czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 04.07.2016 9:14
Weeekend 9-10 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami drugi lipcowy weekend, oferta na 9-10 lipca nie jest aż tak bogata, jednak z pewnością można znaleźć coś dla siebie. Tym razem dwie ciekawe imprezy na lubelszczyźnie, festyn kowalski w Wojciechowie i Dni Róż w Końskowoli. Obydwie możemy włączyć do ciekawej wycieczki w rejon Puław, Kazimierza czy Nałęczowa. Z dłuższych wypraw swoje drugie urodziny będzie świętowała Energylandia, zapowiadane są extra atrakcje, w tym otwarcie waterparku. Ciekawa impreza również w Sandomierzu - Jarmark Jagieloński wraz z turniejem rycerskim. W samej Warszawie interesująco zapowiada się weekend z Teslą w Centrum Kopernika. Od następnego weekendu planowane jest też otwarcie Dworu Paplin dla turystów indywidualnych, nowa kameralna opcja romantycznego spędzenia czasu w krainie Liwca.

1. Festyn Kowalski w Wojciechowie - ciekawa impreza w miejscu od wieków kultywującym tradycje kowalskie, dodatkowo bliskość innych podlubelskich atrakcji czyni tą weekendową wycieczkę jeszcze bardziej kuszącą.

2. Sandomierz Jarmark Jagieloński wraz z turniejem rycerskim - dwa dni atrakcji, dobry powód by przymierzyć się do odwiedzenia gwiazdy ziemi świętokrzyskiej.

3. Święto Róż Końskowola - w sobotę aktywnie, rajd pieszy i wycieczka rowerowa po krainie róż. W niedzielę - główne wydarzenia, wystawy i konkursy.

4. Weekend z Teslą w Koperniku - unikalna atrakcja w hołdzie jednemu z największych wynalazców Nicoli Tesli.

5. Drugie urodziny Energylandii - otwarcie nowej strefy wodnej i dodatkowe atrakcje dla wszystkich weekendowych gości.

6. Dni Iławy - okazja do poznania krainy Jezioraka - koncerty w pięknej scenerii a także darmowe atrakcje dla dzieci, warte rozważenia.

7.Dwór Paplin startuje z ofertą turystyczną - nowa atrakcja, zabytkowy modrzewiowy dwór otwiera się na turystów, kameralna romantyczna sceneria a dodatkowo atrakcje krainy Liwca.

Drugi wakacyjny weekend przed nami. Jest nadzieja na mniejsze korki na trasach, tak więc nawet dłuższe wycieczki będą mniej uciążliwe. Czas wybrać coś dla siebie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 02.06.2016 19:20
Weekend 4-5 czerwca pod Warszawą - okolice i nie tylko

Przed nami kolejny weekend tym razem pod znakiem Dnia Dziecka, ale nie tylko. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji zarówno nieco dłuższych wycieczek jak i tych w okolicach Warszawy. W pierwszej kategorii liderem jest Jarmark Tumski w Płocku, można się też przymierzyć się do Nocy Kultury i Kiermaszu turystycznego w Lublinie. Rusza też akcja Koleją w Łódzkie, możemy pojechać z ŁKA do Zoo Safari. Dla lubiących aktywne spędzanie czasu kajakowy dzień dziecka w Tomaszowie z opcją zwiedzania pobliskich atrakcji. Z ciekawostek w bezpośredniej okolicy Warszawy, strażacy z OSP Otwock Wielki przygotują imprezę w strażackim klimacie w niedzielę. Sporo będzie tematów kolejowych. Ponownie otworzy się parowozownia Skierniewice. Dla fanów bardziej ekstremalnych wycieczek impreza National Geographic Festiwal Podróżników: filmy, spotkania z blogerami, moc turystycznych atrakcji.


1. National Geographic Festiwal Podróżników - wielka impreza 4 czerwca w Kinotece. Zaplanowano spotkania z blogerami, filmy i wiele innych inspirujących do podróży atrakcji.

2. Jarmark Tumski w Płocku - 3 dni wspaniałej zabawy w najpiękniejszym mieście Mazowsza, koncerty, kiermasze, grupy rekonstrukcyjne, motocykliści będzie się działo.

3. Kajakowy dzień dziecka w Tomaszowie - zaprasza KS Amber już w pt od rana, sporo wodnych atrakcji dla dzieci, a dodatkowo kilka ciekawych miejsc do zwiedzania w samym Tomaszowie i okolicach.

4. Strażacki dzień dziecka w Otwocku Wielkim - młodzi pasjonaci z OSP w Otwocku Wielkim zapraszają dzieci w niedziele na imprezę w klimacie stricte strażackim. Do połączenia ze zwiedzaniem pobliskiego Pałacu.

5. Parowozownia Skierniewice - ponownie otworzy się dla zwiedzających, tym razem w centrum zainteresowania będą dzieci. Unikalny zabytek, naprawdę warto. Można powiązać z Nieborowem bądź Łowiczem.

6. Pociągiem w Łódzkie - rusza akcja Pociągiem w Łódzkie, w ten weekend możemy pojechać do Zoo Safari. Warto zapoznać się z tą inicjatywą, w sezonie planowanych jest kilka ciekawych wycieczek. Tradycyjnie w Łodzi na wiele interesujących warsztatów zaprasza Se-ma-for, w niedziele ożyje świat Gormitów.

7. Kiermasz turystyczny i Noc Kultury w Lublinie - plenerowy kiermasz turystyczny w Lublinie to idealna okazja by zapoznać się z ofertą turystyczną regionu, dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę Noc Kultury - koncerty.

8. Jarmark w Kiermusach - kto chciałby wybrać się na dłuższą wycieczkę, może zaplanować uczestnictwo w tradycyjnym comiesięcznym Jarmarku Staroci w Kiermusach, obok pięknego Tykocina. Kiermusy starają się nas stale zaskakiwać, otwarty jest Kasztel, czekamy na planowane na jesień nowości.

9 Tradycyjnie moc atrakcji dla dzieci w dedykowanych im, podwarszawskich miejscach. Park rozrywki Julinek czeka z chłodzącymi w upał zjeżdżalniami wypełnionymi wodą. Wąskotorówka Piaseczno zawiezie nas do miasteczka westernowego w Runowie. Zaprasza też galeria figur stalowych w podwarszawskim Pruszkowie świętująca ostatnio istotne sukcesy medialne.

10. Zlot pojazdów zabytkowych w Piasecznie - zaś 5 czerwca w niedzielę specjalna atrakcja dla miłośników motoryzacji, zarówno dla dorosłych jak i młodszych dzieci.

Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć w okolice Warszawy na weekend :)


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 02.06.2016 19:20
Długi weekend 26-29 maja - pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami kolejny długi weekend. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji zarówno nieco dłuższych wycieczek jak i tych w okolicach Warszawy. W pierwszej kategorii polecamy Aerofestival w Poznaniu a także Szturm Twierdzy Zamość. Dla smakoszy rekomendujemy imprezy, które odbędą się w powiecie Brzeziny i Sandomierzu. Zaś z tych, które odbędą się w okolicach Warszawy należy polecić Świdermajer Festiwal w Otwocku zaczynający się już w piątek. Możemy też udać się na piknik historyczny "Pojedynek Jurko Bohuna z Wołodyjowskim". Będzie miał miejsce w Starych Babicach. Zwolennicy tradycji i pięknej oprawy święta Bożego Ciała mogą się udać na tradycyjną procesję do Łowicza, będzie kolorowo, po łowicku.

Prognoza pogody jest tym razem doskonała, zapraszamy więc na spływy kajakowe. Kto dysponuje większą ilością czasu może udać się w Magiczny rejs z Warszawy do Torunia. W okolicach Warszawy tradycyjnie polecamy spływ Bzurą z Łowicza organizowany przez Łowickie Kajaki lub położoną pod Warszawą Moto-Przystań oraz Liwcem z przystanliwiec.pl. Spływy Pilicą z Tomaszowa organizuje KS Amber natomiast z Domaniewic - Safari.

1. Poznań Aerofestival- dwudniowa impreza, pokazy lotnicze i szereg atrakcji towarzyszących. W Poznaniu zawsze warto odwiedzić Bramę Poznania a po drodze z /do Warszawy maszyny oblężnicze grodu Pobiedziska.

2. Szturm Twierdzy Zamość - wielka rekonstrukcja w pięknym Zamościu, unikalne, niedostępne na co dzień atrakcje, jak nocne zwiedzanie twierdzy. Naprawdę warto wybrać się do miasta Zamoyskich w ten weekend.

3. Świdermajer Festiwal- trzy dni zabawy w Otwocku, koncerty, wernisaże a dla aktywnych nocna wycieczka rowerowa i spacer śladami początków Otwocka. Kto zostaje w Warszawie warto udać się do krainy Świdermajerów.

4. Piknik Historyczny Stare Babice - Bohun stoczy bój z Michałem Wołodyjowskim, wszystko w sobotę o 14.00 na Polanie Lipków.

6. Magiczny rejs Wisłą do Torunia - kto ma więcej czasu może ruszyć Wisłą aż do Torunia. Tradycyjnie polecamy kajakowanie w okolicach Warszawy. Bzura, Liwiec i Pilica czekają, pogoda ma być wspaniała. Tradycyjnie będzie też pływał po Wiśle Loewentin.

8. „Zgotujemy Wam wielką ucztę!”, "Czas dobrego sera"- dla smakoszy. Piknik rodzinny w Brzezinach mi.n warsztaty z dziczyzną w tle, ale też inne atrakcje. Dla dzieci bezpłatny park rozrywki. Kto zaś przebywałby w tych dniach w Sandomierzu nie powinien ominąć festiwalu "Czas dobrego sera" 28-29 maja.

9. Julinek i parada volkswagenów transporterów - tradycyjnie przy pięknej pogodzie park rozrywki Julinek zachęca nas do odwiedzin. W ten weekend dodatkowa atrakcja z kręgu motoryzacji. Zabytkowe Volkswageny będą paradowały po Julinku.

10. Procesja Bożego Ciała w Łowiczu - unikalne, tradycyjne wydarzenie, idealne na etnograficzny wypad do Łowicza. Można też przedłużyć pobyt o spływ Bzurą kolejnego dnia. W Moto Przystani czeka na nas kemping.


Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć w okolice Warszawy na weekend :)


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 04.05.2016 13:21
Gdzie na weekend 7-8 maja, okolice Warszawy i nieco dalej:)

W najbliższy weekend w okolicach Warszawy odbędzie się kilka ciekawych imprez. W sposób szczególny zapraszamy na Flis Festiwal, trzy dni pełne atrakcji nad Wisłą. Z propozycji wyróżnić też należy zwiedzanie parowozowni w Skierniewicach. Obiekt otwarty jest tylko kilkanaście dni w roku. Kto ma czas na dłuższą wyprawę może udać się na turystyczną majówkę do Zamościa. Historyczne rekonstrukcje odbędą się także w pięknym pałacu w Kozłówce, jak również u bram pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego w Zawieprzycach. W samej Warszawie będziemy mieli rycerski turniej rodu Ciołków. Ruszają też koncerty w Sannikach, doskonały pomysł na romantyczny wypad. Kto jest zwolennikiem dobrego piwa i będzie w okolicach Kazimierza, może skorzystać z okazji i udać się na majówkę z Browarem Zakładowym w Poniatowej.


1. Flis Festiwal - już od piątku 6 maja aż do niedzieli w pod-konstancińskich Gassach obędzie się szereg ciekawych wydarzeń, których sercem będzie oczywiście Wisła i urzycka tradycja. Warsztaty, koncerty i naturalnie wizyta wiślanych żaglowców z różnych zakątków Polski. Naprawdę warto.

2. Dzień otwarty Parowozownia Skierniewice - obiekt unikatowy, otwarty tylko kilkanaście dni w roku, pierwsza w tym roku okazja by go zwiedzić już w tą sobotę. Godziny wejść: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 .

3. II Turystyczna Majówka w Zamościu - doskonała okazja by zwiedzić twierdzę Zamość, bez towarzystwa długo weekendowych tłumów.

4. Koncert Fortepianowy w Sannikach - dla fanów muzyki poważnej i pięknych wnętrz koncert fortepianowy w Sannikach. W sobotę o 14.00.

5. IV Turniej Rycerski rodu Ciołków - w sobotę od 10.00 przy Bażantarni, tym razem turniej rycerski w samym sercu Warszawy.

6. Rajd Rowerowy z Zamku Liw - dla aktywnych 7 maja ruszy rajd rowerowy im. Ottona Warpechowskiego, początek w sobotę o 9.15.

7. Pałac w Kozłówce - Szlachecka Majówka - w sobotę turniej szabli i muszkietu, dodatkowy pretekst by odwiedzić to piękne miejsce, relacje z trasy o Pałacach Lubelszczyzny znajdziecie na portalu.

8. IX Jarmark Sarmacki - u wrót pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego w Zawieprzycach. Start w niedzielę 8 maja w przepięknym miejscu na wysokiej skarpie Wieprza. Warte rozważenia szczególnie dla tych, którzy nie znają tej części Polski.

9. Majówka z Browarem Zakładowym w Poniatowej - nowy podmiot na Polskim rynku piwa, najlepsze polskie odmiany chmielu, w ten weekend browar otwiera się dla zwiedzających.

Czas wybrać którąś z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
1   2   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon