czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

6 czerwca rusza Park Rozrywki Julinek - lody dla dzieci bez limitu :)


Data publikacji: 06.04.2016 9:39
Z Warszawy na Weekend: Termy Uniejów

Termy Uniejów to nowoczesny kompleks basenów, łaźni, saun i licznych atrakcji mających charakter zarówno rozrywkowy jak i leczniczy. Oddalony jest zaledwie o 170 kilometrów od Warszawy (1 godz 45 minut jazdy autostradą A2). Doskonała baza noclegowa sprawia, iż jest to idealne miejsce na weekendowy wypad z Warszawy.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Strefa saun (basen lodowy, basen solankowy, sauna, łaźnie, komora śnieżna i inne)
  • Strefa kąpielowa zewnętrzna (baseny pływackie i uzdrowiskowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, wyspa z jakuzzi i inne)
  • Strefa kąpielowa wewnętrzna (basen rekreacyjny dziecięcy, basen solankowo – uzdrowiskowy, tężnie solankowe)

Kompleks posiada szeroką bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie:

Hotele wraz ze SPA, pokoje gościnne na terenie Term, pokoje w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Właściwości lecznicze:

Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie:

reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.04.2016 8:13
Na weekend 23/24 IV - ciekawe propozycje

W najbliższy weekend w okolicach Warszawy odbędzie się kilka ciekawych imprez. Głównie w temacie militarno-historycznym, ale nie tylko. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się nad Liwiec. Ponownie w drogę ruszy piaseczyńska kolejka wąskotorowa, a Julinek i Kuligów będą nas kusić swoimi nowymi atrakcjami.


1. Modlin zapółdarmo - kolejna odsłona tej interesującej inicjatywy pozwoli na zwiedzenie twierdzy gratis a dodatkowo skorzystanie ze specjalnych ofert partnerów akcji. O nowych questach przeczytacie tutaj, o samodzielnym zwiedzaniu twierdzy zaś tu.


2. Jak książę Mieszko chrzest przyjmował - inscenizacja historyczna w sobotę o 19.30 w Górze Kalwarii, ma być lekkim językiem i "wesoło", z udziałem rekonstruktorów związanych z zamkiem Czersk.


3. VI Jarmark Okuniewski - w sobotę 23 kwietnia, od 15.30 inscenizacja historyczna w ruinach pałacu Łubieńskich, po czym pokaz władania bronią białą. Lansjerzy Nadwiślańscy zapewnią niezapomnianą zabawę, idealne dla dzieci szkolnych.


4. Dzień Ziemi z wąskotorówką piaseczyńską - kolejka na trasę wyruszy w niedzielę o 11h. Przewidziano piknik z ogniskiem i zabawę w miasteczku westernowym w Runowie. Dzieci uwielbiają to miejsce.


5. Arboretum Brzeziny - witamy wiosnę w otoczeniu kwiatów i krzewów. Piękne miejsce warte poznania, możliwość zakupu sadzonek do własnych ogrodów. W planach też zwiedzanie muzeum lasu i możliwość odwiedzenia Dinoparku w Kołacinku.


6. Piwny Płock - kogo kusi historia złocistego napoju może udać się wraz z Duces Mazovie piwnym szlakiem po tym pięknym mieście.


7. Rusza sezon kajakowy na Liwcu - bezpłatny spływ kajakowy z przystanliwiec.pl , wspólnie sprzątamy Liwiec. Ruszamy w niedzielę o 9.30.


8. Ruszył Julinek - w miniony weekend park rozrywki w Julinku zainaugurował nowy sezon. W tym tygodniu dodane zostaną jeszcze dmuchańce, wkrótce również dodatkowa trasa dla najmłodszych dzieci w parku linowym. Dzieci kochają to miejsce.


9. Zapraszamy do Skansenu w Kuligowie - jeszcze tylko w kilka najbliższych weekendów będzie można oglądać ekspozycję poświęconą wojnie 1920 i oddziałowi Huzarów Śmierci, skorzystajmy z tej możliwości.


Warto wybrać którąś z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.11.2016 12:48
Weekend 19-20 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nie zwalniamy tempa, najbliższy weekend przyniesie znowu szereg ciekawych propozycji. Możemy wybrać się na Święto Młodego Wina do Sandomierza, kusi też specjalne wieczorne zwiedzanie Hydropolis we Wrocławiu. W Warszawie i okolicach zaś duży wybór interesujących wydarzeń. W Nadarzynie wystawa Warsaw Moto Show, Służewski Dom Kultury zaprasza na 4 urodziny Stowarzyszenia Miłośników Klocków Lego, natomiast w sobotę rusza Kosmiczna Wystawa Gateway to Space w Muzeum Nauki na Mińskiej. Jak jesteśmy już po drugiej stronie Wisły to może zainteresuje nas wykład ,,Praski półświatek i jego zwyczaje'' w piątek w Grochowskim Centrum Kultury. Sezon nad Wisłą się nie kończy, klub Rejs zaprasza w sobotę na inaugurację sezonu zimowego. Start o 12.00.


1. Święto Młodego Wina Sandomierz - kolejna okazja by odwiedzić to przepiękne miasto, przy okazji poznać mający się coraz lepiej okoliczny biznes winiarski. Doskonały pomysł na przedłużenie sezonu turystycznego.


2. Nocne zwiedzanie Hydropolis Wrocław - jedna z najnowszych super atrakcji we Wrocławiu, tym razem unikalna możliwość nocnego zwiedzania. Organizuje Vip Travel Wrocław - zgłoszenia tylko dzisiaj do końca dnia. Kolejna szansa zapewne już w grudniu.


3. Zbudujmy to razem z klocków Lego - Stowarzyszenie miłośników klocków lego ze Służewia zaprasza na wspólną zabawę w sobotę od 9.00 do 18.00 i w niedzielę od 9.00 do 16.00. Spotykamy się w Służewskim Domu Kultury.


4. Moto Show Nadarzyn - kolejna edycja motoryzacyjnego show wystartuje już w piątek 18 listopada. Doskonały dojazd z Warszawy i przednia zabawa dla fanów motoryzacji. W drodze na/z Show można też zahaczyć o Galerię Figur Stalowych i obejrzeć wiernie odtworzone stalowe modele sportowych samochodów.


5. Gateway to Space - kosmiczna wystawa - otwarcie w sobotę o 10.00 - historia kosmicznych podróży od ich początku do dnia dzisiejszego. Muzeum Nauki na Mińskiej zaprasza.


6. Do lata - otwarcie sezonu zimowego nad Wisłą - klub Rejs - przedłużamy sezon nad Wisłą. Na miłośników rzeki i jej okolic czeka sporo atrakcji. Start o 12.00 w sobotę.


7. Otwarty trening z Dragonami Fredry - w Kobyłce w sobotę o 12.00 możemy spróbować swoich sił w treningu z Dragonami. Może załapiemy bakcyla rekonstrukcji historycznej.


8. Praski półświatek i jego zwyczaje - ciekawy wykład w Centrum Promocji Kultury na Grochowie, już w piątek o 18.00.


9. Turniej łuczniczy na ścieżce łuczniczej 3D - Fort Blizne. Kto nie skorzystał z okazji zaznajomienia się z łukiem podczas urodzin Wiślanej Ścieżki Łuczniczej, może to nadrobić w niedzielę. Organizatorzy zapraszają zarówno amatorów jak i tych bardziej zaawansowanych w sztuce łuczniczej.


Oprócz wymienionych, cały czas możemy korzystać z interesujących opcji jakimi są Listopad Darmowych Rezydencji Królewskich, Ogród Światła w Wilanowie i Żeglarska Akademia na Wiśle - w każdy weekend do końca listopada. Wybierajmy więc i ruszajmy z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
Data publikacji: 22.11.2016 9:09
Weekend 26-27 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami ostatni weekend listopada, jest nadzieja iż piękna jesienna pogoda zostanie z nami jeszcze kilka dni. Rusza sezon Jarmarków Bożonarodzeniowych, w tym tygodniu startuje ten najbardziej rozpoznawalny w Krakowie, działa już jego odpowiednik we Wrocławiu. Korzystajmy z opcji taniej podróży weekendowej do Krakowa pociągiem Dragon zaś do Wrocławia samolotem Ryan Air. W najbliższy weekend także dzień Kolejarza, w sobotę zwiedzimy gratis Parowozownie Skierniewice możemy też wybrać się na wycieczkę parowozem z Gniezna, więcej kolejowych atrakcji czekać na nas będzie jednak w 1 weekend grudnia.

W czwartek ruszają w Warszawie targi turystyczne TT Warsaw - warto zapoznać się z ich ofertą, jeszcze do jutra możemy się zarejestrować i otrzymać wejściówkę gratis. Z innych ciekawych imprez warto wymienić Targi Piw Rzemieślniczych w Lublinie czy ciekawe warsztaty Lalki Motamy w Łowiczu, będzie też kiermasz rękodzieła w Pionkach. W piątek Black Friday - okazje do tanich zakupów biletów lotniczych - zobaczymy czym tym razem zaskoczą nas przewoźnicy.1. Jarmarki Bożonarodzeniowe - w tym tygodniu startuje Kraków, działa już Wrocław a w kolejnym tygodniu weekendowe Jarmarki w Zamościu i Płocku.


2. Targi Turystyczne TT Warsaw - oferta polskich i zagranicznych regionów, krajem partnerskim Rumunia, od nie dawna mamy już możliwość polecieć tam tanio Wizz Air.


3. Dzień Kolejarza - gro imprez będzie połączonych z Mikołajkami(1 weekend grudnia), w najbliższy weekend zaś darmowe zwiedzanie z przewodnikiem niesamowitej Parowozowni Skierniewice będzie też możliwość podróży parowozami z Gniezna,warto przyjrzeć się ofercie Turkol na pierwszy grudniowy weekend.


4. Lalki Motamy strachy wypędzamy w Łowiczu - w niedziele warsztaty dla całej rodziny, dwie edycje o 11 i 13 na Starym Rynku w Łowiczu.


5. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła Pionki - w niedziele od 10 do 17 możliwość zapoznania się z ofertą lokalnych twórców w Centrum Aktywności Lokalnej.


6. Lubelskie Targi Piw - Targi Lublin będą gościły najlepsze browary rzemieślnicze z całej Polski, dobry powód by wybrać się do Lublina lub wpaść tu przy okazji odwiedzin Kazimierza czy Nałęczowa.


7. IV Festiwal Pieśni Radosnej - w Gnieździe Piratów w Warszawie, będziemy wspominać klimat gór i leczyć tęsknotę za nimi.


8. Darmowe Rezydencje Królewskie - ostatni weekend by skorzystać, dodatkowo na Zamku Królewskim specjalne prezentacje Królewska Kolekcja zegarków, i Królewska Kolekcja ukryta w szafie.


Warto skorzystać z ostatniego tchnienia jesieni by wybrać się w najbliższy weekend poza Warszawę.Foto:W. Majka - źródło UM w Krakowie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki targiturystyczne
Data publikacji: 28.11.2016 14:05
Weekend 3-4 grudnia pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend znów sporo atrakcji, wśród nich jarmarki w Płocku i Zamościu. Będzie kilka imprez mikołajkowych, m.in. wąskotorówka Sochaczew pojedzie w trasę mikołajkową. W samej Warszawie zamknięcie sezonu na Wiśle, Barbórka Wiślana i spotkanie z Flisakami w porcie Czerniakowskim. Kto zaś jest fanem historii nie może odpuścić defilady historycznej w niedzielę, w sobotę na Zamku Czersk chyba ostatnia historyczna rekonstrukcja AD 2016. Powoli rozkręcają się zimowe atrakcje - Hotel Holiday Inn otwiera sezon na lodowisku, zaprasza też na curling. W Farmie Iluzji ruszyła zaś wioska Świętego Mikołaja.


1. Jarmarki Bożonarodzeniowe Płock Zamość Łódź - tym razem kusić nas będą Płock i Zamość, obydwa miasta niewątpliwie warte odwiedzin a jarmarkowa sceneria tylko dodaje im atrakcyjności. Trwają jarmarki w innych miastach, warto pomyśleć o wyprawie do Krakowa, wciąż jeszcze tanio bo za 26 zł w taryfie rodzinnej, pojedziemy tam pociągiem Dragon.


2. Market Świąteczny Kinoteka PKiN - w sobotę o 11.00 startuje świąteczny market w samej Warszawie.


3. Defilada 100-lecie wkroczenia Legionów do Warszawy - w niedzielę o 13.00. Szykuje się ciekawa prezentacja, do stolicy zjeżdżają najaktywniejsi z rekonstruktorów.


4. Rekonstrukcja wojny z Zakonem Krzyżackim z 1521 r. Zamek Czersk - w zimowej scenerii - ostatnia tegoroczna rekonstrukcja, bawić się będziemy zarówno w sobotę jak i niedzielę.


5. Ściepa i Wiślana Barbórka - dwie imprezy kończące sezon żeglugowy na Wiśle. W sobotę w Porcie Czerniakowskim przeniesienie łodzi na zimowanie i spotkanie z flisakami. W niedzielę Barbórka, w planie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem.


6. Mikołajkowy kurs kolejki Sochaczew i darmowe zwiedzanie Muzeum - w sobotę 3 grudnia zaplanowano specjalny kurs. W planach jest wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym spotkanie z ich ulubionym Świętym. Po 15.00 wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Warto, bo kolekcja pojazdów jest naprawdę imponująca.


7. Otwarcie sezonu zima Holiday Inn Józefów- jeden z najbardziej zaangażowanych w przyciągniecie weekendowych klientów hoteli pod Warszawą otwiera sezon zimowy. Lodowisko i nowość tego sezonu curling, startujemy 3 grudnia.


8. Ruszają spacery na Spotkanie Św. Mikołaja w Białymstoku - gdybyśmy planowali weekend na Podlasiu pamiętajmy, że w niedzielę o 14.00 ruszamy tropić Świętego Mikołaja. Bezpłatne spacery organizuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.


9. Ruszyła też Mikołajkowa Farma Iluzji -w ostatni weekend ruszyła niezwykła atrakcja na Farmie Iluzji, spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie możliwe w każdy kolejny weekend.


Oferta na pierwszy weekend grudnia prezentuje się naprawdę bogato. Tymczasem czekamy na mocniejszy śnieg. Atrakcje zimowe i mikołajkowo-jarmarkowe w Warszawie i poza nią będą w najbliższe weekendy bezsprzecznie na pierwszym planie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend jarmarki
Data publikacji: 05.12.2016 13:55
Weekend 10-11 grudnia Warszawa okolice i nie tylko :)

Coraz mocniej wchodzimy w okres Świąteczny, kolejne kameralne Jarmarki przed nami, startuje Fabryka Świętego Mikołaja w Żyrardowie, po drodze możemy odwiedzić Pruszków gdzie również odbędzie się podobna impreza pod hasłem Jarmark Wczesnośredniowieczny. 11 grudnia wreszcie otwiera się ultra nowoczesna Stacja Kolejowa w Łodzi Nowa Łódź Fabryczna dla fanów kolei to prawdziwa gratka, będzie też łatwiej dojechać do tego miasta na weekend. My już w najbliższy ruszamy do Se-ma-fora. Także 11 o 11 wypatrywać będziemy Mikołaja w Julinku, specjalna impreza dla gości indywidualnych potrwa do popołudnia.


1. Fabryka Świętego Mikołaja Żyrardów - startujemy o 14 , idealna okazja by odwiedzić uroczy Żyrardów a przy tym sprawić frajdę najmłodszym, Muzeum Lniarstwa zmieni się w Fabrykę Świętego Mikołaja, tego ostatniego spotkamy tu o każdej pełnej godzinie.


2. 150 lat komunikacji tramwajowej w Warszawie - parada wagonów ruszy w niedziele o 12 z placu Narutowicza, później dzień otwarty w Zakładzie Napraw Tramwajowych na Młynarskiej. Dzieci będą zachwycone.


3. Otwarcie Dworca Kolejowego Łódź Fabryczna w niedziele 11 grudnia, dla fanów kolei i dzieci to nie lada gratka, będzie sporo atrakcji od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jej pociągami można też dojechać w weekend do/ z Warszawy.


4. Mikołaj w Julinku - Mikołajkowa impreza otwarta dla klientów indywidualnych w niedziele 11 o 11. Park Rozrywki Julinek wraz ze szkołą cyrkową to miejsce nie zwykle przyjazne dla dzieci, warto powitać tu ich ulubionego Świętego.


5. Jarmark w Kazimierzu Dolnym - jedno z ulubionych weekendowych miejsc warszawiaków w najbliższy weekend w specjalnej Bożonarodzeniowej kreacji. Nie zapomnijmy wpaść do klimatycznej Klubojatki i spróbować piw z Browaru Zakładowego.


6. Mini Jarmark Wczesnośredniowieczny w Pruszkowie - jeżeli preferujemy krótkie wycieczki możemy udać się do Pruszkowa, tutaj czeka na nas ciekawe kameralne Muzeum Hutnictwa Starożytnego organizator imprezy i oryginalna Galeria Figur Stalowych.


7. Kolei na Kowno - rusza wycieczka Podlaskiego PTTK z Białegostoku, promujące najbardziej litewskie z litewskich miast, warto zapoznać się z tą ofertą może skorzystamy z niej w przyszłości, samo Kowno można też doskonale powiązać z wycieczką do Wilna, trwa promocja LOT w ramach której bilety do stolicy Litwy kupimy za 209 zł.


8. 11 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy przy Muzeum Etnograficznym - ozdoby i regionalne przysmaki z całej Polski do nabycia na licznych stoiskach, które będą nas kusić już w najbliższą niedziele.


9. I międzynarodowa wystawa psów rasowych w Lublinie - targi Lublin ruszają z kolejną imprezą - dla fanów czworonogów może to być ciekawy powód do wybrania się na weekend do Koziego Grodu.


Warto korzystać z przed Świątecznej magii i wybrać się poza Warszawę także w najbliższy weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.03.2017 9:05
Weekend 1-2 kwietnia pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Pierwszy weekend kwietnia minie pod znakiem weekendu za pół ceny, najciekawsze propozycje opisaliśmy na portalu. Poza wspomnianymi będzie wiele innych, zarówno w samej stolicy jak i jej okolicach. Po raz drugi odbędzie się ciekawa rekonstrukcja w Dębe Wielkie, w Kampinoskim Parku Narodowym dzień sów, w Twierdzy Modlin niecodzienną wycieczkę poprowadzi dobry duch twierdzy Pani Ela. Mamy też Święto Kwiatów na Mysiej. Dodatkowo, możemy obejrzeć otwockie świdermajery w ramach wycieczki/spaceru z najlepszymi znawcami Otwocka i okolicy. Do tego trzeba dodać busowanie z Adventure Warsaw. 1 kwietnia rusza też Skansen Wikingów i Słowian na Wolinie, dolecimy tam tanim rejsem Ryan Air.


1. Święto Kwiatów na Mysiej - Mysia 3 będzie gościć nową kwiatową inicjatywę, kilka ciekawych warsztatów m.in." kwiaty a smog" - warto.


2. Dębe Wielkie rekonstrukcja bitwy z Powstania Listopadowego - po raz drugi rekonstruktorzy stawią się pod Warszawą, doskonale prezentują się członkowie Stowarzyszenia Artylerii dawnej Arsenał - start w sobotę o 14.00.


3. Dzień Sów w KPN i Poleski Park Narodowy - w sobotę 1 kwietnia od 15.00, wprawdzie KPN informuje o braku miejsc lecz wciąż jest szansa na 2 turę. Na sam spacer powinniśmy jednak dostać się bez kłopotów. Gdybyśmy planowali dłuższy weekend na Polesiu to także w PPN możemy uczestniczyć w dniu Sów w piątek 31 marca.


4. Świdermajer wycieczka autokarowa - po Otwocku oprowadzi nas wybitny znawca tematu drewnianej architektury Paweł Ajdacki - koszt wycieczki 75zł organizuje Arktour.


5. Twierdza Modlin wraz ze zwiedzaniem Koszar- w najbliższy weekend wycieczkę ma poprowadzić dobry duch twierdzy Pani Ela.


6. Bus(z)owanie po Warszawie - 2 kwietnia rusza nowy projekt Adventure Warsaw zwiedzanie Warszawy w autobusach z epoki, pierwsza edycja lata 40-50 - odbudowa stolicy. 2 opcje godzinowe 16.00 i 18.00.


7. Centrum Słowian i Wikingów Wolin - rusza w nowy sezon, otwarcie 1 kwietnia a w długi weekend majowy archeologiczna majówka. Od tego sezonu wybrać się do Wolina będzie łatwiej, do Szczecina zaczął bowiem latać Ryan Air.


8. Wolo weekend w Dworku nad Wkrą - można wyruszyć na "darmowy" weekend nad Wkrę - odpłacamy się pracą ... - warto bo miejsce niezwykłe.


9. Wielkanocny targ w Muzeum Etnograficznym - w niedzielę od 10.00 w Muzeum i okolicach można się będzie zaopatrzyć w regionalne przysmaki i ozdoby.


Kolejny weekend to jeszcze więcej atrakcyjnych propozycji. Jeżeli nie skusi nas któraś z propozycji weekend za pół ceny, zachęcamy by rozważyć jedną z powyższych. My polecimy do Szczecina z Ryan Airem by weekend spędzić nad polskim morzem i w Centrum Słowian i Wikingów :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 17.12.2016 11:34
Weekend 17-18 grudnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Ostatni przed świąteczny weekend, wszyscy myślą raczej o prezentach, porządkach i przygotowaniach do odwiedzin rodziny. Oferta turystyczna nie jest więc bardzo bogata, można jednak wciąż znaleźć coś dla siebie i wyruszyć z Warszawy :)

1. Ruszyły stacje narciarskie - z tych najbliższych Warszawie już od 14 XII czynna jest stacja Kazimierz, w weekend na Roztoczu ruszy Jacnia, podobnie stacje w Świętokrzyskim Krajno i Szwajcaria Bałtowska. W najbliższy weekend nie powinno być tam tłoku.


2. Jarmark Produktów Regionalnych - od 15 XII w Bluecity, kto preferuje bezpośrednie zakupy może wybierać w bogatej ofercie regionalnych smaków, wciąż jeszcze zdążymy wiele z nich zamówić on-line.


3. Wystawa Wikingowie w Rekonstrukcji - W Ciechanowie odział Muzeum na ul. Warszawskiej, już od niedzieli 18 grudnia. Jest to też historia tutejszej grupy rekonstrukcyjnej, z dużą szansą na piękny dalszy rozwój oferty turystycznej w mieście Ciechana.


4. Otwock -Etnografia dla najmłodszych - Świąteczne Baśnie i Historie - w Muzeum Ziemi Otwockiej - w sobotę od 11. Później możemy skoczyć na łyżwy, na nowo otwartym otwarty lodowisku przy Holiday Inn w Józefowie.


5. Nałęczów - Bożonarodzeniowy Kiermasz Produktu Lokalnego w niedziele od 10 - można wpaść po szaleństwach na stoku pod Kazimierzem.


6. Wkra Zimą - Kajaki Dylewski - kontynuują zimowy spływ Wkrą - w sobotę na odcinku Sochocin -Płaciszewo - start o 10.00.


7. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - tym razem prezentacja - Gdy litera była dźwiękiem - w sobotę o 16. Dla fanów starożytności.


Każdy z nas znajdzie coś dla siebie nawet w ten specyficzny naznaczony krzątaniną weekend. Warto wybrać się za Warszawę by naładować akumulatory przed Świętami :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
Data publikacji: 03.01.2017 19:04
Weekend 6-8 stycznia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Długi weekend styczniowy zapowiada się mroźnie, szykuje nam się nawet minus kilkanaście stopni w nocy. Nie skłania to do dalekich eskapad. Możemy jednak pokusić się o odwiedzenie ciekawych miejsc niedaleko lub w samej stolicy. Trwa Zimowa Otwarta Ząbkowska. 7 stycznia możemy zwiedzić tajemniczy obiekt Alfa, odbywają się wesołe spacery po Łazienkach. Choć w najbliższy weekend na te ostatnie brak jest miejsc, to zaraz po weekendzie we wtorek i środę możemy udać się na spacer bez rezerwacji, start o godz 19.00. Morsy nie zwalniają tempa, grupa Kriofaza z Pruszkowa tradycyjnie zaprasza na morsowanie w sobotę i niedzielę. W niedzielę nad Wisłą - wiślany toast, szczególna okazja by dobrze rozpocząć Rok Rzeki Wisły 2017. Kuszą też narciarskie stacje położone w odległości ok 2 godzin jazdy, w Świętokrzyskim mamy Krajno, Niestachów i Szwajcaria Bałtowska.


1. Otwarta Ząbkowska - trwa zabawa na Pradze, w długi styczniowy weekend przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warsztaty lepienia z gliny, wspólne gotowanie, otwarte galerie i koncerty.


2. Obiekt Alfa - najbliższy termin grupowego zwiedzania to 7 stycznia, dobre przetarcie przed Nocą Fortyfikacji, podczas której to miejsce zagra jedną z głównych ról.


3. Morsowanie z Kriofazą - Morsy wpadły już w swój rytm, w Pruszkowie spotykają się regularnie w każdą sobotę i niedzielę. Po drugiej stronie Wisły można spróbować swoich sił na Glinkach w Zielonce wraz z Morsami Zielonka.


4. Wesoły Nocny Spacer po Łazienkach - jeden z weekendowych hitów, rezerwować należy z odpowiednim wyprzedzeniem. W kolejnym tygodniu będzie jednak szansa by udać się na spacer bez rezerwacji. Otwarte spacery we wtorek i środę.


5. Wiślany Toast - środowisko wiślane zbierze się w niedzielę na Cyplu Czerniakowskim, Nowy Rok to dla nich rok szczególny, rusza Rok Rzeki Wisły.


6. Zima wraca a wraz z nią możliwość krótkich wypadów na narty - stoki w świętokrzyskim Krajno, Niestachów i Szwajcaria Bałtowska, na Lubelszczyźnie Stacja Kazimierz i Parchatka czekają na turystów, nieco dłuższa jest droga do Jacni ale tam za to czeka też piękny Zamość.


7.Łucznicza Siekierezada w forcie Blizne - w sobotę rusza 3 etapowa gra terenowa, raczej dla zawodowców niż amatorów, ale jest to dodatkowa okazja by spróbować łucznictwa w zimowej scenerii kontaktując się z 3D Archery Path.


Kolejne weekendy będą zwiększały dawkę weekendowych atrakcji. Zbliżają się zimowe rekonstrukcje. Już 21 stycznia pierwsza edycja Nocy Fortyfikacji. Wraca zima, tym piękniej będą wyglądały warszawskie iluminacje. Kto nie był, musi koniecznie zaliczyć mappingi w Wilanowie. Przed nami kolejny ciekawy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
Data publikacji: 18.04.2016 21:03
Park Rozrywki Julinek zaprasza! startujemy 16 kwietnia

Nie ma w Polsce miejsca bardziej kojarzonego z cyrkiem niż znajdujący się niecałe 40 kilometrów od Warszawy Julinek. Miejsce, w którym po wojnie utworzono znaną w całej Europie bazę cyrkową, gdzie kształcili się artyści cyrkowi z całego świata. Obecnie park Rozrywki Julinek to idealne miejsce dla rodzin preferujących aktywny wypoczynek w sam raz na nasz weekend z Warszawy. Szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku sprawi, iż można tu spędzić zarówno cały dzień jak i weekend. W skład Parku wchodzi Podniebny Cyrk, będący jednym z największych Parków Linowych w Polsce. Złożony jest z blisko 120 przeszkód tworzących łącznie 970 metrów tras. Park został zbudowany na naturalnym drzewostanie, z myślą o najmłodszych uczestnikach. Inną atrakcją Parku Rozrywki w Julinku jest minigolf, oczywiście otoczony cyrkową aurą. Kraina Dmuchańców to doskonała zabawa dla dzieci i młodzieży, mająca także doskonały wpływ na formę zarówno fizyczną jak i psychiczną naszych pociech. Inną unikalną atrakcją Julinka są rajdy samochodami elektrycznymi po specjalnych torach wyścigowych znajdujących się na terenie Parku. Strefa Animacji oferuje najmłodszym gościom parku atrakcje o cyrkowym charakterze (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami), jak i te bardziej codzienne (gra w gumę, malowanie, wycinanki i szereg innych).

Jako, iż teren parku Rozrywki w Julinku otoczony jest malowniczą Puszczą Kampinoską, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (rowery dla dzieci i dorosłych, kijki do Nordic Walking, w sezonie zimowym narty biegowe) i spędzenia pełnego wrażeń czasu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zapewniającego dużą ilość szlaków turystycznych i rowerowych.

Park Rozrywki w Julinku posiada bazę noclegową oraz gastronomiczną i jest idealnym miejscem na wyjazd z Warszawy na weekend!


Nowy sezon startuje już 16 kwietnia, w sekcji TOP 20 Wydarzeń publikujemy dodatkowy artykuł opisujący najciekawsze weekendy, planowane w parku w pierwszej części sezonu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 24.01.2017 10:52
Weekend 28-29 stycznia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Zima trwa w najlepsze, przed nami słoneczny lekko mroźny weekend. Będzie to doskonała okazja by wybrać się na weekend na łono natury. Szczególną atrakcję proponuje nam rogowska wąskotorówka. Ruszy też przełożona z zeszłego tygodnia wycieczka "Ogórkiem po Pradze". Ostatnie dni na obejrzenie wystawy "Wikingowie w rekonstrukcji" w Ciechanowie. Jeżeli dosypie trochę więcej śniegu, ruszymy na najprawdziwszy kulig pod Warszawą w Julinku.


1. Zimowe kursy Kolei Rogowskie w dwa kolejne weekendy możemy przejechać się tą jedną z najpiękniejszych w Polsce wąskotorowych tras. W niedzielę 29 stycznia czekają na nas dwa kursy.


2. Kulig w Julinku - jak tylko pogoda pozwoli w sobotę 28 stycznia ruszymy na najprawdziwszy kulig w Puszczy Kampinowskiej.

3. Wesoły Spacer po Łazienkach Królewskich - kolejna edycja spaceru już w piątek, wyjątkowo atrakcyjnie w zimowym śnieżnym otoczeniu. Relację z ostatniego spaceru możemy przeczytać na portalu, naprawdę warto.


4. Romantyczny Spacer po Krakowskim Przedmieściu - przetarcie przed walentynkami już w niedzielę o 17.00. Kolejny spacer z tej serii 14 lutego.

5. Ogórkiem po Pradze - kolejna edycja nowej na rynku turystycznym wycieczki, z pozycji niezrównanego "Ogórka" poznamy tajemnice Pragi. Startujemy o 12.00 w sobotę.

6. "Wikingowie w rekonstrukcji" w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie - tylko do 31 stycznia specjalna wystawa przygotowana przez fanów rekonstrukcji ze Stowarzyszenia Pozytywnie Historyczni i drużyny Wojów Arkona.

7. Morsowanie - tradycyjnie, jak w każdy weekend morsy z Kriofazy spotkają się w Pruszkowie, podobne plany mają też fani zimowych kąpieli z Zielonki. Zapraszają nowicjuszy, naprawdę nie wiele trzeba by zacząć.

Rok 2017 zaczyna się powoli rozkręcać, z każdym tygodniem będziemy mieli do wyboru więcej ciekawych atrakcji. Weekend 28-29 stycznia będzie przygrywką do bardzo ciekawie zapowiadającego się pierwszego lutowego weekendu. Tam czekać będą już na nas rekonstrukcje w Tykocinie i Reza na polach Grunwaldu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kulig rogowskawaskotorowka
Data publikacji: 30.01.2017 9:50
Weekend 4-5 lutego pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Pierwszy lutowy weekend pod znakiem rekonstrukcji historycznych, 4 lutego Szwedzi będą bronić Zamku Tykocin, od piątku potrwa też inscenizacja na polach Grunwaldu i w Zamku Nidzica. Poza tym tradycyjnie polecamy warszawskie spacery, 4 lutego ciekawą propozycją będzie spacer po Żoliborzu.1. Szturm Zamku Tykocin - wspaniałe miejsce na Podlasiu jakim jest Tykocin ponownie będzie areną bitwy z czasów Potopu Szwedzkiego. Tłumnie zjadą tu rekonstruktorzy z całej Polski. Doskonała okazja by na kanwie tego wydarzenia spędzić weekend w tym pięknym regionie naszego kraju.


2. Zimowa Rejza na Polach Grunwaldu - kolejna edycja zimowego turnieju rycerskiego, już w piątek na polach Grunwaldu a kolejnego dnia na zamku w Niedzicy.


3. Wracając z Białowieży - już w czwartek autorskie oprowadzanie po wystawie poświęconej plenerowi, który odbył się na Podlasiu w 2015 roku. Warto, szczególnie dla fanów niezrównanego Podlasia.


4. Elegancja i Szyk czyli spacer po Żoliborzu - w sobotę o 14.00 ruszy kolejny tematyczny spacer, tym razem z ABC Warszawy ruszymy na warszawski Żoliborz.


5. Maciej Boinski w Warszawie - bohater monumentalnego marszu długości 1047 km wzdłuż Wisły na rozpoczęcie roku królowej polskich rzek dotrze w tym tygodniu do Warszawy. Spotkanie z nim zorganizują ludzie Wisły z Warszawy, w sobotę o 10.00 w klubie Rejs. Być może część osób spontanicznie zdecyduje się pomaszerować przynajmniej 1 odcinek wraz z nim.


6. Ogórkiem po Pradze - kolejna wyprawa na warszawską Pragę już 4 lutego, przygrywka do walentynkowego kursu, który zaplanowano na 14 lutego.


7. Zimowy Poligon - od 3 do 5 lutego zjazd pojazdów militarnych w Bornym Sulimowie, w zimowej scenerii będziemy mogli obejrzeć dziesiątki pojazdów. Edycję letnią zaplanowano na 2 połowę sierpnia.


Pierwszy weekend lutego pod znakiem historycznych rekonstrukcji. Doskonałe weekendowe wyprawy z Warszawy stworzymy na bazie imprez w Tykocinie lub/i pod Grunwaldem. Spotkanie z niesamowitym piechurem Maciejem Boinskim może nas zainspirować do poszukiwań niebanalnych celów na 2017 rok.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.02.2017 19:36
Weekend 11-12 lutego pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wraca ostra zima, da nam to dodatkowe możliwości. Kuligi, biegówki i narty zjazdowe będą znowu w centrum naszego zainteresowania. W kolejny weekend będziemy też mieli okazję by wziąć udział w rajdach i spacerach. Ciekawie prezentuje się pierwsza wycieczka śladami dzieciństwa Roberta Lewandowskiego.


1. Rajd pieszy śladem dzieciństwa Roberta Lewandowskiego - nowy projekt Kampinoskiego Parku Narodowego, po raz pierwszy piesza wędrówka z głównym motywem w postaci historii najlepszego polskiego piłkarza. Także w wersji skróconej dla rodzin z dziećmi.


2. Nocny Spacer po Łazienkach - wraca zima więc piątkowy spacer będzie szczególnie atrakcyjny. Pamiętajmy też o romantycznej wyprawie Krakowskim Przedmieściem już 14 lutego w Walentynki.


3. Rajd Śladami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką - kolejna edycja rajdu już w sobotę. Ekipa związana z rekonstruktorami z Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą wyruszy z Iłowa by odwiedzić najważniejsze miejsca związane z wielką wojną w rejonie.


4. Kuligi - po pogodowym fiasku z końca stycznia wracają kuligi. Możemy wybierać w propozycjach Mazowieckiego Sioła w Julianówce, Parku Julinek, Stajni Mirabell w Mazowieckim Parku Krajobrazowym czy Stajni Sarmacja. Montujmy ekipę i korzystajmy z zimowej aury.


5. Ogórkiem na urodziny Pragi - specjalna edycja wycieczki, która co widać po frekwencji wrasta w turystyczną panoramę miasta. Zaś już 14 lutego specjalna walentynkowa edycja.


6. Zbuduj z nami kajak - Miasto Szkutnia na Wybrzeżu Gdyńskim 2 zaprasza nas na warsztaty z budowy kajaków. Start już w piątek 10 lutego, można wpaść spontanicznie i podejrzeć jak samemu buduje się jednostkę pływającą.


7. Giełda staroci Numizmatów i Osobliwości w Bielsku Podlaskim - 1 edycja nowej imprezy, w założeniach będzie się odbywała co 2 miesiące. Można wpaść po drodze do Puszczy Białowieskiej gdzie czekają Drezyny Białowieskie, również zimą.


Pierwszy weekend lutego będzie przebiegał pod znakiem rozpoczynających się ferii. Wielu wyruszy już na dłuższe urlopy. Dla tych, którzy zostają w Warszawie czekać będą ciekawe propozycje dłuższych bądź krótszych weekendowych wypadów. A już w kolejnym tygodniu Walentynki.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.02.2017 9:23
Weekend 18-19 luty pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W pierwszy między feriowy weekend ruch na drogach będzie dużo mniejszy. Jest to dobra okazja by wybrać się nieco dalej. Pod Puławami, w pięknym i kameralnym Gołębiu odbędzie się w niedzielę ciekawa rekonstrukcja historyczna. Trwać będzie jeszcze celebrowanie walentynek. Na Zamku w Tykocinie, już w piątek specjalna walentynkowa wystawna uczta, może zachęci nas do wyprawy na Podlasie. Dla szukających aktywności fizycznej propozycją będzie spacer historyczny z Przasnysza śladami lutowej bitwy Przasnyskiej. Dla wybierających się na ferie na Roztocze ciekawie prezentuje się opcja odwiedzenia Lwowa. Strasznie fajna wycieczka do Lwowa wyruszy o świcie z Zamościa.


1. Rekonstrukcja historyczna w Gołębiu - wrócimy do czasów Potopu, w niedzielę od południa rekonstruktorzy z Lubelszczyzny pokuszą się na zbudowanie niesamowitego spektaklu. Ciekawa propozycja na weekend na bliskiej Lubelszczyźnie.


2. III Rajd Pieszy Śladami bitwy Przasnyskiej - ruszamy o 8.00 spod Muzeum w Przasnyszu, szansa na poznanie ciekawej historii z czasów Wielkiej Wojny.


3. Walentynkowy wieczór na Zamku w Tykocinie - pyszne zamkowe jedzenie i taneczny wieczorek, specjalnie dla zakochanych par. Dobry powód by ruszyć na Podlasie.


4. 12 Bieg Wedla - w sobotę ruszy najsłodszy z biegów. Zabawa w Parku Skaryszewskim od 9 rano aż do późnego popołudnia.


5. Strasznie fajna wycieczka do Lwowa z biurem Qand - rusza z Zamościa w sobotę skoro świt o 5.30 rano, dla spędzających ferie na Roztoczu ciekawa możliwość by odwiedzić to nadzwyczajne miasto w karnawałowej odsłonie.


6. Skarby letniska - o artefaktach uratowanych z rozpadających się Otwockich rezydencji opowie Paweł Ajdacki, szansa by lepiej poznać otwockie historie. Start 19 lutego o 15.00.


7. III Zimowy Spływ Kajakowy Rogożniczka - Porosiuki - możemy się też pokusić o mini wyprawę na bliskie nadbużańskie Podlasie. Spływ kajakowy zimą tylko dla twardzieli.


8. Kuligi w Mazowieckim Parku Krajobrazowym - warunki sprzyjają, w zasadzie w każdy weekend ruszają kuligi organizowane przez Stajnie Mirabell. Do tego mamy atrakcję w postaci zimowych bunkrów w Dąbrowieckiej Górze.


9. Polsko -Japońskie warsztaty kulinarne w Muzeum Etnograficznym - cały dzień kulinarnej zabawy w mieszanym polsko-japońskim klimacie. Startujemy w sobotę o 12.00.Każdy kolejny weekend będzie dawał nam coraz więcej możliwości. Jesteśmy już o mały krok od wiosny a tymczasem korzystajmy z zimowych atrakcji w okolicach i pod Warszawą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon