czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 14.05.2016 8:41
Tomaszowska Okrąglica - Noc Muzeów i nie tylko

Doskonała opcja na weekendowy wypad w okolicach Warszawy. Tomaszowskie ma nam do zaoferowania naprawdę wiele. Produkt turystyczny zwany tomaszowską okrąglicą grupuje Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła i podziemną trasę turystyczną groty Nagórzyckie. Oprócz tego w bliskiej odległości mamy urzekający Inowłodz, Spałę, Konewkę, bunkier Reglebau 621. Jest również możliwość spływu Pilicą z Tomaszowa na jednym lub kilku odcinkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie na udany weekend.


Zacznijmy od Skansenu. Możemy tu obejrzeć eksponaty z I i II wojny światowej w tym gro wydobytych z samej rzeki lub okolicznych pól. Mamy też dwa czynne pojazdy w tym eksperymentalny ciągnik Luftwaffe zwany Lufcikiem i T-34. Oddzielną uwagę przykuwa młyn i zabytkowa stacja kolejowa. W weekendy planowane jest "uzbrojenie" schronu bojowego Tobruk i pokazy dla najmłodszych. Dwie duże imprezy z uruchomieniem Lufcika i T-34 prawdopodobnie w 1 weekendy lipca i sierpnia. Nieopodal, po drugiej stronie drogi mamy też kolejne cudo- rezerwat Niebieskie Źródła, krasowe efekty w polskich wodach to rzadkość, tutaj możemy ich doświadczyć. W sam raz na chwile relaksu po zwiedzaniu Skansenu.


Na nieodległej ulicy Strzeleckiej znajdziemy zaś dobrze zachowany bunkier Reglebau 621. Jest dość rzadko dostępny dla zwiedzających, najbliższa okazja podczas nocy muzeów. Bunkrem opiekują się rekonstruktorzy z SRH Batalion Tomaszów, można ich zobaczyć w akcji właśnie podczas dni otwartych.


Kilka minut jazdy i jesteśmy w Grotach Nagórzyckich, kolejna i wciąż stosunkowo mało znana mieszkańcom Warszawy atrakcja. 160 metrowa trasa turystyczna pozwala zapoznać się z tradycją wydobycia piasku kwarcowego o najwyższych światowych parametrach. Spacer z przewodnikiem trwa ok 30-45 minut, dla dzieci to wyjątkowa przygoda.


Tomaszów możemy też wybrać na punkt rozpoczęcia naszego spływu kajakowego. Odcinek z tego miasta do Inowłodzu uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych. Szereg ciekawych spływów po mniejszych rzekach regionu organizuje KS AMBER.


Jeśli nie interesują nas kajaki to powinniśmy koniecznie udać się do Inowłodzu, gdzie zwiedzimy ruiny zamku i będziemy napawać się widokiem ze wzgórza, na którym stoi rzadkiej urody kościół Św. Idziego. Przy dobrej pogodzie widoczność sięga tu 30 kilometrów. Poniżej, na rynku w Inowłodzu możemy spróbować legendarnych inowłodzkich lodów, których tradycja sięga wielu pokoleń. Dzieci mogą też pobawić się na dużym placu zabaw nad Pilicą. Ciekawostką Inowłodzu jest dawna synagoga, w której dziś mieści się sklep spożywczy.


Na spacer możemy udać się też do Spały. Fani militariów nie pominą zaś monumentalnego bunkra kolejowego w Konewce czy niezagospodarowanego jego bliźniaka w Jeleniu.


Duży wybór i to wszystko trochę ponad godzinę jazdy od Warszawy, można by rzec pod Warszawą. Już w najbliższy weekend, w Noc Muzeów Groty Nagórzyckie będą pięknie iluminowane, skansen czynny do późna a żołnierze znów zapełnią bunkier Reglebua 621 na ulicy Strzeleckiej.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 30.05.2016 13:05
LOT poleci na Mazury - jeszcze w te wakacje ?

Wygląda na to, iż narodowy przewoźnik został zmobilizowany do działania. W ostatnich dniach toczą się bardzo gorące rozmowy na linii LOT, Port Lotniczy Mazury. Można domniemać, że przedmiotem rozmów są nowe połączenia z Warszawy do Szyman pod Olsztynem. Decyzja musi zapaść bardzo szybko, gdyż sezon turystyczny tuż tuż.


Co mogło zmobilizować LOT do zmiany zdania? Możemy się tylko domyślać, choć wnikliwy obserwator rynku lotniczego z łatwością poskłada strzępy informacji tak by dojść do właściwych wniosków. Zakładamy, iż LOT obawia się casusu utraconego rynku. Takie fakty miały już miejsce w przypadku odpuszczonych przez przewoźnika portów lotniczych w Bydgoszczy i Lublinie. W obydwu przypadkach rynek został zagospodarowany przez tanie linie lotnicze i grupę Lufthansa. Mazury mają tę niewątpliwą zaletę, iż są idealnym kierunkiem do lotów sezonowych. Tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, połączenia od piątku do niedzieli lub nawet poniedziałku rano powinny sprzedawać się bez problemu. Takiej zalety nie miały ani Bydgoszcz ani też Lublin.


Na plus na pewno też działa sytuacja na rynku turystycznym. Oferta krajowego wypoczynku wyprzedaje się na pniu. Trudno też domniemać, iż sytuacja polityczna na świecie uspokoi się na tyle, by ten trend raptownie wyhamował.


Do Szyman latają już konkurencyjni przewoźnicy. Po uruchomionych rejsach z Krakowa i Monachium przyszedł czas na Wrocław. Co ciekawe rejs wrocławski startuje stricte jako połączenie sezonowo/weekendowe z wylotami w piątek i powrotami w poniedziałek rano.


Ostatnim argumentem, który powinien sprzyjać pozytywnej decyzji, będzie na pewno katastrofalna passa nowo uruchamianych połączeń. Trudno się do tego przyznać, ale połączenia do Pałągi, Koszyc, Wenecji i Ljubliany są komercyjną porażką. Samoloty z tych właśnie połączeń mogłyby być skierowane na Mazury. Problemem mogą być tu jednak umowy marketingowe w wymienionych portach i konieczność dolatania choćby do końca sezonu.


Czekamy więc na decyzję, spodziewamy się jej w najbliższych dniach. Na pewno połączenia na weekend z Warszawy na Mazury otworzyłyby bardzo ciekawe turystyczne możliwości. Można też z dużą dozą pewności założyć, że jeśli nie LOT, to takie połączenia otworzy w przyszłości przewoźnik nisko kosztowy. Ale nie będzie to pewnie szybciej niż na wiosnę 2017 roku. Mamy jednak nadzieję, że już niebawem wybierzemy się na weekend samolotem z Warszawy na Mazury.


Już jutro konferencja Ryan Air na lotnisku w Szymanach :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lot trasykrajowe nowosc lotnamazury
Data publikacji: 24.05.2016 9:37
Pierwszy weekend czerwca - Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

W niedalekim sąsiedztwie Sandomierza znajduje się Pacanów, niewielka miejscowość kojarzona z niestrudzonym wędrowcem, bohaterem bajki Kornela Makuszyńskiego, Koziołkiem Matołkiem. Właśnie tu znajduje się Europejska Stolica Bajki, będąca swoistym połączeniem interaktywnego muzeum i centrum rozrywki. Główną atrakcją jest niesamowita wystawa "Bajkowy Świat", podczas zwiedzania której najmłodsi turyści nie tylko wzbogacą swą wiedzę w tak przyjemnej dziedzinie, jaką są bajki, ale również przeżyją wiele zaskakujących przygód i odbędą prawdziwą wyprawę w głąb magicznego świata.


Właśnie w Pacanowie co roku, w okolicy Dnia Dziecka odbywa się Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej, w czasie którego oprócz licznych konkursów, pokazów i koncertów ma miejsce przegląd najlepszych polskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Tegoroczny, czternasty już Festiwal odbędzie się w weekend 3 - 5 czerwca i ukoronowany zostanie występem Margaret. Główna gala odbędzie się w niedzielę a poprowadzą ją Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski.

Poniżej dokładny plan imprezy:

3 czerwca (piątek) Centrum Bajki
9.00 – 14.00 X Spotkania Mistrzów Teatru - przegląd najlepszych polskich teatrów dziecięcych
i młodzieżowych.
Jury: Joanna Kurowska, Marta Hankus, Marta Ochnicka- Bąk, Mateusz Wróbel
16.15 – 17.00 – Występ profesjonalnego Teatru ,,Deep Trip”.
10:00 - 17:00 Warsztaty: twórcze, animacyjne, filcowe

4 czerwca (sobota) Centrum Bajki
12:00 - 14:00 X Spotkania Mistrzów Muzyki
Jury: Kasia Klich, Kuba Jurzyk i Roma Owsińska.
15:00-16:00 Koncert Laureatów Spotkań Mistrzów Muzyki
16:00 - 17:00 Koncert Kasi Klich
10:00 - 17:00 Warsztaty: twórcze, animacyjne, filcowe

5 czerwca (niedziela) Rynek
Prowadzący: Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski
10.00 – Msza Święta w Bazylice w Pacanowie
11:30 – Bajkowy Korowód
12:00 – Powitanie, wręczanie nagród w konkursach
13:00 – Występ gościa specjalnego z Chorwacji „Sumari".
13:30 – Koziołkowe figle
13:50 – Czytanie bajek chorwackich przez Dominikę Ostałowską
14:00 – Występ Mażoretek
14:30 – Spektakl teatralny „Krawiec Niteczka”
15:00 – Urodziny Koziołka Matołka
15:20 – Laureaci Spotkań Mistrzów Muzyki
15:40 – Koziołkowe figle
16:00 – Przedszkolaki z Pacanowa
16:10 – Występ gościa specjalnego z Chorwacji „Sumari”
16:50 - Czytanie bajek chorwackich przez Bartka Żukowskiego
17:00 – Koziołkowe figle
17:30 – Koncert Margaret


Ponadto szereg ciekawych atrakcji czeka na gości w strefach tematycznych:

-Strefa wiedzy: naukowy plac zabaw, wystawa robotów, edukacyjne gry na tablicach interaktywnych;

-Strefa twórczości: warsztaty twórcze, filcowe, garncarskie, ceramiczne, kowalstwa artystycznego, cyrkowe i wiele innych

-Strefa książki: czytanie bajek oraz warsztaty plastyczne i animacyjne,


Zapraszamy!

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: muzeumbajek pacanow swietokrzyskie
Data publikacji: 02.06.2016 19:20
Weekend 4-5 czerwca pod Warszawą - okolice i nie tylko

Przed nami kolejny weekend tym razem pod znakiem Dnia Dziecka, ale nie tylko. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji zarówno nieco dłuższych wycieczek jak i tych w okolicach Warszawy. W pierwszej kategorii liderem jest Jarmark Tumski w Płocku, można się też przymierzyć się do Nocy Kultury i Kiermaszu turystycznego w Lublinie. Rusza też akcja Koleją w Łódzkie, możemy pojechać z ŁKA do Zoo Safari. Dla lubiących aktywne spędzanie czasu kajakowy dzień dziecka w Tomaszowie z opcją zwiedzania pobliskich atrakcji. Z ciekawostek w bezpośredniej okolicy Warszawy, strażacy z OSP Otwock Wielki przygotują imprezę w strażackim klimacie w niedzielę. Sporo będzie tematów kolejowych. Ponownie otworzy się parowozownia Skierniewice. Dla fanów bardziej ekstremalnych wycieczek impreza National Geographic Festiwal Podróżników: filmy, spotkania z blogerami, moc turystycznych atrakcji.


1. National Geographic Festiwal Podróżników - wielka impreza 4 czerwca w Kinotece. Zaplanowano spotkania z blogerami, filmy i wiele innych inspirujących do podróży atrakcji.

2. Jarmark Tumski w Płocku - 3 dni wspaniałej zabawy w najpiękniejszym mieście Mazowsza, koncerty, kiermasze, grupy rekonstrukcyjne, motocykliści będzie się działo.

3. Kajakowy dzień dziecka w Tomaszowie - zaprasza KS Amber już w pt od rana, sporo wodnych atrakcji dla dzieci, a dodatkowo kilka ciekawych miejsc do zwiedzania w samym Tomaszowie i okolicach.

4. Strażacki dzień dziecka w Otwocku Wielkim - młodzi pasjonaci z OSP w Otwocku Wielkim zapraszają dzieci w niedziele na imprezę w klimacie stricte strażackim. Do połączenia ze zwiedzaniem pobliskiego Pałacu.

5. Parowozownia Skierniewice - ponownie otworzy się dla zwiedzających, tym razem w centrum zainteresowania będą dzieci. Unikalny zabytek, naprawdę warto. Można powiązać z Nieborowem bądź Łowiczem.

6. Pociągiem w Łódzkie - rusza akcja Pociągiem w Łódzkie, w ten weekend możemy pojechać do Zoo Safari. Warto zapoznać się z tą inicjatywą, w sezonie planowanych jest kilka ciekawych wycieczek. Tradycyjnie w Łodzi na wiele interesujących warsztatów zaprasza Se-ma-for, w niedziele ożyje świat Gormitów.

7. Kiermasz turystyczny i Noc Kultury w Lublinie - plenerowy kiermasz turystyczny w Lublinie to idealna okazja by zapoznać się z ofertą turystyczną regionu, dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę Noc Kultury - koncerty.

8. Jarmark w Kiermusach - kto chciałby wybrać się na dłuższą wycieczkę, może zaplanować uczestnictwo w tradycyjnym comiesięcznym Jarmarku Staroci w Kiermusach, obok pięknego Tykocina. Kiermusy starają się nas stale zaskakiwać, otwarty jest Kasztel, czekamy na planowane na jesień nowości.

9 Tradycyjnie moc atrakcji dla dzieci w dedykowanych im, podwarszawskich miejscach. Park rozrywki Julinek czeka z chłodzącymi w upał zjeżdżalniami wypełnionymi wodą. Wąskotorówka Piaseczno zawiezie nas do miasteczka westernowego w Runowie. Zaprasza też galeria figur stalowych w podwarszawskim Pruszkowie świętująca ostatnio istotne sukcesy medialne.

10. Zlot pojazdów zabytkowych w Piasecznie - zaś 5 czerwca w niedzielę specjalna atrakcja dla miłośników motoryzacji, zarówno dla dorosłych jak i młodszych dzieci.

Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć w okolice Warszawy na weekend :)


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 26.04.2016 10:06
Poleski Park Narodowy - natura do odkrycia - również na majowe weekendy

Brak spektakularnych zabytków i położenie nieco na uboczu głównych turystycznych szlaków sprawia, że wciąż nie ma tu tłoku. Warto rozważyć odwiedziny tego ciekawego miejsca w jeden z nadchodzących weekendów. Można tu bowiem obserwować nieskażoną przyrodę i naładować życiowe akumulatory. Stale poprawia się również infrastruktura, w tym oferta noclegowa. Nowe obiekty jak Agroturystyka Polesie, kuszą dobrą lokalizacją i przemiłą, typową dla Polski wschodniej atmosferą. Dzięki tym pozytywnym zmianom odległość od Warszawy, tak geograficznie jak i mentalne, będzie się stale skracać.


Co nowego oferuje nam w tym sezonie sam Park? Część tras dydaktycznych została odnowiona. Jedna z najładniejszych - Dąb Dominik otrzymała nową szerszą drewnianą ścieżkę. Ułatwia to znacznie maszerowanie z dziećmi, z wózkiem czy mijanie innych turystów. Niezapomniane są widoki na urokliwe torfianki w podmokłym poleskim lesie.


Również trasa Spławy została zmieniona, tak by można było przemierzyć ją w pętli bez potrzeby wracania dokładnie tą samą drogą. Przed wyruszeniem na ścieżkę możemy zwiedzić muzeum Parku w Zauczu Starym. Sama zaś wieś jest żywym skansenem drewnianej architektury ludowej.


W siedzibie PPN w Urszulinie mamy możliwość zapoznania się z problematyką ochrony i wzmocnienia populacji żółwia błotnego. Niewiele osób w Polsce/Warszawie wie, iż lokalna populacja tych zwierząt jest największą w Europie Środkowej. Pracownicy parku odchowali już ponad 10 tysięcy małych żółwików. Bardzo istotny jest też postęp w liczbie samic składających jaja na terenie Parku. Słuchanie o tym to dla dzieci bardzo ciekawa lekcja żywej przyrody.


W najbliższych tygodniach będą odbywać się w Parku ciekawe imprezy dodatkowo zachęcające do jego odwiedzin. Będą to dni otwarte podczas weekendu majowego, rajdy rowerowe i marszowe, a także specjalne wydarzenia podczas nocy muzeów. Warto się z nimi zapoznać na stronie parku lub pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Skoro już jesteśmy przy pojezierzu, to pobyt nad wodą i wizyta w PPN wydaje się idealną kombinacją, która powinna nas zmotywować do wyboru tego własnie miejsca na nasz kolejny weekendowy wypad z Warszawy.


Perspektywy dla turystyki w tym regionie Polski wydają się bardzo pozytywne. Ukończenie trasy S17 z Warszawy do Lublina, a także planowane zatrzymywanie się pociągów relacji Warszawa - Lublin w Parczewie, na pewno skrócą dystans i czas potrzebny na dotarcie do opisywanych miejsc. Również przebiegająca niedaleko granicy parku trasa Green Velo będzie przyciągać nowych amatorów lubelskiego. Wkrótce przetestujemy tę opcję eksploracji Green Velo dla mieszkańców Warszawy.


Zachęcamy do zapoznania się z aplikacjami mobilnymi PPN i pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego. Do zobaczenia na Polesiu.


Pamiętajmy, by zapoznać się z tym jak objechać rondo w Kołbieli #rondowkolbieli, tak by nasz weekendowy wypad nie zaczynał się/ kończył oczekiwaniem w mega korku.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadwode lubelszczyzna natura
Data publikacji: 05.06.2016 23:16
Weekend 11-12 czerwca - pod Warszawą, okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend zdecydowanie będzie pod znakiem Euro. Jest jednak wiele osób, które poszukają alternatywy w postaci ucieczki z Warszawy. Tradycyjnie przygotowaliśmy propozycje spędzenia czasu pod Warszawą, w okolicy jak i nieco dalej. W ten weekend z dalszych weekendowych wycieczek polecamy: I ogólnopolski festiwal Zielarstwa w Łagowie (świętokrzyskie). W drodze na Roztocze można zaliczyć VII moto Forszmak party w Krasnymstawie a smaków Podlasia polecamy spróbować podczas dni Sokółki. Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego we Włocławku wraz z Jarmarkiem Staroci i Rękodzieła to dobry pretekst dla weekendowego wypadu przez Płock do Włocławka. Z samego Płocka popłynie też klimatyczny rejs Wisłą z Duces Mazovie.

W Warszawie i okolicy będą nas kusić święto Tapas w ramach kolejnego slow weekendu, piknik rodzinny na Ursynowie a w parku rozrywki Julinek po raz pierwszy pojawi się Moto Serce.

1. Moto Serce w Parku Rozrywki Julinek - po raz pierwszy Moto Serce zagra w Julinku, możliwość przebadania się i oddania krwi na szczytny cel.

2. Hiszpański Tapas Festiwal na Slow Weekendzie - slow weekend #5 w Soho Factory dodatkowo z festiwalem kultury hiszpańskiej z pysznymi tapas w tle.

3. I Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa w Łagowie - nowa unikalna inicjatywa na ziemi świętokrzyskiej, warsztaty i możliwość spotkań z praktykami zielarstwa. Idealne do połączenia z weekendowym zwiedzaniem Opatowa, Krzemionek lub Ćmielowa.

4. Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego Włocławek - w ten weekend Jarmark wraz ze Świętem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, możliwość ciekawej podróży przez Płock.

5. Piknik Rodzinny "Odczarowanie hospicjum" - 11 czerwca na Pileckiego, moc atrakcji dla całych rodzin, do tego orientalna kuchnia i popisy iluzji.

6. VII Moto Forszmak Party w Krasnymstawie - fani motorów mogą udać się w drogę na Roztocze i odwiedzić Forszmak Party, pokazy broni palnej, parady motocykli, koncerty i tytułowy Forszmak.

7. Dni Sokółki - okazja na ciekawy weekend w białostockim , prezentacje kulinarne wielokulturowego Podlasia, w tym oczywiście kuchnia tatarska i duch puszczy.

8. Statkiem z Płocka z Duces Mazovie - komu nie udało się odwiedzić Płocka w czasie Jarmarku Tumskiego może to nadrobić a dodatkowo popłynąć w piękny rejs do Nowego Duninowa.


Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 25.04.2016 21:15
Ruszył Park Rozrywki Julinek - majówka przed nami

16 kwietnia otworzył sezon Park Rozrywki Julinek. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym weekendowym wydarzeniu, dzieci były zachwycone. Julinek dotrzymuje obietnic, cały czas się zmienia i są to niewątpliwie zmiany na lepsze. W sezon wchodzi z nowymi atrakcjami. Już w tym tygodniu uruchomiono nowe dmuchańce. Planowane jest też boisko wypełnione wodą, tak by dać nam ulgę w czasie upałów. Toczą się też prace na parku linowym, celem dodania dodatkowej trasy dla najmłodszych. Pozwoli to ponownie szczycić się tytułem parku linowego o największej ilości przeszkód w Polsce. Warto pamiętać, iż do końca maja trwa promocja rower gratis. Możemy skorzystać z oferty i wybrać się w jedną z tras Kampinowskiego Parku Narodowego. Niewiele jest miejsc tak blisko Warszawy oferujących nam tyle atrakcji w jednej lokalizacji.


Dla najmłodszych dzieci mamy na terenie parku plac zabaw, do którego dostęp jest bezpłatny. Niesłabnącą popularnością cieszy się miejsce do skakania na nadmuchanym wzniesieniu. W trakcie dnia organizowane są też dodatkowe atrakcje, w tym zabawa bańkami mydlanymi i występy zaproszonych gości, akrobatów, clownów czy szkoły cyrkowej. Najmłodsi obserwują je z żywym zainteresowaniem.


Mamy też w parku tor dla samochodów akumulatorowych. Cieszy się dużą popularnością, obsługa często nie nadąża z ładowaniem baterii. Dlatego polecamy tego typu atrakcje na początek dnia, gdy kolejki są mniejsze i wybór pojazdów wciąż spory. Z racji, iż prędkości pojazdów są ograniczone, mogą nimi jeździć nawet stosunkowo małe dzieci.


Park linowy jest bez wątpienia najciekawszą atrakcją dla większych dzieci. Duży wybór tras a także ich różnorodność zadowolą każdego. Wrażenie robi trasa zjazdowa, gdzie bierzemy udział w kilku następujących po sobie zjazdach, startując z dość znacznej wysokości.


Mniejsze dzieci docenią dmuchańce, w tym przede wszystkim bujający się na falach statek i wielką zjeżdżalnię, która w okresie letnim jest wypełniona wodą. Tak jak wspominaliśmy liczba atrakcji w tym miejscu parku stale się powiększa.W najbliższych tygodniach powinna też ruszyć ekspozycja sztuki cyrkowej. Planowane jest oprowadzanie z przewodnikiem, który przybliży historię cyrku i samego Julinka. Wiedząc, iż pracują przy tym przedsięwzięciu ludzie, którzy z cyrkiem związani są od pokoleń, jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawą rozrywką.Kończą się też prace nad odświeżeniem obiektu noclegowego. Już za moment opcja noclegów w Julinku będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Park oferuje specjalne pakiety weekendowe.


Dzieci czują się w Julinku jak ryby w wodzie. Dzień mija nam tu beztrosko i bezsprzecznie warto tu wracać. Bliska odległość od Warszawy powoduje, iż możemy zaplanować weekendowy wypad w sposób spontaniczny, jest to dużą zaletą Julinka.


Kalendarz najbliższych julinkowych imprez znajdziemy na portalu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.08.2019 11:40
Lastminute na długi weekend w Warszawie i okolicach

Od czwartku ma być ładnie, jeżeli brakuje nam pomysłów na długi weekend w okolicach Warszawy warto wybrać coś z poniższych propozycji. Balony w Nałęczowie, alternatywne Esterka Village Festival,super militarny piknik w Bunkrach w Dąbrowieckiej Górce a może mule / ryby z Wodnej Osady. Tradycyjnie moc atrakcji na Zamku Czersk i pod warszawskim Julinku. Dwie ciekawe imprezy także w Sochaczewie ( piknik wojskowy i historyczna wariacja Zawisza Czarny nad Bzurą).

1. Balonowe zawody Nałęczów - wspaniała sprawa szczególnie dla fanów fotografii, od 14 do 17 sierpnia w okolicach Nałęczowa rządzą baloniarze. Nie zapominajmy też o możliwości weekendowych balonowych wycieczek w krainie Biebrzy i Narwii z lataniebalonem.pl.

2. Piknik Forteczny Dąbrowiecka Górka - znakomita okazja by wybrać się w lasy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, pieczołowicie odrestaurowane bunkry będą kanwą dla wojskowego wydarzenia. Bunkry piękne są też zimą :) warto o nich pamiętać.

3. Esterka Village Festival - alternatywna zabawa w gronie pozytywnych ludzi, może być kanwą dla wyprawy np w krainę Rawki. Start od 10.

4. Festiwal Kuchni i Kultury Indii - od 11 w Pałacu Kultury - dobry powód by nakręcić się na wyprawę do Indii - już od września w bardzo dobrych cenach będzie tam latał nasz narodowy LOT.

5.Mule i Ryby na Długi Weekend w Wodnej Osadzie - tym razem coś arcy smakowitego szykuje dla nas grzegorzewicka Wodna Osada, tuż obok mamy też gościnną Winnice Dwórzno.

6. Śladami Średniowiecza Zamek Czerska - jak zwykle w długie weekendy zamek Czersk ożyje, starając się przenieść nas w odległe czasy średniowiecza. Dobra opcja na 1 dniową wycieczkę także rowerową. Aktywności przewidziano podczas całego długiego weekendu.

7. Tykocińska Biesiada Miodowa- w sobotę 17 sierpnia - tym razem biesiadujemy w przepięknej scenerii jednego z najbardziej malowniczych miasteczek Podlasia.

8. Atrakcje w Sochaczewie - do wyboru 15 sierpnia piknik militarny albo w sobotę spotkania z historią czyli Zawisza Czarny nad Bzurą, wydarzenia idealne do połączenia ze spływem Bzurą - Moto Przystań czeka.

9. Cyrkowy Długi weekend w Julinku - w Parku Rozrywki w Julinku przygotowano dla nas codzienne pokazy cyrkowe (ok 18) na najmłodszych czekają też dodatkowe tematyczne pokazy teatralne.

10.Festiwal Rzeki Wisły Finał - kumulacja wydarzeń związanych z tą arcy ciekawą wiślaną imprezą w Toruniu 15 sierpnia, warszawskie wiślane łodzie będą później wracać do stolicy gdzie już na początku września dni Wisły.

Pogoda ma być niezwykle łagodna, warto pomyśleć o kajakach, nowe noclegi nad Bzurą, Wkrą i Pilicą zachęcają do dłuższych wypadów połączonych z eksploracją atrakcji w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 17.08.2017 10:16
Weekend 19-20 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Po krótkiej przerwie kolejny weekend przed nami. Tym razem mamy zaproszenie na dzień otwarty w jednostce lotniczej w Dęblinie, w sobotę zaplanowano też ciekawy szkocki wieczór na zamku Liw. W ostatni weekend nie udała się obserwacja gwiazd, może tym razem będzie lepiej, specjalna aranżacja czeka na zamku Czersk. W Warszawie czekają na nas Wikingowie w świetnie zorganizowanej warowni Jombsborg. Na aktywnych zaś arcy ciekawa wycieczka rowerowa z Otwocka, zwiedzimy Otwock/Karczew i Jezioro Torfy.


1. Wieczór szkocki zamek Liw - pierwsza tego typu impreza, doskonałe uzupełnienie 1 dniowej wyprawy kajakowej Liwcem, oby więcej tego typu inicjatyw.


2. Obserwacja gwiazd zamek Czersk - co nie udało się 12 ma wielkie szanse udać się 19 sierpnia, spacające gwiazdy w przepięknej scenerii czerskiego zamku.


3. Dzień otwarty w Koszarach Sił Powietrznych w Dęblinie- kto do tej pory nie odwiedził nowej ekspozycji tutejszego muzeum ma wielką szansę nadrobić zaległości. Tuż obok mamy też wyspę Wisła i Farmę Iluzji.


4. Warownia Jomsborg - weekend z Wikingami w samym centrum stolicy, przyjazna warownia wojów z północy to dobra opcja dla tych którzy szukają atrakcji blisko domu.


5. Wyprawa rowerowa Karczew /Otwock/ Jezioro Torfy - 25 km ciekawej rowerowej przygody, interesujące miejsca zarówno pod względem historii architektury jak i krajobrazu. Niedziela o 11 z pod stacji PKP w Otwocku.


6. Spacer z Duchami - w sobotę o 20 wycieczka po starym mieście - przewodnik przybliży nam historie warszawskich duchów. Szczegóły na stronie Arktour.


7. Zalew Mrożyczka - kolejny weekend tematycznych rodzinnych atrakcji, szczególnie w sobotę pogoda będzie zachęcała do wypadu nad wodę, może skusi nas kierunek łódzki - to ledwie godzinę drogi autostradą A2.


8. Zamojski Festiwal Filmowy - trwa zamojski festiwal filmowy, pokazy filmów w plenerach miasta twierdzy to dodatkowa zachęta by odwiedzić Padwę północy.


9. Turniej rycerski Grzybowo - w Wielkopolsce czeka na nas 2 dniowy turniej, jedna z ostatnich okazji by zobaczyć rycerzy w akcji w tegorocznym sezonie.


10. Dożynki Dworskie - skansen wsi lubelskiej - ruszają imprezy dożynkowe, okazja by zwiedzić pobliskie skanseny Sierpc, Radom czy Lublin to dobre opcje na 1 dniową wycieczkę. W najbliższą niedziele od 14 zabawa na przedmieściach Lublina.


W sobotę pogoda ma sprzyjać wypadom nad wodę, warto więc wybrać te propozycje które doskonale uzupełnią wycieczkę w okolice Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.07.2016 13:26
Weekend 16-17 lipca pod Warszawą, okolice i nie tylko

W najbliższy weekend proponujemy zaplanować nieco dłuższe wycieczki. Kusi rozbudowany historyczny piknik na Zamku Ogrodzieniec, doskonała okazja by odwiedzić szlak Orlich Gniazd. W tym samym rejonie w Zabrzu, dni otwarte w nowym Parku Technik Militarnych - rozruch czołgów, pokazy jazdy pojazdami pancernymi a także możliwość zjazdów na Tyrolce. Można wybrać się na Śląsk korzystając z dobrych cen na przejazd Pendolino, jeden z niewielu kierunków, gdzie wciąż znajdziemy bilety po 49 zł. W klimacie ziół i miodów będziemy mogli się bawić w Skansenie Wsi Lubelskiej w Lublinie. Dodatkowo u wrót pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w Ludwinie, odbędzie się święto makaronu i chleba. Ludwin znany jest z tradycji młynarskich, makarony zaś od niedawna starają się również przebić na rynek warszawski. Smakami Azji będziemy mogli delektować się na Asian Food Festival Day&Night.


1. Odyseja historyczna, Zamek Ogrodzieniec - 2 dni wspaniałej historycznej zabawy, od czasów starożytnych do współczesności, wszystko w scenerii jednego z najpiękniejszych polskich zamków.


2. Festyn ziołowo- miodowy, Skansen Wsi Lubelskiej - start w niedzielę o 10:00, wiele przydatnych warsztatów o zastosowaniu ziół w medycynie, kosmetyce i kuchni. Wspaniała możliwość by przy okazji zwiedzić Lublin.


3. Dni Otwarte w Parku Techniki Wojskowej, Zabrze - 16 lipca w sobotę okazja by pojeździć pojazdami pancernymi a także poszaleć na tyrolce. Można wybrać się na Śląsk Pendolino w cenie 49 zł do Katowic.


4. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie - w niedzielę u wrót pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, doskonałe połączenie wypoczynku nad wodą z kameralną imprezą w znanym z pysznego chleba i makaronów Ludwinie


5. Dni Solca nad Wisłą 16-17 lipca - mogą nas zmotywować do odwiedzenia pięknych nadwiślańskich terenów Solca/Józefowa czy Basoni. Będzie o nich głośno przy okazji roku Wisły 2017.


6. Asian Food Festival Day&Night - nad Wisłą w sobotę i niedzielę będziemy mogli delektować się smakami Azji.


Zachęcamy do skorzystania z weekendowych propozycji. W ostatnim czasie dodaliśmy też kilka ciekawych propozycji w sekcji weekend nad wodą. Znajdziecie tam interesujące kąpieliska i miejsca do plażowania pod Warszawą, w okolicy a także nieco dalej.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 29.04.2016 10:55
GUIDES4ART - 1000 muzeów w 1 miejscu


Znaleźliśmy dla Was ciekawą aplikację guides4art. Jest to apka, która zawiera informacje o muzeach, godzinach ich otwarcia oraz przede wszystkim audioprzewodnik. Działa ona na smartfonach z androidem (wkródce także ios). Nadto jest wielojęzyczna, a więc skorzystać z niej mogą również cudzoziemcy. Wielką okazją na jej promocję będą zapewne Światowe Dni Młodzieży. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwą obsługę. Jeśli do tego dodamy, że aplikacja obsługuje już blisko 1000 muzeów, to naprawdę jest to rzecz warta przetestowania już w najbliższy majowy weekend. Zatem od tej pory nie musimy już brać broszur czy wypożyczać przewodników audio, gdyż naszym przewodnikiem będzie guides4art. Szczegóły na www.guides4art.pl


Aplikację możemy wypróbować już w najbliższą majówkę, wybierając się np. do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Oprócz stałej wystawy sztuki złotniczej w okresie majowego weekendu będzie tu miała miejsce bardzo interesująca wystawa czasowa, a mianowicie „Aby piękno służyło innym… Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich”. Dzięki tej wystawie poznamy jedną z najcenniejszych dwudziestowiecznych polskich kolekcji sztuki. Samego Kazimierza zachwalać nie trzeba - otoczony wąwozami, z piękną architekturą. Do tego położone na wzgórzach ruiny zamku i wieża obronna, z których rozciąga się urzekający widok na Wisłę. Nadto w weekend majowy, w położonym naprzeciwko, po drugiej stronie rzeki ruinach Zamku w Janowcu, odbędzie się bardzo ciekawa impreza. Już sam rejs promem przez Wisłę będzie nie lada frajdą dla dzieci, a w samym zamku atrakcji jeszcze więcej. Zaplanowana jest bowiem „Majówka z Kmicicem”. Zobaczymy m. in. obozowisko wojskowe z XVII w., inscenizację najazdu Szwedów na zamek oraz pojedynek Kmicica z panem Wołodyjowskim. A nadto wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, na przykład konkursy i kiermasz ludowy.


Wielojęzyczny audioprzewodnik w postaci aplikacji guides4art możemy też wypróbować w Muzeum Wsi Kieleckiej. My proponujemy udać się do jego oddziału w Tokarni, gdzie znajduje się Park Etnograficzny. Teren skansenu został podzielony tematycznie. I tak zwiedzić możemy m. in. Sektor Wyżynny z Młynami, Sektor Świętokrzyski, Sektor Lessowy czy Sektor Dworsko-Folwarczny. Warto udać się do Tokarni we wtorek 3 maja, gdyż odbędzie się wtedy Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych. Pokaz filmów odbędzie się w zabytkowym spichlerzu. W trakcie festiwalu m. in. fragment musicalu „Chłopi” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Gdyni, występ kabaretu KaŁaMaSz, czy warsztaty filmowe dla amatorów. Poza tym będzie można skosztować pysznych potraw regionalnych oraz wziąć udział w kiermaszu rękodzieła ludowego.


Wielkimi krokami zbliżają się do nas dwa majowe weekendy z nocami muzeów. 14 maja świętować będzie Mazowsze i Warszawa, duża część Polski zrobi to tydzień później. Będzie to bardzo dobra okazja by przetestować aplikacje guides4art. Wg nas jest niezwykle przydatna w naszych weekendowych wypadach z Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: aplikacje ciekawostki
Data publikacji: 22.05.2016 14:49
Rondo w Kołbieli - podpowiemy jak je ominąć / objechać

Rondo w Kołbieli to prawdziwa zmora wszystkich, którzy udają się w trasę do/z Lublina, Nałęczowa, Kazimierza czy Zamościa. Natężenie ruchu i czas oczekiwania w korkach można porównać do warszawskich klasyków czyli Marek i jeszcze do niedawna Janek. Postaramy się podpowiedzieć jak je skutecznie ominąć, tak by nie tracić cennego czasu a przede wszystkim nerwów, weekend wszak ma służyć do odpoczynku. Od strony Warszawy rondo w Kołbieli omijamy w następujący sposób: w miejscowości Ostrowik, na trasie krajowej S 17 skręcamy w prawo kierunek Jatne, kierujemy się prosto, na pierwszym większym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, po czym jedziemy prosto ok 2-3 km i dojeżdżamy do trasy Kołbiel - Celestynów, gdzie skręcamy w lewo i kierując się cały czas prosto dojeżdżamy do ronda w Kołbieli po prawej stronie drogi Warszawa - Lublin. Uwaga, przy wielkim natężeniu ruchu również ten fragment może być nieco przykorkowany, choć nie jest to zwykle więcej niż 10-15 min oczekiwania, co bardziej niecierpliwych może irytować. Istnieje opcja rozbudowana (na 1 zdjęciu oznaczona kolorem czerwonym), ta wersja objazdu zawiera jednak ok 1-1.5 km fragment drogi leśnej dla osób dbających o samochody lub z niskimi zawieszeniem może być nieodpowiedni. W tym wariancie po skręcie w trasę Kołbiel Celestynów jedziemy prosto do 1 skrzyżowania, gdzie skręcamy w kierunku Skorupy, jedziemy cały czas prosto na pierwszym skrzyżowaniu w Skorupach skręcamy w prawo i dalej cały czas prosto. Za zabudowaniami zaczyna się fragment leśnej drogi, doprowadzi nas ona do asfaltu, gdzie skręcimy w lewo i za ok 300-400 m dojedziemy do trasy Mińsk -Góra Kalwaria. Skręcamy w lewo w kierunku Kołbiel,i do której możemy teraz dojechać od innej, mniej uciążliwej strony. Uwaga ten fragment szczególnie w piątki ze względu na ruch tirów, również potrafi się korkować, dlatego by uniknąć korka w tym miejscu po ok 500 m należy skręcić w prawo kierunek Chrosna i dalej kierować się wzdłuż/równolegle do trasy S17 na Kąty, Chrząszczówkę, Lubice gdzie przejeżdżamy przez niestrzeżony, jednotorowy przejazd kolejowy i wjeżdżamy na trasę S 17.


W kierunku odwrotnym (zdjęcie powyżej) zaczynamy nasz objazd właśnie w Lubicach, miejscu charakterystycznym, gdyż jest to skręt w lewo przed wiaduktem biegnącym nad torami kolejowymi, dalej jedziemy prosto, dojeżdżamy do Chrząszczowki, gdzie skręcamy w lewo. Uwaga, jeżeli jedziemy z nawigacją, w tym miejscu nawigacja będzie namawiała nas do skrętu w prawo i powrotu do drogi krajowej, ignorujemy to, gdyż w innym przypadku znajdziemy się ponownie w korku(to miejsce oznaczone jest na zdjęciu powyżej kolorem czerwonym). Po skręcie w lewo jedziemy ok 200-300 m i skręcamy w prawo przed stojąca na środku drogi kapliczką, dalej cały czas prosto. Dojeżdżamy do Chrosnej, gdzie możemy włączyć się w drogę Góra Kalwaria - Mińsk, w zależności od preferencji i miejsca zamieszania w Warszawie. Skręcamy w kierunku Góry Kalwarii w lewo lub w prawo do ronda w Kołbieli, zwykle w niedzielne wieczory ze względu na mniejszy ruch tirów od tej strony, nie jest ono zakorkowane. Wjeżdżając na rondo możemy podziwiać po prawej stronie wielokilometrowy korek pojazdów na trasie z kierunku Lublina.


Uwaga, ze względu na fakt, iż objazd ten jest zwany nieformalną obwodnicą Kołbieli, często można spotkać tutaj patrole policyjne, zalecamy ostrożną jazdę, mając na uwadzę także bezpieczeństwo mieszkańców, których życie wróci do normy dopiero gdy powstanie prawdziwa obwodnica. Jak zawsze w trasie polecamy aplikacje Yanosik i dodanie do znajomych użytkownika zwawnaweekendpl.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.06.2016 9:38
Weekend 2-3 lipca pod Warszawą okolice i nie tylko

Pierwszy wakacyjny weekend przebiegnie pod znakiem rekonstrukcji historycznych, które odbędą się na Zamku Czersk i w nieodległym Uniejowie. Dla szukających wytchnienia nad wodą w okolicach Warszawy, możemy polecić imprezę w Broku. Dni tego miasta i Puszczy Białej wraz ze spływem kajakowym w sobotę o 11:00. Po raz kolejny otworzy się też parowozownia Skierniewice, idealna po drodze do Uniejowa lub na Święto Zalewajki w Buczku pod Brzezinami. Fani regionalnych przysmaków znajdą tam wszystko czego potrzebują, będzie m.in. pieczenie byka i smaczne nalewki. Ruszają także niedzielne, wakacyjne spacery historyczne po Płocku. 3 lipca o 12:00 pierwszy raz wyruszymy na trasę. Wszystko o miodzie a do tego możliwość zakupów, podczas tradycyjnego miodobrania w Skansenie w Sierpcu. Lotnicze atrakcje czekają na nas w Piotrkowie Trybunalskim, bezpłatna impreza Fly Fest.

1. Szwedzi na Zamku Czersk - dwudniowy piknik historyczny - w sobotę i niedzielę rozpoczynamy o 12:00. Pierwszego dnia bitwa o zamek, w niedzielę zaś turniej łuczniczy.

2. Turniej rycerski w Uniejowie 2-3 lipca - okolice zamku zmienią się w średniowieczną osadę. Gospodarze turnieju należą do elity rekonstruktorów historycznych, szykuje się więc udana impreza. Idealne do połączenia z pobytem w termach.

3. Płock - niedzielne spacery z przewodnikiem - ruszają tradycyjne niedzielne, historyczne spacery po Płocku, zaczynamy w niedzielę o 12:00. Bezpłatnie i bez limitu miejsc :). Dobry powód by wybrać się do Płocka.

4. Święto Zalewajki w Buczku - w niedzielę 3 lipca. Okazja by spróbować lokalnych przysmaków a przy okazji zobaczyć pieczenie byka w całości. Polecamy do powiązania ze zwiedzaniem parowozowni Skierniewice lub/i wycieczką koleją rogowską.

5. Parowozownia Skierniewice - kolejne dni otwarte w Parowozowni Skierniewice, warto skorzystać, jeżeli do tej pory nie byliśmy w tym niezwykłym miejscu.

6. Dni Broku nad Bugiem - spływ Bugiem w sobotę o 11:00. Sporo koncertów, choć głównie w klimacie Disco Polo - wszak Podlasie jest stolicą tej muzyki. Dobry powód by poznać plażę nad Bugiem w Broku.

7. Fly Fest akrobacje i wystawy samolotów w Piotrkowie - impreza z ambicjami, dodatkowo bezpłatny wstęp. Niewątpliwie atrakcja dla fanów lotnictwa. Organizatorzy chcą też w sposób szczególny zadbać o najmłodsze dzieci.

8. Miodobranie w Skansenie Sierpc - kto jeszcze nie był w Sierpcu, może wykorzystać tę imprezę by wybrać się do tego ciekawego miejsca. Wypad można połączyć z wycieczką do Płocka, lub zostać w Skansenie na noc. Dość często tutejszy nowo wybudowany hotel kusi atrakcyjnymi promocjami.


Pierwszy wakacyjny weekend zapowiada się interesująco. Na pewno wybierzemy się pod Warszawę do Czerska, kusi nas też święto Zalewajki w Buczku, mamy zaproszenie na spływ kajakowy Liwcem. Wybór nie jest łatwy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.04.2016 9:52
Spacerem - Wille Konstancina

Proponujemy weekendowy spacer śladem przepięknych willi przedwojennego Konstancina. To powstałe przed końcem XIX w letnisko, zawdzięcza swoją nazwę matce fundatora hr Skórzewskiego - Konstancji. Zaledwie dwadzieścia kilometrów od Warszawy wciąż możemy podziwiać piękną architekturę. Dodatkowo mamy sposobność odetchnąć w tężni. Szczególnie zalecane jest to dzieciom i osobom starszym mającym problemy z układem oddechowym. Od niedawna w sercu parku mamy też nowe SPA , gdzie możemy się doskonale zrelaksować.


Jeżeli z Warszawy jedziemy autem, wycieczkę proponujemy rozpocząć od obejrzenia willi Greczynka, a w zasadzie tego co z niej zostało. Jej znakiem rozpoznawczym wciąż jest jednak czteropiętrowa wieża. Znajdująca się na ulicy Środkowej 22, była niegdyś jedną ze wspanialszych rezydencji Konstancina. Dziś, ogólnie dostępna, narażona jest na ciągłe dewastacje.


Kolejnym miejscem, w które się udamy są okolice tężni. Idąc ulicą Kraszewskiego znajdziemy po prawej stronie zarośnięty kompleks dawnej willi Jezioranka. Okres wczesnej wiosny jest idealny na obejrzenie tych obiektów, później roślinność skutecznie to uniemożliwi. Sama willa znajduje się na lekkim wzniesieniu, wyróżnia ją wieża i dwa ganki, z których nie zostało jednak wiele.


Wracamy na ulicę Kraszewskiego. Idąc w stronę szpitala, po lewej stronie znajdziemy willę Irenę, pensjonat który gościł wielu artystów. Tutaj przebywał m.in. Tadeusz Gajcy.


Ruszamy dalej, gdzie na rogu ulicy Szpitalnej i Granicznej znajdziemy jeden z najbardziej charakterystycznych budynków tego typu, Willę ze Sklepem na Rogu. Od strony ogrodu zainteresuje nas ciekawa drewniana architektura balkonów a także stojąca wciąż wieża. Teren jest nieogrodzony i można go zwiedzać. Jako, że do niedawna w części willi mieścił się sklep jest ona w relatywnie dobrym stanie, należy jednak zachować ostrożność.


Możemy wrócić w okolice parku ulicą Graniczną spoglądając jeszcze raz z jej perspektywy na willę Jezioranka. Kolejnym dużym skupiskiem ciekawych budynków z tego okresu, są okolice ulic Żeromskiego/ Matejki i Sobieskiego.


Tutaj, na ulicy Sobieskiego 19 znajdziemy kolejny charakterystyczny i jeden z ładniejszych budynków tego miasta, willę Zameczek. Jak wskazuje sama nazwa willa miała swą konstrukcją nawiązywać do Zamku. Wciąż pięknie prezentuje się jej wieża. Willa po wykwaterowaniu ostatnich mieszkańców została przejęta przez miasto i oczekuje na nowych właścicieli. Po przeciwnej stronie znajdziemy bardziej klasycystyczną bryłę willi-pensjonatu Zorza, która przez dość długi czas była siedzibą domu dziecka. Warto przejść nieco dalej tą ulicą, znajdziemy tu jeszcze ciekawe budynki Willi "Quo Vadis" i Gryf, pod numerami odpowiednio 9 i 13.


Na nieodległej ulicy Żeromskiego znajdziemy zaś zdewastowaną willę Zbyszek, willę Annę i willę Helenę. Oprócz wspomnianych, cały szereg budynków w tym rejonie został przejęty przez prywatnych właścicieli i w ten sposób dano im nowe życie. Dziś intensywne prace toczą się też przy jednym z reprezentacyjnych pensjonatów usytuowanym na ulicy Matejki , pensjonacie Biruta.


Spacer śladami tych pięknych willi może być ciekawą formą spędzenia weekendu z dala od zgiełku Warszawy, tak jak niegdyś ich pierwsi właściciele uciekali z miasta, my możemy zrobić podobnie już w najbliższy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon