czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 22.07.2016 9:19
Drohiczyn - perła Podlasia - super imprezy w kolejne weekendy

Drohiczyn to miejsce wyjątkowe. Zawsze warto tu przyjechać, by napawać się pięknym widokiem szerokiego Bugu. Miasto stanowi też dobrą bazę wypadową dla dalszych wycieczek, idealnie wzdłuż rzeki do Mielnika, Grabarki czy do cerkwi w Koterce, tuż przy granicy państwa.


Jest to również doskonałe miejsce aby spróbować najlepszych podlaskich wyrobów regionalnych. Już w drodze z Warszawy możemy zaopatrzyć się w doskonałe sery w znajdującym się kilka kilometrów od miasta sklepie Dażynka - Nadbużańskie smaki. Znajdziemy tu też inne, wielokrotnie nagradzane regionalne wyroby. Na miejscu dostaniemy powszechnie ceniony ser koryciński, produkowany przez rodzinę Zarzeckich w nieodległym Mielniku.


W najbliższe weekendy nasza motywacja do odwiedzenia tej perły Podlasia powinna tylko wzrosnąć. Zapowiadane są bowiem trzy ciekawe weekendowe wydarzenia. Pierwsze, już w ostatni weekend lipca - Dni Drohiczyna. W ich ramach m.in. spływ kajakowy Bugiem, pokazy regionalnych specjałów, koncerty, w tym bardzo lubianej Patrycji Markowskiej. W niedzielę też coś niezwykłego - pokaz źrebaków wraz z klaczami, na pewno zachwyci najmłodsze dzieci.


W kolejny weekend, czyli 6--7 sierpnia szykujemy się na wielki spływ kajakowy 500 kajaków. Być może uda się pobić rekord wszech czasów. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, tak byśmy również my mieli udział w tym historycznym wydarzeniu. Widok setek kajaków na Bugu jest rzeczą wyjątkową, piękna inicjatywa, która niewątpliwie wymaga wsparcia.


W długi sierpniowy weekend odbędzie się IV edycja Dni Bugu, startujemy w sobotę o 15.00. W ramach wydarzenia m.in. amatorskie mistrzostwa w kajakarstwie, turniej łuczniczy, pokazy taneczne, w tym niezwykle popularnej teraz zumby. Wieczorem koncerty i dyskoteka. W niedzielę zaś, spływ z Drohiczyna do miejscowości Granne.


Podane wyżej imprezy powinny nas mocno zmotywować, by wybrać jeden z najbliższych weekendów i ruszyć z Warszawy w drogę na Podlasie do Drohiczyna. Jeżeli chcemy zobaczyć inne ciekawe miejsca "po trasie" warto choć na moment zatrzymać się nad Liwcem. W okolicach Sowiej Góry znajdziemy piękne widoki, możemy też odwiedzić Skansen w Suchej. Serdecznie polecamy bliskie naszemu sercu Podlasie.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: drohiczyn podlasie bug kajaki
Data publikacji: 29.08.2016 12:48
Rodzinny Spływ za nami - 3 IX ruszy Ogólnopolski spływ Bzurą do Wisły - Moto Przystań zaprasza

W sobotę pogoda dopisała. Rodzinny spływ Bzurą okazał się bardzo miłą formą wypoczynku nawet dla najmłodszych dzieci. Moto Przystań w Plecewicach stara się przyciągać nowych klientów imprezami, które oferują nie tylko samo wypożyczenie kajaka ale coś jeszcze. Oczywiście jak zawsze przy grupowym spływie kajakarzom towarzyszyli ratownicy. Nie jest to bez znaczenia dla poczucia bezpieczeństwa, szczególnie dla rozpoczynających przygodę z kajakowaniem. Po zakończonym spływie dodatkowo mogliśmy posilić się kiełbaskami pieczonymi na wybranym przez nas ognisku, a później posłuchać koncertu szantowego. Zabawa zapewniona do późnych godzin nocnych.


Sama rzeka oferuje obecnie idealne warunki. Jest czysta, nie zbyt głęboka, brak jest tu przeszkód i konieczności przeniosek czy trudnego manewrowania. Trasa spływu była tak dobrana by nie zmęczyć najmłodszych uczestników. Odcinek do mostu w Witkowicach zabrał najszybszym około 2 godzin, w sam raz by uniknąć znudzenia u dzieci. Płynąc blisko ratownika można było posłuchać ciekawych opowieści o historii regionu, w tym z czasów bitwy nad Bzurą. Dla obserwatorów flory i fauny pojawiały się ku temu duże możliwości, gniazda jaskółek na skarpach, rzadkie zimorodki czy bobrze nory dodawały spływowi uroku.


Jako, iż spływ zaczął się od godziny 16.00 dzieci mogły już przed nim skorzystać z dobrodziejstw mini plaży i kąpać się do woli w Bzurze. Duża liczba osób pojawia się tu także tylko dla plażowania. Na miejscu mamy pełną infrastrukturę, nowy plac zabaw, boiska do piłki i siatkówki, miejsca na grilla plus zadbane sanitariaty. Na miejscu można też zjeść drobne przekąski typu frytki czy zapiekanki, naturalnie są też lody.


Nawet wysoka tego dnia temperatura nie przeszkadzała nam w pełni cieszyć się rzeką. Lekka bryza i poczucie miłego chłodu na wodzie skutecznie niwelowały słoneczny żar. Wszyscy dzielnie ukończyli spływ. Nawet małe, kilkuletnie dzieci nie narzekały, wśród uczestników były też małe pieski... w pełni rodzinna atmosfera. Zdecydowanie do powtórzenia.


Kto jeszcze się waha, bez wątpienia Bzura jest miejscem do rozpoczęcia przygody z kajakiem. Sezon potrwa zapewne nie krócej niż do końca września. Przed nami więc sporo okazji na kajakowanie. Najbliższa już w kolejny weekend 3/4 IX.


Po raz pierwszy Moto Przystań zaangażowała się w organizację Ogólnopolskiego spływu Bzurą - odbędzie się on w dwóch etapach. Pierwszy z nich zakończy się w sobotę wieczorem na Moto Przystani, drugi wystartuje w niedzielę i poprowadzi uczestników aż do ujścia rzeki do Wisły. Ciekawa inicjatywa mająca na calu propagowanie aktywnego trybu życia i samej rzeki Bzury, która z mozołem powraca na turystyczną mapę Polski.


Propozycja Ogólnopolskiego spływu jest kierowana raczej do bardziej wprawnych kajakarzy, choć odcinek drugi nie powinien sprawić problemów nawet amatorom. Prognoza pogody jest dobra, może więc skusi nas Bzura. Moto Przystań to ledwie godzinę bezstresowej jazdy autem od Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 22.07.2016 13:46
Ścieżka łucznicza 3D super zabawa także dla dzieci

W ostatni weekend udaliśmy się ponownie na ścieżkę łuczniczą 3D w Forcie Blizne w Warszawie. Tym razem postanowiliśmy zabrać ze sobą najmłodszego członka rodziny Sebastiana, tak by przekonać się na ile ta nowa atrakcja spełni jego oczekiwania.


Obecnie na wyposażeniu ścieżki znajdują się dwa łuki dla najmłodszych, stan ten w najbliższej przyszłości ma się zmienić tak, by można było obsłużyć większą ilość gości lub/i liczniejsze rodziny.


Na początku przygody ze ścieżką największe wrażenie na dzieciach robi żywa maskotka - koza Hrabina. Kręci się ona zawsze w okolicy, jest zainteresowana wszystkim co dzieje się wkoło. To niezwykle sympatyczne stworzenie samo w sobie stanowi dodatkową atrakcję tego miejsca.


Gdy jesteśmy na ścieżce pierwszy raz, niezbędne jest krótkie szkolenie. Głównymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę jest trzymanie strzały, właściwa pozycja a także nachylenie ramion. Muszę przyznać, iż Sebastian nie miał dużego problemu z szybkim przyzwyczajeniem się i opanowaniem techniki strzału, na tyle by pierwszy pobyt na ścieżce sprawił mu dużo radości.


Trzeba też pamiętać, że początkujący łucznicy mają tendencję do strzelania ponad tarczą. To również potwierdziło się w praktyce, kilka naszych strzał wylądowało poza wałem ochronnym. Samo szukanie sprawiło nam sporo frajdy, a widać, że nie jedyni mieliśmy podobny problem. Znaleźliśmy przy okazji kilka zgubionych przez wcześniejszych użytkowników strzał. Praktyka pokazuje, by bacznie obserwować strzały i trajektorie tych, które wylądowały poza tarcza, w ten sposób samo szukanie jest dużo łatwiejsze.


Pobyt na miejscu minął nam dość szybko. Co najważniejsze bez narzekania i marudzenia, co należy przyjąć za bardzo dobrą monetę. Widać, że ścieżką interesuje się coraz więcej ludzi, co ciekawe również obcokrajowcy mieszkający w Warszawie. To dobrze wróży dla rozwoju i wzbogacenia oferty o nowe atrakcyjne cele. Wszystko wskazuje na to, że ścieżka będzie otwarta przez całą jesień a nawet zimą, co odróżni ją od innych sezonowych atrakcji pod i w okolicach Warszawy.


Na ścieżkę można też przyjść z własnym łukiem. O ile w przypadku dorosłych ten sprzęt jest dość drogi, to już w przypadku dzieci nie jest to duży wydatek a daje sporo radości.


Zaletą ścieżki jest jej lokalizacja, bardzo blisko zjazdu z obwodnicy Warszawy, na ulicę Lazurową. To powoduje, iż właściwie z każdej dzielnicy Warszawy dojazd tu nie jest bardzo uciążliwy. Serdecznie zapraszamy do przetestowania tej nowej atrakcji, również rodzinnie z dziećmi to niezła zabawa.


Jeśli chodzi o ceny, to dzieci płacą 20, dorośli 40 zł. Trzeba przyznać, że ceny nie są wygórowane, jeżeli porównamy je z innymi atrakcjami tego typu w Warszawie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: dladzieci nowosc
Data publikacji: 29.08.2016 23:21
Kazik& Kwartet Pro Forma na Święto ulicy Ząbkowskiej &Noc Pragi

Kolejna edycja cieszącej się dużą popularności imprezy Noc Pragi, tym razem z motywem przewodnim święta ulicy Ząbkowskiej. Na skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej stanie scena, gdzie od wczesnych godzin popołudniowych będzie można obserwować występy licznych artystów.


Różny przekrój i ciekawe klimaty będą towarzyszyły nam podczas tej imprezy. Sporo będzie występów kabaretowych, na scenie pojawi się m.in. Tete a tete. Po południu De Luzers i Malea Reggae Rockers z Kasią Majelonek, wreszcie późnym wieczorem o 20.30 na scenę wkroczy gwiazda wieczoru.


Będzie nią Kazik wraz z Kwartetem Pro Forma, prawdziwa gratka dla fanów muzyki. Koncert jest pewnym zaskoczeniem, gdyż stosunkowo późno pojawił się w kalendarzu imprezy jak i samego artysty. Jego definitywne potwierdzenie dokonało się dopiero w mijającym tygodniu. Tym bardziej warto z tej okazji skorzystać.


Impreza ma na celu promowanie klimatu starej Pragi. Oprócz koncertów zaplanowano specjalne wydarzenia w klubach, galeriach i pracowniach artystycznych. W zeszłym roku wg. władz dzielnicy udział w niej wzięło przeszło piętnaście tysięcy ludzi. W tym roku można założyć, iż dzięki ciekawym koncertom frekwencja przekroczy tę ubiegłoroczną.


Oficjalnie impreza zakończy się o godzinie 22.00, jednak zgodnie z zapowiedziami zabawa potrwa nawet do wczesnych godzin rannych.


Jako, że gro atrakcji zapowiedziano w godzinach popołudniowych, można swobodnie zaplanować przedpołudnie nad Wisłą, czy to udając się w rejs statkiem np. Loewentin czy po prostu plażując na miejskich plażach.


Serdecznie zapraszamy na praską imprezę. Fani Kazika i Kultu na pewno nie odpuszczą również kolejnej okazji, jaką będzie koncert na 100- lecie Pruszkowa, który odbędzie się już niedługo, bo 18 września.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kazikkult swietopragi
Data publikacji: 18.08.2016 17:41
Sukces wystawy Galerii Figur Stalowych - zostaje w Pruszkowie na stałe?

To już nie dziesiątki czy setki. Gości Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie liczymy w tysiącach. Tak duża popularność wystawy spowodowała, iż podjęto decyzję o przedłużeniu ekspozycji. Pierwotnie planowana do 25 czerwca zostanie w Pruszkowie zapewne już na stałe.


Widać, że laury zdobyte na wystawie Auto Nostalgia jak i towarzyszący im oddźwięk medialny, przełożyły się na sukces stałej ekspozycji. A należy pamiętać, iż lokalizacja nie należy do łatwych. Tym bardziej cieszy sukces tego przedsięwzięcia. Można tylko zadać pytanie jak byłby wielki, gdyby galeria usytuowana była w turystycznym miejscu.

Zapewne takie też pytania zadaje sobie pomysłodawca całego konceptu Jose Angel. Z wywiadów i publikacji prasowych możemy domniemać, iż ambicje w zakresie popularyzacji galerii nie są bynajmniej lokalne. Możemy z łatwością założyć, że aktywnie poszukiwane są miejsca pod lokalizację, która zapewni ogólnopolską a w perspektywie, światową popularność. Choć dziś trudno o bezkrytyczny optymizm, to jednak plany co do zwiększenia ilości eksponatów nie mogą pozostać bez komentarza.


A te są imponujące. Dziś w Galerii mamy 70 eksponatów, w oparciu o które uzyskano doskonały odbiór medialny generując ciekawy przekaz marketingowy. Pracujący dla galerii artyści mają jednak pełne ręce roboty. Mówi się o szybkim przekroczeniu liczby 100 eksponatów , by w kolejnym roku zbliżyć się lub przebić 200 sztuk. W przypadku realizacji takiego scenariusza możemy śmiało domniemać, iż o Galerii Stanie się głośno nie tylko na Mazowszu i nie tylko w przypadku pojedynczych targowych sukcesów. Z taką liczbą eksponatów można już budować stałą skuteczną obecność w jednym z kluczowych turystycznych polskich miast.


Pozostaje pytanie kiedy urzędnicy odpowiedzialni za promocję wypatrzą tę szansę i postarają się przyciągnąć Galerię do siebie. Wielką zaletą ekspozycji jest jej całoroczny charakter. Może więc stać się narzędziem do niwelowania negatywnych sezonowych efektów, które często są zmorą polskiej turystyki. Również generowany przekaz marketingowy nie jest bez znaczenia. Galeria dla swojego nowego domu- miasta może spłacić się również w ten sposób.


Pozostaje czekać na efekty rozmów. Warto obserwować ten projekt, bo być może na przestrzeni 2-3 lat będzie to atrakcja, o której głośno zrobi się również poza granicami Polski.


Czekamy na kolejne eksponaty, piękna Zonda Pagani i Maclaren P1 zadziwią nas już niedługo. Tymczasem zapraszamy na weekend do Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie pod Warszawą. Doskonały dojazd autostradą A2, no i niecodzienna atmosfera Złomu przy Czołgu.

Krótki film z ostatniej wizyty w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie możemy już obejrzeć na you-tube.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: galeriafigurstalowych pruszkow hit
Data publikacji: 23.05.2016 10:07
Statek Loewentin, czyli Warszawa z perspektywy Wisły

Loewentin to statek z 1892r., który pływa po Wiśle w obrębie Warszawy. Rejs trwa około półtorej godziny. Płyniemy spod Zamku Królewskiego lub odbijamy nieopodal nadwiślańskiego pomnika Warszawskiej Syrenki z barki Atalanta. Szczegóły dotyczące rejsów na www.loewentin.com .

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się w rejs i z pewnością nie żałujemy. Od razu po wejściu na pokład przywitała nas lekka, sympatyczna muzyka, a potem wygodne fotele. Po odbiciu od brzegu spod Zamku Królewskiego popłynęliśmy w górę rzeki, aż do Mostu Łazienkowskiego. To niesamowite uczucie oglądać Warszawę z perspektywy Wisły. Z początku rzuca się w oczy z jednej strony oddalający się Zamek Królewski, a z drugiej dumnie prezentujące się wieże praskiej Bazyliki św. Floriana. W miarę zbliżania się do Mostu Świętokrzyskiego wygląda on coraz bardziej imponująco, podobnie jak znajdujący się tuż obok Stadion Narodowy. A po przeciwnej stronie rzeki widzimy wieżowce warszawskiego City. Nie lada atrakcją były mijające nas inne jednostki pływające oraz obserwowanie od strony rzeki pięknych, piaszczystych nadwiślańskich plaż. Dla nas prażące słońce było podwójnie przyjemne, gdyż chłodziła nas rześka bryza. Pod koniec rejsu statek przepłynął wzdłuż warszawskiej Starówki. Widok jest przepiękny, naszym zdaniem Warszawa ma jedną z najładniejszych panoram Starego Miasta w Europie.

Podczas rejsu można swobodnie przemieszczać się po pokładzie i robić zdjęcia. Czekają na nas dania z grilla oraz zimne i gorące napoje. Miły pan kapitan pozwalał dzieciom wcielić się w rolę sterujących statkiem i przymierzyć kapitańską czapkę. Było to dla dzieciaków nie lada frajdą J.

W trakcie rejsu przewodnik opowiadał historię Warszawy i jej najważniejszych zabytków oraz związanych z nimi ciekawostek. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego warszawski rynek staromiejski jest niewielki w porównaniu z np. krakowskim oraz, że niewiele zabrakło, by po wojnie nie został odbudowany; kiedy w Warszawie powstał pierwszy stały most (jak ktoś myśli, że był to Most Kierbedzia to jest w błędzie) i jaką rolę odegrał Most Poniatowskiego w czasie Zamachu Majowego; ile jest w Warszawie Grubych Kasiek; i wielu, wielu innych rzeczy. Przewodnika cechowała nie tylko, co oczywiste, ogromna wiedza, ale również autentyczna pasja. W szczególności chodził po pokładzie i z chęcią rozmawiał z każdym, kto miał jakieś pytania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rejsu. A potem do skorzystania z możliwości obejrzenia Warszawy ze statku Loewentin, albowiem naprawdę warto.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nadwode nadwisla nowosc
Data publikacji: 06.07.2016 21:45
Uroczysko Halin - Dwór Agro w pięknym Bolimowskim Parku Krajobrazowym

Trudno to miejsce znaleźć, nawet w sieci liczba informacji jest ograniczona. Właściciele współpracują właściwie tylko z jedynym pośrednikiem tj. e-holiday. Warto zadać sobie jednak trochę trudu, gdyż jest to agroturystyka wyjątkowa. Znajduje się we wsi Joachimów Mogiły, nieco ponad godzinę jazdy od Warszawy w stronę Łodzi (A2).


Historia Uroczyska sięga lat dwudziestych XX wieku. Wtedy to rodzina obecnej właścicielki nabyła majątek. Można powiedzieć, że była to zabudowa podobna do dworskiej, choć nieco bardziej skromna. Nadal z łatwością odnajdziemy tu ślady dawnych czasów, począwszy od wjazdu, alei prowadzącej do zabudowań, charakterystyczne jest też miejsce przed domem/dworem. Tutaj mamy niewielki okrąg służący do zawracania a także potężne dęby. Sam zresztą ogród był chlubą majątku, projektowany przez francuskiego architekta jeszcze dziś skrywa ciekawe tajemnice. Są nimi m.in. rzadkie w Polsce skrętne brzozy.


Dziś dawny dwór, po przeprowadzonym kilka lat temu remoncie, jest otwarty dla gości. Na górze znajdziemy pokoje, głównie dwójki. Łazienka na korytarzu. Na dole zaś mamy przestrzeń wspólną, kuchnię, gabinet, bibliotekę i salon. Znajdziemy tu sporo oryginalnych fotografii i rodzinnych pamiątek, które nadają temu miejscu odpowiednią tajemniczą aurę. Są tu również pamiątki z dalekich podróży właścicieli m.in. do Afryki.


Oprócz tego domu do dyspozycji gości jest również niezwykle oryginalny spichlerz. Tutaj są dwa pokoje na dole i na pierwszym piętrze. Miejsce idealne dla rodziny. Wreszcie na koniec, wolno stojący domek, który również nadaje się dla rodzin ceniących swobodę i intymność.


Do dyspozycji gości mamy dość rozległy teren, z miejscami na ognisko i grilla, wspaniale prezentują się zabytkowe ule.


Agroturystyka znajduje się w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Daje nam to niezliczone możliwości aktywnego spędzenia czasu. Liczne dukty leśne zachęcają do wycieczek rowerowych. Również ruch samochodów po drogach asfaltowych nie jest tu znaczący. Niedaleko znajdziemy rzekę Rawkę meandrującą pośród lasów, jest to jedno z piękniejszych miejsc na kajaki w okolicach/pod Warszawą. Spływy Rawką możemy zaaranżować z Moto-Przystanią lub Sosenką. Nad Rawką mamy też ścieżki spacerowe a nawet niewielkie plaże (na końcu wsi Joachimów Mogiły).


Dzieci mogą też pojeździć na kucykach i koniach w gospodarstwie Psotny Kucyk, które znajduje się kilkaset metrów od Uroczyska Halin.


W sezonie grzybowym tradycyjnie pojawiają się tu amatorzy runa leśnego. Uroczysko przyjmuje gości do końca września. Należy też wspomnieć o właścicielach. Są to niezwykle serdeczni i pomocni ludzie, z chęcią opowiadają o historii tego niezwykłego miejsca.


Jeżeli szukacie miejsca na wyciszenie lub spokojny pobyt z młodszymi dziećmi, uroczysko Halin to coś dla Was. Wybierzmy się tam na weekend, dzięki autostradzie to naprawdę jakby tuż pod Warszawą.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 29.08.2016 10:27
Weekend 3-4 września pod Warszawą okolice a może nieco dalej :)

Przed nami pierwszy weekend września. Wygląda na to, że nadal możemy liczyć na dobrą pogodę zachęcającą do wypraw za miasto. Kolejna możliwość by zwiedzić parowozownię Skierniewice a przy okazji odpocząć na plaży Oberwance. Po bardzo udanym rodzinnym spływie Bzurą, tym razem Moto Przystań zaprasza na Ogólnopolski Spływ. Płyniemy aż do Wisły, można wybrać tylko 1 odcinek i wystartować z Moto Przystani. Kolejna duża impreza w Drohiczynie, tym razem turniej rycerski braci Dobrzyńskich. Jeżeli nie ruszamy się z Warszawy to ciekawą opcją jest święto ulicy Ząbkowskiej. Wieczorem wystąpi Kazik z Kwartetem Pro Forma. Kogo kusi tatarska trasa na Podlasiu może udać się na Święto Grzyba połączone z celebracją 130-lecia Kolei Poleskiej w Sokole pod Białymstokiem. Militarne klimaty odnajdziemy tym razem w okolicach Stalowej Woli, tam odbędzie się piknik militarny. W Ciechanowie zaś, ciekawa impreza w ramach cyklicznych spotkań z historią. Tym razem odwiedzimy "Dwór Księcia Janusza i Księżnej Anny ", duża frajda dla dzieci, można też bezproblemowo dojechać pociągiem podmiejskim. Możemy też rozważyć wycieczkę za Łódź do Zoo Safari bądź Term Uniejów i dodatkowo wzbogacić ją uczestnictwem w Turnieju Rycerskim w Biesiekierach lub Igrzyskach Gier Dawnych w Skansenie pod Łęczycą.


1. Święto ulicy Ząbkowskiej - w sobotę koncert Kazik & Kwartet Pro Forma. Warto, gdyż koncert do końca był niepewny, jest to więc swoista niespodzianka dla fanów.


2. Turniej Braci Dobrzyńskich, Drohiczyn - prawdopodobnie jest to jedna z ostatnich dużych imprez w Drohiczynie w tym sezonie, tym bardziej warto rozważyć odwiedziny perły Podlasia.


3.Ogólnopolski Spływ Bzurą - kolejna edycja imprezy, tym razem współorganizatorem jest podwarszawska Moto Przystań. Spływ podzielono na 2 odcinki. Można popłynąć tylko z Plecewic do ujścia do Wisły.


4. Turniej Rycerski w Biesiekierach i Igrzyska Gier Dawnych pod Łęczycą - bardzo ciekawe imprezy w interesującym historycznym otoczeniu. Idealnie do połączenia ze zwiedzaniem Zoo Safari, Uniejowa, Tumu i Łęczycy.


5. Spotkania z Historią Ciechanów - "Na Dworze Księcia Janusza i Księżnej Anny", okazja by zapoznać się z ciekawą historią Mazowsza. Bezproblemowo dojedziemy tu koleją podmiejską, dla dorosłych możliwość odwiedzenia pub Ciechan.


6. Piknik Militarny w Rozwadowie pod Stalową Wolą - grupy rekonstrukcyjne, pojazdy z epoki, pokazy broni. Można połączyć z "Pożegnaniem Wakacji" w Sandomierzu. Możliwy dojazd PKP Intercity.


7. Pożegnanie wakacji z Sandomierzu - koncerty i wspólna zabawa na rynku głównym, dodatkowy magnes by zaplanować wycieczkę do tego ciekawego miasta.


8. Święto Grzyba i 130-lecie Kolei Poleskiej w Sokole na Podlasiu - ciekawa impreza w bezpośredniej bliskości wyjątkowego szlaku tatarskiego.


Sporo ciekawych propozycji, każdy znajdzie tu coś ciekawego na udany wyjazd z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naweekend
Data publikacji: 06.09.2016 8:46
Weekend 10/11 IX - pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend ciekawych propozycji nie zabraknie. W sobotę święto Wisły, kolejna okazja na podziwianie tradycyjnych łodzi, w planie również fireshow. Pod Warszawą w Otwocku, świętujemy 100 lecie miasta - koncert m.in. Lao Che i Maryli Rodowicz. Okazja by wybrać się na spacer po tym ciekawym mieście. W Pruszkowie startuje Festiwal Archeologiczny Artefakty - wiele ciekawych atrakcji od 9 do 11 IX, motywacja by poznać mało znane Muzeum Hutnictwa Starożytnego. Przy okazji można wpaść do Galerii Figur Stalowych. W Konstancie kolejna edycja Otwartych Ogrodów, w sobotę od 10.00. Szansa by obejrzeć niedostępne na co dzień przepiękne wille. Dla fanów historii, kolejna rekonstrukcja. Tym razem w okolicach Kozienic, w niedzielę o 14.00, a po niej piknik historyczny. Kolejny raz kusi nas Lublin. Trwa Europejski Festiwal Smaku, z dominującym ormiańskim akcentem. Pod Lublinem zaś, w pięknych okolicach Piotrawina, odbędzie się Chmielobranie. Kameralna impreza dla fanów niszowych rzemieślniczych piw, start już w piątek od 14.00. Pogoda sprzyja aktywności - w sobotę ruszy całodzienny spływ kajakowy 3 rzek - możemy też rodzinnie popłynąć Liwcem lub Bzurą, polecamy.


1. Święto Wisły - już w sobotę od 18.00 - okazja by podziwiać drewniane jednostki - a także pokaz fireshow. Wcześniej, o wschodzie słońca na swój tradycyjny rejs wyruszy Taxi Wisła.


2. Festiwal Archeologiczny Artefakty Pruszków - seria ciekawych warsztatów, spotkań i możliwości dotknięcia żywej historii, przy okazji poznania kameralnego muzeum. Nie można też ominąć Galerii Figur Stalowych.


3. 100 lat Otwocka, koncert - kolejne wydarzenie upamiętniające okrągłe urodziny Otwocka. Tym razem możemy posłuchać na żywo Lao Che a później Maryli Rodowicz. Okazja by pospacerować po uroczym Otwocku a może wybrać się na chwilę do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.


4. Europejski Festiwal Smaku Lublin - kolejna edycja, tym razem z ormiańskim akcentem. Warsztaty kulinarne, koncerty i pokazy. Premiery nowych piw. Warto poważnie rozważyć weekendowy wypad do Lublina w tych dniach.


5. Chmielobranie - Piotrawin/Karczmiska - kameralna impreza w pięknych nadwiślańskich okolicach. Możliwość osobistego spotkania z producentami najlepszych chmielowych odmian, a także z piwowarami z niszowych browarów. Swój sukces będzie świętował Browar Zakładowy.


6. Otwarte Ogrody Konstancin - kolejna edycja tego ciekawego wydarzenia, możliwość zajrzenia do niedostępnych na co dzień przepięknych wnętrz i ogrodów.


7. Rekonstrukcja historyczna okolice Kozienic - kolejna wrześniowa impreza przypominająca czas II WŚ, tym razem Przedmoście Maciejowickie. Możemy zaplanować ciekawą wycieczkę, relaks nad jeziorem kozienickim, albo eksploracje okolicznych lasów w poszukiwaniu królewskich źródeł a później udać się na rekonstrukcję i następujący po niej piknik historyczny.


8. Spływ kajakowy 3 rzek - nowa impreza - całodzienny spływ Wkra- Narew- Wisła, zbiórka w Smoszewie, start w Pomiechówku. 22 kilometry, zadania do wykonania i możliwość wygrania cennych nagród. Pogoda sprzyja, kto nie czuje się jednak na siłach na tak długi dystans, świetne rodzinne spływy możemy wciąż zorganizować na Liwcu np. z przystanliwiec.pl a także na Bzurze z Moto Przystanią.


Pogoda ponownie będzie nam sprzyjać, warto wybrać którąś z poniższych propozycji i ruszyć z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 08.12.2017 10:43
Weekend 09-10 grudnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejne jarmarki, tym razem Płock dołączy do działającej od zeszłego weekendu Fabryki Świętego Mikołaja w Żyrardowie. Poza tym sporo innych atrakcji przypominających nam o czasie Świąt. Warsztaty w Miejskiej Kniei "Krasnoludki dla ciebie" już w piątek, w sobotę zaś, także pośród lasów, w stajni Truskawka "Warsztaty Świąteczne". W Pałacu Kultury wielki kiermasz Warszawa wita Święta, ruszy też świąteczne oświetlenie. Nie samymi Świętami człowiek żyje, jutro nad Wisłą inauguracja neonu Dzielnicy Wisła, w planach sporo ciekawych atrakcji.


1. Jarmark Bożonarodzeniowy w Płocku - 9-10 grudnia zaprasza nas Płock, oświetlone, pełne straganów uliczki dawnej stolicy Mazowsza wyglądają w tym czasie wyjątkowo.


2. Warszawa wita Święta - wielki kiermasz w Pałacu Kultury, kupimy prezenty i ozdoby świąteczne. W sam raz, by po zakupach udać się na spacer i podziwiać świąteczne oświetlenie stolicy, które startuje właśnie w ten weekend.


3. Spotkanie z Cydrem Chyliczki - Pałac Mała Wieś - w sobotę po południu prezentacja jednych z najlepszych i najbardziej wykwintnych mazowieckich cydrów w przepięknych wnętrzach Pałacu w Małej Wsi.


4. Neon Dzielnica Wisła - impreza na Bulwarze gen. Pattona, neon ma ruszyć o 17.45, zaplanowano dwie tury warsztatów rodzinnych o 16.30 i 18.30. Już jutro, po pracy spotykamy się nad Wisłą.


5. Krasnoludki dla Ciebie albo Fabryka Prezentów - warsztaty w Miejskiej Kniei, Maków pod Skierniewicami, w piątek wieczorem lub w niedzielę. Miejsce jest niezwykłe, koniecznie trzeba je poznać.


6. Warsztaty Świąteczne Stajnia Truskawka - w sercu Kampinosu, już w sobotę arcyciekawie zapowiadające się warsztaty, koszt 70 zł od uczestnika. Warto, bo ozdoby mają być naprawdę wyjątkowe.


7. Fabryka Świętego Mikołaja Żyrardów - na inaugurację i mikołajki pogoda nie sprzyjała "Fabryce" usytuowanej w sercu industrialnej perły "osady fabrycznej". W ten weekend ma być ładniej, jeszcze w dwa następne weekendy mamy kolejne szanse by ją zobaczyć.


8. Boskie Targi Bożonarodzeniowe - Muzeum Etnograficzne - zaprasza w sobotę i niedzielę, tym razem ma być z jeszcze większym rozmachem. Dostępne na miejscu będą też poszukiwane produkty regionalne. Sobota pod znakiem wyrobów dla dzieci i zabawek, w niedzielę rządzić ma rzemiosło i etno design.


9. Wielkie Pierniczenie II - Dworek Miętne w powiecie garwolińskim zaprasza na kolejną edycję pierniczenia, sobota od 10.00 - koszt 40 zł (dziecko+dorosły).


10. Adwentowe potrawy Młyn Gąsiorowo i Gościniec Goździejewski - w sobotę, w młynie kulminacyjny (kulinarny) moment wycieczki z Globroterem pod hasłem 12 twarzy Mazowsza. Gościniec też rozpoczął adwentowy czas, w zeszły weekend mieliśmy pokaz grania na tradycyjnych ligawkach, w kolejne czekają na nas nie mniejsze atrakcje.


Trudno nie zauważyć, iż w rolach głównych podczas kolejnych weekendów będą głównie jarmarki, a będzie ich coraz więcej. Czekamy na Łowicz, Konstancin i Mińsk, przydałoby się trochę śniegu, by w pełni nacieszyć się tymi wydarzeniami. Tak czy inaczej, jarmarki to też doskonała okazja by wyjechać w okolice Warszawy na jeden dzień, już w najbliższy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 16.08.2016 8:24
Weekend 20-21 sierpnia pod Warszawą w okolicy i nieco dalej :)

Po skróconym przez długi weekend tygodniu, zbliżamy się wielkimi krokami do kolejnego. Tym razem prognozy wskazują, iż będzie dużo cieplej. Kto nie skorzystał z militarnych rekonstrukcji 14-15 sierpnia, ma szansę na uczestnictwo w kilku imprezach, w tym rekonstrukcji bitwy w Sarnowej Górze. Możemy też spotkać Husarzy Śmierci w Kuligowie. Pod Kazimierzem w Żmijowiskach będą zaś trwały warsztaty archeologiczne, tym razem pod znakiem garncarstwa i kulinariów. Ruszają także Chmielaki w Krasnymstawie, wielkie masowe święto piwa. Będzie to przygrywka do kameralnego Chmielobrania, na które czekamy z niecierpliwością. Kolejny, przedostatni weekendowy spacer po Płocku już w niedzielę. Nieopodal Łochowa odbędzie się inscenizacja historyczna w Jerzyskach. Możemy ją połączyć z plażowaniem nad Liwcem, bądź kajakami. Prawosławni ruszą na pielgrzymkę na Święta Górę Grabarkę. Będą to wyjątkowo podniosłe dni, można przy okazji odwiedzić Drohiczyn i rejon Mielnika.


1. Sarnowa Góra - rekonstrukcja bitwy z 1920 roku. Kawalerzyści to coś, co wyróżnia tę imprezę. Jakość zagwarantują rekonstruktorzy z Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą z Sochaczewa. W drodze do/z możemy odwiedzić miasteczko westernowe.


2. Chmielaki Krasnystaw - u bram Roztocza święto piwa, liczne koncerty i warsztaty dla fanów złocistego trunku. Można wpaść po drodze do Zamościa lub połączyć z weekendem w Lublinie.


3. Festyn Archeologiczny w Żmijowiskach - nieopodal Kazimierza, kilkudniowa impreza cofająca nas do dawnych czasów, tym razem głównie garncarstwo i kulinaria, wypalanie własnych wyrobów. Idealne by poznać to niezbyt znane miejsce.


4. Jerzyska koło Łochowa - piknik pod znakiem 1920 roku, w zasadzie w krainie Liwca, idealnie by połączyć to wydarzenie z plażowaniem nad rzeką lub kajakami.


5. Huzarzy Śmierci i Piknik Policyjny w Kuligowie sobota po południu - kolejna okazja by "spotkać osobiście" i poznać historię Huzarów Śmierci, dodatkowo ciekawy piknik policyjny. Naturalnie odwiedzamy też Skansen.


6. Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę - Prawosławni spotkają się w weekend na Świętej Górze, niesamowity nastrój i podniosła atmosfera, warto odwiedzić to miejsce. Przy okazji, po drodze możemy zwiedzić Drohiczyn, Mielnik i odwiedzić ukrytą w lesie cerkiew w Koterce.


7. Niedzielny spacer po Płocku - powoli zbliżamy się do końca serii wakacyjnych niedzielnych spacerów z przewodnikiem. Jeżeli nie mieliśmy okazji do tej pory, zróbmy to w przedostatni weekend sierpnia.


Pogoda w najbliższy weekend ma nam sprzyjać. Warto więc rozważyć aktywne spędzenie czasu pod Warszawą, a przy okazji wybrać którąś z powyższych imprez na miłe spędzenie popołudnia.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naweekend
Data publikacji: 23.08.2016 9:34
Weekend 27-28 sierpnia pod Warszawą okolice a może nieco dalej:)

Przed nami ostatni weekend sierpnia, prognoza pogody jest bardzo dobra możemy więc zaplanować zarówno, krótki aktywny wypad na łono natury, lub nieco dalszą wycieczkę. Propozycji nie brakuje Moto Przystań pod Warszawą zaprasza na rodzinny spływ kajakowy, łatwa rzeka i rodzinna atmosfera. Serie rekonstrukcji polskiego września 39r rozpocznie zaś impreza w Skierniewicach, można przy okazji udać się nad malowniczą plażę na Rawce tzw Oberwankę. W piękną pogodę kusi też świętokrzyskie - impreza w Skansenie w Tokarni i nocne zwiedzania zamku w Chęcinach. Jeżeli planujemy wypad nad wodę w okolicach pojezierza łęczyńsko-włodawskiego znajdziemy dwie ciekawe imprezy, pieśni dawnego Polesia w folkowym klimacie odtworzą twórcy w Wereszczynie, piknik historyczny odbędzie się zaś w malowniczym pałacu w Czemiernikach.


1. Rodzinny spływ Bzurą w Moto Przystani sobota 27 sierpnia - super rodzinne klimaty i wspólna zabawa na zakończenie wakacyjnego sezonu kajakowych spływów.


2. Skierniewice sobota 27 sierpnia - rekonstrukcja wrzesień 39 - w tym przypadku jeszcze w sierpniu.


3. Świętokrzyskie - kilka ciekawych możliwości/ powodów by odwiedzić ten region w ten właśnie weekend. Nocne zwiedzanie zamku w Chęcinach, Święto Chleba w Tokarni, militarystyczna impreza w Starachowicach.


4. Czemierniki - unikatowy pałac będzie gościł historyczny piknik, czasy słowian, pokazy i zawody m.in łucznicze. Warto tu się wybrać dla samego uroczego miejsca. Przy okazji po drodze należy odwiedzić Radzyń.


5. Pieśni Bagien Polesia - próba odtworzenia klimatu pieśni i folkloru Polesia, i to zarówno Polskiego, Ukraińskiego jak i Białoruskiego. W okolicach pięknego Poleskiego Parku Narodowego gdzie już zbierają się na swoje sejmiki wędrujące ptaki.


6. Węgrów- rekonstrukcja historyczna powrotu Jana Dobrogosta Krasińskiego z Odsieczy Wiedeńskiej. Doskonała okazja by przy okazji zwiedzić krainę Liwca lub skorzystać z krótkiego spływu kajakowego.


7. Święto Wojsk Lądowych i rekonstrukcja bitwy pod Mławą - Uniszki Zawadzkie, nie daleko Mławy, kilkudniowa impreza wraz z rekonstrukcją bitwy.


8. Warsztaty Archeologi Doświadczalnej Zmijowiska- do 27 sierpnia potrwają ciekawe warsztaty archeologii nie daleko Kazimierza Dolnego. Jeżeli planujemy wycieczkę w te strony warto rozważyć wizytę w grodzisku.


Propozycji jest sporo każdy znajdzie coś dla siebie na udany weekend pod Warszawą lub nieco dalej, pogoda będzie nam tym razem sprzyjać warto to wykorzystać.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 03.06.2016 17:27
Jarmark Tumski za nami, 3 lipca ruszają wakacyjne spacery po Płocku

Dziś w południe ruszył Jarmark Tumski w Płocku. Kilka stref tematycznych, koncerty, regionalne przysmaki oraz popisy rzemiosła uatrakcyjnią to organizowane już po raz ósmy wydarzenie. Dzieci ucieszą stoiska z klockami Lego a także konkurencyjnej polskiej firmy Cobi, mamy też karuzele i dmuchańce.


Zaplanowano kilka ciekawych koncertów, w tym m.in. noc cygańską. Prognoza pogody jest bardzo dobra, tym bardziej powinniśmy skorzystać z okazji i wyruszyć w ten weekend do Płocka.


Przed samą sceną zobaczymy przy pracy garncarza, który poinstruuje jak wykonać samodzielnie naczynie. O ile nam się uda można je będzie zabrać na pamiątkę do domu. Dzieci nie pozwalają garncarzowi na odrobinę przerwy.Obok swoją bazę ma specjalista od wyrobów z wikliny, na co dzień prezentujący się w Skansenie w Sierpcu. Bardzo ciekawie objaśnia jak wykonać proste wyroby z tego dostępnego powszechnie materiału.


Ulica Grodzka również zamienia się w miejsce pełne kolorowych kramów. Polecamy różnorakie sery a także powidła z żurawiny. Jest też biżuteria i wyroby ze skóry, na pewno skuszą nie jedną kobietę. Na Grodzkiej zjemy również najlepsze lody w Płocku, warto spróbować gdyż są wyrabiane wg dawnej receptury.


Regularnie też z okolic molo ruszają statki na krótkie rejsy Wisłą.


Zapraszamy serdecznie w ten weekend do Płocka. Jeżeli jednak nie uda nam się, warto skorzystać z okazji, jaką będą co niedzielne tematyczne spacery. Rozpoczną się już 3 lipca. Zaczynamy z motywem przewodnim X wieków Płocka, później Spichlerze, Średniowieczny Płock, Muzeum Żydów , Jagiellonka, Małachowianka Stary Rynek, Obrona Płocka , Książnica Płocka, Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Teatr Dramatyczny i tak do końca sierpnia.


Niedzielne weekendowe spacery po Płocku to super okazja by zaplanować wypad z Warszawy. Możemy planować elastycznie, gdyż liczba miejsc nie jest ograniczona a sama usługa jest bezpłatna.


Perła Mazowsza zachęca do weekendowych wizyt. Tylko nieco ponad 100 km od Warszawy. Dodatkowo możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc po drodze. Czerwińsk, Nowy Duninów, Sanniki są dodatkową motywacją.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plock jarmarktumski
Data publikacji: 12.09.2016 11:39
Weekend 17-18 września pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend 17-18 września będzie bardzo bogaty w ciekawe imprezy. Fani samochodów wybiorą się zapewne na Verva Street Racing. Zabawa dla całej rodziny, samochody z bajek, koncerty, w tym Afromental i przede wszystkim szybkie auta. Kogo nie nasyci Verva może wybrać się w niedzielę nad Liwiec do uroczego dworu Paplin, gdzie będzie miał miejsce zjazd samochodów zabytkowych.

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc rekonstruktorów wyspecjalizowanych w II Wojnie Światowej. W sobotę w Sochaczewie inscenizacja Obronić Miasto, zaś w niedzielę w Łomiankach kolejna odsłona bitwy pod Łomiankami. Nadal świętuje swoje 100- lecie Pruszków. Tym razem kilka ciekawych koncertów, w tym przed wszystkim Kult. Na dłuższą wycieczkę możemy wybrać się do Biskupina. Tam też startuje Archeo Fashion week, szczególnie dla płci pięknej. Lublin też nie zwalnia tempa i zaprasza nas na Święto Młodego Cydru. W Skierniewicach Święto Owoców i Kwiatów oraz możliwość zwiedzania Parowozowni Skierniewice, naprawdę warto.


1. Verva Street Racing - 17 września błonia przy Stadionie Narodowym - wyścigi, koncerty, w tym Afromental, samochody z bajek i mini ekspozycja Galerii Figur Stalowych. Święto dla całej rodziny.


2. Obronić Miasto Sochaczew - 17 września, inscenizacja obrony miasta podczas bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939. Wraca do nas po kilkuletniej przerwie. Warto przy okazji zapoznać się z zasobami ciekawego muzeum Pola Bitwy nad Bzurą.


3. Bitwa pod Łomiankami - dzień później, 18 września odtworzymy bitwę, w której resztki wojsk polskich próbowały przebić się na pomoc stolicy. Ponad 100 rekonstruktorów i pojazdy zmechanizowane odtworzą wydarzenia z tamtych dni.


4. 100- lecie Pruszkowa, super koncerty -18 września kulminacja pruszkowskiego święta, posłuchamy m.in. KULT, sporo atrakcji dla fanów różnego typu muzyki.


5. Archeo Fashion Week w Biskupinie - w najbliższy weekend rusza nowa impreza, w biskupińskim skansenie odtworzona zostanie moda dawnych czasów. Dobra okazja do zaplanowania weekendowego wypadu, tym bardziej że potrwa do 25 września.


6. Święto Młodego Cydru Lublin - 17 września, trzecia i największa jak do tej pory edycja święta, koncerty z cydrem w tle.


7. Skierniewickie święto Owoców i Warzyw + Parowozownia Skierniewice - kolejna edycja tego popularnego święta a dodatkowo dwa kolejne dni z możliwością zwiedzania Parowozowni Skierniewice.


8. Zlot Zabytkowych Samochodów Dwór Paplin - 18 września w uroczym Dworze Paplin ciekawa kameralna impreza, warto rozważyć i przy okazji poznać krainę Liwca, a może także zaliczyć kajakowy spływ tą piękną rzeką.


9. Bialski Festiwal Sękacza - pod Białą Podlaską odbędzie się sękaczowe święto, jeżeli planowaliśmy wyprawę w to miejsce, warto skorzystać. Dwór Droblin czy Pałac Biskupi w Janowie kuszą.


10. Święto 28 Pułku Artylerii lekkiej Zajezierze pod Dęblinem - jeżeli planujemy wypad nad wodę na Wyspę Wisła czy Jezioro Kozienickie, możemy zajrzeć też do Zajezierzy, także w samym Dęblinie znajdziemy forty i muzeum lotnictwa.


11. Druga Bitwa Małogoska 1863 - Pod Kielcami w Małogoszczy wrócimy pamięcią w czasy powstania styczniowego, dla tych którzy planują wypad w świętokrzyskie może to być ciekawe uzupełnienie ich planu zwiedzania.


Jest w czym wybierać, weekend w Warszawie, okolicy czy nieco dalej, wszystko w naszych rękach, korzystajmy z wciąż sprzyjającej nam aury.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon