czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 13.02.2017 9:23
Weekend 18-19 luty pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W pierwszy między feriowy weekend ruch na drogach będzie dużo mniejszy. Jest to dobra okazja by wybrać się nieco dalej. Pod Puławami, w pięknym i kameralnym Gołębiu odbędzie się w niedzielę ciekawa rekonstrukcja historyczna. Trwać będzie jeszcze celebrowanie walentynek. Na Zamku w Tykocinie, już w piątek specjalna walentynkowa wystawna uczta, może zachęci nas do wyprawy na Podlasie. Dla szukających aktywności fizycznej propozycją będzie spacer historyczny z Przasnysza śladami lutowej bitwy Przasnyskiej. Dla wybierających się na ferie na Roztocze ciekawie prezentuje się opcja odwiedzenia Lwowa. Strasznie fajna wycieczka do Lwowa wyruszy o świcie z Zamościa.


1. Rekonstrukcja historyczna w Gołębiu - wrócimy do czasów Potopu, w niedzielę od południa rekonstruktorzy z Lubelszczyzny pokuszą się na zbudowanie niesamowitego spektaklu. Ciekawa propozycja na weekend na bliskiej Lubelszczyźnie.


2. III Rajd Pieszy Śladami bitwy Przasnyskiej - ruszamy o 8.00 spod Muzeum w Przasnyszu, szansa na poznanie ciekawej historii z czasów Wielkiej Wojny.


3. Walentynkowy wieczór na Zamku w Tykocinie - pyszne zamkowe jedzenie i taneczny wieczorek, specjalnie dla zakochanych par. Dobry powód by ruszyć na Podlasie.


4. 12 Bieg Wedla - w sobotę ruszy najsłodszy z biegów. Zabawa w Parku Skaryszewskim od 9 rano aż do późnego popołudnia.


5. Strasznie fajna wycieczka do Lwowa z biurem Qand - rusza z Zamościa w sobotę skoro świt o 5.30 rano, dla spędzających ferie na Roztoczu ciekawa możliwość by odwiedzić to nadzwyczajne miasto w karnawałowej odsłonie.


6. Skarby letniska - o artefaktach uratowanych z rozpadających się Otwockich rezydencji opowie Paweł Ajdacki, szansa by lepiej poznać otwockie historie. Start 19 lutego o 15.00.


7. III Zimowy Spływ Kajakowy Rogożniczka - Porosiuki - możemy się też pokusić o mini wyprawę na bliskie nadbużańskie Podlasie. Spływ kajakowy zimą tylko dla twardzieli.


8. Kuligi w Mazowieckim Parku Krajobrazowym - warunki sprzyjają, w zasadzie w każdy weekend ruszają kuligi organizowane przez Stajnie Mirabell. Do tego mamy atrakcję w postaci zimowych bunkrów w Dąbrowieckiej Górze.


9. Polsko -Japońskie warsztaty kulinarne w Muzeum Etnograficznym - cały dzień kulinarnej zabawy w mieszanym polsko-japońskim klimacie. Startujemy w sobotę o 12.00.Każdy kolejny weekend będzie dawał nam coraz więcej możliwości. Jesteśmy już o mały krok od wiosny a tymczasem korzystajmy z zimowych atrakcji w okolicach i pod Warszawą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 16.05.2017 8:46
Weekend 20-21 maja Warszawa i okolice, nowości na Noc Muzeów

Najbliższy weekend zdominuje Noc Muzeów. Proponujemy udać się w okolice Warszawy, by odwiedzić debiutantów lub rzadko dostępne na co dzień atrakcje. Zaczynamy w Pruszkowie, tu czekają Wikingowie i Galeria Figur Stalowych Jose Angela. Z Pruszkowa tylko krok na A2 i za moment jesteśmy w niesamowitej Parowozowni Skierniewice. Specjalne nocne iluminacje tylko podczas Kolejowej Nocy Muzeów. Wyjątkowo zdeterminowanym polecamy powrót do Warszawy przez Małą Wieś, gdzie zwiedzimy Pałac, który wraca na mapę turystyczną Mazowsza po wieloletniej przerwie. Gdybyśmy jednak nie chcieli jechać daleko, to możemy w poszukiwaniu ciekawych historii udać się na Wawer do tzw. Murowanki, gdzie czekać na nas będzie tajemniczy kataryniarz.


1. Noc Muzeów to atrakcja nr 1 tego weekendu, trasa z Pruszkowa (Wikingowie i Galeria Figur Stalowych) do Skierniewic i z powrotem to tylko jedna z wielu potencjalnych atrakcji, które czekają na mieszkańców stolicy.


2. Święto Kwitnącej Jabłoni Grójec - już od piątku w Grójcu celebrujemy jabłoń, chlubę tutejszych sadowników. W sobotę konkurs na najlepszą szarlotkę.


3. Festiwal Wódki i zakąski Forteca Kręgliccy - od piątku wieczorem w Forcie Legionów specjalna impreza dla fanów "czystej". Przy okazji rzut okiem na trasę podziemną, pieczołowicie restaurowaną przez dobrego ducha Fortu.


4. Świdermajer Festiwal - już od piątku, spacery, rajdy rowerowe, oprowadzanie z przewodnikiem i koncerty. Najlepsza okazja, by poznać perłę drewnianej architektury Otwock. Można doskonale połączyć z Nocą Muzeów na Wawrze, w "Murowance" czeka na nas tajemniczy kataryniarz, który przeniesie nas w odległe czasy.


5. Nuklearny Piknik w Schronie - Postapo - czyli postapokaliptyczny piknik w Schronie Obrony Cywilnej, start już w piątek o 19.00.


6. Najazd Barbarzyńców na Ogrodzieniec - gdybyśmy zaś planowali nieco dalszą wyprawę, to ciekawą propozycją jest historyczne widowisko na Zamku w Ogrodzieńcu - szlak Orlich Gniazd kusi.


7. Majówka historyczna na Zamku w Zawieprzycach - nieopodal malowniczego Wieprza i pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego rozegra się już X historyczna majówka.


8. Dzień Cichociemnych Ursynów - już w sobotę tradycję bohaterskich spadochroniarzy, żołnierzy podziemia przypomni V edycja pikniku.


9. Kajaki Bzura, Liwiec, Pilica - doskonałym przetarciem przed Nocą Muzeów może być krótka kajakowa wycieczka: Bzura z Moto Przystani czy Łowickimi Kajakami, Liwiec z Przystań Liwiec czy Pilica z metą w Warce, w kameralnej Przystani na Winiarach. Możemy też skorzystać z wysokiego stanu wody na Świdrze i wybrać się na spływ tą mniej dostępną podczas szczytu sezonu rzeką.


Noc Muzeów zdominuje weekend w Warszawie, pogoda ma dopisać. Łapmy więc słońce i ładujmy akumulatory na sobotnie zwiedzanie. W kolejny weekend tj. 27-28 maja czeka nas znowu cała masa super atrakcji, wybór będzie naprawdę trudny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.02.2017 19:00
Walentynki romantyczne spacery a może pakiety w pod warszawskich dworach

Walentynki tuż tuż, możemy wybierać w bogatej ofercie przygotowanej specjalnie dla zakochanych. Wyjątkowe edycje walentynkowych spacerów przygotowały dla nas biura specjalizujące się na co dzień w tego typu ofercie w Warszawie. Dla bardziej wymagających klientów hotele i dwory przygotowały pełną paletę propozycji. Szczególnie kusząco prezentują się oferty podwarszawskich dworów.


W Walentynki o 19.00 ruszy romantyczny spacer Krakowskim Przedmieściem. Tradycyjnie, z dużą dozą dobrego humoru i ciekawostek przemierzymy tę, niezwykle romantyczną zimową porą, warszawską arterię.


Już wcześniej, bo w najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję wziąć udział w spacerze, którego tematyką będą warszawskie słodkości. Słodka Stolica, spacer o tym tytule wystartuje 11 lutego o 11.00 z okolic Kolumny Zygmunta.


Specjalna edycja "Walentynki w Ogórku" to propozycja spędzenia walentynkowego wieczoru na romantycznym zwiedzaniu Warszawy z pozycji pasażera tradycyjnego "Ogórka". Start imprezy 14 lutego o 18.00, z Placu Defilad ruszymy w kierunku Pragi.


Podwarszawskie Dwory przygotowały dość bogatą ofertę. Możemy wybierać z kilku ciekawych propozycji. I tak, Dwór Palczew w okolicach Warki zaprosi nas na specjalny wieczór wraz z ofertą SPA. Specjalną cenę na 11 lutego przygotował też niezwykle ceniony Dwór Droblin, ceny już od 299 zł. Położony w okolicy Siedlec Dwór Mościbrody zaprasza na uroczystą piątkową kolację i spacer przy świetle pochodni. Tradycyjnie, bardzo dobrą ofertę cenową przygotował też Dwór Osmolice, uroczysta kolacja i nocleg w cenie już od 369 zł.


W Walentynki możemy się też wybrać do romantycznych zamków. Zimowa sceneria dodatkowo nada takim wyprawom wyjątkowości. W pięknym i kameralnym Zamku Oporów nocleg znajdziemy już od 170 zł za pokój 2 os. Zamek w podlaskim Tykocinie przygotował zaś dla nas wykwitną kolację i zabawę przy muzyce, w specjalny walentynkowy wieczór 17 lutego.


Jeżeli interesuje nas oferta hotelowa to naszą uwagę może zwrócić pakiet przygotowany przez Hotel Czardasz o kusząco brzmiącej nazwie 50 twarzy Czardasza. Specjalny pakiet jest dostępny w datach 11 i 14 lutego.

Kusząco brzmi też propozycja wycieczki camperem z ukochaną osobą, Cordigo właśnie odebrało nowego Campera premium z ekstra małżeńskim łożem. W przypadku campera nic nas nie ogranicza.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: walentynki romantycznyspacer
Data publikacji: 19.03.2017 14:17
Weekend za pół ceny 31 marca - 2 kwietnia okazja na ciekawy weekend z Warszawy

Kolejna edycja ogólnopolskiego weekendu za pół ceny już za 2 tygodnie. W ostatni piątek przedstawiono konkretne oferty podmiotów biorących udział w akcji. Tym razem zdecydowanie in plus wyróżniają się Płock i Zamość, możemy też wybrać się na ciekawą wycieczkę do Tomaszowskiej Okrąglicy czy na Tratwy na Biebrzy.


Mapa ofert pokazuje dużą geograficzną dysproporcję w zaangażowaniu w akcję poszczególnych regionów. Zdecydowanie wyróżnia się południe Polski - Podkarpackie, Małopolskie i Śląskie. Natomiast pewnym rozczarowaniem możemy nazwać to co zaproponowało Mazowsze, Świętokrzyskie i Lubelskie.


Nauczony sukcesem swojej własnej akcji za pół ceny Płock zgłosił bardzo ciekawą ofertę. Znajdziemy tu zarówno duży wybór noclegów, restauracji jak i kultową cukiernio-lodziarnię Familijna. Usługi przewodnickie w specjalnej cenie zaoferują też Duces Mazovie. Wśród hoteli zwraca uwagę oferta Hotelu Tumskiego , w akcji bierze też udział Best Western. Dzieci zadowoli pizza od Dolce Donna. Trzeba przyznać, Płock to numer 1 na krótki weekend podczas tej akcji.


Naszą uwagę zwraca też Zamość. Tutaj jako jedno z pierwszych swoją ofertę przygotowało Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Wystawa strojów z epoki - rarytas dla pań i dziewczynek, Kojec twierdzy Zamość a także trasy turystyczne w mieście i na tzw. Nadszańcu sprawią, iż w Zamościu na pewno nie będziemy się nudzić. Jeżeli chodzi o noclegi to ciekawą propozycję przygotował hotel Artis 4* ze strefą malucha i specjalną ofertą kulinarną + spa w pakiecie. Dla szukających mniejszych luksusów alternatywą może być hotel Elbest w pobliżu Krasnobrodu. Okolice Zamościa to także krótkie ciekawe wycieczki m.in. do Winnicy Janowiec, Zwierzyńca czy Olejarni Świątecznej.


Na Lubelszczyźnie jest jeszcze jedna oferta, która przykuwa uwagę. To Agroturystyka pod Jabłonią, ciekawa baza do zwiedzania Kazimierza, Winnicy Las Stocki, Pałacu w Kozłówce a także spływu kajakowego w specjalnej cenie z Kempingu Zielona Dolina.


Nie mniej ciekawa oferta czeka na nas w Tomaszowie Mazowieckim. Tutaj obniżonymi cenami kusić będą Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy. Uzupełnieniem tej oferty może być pobyt w Spale, gdzie w akcji biorą udział Hotel Prezydent i Centrum Olimpijskie. Specjalną ofertę Spa przygotował też pobliski Hotel Podklasztorze. Jeżeli zdecydujemy się na nocleg koniecznie powinniśmy odwiedzić Inowłodz a także udać się do bunkrów kolejowych w Konewce.


Na koniec coś specjalnego - weekend z tratwami nad Biebrzą - Dolina Biebrzy, miejsce szczególne z bardzo wysokim, jak na tego typu obiekty, standardem. Dolina Biebrzy czeka na nas z ofertą za pół ceny na biebrznięty weekend. Wiosna to wyjątkowy czas by udać się właśnie nad Biebrzę.


My już zarezerwowaliśmy swój weekend, skusił nas tani lot Ryan Air do Szczecina i możliwość odwiedzenia Centrum Wikingów i Słowian podczas inauguracji sezonu.


Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na pierwszy weekend kwietnia warto rozważyć którąś z powyższych sugestii i udać się z Warszawy na weekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.02.2017 20:45
Weekend 25-26 lutego pod Warszawą okolice a może dalej :)

Najbliższy weekend znowu w tematyce historycznej. Sporo atrakcji odbędzie się pod dachem, także bez względu na pogodę możemy wziąć w nich udział. W niedzielę ma zaświecić słońce, tego dnia kolejny spacer po stosunkowo nowej atrakcji tj. Forcie Legionów. Będą też obchody bitwy pod Olszynką Grochowską a na koniec dnia Kompozytor wieczorową porą - zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina. Klimaty międzynarodowe przywołają: prezentacja Bałkanów vol 3. w piątek o 19.00 w Fochy i Fanaberie, w sobotę zaś Chiński Nocny Targ w Muzeum Etnograficznym.1. Bałkany Spotkanie Podróżników vol.3 - w Fochy i Fanaberie - kolejny odcinek, tym razem rzecz o Czarnogórze, która podobnie jak Albania przyciąga coraz więcej turystów z Polski.


2. Piernikowe ostatki w Toruniu - znane z warszawskich wycieczek biuro Arktour zabierze nas na wycieczkę do miasta Kopernika, start o 7 rano w sobotę.


3. Pożegnanie z Festung Warschau - spacer śladami niemieckich umocnień na Woli. Być może ostatnia szansa by je zobaczyć, PKP w ramach przebudowy wiele z nich po prostu zniszczy. Start planuje się na godzinę 11.00 w sobotę.


4. Chiński Nocny Targ - w Muzeum Etnograficznym już w sobotę od 16.00 wspólnie będziemy świętować nowy Chiński Rok.


5. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 10.50 zwiedzanie z przewodnikiem nowej podziemnej warszawskiej atrakcji, przewidziano spotkanie z osobami osobiście zaangażowanymi w przywracanie tego miejsca turystom.


6. Rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską - uroczysta Msza Święta w kościele na ulicy Chłopickiego o godz 12.30, później przejazd ul. Traczy i przejście do pomnika upamiętniającego bitwę, tamże salwa honorowa.


7. Sweet Expo i Lodziarskie Mistrzostwa Polski - 26 lutego konkurs na dekorowanie tortów a w poniedziałek w szranki staną specjaliści od wyrobów lodów. Sporo atrakcji dla najmłodszych.


8. Kompozytor wieczorową porą - w niedzielę o 17.00 Warszawa z buta zaprosi nas na spacer po Muzeum Fryderyka Chopina.


9. Ferie w Julinku - od dziś do czwartku 24 lutego trwają ferie w Julinku, warsztaty i zabawy dla najmłodszych pod dachem - ciekawa opcja spędzenia czasu za relatywnie niewielkie pieniądze (10 zł od osoby)


10. Nocne Zwiedzanie Arado- tajne labolatorium Hitlera - gdybyśmy podczas ferii byli w okolicach Wałbrzycha, możemy skusić się na bardzo ciekawe nocne zwiedzanie obiektu Arado w sobotę od 19.00 w Kamiennej Górze.


W ostatni weekend ferii jest w czym wybierać. Czekamy jednak z utęsknieniem na wiosnę, która przyniesie dużo więcej opcji podróży z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.02.2017 12:34
Weekend 4-5 marca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend szykuje się szczególnie piękna wiosna pogoda, dobry powód by wyruszyć na spacery po mieście. Tym razem interesująco zapowiada się Wzgórze Marii czyli Marymont, Pożegnania z Festung Warschau czy Wesoły Spacer po Saskiej Kępie. Sporo ciekawych imprez również pod dachem - Warsaw Mineral Expo w Pałacu Kultury, Ogólnopolska wystawa Storczyków i Wystawa Motocykli moto Expo. Wielkie święto Morsów na Zalewie Sulejowskim, IX ogólnopolski zjazd "Morsy nad Zalewem". W Wilnie zaś tradycyjne święto Świętego Kazimierza, jarmark Kaziuki.

1. Wesoły spacer po Saskiej Kępie - w niedzielę w południe ruszymy śladem najciekawszych historii tej jakże ciekawej warszawskiej dzielnicy, start z okolic ronda Waszyngtona/ brama Stadionu Narodowego.

2. Warsaw Mineral Expo - w sobotę i niedzielę najpiękniejsze minerały do oglądania, podziwiania i nabywania. W sam raz na nowy wiosenny sezon.

3. Ogólnopolska Wystawa Storczyków - rusza już 1 marca w środę na ul. Dobrej. Doskonałe przetarcie do wyprawy by obserwować je w naturze w garwolińskich lasach, albo w jednej z największych firm zajmujących się ich uprawą w Stężycy, w okolicy Wyspy Wisła.

4. Pożegnanie z Festung Warschau - spacer przełożony z zeszłego tygodnia, tym razem przymierzymy się do niego 5 marca. Być może jedna z ostatnich okazji by obejrzeć niemieckie bunkry na Woli w okolicach Dworca Zachodniego.

5. Wystawa Motorów na Expo XXI - wystawa motocykli i skuterów w centrum Targowo Wystawienniczym na Prądzyńskiego. Start już w piątek.

6. Wzgórze Marii czyli Marymont - spacer po Marymoncie, startujemy z okolic Metra Marymont w sobotę o 11.00.

7. IX Ogólnopolski Zlot Morsów - całodniowa zabawa morsów i foczek nad Zalewem Sulejowskim w Treście. Dobra okazja by na dobre pożegnać zimę, po drodze możemy odwiedzić Tomaszowską Okrąglicę :)

8. Kaziuki w Wilnie 4-5 marca - jeden z ciekawszych jarmarków, tym razem na zakończenie zimy bawimy się w Wilnie. Bilety lotnicze mogliśmy jeszcze niedawno kupić w świetnej cenie 200zł. Za rok będziemy mogli wybrać się na Kaziuki z linią Wizz Air.

9. Ogórkiem po Pradze - kolejna edycja wycieczki, tym razem sprzyjać nam będzie wyjątkowo piękna pogoda. Start w sobotę o 11.00.

Dodatkowo jeszcze przed weekendem dwa bardzo ciekawe wydarzenia. 1 marca Dzień Obrony Cywilnej - w sposób szczególny będzie obchodzony w Schronie FSO na Żeraniu. Będzie on otwarty od 18.00 . W czwartek 2 marca Warszawa Światłem Malowana - wyjątkowy mapping na fasadzie kamienicy, przy Al Jerozolimskich 63/ skrzyżowanie z Emilii Plater. Start o 18.30.

Wydaje się, że przed nami pierwszy "wiosenny" weekend, warto zaplanować czas na łonie natury w okolicach Warszawy lub nieco dalej.

Relacja z ostatniego spaceru po nowej, ekscytującej, podziemnej trasie w Forcie Legionów już na portalu. Niezrównanego Pana Zbyszka spotkamy w następny weekend podczas spaceru Pożegnanie z Festung Warschau.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 24.04.2017 21:17
Długi weekend majowy pod Warszawą okolice i nie tylko

Poniżej kilka wybranych super propozycji. Aura będzie kapryśna wiec popularnością cieszyć się będą imprezy w okolicy i samej Warszawie. Właśnie teraz otwierają się na turystów Pałace w Małej Wsi i Czemiernikach. Wielką plenerową imprezę planuje się w Twierdzy Modlin, gdzie czekają otwarcie koszar i nowa odsłona Muzeum Kampanii Wrześniowej. Tradycyjnie na zamku w Czersku będzie rządziła drużyna Herbu Fastlof - tutaj średniowieczny piknik odbywać się będzie każdego dnia. Będzie wietrznie, warto więc udać się na żagle na Wisłę, darmowe kursy w ramach projektu Pływaj z nami pod rozprzami. Komu marzy się rejs drewnianą łodzią i kameralny nocleg na wyspie może wybrać się w rejs do Czerwińska z Taxi Wisła. Pełną parą ruszą już parki rozrywki Julinek i Farma Iluzji. 3 maja piknik "konstytucyjny" w Pruszkowie zafunduje nam Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego. O kilka minut drogi będzie też otwarta codziennie Galeria Figur Stalowych. A kogo pcha w kierunku Podlasia, nie może ominąć weekendu z Drezynami Białowieskimi, będą jeździć regularnie do 6 maja. W Rogowie kusi Arboretum, święto wiosny już w najbliższy weekend, kwitną już magnolie i zawilce. W Lublinie wystartuje Sezon Lublin, kolejna impreza w ramach 700 lecia koziego grodu, moc atrakcji dla najmłodszych i aktywnych, warto.

1. Zamek Czersk - majówka z pocztem herbu Fastlof, codzienna historyczna zabawa, strzelanie z łuku, moda średniowieczna, czytanie średniowiecznych romansów, warto swoją obecnością wesprzeć pozytywnie historycznych młodych ludzi.

2. Pływaj z nami pod rozprzami - w ostatni weekend ruszył kolejny projekt w ramach Roku Rzeki Wisły, uczymy się pływać po Wiśle drewnianymi łodziami z żaglem, a wszystko za dramo i w każdą pogodę. Wiatr nawet pomaga :)

3. Święto Wiosny - Arboretum Rogów - 2 dni atrakcji w Muzeum Lasu w Rogowie, w Arboretum już kwitną magnolie i zawilce, dodatkowo z Warszawy dojedziemy tam w weekendy wygodnymi pociągami ŁKA.

4. Majówka w Twierdzy Modlin - specjalne atrakcje, koszary otwarte zostaną już na stałe dla turystów. Przygotowano też specjalne pojazdy, potężne ciężarówki, które będą wozić po rozległym terenie Twierdzy. A już 27 maja festiwal fantastyki w Twierdzy.

5. Pałac Mała Wieś Święto Konstytucji 3 maja - piknik historyczny od 13.00 do 18.00, okazja by poznać nowe, niebanalne miejsce na mapie turystycznej Mazowsza. Nieopodal też miejsce gdzie produkuje się doskonały Cydr Ignaców.

6. Pałac Czemierniki - otwarcie 1 sezonu turystycznego już 29 kwietnia, miejsce niezwykłe będzie rosnąć na naszych oczach. Zwodowano już łódź Wikingów, a od czerwca z Warszawy pociągiem dojedziemy do pobliskiego Radzynia, w sam raz na doskonała wycieczkę rowerową.

7. Taxi Wisła - rejs drewnianą łodzią z Warszawy do Czerwińska bez spinki, spontaniczny program i noclegi na wyspach, dla ceniących naturę i dzikość rzeki.

8. Drezyny Białowieskie - majówka w Białowieży do 6 maja, intensywny plan, nowe drezyny już czekają na gości z całej Polski. Nawet jeżeli nie uda się w najbliższy weekend może ruszymy do miejsca mocy 5-6 maja?

9. Sezon Lublin - w majówkowy weekend kolejna edycja Sezon Lublin - szereg atrakcji, zwiedzania, questy, gry miejskie, spływy kajakowe i zwiedzanie lotniska na LUZie.


10. Zamek w Janowcu - Majówka z Wołodyjowskim - 30 kwietnia i 1 maja - ciekawe atrakcje czekają na nas na zamku w Janowcu, doskonałe uzupełnienie wycieczki do Magicznych Ogrodów i/lub Kazimierza.

11. Wyprawa ornitologiczna Zwoleń - w ramach ciekawostek majówka ornitologiczna, w tym wyprawy na sowy i ptaki dzienne, bardzo ciekawe wycieczki. Koszt dla dorosłego 40 zł dla dzieci 15. Szczegóły na stronie.

12. Piknik konstytucyjny w Pruszkowie - Muzeum Hutnictwa Starożytnego wraz z partnerami przygotuje inscenizacje z epoki Konstytucji 3 maja, blisko stolicy a po drodze można też wpaść do Galerii Figur Stalowych.

Majówka w Warszawie i okolicy to ciekawe propozycje, wśród których znajdziemy coś ciekawego bez względu na prognozowaną pogodę, na szczęścia prognozy na dni od 3 maja stale się poprawiają.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: dlugiweekend
Data publikacji: 20.02.2017 21:25
Sweet Expo i lodziarskie mistrzostwa Polski 26 luty do 1 marca

Pogoda znacząco się pogorszyła, w najbliższy weekend większość propozycji to wydarzenia organizowane pod dachem. Nic zatem nie poprawi nam tak nastroju jak targi Sweet Expo. Słodycze pod różna postacią, dodatkowo degustacje i prezentacje najnowszych technologii z zakresu produkcji i dystrybucji słodyczy, oto co nas czeka.


Szczególnie zapraszamy na dwa wydarzenia, które będą miały miejsce podczas targów. Jednym z nich jest konkurs na najlepszy tort. Zwykle w szranki staje do kilkunastu uczestników. Zobaczymy torty z różnymi motywami, od gwiezdnych wojen po lego, akwaria czy figury retro. Wyobraźnia uczestników jest naprawdę wielka. Same konstrukcje tortów budzą podziw i zaciekawienie widzów. Pod szczególnym wrażeniem są dzieci, które zwykle nie maja możliwości zobaczenia takich konstrukcji na co dzień. Dodatkowym plusem jest też możliwość porozmawiania z uczestnikami, poznania najlepszych cukierników z okolic Warszawy. Taka wiedza może nam się przydać gdybyśmy planowali zamówić ekstrawagancki tort dla kogoś ze znajomych czy rodziny. Ekscytacje uczestników i widzów budzi też zwykle jury, w którym zasiadają najznamienitsi polscy cukiernicy, nie brak też osób znanych z kulinarnych programów reality show.


Konkurs tortowy odbędzie się w niedzielę 26 lutego.


W tym roku nowością będą też lodziarskie mistrzostwa Polski, odbędą się one w poniedziałek 27 lutego. Lody są jedną z głównych atrakcji Sweet Expo. Na hali spotkamy międzynarodowe towarzystwo biznesmenów z branży lodziarskiej, z dominującym akcentem włoskim. Wszak Włosi są mistrzami jeżeli chodzi o ten rodzaj słodyczy.


W tym roku do zawodów zaproszono także amatorów lodowego rzemiosła z całej Polski. Możemy więc liczyć na ciekawe współzawodnictwo. Być może już wkrótce na rynku pojawi się ktoś na miarę zbudowanej od podstaw we Włoszech firmy Lody Grim, o której pisano już książki z zakresu zarządzania. Mimo, iż rynek producentów wydaje się już nasycony to wciąż jest jednak miejsce na nowatorskie i wysokiej jakości produkty. Miejmy nadzieję, iż takowe zobaczymy podczas lodowych mistrzostw.


Targi Sweet Expo odbywają się na terenie targów MT Polska na Marsa. W niedzielę dojazd nie powinien nastręczać problemów, w poniedziałek lepiej udać się na miejsce pociągiem SKM. Ze stacji Warszawa Gocławek czeka nas ok 600-700 metrowy spacer.


Warto zaplanować słodki weekend, może zainspiruje nas do nowych kulinarnych odkryć.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.03.2017 9:27
Ogród Światła Wilanów ostatni weekend zabawa do północy

W ostatnim tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć krótki mapping wyświetlany w centrum Warszawy na Pasażu Lipińskiego. W najbliższy weekend zaś ostatnia już świetlna sesja w Ogrodach Światła w Wilanowie.


2 marca, pod hasłem "Warszawa Światłem Malowana", mieliśmy szansę obejrzeć mini mapping wyświetlany na froncie kamienicy Pasażu Lipińskiego. Cała prezentacja to niecałe 4 minuty, powtarzane cyklicznie przez około godzinę. Niestety pogoda nie pomogła, padający deszcz i bardzo silny wiatr skutecznie zniechęciły ludzi do uczestnictwa. Mimo, iż miejsce znajduje się w samym sercu Warszawy frekwencja nie była liczna.


Jak każda tego typu impreza mapping na Pasażu Lipińskiego był dość niezwykły. W sposób malowniczy pokazano historię miasta i wpisaną w nią nieodłącznie kamienice. Niektórym z oglądających nie podobały się pojawiające się na końcu każdej z sesji reklamy. Jednak trzeba przyznać, iż tego typu iluminacje są kosztownymi produktami, nie da się ich finansować bez wsparcia sponsorów, którzy mają w tym swój komercyjny interes.


Mapping na Pasażu Lipińskiego to już historia, krótki film przedstawiający to wydarzenie możemy obejrzeć na you-tube. Przed nami jednak ostatni specjalny weekend ze świetlną iluminacją w Wilanowie.


Ogrody Światła szykują się na ostatni weekend sezonu 2016/17. Będzie to wyjątkowe zamkniecie sezonu, zarówno w sobotę jak i niedzielę pokazy potrwają aż do północy. Daje to dużą szansę na uniknięcie zdarzających się tu podczas weekendów tłumów. W piątek ogrody możemy odwiedzać do 21.00.


Mappingi zaplanowano w sobotę i niedzielę w godzinnych odstępach. Zaczną się one od godziny 18.30, ostatni pokaz przewidziano na godzinę 23.30.


Z racji, iż w tym tygodniu aplikacja do zamawiania taksówek Itaxi obchodzi swoje piąte urodziny, jadąc do Wilanowa możemy skorzystać z dystrybuowanych przez firmę kodów zniżkowych. Codziennie pojawia się nowy kod i tak też będzie do piątku.


Warto się zmobilizować i zaplanować weekendową wyprawę do Wilanowa, dłuższe godziny otwarcia dają nam nienotowaną wcześniej elastyczność w planowaniu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: mapping ogrodswiatla
Data publikacji: 07.03.2017 9:15
Weekend 11-12 marca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przed nami kolejny weekend. Dla płci pięknej tym razem ciekawymi propozycjami będą targi Slow Fashion lub/i Jarmark Rękodzieła w Łomiankach. Fanów historii przyciągnie spacer po Twierdzy Modlin, możliwość spotkania z rekonstruktorami w bunkrach w Dąbrowickiej Górze a także spacer od Arsenału do Powstania. W najbliższy weekend będzie też ostatnia w sezonie 2016/17 okazja by zobaczyć iluminacje w Ogrodzie Światła w Wilanowie. Dwa ostatnie dni ogród będzie czynny aż do 24.


1. Jarmark Rękodzieła Ludowego Łomianki - w Auchan w Łomiankach zbiorą się najlepsi polscy twórcy ozdób biżuterii, kosmetyków i tkanin. Oryginalne i ręcznie wyrabiane przedmioty. Część z wystawców mieliśmy okazję spotkać na zeszło weekendowym jarmarku Kaziuki w Wilnie.


2. Darmowy spacer po Twierdzy Modlin - niedziela 12 marca - wyjątkowy spacer po niedostępnych na co dzień zakamarkach Twierdzy. Bardzo duża popularność spowodowała, iż na dziś mamy tylko listę rezerwową. Należy jednak pilnie śledzić profil imprezy, wkrótce kolejne terminy.


3. Targi Slow Fashion - już 8 edycja tej cieszącej się rosnącą popularnością imprezy, tym razem na Stadionie Narodowym od 11 do 12 marca.


4. Bunkry Dąbrowicka Góra - w najbliższy weekend swoją wizytę w bunkrach zapowiedzieli rekonstruktorzy. Jeżeli więc planujemy spacer po Mazowieckim Parku Narodowym to jest to dodatkowy motywator, możliwość obcowania z żywą historią.


5. Spacer od Arsenału do Powstania - kolejny historyczny spacer - tym razem startujemy spod Arsenału o 12.00 w niedzielę. Poznamy historię mniej i bardziej znanych epizodów z walki Polskiego Państwa Podziemnego.


6. Ogrody Światła w Wilanowie - ostatni weekend, podczas którego możemy zobaczyć iluminacje sezonu 2016/17. Dodatkowo instalacje będą otwarte w dwa ostatnie dni aż do godziny 24.00.


7. Ogórkiem po Pradze - gorsza pogoda może nas zachęcić do zwiedzania z poziomu legendarnego "Ogórka". Tradycyjnie startujemy o 11.00 w sobotę.


8. Romantyczny weekend z Marią i Fryderykiem - wycieczka na Zachodnie Mazowsze, zwiedzanie Brochowa, Walewic, Sannik i Kiernozia. Wyjazd w niedzielę rano, organizuje Klub Globtrotera, koszt 90 zł.


9. Z dala od zgiełku - wystawa malarstwa Janiny Wierusz-Kowalskiej - tylko do 16 marca w Galerii PKOL, wstęp wolny.


6 marca mija też 5 lat aplikacji Itaxi. Z tego tyłu codziennie możemy odbierać kody na nasze przyjazdy, może przydadzą się podczas naszych weekendowych wypadów. Wybierajmy najbliższy cel i ruszajmy z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 15.03.2017 22:04
Weekend 18-19 marca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend to nadal głównie historyczne i militarystyczne tematy. Na piknik militarny zapraszamy w okolice Twierdzy Modlin już w sobotę o 12.00. W niedzielę ruszy zaś ciekawy spacer Przeciwatomowa Warszawa, w poszukiwaniu w stolicy miejsc związanych z zimną wojną. Na dobre w świętowanie 800-lecia wkroczy też Piotrków Trybunalski ze swoim piwnym weekendem. Już w ten weekend dni przyjaźni polsko-węgierskiej, które uświetni koncert Omegi podczas kolejnego weekendu. W Łodzi odbędą się turystyczne targi regionów z Mazowszem w roli głównej. W Warszawie zaś targi dla fanów wypoczynku na wodzie Wiatr i Woda. O wyrobie kosmetyków z miodu będziemy mogli się dowiedzieć na szkoleniu w Rembertowie, natomiast o Syberii i Kolei Transsyberyjskiej posłuchamy w Stacji Muzeum.


1. Przeciwatomowa Warszawa - grupa Ocalałych zaprasza na spacer śladami zimnowojennych pozostałości w stolicy. Start w niedzielę o 11.00 na rogu Ratuszowej i Jagielońskiej.


2. O Syberii i Kolei Transsyberyjskiej - Stacja Muzeum zaprasza na arcyciekawy wykład już w piątek ok 19.00.


3. Dni przyjaźni polsko-węgierskiej - ruszają w najbliższy weekend w Piotrkowie. Kulminacją będą koncerty, w tym legendarnej Omegi. Warto zapoznać się też z piwnym produktem turystycznym, piwne Spa, centrum browarnictwa i browar Jan Olbracht do zwiedzania.


4. Latawiec Stanisława Augusta - Warszawa z buta - poprowadzi kolejny ciekawy spacer po osi Stanisławowskiej na Mokotowie, start w sobotę o 11.00 spod kościoła na placu 3 Krzyży.


5. Piknik militarny w okolicy Twierdzy Modlin - w sobotę od 11.00, możliwość przejazdu T-55, quady i wykrywacze metali, moc atrakcji dla najmłodszych. Spotykamy się w okolicy Wieży Michałowskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.


6. Targi Wiatr i Woda - szereg atrakcji dla fanów aktywnego spędzania czasu nad wodą, cały weekend w MT Polska , w sam raz na słabą pogodę.


7. O wojnie, ustroju i stosunkach społecznych w Starożytnym Rzymie - posłuchamy w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie, start w sobotę o 16.00. Doskonały powód by odwiedzić tę wciąż mało znaną wśród Warszawiaków placówkę.


8. Stare Powązki - spacer po tej legendarnej nekropoli zorganizuje Arktour - start w sobotę o 10.30, zbiórka przy bramie Św Heleny, koszt 15 zł.


9 . Dzień Mózgu 18 marca na SWPS - spotykamy się na Chodakowskiego 16/31. Najmłodszych zainteresuje blok rozpoczynający się o 14.00 - wykrywacz kłamstw, gry starowane wzrokiem, eye tracking, poza tym szereg ciekawych wykładów z mózgiem w roli głównej.


10. Targi Regionów w Łodzi - turystyczne mini targi w Łodzi, w roli głównej wspomniany już Piotrków a także Mazowsze. Spotkamy też osoby związane z ciekawym powiatem brzezińskim, Parowozownią Skierniewice i Łódzką Koleją Aglomeracyjną.


11. Warsztaty wyrobu kosmetyków na bazie produktów pszczelich - w domu Kultury w Rembertowie - koszt 185 zł od osoby, start o 10.00 w sobotę. Zaprasza Miodowa Manufaktura.


Z każdym weekendem oferta turystyczna będzie coraz bogatsza. Już ostatni weekend marca będzie dużym przełomem. 26 marca wystartują tanie loty ze Szczecina do Warszawy, dając nam kolejne weekendowe możliwości na sezon wiosna i lato 2017.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.05.2017 8:47
Weekend 6-7 maja pod Warszawą okolice i nie tylko

Kolejny weekend zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna możliwość by odwiedzić Parowozownię Skierniewice, otworzyć sezon na Plaży Romantyczna na Warze, a może rozpalić ogniska nad Wisłą. Jeżeli planowaliśmy wyprawę na Roztocze to doskonałą propozycją jest historyczna Majówka w Zamościu, szereg atrakcji do odwiedzenia zupełnie za darmo.


1. Otwarcie sezonu ognisk kuglarsko-bębniarskich - już w sobotę 6 maja od 18.00 po praskiej stronie Wisły przy moście Poniatowskiego.


2. Dzień otwarty w Parowozowni Skierniewice - kolejna okazja by obejrzeć ten wyjątkowy industrialny zabytek. Prace trwają tu cały czas, zawsze do oglądania jest coś nowego. Wkrótce też kolejowa noc muzeów.


3. Otwarcie sezonu na Plaży Romantyczna - w niedzielę pogoda ma wrócić na właściwe tory, szykuje się ciekawe otwarcie Romantycznej. Przed Urzędem Gminy Wawer m.in. rajd zabytkowych motocykli i samochodów ok godz. 15.30.


4. III Turystyczna majówka w Zamościu - wiele atrakcji z mieście Zamoyskich. Jeżeli jesteśmy lub planujemy wybrać się na Roztocze, musimy koniecznie być w sobotę w Zamościu. Stowarzyszenie Turystyka z Pasją czeka tam już na odkrywców miasta doskonałego.


5. Pływaj z nami pod rozprzami - następny weekend to kolejna możliwość popływania drewnianymi łodziami po Wiśle, zapisy na stronie Rok Rzeki Wisły.


6. X Siedlecki Jarmark Św. Stanisława - pokazy rzemiosła i lokalnych smaków. W Siedlcach stanie też wioska ginących zawodów. Przy okazji możemy odwiedzić Dwór Mościbrody słynący z regionalnych specjałów.


7. Mielnik Festiwal Korowaja Mielnickiego - kto by zechciał udać się na Podlasie Nadbużańskie w pięknie położonym Mielniku, znajdzie pokazy weselnych wypieków.


8. Weekend z Drezynami Białowieskimi - do niedzieli 7 maja, doskonała okazja by udać się do miejsca Mocy i podziwiać pradawną Puszczę.


9. II weekend na szlaku piastowskim - szereg ciekawych historycznych wydarzeń, głównie w Wielkopolsce - Poznań, Gniezno, ale także Inowrocław.


10. Multimedialny park fontann - w długi majowy weekend ruszyły multimedialne pokazy w Warszawie. W każdy kolejny weekend w piątek i sobotę o 21.00 będziemy mogli oglądać pokazy.


11. VIII Piknik kawaleryjski pod Kielcami - rajdy piesze, konne i inscenizacja bitwy z 1 IV 1940, stoczonej przez jednostkę legendarnego majora Hubala.


Zła pogoda dała nam nieco we znaki. W najbliższy weekend najlepszą opcją mogą być wyjazdy w bezpośrednie okolice Warszawy. Kolejny weekend tj. 13-14 maja przyniesie kolejne bardzo ciekawe imprezy. Miejmy nadzieję, iż do tego czasu pogoda zdoła się ustabilizować.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 14.12.2017 22:50
Weekend 16-17 grudnia okolice Warszawy i nie tylko:)

Podkręcamy tempo, w najbliższy weekend kolejne jarmarki Łowicz, Konstancin, Kazimierz i Żyrardów. Szykuje się też sporo piwnych imprez - Wigilia Zakładowa, urodziny Samych Kraftów czy Kufelki na Kundelki - prawdziwy raj dla piwoszy. Do tego dodać należy spacery - foto spacer z Olympusem, Nocny Spacer po Łazienkach lub Krakowskie Przedmieście na starych fotografiach.


1. Jarmarki Łowicz, Konstancin, Żyrardów a może Kazimierz - do wyboru do koloru, Łowicz debiutuje tego typu imprezą, Konstancin to z kolei wspaniałe lokalne wyroby + wyjątkowi goście m.in w Miejskiej Kniei z okolic Skierniewic. Żyrardów kończy swój jarmarkowy maraton właśnie w najbliższy weekend. Możemy też wybrać się do Kazimierza nad Wisłą, nie wykluczone iż przed nami piękny śnieżny weekend, idealny na taką właśnie wyprawę.

2. Piwny raj - już od piątku szereg ciekawych imprez dla fanów najlepszego piwa rzemieślniczego. Wigilia Zakładowa z ekpią browaru Zakładowego w piątek od 20 w Chmielarni na Twardej. 3 urodziny Samych Kraftów będziemy świętować wraz z Piwnym Podziemiem. Jak by tego było mało to w sobotę mamy akcje Kufelki na Kundelki- pijąc piwa z najlepszych browarów rzemieślniczych wspieramy często zostawione na pastwę losu zwierzaki - akcja Fundacji Matuzalki.

3. Ciekawe Spacery - Foto spacer z Olympusem w sobotę o 15.00, Łazienki z adrenaliną startują zaś o 17, wcześniej bo o 11.30 Krakowskie na starych fotografiach. Warto korzystać z tej ciekawej / aktywnej formy spędzania wolnego czasu, relacja z naszego wesołego spaceru po Łazienkach tutaj.

4. Iluminacja i Wigilia Forteczna w Fort P Bema - środowisko fanów fortyfikacji i atrakcji industrialnych spotka się w Forcie Bema - a po spotkaniu kontynuacja w gościnnych progach Muzeum Obrony Cywilnej. Okazja by porozmawiać o atakcjach planowanych na III Noc Fortyfikacji.

5. Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy - w niedziele od 11.30 w Domu Ukraińskim, okazja by lepiej poznać wschodnie tradycje i kupić tamtejsze smakołyki a może też zamówić je na święta.

6. Premiera Gigantów z klocków Lego - w sobotę rusza kolejna edycja wystawy na Narodowym, podobno ma przyćmić poprzednie swoim rozmachem, tym razem głównymi bohaterami będą potężne konstrukcje.

7. Świąteczny targ w Fortecy Kręglickich - w niedziele - okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym, można zrobić doskonałe zakupy i poznać Fort Legionów który możemy zwiedzać z przewodnikiem, z każdym miesiącem odkrywa on coraz więcej swoich tajemnic dzięki wytrwałej pracy grupy pasjonatów.

8. Kolędowy spacer po Łazienkach - wraz z chórem Con Passione będziemy przemierzać królewskie ogrody wspólnie kolendując, start w sobotę o 15.00

Podobno w najbliższy weekend jest wreszcie szansa na delikatny śnieg, który zostanie z nami na nieco dłużej, jest to wymarzona sceneria dla odbywających się w okolicach Warszawy jarmarków. Nie zapominajmy też o spacerach i Królewskim Ogrodzie Światła, w zimowej scenerii będzie przepiękny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.04.2017 22:18
Toruń za pół ceny już 21-23 kwietnia

W pierwszy weekend po Wielkanocy do weekendowego wypadu z Warszawy kusić nas będzie Toruń. W mieście Kopernika odbędzie się już 12 edycja weekendu za pół ceny, wsparcie Radia Zet Gold zapewni sukces medialny.


Liczba podmiotów biorących udział w akcji jest imponująca szczególnie jeżeli porównamy to z "rozmachem" ogólnopolskiej akcji za pół ceny. Jak widać nie zawsze to co działa lokalnie przekłada się na globalny sukces.


Tradycyjnie do Torunia przyciągają nas pierniki, swoją obniżoną o 50% ofertą kusić nas będą wszystkie cenione w Toruniu piernikarnie. Nie możemy zapominać o najbardziej renomowanej z nich, tj. Żywym Muzeum Piernika - zaoferuje ono zniżki dla najmłodszych, seniorów a także na warsztaty zdobienia lukrem.


Wielkim sukcesem turystycznym może się też pochwalić Toruński Dom Legend. To tutaj zapoznamy się z legendami nieodłącznie towarzyszącymi historii miasta. Pokazy o pełnych godzinach, bilety obniżone o 50%. Nie byłoby Torunia bez Krzyżaków, na zamek krzyżacki wejdziemy także za pół ceny.


Drugi z symboli Torunia tj. Kopernik z pewnością przyczyni się do tego, iż na naszej drodze zwiedzania nie zabraknie Planetarium. Bilety do Orbitarium i Geodium kupimy w obniżonej o 50% cenie.


Bardzo szeroki jest też wybór restauracji, najmłodszych ucieszą obniżone ceny w pizzeriach i pierogarniach. Bardziej tradycyjnie zjemy w restauracji Legend czy Krajina Piva Gospodzie pod Modrym Fartuchem.


Toruńskie hotele także przygotowały bardzo bogatą i naprawdę interesującą cenowo ofertę. W IBISIE rodzina 2+1 mogła zarezerwować nocleg za 99 zł, w związku z dużym zainteresowaniem pule promocyjnych miejsc dodatkowo zwiększono. Podobnie atrakcyjną ofertę przygotował Hotel Kopernik, mogliśmy tu zanocować za niewiele ponad 100 zł. Nie zastanawiajmy się za długo, oferty znikają bardzo szybko.


Alternatywą do noclegu w centrum miasta może być np. ciekawy hotel Olender z rozrywką wodną. W weekend 21-23 kwietnia możemy skorzystać z oferty specjalnej na Travelist.


Już niedługo w okolicach Torunia przybędzie dodatkowa atrakcja turystyczna, tj. Skansen osadnictwa olenderskiego w Nieszawce Wielkiej. Nie ma jeszcze daty otwarcia ale może kolejna akcja za pół ceny obejmie także tę atrakcję. Trzymamy kciuki, byłoby idealnie by Skansen mógł też uświetnić Rok Rzeki Wisły 2017.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: zapolceny
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon