czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 03.06.2016 17:27
Jarmark Tumski za nami, 3 lipca ruszają wakacyjne spacery po Płocku

Dziś w południe ruszył Jarmark Tumski w Płocku. Kilka stref tematycznych, koncerty, regionalne przysmaki oraz popisy rzemiosła uatrakcyjnią to organizowane już po raz ósmy wydarzenie. Dzieci ucieszą stoiska z klockami Lego a także konkurencyjnej polskiej firmy Cobi, mamy też karuzele i dmuchańce.


Zaplanowano kilka ciekawych koncertów, w tym m.in. noc cygańską. Prognoza pogody jest bardzo dobra, tym bardziej powinniśmy skorzystać z okazji i wyruszyć w ten weekend do Płocka.


Przed samą sceną zobaczymy przy pracy garncarza, który poinstruuje jak wykonać samodzielnie naczynie. O ile nam się uda można je będzie zabrać na pamiątkę do domu. Dzieci nie pozwalają garncarzowi na odrobinę przerwy.Obok swoją bazę ma specjalista od wyrobów z wikliny, na co dzień prezentujący się w Skansenie w Sierpcu. Bardzo ciekawie objaśnia jak wykonać proste wyroby z tego dostępnego powszechnie materiału.


Ulica Grodzka również zamienia się w miejsce pełne kolorowych kramów. Polecamy różnorakie sery a także powidła z żurawiny. Jest też biżuteria i wyroby ze skóry, na pewno skuszą nie jedną kobietę. Na Grodzkiej zjemy również najlepsze lody w Płocku, warto spróbować gdyż są wyrabiane wg dawnej receptury.


Regularnie też z okolic molo ruszają statki na krótkie rejsy Wisłą.


Zapraszamy serdecznie w ten weekend do Płocka. Jeżeli jednak nie uda nam się, warto skorzystać z okazji, jaką będą co niedzielne tematyczne spacery. Rozpoczną się już 3 lipca. Zaczynamy z motywem przewodnim X wieków Płocka, później Spichlerze, Średniowieczny Płock, Muzeum Żydów , Jagiellonka, Małachowianka Stary Rynek, Obrona Płocka , Książnica Płocka, Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Teatr Dramatyczny i tak do końca sierpnia.


Niedzielne weekendowe spacery po Płocku to super okazja by zaplanować wypad z Warszawy. Możemy planować elastycznie, gdyż liczba miejsc nie jest ograniczona a sama usługa jest bezpłatna.


Perła Mazowsza zachęca do weekendowych wizyt. Tylko nieco ponad 100 km od Warszawy. Dodatkowo możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc po drodze. Czerwińsk, Nowy Duninów, Sanniki są dodatkową motywacją.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plock jarmarktumski
Data publikacji: 12.09.2016 11:39
Weekend 17-18 września pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend 17-18 września będzie bardzo bogaty w ciekawe imprezy. Fani samochodów wybiorą się zapewne na Verva Street Racing. Zabawa dla całej rodziny, samochody z bajek, koncerty, w tym Afromental i przede wszystkim szybkie auta. Kogo nie nasyci Verva może wybrać się w niedzielę nad Liwiec do uroczego dworu Paplin, gdzie będzie miał miejsce zjazd samochodów zabytkowych.

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc rekonstruktorów wyspecjalizowanych w II Wojnie Światowej. W sobotę w Sochaczewie inscenizacja Obronić Miasto, zaś w niedzielę w Łomiankach kolejna odsłona bitwy pod Łomiankami. Nadal świętuje swoje 100- lecie Pruszków. Tym razem kilka ciekawych koncertów, w tym przed wszystkim Kult. Na dłuższą wycieczkę możemy wybrać się do Biskupina. Tam też startuje Archeo Fashion week, szczególnie dla płci pięknej. Lublin też nie zwalnia tempa i zaprasza nas na Święto Młodego Cydru. W Skierniewicach Święto Owoców i Kwiatów oraz możliwość zwiedzania Parowozowni Skierniewice, naprawdę warto.


1. Verva Street Racing - 17 września błonia przy Stadionie Narodowym - wyścigi, koncerty, w tym Afromental, samochody z bajek i mini ekspozycja Galerii Figur Stalowych. Święto dla całej rodziny.


2. Obronić Miasto Sochaczew - 17 września, inscenizacja obrony miasta podczas bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939. Wraca do nas po kilkuletniej przerwie. Warto przy okazji zapoznać się z zasobami ciekawego muzeum Pola Bitwy nad Bzurą.


3. Bitwa pod Łomiankami - dzień później, 18 września odtworzymy bitwę, w której resztki wojsk polskich próbowały przebić się na pomoc stolicy. Ponad 100 rekonstruktorów i pojazdy zmechanizowane odtworzą wydarzenia z tamtych dni.


4. 100- lecie Pruszkowa, super koncerty -18 września kulminacja pruszkowskiego święta, posłuchamy m.in. KULT, sporo atrakcji dla fanów różnego typu muzyki.


5. Archeo Fashion Week w Biskupinie - w najbliższy weekend rusza nowa impreza, w biskupińskim skansenie odtworzona zostanie moda dawnych czasów. Dobra okazja do zaplanowania weekendowego wypadu, tym bardziej że potrwa do 25 września.


6. Święto Młodego Cydru Lublin - 17 września, trzecia i największa jak do tej pory edycja święta, koncerty z cydrem w tle.


7. Skierniewickie święto Owoców i Warzyw + Parowozownia Skierniewice - kolejna edycja tego popularnego święta a dodatkowo dwa kolejne dni z możliwością zwiedzania Parowozowni Skierniewice.


8. Zlot Zabytkowych Samochodów Dwór Paplin - 18 września w uroczym Dworze Paplin ciekawa kameralna impreza, warto rozważyć i przy okazji poznać krainę Liwca, a może także zaliczyć kajakowy spływ tą piękną rzeką.


9. Bialski Festiwal Sękacza - pod Białą Podlaską odbędzie się sękaczowe święto, jeżeli planowaliśmy wyprawę w to miejsce, warto skorzystać. Dwór Droblin czy Pałac Biskupi w Janowie kuszą.


10. Święto 28 Pułku Artylerii lekkiej Zajezierze pod Dęblinem - jeżeli planujemy wypad nad wodę na Wyspę Wisła czy Jezioro Kozienickie, możemy zajrzeć też do Zajezierzy, także w samym Dęblinie znajdziemy forty i muzeum lotnictwa.


11. Druga Bitwa Małogoska 1863 - Pod Kielcami w Małogoszczy wrócimy pamięcią w czasy powstania styczniowego, dla tych którzy planują wypad w świętokrzyskie może to być ciekawe uzupełnienie ich planu zwiedzania.


Jest w czym wybierać, weekend w Warszawie, okolicy czy nieco dalej, wszystko w naszych rękach, korzystajmy z wciąż sprzyjającej nam aury.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 23.05.2016 17:06
Z wizytą w Magicznych Ogrodach - nowości sezonu 2016

Jedna z wschodzących gwiazd jeżeli chodzi o parki rozrywki i atrakcje dla najmłodszych dzieci. To dopiero 4 lata działalności a Magiczne Ogrody doczekały się już wielu cennych wyróżnień. Nie zwalniają jednak tempa, kolejny sezon to nowe atrakcje, a to jeszcze nie ostatnie słowo.

Jeżeli nie znamy tego parku rozrywki zachęcamy by w najbliższym czasie ruszyć z Warszawy na weekend i nadrobić te zaległości, naprawdę warto. Wizytę w Magicznych Ogrodach możemy połączyć ze zwiedzaniem ruin zamku w Janowcu i Kazimierzem Dolnym. Na zamku w każdy weekend mini pokazy historyczne organizuje Chorągiew Kocka.

Najmocniejszą stroną parku są duże przestrzenie i otaczająca nas zieleń, której będzie w nadchodzących tygodniach jeszcze więcej. Lada dzień zakwitną piwonie a kilka tygodni później również róże. W takim otoczeniu dzieci bawią się z magicznymi skrzatami, mogą poznać historię ogrodów, pływać pychówkami po mini jeziorze czy przejechać się magicznym pociągiem.

W tym roku znacznej rozbudowie uległa cześć zbrojowni i zabaw związanych z militariami. Wojowie zachęcają dzieci do zabawy i pojedynków. Można postrzelać do celu z magicznych kusz a także wprawić w ruch karuzelę napędzaną mechanicznie siłą naszych mięśni :)

Wielką popularnością wśród dzieci cieszy się też zjeżdżalnia. Jest dość wysoka, zjeżdżamy na filcowych podkładach co umożliwia osiągnięcie większej prędkości i eliminuje ryzyko poparzeń przy większych temperaturach. Wkrótce będzie jeszcze więcej zjeżdżalni. Trwają prace w krainie wróżek, gdzie przybędzie kilka tego typu obiektów.

Niewątpliwą zaletą magicznych ogrodów jest też obsługa. W dużej mierze złożona z młodych ludzi, którzy z pełnym zaangażowaniem i sercem zabawiają przybyłe dzieci. Chętnie odpowiadają na wszelkie pytania, pozwalają przymierzać zbroje i walczą z najmłodszymi w obozie wojów. Małe dziewczynki zachwycają się zaś pokazami tańca magicznej drużyny. Niezmiennie sympatię wszystkich dzieci budzą włochate Mordole.

Najodważniejsze dzieci mogą udać się też do jaskini smoka. Wstęp od 6 lat. Polecamy dla starszych dzieci, gdyż oprowadzający rycerze i sam teren wokół siedziby potwora robią na maluchach nie małe wrażenie. Radzimy nie naciskać na obsługę by wpuściła dzieci nie mające 6 lat, dobrze wiedzą co robią.

Kto nie zna jeszcze tej lubelskiej atrakcji winien jak najszybciej nadrobić tę zaległość. Warto zaplanować wyjazd być może już w najbliższy weekend, z Warszawy to ok 1.45 do 2 godz jazdy samochodem. Zapraszamy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.06.2016 12:00
Dni / Święto Pomidora w Janowie 31 lipca 2016 - la Tomatina pod Warszawą?

W Janowie pod Warszawą już za kilka tygodni odbędzie się pierwsza edycja Święta Pomidora, jest to nowa inicjatywa. Swoje święto mają świętokrzyskie Dwikozy, ma też lubuskie. Dlaczego więc nie miałoby być tego typu atrakcji również pod Warszawą? Tym bardziej, że tradycja uprawy pomidorów jest tutaj bardzo długa a kolejne inwestycje wzmacniają pozycję janowskich plantatorów.


Oczywiście wzorem dla święta jest słynna hiszpańska la Tomatina. Pomidorową bitwę planuje się także podczas nadchodzącego święta w Janowie. Czy będzie cieszyła się taką popularnością jak jej hiszpański pierwowzór? Jest to bardzo prawdopodobne. W samym Janowie bowiem i okolicznych gminach działają bardzo prężnie młodzi ludzie, których ambicją jest ożywienie lokalnych środowisk i wsparcie aktywności sportowej i turystycznej. Z tego ziarna może być chleb.


Dodatkowy celem jest oczywiście wsparcie i promocja konsumpcji krajowych pomidorów. Zapewne wiele osób mieszkających w stolicy nie ma świadomości, iż pod samą Warszawą mamy tak znakomicie zorganizowane zagłębie pomidorowe.


Sama inicjatywa może się też doskonale wpisać w promocję innych atrakcji regionu. Warto wspomnieć o wyjątkowych miejscach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, doskonałej dla rowerzystów Czerwonej Drodze, urokliwych jeziorach torfowych czy w końcu stale poprawianej ofercie turystycznej wokół schronów w Dąbrowieckiej Górze. Tam też już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 26 czerwca odbędzie się piknik forteczny. Będzie to doskonała okazja by spędzić ten dzień na łonie przyrody. Nie należy też zapominać o urzeckiej tradycji, która jest również propagowana po tej stronie Wisły. W Otwocku Wielkim na bazie OSP odbywają się periodycznie ciekawe imprezy dla dzieci.


Na pewno kolejną okazją do zapoznania się z południowo-wschodnimi okolicami Warszawy będzie bez wątpienia Święto Pomidora. Zaznaczmy więc w kalendarzu 31 lipca. Poza planowaną bitwą pomidorową, będzie też sporo innych atrakcji, kabarety, koncerty, zabawy dla dzieci. Do zobaczenia w Janowie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: ciekawostki nowosc mpkrajobrazowy
Data publikacji: 31.05.2016 10:58
Pociągiem KM nad morze do Ustki i codziennie do Krakowa

Wraz z nowym rozkładem rusza kampania promocyjna Kolei Mazowieckich zachęcająca do podróży nad morze, Słonecznym do samej Ustki, nowości czekają na nas także w przypadku rozkładu do Krakowa. Pociągi do stolicy Małopolski pojadą także w dni robocze. Od jutra do kupienia po 500 biletów na każdy z pociągów w promocyjnych cenach.


25 czerwca wyruszy w trasę pociąg Słoneczny do Ustki, jego kursowanie przewidziano codziennie do końca wakacji. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla połączeń samochodowych jak również dla nowych relacji Pendolino. Na korzyść działa tu zdecydowanie rozkład, nie jest to pociąg nocny a przyjazd do nad morskiego kurortu przewidziany jest na godzinę 14.15, powrót do stolicy o 22.00.

Wszystko wskazuje na to iż w tym roku wakacje w Polsce będą się cieszyły większą popularnością przełoży się to najpewniej na wzmożony ruch samochodowy, kierowcy utkną w wielogodzinnych korkach. Dobrą alternatywą dla takiego scenariusza jest wybór pociągu Słoneczny.


Regularna cena dla tego połączenia to 60 zł dla osoby dorosłej, dzieciom przysługują ulgi ustawowe. Od jutra w kasach KM będzie też można też skorzystać z promocji, do kupienia będzie 500 biletów w promocyjnej cenie 35 zł - uwaga oferta tylko na połączenia od poniedziałku do czwartku.


Nawet jeżeli nie planujemy wycieczki do samej Ustki, Słoneczny może być też dobrą alternatywa na weekendowy wypad do Trójmiasta. Stała cena i dobry rozkład z rannym wyjazdem z Warszawy i późnym powrotem na pewno pomogą uzyskać wysoką frekwencje.


To nie koniec nowości od KM - wraz z nowym rozkładem pociąg do Krakowa Dragon będzie kursował codziennie, również w tym wypadku rozkład pozwala na zorganizowanie ciekawej weekendowej wycieczki z 1 noclegiem w Krakowie. Tak jak w przypadku Gdyni KM liczą również na klienta służbowego, może go zainteresować dogodny popołudniowy powrót z miasta Kraka.


Regularna cena pozostaje nie zmienna i wynosi 40 zł, także i tutaj mamy szanse na 500 biletów w promocyjnej cenie 23 zł. Zasady są podobne podróże od pon do czw, bilety do kupienia w kasach KM w Warszawie ( Wsch / Śródmieście/ Gdańska).


Poza ofertą promocyjną bilety w cenach regularnych kupimy w kasach, biletomatach i w aplikacji mobilnej Sky Cash.


Nowa oferta KM jest nie wątpliwie ciekawą opcją dla szukających dobrej ceny i podróży w rozsądnym komforcie. W dobie podwyżek realnych cen Pendolino winna się spotkać z dobrym przyjęciem klientów. Warto już zaplanować, weekend nad morzem bądź w Krakowie. Na portalu polecamy też wypad do Wieliczki, trzema pociągami, wielka frajda dla dzieci.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kolejemazowiecki hit nadwode dobracena
Data publikacji: 28.06.2016 15:48
Święto Róż Końskowola 9-10 lipca

Już niewiele ponad tydzień dzieli nas od Święta Róż w Końskowoli. W ostatnim tygodniu udało nam się odwiedzić tę miejscowość, by sprawdzić jak wygląda w przededniu swojego święta. Wizyta w tym miejscu zawsze ładuje pozytywną energią. Różane pola i tradycyjnie otoczone różami domostwa robią na prawdę bardzo pozytywne wrażenie. Poza różami znajdziemy tu także wielką ilość krzewów i drzew owocowych. Dla tych, którzy szukają okazji do wzbogacenia swojego ogrodu, wizyta w Końskowoli to również doskonała szansa by kupić cenne i oryginalne sadzonki.


Wspominaliśmy w naszych publikacjach o produktach z róż jadalnych. Różana manufaktura znajduje się w samym sercu Końskowoli. Jej produkty będzie można naturalnie nabyć w trakcie święta.


Organizatorzy dni róż od jakiegoś czasu starają się kłaść coraz większy nacisk na aktywne formy spędzania czasu w trakcie samego wydarzenia. W tym roku zaplanowano rajd pieszy, długości około 12 kilometrów. Jest to dobra okazja by poznać różaną krainę, maszerując wśród różanych i owocowych pól. Nie zabraknie też rajdu rowerowego, przez miasto przechodzą dobrze oznaczone szlaki rowerowe. Co roku pojawiają się tu cykliści w ramach rajdów produktu lokalnego. Nie inaczej będzie też pewnie w tym roku, kolejna edycja w sierpniu. Obydwie sportowe imprezy w sobotę rano, zaś główne wydarzenia związane z różami, w tym rozstrzygniecie konkursów, odbędą się w niedzielę.


Jadąc do/z Końskowoli mamy też szansę na zrobienie ciekawych zdjęć. Sporo drewnianych, ukwieconych domostw spotkamy już przed Końskowolą, od strony ronda w Zyrzynie m.in. we wsi Młynki. Także okolice za miastem, w rejonie wsi Stary Pożóg są urokliwe. Zmierzając od strony Młynek napotkamy kilka wielkich szkółek, gdzie znajdziemy bogaty wybór drzew i krzewów.Co ciekawe, w tym roku, w tym samym terminie odbędzie się wystawa zwierząt hodowlanych. Jest to kolejna ciekawostka, która może nas przyciągnąć do tej lubelskiej miejscowości.


Weekendowy wypad na Święto Róż możemy z łatwością połączyć ze zwiedzaniem Puław, odwiedzić podpuławski Gołąb czy udać się na degustacje do pobliskich winnic. Niedaleko znajdziemy m.in. otwarte na turystów indywidualnych Winnice Wieczorków i Winnice Las Stocki.


Jeżeli chodzi o zabytki kultury materialnej, to nie znajdziemy ich za wiele. Interesująco prezentują się budynki dawnego Folwarku, który za czasów Czartoryskich stanowił miejsce, w którym dynamicznie rozwijały się liczne rzemiosła. Ciekawe są też kościoły, w tym mały kameralny pod wezwaniem św. Anny, a także pobliska plebania, kiedyś pałac Tęczyńskich.


Warto wybrać się w kolejny weekend do Końskowoli, z Warszawy to około 140 kilometrów czyli 2 godziny jazdy. Przed nami jeszcze kolejne kwiatowe święta, w Skierniewicach i Kutnie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 18.07.2016 13:23
Weekend 23-24 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend nie obfituje w wiele propozycji. Wydaje się, że wszyscy czekają na przełom wakacyjnych miesięcy gdy w ostatni weekend lipca sypnie ciekawymi imprezami, jak Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, Dni Drohiczyna czy Święto Pomidora z pierwszą la tomatina pod Warszawą. Niemniej jednak możemy i w następny weekend znaleźć ciekawe inspiracje do weekendowej wyprawy z Warszawy.


1. Piknik na zamku w Janowcu nad Wisłą - Dni Janowca to dobra okazja by wybrać się na zamek. Tradycyjnie będą rekonstrukcje zorganizowane przez ekipę z Kocka, stąd jest też bardzo blisko do Kazimierza i Magicznych Ogrodów.


2. Nocne atrakcje w Parku Rozrywki Julinek - drugi weekend, podczas którego będzie można przetestować julinkowe atrakcje nocą. Szczególnie ciekawa jest możliwość nocnego przejścia parku linowego. Wieczorne otwarcie daje nam też ciekawą opcję wcześniejszego spędzenia dnia na spływie z Moto Przystanią, tak by w drodze powrotnej wpaść do Julinka.


3. Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej - w niedzielę 24 lipca, unikalna możliwość by cofnąć się o kilkadziesiąt lat wstecz i zobaczyć jak kiedyś świętowano specjalny czas żniw na polskiej wsi.


4. Międzynarodowy Festiwal Historyczny w Warowni Jomsburg - w samej Warszawie w sobotę i niedzielę, dwa dni pełne ciekawych rekonstrukcji, bitew, turniejów i pokazów.


5. Odyseja Historyczna Kutno - Leszczynek - 3 dni atrakcji z rekonstruktorami z różnych epok od Samurajów do Żołnierzy Wyklętych, pokazy pojazdów a także rekonstrukcja historii balona braci Mongolfier.


6. Dni Łochowa - 23 lipca - koncerty w klimacie folkowym m.in. Brathanki. Można wpaść po miłym plażowaniu nad Liwcem, lub spływie kajakowym, pogoda ma nam sprzyjać.


7. Mazurski Piknik Militarny Walkiria - 22-24 lipca - w roli głównej czołgi, legendarna Pantera, T-34 i T-55 a także niespodzianka z ostatniej chwili. Dodatkowo pokazy filmów i szereg imprez towarzyszących. Jeżeli jesteśmy w okolicy w najbliższy weekend to z pewnością warto rozważyć tę propozycję.Najbliższy weekend to głównie propozycje związane z rekonstrukcjami historycznymi. Można jednak zdecydować się na imprezy w Janowcu, Julinku czy Łochowie i połączyć je z pobytem nad wodą pod Warszawą lub w jej okolicach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 14.08.2016 10:32
Weekend 13-15 sierpnia pod Warszawą w okolicy a może dalej - Dymarki i Jarmark Jagieloński?

W długi sierpniowy weekend propozycji spędzenia wolnego czasu jest bardzo wiele. W zależności od prognozy pogody możemy wybrać imprezy jednodniowe pod Warszawą, tj. turniej rycerski na zamku Liw w sobotę, historyczne starcie książąt w Czersku, lub rekonstrukcje historyczne. Wspomnienie wojny 1920 roku przywołają imprezy w Ossowie i tydzień później w Sarnowej Górze. Dzień 15 sierpnia uczczą też rekonstruktorzy w Dąbrowieckiej Górze, gdzie możemy obejrzeć odnowione bunkry a przy okazji zwiedzić malowniczy Mazowiecki Park Krajobrazowy. Kto chciałby wybrać się dalej także ma spory wybór. Organizowane są Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi, w Lublinie mamy Jarmark Jagieloński a w Zamościu piknik historyczny. W Drohiczynie kolejna sierpniowa impreza tym razem Dni Bugu.


Turniej Rycerski Zamek Liw – w sobotę 13 sierpnia, jak zawsze warto tu zawitać. W zależności od pogody możemy zaplanować dodatkowo piknik nad Liwcem, kajaki lub/i zwiedzanie skansenu w Suchej.


Starcie Książąt na zamku Czersk – fabularyzowana impreza zapewni dużo atrakcji szczególnie najmłodszym, przy okazji możliwość by wpaść na plażę w Ciszycy, a może przyjechać tu na rowerze wzdłuż Wisły.


Dymarki Świętokrzyskie Nowa Słupia – jedna z najciekawszych imprez sezonu w dynamicznie rozwijającym się Świętokrzyskim, doskonała okazja by zwiedzić również Chęciny, a także wpaść do Oceaniki w Chrustach.


Jarmark Jagieloński Lublin - kolejny z klasyków wśród lubelskich imprez i dobry powód by odwiedzić Kozi Gród. W ten weekend możemy taką wyprawę powiązać ze zwiedzaniem Zamościa bądź wizytą na Chmielakach.


Sarnowa Góra 21 sierpnia 2016 – odtworzenie potyczki z kampanii 1920 roku, szczególnie interesujące ze względu na dużą ilość jednostek konnych, co nieczęsto się zdarza w tego typu imprezach. Kto ma już zaplanowany długi weekend może skorzystać w kolejny.


Dąbrowiecka Góra - 15 sierpnia, uczcimy tę szczególną datę dla polskiej wojskowości, przy okazji obejrzymy bunkry, w tym jeden świeżo odnowiony, możemy też zwiedzić Mazowiecki Park Krajobrazowy, wiele atrakcji przez cały dzień.


Drohiczyn Dni Bugu – kolejna z cyklu imprez, które odbywają się w tym pięknym nadbużańskim mieście. Jeżeli nie załapaliśmy się na 500 Kajaków ani na Dni Miasta możemy to teraz nadrobić.


Bitwa Warszawska 1920 – Ossów – w podwarszawskim Ossowie gdzie mieści się placówka edukacyjna propagująca wielkie zwycięstwo polskiego oręża odbędzie się impreza upamiętniająca to wydarzenie. Już w sobotę 14 sierpnia.


To tylko niektóre z propozycji inspirujących nas do wyjazdu z Warszawy na weekend. Przy niesprzyjającej pogodzie jednodniowe wypady pod Warszawę wydają się idealnym rozwiązaniem. Jeżeli pogoda dopisze możemy zaplanować dłuższą weekendową wycieczkę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 25.07.2016 13:22
Weekend 30-31 lipca na bogato - pod Warszawą okolice i nie tylko

W najbliższy weekend będziemy mieli naprawdę duży wybór wydarzeń, które winny zmotywować nas do interesującej weekendowej wyprawy. W Lublinie, już w czwartek ruszy powszechnie chwalony Carnaval Sztukmistrzów. Na Podlasiu rozpoczną się Dni Drohiczyna. Można też wybrać się nad wodę na Wyspę Wisła, gdzie wystąpi zespół Kombi. W niedzielę, 31 lipca pod Warszawą w Janowie 1 edycja pomidorowej bitwy a'la hiszpańska la Tomatina. W historycznej stolicy w Gnieźnie dwudniowa impreza "Koronacja Królewska". Dla fanów wszystkiego co włoskie ciekawą propozycją może być festiwal Viva Italia, który odbędzie się w Łodzi. Dla aktywnych bieg przez Puszczę Kampinoską w ramach projektu Julinek Run - na dystansach 5 i 10 kilometrów. Nie zapominamy też o tym, że już w poniedziałek, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Upamiętnią go m.in. ludzie Wisły na swych drewnianych łodziach - godzina W na Wiśle w poniedziałek o 15:30.


1. Carnaval Sztukmistrzów - Lublin 28-31 lipca, impreza o doskonałej renomie, pięknie oświetlone Stare Miasto, koncerty i pokazy filmowe.


2. Dni Drohiczyna - pierwsza z weekendowych imprez, które mają zachęcić nas do odwiedzin tego pięknego podlaskiego skarbu. Kolejne weekendy przyniosą 500 kajaków na Bugu i kolejną edycję Dni Bugu.


3. Święto Pomidora Janów - w niedzielę 31 lipca 1 edycja Święta, w planach także pomidorowa bitwa, trzymamy kciuki by na stałe pojawiła się w kalendarzu podwarszawskich imprez.


4. Viva Italia - 2 dniowe święto wszystkiego co włoskie w Łodzi, pasaż Shilera zmieni się w kawałek prawdziwej Italii.


5. Wyspa Wisła - koncert zespołu Kombi - Wyspa Wisła to ciekawa propozycja na wypad nad wodę pod Warszawą, dodatkowo w ten weekend zagra tam powszechnie lubiany zespół Kombi.


6. Julinek Run - dla coraz liczniejszych fanów biegania Park Rozrywki Julinek przygotował Julinek Run - dwa dystanse 5 i 10 km plus dodatkowo 5 km Nordic Walking, wszystko w pięknej scenerii Puszczy Kampinoskiej.


7. Festyn Koronacja Królewska w Gnieźnie - 2 dni zabawy w średniowiecznym klimacie, możemy połączyć z ciekawą wycieczką do Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.


8. Godzina W na Wiśle - tuż po weekendzie, w poniedziałek jak zawsze spektakularne uhonorowanie powstańców warszawskich przez ludzi Wisły. Start zapowiedziano na 15:30.


Jeżeli szukamy miejsc nad wodą pod Warszawą, zachęcamy by zapoznać się z nowymi artykułami, opublikowanymi w sekcji nad wodę. Polecamy jednak wybór co najmniej jednego z wymienionych wyżej wydarzeń i kolejną podróż z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 01.08.2016 10:25
Weekend 6-7 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend odbędą się bardzo ciekawe imprezy w Nałęczowie i Drohiczynie. Pod Warszawą zaś, w Kamieńczyku będzie można uczestniczyć w Święcie Chleba i Miodu, dobra okazja by wybrać się w krainę Liwca lub Bugu. Fani rekonstrukcji historycznych mogą udać się na zamek w Ogrodzieńcu lub na południe od Warszawy, do Studzianek, gdzie obędzie się pancerny piknik, czołgi w roli głównej.


1. Balonowe mistrzostwa w Nałęczowie - kolejna edycja imprezy startuje już w środę, poranne i popołudniowe loty. Nocne pokazy stacjonarne, moc atrakcji, raj dla fanów fotografii.


2. 500 Kajaków w Drohiczynie - kolejna super okazja by odwiedzić to piękne miasto, dodatkowo możliwość uczestnictwa w oryginalnej masowej imprezie.


3. Piknik Pancerny w Studziankach - piękny rejon lasów kozienickich będzie gościł pancerniaków, czołgi w roli głównej.


4. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - chleby wg oryginalnej receptury i najlepsze miody, dodatkowo atrakcje dla najmłodszych. Okazja by udać się na plażę lub kajaki nad Liwiec.


5. Turniej Rycerski w Ogrodzieńcu - możemy też udać się do królestwa orlich gniazd, na zamku w Ogrodzieńcu odbędzie się turniej rycerski.


6. Piknik Energetyczny w Żyrardowie - po latach przerwy wraca ta cykliczna edukacyjno-wystawiennicza impreza. Dobry pretekst by odwiedzić doskonały na jednodniową wycieczkę Żyrardów. Impreza odbędzie się w Muzeum Lniarstwa.W najbliższy weekend w sposób szczególny zapraszamy do Nałęczowa i Drohiczyna, odbywające się tam imprezy są wyjątkowe. Jeżeli nie dysponujemy większą ilością czasu możemy udać się bliżej Warszawy, do Kamieńczyka, Studzianek bądź Żyrardowa. Weekend będzie na pewno udany.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 07.04.2016 17:03
Wieliczka - rodzinny wypad - 3 różne pociągi - extra frajda dla dzieci

Zapraszamy na weekend do Wieliczki. Chcemy zachęcić do podróży pociągiem, która zapewnia rodzicom komfort, brak stresu i zmęczenia związanego z prowadzeniem auta a dzieciom niezapomniane dodatkowe atrakcje w podróży. Tym bardziej, iż od niedawna mamy unikalną możliwość podróży z trzema przewoźnikami kolejowymi tj. Pendolino PKP IC, nowoczesnym Acatusem Kolei Małopolskich, który zawiezie nas niemal pod samą kopalnie, a w drodze powrotnej świeżą nowością, dwupiętrowym składem weekendowego pociągu Dragon uruchamianego przez Koleje Mazowieckie.


Taki wybór nie jest przypadkowy. Oprócz atrakcji dla dzieci, zapewni nam również doskonały transfer miedzy Krakowem Głównym a Wieliczką, a także optymalną cenę dzięki wykorzystaniu w drodze powrotnej pociągu Dragon. Ale wracając do kopalni, większość z nas mylnie kojarzy wizytę w Wieliczce ze szkolną wycieczką, którą odbywamy raz w życiu, jest to duży błąd, kopalnia żyje i wciąż się zmienia a nowości w najbliższych miesiącach będzie niemało.


Dla młodszych dzieci optymalną opcją jest trasa turystyczna. Trzeba przyznać, iż mało jest w Polsce atrakcji gdzie czas płynie szybko a dzieci nie dopytują się kiedy wreszcie koniec zwiedzania. Wielką przewagą Wieliczki są też przewodnicy, tradycyjną zabawą jest lizanie ścian i zbieranie kryształków soli. Czas zwiedzania trasy turystycznej to ok 3 godzin. Nowością jest też system nagłaśniający tour guide zapewniający przewodnikowi łączność z całą grupą, a co za tym idzie podnoszący komfort zwiedzania. Kwintesencją trasy turystycznej jest oczywiście Kaplica Świętej Kingi. Należy pamiętać, iż temperatura w kopalni to zwykle 15-17 C, konieczne jest ubranie dostosowane do takich właśnie warunków. Trasa turystyczna zapewnia zwiedzającym również toalety, łączność wifi(w wybranych miejscach), a także możliwość posilenia się w podziemnej karczmie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, iż kopalnia szykuje dodatkowe kolejowe atrakcje, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, uczynią one nasz kolejowy weekend w Wieliczce jeszcze bardziej "kolejowym".


Nieco bardziej zaawansowaną trasą dla starszych dzieci (od 10 lat) jest trasa górnicza, w tym przypadku uczestnicy wcielają się w role górników, dostaną własne zadania i będą musieli samodzielnie się z nich wywiązać. Trasa Górnicza to stosunkowo nowa, nieco ponad 2 letnia atrakcja, jej zwiedzanie trwa również ok 3 godz. Dzieci muszą wyruszyć na szlak w towarzystwie dorosłych opiekunów.


Po zwiedzaniu można zażyć relaksu w pobliskie Tężni Solankowej. Zalecane szczególnie dla osób z problemami z układem oddechowym.


Bilety do Kopalni kupimy bez problemu on-line, bilet rodzinny to wydatek rzędu 149 PLN, nie jest to kwota wygórowana w porównaniu z innymi rodzinnymi atrakcjami w Polsce, które mogą być alternatywą z Warszawy na weekend.


Z racji, iż w Wieliczce odbędzie się wiele wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży - kopalnia planuje specjalne atrakcje w dniach 18 lipca - 7 sierpnia 2016. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce.


Dzięki szerokiemu wachlarzowi połączeń kolejowych istnieje możliwość powrotu do Warszawy tego samego dnia, jest to jednak opcja forsowna, rekomendujemy nocleg w Wieliczce i powrót do Warszawy następnego dnia pociągiem Dragon o godzinie 16.18, na miejscu w Warszawie jesteśmy parę minut po 19.

Jeżeli zdecydujemy się pozostać w Krakowie to w kolejnym dniu polecamy do zwiedzania, szczególnie pod kontem dzieci, podziemną trasę pod krakowskim rynkiem i /lub Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.


Bilety na Pendolino kupujemy on-line, najlepsze ceny znajdziemy na pierwsze sobotnie kursy. Jest wtedy zazwyczaj dostępna oferta Super Promo. Dobrej ceny nie znajdziemy niestety na niedzielny popołudniowy powrót. W tym przypadku oferta Kolei Mazowieckich pozwala dorosłym podróżować za 40 PLN. Bilety na Pendolino jak i pociąg Dragon są dostępne w aplikacji mobilnej Sky Cash, kupimy za jej pośrednictwem również bilety metropolitalne w Krakowie. Serdecznie polecamy ten oryginalny weekend, z Warszawy koleją do Wieliczki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.06.2016 22:56
Noc Świętojańska Wianki 18 i 25 czerwca - Wisła,Bzura,Pilica,Bug

Piękna okazja by spędzić weekendowy wieczór nad rzeką zarówno w samej stolicy, pod Warszawą jak i nieco dalej w Płocku, Drohiczynie czy na Pilicy. Duża impreza odbędzie się w samej stolicy. My jednak polecamy rozważyć mniejsze, kameralne jak ta, która będzie miała miejsce w Moto - Przystani nad Bzurą. Ciekawie prezentuje się też nocny spływ Pilicą z Sulejowa. Drohiczyn jak zawsze nas zachwyci, w nocnej scenerii jest tam równie pięknie. Co ciekawe nad Bugiem część imprez odbędzie się już 18 czerwca. Daje nam to dodatkowe możliwości zaplanowania weekendowych wycieczek bez potrzeby wyboru jednego miejsca docelowego.


1. Największą i najbardziej spektakularną imprezą będą oczywiście Wianki nad Wisłą - w sobotę 25 czerwca - koncerty m.in. Lao Che, Dj Zaks, Mrozu, będą oczywiście sztuczne ognie. Do imprezy włączą się też tradycyjne drewniane łodzie flisackie, w tym znane z warszawskich weekendowych imprez bat "Zygmunt" i "Zuchwała".


2. Kameralnie i na słowiańską modłę będzie przebiegała impreza nad Bzurą w Moto-Przystani, zaplanowana na sobotę 25 czerwca. Blisko, pod Warszawą. Warto się skusić, będzie klimatyczna muzyka, szukanie kwiatu paproci, ogniska i wreszcie nocna kąpiel w rzece. Przy okazji możliwość posłuchania o tradycji Słowian i lokalnego regionalnego osadnictwa olenderskiego.


3. Na Bugu bawimy się już wcześniej, imprezy w przepięknym Drohiczynie i Zambrowie już 18 czerwca. Można je połączyć z Turniejem Smaków na Zamku Liw. Po smakowitej uczcie na granicy Mazowsza i Podlasia proponujemy dalej świętować nad Bugiem. Tydzień później, 25 czerwca będzie możliwość uczestnictwa w Nocy Świętojańskiej w Małkini Górnej. W pierwszy weekend lipca odbędą się dni Broku, okazja do poznania ciekawej rzecznej plaży pod Warszawą.


4. Na Pilicy planowany jest zaś, nocny spływ kajakowy już w czwartek 23 czerwca. Niesamowite wrażenie zapewni kajakowanie z płynącym po środku rzeki ogniskiem. Polecamy wcześniej odwiedzić zabytki Tomaszowskiej Okrąglicy. Informacje związane ze spływem w Ks Amber w Tomaszowie.


5. Wianki / Dzień Wisły w Płocku także 25 czerwca. Tym razem połączenie Nocy Świętojańskiej z Dniem Rzeki. Zaplanowano koncerty i paradę jednostek rzecznych. Kolejny dobry powód na odwiedzenie perły Mazowsza.


Zachęcamy do uczestnictwa w przynajmniej jednej weekendowej imprezie z okazji Nocy Świętojańskiej, czy to pod Warszawą, na pięknym Podlasiu, czy w samej stolicy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 27.07.2016 10:01
Galeria Figur Stalowych - 14 maja rusza mega ekspozycja

Doczekaliśmy się długo oczekiwanej premiery nowych eksponatów. Pomysłodawca galerii Jose Angel dotrzymał słowa. Już w następny weekend możemy wybrać się z Warszawy do Pruszkowa by obejrzeć 70 różnej wielkości figur a nie jest to z pewnością liczba docelowa.


Taki zestaw eksponatów umożliwia galerii zebranie ich w tematyczne grupy, celebryci, postaci filmów fantasy, figury z bajek dla dzieci, i wreszcie samochody. Teraz mamy w Pruszkowie ofertę, która zainteresuje każdego rodzaju klienta.


Jeżeli chodzi o samochody czekają już na nas mityczny fiat 500 wraz z silnikiem i kołem zapasowym w bagażniku :), oraz gwiazda wystawy- Lamborghini Aventador, którego skrzydlate drzwi robią niesamowite wrażenie. Plany w tej kategorii są bardzo ambitne. Do końca roku Galeria wzbogaci się o kolejne samochody kultowych marek jak Pagani czy Buggatti.


Dla dzieci mamy wielką grupę Minionków, króla Juliana, Pingwiny z Madagaskaru a dodatkowo postaci z filmów fantasy. Ogromne wrażenie robi para bohaterów Avatara. Można też "przytulić się" do niesamowitego Bizona. Fanom Podlasia, do których niewątpliwie się zaliczamy, nieodmiennie kojarzy się z naszym swojskim Żubrem.


Dla galerii szykują się też bardzo gorące medialne dni. Na pewno taka ilość nowych eksponatów wywoła niemałe poruszenie mediów a Jose Angel musi być gotowy na dużą ilość wywiadów.


Portal zwarszawy-naweekend.pl od kilku miesięcy śledzi postępy tego interesującego i unikalnego projektu, gorąco mu kibicując. Rzadko mamy okazję z bliska patrzeć na przedsięwzięcie, które rośnie na naszych oczach i ma szanse stać się jedną z ciekawszych turystycznych atrakcji Polski. Już w następny weekend można docenić kunszt wykonania figur. Z Warszawy to zaledwie kilkanaście minut jazdy.


Wybierającym się zaś na ekspozycje Autonostalgia, która startuje na teranie Targów Warszawskich już w następny piątek, przypominamy, że również tam będzie można zobaczyć kolekcje samochodów z Galerii Figur Stalowych.


Już wkrótce możliwość wygrania 5 rodzinnych wejściówek na rozpoczynającą się 14 maja wystawę w ramach konkursu organizowanego przez portal zwarszawy-naweekend.

Krótki film z ostatniej wizyty w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie możemy obejrzeć na you-tube.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 04.07.2016 9:14
Weeekend 9-10 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami drugi lipcowy weekend, oferta na 9-10 lipca nie jest aż tak bogata, jednak z pewnością można znaleźć coś dla siebie. Tym razem dwie ciekawe imprezy na lubelszczyźnie, festyn kowalski w Wojciechowie i Dni Róż w Końskowoli. Obydwie możemy włączyć do ciekawej wycieczki w rejon Puław, Kazimierza czy Nałęczowa. Z dłuższych wypraw swoje drugie urodziny będzie świętowała Energylandia, zapowiadane są extra atrakcje, w tym otwarcie waterparku. Ciekawa impreza również w Sandomierzu - Jarmark Jagieloński wraz z turniejem rycerskim. W samej Warszawie interesująco zapowiada się weekend z Teslą w Centrum Kopernika. Od następnego weekendu planowane jest też otwarcie Dworu Paplin dla turystów indywidualnych, nowa kameralna opcja romantycznego spędzenia czasu w krainie Liwca.

1. Festyn Kowalski w Wojciechowie - ciekawa impreza w miejscu od wieków kultywującym tradycje kowalskie, dodatkowo bliskość innych podlubelskich atrakcji czyni tą weekendową wycieczkę jeszcze bardziej kuszącą.

2. Sandomierz Jarmark Jagieloński wraz z turniejem rycerskim - dwa dni atrakcji, dobry powód by przymierzyć się do odwiedzenia gwiazdy ziemi świętokrzyskiej.

3. Święto Róż Końskowola - w sobotę aktywnie, rajd pieszy i wycieczka rowerowa po krainie róż. W niedzielę - główne wydarzenia, wystawy i konkursy.

4. Weekend z Teslą w Koperniku - unikalna atrakcja w hołdzie jednemu z największych wynalazców Nicoli Tesli.

5. Drugie urodziny Energylandii - otwarcie nowej strefy wodnej i dodatkowe atrakcje dla wszystkich weekendowych gości.

6. Dni Iławy - okazja do poznania krainy Jezioraka - koncerty w pięknej scenerii a także darmowe atrakcje dla dzieci, warte rozważenia.

7.Dwór Paplin startuje z ofertą turystyczną - nowa atrakcja, zabytkowy modrzewiowy dwór otwiera się na turystów, kameralna romantyczna sceneria a dodatkowo atrakcje krainy Liwca.

Drugi wakacyjny weekend przed nami. Jest nadzieja na mniejsze korki na trasach, tak więc nawet dłuższe wycieczki będą mniej uciążliwe. Czas wybrać coś dla siebie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon