czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 28.06.2016 15:48
Święto Róż Końskowola 9-10 lipca

Już niewiele ponad tydzień dzieli nas od Święta Róż w Końskowoli. W ostatnim tygodniu udało nam się odwiedzić tę miejscowość, by sprawdzić jak wygląda w przededniu swojego święta. Wizyta w tym miejscu zawsze ładuje pozytywną energią. Różane pola i tradycyjnie otoczone różami domostwa robią na prawdę bardzo pozytywne wrażenie. Poza różami znajdziemy tu także wielką ilość krzewów i drzew owocowych. Dla tych, którzy szukają okazji do wzbogacenia swojego ogrodu, wizyta w Końskowoli to również doskonała szansa by kupić cenne i oryginalne sadzonki.


Wspominaliśmy w naszych publikacjach o produktach z róż jadalnych. Różana manufaktura znajduje się w samym sercu Końskowoli. Jej produkty będzie można naturalnie nabyć w trakcie święta.


Organizatorzy dni róż od jakiegoś czasu starają się kłaść coraz większy nacisk na aktywne formy spędzania czasu w trakcie samego wydarzenia. W tym roku zaplanowano rajd pieszy, długości około 12 kilometrów. Jest to dobra okazja by poznać różaną krainę, maszerując wśród różanych i owocowych pól. Nie zabraknie też rajdu rowerowego, przez miasto przechodzą dobrze oznaczone szlaki rowerowe. Co roku pojawiają się tu cykliści w ramach rajdów produktu lokalnego. Nie inaczej będzie też pewnie w tym roku, kolejna edycja w sierpniu. Obydwie sportowe imprezy w sobotę rano, zaś główne wydarzenia związane z różami, w tym rozstrzygniecie konkursów, odbędą się w niedzielę.


Jadąc do/z Końskowoli mamy też szansę na zrobienie ciekawych zdjęć. Sporo drewnianych, ukwieconych domostw spotkamy już przed Końskowolą, od strony ronda w Zyrzynie m.in. we wsi Młynki. Także okolice za miastem, w rejonie wsi Stary Pożóg są urokliwe. Zmierzając od strony Młynek napotkamy kilka wielkich szkółek, gdzie znajdziemy bogaty wybór drzew i krzewów.Co ciekawe, w tym roku, w tym samym terminie odbędzie się wystawa zwierząt hodowlanych. Jest to kolejna ciekawostka, która może nas przyciągnąć do tej lubelskiej miejscowości.


Weekendowy wypad na Święto Róż możemy z łatwością połączyć ze zwiedzaniem Puław, odwiedzić podpuławski Gołąb czy udać się na degustacje do pobliskich winnic. Niedaleko znajdziemy m.in. otwarte na turystów indywidualnych Winnice Wieczorków i Winnice Las Stocki.


Jeżeli chodzi o zabytki kultury materialnej, to nie znajdziemy ich za wiele. Interesująco prezentują się budynki dawnego Folwarku, który za czasów Czartoryskich stanowił miejsce, w którym dynamicznie rozwijały się liczne rzemiosła. Ciekawe są też kościoły, w tym mały kameralny pod wezwaniem św. Anny, a także pobliska plebania, kiedyś pałac Tęczyńskich.


Warto wybrać się w kolejny weekend do Końskowoli, z Warszawy to około 140 kilometrów czyli 2 godziny jazdy. Przed nami jeszcze kolejne kwiatowe święta, w Skierniewicach i Kutnie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 18.07.2016 13:23
Weekend 23-24 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend nie obfituje w wiele propozycji. Wydaje się, że wszyscy czekają na przełom wakacyjnych miesięcy gdy w ostatni weekend lipca sypnie ciekawymi imprezami, jak Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, Dni Drohiczyna czy Święto Pomidora z pierwszą la tomatina pod Warszawą. Niemniej jednak możemy i w następny weekend znaleźć ciekawe inspiracje do weekendowej wyprawy z Warszawy.


1. Piknik na zamku w Janowcu nad Wisłą - Dni Janowca to dobra okazja by wybrać się na zamek. Tradycyjnie będą rekonstrukcje zorganizowane przez ekipę z Kocka, stąd jest też bardzo blisko do Kazimierza i Magicznych Ogrodów.


2. Nocne atrakcje w Parku Rozrywki Julinek - drugi weekend, podczas którego będzie można przetestować julinkowe atrakcje nocą. Szczególnie ciekawa jest możliwość nocnego przejścia parku linowego. Wieczorne otwarcie daje nam też ciekawą opcję wcześniejszego spędzenia dnia na spływie z Moto Przystanią, tak by w drodze powrotnej wpaść do Julinka.


3. Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej - w niedzielę 24 lipca, unikalna możliwość by cofnąć się o kilkadziesiąt lat wstecz i zobaczyć jak kiedyś świętowano specjalny czas żniw na polskiej wsi.


4. Międzynarodowy Festiwal Historyczny w Warowni Jomsburg - w samej Warszawie w sobotę i niedzielę, dwa dni pełne ciekawych rekonstrukcji, bitew, turniejów i pokazów.


5. Odyseja Historyczna Kutno - Leszczynek - 3 dni atrakcji z rekonstruktorami z różnych epok od Samurajów do Żołnierzy Wyklętych, pokazy pojazdów a także rekonstrukcja historii balona braci Mongolfier.


6. Dni Łochowa - 23 lipca - koncerty w klimacie folkowym m.in. Brathanki. Można wpaść po miłym plażowaniu nad Liwcem, lub spływie kajakowym, pogoda ma nam sprzyjać.


7. Mazurski Piknik Militarny Walkiria - 22-24 lipca - w roli głównej czołgi, legendarna Pantera, T-34 i T-55 a także niespodzianka z ostatniej chwili. Dodatkowo pokazy filmów i szereg imprez towarzyszących. Jeżeli jesteśmy w okolicy w najbliższy weekend to z pewnością warto rozważyć tę propozycję.Najbliższy weekend to głównie propozycje związane z rekonstrukcjami historycznymi. Można jednak zdecydować się na imprezy w Janowcu, Julinku czy Łochowie i połączyć je z pobytem nad wodą pod Warszawą lub w jej okolicach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 14.08.2016 10:32
Weekend 13-15 sierpnia pod Warszawą w okolicy a może dalej - Dymarki i Jarmark Jagieloński?

W długi sierpniowy weekend propozycji spędzenia wolnego czasu jest bardzo wiele. W zależności od prognozy pogody możemy wybrać imprezy jednodniowe pod Warszawą, tj. turniej rycerski na zamku Liw w sobotę, historyczne starcie książąt w Czersku, lub rekonstrukcje historyczne. Wspomnienie wojny 1920 roku przywołają imprezy w Ossowie i tydzień później w Sarnowej Górze. Dzień 15 sierpnia uczczą też rekonstruktorzy w Dąbrowieckiej Górze, gdzie możemy obejrzeć odnowione bunkry a przy okazji zwiedzić malowniczy Mazowiecki Park Krajobrazowy. Kto chciałby wybrać się dalej także ma spory wybór. Organizowane są Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi, w Lublinie mamy Jarmark Jagieloński a w Zamościu piknik historyczny. W Drohiczynie kolejna sierpniowa impreza tym razem Dni Bugu.


Turniej Rycerski Zamek Liw – w sobotę 13 sierpnia, jak zawsze warto tu zawitać. W zależności od pogody możemy zaplanować dodatkowo piknik nad Liwcem, kajaki lub/i zwiedzanie skansenu w Suchej.


Starcie Książąt na zamku Czersk – fabularyzowana impreza zapewni dużo atrakcji szczególnie najmłodszym, przy okazji możliwość by wpaść na plażę w Ciszycy, a może przyjechać tu na rowerze wzdłuż Wisły.


Dymarki Świętokrzyskie Nowa Słupia – jedna z najciekawszych imprez sezonu w dynamicznie rozwijającym się Świętokrzyskim, doskonała okazja by zwiedzić również Chęciny, a także wpaść do Oceaniki w Chrustach.


Jarmark Jagieloński Lublin - kolejny z klasyków wśród lubelskich imprez i dobry powód by odwiedzić Kozi Gród. W ten weekend możemy taką wyprawę powiązać ze zwiedzaniem Zamościa bądź wizytą na Chmielakach.


Sarnowa Góra 21 sierpnia 2016 – odtworzenie potyczki z kampanii 1920 roku, szczególnie interesujące ze względu na dużą ilość jednostek konnych, co nieczęsto się zdarza w tego typu imprezach. Kto ma już zaplanowany długi weekend może skorzystać w kolejny.


Dąbrowiecka Góra - 15 sierpnia, uczcimy tę szczególną datę dla polskiej wojskowości, przy okazji obejrzymy bunkry, w tym jeden świeżo odnowiony, możemy też zwiedzić Mazowiecki Park Krajobrazowy, wiele atrakcji przez cały dzień.


Drohiczyn Dni Bugu – kolejna z cyklu imprez, które odbywają się w tym pięknym nadbużańskim mieście. Jeżeli nie załapaliśmy się na 500 Kajaków ani na Dni Miasta możemy to teraz nadrobić.


Bitwa Warszawska 1920 – Ossów – w podwarszawskim Ossowie gdzie mieści się placówka edukacyjna propagująca wielkie zwycięstwo polskiego oręża odbędzie się impreza upamiętniająca to wydarzenie. Już w sobotę 14 sierpnia.


To tylko niektóre z propozycji inspirujących nas do wyjazdu z Warszawy na weekend. Przy niesprzyjającej pogodzie jednodniowe wypady pod Warszawę wydają się idealnym rozwiązaniem. Jeżeli pogoda dopisze możemy zaplanować dłuższą weekendową wycieczkę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 25.07.2016 13:22
Weekend 30-31 lipca na bogato - pod Warszawą okolice i nie tylko

W najbliższy weekend będziemy mieli naprawdę duży wybór wydarzeń, które winny zmotywować nas do interesującej weekendowej wyprawy. W Lublinie, już w czwartek ruszy powszechnie chwalony Carnaval Sztukmistrzów. Na Podlasiu rozpoczną się Dni Drohiczyna. Można też wybrać się nad wodę na Wyspę Wisła, gdzie wystąpi zespół Kombi. W niedzielę, 31 lipca pod Warszawą w Janowie 1 edycja pomidorowej bitwy a'la hiszpańska la Tomatina. W historycznej stolicy w Gnieźnie dwudniowa impreza "Koronacja Królewska". Dla fanów wszystkiego co włoskie ciekawą propozycją może być festiwal Viva Italia, który odbędzie się w Łodzi. Dla aktywnych bieg przez Puszczę Kampinoską w ramach projektu Julinek Run - na dystansach 5 i 10 kilometrów. Nie zapominamy też o tym, że już w poniedziałek, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Upamiętnią go m.in. ludzie Wisły na swych drewnianych łodziach - godzina W na Wiśle w poniedziałek o 15:30.


1. Carnaval Sztukmistrzów - Lublin 28-31 lipca, impreza o doskonałej renomie, pięknie oświetlone Stare Miasto, koncerty i pokazy filmowe.


2. Dni Drohiczyna - pierwsza z weekendowych imprez, które mają zachęcić nas do odwiedzin tego pięknego podlaskiego skarbu. Kolejne weekendy przyniosą 500 kajaków na Bugu i kolejną edycję Dni Bugu.


3. Święto Pomidora Janów - w niedzielę 31 lipca 1 edycja Święta, w planach także pomidorowa bitwa, trzymamy kciuki by na stałe pojawiła się w kalendarzu podwarszawskich imprez.


4. Viva Italia - 2 dniowe święto wszystkiego co włoskie w Łodzi, pasaż Shilera zmieni się w kawałek prawdziwej Italii.


5. Wyspa Wisła - koncert zespołu Kombi - Wyspa Wisła to ciekawa propozycja na wypad nad wodę pod Warszawą, dodatkowo w ten weekend zagra tam powszechnie lubiany zespół Kombi.


6. Julinek Run - dla coraz liczniejszych fanów biegania Park Rozrywki Julinek przygotował Julinek Run - dwa dystanse 5 i 10 km plus dodatkowo 5 km Nordic Walking, wszystko w pięknej scenerii Puszczy Kampinoskiej.


7. Festyn Koronacja Królewska w Gnieźnie - 2 dni zabawy w średniowiecznym klimacie, możemy połączyć z ciekawą wycieczką do Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.


8. Godzina W na Wiśle - tuż po weekendzie, w poniedziałek jak zawsze spektakularne uhonorowanie powstańców warszawskich przez ludzi Wisły. Start zapowiedziano na 15:30.


Jeżeli szukamy miejsc nad wodą pod Warszawą, zachęcamy by zapoznać się z nowymi artykułami, opublikowanymi w sekcji nad wodę. Polecamy jednak wybór co najmniej jednego z wymienionych wyżej wydarzeń i kolejną podróż z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 01.08.2016 10:25
Weekend 6-7 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend odbędą się bardzo ciekawe imprezy w Nałęczowie i Drohiczynie. Pod Warszawą zaś, w Kamieńczyku będzie można uczestniczyć w Święcie Chleba i Miodu, dobra okazja by wybrać się w krainę Liwca lub Bugu. Fani rekonstrukcji historycznych mogą udać się na zamek w Ogrodzieńcu lub na południe od Warszawy, do Studzianek, gdzie obędzie się pancerny piknik, czołgi w roli głównej.


1. Balonowe mistrzostwa w Nałęczowie - kolejna edycja imprezy startuje już w środę, poranne i popołudniowe loty. Nocne pokazy stacjonarne, moc atrakcji, raj dla fanów fotografii.


2. 500 Kajaków w Drohiczynie - kolejna super okazja by odwiedzić to piękne miasto, dodatkowo możliwość uczestnictwa w oryginalnej masowej imprezie.


3. Piknik Pancerny w Studziankach - piękny rejon lasów kozienickich będzie gościł pancerniaków, czołgi w roli głównej.


4. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - chleby wg oryginalnej receptury i najlepsze miody, dodatkowo atrakcje dla najmłodszych. Okazja by udać się na plażę lub kajaki nad Liwiec.


5. Turniej Rycerski w Ogrodzieńcu - możemy też udać się do królestwa orlich gniazd, na zamku w Ogrodzieńcu odbędzie się turniej rycerski.


6. Piknik Energetyczny w Żyrardowie - po latach przerwy wraca ta cykliczna edukacyjno-wystawiennicza impreza. Dobry pretekst by odwiedzić doskonały na jednodniową wycieczkę Żyrardów. Impreza odbędzie się w Muzeum Lniarstwa.W najbliższy weekend w sposób szczególny zapraszamy do Nałęczowa i Drohiczyna, odbywające się tam imprezy są wyjątkowe. Jeżeli nie dysponujemy większą ilością czasu możemy udać się bliżej Warszawy, do Kamieńczyka, Studzianek bądź Żyrardowa. Weekend będzie na pewno udany.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 07.04.2016 17:03
Wieliczka - rodzinny wypad - 3 różne pociągi - extra frajda dla dzieci

Zapraszamy na weekend do Wieliczki. Chcemy zachęcić do podróży pociągiem, która zapewnia rodzicom komfort, brak stresu i zmęczenia związanego z prowadzeniem auta a dzieciom niezapomniane dodatkowe atrakcje w podróży. Tym bardziej, iż od niedawna mamy unikalną możliwość podróży z trzema przewoźnikami kolejowymi tj. Pendolino PKP IC, nowoczesnym Acatusem Kolei Małopolskich, który zawiezie nas niemal pod samą kopalnie, a w drodze powrotnej świeżą nowością, dwupiętrowym składem weekendowego pociągu Dragon uruchamianego przez Koleje Mazowieckie.


Taki wybór nie jest przypadkowy. Oprócz atrakcji dla dzieci, zapewni nam również doskonały transfer miedzy Krakowem Głównym a Wieliczką, a także optymalną cenę dzięki wykorzystaniu w drodze powrotnej pociągu Dragon. Ale wracając do kopalni, większość z nas mylnie kojarzy wizytę w Wieliczce ze szkolną wycieczką, którą odbywamy raz w życiu, jest to duży błąd, kopalnia żyje i wciąż się zmienia a nowości w najbliższych miesiącach będzie niemało.


Dla młodszych dzieci optymalną opcją jest trasa turystyczna. Trzeba przyznać, iż mało jest w Polsce atrakcji gdzie czas płynie szybko a dzieci nie dopytują się kiedy wreszcie koniec zwiedzania. Wielką przewagą Wieliczki są też przewodnicy, tradycyjną zabawą jest lizanie ścian i zbieranie kryształków soli. Czas zwiedzania trasy turystycznej to ok 3 godzin. Nowością jest też system nagłaśniający tour guide zapewniający przewodnikowi łączność z całą grupą, a co za tym idzie podnoszący komfort zwiedzania. Kwintesencją trasy turystycznej jest oczywiście Kaplica Świętej Kingi. Należy pamiętać, iż temperatura w kopalni to zwykle 15-17 C, konieczne jest ubranie dostosowane do takich właśnie warunków. Trasa turystyczna zapewnia zwiedzającym również toalety, łączność wifi(w wybranych miejscach), a także możliwość posilenia się w podziemnej karczmie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, iż kopalnia szykuje dodatkowe kolejowe atrakcje, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, uczynią one nasz kolejowy weekend w Wieliczce jeszcze bardziej "kolejowym".


Nieco bardziej zaawansowaną trasą dla starszych dzieci (od 10 lat) jest trasa górnicza, w tym przypadku uczestnicy wcielają się w role górników, dostaną własne zadania i będą musieli samodzielnie się z nich wywiązać. Trasa Górnicza to stosunkowo nowa, nieco ponad 2 letnia atrakcja, jej zwiedzanie trwa również ok 3 godz. Dzieci muszą wyruszyć na szlak w towarzystwie dorosłych opiekunów.


Po zwiedzaniu można zażyć relaksu w pobliskie Tężni Solankowej. Zalecane szczególnie dla osób z problemami z układem oddechowym.


Bilety do Kopalni kupimy bez problemu on-line, bilet rodzinny to wydatek rzędu 149 PLN, nie jest to kwota wygórowana w porównaniu z innymi rodzinnymi atrakcjami w Polsce, które mogą być alternatywą z Warszawy na weekend.


Z racji, iż w Wieliczce odbędzie się wiele wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży - kopalnia planuje specjalne atrakcje w dniach 18 lipca - 7 sierpnia 2016. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce.


Dzięki szerokiemu wachlarzowi połączeń kolejowych istnieje możliwość powrotu do Warszawy tego samego dnia, jest to jednak opcja forsowna, rekomendujemy nocleg w Wieliczce i powrót do Warszawy następnego dnia pociągiem Dragon o godzinie 16.18, na miejscu w Warszawie jesteśmy parę minut po 19.

Jeżeli zdecydujemy się pozostać w Krakowie to w kolejnym dniu polecamy do zwiedzania, szczególnie pod kontem dzieci, podziemną trasę pod krakowskim rynkiem i /lub Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.


Bilety na Pendolino kupujemy on-line, najlepsze ceny znajdziemy na pierwsze sobotnie kursy. Jest wtedy zazwyczaj dostępna oferta Super Promo. Dobrej ceny nie znajdziemy niestety na niedzielny popołudniowy powrót. W tym przypadku oferta Kolei Mazowieckich pozwala dorosłym podróżować za 40 PLN. Bilety na Pendolino jak i pociąg Dragon są dostępne w aplikacji mobilnej Sky Cash, kupimy za jej pośrednictwem również bilety metropolitalne w Krakowie. Serdecznie polecamy ten oryginalny weekend, z Warszawy koleją do Wieliczki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.06.2016 22:56
Noc Świętojańska Wianki 18 i 25 czerwca - Wisła,Bzura,Pilica,Bug

Piękna okazja by spędzić weekendowy wieczór nad rzeką zarówno w samej stolicy, pod Warszawą jak i nieco dalej w Płocku, Drohiczynie czy na Pilicy. Duża impreza odbędzie się w samej stolicy. My jednak polecamy rozważyć mniejsze, kameralne jak ta, która będzie miała miejsce w Moto - Przystani nad Bzurą. Ciekawie prezentuje się też nocny spływ Pilicą z Sulejowa. Drohiczyn jak zawsze nas zachwyci, w nocnej scenerii jest tam równie pięknie. Co ciekawe nad Bugiem część imprez odbędzie się już 18 czerwca. Daje nam to dodatkowe możliwości zaplanowania weekendowych wycieczek bez potrzeby wyboru jednego miejsca docelowego.


1. Największą i najbardziej spektakularną imprezą będą oczywiście Wianki nad Wisłą - w sobotę 25 czerwca - koncerty m.in. Lao Che, Dj Zaks, Mrozu, będą oczywiście sztuczne ognie. Do imprezy włączą się też tradycyjne drewniane łodzie flisackie, w tym znane z warszawskich weekendowych imprez bat "Zygmunt" i "Zuchwała".


2. Kameralnie i na słowiańską modłę będzie przebiegała impreza nad Bzurą w Moto-Przystani, zaplanowana na sobotę 25 czerwca. Blisko, pod Warszawą. Warto się skusić, będzie klimatyczna muzyka, szukanie kwiatu paproci, ogniska i wreszcie nocna kąpiel w rzece. Przy okazji możliwość posłuchania o tradycji Słowian i lokalnego regionalnego osadnictwa olenderskiego.


3. Na Bugu bawimy się już wcześniej, imprezy w przepięknym Drohiczynie i Zambrowie już 18 czerwca. Można je połączyć z Turniejem Smaków na Zamku Liw. Po smakowitej uczcie na granicy Mazowsza i Podlasia proponujemy dalej świętować nad Bugiem. Tydzień później, 25 czerwca będzie możliwość uczestnictwa w Nocy Świętojańskiej w Małkini Górnej. W pierwszy weekend lipca odbędą się dni Broku, okazja do poznania ciekawej rzecznej plaży pod Warszawą.


4. Na Pilicy planowany jest zaś, nocny spływ kajakowy już w czwartek 23 czerwca. Niesamowite wrażenie zapewni kajakowanie z płynącym po środku rzeki ogniskiem. Polecamy wcześniej odwiedzić zabytki Tomaszowskiej Okrąglicy. Informacje związane ze spływem w Ks Amber w Tomaszowie.


5. Wianki / Dzień Wisły w Płocku także 25 czerwca. Tym razem połączenie Nocy Świętojańskiej z Dniem Rzeki. Zaplanowano koncerty i paradę jednostek rzecznych. Kolejny dobry powód na odwiedzenie perły Mazowsza.


Zachęcamy do uczestnictwa w przynajmniej jednej weekendowej imprezie z okazji Nocy Świętojańskiej, czy to pod Warszawą, na pięknym Podlasiu, czy w samej stolicy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 27.07.2016 10:01
Galeria Figur Stalowych - 14 maja rusza mega ekspozycja

Doczekaliśmy się długo oczekiwanej premiery nowych eksponatów. Pomysłodawca galerii Jose Angel dotrzymał słowa. Już w następny weekend możemy wybrać się z Warszawy do Pruszkowa by obejrzeć 70 różnej wielkości figur a nie jest to z pewnością liczba docelowa.


Taki zestaw eksponatów umożliwia galerii zebranie ich w tematyczne grupy, celebryci, postaci filmów fantasy, figury z bajek dla dzieci, i wreszcie samochody. Teraz mamy w Pruszkowie ofertę, która zainteresuje każdego rodzaju klienta.


Jeżeli chodzi o samochody czekają już na nas mityczny fiat 500 wraz z silnikiem i kołem zapasowym w bagażniku :), oraz gwiazda wystawy- Lamborghini Aventador, którego skrzydlate drzwi robią niesamowite wrażenie. Plany w tej kategorii są bardzo ambitne. Do końca roku Galeria wzbogaci się o kolejne samochody kultowych marek jak Pagani czy Buggatti.


Dla dzieci mamy wielką grupę Minionków, króla Juliana, Pingwiny z Madagaskaru a dodatkowo postaci z filmów fantasy. Ogromne wrażenie robi para bohaterów Avatara. Można też "przytulić się" do niesamowitego Bizona. Fanom Podlasia, do których niewątpliwie się zaliczamy, nieodmiennie kojarzy się z naszym swojskim Żubrem.


Dla galerii szykują się też bardzo gorące medialne dni. Na pewno taka ilość nowych eksponatów wywoła niemałe poruszenie mediów a Jose Angel musi być gotowy na dużą ilość wywiadów.


Portal zwarszawy-naweekend.pl od kilku miesięcy śledzi postępy tego interesującego i unikalnego projektu, gorąco mu kibicując. Rzadko mamy okazję z bliska patrzeć na przedsięwzięcie, które rośnie na naszych oczach i ma szanse stać się jedną z ciekawszych turystycznych atrakcji Polski. Już w następny weekend można docenić kunszt wykonania figur. Z Warszawy to zaledwie kilkanaście minut jazdy.


Wybierającym się zaś na ekspozycje Autonostalgia, która startuje na teranie Targów Warszawskich już w następny piątek, przypominamy, że również tam będzie można zobaczyć kolekcje samochodów z Galerii Figur Stalowych.


Już wkrótce możliwość wygrania 5 rodzinnych wejściówek na rozpoczynającą się 14 maja wystawę w ramach konkursu organizowanego przez portal zwarszawy-naweekend.

Krótki film z ostatniej wizyty w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie możemy obejrzeć na you-tube.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 04.07.2016 9:14
Weeekend 9-10 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami drugi lipcowy weekend, oferta na 9-10 lipca nie jest aż tak bogata, jednak z pewnością można znaleźć coś dla siebie. Tym razem dwie ciekawe imprezy na lubelszczyźnie, festyn kowalski w Wojciechowie i Dni Róż w Końskowoli. Obydwie możemy włączyć do ciekawej wycieczki w rejon Puław, Kazimierza czy Nałęczowa. Z dłuższych wypraw swoje drugie urodziny będzie świętowała Energylandia, zapowiadane są extra atrakcje, w tym otwarcie waterparku. Ciekawa impreza również w Sandomierzu - Jarmark Jagieloński wraz z turniejem rycerskim. W samej Warszawie interesująco zapowiada się weekend z Teslą w Centrum Kopernika. Od następnego weekendu planowane jest też otwarcie Dworu Paplin dla turystów indywidualnych, nowa kameralna opcja romantycznego spędzenia czasu w krainie Liwca.

1. Festyn Kowalski w Wojciechowie - ciekawa impreza w miejscu od wieków kultywującym tradycje kowalskie, dodatkowo bliskość innych podlubelskich atrakcji czyni tą weekendową wycieczkę jeszcze bardziej kuszącą.

2. Sandomierz Jarmark Jagieloński wraz z turniejem rycerskim - dwa dni atrakcji, dobry powód by przymierzyć się do odwiedzenia gwiazdy ziemi świętokrzyskiej.

3. Święto Róż Końskowola - w sobotę aktywnie, rajd pieszy i wycieczka rowerowa po krainie róż. W niedzielę - główne wydarzenia, wystawy i konkursy.

4. Weekend z Teslą w Koperniku - unikalna atrakcja w hołdzie jednemu z największych wynalazców Nicoli Tesli.

5. Drugie urodziny Energylandii - otwarcie nowej strefy wodnej i dodatkowe atrakcje dla wszystkich weekendowych gości.

6. Dni Iławy - okazja do poznania krainy Jezioraka - koncerty w pięknej scenerii a także darmowe atrakcje dla dzieci, warte rozważenia.

7.Dwór Paplin startuje z ofertą turystyczną - nowa atrakcja, zabytkowy modrzewiowy dwór otwiera się na turystów, kameralna romantyczna sceneria a dodatkowo atrakcje krainy Liwca.

Drugi wakacyjny weekend przed nami. Jest nadzieja na mniejsze korki na trasach, tak więc nawet dłuższe wycieczki będą mniej uciążliwe. Czas wybrać coś dla siebie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 01.06.2016 12:14
Facebookowy konkurs z okazji Dnia Dziecka

Mamy dla Was 16 nagród, tym razem specjalnie dobranych pod kątem dzieci. Zasady są bardzo proste. Wystarczy pod postem konkursowym odpowiedzieć na pytanie za co lubię zWarszawy-naweekend.pl? Najciekawsze odpowiedzi będą premiowane wspomnianymi nagrodami, szansa na wygraną jest duża. Co dokładnie dla Was mamy.


Zaczynamy od 5 rodzinnych wejściówek do Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie. Dla dzieci wielką frajdą będzie możliwość zrobienia zdjęcia z bohaterami kreskówek i filmów pełnometrażowych. Galeria święci właśnie medialne triumfy związane z nagrodami otrzymanymi po targach Auto-Nostalgia. Warto się przekonać, iż takowe jej się należały.


Mamy też dla was 5 jednoosobowych karnetów open do Parku Rozrywki Julinek. Tutaj dzieci mogą pozytywnie zagubić się na cały dzień. Wielki park linowy, dmuchańce, minigolf, akumulatorowe samochody i animacje zachwycą każde dziecko.


Kolejną nagrodą skierowaną do aktywnych są 3 spływy Liwcem z przystanliwiec.pl. Tej jednej z piękniejszych rzek nie trzeba specjalnie przedstawiać. Warto połączyć wycieczkę ze zwiedzaniem zbrojowni w Liwie i/lub widokową wyprawą na Sowią Górę.


Kolejną nagrodą są 2 rodzinne wejściówki do Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika, doskonała motywacja by pokazać najmłodszym piękne miasto Kopernika.


Na koniec mamy jeszcze jedną rodzinną wejściówkę do Łódzkiego Se-ma-fora, idealny prezent dla dziecięcych fanów kreskówek. Warto wybrać weekend z warsztatami robotyki lub animacji, które zachwycą także starsze dzieci.


Jak wspominaliśmy zasady są bardzo proste, pełny regulamin znajdziecie na portalu, w tym miejscu. Mamy nadzieję, że wygrana sprawi wam radość i pozwoli odkryć kolejne magiczne miejsca w okolicach Warszawy, do których będziecie wracać.


Konkurs trwa do 8 czerwca, rozstrzygnięcie 13 czerwca br.


Wkrótce kolejne konkursy, powodzenia.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.06.2016 14:22
Weekend 18-19 czerwca - pod Warszawą okolice i nie tylko

W najbliższy weekend wybór celu naszej wycieczki będzie wyjątkowo trudny. A to dlatego iż zarówno pod Warszawą, w okolicy jak i nieco dalej na granicy Mazowsza i Podlasia odbędzie się wiele ciekawych imprez. W kilku miejscach zaczynają się już tradycyjne wianki, pod Warszawą w Serocku - na sportowo, nad Wkrą w Pomiechówku w klimacie folkowym, świętować będziemy też nad Bugiem w Zambrowie i Drohiczynie. W ten weekend serdecznie polecamy wycieczkę w krainę Liwca, na zamku w Liwie odbędzie się tradycyjny Turniej Smaków. Można też spróbować zorganizować dłuższą weekendową wyprawę w te rejony i udać się na jarmark do Ciechanowca lub/i odwiedzić Ziołowy Zakątek gdzie odbędą się spotkania ziołowe. Dla fanów samolotowych akrobacji, warta rozważenia jest impreza w Lesznie, zabytkowe maszyny i bardzo atrakcyjne ceny biletów. Do tego jeszcze pełne ciekawych propozycji dla dzieci Dni Konstancina i Dni Karczewa.

1.Turniej Smaków na zamku LIW - 18-19 czerwca kulinarna rywalizacja, możliwość spróbowania regionalnych smakołyków i poznania konceptów Mazowieckiej Michy Szlacheckiej i Wielkiego Gościńca Litewskiego.

2. Otwarcie plaży i sportowe wianki w Serocku - w sobotę po południu zabawa na sportowo w Serocu, dla dzieci animatorzy i wspólne budowanie z piasku. Po południa parada Mercedesów na rynku.

3. Dni Karczewa z koncertem grupy Lombard - swoje święto będzie miał też Karczew sporo atrakcji a do tego koncerty, zagra min Lombard.

4. Folkowo nad Wkrą - w klimacie folkowym nadrzeczne świętowanie w Pomiechówku, ciekawy pomysł na weekend. Można przy okazji odwiedzić z dziećmi park linowy w tej pod warszawskiej miejscowości.

5. Jarmark Św Antoniego w Ciechanowcu - 19 czerwca - masa atrakcji dla dzieci kuglarze, zawody w sportach dziwnych, balony i modelarstwo, dodatkowo arcy ciekawe muzeum rolnictwa.

6. VII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania w Korycinach - dla fanów dobrej kuchni i nie tylko, w wyjątkowym miejscu jakim jest Ziołowy Zakątek. Dobra okazja by połączyć uczestnictwo z wyprawą do Liwu lub Ciechanowca.

7. Wianki Drohiczny / Zambrów- świętowanie na Bugu zaczynamy wcześniej już 18 czerwca, możemy udać się na Wianki do tych podlaskich miejscowości. Również w tym przypadku idealne do połączenia z wycieczką do Liwu.

8. Dni Konstancina 18-19 czerwca- sporo bardzo ciekawych propozycji dla dzieci min warsztaty bajkopisarstwa, w sobotę wieczorem koncert Haliny Mlynkowej. Niedziela zaś w klimacie Belle Epoque.

9. Piknik lotniczy Leszno - 18-19 czerwca, dużo atrakcji w powietrzu i na ziemi, min czołg Leopard i zestaw przeciwlotniczy Osa. Atrakcyjne ceny biletów.

10. Jarmark produktów regionalnych Bluecity - w tym tygodniu rusza kolejna edycja, możliwość zakupów wprost od producentów. Oleje z Wielkopolski, szczupak z Łomży, sery kozie z Kurpii, wędliny z Podlasia. Dodatkowo przysmaki z Turcji i Azerbejdżanu.Warto wybrać jedną z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 14.05.2016 8:41
Tomaszowska Okrąglica - Noc Muzeów i nie tylko

Doskonała opcja na weekendowy wypad w okolicach Warszawy. Tomaszowskie ma nam do zaoferowania naprawdę wiele. Produkt turystyczny zwany tomaszowską okrąglicą grupuje Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła i podziemną trasę turystyczną groty Nagórzyckie. Oprócz tego w bliskiej odległości mamy urzekający Inowłodz, Spałę, Konewkę, bunkier Reglebau 621. Jest również możliwość spływu Pilicą z Tomaszowa na jednym lub kilku odcinkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie na udany weekend.


Zacznijmy od Skansenu. Możemy tu obejrzeć eksponaty z I i II wojny światowej w tym gro wydobytych z samej rzeki lub okolicznych pól. Mamy też dwa czynne pojazdy w tym eksperymentalny ciągnik Luftwaffe zwany Lufcikiem i T-34. Oddzielną uwagę przykuwa młyn i zabytkowa stacja kolejowa. W weekendy planowane jest "uzbrojenie" schronu bojowego Tobruk i pokazy dla najmłodszych. Dwie duże imprezy z uruchomieniem Lufcika i T-34 prawdopodobnie w 1 weekendy lipca i sierpnia. Nieopodal, po drugiej stronie drogi mamy też kolejne cudo- rezerwat Niebieskie Źródła, krasowe efekty w polskich wodach to rzadkość, tutaj możemy ich doświadczyć. W sam raz na chwile relaksu po zwiedzaniu Skansenu.


Na nieodległej ulicy Strzeleckiej znajdziemy zaś dobrze zachowany bunkier Reglebau 621. Jest dość rzadko dostępny dla zwiedzających, najbliższa okazja podczas nocy muzeów. Bunkrem opiekują się rekonstruktorzy z SRH Batalion Tomaszów, można ich zobaczyć w akcji właśnie podczas dni otwartych.


Kilka minut jazdy i jesteśmy w Grotach Nagórzyckich, kolejna i wciąż stosunkowo mało znana mieszkańcom Warszawy atrakcja. 160 metrowa trasa turystyczna pozwala zapoznać się z tradycją wydobycia piasku kwarcowego o najwyższych światowych parametrach. Spacer z przewodnikiem trwa ok 30-45 minut, dla dzieci to wyjątkowa przygoda.


Tomaszów możemy też wybrać na punkt rozpoczęcia naszego spływu kajakowego. Odcinek z tego miasta do Inowłodzu uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych. Szereg ciekawych spływów po mniejszych rzekach regionu organizuje KS AMBER.


Jeśli nie interesują nas kajaki to powinniśmy koniecznie udać się do Inowłodzu, gdzie zwiedzimy ruiny zamku i będziemy napawać się widokiem ze wzgórza, na którym stoi rzadkiej urody kościół Św. Idziego. Przy dobrej pogodzie widoczność sięga tu 30 kilometrów. Poniżej, na rynku w Inowłodzu możemy spróbować legendarnych inowłodzkich lodów, których tradycja sięga wielu pokoleń. Dzieci mogą też pobawić się na dużym placu zabaw nad Pilicą. Ciekawostką Inowłodzu jest dawna synagoga, w której dziś mieści się sklep spożywczy.


Na spacer możemy udać się też do Spały. Fani militariów nie pominą zaś monumentalnego bunkra kolejowego w Konewce czy niezagospodarowanego jego bliźniaka w Jeleniu.


Duży wybór i to wszystko trochę ponad godzinę jazdy od Warszawy, można by rzec pod Warszawą. Już w najbliższy weekend, w Noc Muzeów Groty Nagórzyckie będą pięknie iluminowane, skansen czynny do późna a żołnierze znów zapełnią bunkier Reglebua 621 na ulicy Strzeleckiej.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 30.05.2016 13:05
LOT poleci na Mazury - jeszcze w te wakacje ?

Wygląda na to, iż narodowy przewoźnik został zmobilizowany do działania. W ostatnich dniach toczą się bardzo gorące rozmowy na linii LOT, Port Lotniczy Mazury. Można domniemać, że przedmiotem rozmów są nowe połączenia z Warszawy do Szyman pod Olsztynem. Decyzja musi zapaść bardzo szybko, gdyż sezon turystyczny tuż tuż.


Co mogło zmobilizować LOT do zmiany zdania? Możemy się tylko domyślać, choć wnikliwy obserwator rynku lotniczego z łatwością poskłada strzępy informacji tak by dojść do właściwych wniosków. Zakładamy, iż LOT obawia się casusu utraconego rynku. Takie fakty miały już miejsce w przypadku odpuszczonych przez przewoźnika portów lotniczych w Bydgoszczy i Lublinie. W obydwu przypadkach rynek został zagospodarowany przez tanie linie lotnicze i grupę Lufthansa. Mazury mają tę niewątpliwą zaletę, iż są idealnym kierunkiem do lotów sezonowych. Tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, połączenia od piątku do niedzieli lub nawet poniedziałku rano powinny sprzedawać się bez problemu. Takiej zalety nie miały ani Bydgoszcz ani też Lublin.


Na plus na pewno też działa sytuacja na rynku turystycznym. Oferta krajowego wypoczynku wyprzedaje się na pniu. Trudno też domniemać, iż sytuacja polityczna na świecie uspokoi się na tyle, by ten trend raptownie wyhamował.


Do Szyman latają już konkurencyjni przewoźnicy. Po uruchomionych rejsach z Krakowa i Monachium przyszedł czas na Wrocław. Co ciekawe rejs wrocławski startuje stricte jako połączenie sezonowo/weekendowe z wylotami w piątek i powrotami w poniedziałek rano.


Ostatnim argumentem, który powinien sprzyjać pozytywnej decyzji, będzie na pewno katastrofalna passa nowo uruchamianych połączeń. Trudno się do tego przyznać, ale połączenia do Pałągi, Koszyc, Wenecji i Ljubliany są komercyjną porażką. Samoloty z tych właśnie połączeń mogłyby być skierowane na Mazury. Problemem mogą być tu jednak umowy marketingowe w wymienionych portach i konieczność dolatania choćby do końca sezonu.


Czekamy więc na decyzję, spodziewamy się jej w najbliższych dniach. Na pewno połączenia na weekend z Warszawy na Mazury otworzyłyby bardzo ciekawe turystyczne możliwości. Można też z dużą dozą pewności założyć, że jeśli nie LOT, to takie połączenia otworzy w przyszłości przewoźnik nisko kosztowy. Ale nie będzie to pewnie szybciej niż na wiosnę 2017 roku. Mamy jednak nadzieję, że już niebawem wybierzemy się na weekend samolotem z Warszawy na Mazury.


Już jutro konferencja Ryan Air na lotnisku w Szymanach :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lot trasykrajowe nowosc lotnamazury
Data publikacji: 24.05.2016 9:37
Pierwszy weekend czerwca - Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

W niedalekim sąsiedztwie Sandomierza znajduje się Pacanów, niewielka miejscowość kojarzona z niestrudzonym wędrowcem, bohaterem bajki Kornela Makuszyńskiego, Koziołkiem Matołkiem. Właśnie tu znajduje się Europejska Stolica Bajki, będąca swoistym połączeniem interaktywnego muzeum i centrum rozrywki. Główną atrakcją jest niesamowita wystawa "Bajkowy Świat", podczas zwiedzania której najmłodsi turyści nie tylko wzbogacą swą wiedzę w tak przyjemnej dziedzinie, jaką są bajki, ale również przeżyją wiele zaskakujących przygód i odbędą prawdziwą wyprawę w głąb magicznego świata.


Właśnie w Pacanowie co roku, w okolicy Dnia Dziecka odbywa się Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej, w czasie którego oprócz licznych konkursów, pokazów i koncertów ma miejsce przegląd najlepszych polskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Tegoroczny, czternasty już Festiwal odbędzie się w weekend 3 - 5 czerwca i ukoronowany zostanie występem Margaret. Główna gala odbędzie się w niedzielę a poprowadzą ją Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski.

Poniżej dokładny plan imprezy:

3 czerwca (piątek) Centrum Bajki
9.00 – 14.00 X Spotkania Mistrzów Teatru - przegląd najlepszych polskich teatrów dziecięcych
i młodzieżowych.
Jury: Joanna Kurowska, Marta Hankus, Marta Ochnicka- Bąk, Mateusz Wróbel
16.15 – 17.00 – Występ profesjonalnego Teatru ,,Deep Trip”.
10:00 - 17:00 Warsztaty: twórcze, animacyjne, filcowe

4 czerwca (sobota) Centrum Bajki
12:00 - 14:00 X Spotkania Mistrzów Muzyki
Jury: Kasia Klich, Kuba Jurzyk i Roma Owsińska.
15:00-16:00 Koncert Laureatów Spotkań Mistrzów Muzyki
16:00 - 17:00 Koncert Kasi Klich
10:00 - 17:00 Warsztaty: twórcze, animacyjne, filcowe

5 czerwca (niedziela) Rynek
Prowadzący: Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski
10.00 – Msza Święta w Bazylice w Pacanowie
11:30 – Bajkowy Korowód
12:00 – Powitanie, wręczanie nagród w konkursach
13:00 – Występ gościa specjalnego z Chorwacji „Sumari".
13:30 – Koziołkowe figle
13:50 – Czytanie bajek chorwackich przez Dominikę Ostałowską
14:00 – Występ Mażoretek
14:30 – Spektakl teatralny „Krawiec Niteczka”
15:00 – Urodziny Koziołka Matołka
15:20 – Laureaci Spotkań Mistrzów Muzyki
15:40 – Koziołkowe figle
16:00 – Przedszkolaki z Pacanowa
16:10 – Występ gościa specjalnego z Chorwacji „Sumari”
16:50 - Czytanie bajek chorwackich przez Bartka Żukowskiego
17:00 – Koziołkowe figle
17:30 – Koncert Margaret


Ponadto szereg ciekawych atrakcji czeka na gości w strefach tematycznych:

-Strefa wiedzy: naukowy plac zabaw, wystawa robotów, edukacyjne gry na tablicach interaktywnych;

-Strefa twórczości: warsztaty twórcze, filcowe, garncarskie, ceramiczne, kowalstwa artystycznego, cyrkowe i wiele innych

-Strefa książki: czytanie bajek oraz warsztaty plastyczne i animacyjne,


Zapraszamy!

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: muzeumbajek pacanow swietokrzyskie
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon