - Polski i Stanów Zjednoczonych - generał Kazimierz Pułaski. Obecnie w siedemnastowiecznym zespole pałacowym w Winiarach znajduje się muzeum jego imienia, otoczone imponującym parkiem, posiadającym zejście bezpośrednio nad Pilicę. Także w Warce przyszedł na świat jeden z symboli powstania listopadowego - Piotr Wysocki. Na cześć pochowanego na wareckim cmentarzu bohatera postawiono pomnik zdobiący główny plac miasta.

Poruszając się po Warce nie sposób nie zwrócić uwagi na wszechobecne wypożyczalnie kajaków i sklepy wędkarskie. Bierze się to z faktu, iż przepływająca nieopodal miasta Pilica jest popularnym miejscem zarówno wśród amatorów wioseł jak i miłośników wędkowania. Spokojny nurt rzeki otoczonej przez przepiękne, malownicze tereny sprawia, iż Pilicą mogą płynąć nie tylko doświadczeni kajakarze ale również dzieci pod opieką rodziców. Lokalne wypożyczalnie kajaków oferują spływającym turystom kompleksową obsługę (w tym transport po zakończonym spływie). Okoliczne tereny to doskonałe miejsce także dla miłośników zarówno pieszych jak i rowerowych wycieczek. Po aktywnym dniu na turystów czeka grill czy ognisko nad rzeką bądź w jednej z wareckich restauracji czy hoteli. Warto wiedzieć, iż Warka posiada zróżnicowaną bazę noclegową, od ekskluzywnych hoteli SPA po pola namiotowe i kempingi. Jedno jest pewne, weekend w mieście nad Pilicą to wspaniały czas dla całej rodziny!



z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwodę najedendzień
1   



REKLAMA



KONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon