czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 17.10.2017 9:01
Targi Turystyczne - Nela, Olek i Fly4Free w roli głównej

Już w najbliższy weekend w Nadarzynie odbędzie się druga edycja Targów World Travel Show. Organizatorzy dwoją się i troją, by odebrać palmę pierwszeństwa odbywającym się miesiąc później TTWarsaw. Tegoroczna edycja stanie pod znakiem zaangażowania w projekt portalu FLY4FREE.PL, największej społecznościowej platformy traktującej o tanim podróżowaniu. Na odwiedzających czeka wiele ciekawych atrakcji, jak pokazy nurkowania z podróżniczką Nelą (sobota), spotkanie z legendarnym kajakarzem Olkiem Dobą, czy kontrowersyjnym podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim.


Organizatorom udało się zaprosić szereg ciekawych państw wystawców. Głównym partnerem targów jest Meksyk. Licznie reprezentowana będzie Słowacja, do której dolecimy już tanimi liniami Wizz Air. Swoje walory pokaże też Czarnogóra. Na tym ostatnim stoisku spotkamy reprezentantów riwiery, miast Ulcin i Budva a także specjalistów z zakresu turystyki wodnej, w tym m.in. kitu, lotni i raftingu.


Nie zabraknie polskich regionów. Tradycyjnie najliczniej będzie reprezentowane Mazowsze, swoje największe atrakcje pokaże Toruń. Żywe Muzeum Piernika i Dom legend gwarantują frekwencję na stoisku miasta Kopernika. Pierwszy raz w Warszawie pokaże się Parczew. Pisaliśmy już na portalu o szansie jaką dostał region w związku z czasowym połączeniem kolejowym z Warszawą. Specjaliści od turystyki aktywnej będą nas przekonywali do odwiedzenia tego pięknego, obfitującego w dziewicze lasy regionu.


Wszyscy czekamy jednak na to co będzie się działo na stoisku FLY4FREE. Zapewne spotkamy tam zarówno założycieli, jak i ekipę dziennikarzy, w tym popularnych bloggerów m.in. weekendowi.pl czy mamasaidbecool. Dla fanów podróży low cost to prawdziwa gratka. Portal przygotował szereg tematycznych sesji traktujących o różnych aspektach taniego podróżowania. Z dokładnym planem możemy zapoznać się na stronie targów.


Gościem specjalnym będzie zaprzyjaźniony z portalem mówca motywacyjny promujący idee szybkiej emerytury B. Bączek - jego prezentacja 25 mini emerytur w piątek o godzinie 16.15. Nie mniejszą atrakcją będzie spotkanie z legendarnym pilotem PLL LOT Jerzym Makułą. Opowie o pilotowaniu szerokokadłubowych Boeingów, zapewne zachęci też do latania precyzyjnego.


Z innych wystawców warto wymienić Leo Express, czeskiego przewoźnika, który już wkrótce uruchomi pierwsze międzynarodowe prywatne połączenie kolejowe w Polsce, z Krakowa do Pragi.


Na targi dostaniemy się bezpłatnym autobusem, odjazdy ze stacji Metro Centrum w weekend w godzinach porannych z częstotliwością co 15 minut.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend tanieloty dladzieci
Data publikacji: 17.12.2016 11:34
Weekend 17-18 grudnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Ostatni przed świąteczny weekend, wszyscy myślą raczej o prezentach, porządkach i przygotowaniach do odwiedzin rodziny. Oferta turystyczna nie jest więc bardzo bogata, można jednak wciąż znaleźć coś dla siebie i wyruszyć z Warszawy :)

1. Ruszyły stacje narciarskie - z tych najbliższych Warszawie już od 14 XII czynna jest stacja Kazimierz, w weekend na Roztoczu ruszy Jacnia, podobnie stacje w Świętokrzyskim Krajno i Szwajcaria Bałtowska. W najbliższy weekend nie powinno być tam tłoku.


2. Jarmark Produktów Regionalnych - od 15 XII w Bluecity, kto preferuje bezpośrednie zakupy może wybierać w bogatej ofercie regionalnych smaków, wciąż jeszcze zdążymy wiele z nich zamówić on-line.


3. Wystawa Wikingowie w Rekonstrukcji - W Ciechanowie odział Muzeum na ul. Warszawskiej, już od niedzieli 18 grudnia. Jest to też historia tutejszej grupy rekonstrukcyjnej, z dużą szansą na piękny dalszy rozwój oferty turystycznej w mieście Ciechana.


4. Otwock -Etnografia dla najmłodszych - Świąteczne Baśnie i Historie - w Muzeum Ziemi Otwockiej - w sobotę od 11. Później możemy skoczyć na łyżwy, na nowo otwartym otwarty lodowisku przy Holiday Inn w Józefowie.


5. Nałęczów - Bożonarodzeniowy Kiermasz Produktu Lokalnego w niedziele od 10 - można wpaść po szaleństwach na stoku pod Kazimierzem.


6. Wkra Zimą - Kajaki Dylewski - kontynuują zimowy spływ Wkrą - w sobotę na odcinku Sochocin -Płaciszewo - start o 10.00.


7. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - tym razem prezentacja - Gdy litera była dźwiękiem - w sobotę o 16. Dla fanów starożytności.


Każdy z nas znajdzie coś dla siebie nawet w ten specyficzny naznaczony krzątaniną weekend. Warto wybrać się za Warszawę by naładować akumulatory przed Świętami :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 28.11.2016 14:05
Weekend 3-4 grudnia pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend znów sporo atrakcji, wśród nich jarmarki w Płocku i Zamościu. Będzie kilka imprez mikołajkowych, m.in. wąskotorówka Sochaczew pojedzie w trasę mikołajkową. W samej Warszawie zamknięcie sezonu na Wiśle, Barbórka Wiślana i spotkanie z Flisakami w porcie Czerniakowskim. Kto zaś jest fanem historii nie może odpuścić defilady historycznej w niedzielę, w sobotę na Zamku Czersk chyba ostatnia historyczna rekonstrukcja AD 2016. Powoli rozkręcają się zimowe atrakcje - Hotel Holiday Inn otwiera sezon na lodowisku, zaprasza też na curling. W Farmie Iluzji ruszyła zaś wioska Świętego Mikołaja.


1. Jarmarki Bożonarodzeniowe Płock Zamość Łódź - tym razem kusić nas będą Płock i Zamość, obydwa miasta niewątpliwie warte odwiedzin a jarmarkowa sceneria tylko dodaje im atrakcyjności. Trwają jarmarki w innych miastach, warto pomyśleć o wyprawie do Krakowa, wciąż jeszcze tanio bo za 26 zł w taryfie rodzinnej, pojedziemy tam pociągiem Dragon.


2. Market Świąteczny Kinoteka PKiN - w sobotę o 11.00 startuje świąteczny market w samej Warszawie.


3. Defilada 100-lecie wkroczenia Legionów do Warszawy - w niedzielę o 13.00. Szykuje się ciekawa prezentacja, do stolicy zjeżdżają najaktywniejsi z rekonstruktorów.


4. Rekonstrukcja wojny z Zakonem Krzyżackim z 1521 r. Zamek Czersk - w zimowej scenerii - ostatnia tegoroczna rekonstrukcja, bawić się będziemy zarówno w sobotę jak i niedzielę.


5. Ściepa i Wiślana Barbórka - dwie imprezy kończące sezon żeglugowy na Wiśle. W sobotę w Porcie Czerniakowskim przeniesienie łodzi na zimowanie i spotkanie z flisakami. W niedzielę Barbórka, w planie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem.


6. Mikołajkowy kurs kolejki Sochaczew i darmowe zwiedzanie Muzeum - w sobotę 3 grudnia zaplanowano specjalny kurs. W planach jest wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym spotkanie z ich ulubionym Świętym. Po 15.00 wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Warto, bo kolekcja pojazdów jest naprawdę imponująca.


7. Otwarcie sezonu zima Holiday Inn Józefów- jeden z najbardziej zaangażowanych w przyciągniecie weekendowych klientów hoteli pod Warszawą otwiera sezon zimowy. Lodowisko i nowość tego sezonu curling, startujemy 3 grudnia.


8. Ruszają spacery na Spotkanie Św. Mikołaja w Białymstoku - gdybyśmy planowali weekend na Podlasiu pamiętajmy, że w niedzielę o 14.00 ruszamy tropić Świętego Mikołaja. Bezpłatne spacery organizuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.


9. Ruszyła też Mikołajkowa Farma Iluzji -w ostatni weekend ruszyła niezwykła atrakcja na Farmie Iluzji, spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie możliwe w każdy kolejny weekend.


Oferta na pierwszy weekend grudnia prezentuje się naprawdę bogato. Tymczasem czekamy na mocniejszy śnieg. Atrakcje zimowe i mikołajkowo-jarmarkowe w Warszawie i poza nią będą w najbliższe weekendy bezsprzecznie na pierwszym planie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend jarmarki
Data publikacji: 08.11.2016 10:19
Długi weekend 11-13 listopada Warszawa okolice i nie tylko:)

Pogoda nas nie rozpieszcza, jednak długi weekend to zawsze dobra okazja by skorzystać z niestandardowych propozycji do spędzenia czasu poza domem. Takich nie zabraknie, oto niektóre z nich.


1. Specjalne atrakcje w Pałacu w Wilanowie - w ramach akcji darmowy listopad "Gry i zabawy z królewskiego podwórka" a 13 listopada specjalny spacer "O łowach", idealne do powiązania z Ogrodem Światła.

2. Urodziny Wiślanej Ścieżki Łuczniczej - w sobotę 12 listopada święto stworzonej siłami pasjonatów nowej wiślanej atrakcji. Szereg zabaw dla dzieci, w tym naturalnie możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku.

3. Piwny Weekend w mieście Piwowarów - rusza promocja piwnego produktu w Piotrkowie Trybunalskim, możemy udać się tu zarówno na ciekawy weekend jak i na jeden dzień. 12 listopada możliwość zwiedzania browaru Jan Olbracht.

4. Dzień Niepodległości w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej - w piątek specjalne atrakcje czekają na nas na Powsińskiej, m.in. prezentacja sylwetek i uzbrojenia powstańców warszawskich i żołnierzy AK.

5. Zajęcia Edukacyjne w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu- zaprasza przedszkolaków na warsztaty, start o 10.00 w piątek. Dodatkowo w czwartek startuje wystawa o słowackiej perle Bardejovie. Kto planuje wycieczkę na długi weekend do Zamościa może skorzystać z tej inspiracji.

6. II Sochaczewska gra miejska Niepodległość - Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą i władze miasta zachęcają do poznania jego historii i postaci z nią związanych.

7. 11 listopada z wąskotorówką Piaseczno - jedna z ostatnich okazji do przejażdżki wąskim torem w tym roku. Start 11 listopada o 11.00.


8. Sobota z Artefaktami - Glina - Warsztaty w Pruszkowskim Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - ciekawe i bezpłatne :) także do powiązania ze zwiedzaniem Galerii Figur Stalowych w tym samym mieście.


9. Wciąż trwa darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich z nocnym zwiedzaniem Łazienek w każdą kolejną sobotę. Najważniejsze atrakcje w ramach tej periodycznej akcji znajdziecie tutaj.Mimo, iż aura nie zachęca, warto wybrać się na spacer i spędzić najbliższy wolny weekend z rodziną bądź przyjaciółmi. Jeśli szukamy zajęcia dla dzieci to też mamy w czym wybierać. Zapraszamy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend dlugiweekend
Data publikacji: 25.10.2016 9:43
Weekend 29-30 października pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W ostatni weekend października warto rozważyć kilka ciekawych propozycji. Arboretum w Rogowie zaprasza do obejrzenia rewii jesiennych kolorów, czerwone klony w roli głównej. W sobotę ostatnia okazja by zobaczyć dzielnych flisaków i ich łodzie, flis jesienny na Saskiej Kępie. Mamy też afrykański dzień w Muzeum Etnograficznym, może zachęci nas do wizyty w wiosce afrykańskiej w Sobanicach. Wreszcie Festiwal Kultury Urzecza w Nadbrzeżu gmina Karczew. Pamiętajmy, że działa już Królewski Ogród Światła w Wilanowie, w weekend niesamowite mappingi.


1. Czerwone Klony w Arboretum w Rogowie - ostanie dni by obejrzeć najpiękniejsze barwy jesieni w Arboretum w Rogowie. Tylko nieco ponad godzina jazdy autem z Warszawy.


2. Flis Jesienny - bohaterscy flisacy wrócili właśnie z Torunia, ich wspaniałe drewniane łodzie i rzeczną tawernę będzie można podziwiać już w sobotę na Saskie Kępie.


3. Dzień Afrykański w Muzeum Etnograficznym - także w sobotę dla fanów czarnego lądu prawdziwą ucztę przygotuje Muzeum Etnograficzne. Przypominamy, że bardzo ciekawą kolekcję artefaktów afrykańskich posiada afrykańska wioska w Sobanicach.


4. Festiwal Kultury Urzecza - w Nadbrzeżu gmina Karczew, możliwość zapoznania się z ciekawym folklorem odkrywanego na nowo regionu Urzecza. Wspólna zabawa i degustacje lokalnych potraw.


5. Ogórkiem po Pradze - w sobotę od 10.30 możemy wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po tej najbardziej klimatycznej dzielnicy Warszawy.


Prognozy pogody na sobotę są całkiem obiecujące, warto wybrać którąś z powyższych propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend. Nie będziemy żałować. A już w kolejny, pierwszy listopadowy weekend czeka na nas Sandomierz za pół ceny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 22.10.2016 16:40
Weekend 22-23 października pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Wchodzimy coraz głębiej w jesienny czas, pogoda nie bardzo przypomina złotą polską jesień, a szkoda bo Aroboretum w Rogowie, Arkadia + Zamek Oporów czekają by oczarować nas jesiennymi barwami. W najbliższy weekend ruszy ogród światła w Wilanowie, zaplanowano też grę miejską w Stacja Muzeum Kolejnictwa. Wciąż trwają Hubertusy, w najbliższy weekend w Liwie i podlubelskich Zawieprzycach.


1. Ogród Światła w Wilanowie - ruszają świetlane ekspozycje w królewskim ogrodzie. Warto wybrać się do Wilanowa w najbliższy weekend.


2. Gra Miejska w Stacja Muzeum - na 22 października zaplanowano grę miejską dla rodzin w Stacja Muzeum. Warto aktywnie spędzić sobotę, w towarzystwie zawsze popularnych wśród dzieci pociągów.


3. Hubertus na Zamku Liw i w ruinach zamku w Zawieprzycach - dwa piękne historyczne miejsca będą gościły tradycyjne hubertusowe święta, kto lubi tego typu zabawę nie będzie rozczarowany.


4. Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych - od 24 października w Muzeum Niepodległości, prawie przez cały kolejny tydzień ciekawe propozycje dla fanów historycznego kina.


5. Spotkania z Historią było nie minęło w Lublinie - w dwa weekendowe dni targi Lublin zmienią się w siedzibę historycznych eksploratorów. Wiele ciekawych pokazów w tym repliki historycznych pojazdów pancernych z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Nie tylko dla fanów historii.


6. Spacer - Wycieczkę po Cytadeli Warszawskiej proponuje gdzienaweekend.pl - przewodnikiem będzie sam Dyrektor Muzeum, krótka 1,5 godz wycieczka, cena 25 zł/os.


Czekamy na poprawę pogody, by móc odkrywać barwy jesieni pod Warszawą. Tymczasem wydaje się, iż krótkie wycieczki mogą być najciekawszą opcją na kolejny październikowy weekend. A już w ostatni weekend października, z Torunia wrócą Flisacy by opowiedzieć nam o inauguracji Roku Rzeki Wisły 2017 i wziąć udział w jesiennym flisie, planowana jest też urzecka biesiada.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 10.10.2016 10:26
Weekend 15-16 października pod Warszawą okolice a może nieco dalej

Przed nami weekend 15-16 października, wybór znowu jest dość duży. Już w piątek od 17.00 ciesząca się wielką popularnością impreza - Noc w Instytucie Lotnictwa. Tego samego dnia startują w Nadarzynie targi turystyczne World Travel Show. Pierwsza edycja, bardzo bogaty program, szeroka oferta polskich regionów w tym Podlasie, Małopolska i Lubuskie. Zwolennicy dobrych smaków zainteresują się miodowym targiem w Muzeum Etnograficznym. Od czwartku rusza kolejna edycja Jarmarku Produktów Regionalnych w Blue City. Tym razem z węgierskim akcentem. Na stadionie Legii zaś, od czwartku Warszawski Festiwal Piwa. Fani Wisły będą mogli zobaczyć drewniane jednostki wyruszające na sobotni rejs do Torunia. Spotkanie z uczestnikami planowane jest na piątek. W okolicy młyna, w Jędrowie odbędą się zawody balonowe. Dobra okazja by obserwować je w locie. Można też później ruszyć w kieleckie. Pałac w Otwocku Wielkim będzie miejscem manewrów dragonów, piękna jesienna sceneria na zakończenie sezonu.


1. Noc w Instytucie Lotnictwa - wspaniała okazja dla wszystkich fanów lotnictwa, szczególnie interesujące dla najmłodszych. Startujemy w piątek od 17.00.


2. Targi World Travel Show w Nadarzynie - pierwsza edycja, nowość, wiele ciekawych spotkań z podróżnikami, oferta polskich i zagranicznych regionów.


3. Miodowy Targ - Muzeum Etnograficzne - wszystko o miodzie i pszczołach, seria ciekawych wydarzeń a przy okazji możliwość zakupu na miejscu.


4. Zawody Balonowe - Młyn Wodny Jędrów- nowa turystyczna atrakcja na ostatniej prostej do otwarcia. Tym razem szansa by obejrzeć latające wokół balony. Ciekawa opcja po drodze w kieleckie.


5. Rejs łodzi tradycyjnych Wisłą do Torunia - w sobotę wiślana flotylla wyruszy na inaugurację roku rzeki Wisły 2017 do miasta Kopernika. Jeszcze w piątek możliwość obejrzenia łodzi i spotkania z uczestnikami.


6. Jarmark Produktów Regionalnych Blue City - ruszamy od czwartku, w weekend zaś akcenty węgierskie zarówno kulinarne jak i turystyczne.


7. Warszawski Festiwal Piwa - najlepsze browary regionalne i rzemieślnicze już od czwartku na stadionie miejskim w Warszawie.


8. Spacer po cmentarzu Powązkowskim - Warszawa z buta zaprasza na spacer w sobotę o 11.00. Odkryjemy piękne i haniebne zarazem tajemnice tej warszawskiej nekropolii.


9. Manewry dragońskie na zakończenie sezonu w Otwocku Wielkim - w sobotę i niedzielę ożyją okolice pięknego pałacu w Otwocku Wielkim. Kompania dragonów Pana Zebrzydowskiego zapewni nam niezapomnianą zabawę. Warto.


Ufamy, iż każdy znajdzie coś ciekawego na nadchodzący weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 03.10.2016 9:53
Weekend 8-9 października pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Przed nami drugi weekend października. Tym razem mamy dwie bardzo mocne propozycje, weekend za pół ceny w Toruniu i Festiwal Light Move w Łodzi. Możemy też poszukać atrakcji pod Warszawą - w Ciechanowie weekend z bohaterami Ogniem i Mieczem, na Wawrze w sobotę gra miejska. Szukający historycznych wrażeń mogą udać się pod Kielce do pięknego Skansenu w Tokarni, gdzie odbędzie się inscenizacja Szlakiem Chwały Oręża Polskiego. Ci zaś, którzy chcieliby wybrać się na wschód, mogą cofnąć się do dwudziestolecia międzywojennego w Parczewie, tam też odbędzie się otwarta sesja fotograficzna.


1. Toruń za pół ceny - kolejna edycja akcji, już prawie 200 punktów zgłosiło do niej akces. Medialne wsparcie Radia Zet gwarantuje frekwencję.


2. Festiwal Light Move w Łodzi - rozświetlone miasto, doskonałe efekty wizualne, dodatkowo specjalna oferta kolei metropolitalnej ŁKA, która rozwiezie uczestników nocnymi pociągami.


3. Rodzinna niedziela z Bohaterami Ogniem i Mieczem - kolejna historyczna impreza na zamku w Ciechanowie, przy okazji Muzeum Szlachty Mazowieckiej a dla dorosłych browar Ciechan.


4. Gra miejska na Wawrze - już w sobotę propozycja dla aktywnych, którzy chcą lepiej poznać historię tej 150 letniej już gminy. Szykuje się niezła zabawa.


5. Szlakiem Chwały Oręża Polskiego - Skansen w Tokarni sam w sobie jest ponad przeciętną atrakcją, dodatkowa historyczna impreza tylko wzmaga nasz apetyt na odwiedzenie podkieleckich atrakcji.


6. Sesja Fotograficzna dwudziestolecia międzywojennego Parczew - możemy przenieść się w czasie, dobra okazja by zapuścić się w parczewskie lasy, lub spędzić niezapomniany weekend w Dworku/ Stajni Makoszka.


7. Spacer po Żoliborzu Oficerskim - o 16.00 w sobotę ruszy dwugodzinny spacer ze Spacery po Warszawie. Sporo ciekawych informacji o warszawskim Beverly Hills.


Nuda nie będzie nam doskwierać, a to dopiero przygrywka przed pełnym atrakcji kolejnym weekendem 15-16 października. Ruszajmy więc z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend zapolceny
Data publikacji: 19.09.2016 10:02
Weekend 24-25 Września pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Najbliższy weekend pod znakiem ogólnopolskiej akcji 23-25 września weekend za pół ceny, wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, szczegóły w tym miejscu. Jak co weekend mamy też kilka innych interesujących wydarzeń, które z powodzeniem mogą stać się osią naszego weekendowego wypadu za miasto.


1. Wawer świętuje - zamkniecie sezonu na plaży Romantyczna 24 września - sporo ciekawych atrakcji dla dzieci, z rejsami drewnianymi łodziami włącznie. Dzień później zaś Kolej na Wawer dwa kursy zabytkowego parowozu z Warszawy Gdańskiej do Falenicy, wieczorem koncert Ryszarda Rynkowskiego.


2. Zajazd szlachecki w Gołotczyżnie pod Ciechanowem- w sobotę ciekawa historyczna impreza, zabawy szlachecki i plebejskie. Przy okazji możemy skorzystać ze zniżek w ramach akcji weekend za pół ceny i odwiedzić Zamek i Muzeum w Ciechanowie lub/i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.


3. Cyrkoland w Julinku - Nowość w Julinku, grupa cyrkowa Cyrkoland zaprasza na weekendowe bezpłatne przedstawienia w każdą sobotę i niedziele o 14 i 17 czeka na nas moc atrakcji. I tak będzie w każdy kolejny weekend aż do końca października.


4. Leśna Apteka w Rytwianach - kiermasz produktów leczniczych i zdrowotnych w przepięknym otoczeniu Pustelni Złotego Lasu. W niedziele od 10.30. Warto się wybrać choćby tylko dla kontemplacji tego miejsca.


5. Urodziny dębu Bartek - kolejna propozycja ze Świętokrzyskiego, piknik rodzinny w Zagańsku, odwiedziny legendarnego Dębu możemy połączyć z wizytą w Oceanarium Chrusty wypadem do Chęcin a po drodze koniecznie rzut okiem na uroczy Młyn Wodny Jędrów.


6. 72 rocznica bitwy pod Jaktorowem - marsz pamięci a pózniej histotoryczny obóz Ułanów, w sobotę 24 września w okolicach Kampinosu, cmentarz wojskowy Budy Zosiny.


7. Niepołomice Pola Chwały - kto ma zaś ochotę na wielką historyczną imprezę może udać się do Niepołomic w Małopolsce, tutaj będzie miała miejsce jedna z największych imprez rekonstrukcyjnych w Polsce. Miasto staje się w tych dniach wielkim żywym historycznym obozem.


Sporo ciekawych propozycji, pogoda przynajmniej w sobotę powinna dopisać, warto korzystać i z entuzjazmem wyruszać z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend zapolceny
Data publikacji: 12.09.2016 11:39
Weekend 17-18 września pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend 17-18 września będzie bardzo bogaty w ciekawe imprezy. Fani samochodów wybiorą się zapewne na Verva Street Racing. Zabawa dla całej rodziny, samochody z bajek, koncerty, w tym Afromental i przede wszystkim szybkie auta. Kogo nie nasyci Verva może wybrać się w niedzielę nad Liwiec do uroczego dworu Paplin, gdzie będzie miał miejsce zjazd samochodów zabytkowych.

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc rekonstruktorów wyspecjalizowanych w II Wojnie Światowej. W sobotę w Sochaczewie inscenizacja Obronić Miasto, zaś w niedzielę w Łomiankach kolejna odsłona bitwy pod Łomiankami. Nadal świętuje swoje 100- lecie Pruszków. Tym razem kilka ciekawych koncertów, w tym przed wszystkim Kult. Na dłuższą wycieczkę możemy wybrać się do Biskupina. Tam też startuje Archeo Fashion week, szczególnie dla płci pięknej. Lublin też nie zwalnia tempa i zaprasza nas na Święto Młodego Cydru. W Skierniewicach Święto Owoców i Kwiatów oraz możliwość zwiedzania Parowozowni Skierniewice, naprawdę warto.


1. Verva Street Racing - 17 września błonia przy Stadionie Narodowym - wyścigi, koncerty, w tym Afromental, samochody z bajek i mini ekspozycja Galerii Figur Stalowych. Święto dla całej rodziny.


2. Obronić Miasto Sochaczew - 17 września, inscenizacja obrony miasta podczas bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939. Wraca do nas po kilkuletniej przerwie. Warto przy okazji zapoznać się z zasobami ciekawego muzeum Pola Bitwy nad Bzurą.


3. Bitwa pod Łomiankami - dzień później, 18 września odtworzymy bitwę, w której resztki wojsk polskich próbowały przebić się na pomoc stolicy. Ponad 100 rekonstruktorów i pojazdy zmechanizowane odtworzą wydarzenia z tamtych dni.


4. 100- lecie Pruszkowa, super koncerty -18 września kulminacja pruszkowskiego święta, posłuchamy m.in. KULT, sporo atrakcji dla fanów różnego typu muzyki.


5. Archeo Fashion Week w Biskupinie - w najbliższy weekend rusza nowa impreza, w biskupińskim skansenie odtworzona zostanie moda dawnych czasów. Dobra okazja do zaplanowania weekendowego wypadu, tym bardziej że potrwa do 25 września.


6. Święto Młodego Cydru Lublin - 17 września, trzecia i największa jak do tej pory edycja święta, koncerty z cydrem w tle.


7. Skierniewickie święto Owoców i Warzyw + Parowozownia Skierniewice - kolejna edycja tego popularnego święta a dodatkowo dwa kolejne dni z możliwością zwiedzania Parowozowni Skierniewice.


8. Zlot Zabytkowych Samochodów Dwór Paplin - 18 września w uroczym Dworze Paplin ciekawa kameralna impreza, warto rozważyć i przy okazji poznać krainę Liwca, a może także zaliczyć kajakowy spływ tą piękną rzeką.


9. Bialski Festiwal Sękacza - pod Białą Podlaską odbędzie się sękaczowe święto, jeżeli planowaliśmy wyprawę w to miejsce, warto skorzystać. Dwór Droblin czy Pałac Biskupi w Janowie kuszą.


10. Święto 28 Pułku Artylerii lekkiej Zajezierze pod Dęblinem - jeżeli planujemy wypad nad wodę na Wyspę Wisła czy Jezioro Kozienickie, możemy zajrzeć też do Zajezierzy, także w samym Dęblinie znajdziemy forty i muzeum lotnictwa.


11. Druga Bitwa Małogoska 1863 - Pod Kielcami w Małogoszczy wrócimy pamięcią w czasy powstania styczniowego, dla tych którzy planują wypad w świętokrzyskie może to być ciekawe uzupełnienie ich planu zwiedzania.


Jest w czym wybierać, weekend w Warszawie, okolicy czy nieco dalej, wszystko w naszych rękach, korzystajmy z wciąż sprzyjającej nam aury.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 23.08.2016 9:34
Weekend 27-28 sierpnia pod Warszawą okolice a może nieco dalej:)

Przed nami ostatni weekend sierpnia, prognoza pogody jest bardzo dobra możemy więc zaplanować zarówno, krótki aktywny wypad na łono natury, lub nieco dalszą wycieczkę. Propozycji nie brakuje Moto Przystań pod Warszawą zaprasza na rodzinny spływ kajakowy, łatwa rzeka i rodzinna atmosfera. Serie rekonstrukcji polskiego września 39r rozpocznie zaś impreza w Skierniewicach, można przy okazji udać się nad malowniczą plażę na Rawce tzw Oberwankę. W piękną pogodę kusi też świętokrzyskie - impreza w Skansenie w Tokarni i nocne zwiedzania zamku w Chęcinach. Jeżeli planujemy wypad nad wodę w okolicach pojezierza łęczyńsko-włodawskiego znajdziemy dwie ciekawe imprezy, pieśni dawnego Polesia w folkowym klimacie odtworzą twórcy w Wereszczynie, piknik historyczny odbędzie się zaś w malowniczym pałacu w Czemiernikach.


1. Rodzinny spływ Bzurą w Moto Przystani sobota 27 sierpnia - super rodzinne klimaty i wspólna zabawa na zakończenie wakacyjnego sezonu kajakowych spływów.


2. Skierniewice sobota 27 sierpnia - rekonstrukcja wrzesień 39 - w tym przypadku jeszcze w sierpniu.


3. Świętokrzyskie - kilka ciekawych możliwości/ powodów by odwiedzić ten region w ten właśnie weekend. Nocne zwiedzanie zamku w Chęcinach, Święto Chleba w Tokarni, militarystyczna impreza w Starachowicach.


4. Czemierniki - unikatowy pałac będzie gościł historyczny piknik, czasy słowian, pokazy i zawody m.in łucznicze. Warto tu się wybrać dla samego uroczego miejsca. Przy okazji po drodze należy odwiedzić Radzyń.


5. Pieśni Bagien Polesia - próba odtworzenia klimatu pieśni i folkloru Polesia, i to zarówno Polskiego, Ukraińskiego jak i Białoruskiego. W okolicach pięknego Poleskiego Parku Narodowego gdzie już zbierają się na swoje sejmiki wędrujące ptaki.


6. Węgrów- rekonstrukcja historyczna powrotu Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej. Doskonała okazja by przy okazji zwiedzić krainę Liwca lub skorzystać z krótkiego spływu kajakowego.


7. Święto Wojsk Lądowych i rekonstrukcja bitwy pod Mławą - Uniszki Zawadzkie, nie daleko Mławy, kilkudniowa impreza wraz z rekonstrukcją bitwy.


8. Warsztaty Archeologi Doświadczalnej Zmijowiska- do 27 sierpnia potrwają ciekawe warsztaty archeologii nie daleko Kazimierza Dolnego. Jeżeli planujemy wycieczkę w te strony warto rozważyć wizytę w grodzisku.


Propozycji jest sporo każdy znajdzie coś dla siebie na udany weekend pod Warszawą lub nieco dalej, pogoda będzie nam tym razem sprzyjać warto to wykorzystać.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 14.08.2016 10:32
Weekend 13-15 sierpnia pod Warszawą w okolicy a może dalej - Dymarki i Jarmark Jagieloński?

W długi sierpniowy weekend propozycji spędzenia wolnego czasu jest bardzo wiele. W zależności od prognozy pogody możemy wybrać imprezy jednodniowe pod Warszawą, tj. turniej rycerski na zamku Liw w sobotę, historyczne starcie książąt w Czersku, lub rekonstrukcje historyczne. Wspomnienie wojny 1920 roku przywołają imprezy w Ossowie i tydzień później w Sarnowej Górze. Dzień 15 sierpnia uczczą też rekonstruktorzy w Dąbrowieckiej Górze, gdzie możemy obejrzeć odnowione bunkry a przy okazji zwiedzić malowniczy Mazowiecki Park Krajobrazowy. Kto chciałby wybrać się dalej także ma spory wybór. Organizowane są Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi, w Lublinie mamy Jarmark Jagieloński a w Zamościu piknik historyczny. W Drohiczynie kolejna sierpniowa impreza tym razem Dni Bugu.


Turniej Rycerski Zamek Liw – w sobotę 13 sierpnia, jak zawsze warto tu zawitać. W zależności od pogody możemy zaplanować dodatkowo piknik nad Liwcem, kajaki lub/i zwiedzanie skansenu w Suchej.


Starcie Książąt na zamku Czersk – fabularyzowana impreza zapewni dużo atrakcji szczególnie najmłodszym, przy okazji możliwość by wpaść na plażę w Ciszycy, a może przyjechać tu na rowerze wzdłuż Wisły.


Dymarki Świętokrzyskie Nowa Słupia – jedna z najciekawszych imprez sezonu w dynamicznie rozwijającym się Świętokrzyskim, doskonała okazja by zwiedzić również Chęciny, a także wpaść do Oceaniki w Chrustach.


Jarmark Jagieloński Lublin - kolejny z klasyków wśród lubelskich imprez i dobry powód by odwiedzić Kozi Gród. W ten weekend możemy taką wyprawę powiązać ze zwiedzaniem Zamościa bądź wizytą na Chmielakach.


Sarnowa Góra 21 sierpnia 2016 – odtworzenie potyczki z kampanii 1920 roku, szczególnie interesujące ze względu na dużą ilość jednostek konnych, co nieczęsto się zdarza w tego typu imprezach. Kto ma już zaplanowany długi weekend może skorzystać w kolejny.


Dąbrowiecka Góra - 15 sierpnia, uczcimy tę szczególną datę dla polskiej wojskowości, przy okazji obejrzymy bunkry, w tym jeden świeżo odnowiony, możemy też zwiedzić Mazowiecki Park Krajobrazowy, wiele atrakcji przez cały dzień.


Drohiczyn Dni Bugu – kolejna z cyklu imprez, które odbywają się w tym pięknym nadbużańskim mieście. Jeżeli nie załapaliśmy się na 500 Kajaków ani na Dni Miasta możemy to teraz nadrobić.


Bitwa Warszawska 1920 – Ossów – w podwarszawskim Ossowie gdzie mieści się placówka edukacyjna propagująca wielkie zwycięstwo polskiego oręża odbędzie się impreza upamiętniająca to wydarzenie. Już w sobotę 14 sierpnia.


To tylko niektóre z propozycji inspirujących nas do wyjazdu z Warszawy na weekend. Przy niesprzyjającej pogodzie jednodniowe wypady pod Warszawę wydają się idealnym rozwiązaniem. Jeżeli pogoda dopisze możemy zaplanować dłuższą weekendową wycieczkę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 01.08.2016 10:25
Weekend 6-7 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend odbędą się bardzo ciekawe imprezy w Nałęczowie i Drohiczynie. Pod Warszawą zaś, w Kamieńczyku będzie można uczestniczyć w Święcie Chleba i Miodu, dobra okazja by wybrać się w krainę Liwca lub Bugu. Fani rekonstrukcji historycznych mogą udać się na zamek w Ogrodzieńcu lub na południe od Warszawy, do Studzianek, gdzie obędzie się pancerny piknik, czołgi w roli głównej.


1. Balonowe mistrzostwa w Nałęczowie - kolejna edycja imprezy startuje już w środę, poranne i popołudniowe loty. Nocne pokazy stacjonarne, moc atrakcji, raj dla fanów fotografii.


2. 500 Kajaków w Drohiczynie - kolejna super okazja by odwiedzić to piękne miasto, dodatkowo możliwość uczestnictwa w oryginalnej masowej imprezie.


3. Piknik Pancerny w Studziankach - piękny rejon lasów kozienickich będzie gościł pancerniaków, czołgi w roli głównej.


4. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - chleby wg oryginalnej receptury i najlepsze miody, dodatkowo atrakcje dla najmłodszych. Okazja by udać się na plażę lub kajaki nad Liwiec.


5. Turniej Rycerski w Ogrodzieńcu - możemy też udać się do królestwa orlich gniazd, na zamku w Ogrodzieńcu odbędzie się turniej rycerski.


6. Piknik Energetyczny w Żyrardowie - po latach przerwy wraca ta cykliczna edukacyjno-wystawiennicza impreza. Dobry pretekst by odwiedzić doskonały na jednodniową wycieczkę Żyrardów. Impreza odbędzie się w Muzeum Lniarstwa.W najbliższy weekend w sposób szczególny zapraszamy do Nałęczowa i Drohiczyna, odbywające się tam imprezy są wyjątkowe. Jeżeli nie dysponujemy większą ilością czasu możemy udać się bliżej Warszawy, do Kamieńczyka, Studzianek bądź Żyrardowa. Weekend będzie na pewno udany.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 18.07.2016 13:23
Weekend 23-24 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend nie obfituje w wiele propozycji. Wydaje się, że wszyscy czekają na przełom wakacyjnych miesięcy gdy w ostatni weekend lipca sypnie ciekawymi imprezami, jak Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, Dni Drohiczyna czy Święto Pomidora z pierwszą la tomatina pod Warszawą. Niemniej jednak możemy i w następny weekend znaleźć ciekawe inspiracje do weekendowej wyprawy z Warszawy.


1. Piknik na zamku w Janowcu nad Wisłą - Dni Janowca to dobra okazja by wybrać się na zamek. Tradycyjnie będą rekonstrukcje zorganizowane przez ekipę z Kocka, stąd jest też bardzo blisko do Kazimierza i Magicznych Ogrodów.


2. Nocne atrakcje w Parku Rozrywki Julinek - drugi weekend, podczas którego będzie można przetestować julinkowe atrakcje nocą. Szczególnie ciekawa jest możliwość nocnego przejścia parku linowego. Wieczorne otwarcie daje nam też ciekawą opcję wcześniejszego spędzenia dnia na spływie z Moto Przystanią, tak by w drodze powrotnej wpaść do Julinka.


3. Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej - w niedzielę 24 lipca, unikalna możliwość by cofnąć się o kilkadziesiąt lat wstecz i zobaczyć jak kiedyś świętowano specjalny czas żniw na polskiej wsi.


4. Międzynarodowy Festiwal Historyczny w Warowni Jomsburg - w samej Warszawie w sobotę i niedzielę, dwa dni pełne ciekawych rekonstrukcji, bitew, turniejów i pokazów.


5. Odyseja Historyczna Kutno - Leszczynek - 3 dni atrakcji z rekonstruktorami z różnych epok od Samurajów do Żołnierzy Wyklętych, pokazy pojazdów a także rekonstrukcja historii balona braci Mongolfier.


6. Dni Łochowa - 23 lipca - koncerty w klimacie folkowym m.in. Brathanki. Można wpaść po miłym plażowaniu nad Liwcem, lub spływie kajakowym, pogoda ma nam sprzyjać.


7. Mazurski Piknik Militarny Walkiria - 22-24 lipca - w roli głównej czołgi, legendarna Pantera, T-34 i T-55 a także niespodzianka z ostatniej chwili. Dodatkowo pokazy filmów i szereg imprez towarzyszących. Jeżeli jesteśmy w okolicy w najbliższy weekend to z pewnością warto rozważyć tę propozycję.Najbliższy weekend to głównie propozycje związane z rekonstrukcjami historycznymi. Można jednak zdecydować się na imprezy w Janowcu, Julinku czy Łochowie i połączyć je z pobytem nad wodą pod Warszawą lub w jej okolicach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
1   2   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon