czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 15.09.2016 10:19
Farma Iluzji rusza Kopalnia Złota nowe atrakcje na wiosnę 2017

Już w najbliższy weekend na Farmie Iluzji rusza Kopalnia Złota. Nowa atrakcja ma za zadanie zwiększyć atrakcyjność tego mającego już wyrobioną markę parku rozrywki.


Nowy projekt jest unikatem w skali kraju. Brak jest w polskich realiach podobnego miejsca. Cieszy też to, iż powstał od podstaw wg. pomysłu pracowników Farmy. Co ciekawe, przy jego powstaniu wykorzystano oryginalne elementy dawnej cegielni, co tylko dodaje całemu przedsięwzięciu dodatkową dozę autentyczności.


Zaraz po wejściu do budynku znajdujemy pokój, gdzie mieli przygotowywać się do pracy górnicy. Z dokładnością odtworzono dekoracje z 1966 roku. Znajdziemy tu meble, gazety a nawet oryginalne papierosy Sporty. Gratka dla osób pamiętających tamte czasy.


Główną atrakcją Kopalni jest winda, którą zjeżdzamy do podziemia. Towarzyszą nam autentyczne mechaniczne odgłosy zjazdu, osiągamy głębokość powyżej 300 metrów pod ziemią. Efekt iluzji jest tu rzeczywiście imponujący.


Następnie zwiedzamy nastrojowe kopalniane korytarze, w których znajdziemy m.in. wagoniki a także oryginalne instalacje. Nastrój buduje oświetlenie i charakterystyczna dla podziemnych budowli wilgoć.


Na koniec zwiedzania spotykamy się z duchem strażnikiem. On odsłoni nam prawdę o całej historii. Jego postać i opowieść jest niezwykle realna. Wciąż trwają prace nad jego repertuarem, tak by jak najlepiej zabawiał odwiedzających to miejsce gości.


Kopalnia Złota to pierwsza z serii dodatkowych atrakcji, które zobaczymy na Farmie w kolejnym wiosenno-letnim sezonie. Dobry obserwator może bez trudu dopatrzeć się śladów przygotowań, które już mają tu miejsce.


Nieopodal grodziska jest już ustawiona konstrukcja mini rollercostera. Będzie tu też niewielki tunel. Wszystko co związane z koleją cieszy się dużą popularnością w parkach rozrywki. Tak zapewne będzie i tutaj. A kolejowej rozbudowy to nie koniec. W centralnym punkcie parku, na przeciwko dmuchańców, już dziś możemy zobaczyć tory ustawione pod kolejną kolejową atrakcję.


Obok wymienionych pojawią się jeszcze trzy nowe place zabaw, przy dużej ilości gości tego typu miejsc w parku istotnie brakowało.


Wielka popularność dmuchańca ze zjeżdżalniami do wody skłoniła zarządzających do rozszerzenia oferty w tym zakresie. Podczas kolejnego lata pojawi się więc dość duży basen, przystosowany do najmłodszych dzieci, z głębokością nie wyższą niż 75 cm.


Jak widać plany Farmy Iluzji są bardzo ambitne, dotrzymują kroku a nawet prześcigają inne atrakcje. Sezon letni potrwa tu zapewne jeszcze do końca października. Zachęcamy, gdyż pozasezonowe odwiedziny dają nam komfort braku kolejek i letniego tłoku. Kopalnia Złota czeka na odkrycie.


W zimie zaś wróci ponownie Kraina Świętego Mikołaja. Na Farmie Iluzji jest to rzecz szczególna, warto zaplanować zimowy weekend, jak tylko pojawi się śnieg.


Pamiętajmy, iż jadąc na farmę z Warszawy warto zapoznać się z instrukcją jak objechać rondo w Kołbieli, w weekend korki są tu nagminne.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: farmailuzji parkirozrywki nowosc
Data publikacji: 11.10.2016 8:27
Sandomierz za pół ceny 5-6 listopada a 2 tyg później Święto Młodego Wina

W pierwszy weekend listopada Sandomierz podejmie próbę przyciągnięcia turystów z całej Polski dzięki kolejnej edycji akcji za pół ceny. Bijące rekordy popularności miasto, ewidentnie stawia na wydłużenie sezonu, promując wydarzenie w samej jego końcówce. Trudno się dziwić. Miasto nie narzekało na brak turystów w mijającym roku. W trakcie długich weekendów doszło nawet do sytuacji braku gotówki w bankomatach... robi wrażenie.


Po doskonale przeprowadzonych akcjach Płock za pół ceny i Toruń za pół ceny, można założyć, iż Sandomierz powtórzy sukces wyżej wymienionych. Dodatkowo włodarze miasta postanowili zwiększyć atrakcyjność wydarzenia poprzez organizację koncertu cieszącego się dużą popularnością zespołu Pectus.


Weekend za pół ceny 5-6 listopada to nie jedyna impreza, która czeka na nas jeszcze w tym roku. Niedawno skończył się tegoroczny zbiór winogron a to oznacza, że przed nami Święto Młodego Wina. Sandomierskie winiarstwo rozwija się bardzo dynamicznie. Wkrótce ma szansę stać się odrębną silną marką turystyczną, choć za miedzą w lubelskim rośnie silna konkurencja. Można też sobie wyobrazić wspólną promocję winiarskiej turystyki.


Wszak szlak od Kazimierza do Opola Lubelskiego w sposób naturalny zaprowadzi nas też do Sandomierza i okolic. Doskonałe połączenie z lubelszczyzną zapewnia nowy most w Solcu. Szczególnie blisko stąd do Parku w Bałtowie, a tam być może już za parę lat zrelaksujemy się w Termach Bałtów.


Komu więc nie uda się skorzystać z oferty Sandomierz za pół ceny, ten winien poważnie rozważyć uczestnictwo w Święcie Młodego Wina. Warto śledzić postęp polskich winiarzy.


Wybierając się do Sandomierza z Warszawy, należy rozważyć odwiedzenie także Krzemionek i/lub wspomnianego już wyżej kompleksu w Bałtowie. Ciekawą opcją może też być podróż przez lubelszczyznę. Kusi Wojciechów i piękne nadwiślańskie tereny w okolicach wspomnianego mostu. Nocleg w Pałacu Piotrawin to również rzecz wyjątkowa.


Warto zaplanować któryś z listopadowych weekendów w Sandomierzu. Trudno o ciekawszą propozycję w tym niezbyt sprzyjającym turystyce miesiącu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 03.11.2016 8:41
Weekend 5-6 listopad pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Pierwszy weekend listopada to przede wszystkim kusząca oferta Sandomierza za pół ceny, ale nie tylko. Zakochani w pięknych rezydencjach mogą odwiedzić Muzeum w Kozłówce w trakcie dni otwartych. Tradycyjnie po Zaduszkach odbędą się też inscenizacje słowiańskich Dziadów, jedna w grodzie piastowskim w Gieczu, druga w rejonie pojezierza w Wolce Bieleckiej na Lubelszczyźnie. Startuje także darmowy listopad w rezydencjach królewskich w Warszawie, idealna okazja do zwiedzenia Wilanowa wraz z pokazem Ogrodu Światła ( tu odpłatnie). Przy dobrej pogodzie arboretum w Rogowie będzie otwarte w weekend ostatni raz w tym roku. W Toruniu czeka na nas międzynarodowy Jarmark Produktu Regionalnego i Rzemiosła.


1. Sandomierz za pół ceny - kolejny weekend z serii za pół ceny, tym razem królewski Sandomierz. Kogo nie skusi najbliższy weekend, może zaplanować podróż za 2 tygodnie na Święto Młodego Wina.


2. Dzień otwarty w Pałacu w Kozłówce - specjalne atrakcje w tej jednej z piękniejszych magnackich rezydencji w Polsce. Dodatkowo regionalne potrawy. Można pokusić się o nocleg w romantycznej scenerii np. w nieodległym Dworze Osmolice.


3. Dziady w Gieczu/ Wolce Bieleckiej - w sobotę 5 listopada tradycyjne słowiańskie obrzędy odtworzą rekonstruktorzy w Wielkopolskim Gieczu i na Lubelszczyźnie w Wolce Bieleckiej.


4. Jarmark w Toruniu - przeszło 50 wystawców, międzynarodowe towarzystwo. Jarmark produktów regionalnych a także rzemiosła i rękodzieła ludowego, dobra okazja by odwiedzić miasto Kopernika.


5. Darmowy listopad w rezydencjach królewskich - Zamek Królewski, Wilanów i Łazienki - szereg darmowych atrakcji w ramach cyklicznej listopadowej akcji.


6. Targ Śniadaniowy, nowa lokalizacja - popularne wśród szukających kulinarnych inspiracji wydarzenie w nowym miejscu. Z tej okazji m.in. warsztaty z tworzenia mgiełki zapachowej przygotowane przez niesamowitych gospodarzy Dworzysk - pola lawendy z Podlasia.


7. Szlachecki Zajazd na Zamość - to tytuł wycieczki organizowanej przez Chorągiew Zamku w Zawieprzycach, oprowadzą niezrównani Przewodnicy z Pasją, chętni mogą dołączyć w samym Zamościu.


8. Duszna Sprawa, spacer z duchami po Małachowiance w Płocku - niesamowite spacery, po niezwykłym historycznym miejscu. Duces Mazovie poprowadzą śmiałków na spotkanie z Białą Damą w Płocku. Najbliższe terminy już niestety zajęte. Zachęcamy śledzić stronę przewodników, gdyż już wkrótce pojawią się kolejne daty, naprawdę warto.


Mimo, iż listopad jest trudnym turystycznie miesiącem to jak widać nie brak w nim interesujących propozycji. W zależności od pogody możemy wybrać krótszą lub dłuższą eskapadę z Warszawy na Weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: zapolceny palackozlowka dziady
Data publikacji: 08.11.2016 10:19
Długi weekend 11-13 listopada Warszawa okolice i nie tylko:)

Pogoda nas nie rozpieszcza, jednak długi weekend to zawsze dobra okazja by skorzystać z niestandardowych propozycji do spędzenia czasu poza domem. Takich nie zabraknie, oto niektóre z nich.


1. Specjalne atrakcje w Pałacu w Wilanowie - w ramach akcji darmowy listopad "Gry i zabawy z królewskiego podwórka" a 13 listopada specjalny spacer "O łowach", idealne do powiązania z Ogrodem Światła.

2. Urodziny Wiślanej Ścieżki Łuczniczej - w sobotę 12 listopada święto stworzonej siłami pasjonatów nowej wiślanej atrakcji. Szereg zabaw dla dzieci, w tym naturalnie możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku.

3. Piwny Weekend w mieście Piwowarów - rusza promocja piwnego produktu w Piotrkowie Trybunalskim, możemy udać się tu zarówno na ciekawy weekend jak i na jeden dzień. 12 listopada możliwość zwiedzania browaru Jan Olbracht.

4. Dzień Niepodległości w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej - w piątek specjalne atrakcje czekają na nas na Powsińskiej, m.in. prezentacja sylwetek i uzbrojenia powstańców warszawskich i żołnierzy AK.

5. Zajęcia Edukacyjne w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu- zaprasza przedszkolaków na warsztaty, start o 10.00 w piątek. Dodatkowo w czwartek startuje wystawa o słowackiej perle Bardejovie. Kto planuje wycieczkę na długi weekend do Zamościa może skorzystać z tej inspiracji.

6. II Sochaczewska gra miejska Niepodległość - Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą i władze miasta zachęcają do poznania jego historii i postaci z nią związanych.

7. 11 listopada z wąskotorówką Piaseczno - jedna z ostatnich okazji do przejażdżki wąskim torem w tym roku. Start 11 listopada o 11.00.


8. Sobota z Artefaktami - Glina - Warsztaty w Pruszkowskim Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - ciekawe i bezpłatne :) także do powiązania ze zwiedzaniem Galerii Figur Stalowych w tym samym mieście.


9. Wciąż trwa darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich z nocnym zwiedzaniem Łazienek w każdą kolejną sobotę. Najważniejsze atrakcje w ramach tej periodycznej akcji znajdziecie tutaj.Mimo, iż aura nie zachęca, warto wybrać się na spacer i spędzić najbliższy wolny weekend z rodziną bądź przyjaciółmi. Jeśli szukamy zajęcia dla dzieci to też mamy w czym wybierać. Zapraszamy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend dlugiweekend
Data publikacji: 09.05.2017 9:46
Super weekend 13-14 maja pod Warszawą, będzie się wiele działo :)

Najbliższy weekend przynosi super wyczekiwane wydarzenia: FLIS Festiwal w Gassach, Turniej na Zamku Czersk czy inscenizacja Szwedzi w Otwocku Wielkim. Jak by komuś było mało, będzie jeszcze piknik historyczny z czasów Jana III Sobieskiego w Parku Moczydło na Woli. Na smakoszy czeka majówka z Browarem Zakładowym, na której kanwie można zbudować ciekawą wyprawę w okolice Wojciechowa i Kazimierza. Można też wybrać się w Świętokrzyskie, czeka Piknik Archeologiczny w Wąchocku, w lubelskim skansenie zaś Dzień Wiatraka. Fanów motoryzacji będzie kusić Autonostalgia. A w kolejny weekend Noc Muzeów z wieloma debiutami.


1. Flis Festiwal - wyjątkowa impreza mająca na celu kultywowanie tradycji pływania drewnianymi łodziami po Wiśle jak i kultury flisackiej. Przy okazji można dowiedzieć się więcej o Nadwiślańskim Urzeczu oraz poznać doskonałe lokalne produkty, jak miody z Tęczowej Pasieki czy Sery Cieciszewskie.


2. Szwedzi w Pałacu w Otwocku Wielkim - w przepięknym otoczeniu Pałacu i jeziora Rokola, Polacy będą po raz kolejny zmagali się ze szwedzkim potopem. Tradycyjnie będzie też gra terenowa dla dzieci. Wiele ciekawych zespołów rekonstruktorów, ekipa Sobiepana z Zamościa zachęci do szturmu twierdzy Zamość.


3. Turniej Rycerski na Zamku Czersk - najlepsi rycerze z całej Polski, w tym rzadkie w skali kraju popisy konnicy. Jeżeli jeszcze nie byliście na Zamku, jest to moment by to nadrobić.


4. Inscenizacja historyczna Park Moczydło Wola - historyczna zabawa osadzona w czasach Jana III Sobieskiego, inscenizacja bitwy pod Wiedniem, obozy Polaków i Turków i wiele wiele więcej.


5. Targi Samochodów zabytkowych Autonostalgia - wspaniałe zabytkowe samochody, gratka dla fanów motoryzacji i zapalonych fotografów. W zeszłym roku gwiazdą wystawy była Galeria Figur Stalowych Jose Angela - już 20 maja zadebiutuje w Nocy Muzeów.


6. Dzień Wiatraka - Skansen Ziemi Lubelskiej - pod samym Lublinem - odwiedzimy zabytkowy wiatrak-młyn, posłuchamy o technice wyrobu mąki i drodze od ziarna do chleba.


7. Piknik Archeologiczny w Wąchocku - dodatkowy powód by wybrać się w zawsze mające dużo do zaoferowania Góry Świętokrzyskie.


8. Majówka z Browarem Zakładowym w Poniatowej - 2 edycja piwnego święta w stale rozwijającym się rzemieślniczym browarze, można tu wpaść będąc w Kazimierzu czy Lublinie. Czekamy na podobne imprezy w okolicach Warszawy.


9. Dzień Otwarty Bazy lotnictwa transportowego w Powidzu - gratka dla fanów lotnictwa - wystawa statyczna i pokazy lotnicze w powietrzu od 13.00 w sobotę.


Jak widać super weekend 13-14 maja zapewni nam naprawdę wiele atrakcji i to przeważnie pod samą Warszawą, kolejne weekendy podkręcą tylko tempo. 20 maja Noc Muzeów, a tydzień później kolejny super weekend 27-28 maja.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 25.10.2016 9:43
Weekend 29-30 października pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W ostatni weekend października warto rozważyć kilka ciekawych propozycji. Arboretum w Rogowie zaprasza do obejrzenia rewii jesiennych kolorów, czerwone klony w roli głównej. W sobotę ostatnia okazja by zobaczyć dzielnych flisaków i ich łodzie, flis jesienny na Saskiej Kępie. Mamy też afrykański dzień w Muzeum Etnograficznym, może zachęci nas do wizyty w wiosce afrykańskiej w Sobanicach. Wreszcie Festiwal Kultury Urzecza w Nadbrzeżu gmina Karczew. Pamiętajmy, że działa już Królewski Ogród Światła w Wilanowie, w weekend niesamowite mappingi.


1. Czerwone Klony w Arboretum w Rogowie - ostanie dni by obejrzeć najpiękniejsze barwy jesieni w Arboretum w Rogowie. Tylko nieco ponad godzina jazdy autem z Warszawy.


2. Flis Jesienny - bohaterscy flisacy wrócili właśnie z Torunia, ich wspaniałe drewniane łodzie i rzeczną tawernę będzie można podziwiać już w sobotę na Saskie Kępie.


3. Dzień Afrykański w Muzeum Etnograficznym - także w sobotę dla fanów czarnego lądu prawdziwą ucztę przygotuje Muzeum Etnograficzne. Przypominamy, że bardzo ciekawą kolekcję artefaktów afrykańskich posiada afrykańska wioska w Sobanicach.


4. Festiwal Kultury Urzecza - w Nadbrzeżu gmina Karczew, możliwość zapoznania się z ciekawym folklorem odkrywanego na nowo regionu Urzecza. Wspólna zabawa i degustacje lokalnych potraw.


5. Ogórkiem po Pradze - w sobotę od 10.30 możemy wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po tej najbardziej klimatycznej dzielnicy Warszawy.


Prognozy pogody na sobotę są całkiem obiecujące, warto wybrać którąś z powyższych propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend. Nie będziemy żałować. A już w kolejny, pierwszy listopadowy weekend czeka na nas Sandomierz za pół ceny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 21.03.2017 13:47
Weekend 25-26 marca pod Warszawą okolice może dalej :)

Kolejny weekend daje nadzieję na lepszą pogodę. Na to liczą organizatorzy dni przyjaźni polsko- węgierskiej w Piotrkowie, kulinarne przysmaki od bratanków z kulminacją w postaci koncertu kultowej Omegi. Piwny Piotrków wchodzi na wysokie obroty. Również w najbliższy weekend bardzo ciekawe spacery, zwiedzanie Fortu Legionów, Twierdzy Modlin a także Przeciwatomowa Warszawa. Dla aktywnych atrakcją może być kajakowe otwarcie sezonu w Siemiatyczach. 26 marca ruszają też tanie loty z Warszawy do Szczecina. Możemy planować weekendy nad morzem, odwiedziny w Centrum Wikingów i Słowian a także paradę żaglowców. W niedzielę ruszy też KPN trakking, miejsc wprawdzie już nie ma ale tematem warto się zainteresować. Może udamy się na kolejną imprezę dla twardzieli. W sobotę z okazji święta Wody - piknik Woda dla Warszawy - spotykamy się przy płycie desantu o 11.00 w sobotę. W klubie PTTK Rejs zaś rzeźbienie w lodzie.


1. Dni Przyjaźni polsko-węgierskiej + koncert Omegi - 800- lecie Piotrkowa wchodzi na wyższe obroty, sporo imprez w kolejnych tygodniach, warto wybrać coś dla siebie.


2. Twierdza Modlin - spacer z Piotrem Abramczykiem obejrzymy m.in. Koszary, budynek WAK i Filtry. Dodatkowo wspieramy szczytną akcję pomocy Kajtkowi.


3. Rzeźbienie w lodzie w PTTK Rejs - III konkurs - startujemy w niedzielę o 12.00


4. Fort Legionów- kolejne zwiedzanie Fortu z niezwykłą osobą jaką jest Zbyszko z Fortecy. Start w niedzielę o 11.50.


5. Przeciwatomowa Warszawa - przełożony z zeszłego weekendu, tym razem pogoda nie powinna przeszkodzić. Poznamy obiekty związane z zimną wojną, w niedzielę od 11.00.


6. KPN trekking - ZielonaStrona.net - ruszają w sobotę o 8.00 - lista uczestników już zamknięta ale warto śledzić kolejne planowane wydarzenia, może uda się odwiedzić survivalową bazę w Truskawie.


7. Mafia w Dworku - Dworek nad Wkrą - gra w Mafię w kameralnej agroturystyce nad Wkrą, pogoda będzie sprzyjała takiej ciekawej eskapadzie.


8. Piknik Światowy Dzień Wody - w sobotę o 11.00 na płycie Desantu zabawa dla wszystkich aż do po południa.


9. Spacer po Placu Żelaznej Bramy - tym razem o 11.05 w sobotę będziemy poszukiwać tego co zostało po miejscu, które przed wojną tętniło życiem. Okolice Pałacu i Ogrodu Saskiego w słoneczny dzień będą wyjątkowo kuszące.


10. Młyn Gąsiorowo - Jesz ile chcesz - w każdą kolejną niedzielę do Wielkanocy, wyjątkowe miejsce i wyjątkowi właściciele, warto wpaść tu po drodze z/do Ciechanowa lub Pułtuska.


11. Święto 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim - w sobotę i niedzielę, w niedzielę wystawa sprzętu wojskowego z czasów II Wojny Światowej. Można przy okazji odwiedzić Góry Łańcuchowe.


Słońce ma wreszcie wyjrzeć zza chmur, szczególną popularnością będą cieszyły się spacery. W ten właśnie weekend mamy wyjątkowo bogaty wybór, w sposób szczególny należy polecić ten po Forcie Legionów i Twierdzy Modlin. Warto zapoznać się z planami wydarzeń związanymi z 800- leciem Piotrkowa, zaczynamy od wysokiego C - koncert legendarnej grupy Omega.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 09.06.2016 10:22
Arboretum w Rogowie - piękne barwy lasu+zakupy do ogrodu w super cenach

Arboretum w Rogowie to miejsce, którego nie może zabraknąć na trasie naszych weekendowych wycieczek z Warszawy. Jest to najbliższy Warszawie las- ogród a dodatkowym atutem jest to, iż dużą część podróży odbędziemy autostradą A2. Całość zajmie nam nie więcej niż 1h 20min.


Zasadniczo Arboretum oferuje najpiękniejsze widoki w dwóch okresach, tj. wiosną, w II połowie maja, a także jesienią. Okres wiosenny to soczyste barwy kwitnących różaneczników, azali czy orchidei. Znajdziemy tu niemal wszystkie kolory od żółci i pomarańczy do purpury. Zwykle w maju odbywają się specjalne wydarzenia, jak dni lasu czy święto wiosny, obfitujące w dodatkowe atrakcje dla zwiedzających.


Jednak wytrawni znawcy Arboretum twierdzą, iż najpiękniejsze kolory zobaczymy tu jesienią. Wszystko za sprawą przebarwiających się na czerwono klonów. Rogowski obiekt wymieniany jest jako światowy lider i miejsce wyjątkowe jeżeli chodzi o opiekę i uprawę tych właśnie drzew. Liczne wizyty z całego świata, w tym utytułowanych dendrologów z obu Ameryk czy Australii świadczą, iż rzeczywiście rogowska placówka jest doceniana. W związku z wydłużającym się sezonem wegetacyjnym, aby nasycić wzrok czerwienią klonów, zwiedzanie należy zaplanować w II połowie października. Arboretum w weekendy otwarte jest zwykle do końca tego właśnie miesiąca, choć doświadczenie ostatnich lat daje asumpt do wydłużenia tego okresu aż prawie do połowy listopada.


To, że piękne przebarwianie można tu zobaczyć jesienią nie oznacza, że należy odkładać weekendową wizytę aż do tego czasu. Przez całe lato znajdziemy tutaj cień i piękne, pachnące lasem drzewa. Dodatkowo bardzo interesująco prezentuje się alpinarium z malowniczymi wodnymi kwiatami. Na 31 lipca zaplanowano ciekawy koncert Filharmonii Łódzkiej. Okazja by posłuchać muzyki w niecodziennej scenerii lasu. W przyszłości, zapewne w 2017 roku, planowana jest rozbudowa alpinarium. Powstanie miejsce umożliwiające kontemplację przyrody nawet podczas nie najlepszej pogody.Dla dzieci nie lada atrakcją jest możliwość odwiedzenia muzeum lasu. Tutaj dowiedzą się bardzo dużo o drzewach, roślinach i zwierzętach, które tworzą cały ekosystem. Pamiętajmy, iż z Rogowa wyrusza na trasę niezwykła rogowska kolej wąskotorowa. Idealna wycieczka dla dzieci, to powiązanie wyprawy ciuchcią ze zwiedzaniem arboretum. Jakby atrakcji było mało, w pobliskim Kołacinku znajduje się mini Dino Park, polecany szczególnie najmłodszym.


Przy Arboretum mamy też restaurację, która zaspokoi nasz apetyt po intensywnym zwiedzaniu ziemi rogowskiej.


Godną kwintesencją weekendowej wycieczki z Warszawy są zakupy krzewów lub drzew w samym Arboretum. Znajdziemy tu unikalne okazy. Szczególnie polecamy wymienione już klony czerwone. Ceny są bardzo przystępne, nie znajdziemy tej jakości produktów w Warszawie. Dodatkową ciekawostką jest fakt możliwości przyrostu na przestrzeni czasu poszczególnych gatunków, każda posadzona tu roślina ma swoją metryczkę.


Zachęcamy do weekendowych wycieczek na ziemię rogowską, sami na pewno będziemy tu jeszcze wielokrotnie wracać. Z Warszawy to nieco ponad godzinę jazdy autem.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.09.2016 20:30
Wiślany rejs o wschodzie słońca z Taxi Wisła a może 15 X Wisłą do Torunia ?

Do czasu gdy pogoda pozwala na komfortowe pływanie po Wiśle Taxi Wisła proponuje nam rejsy o wschodzie słońca. Drewniany bat Zygmunt zabiera nas na około 2 godzinną wyprawę, start około godziny 6.30, powrót jest tak dopasowany by umożliwił dotarcie do pracy, w sytuacji gdy rejsy odbywają się w dni robocze.


Jesień jest wyjątkową porą na tego rodzaju rozrywkę, duże różnice temperatur między dniem a nocą powodują iż efekty wizualne są wyjątkowe. Dla fanów fotografii to dodatkowa motywacja.


Przy okazji mamy też możliwość obcowania z prawdziwymi ludźmi Wisły od lat zaangażowanymi w wiślane imprezy i przywracanie rzeki miastu. Będzie o nich głośno w mediach w najbliższym czasie, wszak przed nami Rok Rzeki Wisły 2017.


Wszystkie szczegóły na temat rejsów znajdziemy na profilu Taxi Wisła, w okresie jesienny rejsy są bardzo mocno uzależnione od pogody, czasami zaś organizowane są również spontanicznie z dnia na dzień, warto więc śledzić profil na bieżąco.


Już w najbliższy weekend ludzie Wisły spotkają się zaś w Solcu na Regatach Królewskich, powrót przewidziano na wtorek. Tutaj również czeka nas niespodzianka, rodzinna warszawskich drewnianych łodzi powiększy się, dołączy do niej bat o nazwie Rok Rzeki Wisły.


A już wkrótce kolejna ciekawa impreza, grupa drewnianych łodzi wyruszy bowiem w rejs do Torunia, już 15 października. W mieście Kopernika zainaugurowany zostanie oficjalnie Rok Rzeki Wisły. Wieloodcinkowy spływ przewiduje noclegi w Czerwińsku, Płocku i Włocławku, można wybrać się tylko na któryś z jego etapów. Co ciekawe rejs jest bezpłatny, ponosimy tylko koszty ewentualnych noclegów.


Dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na wypłyniecie z wiślaną armadą, atrakcją będzie przygotowana w przede dniu spływu kameralna impreza. Będzie możliwość obejrzenia jednostek i rozmowy z organizatorami rejsu.


Skoro jesteśmy w temacie Wisły, warto też wspomnieć o kolejnej imprezie tj spływie kajakowym z podróżnikiem Olkiem Dobą z Góry Kalwarii do Warszawy, zaplanowaną na 22 października imprezę, poprzedzi spotkanie z globtroterem, które odbędzie się dzień wcześniej.


Serdecznie zapraszamy do korzystania z jesiennych ostatków na Wiśle, będzie to doskonała przygrywka do tego co czeka nas w kolejnym roku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: taxiwisla rokrzekiwisly rejsywisla
Data publikacji: 23.06.2016 10:55
Dwór Paplin z XVIII w - otwarcie w lipcu - super cena + super kuchnia

Szykuje się nam kolejna kameralna, a zarazem pełna duszy atrakcja pod Warszawą. Modrzewiowy dwór w Paplinie otworzy swoje podwoje dla turystów już na początku lipca.


W ubiegły weekend udało nam się odwiedzić ten interesujący XVIII wieczny zabytek, jest on bezsprzecznie wart uwagi. Mało jest tego typu drewnianych budowli w okolicach Warszawy. Tym bardziej cieszy fakt, iż już za kilka tygodni będzie można tutaj przenocować w kameralnej atmosferze. Zarządzający planują udostępnienie 3 pokoi, w tym jednego apartamentu mogącego pomieścić do 6 osób. Do dyspozycji gości będzie też przestrzeń wspólna, gdzie będą serwowane posiłki a także werandy/ganki, gdzie będzie można zrelaksować się wieczorową porą.


Dwór w Paplinie ma niezwykłą historię, która w dużej mierze okryta jest tajemnicą. Przyczyną są zniszczenia, które poczynili Rosjanie podczas 1 wojny światowej. Historię miejsca przybliży nam obecny właściciel. Z chęcią oprowadza on po terenie posesji. Spacer z historyczną opowieścią jest odpłatny, ale można powiedzieć, że są to kwoty symboliczne.


O dawnej monumentalnej wielkości dworu świadczyła brama wjazdowa, jedna z największych w kraju. Dziś już jej nie ma. Znajdziemy natomiast budynki kuchni, spichlerza czy studnie, wskazujące na rozmach budowniczych i dawnych właścicieli obiektu.


Te dobrze zachowane budynki przyciągają do Paplina artystów, miłośników malowania w plenerze, czy fotografii. Przed kilkoma tygodniami we Dworze nakręcono też teledysk zespołu Szepty i Krzyki.


Dwór okala znaczącej wielkości park, z cennymi pomnikami przyrody. Znajdują się tu również dwa stawy, po których można popływać łódką. Nie można się wprawdzie kąpać, ale dosłownie za ogrodzeniem płynie Liwiec. Na brzegu rzeki znajdziemy miejsca dogodne do plażowania i pomoczenia się w wodzie. Właściciele planują w niedalekiej przyszłości przystosować podejście do rzeki dla potrzeb kajakarzy. Byłaby to doskonała opcja dla weekendowego turysty. Spływ zakończony w tak pięknych okolicznościach dałby bez wątpienia dodatkową radość.


Nie można nie wspomnieć o innej wielkiej zalecie, tj kuchni serwowanej na miejscu. Właściciel, doświadczony kucharz jest w stanie zaspokoić wszelkie gusta. Można też dodatkowo zamówić warsztaty kulinarne, a na chętnych czekają smaczne nalewki.


Pierwsze przymiarki wskazują, że bardzo korzystnie zaskoczy nas również cena. Planowana jest oferta w okolicy 100 złotych za pobyt z wyżywieniem. Jeżeli to się potwierdzi, to rokowania na sukces rynkowy są bardzo dobre.


Dodatkowa współpraca z oferującymi spływy kajakowe na Liwcu może tu tylko pomóc. Mamy nadzieję wkrótce przenocować w tym nowym na rynku obiekcie. Na pewno udamy się tam w któryś z nadchodzących weekendów.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nowosc hit dobracena
Data publikacji: 10.10.2016 9:32
Jarmark Produktów Regionalnych z węgierskim akcentem Blue City

Już w następnym tygodniu, a dokładniej od 13 października nadarzy się kolejna okazja by zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty regionalne, podczas Regionalnego Jarmarku Produktów Regionalnych w Blue City.


Dodatkowo, tym razem zagranicznym gościem imprezy będą Węgry. W sobotę i niedzielę poznamy więc tradycyjne węgierskie przysmaki i to zarówno te na bardzo jak i mniej ostro. Węgierska organizacja turystyczna zadba też o promocję tej atrakcyjnej turystycznej destynacji. Loty do Budapesztu oferowane przez tanie linie lotnicze są w niezmiennie dobrej cenie. Może uda się nam uciec przed zimnem do budapesztańskich term jeszcze tej jesieni ?


Poza węgierskimi przysmakami znajdziemy tu tradycyjnie najlepsze polskie regionalne wyroby.


Syta Panna z Łomży zaproponuje nam swój przebój tj. faszerowane i marynowane ryby. Będzie też duży wybór pasztetów. Restauracja angażuje się też w projekt mający promować łomżyńskie tradycyjne produkty. Od kolejnej wiosny będziemy zapewne mogli kupić je w drodze z / na Mazury. Więcej o Syta Panna przeczytamy w artykule opublikowanym na portalu.


Koniecznie trzeba wspomnieć o kurpiowskich serach, które tradycyjnie cieszą się popularności wśród kupujących. Ten produkt również kupimy przejeżdżając przez Kurpie na Mazury, a przy okazji na temat najlepszej kurpiowskiej kuchni przeczytamy tutaj. Na jarmarku możemy także kupić kurpiowskie pieczywo, wyrabiane od pokoleń wg najlepszych receptur w Kadzidle.


Nie zabraknie olejów. Wielkopolska olejarnia Semco tradycyjnie wystawia swoje produkty w Blue City. Konkurencja wśród producentów rośnie, jednak zainteresowanie dobrymi olejami, w tym obecnie modnymi - rydzowym z osteoprestu czy wiesiołka nie maleje. O olejach, które możemy kupić podczas weekendowych podróży pisaliśmy w oddzielnym artykule. Warto też wiedzieć, iż bardzo dobry olej lniany i rzepakowy produkowany jest pod Nasielskiem, w Gospodarstwie Kowalski w Winnikach. Tego producenta również możemy polecić.


Podlaskie przysmaki zaprezentują producenci z Supraśla, tradycyjnej stolicy podlaskiej babki. Wędliny spod Tykocina także powinny zadowolić nasze gusta.


Samo Podlasie zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy już w najbliższy weekend. Specjalna promocyjna impreza rozpocznie się na Dworcu Centralnym w niedzielę o 12.00.


Zapraszamy na Jarmark Produktów Regionalnych do Blue City już od czwartku 13 października.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: regionalnesmaki
Data publikacji: 06.04.2017 22:26
Wspaniałe żaglowce i mega fajerwerki Szczecin - teraz z Warszawy także Ryan Airem

Od 5 do 8 sierpnia do Szczecina zawitają wspaniałe, potężne i majestatyczne żaglowce, w tym bowiem mieście odbędzie się finał regat The Tall Ships Races.


Rozmach wydarzenia jest potężny, ponad 100 żaglowców, 3000 żeglarzy. Przewidywana liczba gości sięgnie zapewne nawet 2.5 milinów. Nie każde miasto w Polsce może się w tym sezonie poszczycić równie wielką atrakcją turystyczną.


Wały Chrobrego ożyją już 5 sierpnia za sprawą koncertu super tenora Andrea Bocelli, będzie on największą gwiazdą tegorocznej imprezy.


Wciąż też możemy wziąć aktywny udział w tej imprezie zgłaszając się na oficera łącznikowego podczas jej trwania. To już ostatnie tygodnie rekrutacji, do tej pory wpłynęło ponad 100 podań, lista nie jest jeszcze zamknięta.


Regaty to nie jedyna atrakcja czekająca na turystów wybierających się do Szczecina w pierwszej połowie sierpnia. 11 i 12 sierpnia zaplanowano bowiem wielkie pokazy fajerwerków Pyromagic. Najwięksi producenci staną w szranki by pokazać, iż to właśnie ich produkty robią najlepsze wrażenie a wszystko to pod szczecińskim niebem.


Jeżeli interesuje nas krótki wypad do Szczecina, powinniśmy poważnie rozważyć podróż tanimi liniami Ryan Air. Wciąż w interesujących nas datach znajdziemy sporo, dość tanich biletów. Rozkład lotów pozwala na przylot późno w nocy i powrót późnym wieczorem. Dla chcących oszczędzić na noclegu, alternatywą może być podróż nocnym pociągiem z Warszawy i powrót nocnym lotem Ryan Air.


Możemy też rozważyć wypożyczenie campera, w ten sposób sprawę noclegu będziemy mieli nie jako z głowy. W Cordigo zaoferują nam nowiutkie campery, wprost spod igły.


Wypad do Szczecina warto planować już teraz. Ceny usług będą bowiem sukcesywnie szły w górę, a na kolejną okazję by zobaczyć majestatyczne Żaglowce w akcji być może będziemy musieli poczekać kilka lat. Nie warto odkładać tego typu atrakcji.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 01.05.2016 23:00
ZOO SAFARI ZAPRASZA - OD MAJÓWKI NA 100%

Wczoraj mieliśmy okazję otworzyć długi majowy weekend wizytą w Zoo Safari w Borysewie. Niewiele ponad 1,5 godz jazdy autem z Warszawy i jesteśmy na miejscu. Wymarzona wycieczka dla dzieci, na dorosłych również robi niemałe wrażenie. Tym bardziej, że właśnie w tych dniach możemy spodziewać się dodatkowych atrakcji.


Zostanie otwarty nowy wybieg, gdzie pojawią się białe tygrysy, tak by móc jeszcze bardziej cieszyć się ich pięknem i w pełni wykorzystać fakt iż jest ich w Borysewie aż tyle. A trzeba pamiętać ze to nie lada atrakcja, 10% światowej populacji tych zwierząt. Tylko dla nich warto wybrać się tu z Warszawy w któryś z najbliższych weekendów. Jest duża nadzieja, że w najbliższych miesiącach to stado jeszcze się powiększy, dorasta bowiem pierwsza urodzona w Boryswie para a kolejna piątka to też już nie są malutkie kociaki.


W ostatnich miesiącach rozrosła się też znacząco populacja piesków preriowych. Będą one wypuszczone na wybieg już w najbliższą sobotę. W pełni ruszy też infrastruktura m.in. wielki namiot umożliwiający posilenie się pod dachem, i zabawę dla dzieci w czasie nie najlepszej pogody.


Trzeba przyznać, iż to co wyróżnia Borysew to popisy karmienia, które odbywają się w niewielkich odstępach czasu w różnych miejscach zoo. Pozwala to dobrze zaplanować zwiedzanie a dodatkowo daje możliwość posłuchania opiekunów, zadawania pytań i robienia ciekawych zdjęć. Wyjątkowy jest pokaz karmienia foki Dawida, widać że robi on stałe postępy. Z każdym miesiącem pokazuje nowe umiejętności, których nabywa pod czujnym okiem trenerów.


Mamy w Borysewie także żyrafę, którą wkrótce zobaczymy na reklamie jednego z banków, stanie się sławna. Tuż obok dość duże stado mandryli z dumnie prezentującym się samcem, głową rodziny. Zachwyt dzieci budzą też surokatki, nasze dzieci chciały nawet na miejscu negocjować zakup ..., ale nieco przeraziły się ceną wyjściową. Zawsze można poprzestać na maskotce.


W centrum Zoo znajduje się też mini kino, gdzie prezentowane są krótkie pokazy w technikach wielowymiarowych 7D, ciekawe urozmaicenie zwiedzania. Na dziś do wyboru mamy 2 produkcje, atak rekina i tajemnicze podziemie.


Zoo na pewno wkrótce wzbogaci się o nowe zwierzęta, choć jest to tajemnicą handlową. Można domniemać, że białe koty są bardzo pożądane przez inne ogrody zoologiczne i część z nich może być korzystnie wymienionych na inne ciekawe zwierzęta.


Nie jest legendą to, iż właścicieli można tu spotkać przemierzających teren na rowerze i doglądających tego co dzieje się na terenie. Również opiekunowie zwierząt to młodzi uśmiechnięci ludzie. To dodatkowo wzmacnia pozytywne wrażanie.


Nowości nie koniec, wkrótce winna ruszyć łączona oferta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Zoo Safari. Weekendowe kursy dowiozą turystów prawie bezpośrednio na miejsce(staja kolejowa jest blisko zoo). Jest to ciekawe opcja na weekendową wycieczkę powiązaną ze zwiedzeniem Łodzi. Możemy też wrócić do Warszawy korzystając z nowych połączeń ŁKA.


Wkrótce do grupy dołączy też obiekt hotelowy w Uniejowie. Być może doczekamy się ciekawych pakietowych propozycji wiążących zwiedzenie Zoo z pobytem w termach. Byłaby to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Wszystko to pozwala sądzić, iż Borysew będzie mógł liczyć na jeszcze większą liczbę turystów z Warszawy i to nie tylko w weekendy.


Już w najbliższych dniach ruszy też w Warszawie kampania reklamowa zachęcająca do odwiedzin Zoo Safari. Planujemy więc wyjazd w jeden z najbliższych weekendów a może jeszcze w majówkę, czemu nie? :)
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 09.06.2017 8:12
Weekend 10-11 czerwca pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend nieco zwalniamy tempo. Mamy jedną gwiazdę, dla szukających dalszych podróży będzie nią bez wątpienia Industriada na Śląsku. W pobliżu Warszawy czekają na nas pełne atrakcji dni Konstancina, po drugiej stronie Wisły na swoje święto Ogrodów zaprosi Józefów. Poza tym mamy weekend z dawnymi grami w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie. Dla szukających atrakcji nad wodą ciekawostką będzie koncert The Underground Man w Smoszewie, gdzie tworzy się nowa plaża z ciekawą infrastrukturą. Dodatkowo mamy inaugurację wystawy Zakroczym na starej fotografii. Na 10 czerwca zapowiedziano też start sezonu w basenach termalnych w Poddębicach koło Łodzi. Można się tam zrelaksować po wycieczce do Zoo Safari, Doliny Skrzatów czy Wioski Indiańskiej. Fanów kajakarstwa może zachęcić Spływ Trzy Rzeki, a do Modlina już w piątek możemy się zabrać z Taxi Wisła, która kończy projekt River View na Wiśle.


1. Industriada śląska - największe wydarzenie w kategorii turystyki industrialnej w Polsce, najwspanialsze śląskie zabytki ożyją właśnie w najbliższy weekend.


2. Spływ kajakowy trzy rzeki - startujemy w sobotę o 9.00 z plaży przy Twierdzy Modlin, popłyniemy 3 rzekami, kończymy ogniskiem, razem 26 km do przepłynięcia.


3. River View na Wiśle - już w piątek uczestnicy River View zawitają na plażę Poniatówkę - tam przewidziano konferencję prasową i dalszą drogę do Modlina.


4. Start sezonu termy Poddębice - 10 czerwca ruszą termy w Poddębicach budżetowa alternatywa dla przepełnionego Mszczonowa i Uniejowa, możliwość relaksu po wycieczce do Zoo Safari, Doliny Skrzatów czy Indiańskiej Wioski.


5. Niedziela z Grami w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - po raz kolejny ciekawa weekendowa propozycja czeka na nas w Pruszkowie, okazja by zapoznać się z tym, jak bawiono się średniowieczu.


6. Dni Konstancina - wrócimy w klimaty lat 20-30, moc atrakcji, w tym parada w strojach z epoki. Idealna okazja by odwiedzić to urokliwe podwarszawskie miasteczko.


7. IX festiwal Otwarte Ogrody Józefów - w sobotę miasto otwiera się na zwiedzających. Szansa by obejrzeć niedostępne na co dzień ogrody józefowskich rezydencji, w niedzielę zaś rodzinny Piknik z rzeką Świder w tle.


8. Smoszewo koncert The Underground Man - w sobotę od 18.00 koncert w pięknej scenerii nad Wisłą, dodatkowo inauguracja wystawy starych fotografii w Zakroczymiu. Warto przy okazji wpaść na nowo tworzoną plażę nad Wisłą.


9. VIII Siedlecki zjazd pojazdów zabytkowych - w niedzielę 11 czerwca, można wpaść w drodze z krainy Liwca, gdzie czeka na nas plażowanie i kajaki.


W najbliższy weekend każdy znajdzie coś dla siebie. A już niebawem długi weekend, woda stale się nagrzewa, chyba już czas na inauguracyjne kąpiele na podwarszawskich kąpieliskach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon