czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: narty
Data publikacji: 08.12.2019 12:39
Rusza sezon na kilku stokach w okolicach Warszawy

Już podczas tego weekendu część stoków narciarskich w okolicach Warszawy otwiera sezon. Korzystając z ujemnych temperatur które umożliwiły sztuczne naśnieżanie postanowiono zaryzykować i rozpocząć sezon wcześniej niż zwykle.

Jak pierwsi do działania przystąpili zarządzający stokami w Szwajcarii Bałtowskiej, Stacji Kazimierz, Jacni pod Zamościem i Krajno w okolicach Kielc.

Przy okazji pamiętajmy o nowościach w ofercie cenowej stacji narciarskich umiejscowionych w okolicach Warszawy i dalej. Bardzo aktywna na tym polu jest Szwajcaria Bałtowska, promocje na Black Week czy First Minute sięgnęły tu 40% , obecnie mamy jeszcze szansę na oszczędność w ramach promocji mikołajkowej - drugi karnet za 50%.

Kroku konkurencji stara się dotrzymać Krajno - obecny sezon to potwierdzone co weekendowe sobotnie nocne jazdy, każda z innym motywem przewodnim, szczególnie polecamy Nocną Jazdę z pochodniami. Kusi też fajna cena -40 zł - za 4 godz jazdy, dodatkowo już wkrótce do Krajna dojedziemy w nieco krótszym czasie, oddanie obwodnicy Skarżyska poprawi też komfort samej jazdy. Warto pamiętać też o opcji dla leniuchów - możliwość noclegu na szczycie wzgórza przy samym stoku ( z opcją bezpośredniego wjazdu na stok) oferują Apartamenty pod Łysicą. Krajno kusi też specjalną ofertą na Sylwestra na Stoku - poszusujemy tu w specjalnej cenie 85zł. Warto też wspomnieć iż już za momencik startują Termalne Baseny Bińkowski, kolejny super puzzle by złożyć fajny zimowy weekend w kieleckim.

Lepszym dojazdem z Warszawy będzie się też wkrótce cieszyć Stacja Kazimierz, kolejne odcinki trasy S17 zostaną otwarte jeszcze w grudniu, prawdziwa jakościowa zmiana pojawi się jednak dopiero w kolejnym sezonie(Most Południowy i kompletna S17) wtedy dojedziemy do Stacji Kazimierz w poniżej 1godz 30 min a to już fajna wartość pozwalająca na bezstresowy wypad z Warszawy nawet na 1 dzień. W przypadku Stacji Kazimierz brak na razie aktywniejszych działań cenowo -marketingowych być może popyt mieszkańców Lubelszczyzny zapewnia temu stokowi ekonomiczny komfort.

Sezon zaczęła też kameralna stacja Jacnia pod Zamościem, o wypadzie do Jacni trudno myśleć w kontekście 1 dnia, raczej powinien być to 2-3 dniowy wypad z Zamościem w roli głównej. Twierdza Zamoyskich jest w tym roku pięknie oświetlona, może warto to wykorzystać. Atutem Jacni jest możliwość noclegów "na samym stoku", dobrze zaprojektowane pokoje 4 osobowe są optymalną opcją dla rodzin. Długi na dziś dojazd do Zamościa ulegnie drastycznemu pozytywnemu skróceniu dopiero za 4-5 lat wtedy dojedziemy tu z Warszawy trasą ekspresową w 2 godzi i 30 minut, całe Roztocze zyska wtedy niepomiernie.

Najbliższe Warszawie stoki tj na kierunku zachodnim Góra Kamieńsk zaś na wschodnim Stok Rybno w okolicach Łomży nie zapowiedziały do tej pory startu sezonu, należy domniemać iż ruszą dopiero w okolicach Świąt. W przypadku Góry Kamieńsk w zeszłym roku odnotowaliśmy pierwsze bardziej aktywne próby cenowej walki o klienta, szczególnie nocne jazdy w wydłużonych godzinach przypadły wielu narciarzom do gustu.

Warto śledzić doniesienia ze stoków w okolicach Warszawy, mimo iż nie są to wielkie obiekty to umożliwiają relaksacyjną jazdę, mogą być też fajną osią dla weekendowych wypraw w Świętokrzyskie, Lubelskie, do Piwnego Piotrkowa czy w rejon Narwii (foto wyprawa na murale do Wizny).z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty zima firstminute
Data publikacji: 03.02.2019 20:25
Nocna jazda z pochodniami Sabat Krajno - super frajda dla dzieciaków :)

W ostatni weekend mieliśmy okazję ponownie uczestniczyć w nocnej jeździe na stoku Sabat Krajno - tym razem wreszcie udało się załapać na kultową jazdę z pochodniami.

Nocna Jazda jest znakiem rozpoznawczym świętokrzyskich stoków, żaden inny ośrodek, z tych najbliższych Warszawie, na razie nie próbuje z nimi w tym względzie konkurować.

Na stoku Sabat Krajno oferta nocnej jazdy przyjęła charakter regularny, odbywa się w każdą sobotę. Co tydzień mamy tu do czynienia z inną tematyczną zabawą, z dużą dozą pewności możemy założyć, iż to właśnie zjazd z pochodniami jest najbardziej widowiskową propozycją.

Sam zjazd odbywa się około godziny 22.00, narciarze zjeżdżają powoli w uformowanym razem wężu, każdy z uczestników zabawy może odebrać płonącą pochodnię na szczycie stoku. Sam zajazd nie trwa dłużej niż 10 minut, jeżeli uda nam się ulokować na szpicy węża będziemy mieli szansę zjechać z pochodniami 2 razy. Organizatorzy czekają bowiem z pochodniami na maruderów, także sprytne i szybkie osoby mogą ten fakt wykorzystać by przedłużyć zabawę.

W czasie jazdy nad głowami narciarzy krążą drony, zjazd filmuje też ekipa 4 fun tv, która dba o dodatkową marketingową oprawę imprezy.

W ostatni weekend w zabawie uczestniczyło sporo osób, według organizatorów pobito rekord uczestników tego rodzaju zjazdu. Takie zabawy organizowane są periodycznie, także jest szansa, że uda nam się załapać na podobną przygodę jeszcze co najmniej 1-2 razy w tym sezonie. Warto śledzić profil Sabat Krajno.

W pierwszy weekend lutego zaplanowano inną tematyczną zabawę - konkurs na najszybszy zjazd na krechę, z pewnością młodzi narciarze podejmą tego typu wyzwanie, organizatorzy obiecali ciekawe nagrody.

Nocną jazdą możemy cieszyć się też w Szwajcarii Bałtowskiej. Wprawdzie częstotliwość tej zabawy nie jest tak wysoka jak w Krajnie, jednak kolejka krzesełkowa i niższa cena zachęcają do nocnej wyprawy do Bałtowa.

Dojazd z Warszawy zarówno do Krajna jak i Bałtowa oscyluje w granicach 2 godzin, nowo oddana obwodnica Radomia zwiększyła komfort takiej podróży. Na dalszą poprawę poczekamy jeszcze 2-3 lata, wtedy będzie szansa by dojechać na świętokrzyskie stoki w około 1godz 40 minut. To będzie już naprawdę coś, pozwoli też konkurować ze Stacją Kazimierz, która w tym samym czasie powinna być "oddalona" od Warszawy o nie więcej niż 1 godz i 30 minut.

Krótki film nakręcony podczas nocnej jazdy z pochodniami na stoku Sabat Krajno możemy obejrzeć na You Tubie, czekamy na kolejną edycję tej pysznej zabawy. Warto ruszyć na narty z Warszawy na Weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty na1dzien promocje
Data publikacji: 21.01.2019 20:51
Balonowa zimowa fiesta w Szwajcarii Bałtowskiej 11-13 stycznia 2019

Aktualizacja - ze względu na warunki pogodowe ( silny wiatr ) Balonowa Fiesta została przełożona(NOWA DATA TO 8-10 MARCA) - warunki na stoku są jednak doskonałe, w piątek w nocy zaplanowano nocną jazdę przy muzyce.

Już w najbliższy weekend wraca prawdziwy zimowy hit, od piątku startuje bowiem 2 edycja Balonowej fiesty w Szwajcarii Bałtowskiej. W tym roku nagły atak zimy będzie sprzyjał pięknej zimowej oprawie dla tej niezwykle widowiskowej imprezy.

Organizatorzy podobnie jak rok temu przewidzieli szereg atrakcji, clue programu będą naturalnie loty balonami, fiesta w Bałtowie to jedyna tego atrakcja w zimowej oprawie w bezpośredniej okolicy Warszawy.

Wśród uczestniczących w wydarzeniu baloniarzy będzie podobnie jak w zeszłym roku, niezwykle widowiskowy balon chopper, z wyjątkowo wyróżniającą się "gondolą"która jest w zasadzie ławeczką - adrenalina zapewniona.

W sumie do udziału w wydarzeniu zaproszono 15 ekip balonowych, program przewiduje 4 przeloty, jeden w piątek , dwa w sobotę i ostatni w niedziele rano.

Piątkowe otwarcie balonowej fiesty będzie też wspaniałą przygrywką do nocnej jazdy, która stała się wizytówką świętokrzyskich stoków, zaplanowano ją już w piątek.

Trzeba przyznać iż organizatorzy dokładają wielkich starań by przyciągnąć do Bałtowa nowych fanów zimowych atrakcji, pisaliśmy już o pierwszej w historii akcji wyprzedaży karnetów narciarskich.

Warto pamiętać iż poprawie uległy również dojazdy do świętokrzyskich stoków, dotyczy to także Bałtowa, w przypadku podróży do Szwajcarii Bałtowskiej w trudnych warunkach warto rozważyć lekkie nadłożenie dystansu i skorzystanie z nowiutkiej drogi prowadzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Balony to nie jedyna atrakcja czekająca na nas w Bałtowie, z pewnością najmłodszych zaciekawi wioska Św Mikołaja, tradycyjnie w tym właśnie miejscu udzielają się pracujące podczas sezonu lato w Dolinie Skrzatów "dobre duszki". Skrzacie opowieści budzą żywe zainteresowania nawet dorosłych, z pewnością nie inaczej jest też w Szwajcarii Bałtowskiej.

Gdybyśmy chcieli zostać w Bałtowie na weekend, warto rozważyć nocleg w jednej z pobliskich agroturystyk, nawet z niewielkim wyprzedzeniem znajdziemy oferty z cenami poniżej 200 zł za nocleg dla rodziny.

W drodze warto też zastanowić się nad odwiedzeniem Iłży - iłżański zamek w zimowej scenerii i oświetleniu prezentuje się naprawdę pięknie.

Warto docenić wysiłek właścicieli Bałtowa, z pewnością Balonowa Fiesta może aspirować do miana jednej z najciekawszych zimowych atrakcji w okolicach Warszawy obok Zimowego Szturmu zamku Tykocin, rajdów upamiętniających Powstańców Styczniowych, Nocy Fortyfikacji czy rekonstrukcji bitwy pod Olszynką Grochowską.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: balony narty hit
Data publikacji: 08.12.2018 18:31
Weekendowy skibus z Warszawy w Beskidy - nowość od Radical Tours

W drugi weekend grudnia ruszyła nowatorska na warszawskim rynku usługa - skibus zabiera nas na narty z samego centrum Warszawy(Dworzec Centralny) prosto w Beskidy. Pomysłodawcą tego nowego produktu jest biuro Radical Tours.

Całość pomyślana jest tak by promować produkty biura, przede wszystkim kursy dla początkujących narciarzy i snowborderów - od zera do snowbordera ( narciarza). Nie ma jednak obowiązku zakupu kursów możemy wybrać samą ofertę transportu i noclegów - w takim przypadku za cały pakiet zapłacimy 400 zł. Oferta wydaje się atrakcyjna, w cenie dostajemy transport do bazy, transfery na stoki, 2 noclegi w dobrych warunkach(vide oceny obiektu ) i pełne wyżywienie.

Wisienką na torcie jest też możliwość noclegu w domku na drzewie, tego typu atrakcje cieszą się nie słabnącą popularnością, wystarczy wspomnieć kultowe już W drzewach w Nałęczowie czy Domki w gałęziach drzew w Sobiborze.

Baza wypadowa usytuowana w okolicy góry Żar daje duże możliwości w zakresie wyboru tras z których chcielibyśmy skorzystać, w naszym zasięgu poza wymienioną górą Żar jest m.in Korbielów, Rzyki i super nowoczesny Szczyrk. Takie usytuowanie daje duży komfort wyboru miejsca na szusowanie w zależności od panujących w poszczególnych ośrodkach warunków.

Pensjonat / baza Radical Tours może przyjąć do 15 osób( max 20) , organizatorzy zachęcają do przyjazdów grupowych, w takiej sytuacji mamy możliwość negocjacji ceny. Ciekawa opcja na wielorodzinny wypad na narty z Warszawy na weekend.

Poza trasami, lokalizacja ma jeszcze jedną zaletę - po wyczerpującej zabawie na stokach możemy zrelaksować się m.in w pobliskim aquaparku w Tychach.

Logistycznie całość wypadu jest tak zaplanowana by maksymalnie wykorzystać czas na zabawę na śniegu, docieramy na miejsce w piątek późną nocą co pozwala nam zacząć zabawę w sobotę z samego rana, identycznie, wyjazd powrotny planowany jest na 19-20, do Warszawy wracamy więc około północy. Optymalne wykorzystanie weekendowego czasu, przekłada się na zadowolenie uczestników i poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

Jeżeli interesuje nas weekendowe szkolenie to w tym przypadku koszt takowego to 800 zł, z tej usługi skorzystało już ponad 100 snowboardzistów i przeszło 30 narciarzy, jak na kameralne warunki jest to wynik godny pozazdroszczenia.

Sama idea skibusa też wydaje się niezwykle ciekawa, trudno znaleźć porównywalny produkt przygotowany z myślą o mieszkańcach Warszawy, z pewnością za tego typu ideą musi stać szereg produktów turystycznych na których organizator może dodatkowo zarobić, pomysł Radical Tours ze szkoleniami wydaje się tu być strzałem w 10. Być może w przyszłości doczekamy się podobnych ofert np w przypadku dowozu do powstających w okolicach Warszawy Term?z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty nowosc naweekend
Data publikacji: 26.11.2018 17:19
Super promocje first minute na karnety narciarskie - Bałtów pozytywnie zaskoczył :)

Po raz pierwszy najbliższe Warszawie stoki narciarskie zaoferowały promocje first minute. Za karnety czasowe w Szwajcarii Bałtowskiej zapłacimy 40% taniej, promocyjne warunki zakupu daje nam też Stacja Narciarska Krajno.

Polskie stacje narciarskie zaczynają iść drogą tanich linii lotniczych czy kin, które przyzwyczaiły konsumentów do agresywnych promocji first minute. Zwykle takie specjalne wyprzedaże oferowane są z dużym wyprzedzeniem kusząc klientów do rezerwacji podróży której czasami nie mieli nawet w planach.

Mechanizm tego typu promocji jest słusznie nastawiony na to iż klient przyjezdziając na miejsce i tak wyda na inne usługi ( gastronomia) tyle iż z pewnością skompensuje to obniżke zaoferowaną mu od regularnej ceny karnetów na wyciągi. Niezależnie od kalkulacji marketingowców z zadowoleniem należy przyjąć fakt iz po raz pierwszy możemy kupić karnety na najbliższe Warszawie wyciągi w super promocyjnych cenach. Miejmy też nadzieje iż do liderów którzy zaoferowali tego działania po raz pierwszy, wkrótce dołączą kolejne obiekty takie jak Stacja Rybno pod Łomżą, Stacja Narciarska Kazimierz czy Góra Kamień przy Gigancie Mocy w okolicach Bełchatowa.

Szwajcaria Bałtowska w tym sezonie zaoferowała nam promocje już dwukrotnie, zniżki z okazji pierwszego śniegu a później w czasie black weekendu sięgnęły 40% , promocje pozwalają na isotne oszczędności, za karnet 2 godzinny zapłacimy 22 zł a za 6 godzinny aż o 34 zł mniej. W przypadku wyjazdu rodzinnego są to odczuwalne kwoty. Ośrodek w Bałtowie dysponuje zdecydownie najbardziej rozwiniętym działem marketingu i sprzedaży elektronicznej, możemy się więc spodziewać jeszcze nie jednego zaskoczenia, być może promocyjna akcja wyprzedażowa odbędzie się jeszcze co najmniej raz w tym sezonie ( otwarcie sezonu? ).

Kroku Szwajcarii Bałtowskiej dotrzymuje Stacja Narciarska Krajno, tym razem pod kieleckie miejsce zimowej rozrywki zaoferowało super ceny na całosezonowe karnety, cena przy zakupie do 15 listopada to 400 zł, wraz ze zbliżaniem się do otwarcia sezonu rośnie odpowiednio do 500 a nawet 650 zł. Naturalnie oferta skierowana jest do osób często korzystających ze Stacji Narciarskiej Krajno. Dla gości z Warszawy i okolic taka oferta nie jest optymalna, dla wygenerowania znacznych oszczędności potrzebowalibyśmy bowiem zaplanować co najmniej kilka wizyt w tym miejscu podczas nadchodzącego sezonu o co może być cieżko. Wyjątkiem jest sytuacji w której zaplanujemy ferie w okolicach Kielc/ Górach Świętokrzyskich wtedy oferta wydaje się naprawdę bardzo atrakcyjna.

W zeszłym sezonie mieliśmy też do dyspozycji super promocyjne Nocne Jeżdzenie na stokach w Krajnie i Bodzentynie ( Baba Jaga) - ufamy iż tego typu promocja powróci także w obecnym który tuż tuż. Wraz z poprawą dojazdu do tych stoków z Warszawy nocna oferta zyska jeszcze na atrakcyjności, potencjalnie może się skusić na nią wielu mieszkańców Mazowsza.

Czekamy z utęsknieniem na pierwszy trwały śnieg, wygląda na to że sezon zjazdowy rozpocznie się już na początku grudnia, tym bardziej warto pomyśleć o okazyjnych zakupach karnetów narciarskich i ruszyć na narty z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: narty
Data publikacji: 20.01.2019 21:36
Szwajcaria Bałtowska z przytupem w nowy zimowy sezon :)

Mercedes wśród najbliższych Warszawie stoków narciarskich ruszył z impetem w nowy narciarski sezon. W walce o nowych klientów pomoże nowa krótsza i bardziej komfortowa droga z Warszawy, a także nowoczesne akcje pro- sprzedażowe ( o 40 % zniżkach w ramach first minute pisaliśmy na portalu) jak również dbałość o imprezy towarzyszące (Balonowa Fiesta).

Każdy z bliskich Warszawie stoków ma swoje silne strony. Jakie argumenty przesądzają o tym by wyróżnić z tego grona właśnie Szwajcarię Bałtowską? Jest ich wiele.

Przede wszystkim jakość i różnorodność infrastruktury, w zeszły weekend odwiedzając stok w Bałtowie mogliśmy się o tym przekonać. Przede wszystkim zwraca uwagę wyciąg krzesełkowy o znakomitej przepustowości, w sobotę czyli dzień o największym natężeniu ruchu radził sobie znakomicie. Czas oczekiwania nie był właściwie nigdy dłuższy niż 10 minut (średni czas podczas naszego pobytu szacuje na ok 5-6 minut), jak na weekend to bardzo dobry wynik. Co ciekawe, mimo sporej liczby fanów snowboardu i dzieci nie mamy tu do czynienia z ekscesami/przepychaniem się w kolejce, wszystko idzie naprawdę sprawnie.

Obok wyciągu krzesełkowego mamy jeszcze 2 orczyki i taśmę - co doskonale zwiększa przepustowość całego ośrodka.

Na plus trzeba też zaliczyć snow park i jego usytuowanie, pozwala on szczególnie fanom snowboardu korzystać z zimowej zabawy bez blokowania innym dostępu do infrastruktury. Młodzi snowboarderzy mogą nawet spędzać czas na górze, w ogóle nie zjeżdżając do wyciągów, znakomicie rozładowuje to kolejki szczególnie podczas weekendów.

Duży plus należy dać za możliwość internetowego zakupu karnetów, eliminuje to frustrujące kolejki znane z innych podwarszawskich stoków. Periodycznie możemy też skorzystać z ofert, jak n.p tanie czwartki z 25% zniżką lub zniżki kodowe będące standardem w elektronicznym handlu.

W przypadku wizyty w Bałtowie z młodszymi dziećmi dużym plusem jest dodatkowa infrastruktura turystyczna w postaci wioski Świętego Mikołaja i Bałtowskiego Zwierzyńca. Zmęczone jazdą na nartach maluchy mogą więc odsapnąć bawiąc się w różnorodny sposób.

Bardzo dobrze wygląda też w Bałtowie strona cateringowa - dwie solidne restauracje serwują przy samych stokach tradycyjne dania. Jest też opcja posiłku na świeżym powietrzu, przy palących się ogniskach. Ceny są znośne, placek zbójnicki 20 zł, zapiekanki poniżej 10 zł, w sam raz na zaspokojenie głodu, czas oczekiwania także w tym przypadku jest bardzo rozsądny. Co warte podkreślenia, dla oszczędnych zagwarantowano też opcję upieczenia własnej kiełbaski na ognisku.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania infrastruktury ceny karnetów są akceptowalne. Za najdłuższy 6 godz karnet zapłacimy podczas weekendu 85 zł (40% taniej w promocji first minute i 25% taniej w czwartek). Warto polować też na piątkową Nocną Jazdę - w tym czasie cena karnetu spada poniżej 40 zł i jest to bez wątpienia okazja. Nocna jazda to prawdziwy znak rozpoznawczy świętokrzyskich stoków.

Bałtów podobnie jak inne stoki zyskał na poprawie infrastruktury drogowej. Obwodnica Radomia i nowa droga do Ostrowca zwiększyły komfort i skróciły czas podróży z Warszawy, który obecnie oscyluje w okolicy 2 godzin. Przy trudnych warunkach zimowych warto jednak nadłożyć nieco drogi i wybrać właśnie wskazaną drogę do Ostrowca, bowiem na odcinku ze Skaryszewa możemy napotkać naprawdę trudne i mało komfortowe warunki. Na dalszą poprawę dojazdu poczekamy kolejne 2-3 lata, wtedy też nowa droga na odcinku do Grójca skróci czas podróży o dalsze 20-30 minut.

Jeżeli wypad na 1 dzień wydaje nam się zbytnio męczący możemy rozważyć nocleg na miejscu. Infrastruktura również w tym przypadku jest bogata a ceny zaczynają się od 120 zł za pokój 2 osobowy. Poza infrastrukturą, którą oferuje kompleks bałtowski mamy w okolicy do dyspozycji bardzo wiele kwater agroturystycznych.

Na koniec warto podkreślić jeszcze jedną wielką zaletę Bałtowa, tj. usytuowanie w bezpośredniej bliskości super turystycznych miejsc takich jak Sandomierz, Ćmielów czy Opatów. Daje nam to duże możliwości urozmaicenia naszego narciarskiego wypadu poprzez skorzystanie z wymienionych wyżej atrakcji.

Od weekendu wraca do nas prawdziwa zima, z kolejnymi szansami na przyjemne szusowanie na stokach narciarskich w okolicach Warszawy, Szwajcaria Bałtowska to bez wątpienia na tą chwilę faworyt w wyścigu o fanów nart ze stolicy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.12.2018 12:07
Krótsza droga na stoki - Łomża, Krajno i Bałtów czekają :)
Nowy sezon narciarski tuż tuż. Mamy dobre wiadomości dla fanów białego szaleństwa z Warszawy i okolic, na kilka najbliższych stolicy stoków dojedziemy szybciej i bardziej komfortowo.

Zakończyły się prace na trasie ekspresowej S8 do Białegostoku, to zaś powoduje iż znajdujący się pod Łomżą w Rybnie stok narciarski przybliżył się znacznie do Warszawy. Obecnie dojedziemy do Rybna z centrum stolicy w nie więcej niż 1 godz 30 minut, z prawego brzegu będzie o dodatkowy kwadrans krócej. Jest to już całkiem rozsądny czas przejazdu umożliwiający jednodniowy wypad na narty. Gdybyśmy jednak chcieli zostać w okolicy na noc to zaletą Łomży są też tanie noclegi, bez problemu znajdziemy tu agroturystyki nawet za poniżej 100 zł za rodzinny nocleg. Warto wspomnieć też o smaczniej rybnej kuchni serwowanej przez Sytą Pannę.

Dobre wiadomości także dla podkieleckich stoków, mamy wreszcie obwodnicę Radomia, która skraca podróż do Warszawy o co najmniej 20 minut. Na stoki w Krajnie i Bodzentynie dojedziemy z Warszawy w czasie poniżej 2 godzin. W najbliższych latach czas ten jeszcze się skróci wraz z oddaniem obwodnicy Skarżyska. Warto pamiętać, że przy stoku w Krajnie czeka na nas dodatkowa atrakcja Park Miniatur. Obydwa wspomniane ośrodki wyróżniają się też oferowaniem nocnych, super promocyjnych wieczorów, w atrakcyjnej cenie jeździmy w weekendy od 20.00 do 24.00. Tego rodzaju promocja jest idealnym magnesem dla mieszkańców stolicy, wprawdzie czeka nas późny powrót do Warszawy, ale w drodze powrotnej jedziemy w pełni bezstresowo.

Pozytywne zmiany w infrastrukturze drogowej zadziały się także w okolicach Szwajcarii Bałtowskiej, oddano do użytku nową drogę z Ostrowca do Bałtowa. Nie skraca ona wszak czasu podróży jednak wydatnie poprawia jej jakość. W przypadku gorszej pogody czy jazdy nocą warto zastanowić się czy nie wybrać jazdy przez Ostrowiec i Radom, będzie około 20 minut dłużej( w sumie około 2godz30 minut) ale dużo bardziej komfortowo. W tym roku po raz pierwszy ośrodek zaoferował agresywną promocję cenową a'la bardzo popularne w turystyce first minut, karnety czasowe zostały przecenione o 40 % podczas Black Friday. Może wraz z pierwszym śniegiem pojawi się jeszcze raz okazja na tego typu promocyjne zakupy.

Na tym na razie koniec dobrych wiadomości, czekamy na zakończenie prac na drodze ekspresowej S17 w kierunku Lublina. Już w kolejnym sezonie zimowym powinniśmy mieć pierwsze wymierne efekty skutkujące skróceniem czasu przejazdu do Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny. Dziś by tu dojechać trzeba się przebijać drogą krajową 79 lub popularną Nadwiślanką, czas dojazdu na stok przekracza 2.15 minut, po zakończeniu prac na ekspresówce skróci się zapewne do mniej więcej 1godz 30 minut. Okolice stacji narciarskiej kryją prawdziwe turystyczne perełki. Winnice w Lesie Stockim, wspaniała agroturystyka pod Jabłonią i sam Kazimierz zapewnią narciarzom z Warszawy dodatkowe atrakcje.

Czas planować pierwszy tej zimy weekendowy wypad w okolice Warszawy na narty, na jeden dzień a może na cały weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon