czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 07.04.2016 16:58
Czy Galeria Figur Stalowych Jose Angela, ma szanse być hitem 2016 ?

Czy bieżący rok przyniesie przełom dla projektu sygnowanego przez wizjonera z pruszkowskiego Złomu przy Czołgu? Wiele na to wskazuje. Droga nie będzie na pewno prosta, ale nic co wielkie nie rodzi się łatwo, tym bardziej iż Jose Angel pilnie strzeże niezależności i wygląda na to, że "tanio" skóry nie sprzeda.


Na razie w sieci pojawiają się zajawki tego co może czekać nas już za moment. Kolejne samochody winny dołączyć do jeszcze dziś osamotnionego Mercedesa. Lamborghini Aventador prezentuje się olśniewająco. Bliski gotowości jest też mały włoski fiacik, kultowa pięćsetka, a to jest tylko początek tego co ma w zanadrzu Jose. Obsługa złomu to miły zespół, który pozytywnie podchodzi do turystów chcących wpaść tu za zwyczaj w weekend.


Dotychczasowa praktyka pokazała, iż również dziecięce audytorium jest dla galerii i jej dalszych sukcesów kluczowe. Piszemy o tym obszerniej w sekcji żywych muzeów. Nadchodzą Miniomki, Pingwiny z Madagaskaru a kultowy król Julian to nie jest jeszcze ostatnie słowo artystów pracujących dla tego ciekawego projektu.


Interesującym aspektem, który mogą w sieci odszukać wierni fani galerii jest wątek hrubieszowski. Otóż nie wiele osób wie, iż twórca postaci Transformerów pochodzi z tego właśnie miasta. Obecnie władze samorządowe prowadzą szereg rozmów, które mają na celu wykorzystanie tego faktu w promocji miasta i regionu, w tym kontekście przewija się też wątek Galerii, dysponuje wszak ona potężnym transformerem jak również technologią jego replikacji.


Na razie wydaje się, iż twórcy projektu koncentrują się na branży eventowej, stąd decyzje o uczestnictwie w targach i prezentacja w Cuprum Arena w Lubinie. Wydaje się, że już dziś galeria zapracowała na to by być zauważalna. Można też domniemać, iż prędzej czy później, będzie kuszona przez stricte turystyczne miejsce bądź/i władze samorządowe któregoś z kluczowych polskich ośrodków turystycznych, by strategicznie/marketingowo z nim związać swoją przyszłość. Niewątpliwie galeria ma potencjał by być silnym uzupełnieniem oferty turystycznej, czas pokaże co jeszcze wymyśli Jose Angel. Na razie jest to dla nas atrakcja do odkrycia numer jeden, z Warszawy na weekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.05.2016 18:58
Już płyną - jutro rusza Flis Festiwal

Dziś po południu około godziny 16 uważni obserwatorzy mogli dostrzec na Wiśle 4 warszawskie jednostki zmierzające na południe. To znak, że zbliża się Flis Festiwal. Startujemy jutro. Po obu stronach rzeki, zarówno w Gassach jak i Karczewie, czeka na nas moc atrakcji. Jest to chyba najciekawsza propozycja na ten weekend w okolicach Warszawy.


Flis Festiwal, wzorowany na francuskiej tradycji orleańskich zlotów łodzi rzecznych, cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością. Biorąc pod uwagę, iż kolejny 2017 rok będzie rokiem Wisły, wszystko co z nią związane na pewno zyska dodatkową uwagę. W startującej jutro edycji możemy liczyć na obecność około dwudziestu jednostek pływających. Dziś z portu Czerniakowskiego wyruszyły Zygmunt, Józefinka, Św Barbara i Zuchwała. Dotrą do Gassów zapewne około godziny 19.00. Część łodzi dołączy jutro. Zapowiadana jest obecność m.in Galara Solnego, potężnej 12 metrowej jednostki, która niedawno przemierzyła całą Europę. Cieszyła się też dużą popularnością na francuskim zlocie. Nie zabraknie również jednostek z okolic Solca. Jest to tradycyjnie bardzo mocny region w żegludze wiślanej, solskie jednostki charakteryzują się dwoma masztami.


Dziś nie mieliśmy możliwości obejrzenia jednostek w pełnym rynsztunku z obsadzonymi żaglami, są one jednak w gotowości i zaprezentują się nam na jutrzejszej paradzie. Przewidziane są dwie wiślane prezentacje. Jedna po godzinie 15.00, druga wieczorem około godz 19.30. Wielokolorowe żagle prezentują się wspaniale, tylko dla tego widoku warto wybrać się jutro na Flis Festiwal.Dwa słowa należą się również przewidzianemu na jutro koncertowi. O godzinie 19.30 wystąpi bowiem niebanalny zespół HAMBAWENAH z jazzującymi klimatycznymi utworami. Część z nich została specjalnie przygotowana na potrzeby tegorocznego Festiwalu.


Flis Festiwal jest idealną okazją by poznać tradycje Urzecza. Wystąpią zespoły ludowe, będzie można też rozmawiać z osobami osobiście zaangażowanymi w popularyzację tej do niedawna uznanej za zapomnianą tematyki.


Trzeba też podkreślić, iż flisacy są niezwykle otwartymi ludźmi. Z pasją opowiadają o swoim zajęciu, potrafią też jak mało kto zarazić bakcylem swojego hobby. Na pewno flisacki obóz i same żaglowce będą wyjątkową atrakcją dla dzieci, które kochają wszystko co związane jest z wodą. To jest kolejny powód by wybrać się jutro w okolice Warszawy, do Gassów.


W następny weekend przyozdobione brzózkami żaglowce ruszą zaś w rejs w ramach zielonych świątków na Urzeczu, kolejna możliwość obejrzenia ich w akcji.


Serdecznie zachęcamy do stawienia się w najbliższy weekend na Ostrodze wiślanej, to ledwie 30 kilometrów od Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.04.2016 9:36
Bałtów czyli miejsce inne niż wszystkie

Powstały w 2004 roku i zajmujący ponad 60 ha, Jura park Bałtów jest największym obiektem rozrywkowym w Polsce. Znajduje się w województwie Świętokrzyskim, zaledwie 160 kilometrów od Warszawy i zapewnia swoim gościom zarówno rozrywkę jak i przyjemną edukację.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Dydaktyczny Park Prehistoryczny o powierzchni 3,5 ha. W parku znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Modele wykonywane są przez współpracujących z kompleksem paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Inną atrakcją parku jest unikalne oceanarium prehistoryczne, w którym można podziwiać podwodne gady w trójwymiarowej postaci.
  • Zwierzyniec Bałtowski to ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach parku, na powierzchni 40 ha, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Wśród zwierząt żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, da­niele, jelenie (różne gatunki), muflony, kozy syryjskie i afrykańskie, owce (różne gatunki z różnych części świata), bydło zebu, bydło szkockie, jaki, antylopy Nil­gau, dziki, emu, strusie afrykańskie. Zwiedzanie zwierzyńca odbywa się na zasadzie safari, na pokładzie amerykańskich school busów. Oprócz safari w zwierzyńcu znajduje się część spacerowa, w której można podziwiać różnorakie ptactwo (m.in. ibisy, żurawie, papugi, bażanty) jak i ssaki takie jak makaki, kuce, osły, mary pata­gońskie, aguti złociste, ostronosy, skunk­sy, szopy pracze, wiewiórki, owce i kozy
  • Park Rozrywki – szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród nich karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami i wiele innych. Wielką atrakcją części rozrywkowej kompleksu w Bałtowie jest kolejka rollercoaster oferująca zjazd o długości blisko 400m
  • Atrakcje wodne – spływy kajakowe, spływy tratwami, brodzik dla najmłodszych

Kompleks posiada szerokie zaplecze gastronomiczne oraz bazę noclegową i jest doskonałym miejscem na weekendowy wyjazd dla całej rodziny. Wycieczkę do Bałtowa możemy dowolnie łączyć z wieloma atrakcjami Świętokrzyskiego a także z wycieczką do Lublina/Wojciechowa i Piotrawina. Nowootwarty most na Wiśle w Solcu daje nam pod tym względem dodatkowe możliwości.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 25.04.2016 20:56
TOP10 na majowy weekend - aktualizacja 26 IV

Zaktualizowaliśmy i dodaliśmy więcej szczegółów/linków z konkretnymi godzinowymi planami wydarzeń. Z ciekawostek warto rozważyć rekonstrukcję historyczną na zamku w Janowcu. To doskonała opcja do powiązania ze startującymi w nowy sezon Magicznymi Ogrodami lub Kazimierzem. Wciąż jest sporo miejsc na spływy kajakowe na Liwcu, Bzurze, Wieprzu. Specjalna promocja dla rowerzystów w Moto Przystani. Rowery gratis dla gości Julinka, gdzie w weekend będzie rządzić szkoła cyrkowa. Ze względu na niepewną aurę, szczególną popularnością mogą się cieszyć krótkie wyjazdy. Codzienne atrakcje z pokazem walk, a w sob-nd również mody średniowiecznej na Zamku Czersk. Rusza też prom w Gassach, możliwość atrakcyjnej wycieczki łączącej dwie strony Wisły Otwock z Konstancinem lub/i wspomnianym już Czerskiem. Dodaliśmy też informację o weekendowej ofercie "kameralnego pojezierza" w tym weekend z green velo.

1. SPŁYWY KAJAKOWE

Ruszył sezon na Liwcu. Tutejsze wypożyczalnie wciąż mają sporo miejsc na majówkę, polecamy naszego partnera przystańliwiec.pl. Bzurą popłyniemy z Moto-Przystani, specjalne zniżki dla tych, którzy dotrą na miejsce rowerem. Spływ Bugiem w pięknym Drohiczynie odbędzie się 2 maja, to przedsmak imprezy 500 kajaków. Startuje też nowość, przystań w Kośminie z możliwością trzydniowego spływu Wieprzem. Można go podzielić na jednodniowe odcinki, idealne do powiązania ze zwiedzaniem Puław, Kazimierza, Kozłówki czy Nałęczowa.

2. PIKNIKI HISTORYCZNE I TURNIEJE RYCERSKIE

W nieodległym zamku Czersk, tradycyjnie odbędzie się piknik historyczny. Każdego dnia, od 30 kwietnia do 3 maja, poczet rycerski Herbu Fastlof zadba o przednią zabawę. Na stronie zamku znajdziemy dokładny godzinowy plan dnia, co znacznie ułatwi nam planowanie odwiedzin. Warto zwrócić uwagę, iż pokazy mody średniowiecznej tylko w sobotę i niedziele o 12.00. Gdybyśmy jednak chcieli zobaczyć podczas majowego weekendu prawdziwy turniej, powinniśmy zaplanować wyjazd z Warszawy do Iłży. Tam odbędzie się turniej nawiązujący do obchodów chrztu Mieszka I, wojów zobaczymy zarówno w sobotę jak i niedzielę. Inna ciekawa impreza będzie miała miejsce na Zamku w Janowcu, gdzie w dniach 1-3 maja odbędzie się majówka z Kmicicem, inspirowana potopem szwedzkim. Idealne do połączenia ze zwiedzaniem Kazimierza lub Magicznych Ogrodów.


3. WĄSKOTORÓWKĄ - PIASECZNO, SOCHACZEW, KOLEJ ROGOWSKA

W niewielkiej odległości od Warszawy mamy duży wybór wśród kolejek wąskotorowych. Tradycyjnie, kolejka z Piaseczna zaoferuje kilka weekendowych kursów między 1 a 3 maja. Dowiezie nas na majowy weekend indiański do westernowego miasteczka w Runowie. Z Sochaczewa możemy zaś ruszyć do Puszczy Kampinoskiej. Czekamy na uruchomienie remontowanego parowozu, będzie to duży plus dla tej atrakcji. Na koniec Kolej Rogowska, nr 3 w konkursie na produkt turystyczny roku, zawiezie nas na zamek do Rawy każdego dnia długiego majowego weekendu. Warto poszukać noclegu w okolicy, by odwiedzić również piękne Arboretum i Dino Park Kołacinek.

4. JULINEK - JESZCZE WIĘKSZY PARK LINOWY I WIĘCEJ DMUCHAŃCÓW

16 kwietnia Park w Julinku zainaugurował sezon 2016. Na majówkę zaplanowano zaś specjalną zabawę ze szkołą cyrkową. W ostatnich dniach dodano dodatkowe dmuchańce, które na pewno ucieszą najmłodszych. Warto pamiętać, iż Julinek to dobra baza do zwiedzania Puszczy Kampinoskiej, tym bardziej iż do końca maja trwa promocja, w ramach której możemy gratis wypożyczyć rowery.

5. SZALEJEMY Z MISIEM USZATKIEM, KORALGOLEM I PARAUSZKIEM.

Specjalny program na majowy weekend przygotował też łódzki Semafor. Już w sobotę o 10.00 rozpocznie się akademia młodego filmowca. Nie będziemy się nudzić. Zaplanowano codzienne, zróżnicowane warsztaty oraz moc ciekawych i rozwijających aktywności dla najmłodszych. Dla starszych dzieci, 3 maja coś specjalnego, Wielka Wojna w małych rękach. Wizytę w Łodzi można powiązać ze zwiedzaniem ZOO Safari w Borysewie lub/i Termami Uniejów.

6. PO ZIMOWEJ PRZERWIE RUSZAJĄ MAGICZNE OGRODY

Po zimowej przerwie już 30 kwietnia, ruszają Magiczne Ogrody w okolicy Janowca. Opromienione nagrodami otrzymanymi pod koniec 2015 roku, szykują nam nowe weekendowe atrakcje. Wycieczkę z Warszawy możemy połączyć ze zwiedzaniem Kazimierza, Nałęczowa, zabytków kowalstwa w Wojciechowie czy urokliwych Puław. W majowy weekend na pobliskim zamku w Janowcu, odbędzie się zaś "Majówka z Kmicicem". Zaplanowano rekonstrukcję bitwy z czasów potopu i wiele innych atrakcji.


7. KAMERALNE POJEZIERZE ZAPRASZA


Szereg imprez zaplanowano również na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jest to dobry pretekst, by poznać te wciąż mało popularne wśród mieszkańców Mazowsza miejsca. Dokładny plan wydarzeń na stronie. Odwiedzenie pojezierza to okazja, by zapoznać się z tym co oferuje Poleski Park Narodowy. Ciekawą ofertę przygotował też ośrodek prowadzony przez Astur nad Jeziorem Białym, weekend z Green Velo.

8. POZNAŃ ZA PÓŁ CENY + WOLSZTYŃSKIE PAROWOZY

Akurat w majówkę mamy dodatkową motywację do odwiedzenia Poznania. W tych dniach odbędzie się kolejna edycja akcji Poznań za pół ceny. W stolicy Wielkopolski dzieci zachwyci multimedialny Ostrów Tumski. Po drodze zaś, koniecznie trzeba zobaczyć Machiny Wojenne w Pobiedziskach,w ostatnich dniach ruszyła nowa strona internetowa. Oddzielną atrakcją, która odbędzie się pod samym Poznaniem będzie Wolsztyńska Parada Parowozów, start 30 kwietnia.

9. PIKNIK ETNOGRAFICZNY - CZARNA - GARNCARZE, KOWALE, TOREBKI OD KALI

Możliwość kontaktu z rzemiosłem ludowym czeka na nas podczas pikniku Etnograficznego w Czarnej Wsi Kościelnej, pod Białymstokiem. Spotkamy tam garncarzy, kowala, łyżkarza oraz będziemy mieli możliwość rozmowy z kaletnikami z pracowni Kala, o której pisaliśmy już na portalu. Doskonały pretekst by zaplanować weekend na Podlasiu. W drodze lub wracając, koniecznie należy odwiedzić Tykocin, Supraśl albo udać się z wizytą do króla Puszczy w Białowieży. Można też zanocować w czworakach, czyli stylizowanych domkach w Kiermusach.


10. SPACEREM OTWOCK / KONSTANCIN / ŻYRARDÓW / A MOŻE MODLIN

Jeżeli podczas majowego weekendu nie planujemy wyjazdu z Warszawy z noclegiem, ciekawą alternatywą może być wybranie się do pobliskich miejscowości. Atrakcyjne trasy na spacer i rower czekają na nas w Otwocku z opcją zwiedzania Pałacu w Otwocku Wielkim. Kusi industrialny Żyrardów, godny polecenia jest też Konstancin ze szlakiem dawnych willi. Możemy wybrać się do Modlina, by rozszyfrować zagadki Twierdzy Modlin.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nadlugiweekend namajowyweekend
Data publikacji: 04.05.2016 13:21
Gdzie na weekend 7-8 maja, okolice Warszawy i nieco dalej:)

W najbliższy weekend w okolicach Warszawy odbędzie się kilka ciekawych imprez. W sposób szczególny zapraszamy na Flis Festiwal, trzy dni pełne atrakcji nad Wisłą. Z propozycji wyróżnić też należy zwiedzanie parowozowni w Skierniewicach. Obiekt otwarty jest tylko kilkanaście dni w roku. Kto ma czas na dłuższą wyprawę może udać się na turystyczną majówkę do Zamościa. Historyczne rekonstrukcje odbędą się także w pięknym pałacu w Kozłówce, jak również u bram pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego w Zawieprzycach. W samej Warszawie będziemy mieli rycerski turniej rodu Ciołków. Ruszają też koncerty w Sannikach, doskonały pomysł na romantyczny wypad. Kto jest zwolennikiem dobrego piwa i będzie w okolicach Kazimierza, może skorzystać z okazji i udać się na majówkę z Browarem Zakładowym w Poniatowej.


1. Flis Festiwal - już od piątku 6 maja aż do niedzieli w pod-konstancińskich Gassach obędzie się szereg ciekawych wydarzeń, których sercem będzie oczywiście Wisła i urzycka tradycja. Warsztaty, koncerty i naturalnie wizyta wiślanych żaglowców z różnych zakątków Polski. Naprawdę warto.

2. Dzień otwarty Parowozownia Skierniewice - obiekt unikatowy, otwarty tylko kilkanaście dni w roku, pierwsza w tym roku okazja by go zwiedzić już w tą sobotę. Godziny wejść: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 .

3. II Turystyczna Majówka w Zamościu - doskonała okazja by zwiedzić twierdzę Zamość, bez towarzystwa długo weekendowych tłumów.

4. Koncert Fortepianowy w Sannikach - dla fanów muzyki poważnej i pięknych wnętrz koncert fortepianowy w Sannikach. W sobotę o 14.00.

5. IV Turniej Rycerski rodu Ciołków - w sobotę od 10.00 przy Bażantarni, tym razem turniej rycerski w samym sercu Warszawy.

6. Rajd Rowerowy z Zamku Liw - dla aktywnych 7 maja ruszy rajd rowerowy im. Ottona Warpechowskiego, początek w sobotę o 9.15.

7. Pałac w Kozłówce - Szlachecka Majówka - w sobotę turniej szabli i muszkietu, dodatkowy pretekst by odwiedzić to piękne miejsce, relacje z trasy o Pałacach Lubelszczyzny znajdziecie na portalu.

8. IX Jarmark Sarmacki - u wrót pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego w Zawieprzycach. Start w niedzielę 8 maja w przepięknym miejscu na wysokiej skarpie Wieprza. Warte rozważenia szczególnie dla tych, którzy nie znają tej części Polski.

9. Majówka z Browarem Zakładowym w Poniatowej - nowy podmiot na Polskim rynku piwa, najlepsze polskie odmiany chmielu, w ten weekend browar otwiera się dla zwiedzających.

Czas wybrać którąś z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 02.06.2016 19:22
Weekend 14-15 maja, pod Warszawą okolice i nie tylko - NOC MUZEÓW

Najbliższy weekend zdominowany będzie przez NOC MUZEÓW. Warto jednak rozważyć propozycję imprez, które zaoferują coś ponad przeciętność. Naszym zdaniem w okolicach Warszawy na wyróżnienie zasługują turniej miast na Zamku Liw i rekonstrukcje historyczne przy Pałacu w Otwocku Wielkim. Obie te imprezy można połączyć z innymi atrakcjami, tj. w pierwszym przypadku ze spływem kajakowym Liwcem, a w drugim z zielonymi Świątkami na Urzeczu. Z innych ciekawostek polecamy nocne zwiedzanie Parowozowni Skierniewice. Ciekawie zapowiada się też feta na wzgórzu zamkowym w Sochaczewie. Dla fanów militariów unikalna możliwość zwiedzenie schronu Regelbau w Tomaszowie, oczywiście w asyście rekonstruktorów. Kto jednak wolałby uciec z miasta może udać się do Łomży, gdzie odbędzie się Fafuriada, regionalne smaki, bursztyn i kultura kurpiowska. Dla aktywnych polecamy rajd rowerowy po przepięknych miejscach Lubelszczyzny, startujemy z nieodległych Puław. Rusza też oczekiwana ekspozycja w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie, w ramach konkursu można wygrać aż 5 rodzinnych wejściówek.


1. Rekonstrukcje Bitew przy Pałacu w Otwocku Wielkim - dwudniowa impreza, obóz wojskowy otworzy się już o 12.00 w sobotę, o 20.00 nocna bitwa, w niedzielę szansa na zobaczenie potyczki również o 12.00

2. Turniej Miast na zamku Liw - 1 wydarzenie z cyklu odbędzie się w Liwie, motywem przewodnim będzie legenda Żółtej Damy, szykuje się sporo atrakcji. Idealne do połączenia ze spływem Liwcem, polecamy przystanliwiec.pl .

3. Nocne zwiedzanie Parowozownii Skierniewice - obiekt unikatowy, otwarty tylko kilkanaście dni w roku, w ten weekend kolejowa noc muzeów, iluminacje, niesamowita rzecz.

4. Galeria Figur Stalowych Pruszków - 14 maja rusza nowa ekspozycja, ponad 70 unikatowych eksponatów, 5 wejściówek do wygrania w naszym konkursie.

5. Zielone Świątki na Urzeczu i 3 darmowe rejsy Loewentin- kto nie mógł wziąć udziału we Flis Festiwalu, ma kolejną szansę zapoznać się z Urzecką tradycją już w kolejny weekend. Żeglujące po Wiśle drewniane łodzie to wyjątkowy widok. Możemy też popłynąć w jednym ze specjalnych, darmowych rejsów historycznym statkiem Loewentin, osobiste zapisy ruszą w pt od 16.00

6. Fafuriada w Łomży - łomżyński jarmark rozmaitości, doskonała możliwość zapoznania się z kulturą kurpiowską, bursztyn w Muzeum Północno Mazowieckim. Dodatkowo kuszą pobliskie Drozdowo i skansen w Nowogrodzie.

7. Sochaczew - atrakcje militarne, spotkanie z rekonstruktorami, możliwość zdjęcia w mundurze a wieczorem pokaz sztucznych ogni na wzgórzu zamkowym. Idealne do powiązania ze spływem kajakowym Bzurą z łowickimikajakami lub moto-przystanią.

8. Rajd Rowerowy z Puław - piękne Puławy, Gołąb i siedliska rzadkich ptaków w rezerwacie "Piskory", można również wygodnie dojechać na miejsce PKP IC.

9. Tomaszów Mazowiecki - kolejna propozycja w klimacie militarnym, możliwość zwiedzenia bunkra Regelbau 621, spotkania z rekonstruktorami. Dodatkowo przepiękny rezerwat Niebieskie Źródła, skansen rzeki Pilicy plus Groty Nagórzyckie, dwie ostatnie atrakcje od 16.00 bezpłatnie.

10. Se-ma-for w Łodzi - zaprasza dzieci na nowe interesujące warsztaty m.in. Robotyka i pokaz programowania robotów, ale też moc innych atrakcji. Dwa zaproszenia do Se-me -fora do wygrania w naszym konkursie.

Czas wybrać jedną z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: okolicewarszawy naweekend podwarszawa
Data publikacji: 06.04.2016 9:39
Z Warszawy na Weekend: Termy Uniejów

Termy Uniejów to nowoczesny kompleks basenów, łaźni, saun i licznych atrakcji mających charakter zarówno rozrywkowy jak i leczniczy. Oddalony jest zaledwie o 170 kilometrów od Warszawy (1 godz 45 minut jazdy autostradą A2). Doskonała baza noclegowa sprawia, iż jest to idealne miejsce na weekendowy wypad z Warszawy.

W skład kompleksu wchodzą następujące atrakcje:

  • Strefa saun (basen lodowy, basen solankowy, sauna, łaźnie, komora śnieżna i inne)
  • Strefa kąpielowa zewnętrzna (baseny pływackie i uzdrowiskowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, wyspa z jakuzzi i inne)
  • Strefa kąpielowa wewnętrzna (basen rekreacyjny dziecięcy, basen solankowo – uzdrowiskowy, tężnie solankowe)

Kompleks posiada szeroką bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie:

Hotele wraz ze SPA, pokoje gościnne na terenie Term, pokoje w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Właściwości lecznicze:

Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie:

reumatoidalnych, ortopedyczno-urazowych, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.04.2016 8:13
Na weekend 23/24 IV - ciekawe propozycje

W najbliższy weekend w okolicach Warszawy odbędzie się kilka ciekawych imprez. Głównie w temacie militarno-historycznym, ale nie tylko. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się nad Liwiec. Ponownie w drogę ruszy piaseczyńska kolejka wąskotorowa, a Julinek i Kuligów będą nas kusić swoimi nowymi atrakcjami.


1. Modlin zapółdarmo - kolejna odsłona tej interesującej inicjatywy pozwoli na zwiedzenie twierdzy gratis a dodatkowo skorzystanie ze specjalnych ofert partnerów akcji. O nowych questach przeczytacie tutaj, o samodzielnym zwiedzaniu twierdzy zaś tu.


2. Jak książę Mieszko chrzest przyjmował - inscenizacja historyczna w sobotę o 19.30 w Górze Kalwarii, ma być lekkim językiem i "wesoło", z udziałem rekonstruktorów związanych z zamkiem Czersk.


3. VI Jarmark Okuniewski - w sobotę 23 kwietnia, od 15.30 inscenizacja historyczna w ruinach pałacu Łubieńskich, po czym pokaz władania bronią białą. Lansjerzy Nadwiślańscy zapewnią niezapomnianą zabawę, idealne dla dzieci szkolnych.


4. Dzień Ziemi z wąskotorówką piaseczyńską - kolejka na trasę wyruszy w niedzielę o 11h. Przewidziano piknik z ogniskiem i zabawę w miasteczku westernowym w Runowie. Dzieci uwielbiają to miejsce.


5. Arboretum Brzeziny - witamy wiosnę w otoczeniu kwiatów i krzewów. Piękne miejsce warte poznania, możliwość zakupu sadzonek do własnych ogrodów. W planach też zwiedzanie muzeum lasu i możliwość odwiedzenia Dinoparku w Kołacinku.


6. Piwny Płock - kogo kusi historia złocistego napoju może udać się wraz z Duces Mazovie piwnym szlakiem po tym pięknym mieście.


7. Rusza sezon kajakowy na Liwcu - bezpłatny spływ kajakowy z przystanliwiec.pl , wspólnie sprzątamy Liwiec. Ruszamy w niedzielę o 9.30.


8. Ruszył Julinek - w miniony weekend park rozrywki w Julinku zainaugurował nowy sezon. W tym tygodniu dodane zostaną jeszcze dmuchańce, wkrótce również dodatkowa trasa dla najmłodszych dzieci w parku linowym. Dzieci kochają to miejsce.


9. Zapraszamy do Skansenu w Kuligowie - jeszcze tylko w kilka najbliższych weekendów będzie można oglądać ekspozycję poświęconą wojnie 1920 i oddziałowi Huzarów Śmierci, skorzystajmy z tej możliwości.


Warto wybrać którąś z propozycji i wyruszyć z Warszawy na weekend :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.11.2016 12:48
Weekend 19-20 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nie zwalniamy tempa, najbliższy weekend przyniesie znowu szereg ciekawych propozycji. Możemy wybrać się na Święto Młodego Wina do Sandomierza, kusi też specjalne wieczorne zwiedzanie Hydropolis we Wrocławiu. W Warszawie i okolicach zaś duży wybór interesujących wydarzeń. W Nadarzynie wystawa Warsaw Moto Show, Służewski Dom Kultury zaprasza na 4 urodziny Stowarzyszenia Miłośników Klocków Lego, natomiast w sobotę rusza Kosmiczna Wystawa Gateway to Space w Muzeum Nauki na Mińskiej. Jak jesteśmy już po drugiej stronie Wisły to może zainteresuje nas wykład ,,Praski półświatek i jego zwyczaje'' w piątek w Grochowskim Centrum Kultury. Sezon nad Wisłą się nie kończy, klub Rejs zaprasza w sobotę na inaugurację sezonu zimowego. Start o 12.00.


1. Święto Młodego Wina Sandomierz - kolejna okazja by odwiedzić to przepiękne miasto, przy okazji poznać mający się coraz lepiej okoliczny biznes winiarski. Doskonały pomysł na przedłużenie sezonu turystycznego.


2. Nocne zwiedzanie Hydropolis Wrocław - jedna z najnowszych super atrakcji we Wrocławiu, tym razem unikalna możliwość nocnego zwiedzania. Organizuje Vip Travel Wrocław - zgłoszenia tylko dzisiaj do końca dnia. Kolejna szansa zapewne już w grudniu.


3. Zbudujmy to razem z klocków Lego - Stowarzyszenie miłośników klocków lego ze Służewia zaprasza na wspólną zabawę w sobotę od 9.00 do 18.00 i w niedzielę od 9.00 do 16.00. Spotykamy się w Służewskim Domu Kultury.


4. Moto Show Nadarzyn - kolejna edycja motoryzacyjnego show wystartuje już w piątek 18 listopada. Doskonały dojazd z Warszawy i przednia zabawa dla fanów motoryzacji. W drodze na/z Show można też zahaczyć o Galerię Figur Stalowych i obejrzeć wiernie odtworzone stalowe modele sportowych samochodów.


5. Gateway to Space - kosmiczna wystawa - otwarcie w sobotę o 10.00 - historia kosmicznych podróży od ich początku do dnia dzisiejszego. Muzeum Nauki na Mińskiej zaprasza.


6. Do lata - otwarcie sezonu zimowego nad Wisłą - klub Rejs - przedłużamy sezon nad Wisłą. Na miłośników rzeki i jej okolic czeka sporo atrakcji. Start o 12.00 w sobotę.


7. Otwarty trening z Dragonami Fredry - w Kobyłce w sobotę o 12.00 możemy spróbować swoich sił w treningu z Dragonami. Może załapiemy bakcyla rekonstrukcji historycznej.


8. Praski półświatek i jego zwyczaje - ciekawy wykład w Centrum Promocji Kultury na Grochowie, już w piątek o 18.00.


9. Turniej łuczniczy na ścieżce łuczniczej 3D - Fort Blizne. Kto nie skorzystał z okazji zaznajomienia się z łukiem podczas urodzin Wiślanej Ścieżki Łuczniczej, może to nadrobić w niedzielę. Organizatorzy zapraszają zarówno amatorów jak i tych bardziej zaawansowanych w sztuce łuczniczej.


Oprócz wymienionych, cały czas możemy korzystać z interesujących opcji jakimi są Listopad Darmowych Rezydencji Królewskich, Ogród Światła w Wilanowie i Żeglarska Akademia na Wiśle - w każdy weekend do końca listopada. Wybierajmy więc i ruszajmy z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
Data publikacji: 22.11.2016 9:09
Weekend 26-27 listopada pod Warszawą okolice i nie tylko

Przed nami ostatni weekend listopada, jest nadzieja iż piękna jesienna pogoda zostanie z nami jeszcze kilka dni. Rusza sezon Jarmarków Bożonarodzeniowych, w tym tygodniu startuje ten najbardziej rozpoznawalny w Krakowie, działa już jego odpowiednik we Wrocławiu. Korzystajmy z opcji taniej podróży weekendowej do Krakowa pociągiem Dragon zaś do Wrocławia samolotem Ryan Air. W najbliższy weekend także dzień Kolejarza, w sobotę zwiedzimy gratis Parowozownie Skierniewice możemy też wybrać się na wycieczkę parowozem z Gniezna, więcej kolejowych atrakcji czekać na nas będzie jednak w 1 weekend grudnia.

W czwartek ruszają w Warszawie targi turystyczne TT Warsaw - warto zapoznać się z ich ofertą, jeszcze do jutra możemy się zarejestrować i otrzymać wejściówkę gratis. Z innych ciekawych imprez warto wymienić Targi Piw Rzemieślniczych w Lublinie czy ciekawe warsztaty Lalki Motamy w Łowiczu, będzie też kiermasz rękodzieła w Pionkach. W piątek Black Friday - okazje do tanich zakupów biletów lotniczych - zobaczymy czym tym razem zaskoczą nas przewoźnicy.1. Jarmarki Bożonarodzeniowe - w tym tygodniu startuje Kraków, działa już Wrocław a w kolejnym tygodniu weekendowe Jarmarki w Zamościu i Płocku.


2. Targi Turystyczne TT Warsaw - oferta polskich i zagranicznych regionów, krajem partnerskim Rumunia, od nie dawna mamy już możliwość polecieć tam tanio Wizz Air.


3. Dzień Kolejarza - gro imprez będzie połączonych z Mikołajkami(1 weekend grudnia), w najbliższy weekend zaś darmowe zwiedzanie z przewodnikiem niesamowitej Parowozowni Skierniewice będzie też możliwość podróży parowozami z Gniezna,warto przyjrzeć się ofercie Turkol na pierwszy grudniowy weekend.


4. Lalki Motamy strachy wypędzamy w Łowiczu - w niedziele warsztaty dla całej rodziny, dwie edycje o 11 i 13 na Starym Rynku w Łowiczu.


5. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła Pionki - w niedziele od 10 do 17 możliwość zapoznania się z ofertą lokalnych twórców w Centrum Aktywności Lokalnej.


6. Lubelskie Targi Piw - Targi Lublin będą gościły najlepsze browary rzemieślnicze z całej Polski, dobry powód by wybrać się do Lublina lub wpaść tu przy okazji odwiedzin Kazimierza czy Nałęczowa.


7. IV Festiwal Pieśni Radosnej - w Gnieździe Piratów w Warszawie, będziemy wspominać klimat gór i leczyć tęsknotę za nimi.


8. Darmowe Rezydencje Królewskie - ostatni weekend by skorzystać, dodatkowo na Zamku Królewskim specjalne prezentacje Królewska Kolekcja zegarków, i Królewska Kolekcja ukryta w szafie.


Warto skorzystać z ostatniego tchnienia jesieni by wybrać się w najbliższy weekend poza Warszawę.Foto:W. Majka - źródło UM w Krakowie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: jarmarki targiturystyczne
Data publikacji: 28.11.2016 14:05
Weekend 3-4 grudnia pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

W najbliższy weekend znów sporo atrakcji, wśród nich jarmarki w Płocku i Zamościu. Będzie kilka imprez mikołajkowych, m.in. wąskotorówka Sochaczew pojedzie w trasę mikołajkową. W samej Warszawie zamknięcie sezonu na Wiśle, Barbórka Wiślana i spotkanie z Flisakami w porcie Czerniakowskim. Kto zaś jest fanem historii nie może odpuścić defilady historycznej w niedzielę, w sobotę na Zamku Czersk chyba ostatnia historyczna rekonstrukcja AD 2016. Powoli rozkręcają się zimowe atrakcje - Hotel Holiday Inn otwiera sezon na lodowisku, zaprasza też na curling. W Farmie Iluzji ruszyła zaś wioska Świętego Mikołaja.


1. Jarmarki Bożonarodzeniowe Płock Zamość Łódź - tym razem kusić nas będą Płock i Zamość, obydwa miasta niewątpliwie warte odwiedzin a jarmarkowa sceneria tylko dodaje im atrakcyjności. Trwają jarmarki w innych miastach, warto pomyśleć o wyprawie do Krakowa, wciąż jeszcze tanio bo za 26 zł w taryfie rodzinnej, pojedziemy tam pociągiem Dragon.


2. Market Świąteczny Kinoteka PKiN - w sobotę o 11.00 startuje świąteczny market w samej Warszawie.


3. Defilada 100-lecie wkroczenia Legionów do Warszawy - w niedzielę o 13.00. Szykuje się ciekawa prezentacja, do stolicy zjeżdżają najaktywniejsi z rekonstruktorów.


4. Rekonstrukcja wojny z Zakonem Krzyżackim z 1521 r. Zamek Czersk - w zimowej scenerii - ostatnia tegoroczna rekonstrukcja, bawić się będziemy zarówno w sobotę jak i niedzielę.


5. Ściepa i Wiślana Barbórka - dwie imprezy kończące sezon żeglugowy na Wiśle. W sobotę w Porcie Czerniakowskim przeniesienie łodzi na zimowanie i spotkanie z flisakami. W niedzielę Barbórka, w planie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem.


6. Mikołajkowy kurs kolejki Sochaczew i darmowe zwiedzanie Muzeum - w sobotę 3 grudnia zaplanowano specjalny kurs. W planach jest wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym spotkanie z ich ulubionym Świętym. Po 15.00 wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Warto, bo kolekcja pojazdów jest naprawdę imponująca.


7. Otwarcie sezonu zima Holiday Inn Józefów- jeden z najbardziej zaangażowanych w przyciągniecie weekendowych klientów hoteli pod Warszawą otwiera sezon zimowy. Lodowisko i nowość tego sezonu curling, startujemy 3 grudnia.


8. Ruszają spacery na Spotkanie Św. Mikołaja w Białymstoku - gdybyśmy planowali weekend na Podlasiu pamiętajmy, że w niedzielę o 14.00 ruszamy tropić Świętego Mikołaja. Bezpłatne spacery organizuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.


9. Ruszyła też Mikołajkowa Farma Iluzji -w ostatni weekend ruszyła niezwykła atrakcja na Farmie Iluzji, spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie możliwe w każdy kolejny weekend.


Oferta na pierwszy weekend grudnia prezentuje się naprawdę bogato. Tymczasem czekamy na mocniejszy śnieg. Atrakcje zimowe i mikołajkowo-jarmarkowe w Warszawie i poza nią będą w najbliższe weekendy bezsprzecznie na pierwszym planie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend jarmarki
Data publikacji: 05.12.2016 13:55
Weekend 10-11 grudnia Warszawa okolice i nie tylko :)

Coraz mocniej wchodzimy w okres Świąteczny, kolejne kameralne Jarmarki przed nami, startuje Fabryka Świętego Mikołaja w Żyrardowie, po drodze możemy odwiedzić Pruszków gdzie również odbędzie się podobna impreza pod hasłem Jarmark Wczesnośredniowieczny. 11 grudnia wreszcie otwiera się ultra nowoczesna Stacja Kolejowa w Łodzi Nowa Łódź Fabryczna dla fanów kolei to prawdziwa gratka, będzie też łatwiej dojechać do tego miasta na weekend. My już w najbliższy ruszamy do Se-ma-fora. Także 11 o 11 wypatrywać będziemy Mikołaja w Julinku, specjalna impreza dla gości indywidualnych potrwa do popołudnia.


1. Fabryka Świętego Mikołaja Żyrardów - startujemy o 14 , idealna okazja by odwiedzić uroczy Żyrardów a przy tym sprawić frajdę najmłodszym, Muzeum Lniarstwa zmieni się w Fabrykę Świętego Mikołaja, tego ostatniego spotkamy tu o każdej pełnej godzinie.


2. 150 lat komunikacji tramwajowej w Warszawie - parada wagonów ruszy w niedziele o 12 z placu Narutowicza, później dzień otwarty w Zakładzie Napraw Tramwajowych na Młynarskiej. Dzieci będą zachwycone.


3. Otwarcie Dworca Kolejowego Łódź Fabryczna w niedziele 11 grudnia, dla fanów kolei i dzieci to nie lada gratka, będzie sporo atrakcji od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jej pociągami można też dojechać w weekend do/ z Warszawy.


4. Mikołaj w Julinku - Mikołajkowa impreza otwarta dla klientów indywidualnych w niedziele 11 o 11. Park Rozrywki Julinek wraz ze szkołą cyrkową to miejsce nie zwykle przyjazne dla dzieci, warto powitać tu ich ulubionego Świętego.


5. Jarmark w Kazimierzu Dolnym - jedno z ulubionych weekendowych miejsc warszawiaków w najbliższy weekend w specjalnej Bożonarodzeniowej kreacji. Nie zapomnijmy wpaść do klimatycznej Klubojatki i spróbować piw z Browaru Zakładowego.


6. Mini Jarmark Wczesnośredniowieczny w Pruszkowie - jeżeli preferujemy krótkie wycieczki możemy udać się do Pruszkowa, tutaj czeka na nas ciekawe kameralne Muzeum Hutnictwa Starożytnego organizator imprezy i oryginalna Galeria Figur Stalowych.


7. Kolei na Kowno - rusza wycieczka Podlaskiego PTTK z Białegostoku, promujące najbardziej litewskie z litewskich miast, warto zapoznać się z tą ofertą może skorzystamy z niej w przyszłości, samo Kowno można też doskonale powiązać z wycieczką do Wilna, trwa promocja LOT w ramach której bilety do stolicy Litwy kupimy za 209 zł.


8. 11 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy przy Muzeum Etnograficznym - ozdoby i regionalne przysmaki z całej Polski do nabycia na licznych stoiskach, które będą nas kusić już w najbliższą niedziele.


9. I międzynarodowa wystawa psów rasowych w Lublinie - targi Lublin ruszają z kolejną imprezą - dla fanów czworonogów może to być ciekawy powód do wybrania się na weekend do Koziego Grodu.


Warto korzystać z przed Świątecznej magii i wybrać się poza Warszawę także w najbliższy weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.03.2017 9:05
Weekend 1-2 kwietnia pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Pierwszy weekend kwietnia minie pod znakiem weekendu za pół ceny, najciekawsze propozycje opisaliśmy na portalu. Poza wspomnianymi będzie wiele innych, zarówno w samej stolicy jak i jej okolicach. Po raz drugi odbędzie się ciekawa rekonstrukcja w Dębe Wielkie, w Kampinoskim Parku Narodowym dzień sów, w Twierdzy Modlin niecodzienną wycieczkę poprowadzi dobry duch twierdzy Pani Ela. Mamy też Święto Kwiatów na Mysiej. Dodatkowo, możemy obejrzeć otwockie świdermajery w ramach wycieczki/spaceru z najlepszymi znawcami Otwocka i okolicy. Do tego trzeba dodać busowanie z Adventure Warsaw. 1 kwietnia rusza też Skansen Wikingów i Słowian na Wolinie, dolecimy tam tanim rejsem Ryan Air.


1. Święto Kwiatów na Mysiej - Mysia 3 będzie gościć nową kwiatową inicjatywę, kilka ciekawych warsztatów m.in." kwiaty a smog" - warto.


2. Dębe Wielkie rekonstrukcja bitwy z Powstania Listopadowego - po raz drugi rekonstruktorzy stawią się pod Warszawą, doskonale prezentują się członkowie Stowarzyszenia Artylerii dawnej Arsenał - start w sobotę o 14.00.


3. Dzień Sów w KPN i Poleski Park Narodowy - w sobotę 1 kwietnia od 15.00, wprawdzie KPN informuje o braku miejsc lecz wciąż jest szansa na 2 turę. Na sam spacer powinniśmy jednak dostać się bez kłopotów. Gdybyśmy planowali dłuższy weekend na Polesiu to także w PPN możemy uczestniczyć w dniu Sów w piątek 31 marca.


4. Świdermajer wycieczka autokarowa - po Otwocku oprowadzi nas wybitny znawca tematu drewnianej architektury Paweł Ajdacki - koszt wycieczki 75zł organizuje Arktour.


5. Twierdza Modlin wraz ze zwiedzaniem Koszar- w najbliższy weekend wycieczkę ma poprowadzić dobry duch twierdzy Pani Ela.


6. Bus(z)owanie po Warszawie - 2 kwietnia rusza nowy projekt Adventure Warsaw zwiedzanie Warszawy w autobusach z epoki, pierwsza edycja lata 40-50 - odbudowa stolicy. 2 opcje godzinowe 16.00 i 18.00.


7. Centrum Słowian i Wikingów Wolin - rusza w nowy sezon, otwarcie 1 kwietnia a w długi weekend majowy archeologiczna majówka. Od tego sezonu wybrać się do Wolina będzie łatwiej, do Szczecina zaczął bowiem latać Ryan Air.


8. Wolo weekend w Dworku nad Wkrą - można wyruszyć na "darmowy" weekend nad Wkrę - odpłacamy się pracą ... - warto bo miejsce niezwykłe.


9. Wielkanocny targ w Muzeum Etnograficznym - w niedzielę od 10.00 w Muzeum i okolicach można się będzie zaopatrzyć w regionalne przysmaki i ozdoby.


Kolejny weekend to jeszcze więcej atrakcyjnych propozycji. Jeżeli nie skusi nas któraś z propozycji weekend za pół ceny, zachęcamy by rozważyć jedną z powyższych. My polecimy do Szczecina z Ryan Airem by weekend spędzić nad polskim morzem i w Centrum Słowian i Wikingów :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 17.12.2016 11:34
Weekend 17-18 grudnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Ostatni przed świąteczny weekend, wszyscy myślą raczej o prezentach, porządkach i przygotowaniach do odwiedzin rodziny. Oferta turystyczna nie jest więc bardzo bogata, można jednak wciąż znaleźć coś dla siebie i wyruszyć z Warszawy :)

1. Ruszyły stacje narciarskie - z tych najbliższych Warszawie już od 14 XII czynna jest stacja Kazimierz, w weekend na Roztoczu ruszy Jacnia, podobnie stacje w Świętokrzyskim Krajno i Szwajcaria Bałtowska. W najbliższy weekend nie powinno być tam tłoku.


2. Jarmark Produktów Regionalnych - od 15 XII w Bluecity, kto preferuje bezpośrednie zakupy może wybierać w bogatej ofercie regionalnych smaków, wciąż jeszcze zdążymy wiele z nich zamówić on-line.


3. Wystawa Wikingowie w Rekonstrukcji - W Ciechanowie odział Muzeum na ul. Warszawskiej, już od niedzieli 18 grudnia. Jest to też historia tutejszej grupy rekonstrukcyjnej, z dużą szansą na piękny dalszy rozwój oferty turystycznej w mieście Ciechana.


4. Otwock -Etnografia dla najmłodszych - Świąteczne Baśnie i Historie - w Muzeum Ziemi Otwockiej - w sobotę od 11. Później możemy skoczyć na łyżwy, na nowo otwartym otwarty lodowisku przy Holiday Inn w Józefowie.


5. Nałęczów - Bożonarodzeniowy Kiermasz Produktu Lokalnego w niedziele od 10 - można wpaść po szaleństwach na stoku pod Kazimierzem.


6. Wkra Zimą - Kajaki Dylewski - kontynuują zimowy spływ Wkrą - w sobotę na odcinku Sochocin -Płaciszewo - start o 10.00.


7. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - tym razem prezentacja - Gdy litera była dźwiękiem - w sobotę o 16. Dla fanów starożytności.


Każdy z nas znajdzie coś dla siebie nawet w ten specyficzny naznaczony krzątaniną weekend. Warto wybrać się za Warszawę by naładować akumulatory przed Świętami :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon