czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 03.01.2017 19:04
Weekend 6-8 stycznia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Długi weekend styczniowy zapowiada się mroźnie, szykuje nam się nawet minus kilkanaście stopni w nocy. Nie skłania to do dalekich eskapad. Możemy jednak pokusić się o odwiedzenie ciekawych miejsc niedaleko lub w samej stolicy. Trwa Zimowa Otwarta Ząbkowska. 7 stycznia możemy zwiedzić tajemniczy obiekt Alfa, odbywają się wesołe spacery po Łazienkach. Choć w najbliższy weekend na te ostatnie brak jest miejsc, to zaraz po weekendzie we wtorek i środę możemy udać się na spacer bez rezerwacji, start o godz 19.00. Morsy nie zwalniają tempa, grupa Kriofaza z Pruszkowa tradycyjnie zaprasza na morsowanie w sobotę i niedzielę. W niedzielę nad Wisłą - wiślany toast, szczególna okazja by dobrze rozpocząć Rok Rzeki Wisły 2017. Kuszą też narciarskie stacje położone w odległości ok 2 godzin jazdy, w Świętokrzyskim mamy Krajno, Niestachów i Szwajcaria Bałtowska.


1. Otwarta Ząbkowska - trwa zabawa na Pradze, w długi styczniowy weekend przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warsztaty lepienia z gliny, wspólne gotowanie, otwarte galerie i koncerty.


2. Obiekt Alfa - najbliższy termin grupowego zwiedzania to 7 stycznia, dobre przetarcie przed Nocą Fortyfikacji, podczas której to miejsce zagra jedną z głównych ról.


3. Morsowanie z Kriofazą - Morsy wpadły już w swój rytm, w Pruszkowie spotykają się regularnie w każdą sobotę i niedzielę. Po drugiej stronie Wisły można spróbować swoich sił na Glinkach w Zielonce wraz z Morsami Zielonka.


4. Wesoły Nocny Spacer po Łazienkach - jeden z weekendowych hitów, rezerwować należy z odpowiednim wyprzedzeniem. W kolejnym tygodniu będzie jednak szansa by udać się na spacer bez rezerwacji. Otwarte spacery we wtorek i środę.


5. Wiślany Toast - środowisko wiślane zbierze się w niedzielę na Cyplu Czerniakowskim, Nowy Rok to dla nich rok szczególny, rusza Rok Rzeki Wisły.


6. Zima wraca a wraz z nią możliwość krótkich wypadów na narty - stoki w świętokrzyskim Krajno, Niestachów i Szwajcaria Bałtowska, na Lubelszczyźnie Stacja Kazimierz i Parchatka czekają na turystów, nieco dłuższa jest droga do Jacni ale tam za to czeka też piękny Zamość.


7.Łucznicza Siekierezada w forcie Blizne - w sobotę rusza 3 etapowa gra terenowa, raczej dla zawodowców niż amatorów, ale jest to dodatkowa okazja by spróbować łucznictwa w zimowej scenerii kontaktując się z 3D Archery Path.


Kolejne weekendy będą zwiększały dawkę weekendowych atrakcji. Zbliżają się zimowe rekonstrukcje. Już 21 stycznia pierwsza edycja Nocy Fortyfikacji. Wraca zima, tym piękniej będą wyglądały warszawskie iluminacje. Kto nie był, musi koniecznie zaliczyć mappingi w Wilanowie. Przed nami kolejny ciekawy weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: nakolejnyweekend
Data publikacji: 18.04.2016 21:03
Park Rozrywki Julinek zaprasza! startujemy 16 kwietnia

Nie ma w Polsce miejsca bardziej kojarzonego z cyrkiem niż znajdujący się niecałe 40 kilometrów od Warszawy Julinek. Miejsce, w którym po wojnie utworzono znaną w całej Europie bazę cyrkową, gdzie kształcili się artyści cyrkowi z całego świata. Obecnie park Rozrywki Julinek to idealne miejsce dla rodzin preferujących aktywny wypoczynek w sam raz na nasz weekend z Warszawy. Szereg atrakcji dla dzieci w każdym wieku sprawi, iż można tu spędzić zarówno cały dzień jak i weekend. W skład Parku wchodzi Podniebny Cyrk, będący jednym z największych Parków Linowych w Polsce. Złożony jest z blisko 120 przeszkód tworzących łącznie 970 metrów tras. Park został zbudowany na naturalnym drzewostanie, z myślą o najmłodszych uczestnikach. Inną atrakcją Parku Rozrywki w Julinku jest minigolf, oczywiście otoczony cyrkową aurą. Kraina Dmuchańców to doskonała zabawa dla dzieci i młodzieży, mająca także doskonały wpływ na formę zarówno fizyczną jak i psychiczną naszych pociech. Inną unikalną atrakcją Julinka są rajdy samochodami elektrycznymi po specjalnych torach wyścigowych znajdujących się na terenie Parku. Strefa Animacji oferuje najmłodszym gościom parku atrakcje o cyrkowym charakterze (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami), jak i te bardziej codzienne (gra w gumę, malowanie, wycinanki i szereg innych).

Jako, iż teren parku Rozrywki w Julinku otoczony jest malowniczą Puszczą Kampinoską, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (rowery dla dzieci i dorosłych, kijki do Nordic Walking, w sezonie zimowym narty biegowe) i spędzenia pełnego wrażeń czasu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zapewniającego dużą ilość szlaków turystycznych i rowerowych.

Park Rozrywki w Julinku posiada bazę noclegową oraz gastronomiczną i jest idealnym miejscem na wyjazd z Warszawy na weekend!


Nowy sezon startuje już 16 kwietnia, w sekcji TOP 20 Wydarzeń publikujemy dodatkowy artykuł opisujący najciekawsze weekendy, planowane w parku w pierwszej części sezonu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 24.01.2017 10:52
Weekend 28-29 stycznia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Zima trwa w najlepsze, przed nami słoneczny lekko mroźny weekend. Będzie to doskonała okazja by wybrać się na weekend na łono natury. Szczególną atrakcję proponuje nam rogowska wąskotorówka. Ruszy też przełożona z zeszłego tygodnia wycieczka "Ogórkiem po Pradze". Ostatnie dni na obejrzenie wystawy "Wikingowie w rekonstrukcji" w Ciechanowie. Jeżeli dosypie trochę więcej śniegu, ruszymy na najprawdziwszy kulig pod Warszawą w Julinku.


1. Zimowe kursy Kolei Rogowskie w dwa kolejne weekendy możemy przejechać się tą jedną z najpiękniejszych w Polsce wąskotorowych tras. W niedzielę 29 stycznia czekają na nas dwa kursy.


2. Kulig w Julinku - jak tylko pogoda pozwoli w sobotę 28 stycznia ruszymy na najprawdziwszy kulig w Puszczy Kampinowskiej.

3. Wesoły Spacer po Łazienkach Królewskich - kolejna edycja spaceru już w piątek, wyjątkowo atrakcyjnie w zimowym śnieżnym otoczeniu. Relację z ostatniego spaceru możemy przeczytać na portalu, naprawdę warto.


4. Romantyczny Spacer po Krakowskim Przedmieściu - przetarcie przed walentynkami już w niedzielę o 17.00. Kolejny spacer z tej serii 14 lutego.

5. Ogórkiem po Pradze - kolejna edycja nowej na rynku turystycznym wycieczki, z pozycji niezrównanego "Ogórka" poznamy tajemnice Pragi. Startujemy o 12.00 w sobotę.

6. "Wikingowie w rekonstrukcji" w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie - tylko do 31 stycznia specjalna wystawa przygotowana przez fanów rekonstrukcji ze Stowarzyszenia Pozytywnie Historyczni i drużyny Wojów Arkona.

7. Morsowanie - tradycyjnie, jak w każdy weekend morsy z Kriofazy spotkają się w Pruszkowie, podobne plany mają też fani zimowych kąpieli z Zielonki. Zapraszają nowicjuszy, naprawdę nie wiele trzeba by zacząć.

Rok 2017 zaczyna się powoli rozkręcać, z każdym tygodniem będziemy mieli do wyboru więcej ciekawych atrakcji. Weekend 28-29 stycznia będzie przygrywką do bardzo ciekawie zapowiadającego się pierwszego lutowego weekendu. Tam czekać będą już na nas rekonstrukcje w Tykocinie i Reza na polach Grunwaldu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kulig rogowskawaskotorowka
Data publikacji: 30.01.2017 9:50
Weekend 4-5 lutego pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Pierwszy lutowy weekend pod znakiem rekonstrukcji historycznych, 4 lutego Szwedzi będą bronić Zamku Tykocin, od piątku potrwa też inscenizacja na polach Grunwaldu i w Zamku Nidzica. Poza tym tradycyjnie polecamy warszawskie spacery, 4 lutego ciekawą propozycją będzie spacer po Żoliborzu.1. Szturm Zamku Tykocin - wspaniałe miejsce na Podlasiu jakim jest Tykocin ponownie będzie areną bitwy z czasów Potopu Szwedzkiego. Tłumnie zjadą tu rekonstruktorzy z całej Polski. Doskonała okazja by na kanwie tego wydarzenia spędzić weekend w tym pięknym regionie naszego kraju.


2. Zimowa Rejza na Polach Grunwaldu - kolejna edycja zimowego turnieju rycerskiego, już w piątek na polach Grunwaldu a kolejnego dnia na zamku w Niedzicy.


3. Wracając z Białowieży - już w czwartek autorskie oprowadzanie po wystawie poświęconej plenerowi, który odbył się na Podlasiu w 2015 roku. Warto, szczególnie dla fanów niezrównanego Podlasia.


4. Elegancja i Szyk czyli spacer po Żoliborzu - w sobotę o 14.00 ruszy kolejny tematyczny spacer, tym razem z ABC Warszawy ruszymy na warszawski Żoliborz.


5. Maciej Boinski w Warszawie - bohater monumentalnego marszu długości 1047 km wzdłuż Wisły na rozpoczęcie roku królowej polskich rzek dotrze w tym tygodniu do Warszawy. Spotkanie z nim zorganizują ludzie Wisły z Warszawy, w sobotę o 10.00 w klubie Rejs. Być może część osób spontanicznie zdecyduje się pomaszerować przynajmniej 1 odcinek wraz z nim.


6. Ogórkiem po Pradze - kolejna wyprawa na warszawską Pragę już 4 lutego, przygrywka do walentynkowego kursu, który zaplanowano na 14 lutego.


7. Zimowy Poligon - od 3 do 5 lutego zjazd pojazdów militarnych w Bornym Sulimowie, w zimowej scenerii będziemy mogli obejrzeć dziesiątki pojazdów. Edycję letnią zaplanowano na 2 połowę sierpnia.


Pierwszy weekend lutego pod znakiem historycznych rekonstrukcji. Doskonałe weekendowe wyprawy z Warszawy stworzymy na bazie imprez w Tykocinie lub/i pod Grunwaldem. Spotkanie z niesamowitym piechurem Maciejem Boinskim może nas zainspirować do poszukiwań niebanalnych celów na 2017 rok.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.02.2017 19:36
Weekend 11-12 lutego pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wraca ostra zima, da nam to dodatkowe możliwości. Kuligi, biegówki i narty zjazdowe będą znowu w centrum naszego zainteresowania. W kolejny weekend będziemy też mieli okazję by wziąć udział w rajdach i spacerach. Ciekawie prezentuje się pierwsza wycieczka śladami dzieciństwa Roberta Lewandowskiego.


1. Rajd pieszy śladem dzieciństwa Roberta Lewandowskiego - nowy projekt Kampinoskiego Parku Narodowego, po raz pierwszy piesza wędrówka z głównym motywem w postaci historii najlepszego polskiego piłkarza. Także w wersji skróconej dla rodzin z dziećmi.


2. Nocny Spacer po Łazienkach - wraca zima więc piątkowy spacer będzie szczególnie atrakcyjny. Pamiętajmy też o romantycznej wyprawie Krakowskim Przedmieściem już 14 lutego w Walentynki.


3. Rajd Śladami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką - kolejna edycja rajdu już w sobotę. Ekipa związana z rekonstruktorami z Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą wyruszy z Iłowa by odwiedzić najważniejsze miejsca związane z wielką wojną w rejonie.


4. Kuligi - po pogodowym fiasku z końca stycznia wracają kuligi. Możemy wybierać w propozycjach Mazowieckiego Sioła w Julianówce, Parku Julinek, Stajni Mirabell w Mazowieckim Parku Krajobrazowym czy Stajni Sarmacja. Montujmy ekipę i korzystajmy z zimowej aury.


5. Ogórkiem na urodziny Pragi - specjalna edycja wycieczki, która co widać po frekwencji wrasta w turystyczną panoramę miasta. Zaś już 14 lutego specjalna walentynkowa edycja.


6. Zbuduj z nami kajak - Miasto Szkutnia na Wybrzeżu Gdyńskim 2 zaprasza nas na warsztaty z budowy kajaków. Start już w piątek 10 lutego, można wpaść spontanicznie i podejrzeć jak samemu buduje się jednostkę pływającą.


7. Giełda staroci Numizmatów i Osobliwości w Bielsku Podlaskim - 1 edycja nowej imprezy, w założeniach będzie się odbywała co 2 miesiące. Można wpaść po drodze do Puszczy Białowieskiej gdzie czekają Drezyny Białowieskie, również zimą.


Pierwszy weekend lutego będzie przebiegał pod znakiem rozpoczynających się ferii. Wielu wyruszy już na dłuższe urlopy. Dla tych, którzy zostają w Warszawie czekać będą ciekawe propozycje dłuższych bądź krótszych weekendowych wypadów. A już w kolejnym tygodniu Walentynki.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.02.2017 9:23
Weekend 18-19 luty pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W pierwszy między feriowy weekend ruch na drogach będzie dużo mniejszy. Jest to dobra okazja by wybrać się nieco dalej. Pod Puławami, w pięknym i kameralnym Gołębiu odbędzie się w niedzielę ciekawa rekonstrukcja historyczna. Trwać będzie jeszcze celebrowanie walentynek. Na Zamku w Tykocinie, już w piątek specjalna walentynkowa wystawna uczta, może zachęci nas do wyprawy na Podlasie. Dla szukających aktywności fizycznej propozycją będzie spacer historyczny z Przasnysza śladami lutowej bitwy Przasnyskiej. Dla wybierających się na ferie na Roztocze ciekawie prezentuje się opcja odwiedzenia Lwowa. Strasznie fajna wycieczka do Lwowa wyruszy o świcie z Zamościa.


1. Rekonstrukcja historyczna w Gołębiu - wrócimy do czasów Potopu, w niedzielę od południa rekonstruktorzy z Lubelszczyzny pokuszą się na zbudowanie niesamowitego spektaklu. Ciekawa propozycja na weekend na bliskiej Lubelszczyźnie.


2. III Rajd Pieszy Śladami bitwy Przasnyskiej - ruszamy o 8.00 spod Muzeum w Przasnyszu, szansa na poznanie ciekawej historii z czasów Wielkiej Wojny.


3. Walentynkowy wieczór na Zamku w Tykocinie - pyszne zamkowe jedzenie i taneczny wieczorek, specjalnie dla zakochanych par. Dobry powód by ruszyć na Podlasie.


4. 12 Bieg Wedla - w sobotę ruszy najsłodszy z biegów. Zabawa w Parku Skaryszewskim od 9 rano aż do późnego popołudnia.


5. Strasznie fajna wycieczka do Lwowa z biurem Qand - rusza z Zamościa w sobotę skoro świt o 5.30 rano, dla spędzających ferie na Roztoczu ciekawa możliwość by odwiedzić to nadzwyczajne miasto w karnawałowej odsłonie.


6. Skarby letniska - o artefaktach uratowanych z rozpadających się Otwockich rezydencji opowie Paweł Ajdacki, szansa by lepiej poznać otwockie historie. Start 19 lutego o 15.00.


7. III Zimowy Spływ Kajakowy Rogożniczka - Porosiuki - możemy się też pokusić o mini wyprawę na bliskie nadbużańskie Podlasie. Spływ kajakowy zimą tylko dla twardzieli.


8. Kuligi w Mazowieckim Parku Krajobrazowym - warunki sprzyjają, w zasadzie w każdy weekend ruszają kuligi organizowane przez Stajnie Mirabell. Do tego mamy atrakcję w postaci zimowych bunkrów w Dąbrowieckiej Górze.


9. Polsko -Japońskie warsztaty kulinarne w Muzeum Etnograficznym - cały dzień kulinarnej zabawy w mieszanym polsko-japońskim klimacie. Startujemy w sobotę o 12.00.Każdy kolejny weekend będzie dawał nam coraz więcej możliwości. Jesteśmy już o mały krok od wiosny a tymczasem korzystajmy z zimowych atrakcji w okolicach i pod Warszawą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 16.05.2017 8:46
Weekend 20-21 maja Warszawa i okolice, nowości na Noc Muzeów

Najbliższy weekend zdominuje Noc Muzeów. Proponujemy udać się w okolice Warszawy, by odwiedzić debiutantów lub rzadko dostępne na co dzień atrakcje. Zaczynamy w Pruszkowie, tu czekają Wikingowie i Galeria Figur Stalowych Jose Angela. Z Pruszkowa tylko krok na A2 i za moment jesteśmy w niesamowitej Parowozowni Skierniewice. Specjalne nocne iluminacje tylko podczas Kolejowej Nocy Muzeów. Wyjątkowo zdeterminowanym polecamy powrót do Warszawy przez Małą Wieś, gdzie zwiedzimy Pałac, który wraca na mapę turystyczną Mazowsza po wieloletniej przerwie. Gdybyśmy jednak nie chcieli jechać daleko, to możemy w poszukiwaniu ciekawych historii udać się na Wawer do tzw. Murowanki, gdzie czekać na nas będzie tajemniczy kataryniarz.


1. Noc Muzeów to atrakcja nr 1 tego weekendu, trasa z Pruszkowa (Wikingowie i Galeria Figur Stalowych) do Skierniewic i z powrotem to tylko jedna z wielu potencjalnych atrakcji, które czekają na mieszkańców stolicy.


2. Święto Kwitnącej Jabłoni Grójec - już od piątku w Grójcu celebrujemy jabłoń, chlubę tutejszych sadowników. W sobotę konkurs na najlepszą szarlotkę.


3. Festiwal Wódki i zakąski Forteca Kręgliccy - od piątku wieczorem w Forcie Legionów specjalna impreza dla fanów "czystej". Przy okazji rzut okiem na trasę podziemną, pieczołowicie restaurowaną przez dobrego ducha Fortu.


4. Świdermajer Festiwal - już od piątku, spacery, rajdy rowerowe, oprowadzanie z przewodnikiem i koncerty. Najlepsza okazja, by poznać perłę drewnianej architektury Otwock. Można doskonale połączyć z Nocą Muzeów na Wawrze, w "Murowance" czeka na nas tajemniczy kataryniarz, który przeniesie nas w odległe czasy.


5. Nuklearny Piknik w Schronie - Postapo - czyli postapokaliptyczny piknik w Schronie Obrony Cywilnej, start już w piątek o 19.00.


6. Najazd Barbarzyńców na Ogrodzieniec - gdybyśmy zaś planowali nieco dalszą wyprawę, to ciekawą propozycją jest historyczne widowisko na Zamku w Ogrodzieńcu - szlak Orlich Gniazd kusi.


7. Majówka historyczna na Zamku w Zawieprzycach - nieopodal malowniczego Wieprza i pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego rozegra się już X historyczna majówka.


8. Dzień Cichociemnych Ursynów - już w sobotę tradycję bohaterskich spadochroniarzy, żołnierzy podziemia przypomni V edycja pikniku.


9. Kajaki Bzura, Liwiec, Pilica - doskonałym przetarciem przed Nocą Muzeów może być krótka kajakowa wycieczka: Bzura z Moto Przystani czy Łowickimi Kajakami, Liwiec z Przystań Liwiec czy Pilica z metą w Warce, w kameralnej Przystani na Winiarach. Możemy też skorzystać z wysokiego stanu wody na Świdrze i wybrać się na spływ tą mniej dostępną podczas szczytu sezonu rzeką.


Noc Muzeów zdominuje weekend w Warszawie, pogoda ma dopisać. Łapmy więc słońce i ładujmy akumulatory na sobotnie zwiedzanie. W kolejny weekend tj. 27-28 maja czeka nas znowu cała masa super atrakcji, wybór będzie naprawdę trudny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.02.2017 19:00
Walentynki romantyczne spacery a może pakiety w pod warszawskich dworach

Walentynki tuż tuż, możemy wybierać w bogatej ofercie przygotowanej specjalnie dla zakochanych. Wyjątkowe edycje walentynkowych spacerów przygotowały dla nas biura specjalizujące się na co dzień w tego typu ofercie w Warszawie. Dla bardziej wymagających klientów hotele i dwory przygotowały pełną paletę propozycji. Szczególnie kusząco prezentują się oferty podwarszawskich dworów.


W Walentynki o 19.00 ruszy romantyczny spacer Krakowskim Przedmieściem. Tradycyjnie, z dużą dozą dobrego humoru i ciekawostek przemierzymy tę, niezwykle romantyczną zimową porą, warszawską arterię.


Już wcześniej, bo w najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję wziąć udział w spacerze, którego tematyką będą warszawskie słodkości. Słodka Stolica, spacer o tym tytule wystartuje 11 lutego o 11.00 z okolic Kolumny Zygmunta.


Specjalna edycja "Walentynki w Ogórku" to propozycja spędzenia walentynkowego wieczoru na romantycznym zwiedzaniu Warszawy z pozycji pasażera tradycyjnego "Ogórka". Start imprezy 14 lutego o 18.00, z Placu Defilad ruszymy w kierunku Pragi.


Podwarszawskie Dwory przygotowały dość bogatą ofertę. Możemy wybierać z kilku ciekawych propozycji. I tak, Dwór Palczew w okolicach Warki zaprosi nas na specjalny wieczór wraz z ofertą SPA. Specjalną cenę na 11 lutego przygotował też niezwykle ceniony Dwór Droblin, ceny już od 299 zł. Położony w okolicy Siedlec Dwór Mościbrody zaprasza na uroczystą piątkową kolację i spacer przy świetle pochodni. Tradycyjnie, bardzo dobrą ofertę cenową przygotował też Dwór Osmolice, uroczysta kolacja i nocleg w cenie już od 369 zł.


W Walentynki możemy się też wybrać do romantycznych zamków. Zimowa sceneria dodatkowo nada takim wyprawom wyjątkowości. W pięknym i kameralnym Zamku Oporów nocleg znajdziemy już od 170 zł za pokój 2 os. Zamek w podlaskim Tykocinie przygotował zaś dla nas wykwitną kolację i zabawę przy muzyce, w specjalny walentynkowy wieczór 17 lutego.


Jeżeli interesuje nas oferta hotelowa to naszą uwagę może zwrócić pakiet przygotowany przez Hotel Czardasz o kusząco brzmiącej nazwie 50 twarzy Czardasza. Specjalny pakiet jest dostępny w datach 11 i 14 lutego.

Kusząco brzmi też propozycja wycieczki camperem z ukochaną osobą, Cordigo właśnie odebrało nowego Campera premium z ekstra małżeńskim łożem. W przypadku campera nic nas nie ogranicza.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: walentynki romantycznyspacer
Data publikacji: 19.03.2017 14:17
Weekend za pół ceny 31 marca - 2 kwietnia okazja na ciekawy weekend z Warszawy

Kolejna edycja ogólnopolskiego weekendu za pół ceny już za 2 tygodnie. W ostatni piątek przedstawiono konkretne oferty podmiotów biorących udział w akcji. Tym razem zdecydowanie in plus wyróżniają się Płock i Zamość, możemy też wybrać się na ciekawą wycieczkę do Tomaszowskiej Okrąglicy czy na Tratwy na Biebrzy.


Mapa ofert pokazuje dużą geograficzną dysproporcję w zaangażowaniu w akcję poszczególnych regionów. Zdecydowanie wyróżnia się południe Polski - Podkarpackie, Małopolskie i Śląskie. Natomiast pewnym rozczarowaniem możemy nazwać to co zaproponowało Mazowsze, Świętokrzyskie i Lubelskie.


Nauczony sukcesem swojej własnej akcji za pół ceny Płock zgłosił bardzo ciekawą ofertę. Znajdziemy tu zarówno duży wybór noclegów, restauracji jak i kultową cukiernio-lodziarnię Familijna. Usługi przewodnickie w specjalnej cenie zaoferują też Duces Mazovie. Wśród hoteli zwraca uwagę oferta Hotelu Tumskiego , w akcji bierze też udział Best Western. Dzieci zadowoli pizza od Dolce Donna. Trzeba przyznać, Płock to numer 1 na krótki weekend podczas tej akcji.


Naszą uwagę zwraca też Zamość. Tutaj jako jedno z pierwszych swoją ofertę przygotowało Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Wystawa strojów z epoki - rarytas dla pań i dziewczynek, Kojec twierdzy Zamość a także trasy turystyczne w mieście i na tzw. Nadszańcu sprawią, iż w Zamościu na pewno nie będziemy się nudzić. Jeżeli chodzi o noclegi to ciekawą propozycję przygotował hotel Artis 4* ze strefą malucha i specjalną ofertą kulinarną + spa w pakiecie. Dla szukających mniejszych luksusów alternatywą może być hotel Elbest w pobliżu Krasnobrodu. Okolice Zamościa to także krótkie ciekawe wycieczki m.in. do Winnicy Janowiec, Zwierzyńca czy Olejarni Świątecznej.


Na Lubelszczyźnie jest jeszcze jedna oferta, która przykuwa uwagę. To Agroturystyka pod Jabłonią, ciekawa baza do zwiedzania Kazimierza, Winnicy Las Stocki, Pałacu w Kozłówce a także spływu kajakowego w specjalnej cenie z Kempingu Zielona Dolina.


Nie mniej ciekawa oferta czeka na nas w Tomaszowie Mazowieckim. Tutaj obniżonymi cenami kusić będą Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy. Uzupełnieniem tej oferty może być pobyt w Spale, gdzie w akcji biorą udział Hotel Prezydent i Centrum Olimpijskie. Specjalną ofertę Spa przygotował też pobliski Hotel Podklasztorze. Jeżeli zdecydujemy się na nocleg koniecznie powinniśmy odwiedzić Inowłodz a także udać się do bunkrów kolejowych w Konewce.


Na koniec coś specjalnego - weekend z tratwami nad Biebrzą - Dolina Biebrzy, miejsce szczególne z bardzo wysokim, jak na tego typu obiekty, standardem. Dolina Biebrzy czeka na nas z ofertą za pół ceny na biebrznięty weekend. Wiosna to wyjątkowy czas by udać się właśnie nad Biebrzę.


My już zarezerwowaliśmy swój weekend, skusił nas tani lot Ryan Air do Szczecina i możliwość odwiedzenia Centrum Wikingów i Słowian podczas inauguracji sezonu.


Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na pierwszy weekend kwietnia warto rozważyć którąś z powyższych sugestii i udać się z Warszawy na weekend.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 20.02.2017 20:45
Weekend 25-26 lutego pod Warszawą okolice a może dalej :)

Najbliższy weekend znowu w tematyce historycznej. Sporo atrakcji odbędzie się pod dachem, także bez względu na pogodę możemy wziąć w nich udział. W niedzielę ma zaświecić słońce, tego dnia kolejny spacer po stosunkowo nowej atrakcji tj. Forcie Legionów. Będą też obchody bitwy pod Olszynką Grochowską a na koniec dnia Kompozytor wieczorową porą - zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina. Klimaty międzynarodowe przywołają: prezentacja Bałkanów vol 3. w piątek o 19.00 w Fochy i Fanaberie, w sobotę zaś Chiński Nocny Targ w Muzeum Etnograficznym.1. Bałkany Spotkanie Podróżników vol.3 - w Fochy i Fanaberie - kolejny odcinek, tym razem rzecz o Czarnogórze, która podobnie jak Albania przyciąga coraz więcej turystów z Polski.


2. Piernikowe ostatki w Toruniu - znane z warszawskich wycieczek biuro Arktour zabierze nas na wycieczkę do miasta Kopernika, start o 7 rano w sobotę.


3. Pożegnanie z Festung Warschau - spacer śladami niemieckich umocnień na Woli. Być może ostatnia szansa by je zobaczyć, PKP w ramach przebudowy wiele z nich po prostu zniszczy. Start planuje się na godzinę 11.00 w sobotę.


4. Chiński Nocny Targ - w Muzeum Etnograficznym już w sobotę od 16.00 wspólnie będziemy świętować nowy Chiński Rok.


5. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 10.50 zwiedzanie z przewodnikiem nowej podziemnej warszawskiej atrakcji, przewidziano spotkanie z osobami osobiście zaangażowanymi w przywracanie tego miejsca turystom.


6. Rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską - uroczysta Msza Święta w kościele na ulicy Chłopickiego o godz 12.30, później przejazd ul. Traczy i przejście do pomnika upamiętniającego bitwę, tamże salwa honorowa.


7. Sweet Expo i Lodziarskie Mistrzostwa Polski - 26 lutego konkurs na dekorowanie tortów a w poniedziałek w szranki staną specjaliści od wyrobów lodów. Sporo atrakcji dla najmłodszych.


8. Kompozytor wieczorową porą - w niedzielę o 17.00 Warszawa z buta zaprosi nas na spacer po Muzeum Fryderyka Chopina.


9. Ferie w Julinku - od dziś do czwartku 24 lutego trwają ferie w Julinku, warsztaty i zabawy dla najmłodszych pod dachem - ciekawa opcja spędzenia czasu za relatywnie niewielkie pieniądze (10 zł od osoby)


10. Nocne Zwiedzanie Arado- tajne labolatorium Hitlera - gdybyśmy podczas ferii byli w okolicach Wałbrzycha, możemy skusić się na bardzo ciekawe nocne zwiedzanie obiektu Arado w sobotę od 19.00 w Kamiennej Górze.


W ostatni weekend ferii jest w czym wybierać. Czekamy jednak z utęsknieniem na wiosnę, która przyniesie dużo więcej opcji podróży z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 28.02.2017 12:34
Weekend 4-5 marca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend szykuje się szczególnie piękna wiosna pogoda, dobry powód by wyruszyć na spacery po mieście. Tym razem interesująco zapowiada się Wzgórze Marii czyli Marymont, Pożegnania z Festung Warschau czy Wesoły Spacer po Saskiej Kępie. Sporo ciekawych imprez również pod dachem - Warsaw Mineral Expo w Pałacu Kultury, Ogólnopolska wystawa Storczyków i Wystawa Motocykli moto Expo. Wielkie święto Morsów na Zalewie Sulejowskim, IX ogólnopolski zjazd "Morsy nad Zalewem". W Wilnie zaś tradycyjne święto Świętego Kazimierza, jarmark Kaziuki.

1. Wesoły spacer po Saskiej Kępie - w niedzielę w południe ruszymy śladem najciekawszych historii tej jakże ciekawej warszawskiej dzielnicy, start z okolic ronda Waszyngtona/ brama Stadionu Narodowego.

2. Warsaw Mineral Expo - w sobotę i niedzielę najpiękniejsze minerały do oglądania, podziwiania i nabywania. W sam raz na nowy wiosenny sezon.

3. Ogólnopolska Wystawa Storczyków - rusza już 1 marca w środę na ul. Dobrej. Doskonałe przetarcie do wyprawy by obserwować je w naturze w garwolińskich lasach, albo w jednej z największych firm zajmujących się ich uprawą w Stężycy, w okolicy Wyspy Wisła.

4. Pożegnanie z Festung Warschau - spacer przełożony z zeszłego tygodnia, tym razem przymierzymy się do niego 5 marca. Być może jedna z ostatnich okazji by obejrzeć niemieckie bunkry na Woli w okolicach Dworca Zachodniego.

5. Wystawa Motorów na Expo XXI - wystawa motocykli i skuterów w centrum Targowo Wystawienniczym na Prądzyńskiego. Start już w piątek.

6. Wzgórze Marii czyli Marymont - spacer po Marymoncie, startujemy z okolic Metra Marymont w sobotę o 11.00.

7. IX Ogólnopolski Zlot Morsów - całodniowa zabawa morsów i foczek nad Zalewem Sulejowskim w Treście. Dobra okazja by na dobre pożegnać zimę, po drodze możemy odwiedzić Tomaszowską Okrąglicę :)

8. Kaziuki w Wilnie 4-5 marca - jeden z ciekawszych jarmarków, tym razem na zakończenie zimy bawimy się w Wilnie. Bilety lotnicze mogliśmy jeszcze niedawno kupić w świetnej cenie 200zł. Za rok będziemy mogli wybrać się na Kaziuki z linią Wizz Air.

9. Ogórkiem po Pradze - kolejna edycja wycieczki, tym razem sprzyjać nam będzie wyjątkowo piękna pogoda. Start w sobotę o 11.00.

Dodatkowo jeszcze przed weekendem dwa bardzo ciekawe wydarzenia. 1 marca Dzień Obrony Cywilnej - w sposób szczególny będzie obchodzony w Schronie FSO na Żeraniu. Będzie on otwarty od 18.00 . W czwartek 2 marca Warszawa Światłem Malowana - wyjątkowy mapping na fasadzie kamienicy, przy Al Jerozolimskich 63/ skrzyżowanie z Emilii Plater. Start o 18.30.

Wydaje się, że przed nami pierwszy "wiosenny" weekend, warto zaplanować czas na łonie natury w okolicach Warszawy lub nieco dalej.

Relacja z ostatniego spaceru po nowej, ekscytującej, podziemnej trasie w Forcie Legionów już na portalu. Niezrównanego Pana Zbyszka spotkamy w następny weekend podczas spaceru Pożegnanie z Festung Warschau.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 24.04.2017 21:17
Długi weekend majowy pod Warszawą okolice i nie tylko

Poniżej kilka wybranych super propozycji. Aura będzie kapryśna wiec popularnością cieszyć się będą imprezy w okolicy i samej Warszawie. Właśnie teraz otwierają się na turystów Pałace w Małej Wsi i Czemiernikach. Wielką plenerową imprezę planuje się w Twierdzy Modlin, gdzie czekają otwarcie koszar i nowa odsłona Muzeum Kampanii Wrześniowej. Tradycyjnie na zamku w Czersku będzie rządziła drużyna Herbu Fastlof - tutaj średniowieczny piknik odbywać się będzie każdego dnia. Będzie wietrznie, warto więc udać się na żagle na Wisłę, darmowe kursy w ramach projektu Pływaj z nami pod rozprzami. Komu marzy się rejs drewnianą łodzią i kameralny nocleg na wyspie może wybrać się w rejs do Czerwińska z Taxi Wisła. Pełną parą ruszą już parki rozrywki Julinek i Farma Iluzji. 3 maja piknik "konstytucyjny" w Pruszkowie zafunduje nam Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego. O kilka minut drogi będzie też otwarta codziennie Galeria Figur Stalowych. A kogo pcha w kierunku Podlasia, nie może ominąć weekendu z Drezynami Białowieskimi, będą jeździć regularnie do 6 maja. W Rogowie kusi Arboretum, święto wiosny już w najbliższy weekend, kwitną już magnolie i zawilce. W Lublinie wystartuje Sezon Lublin, kolejna impreza w ramach 700 lecia koziego grodu, moc atrakcji dla najmłodszych i aktywnych, warto.

1. Zamek Czersk - majówka z pocztem herbu Fastlof, codzienna historyczna zabawa, strzelanie z łuku, moda średniowieczna, czytanie średniowiecznych romansów, warto swoją obecnością wesprzeć pozytywnie historycznych młodych ludzi.

2. Pływaj z nami pod rozprzami - w ostatni weekend ruszył kolejny projekt w ramach Roku Rzeki Wisły, uczymy się pływać po Wiśle drewnianymi łodziami z żaglem, a wszystko za dramo i w każdą pogodę. Wiatr nawet pomaga :)

3. Święto Wiosny - Arboretum Rogów - 2 dni atrakcji w Muzeum Lasu w Rogowie, w Arboretum już kwitną magnolie i zawilce, dodatkowo z Warszawy dojedziemy tam w weekendy wygodnymi pociągami ŁKA.

4. Majówka w Twierdzy Modlin - specjalne atrakcje, koszary otwarte zostaną już na stałe dla turystów. Przygotowano też specjalne pojazdy, potężne ciężarówki, które będą wozić po rozległym terenie Twierdzy. A już 27 maja festiwal fantastyki w Twierdzy.

5. Pałac Mała Wieś Święto Konstytucji 3 maja - piknik historyczny od 13.00 do 18.00, okazja by poznać nowe, niebanalne miejsce na mapie turystycznej Mazowsza. Nieopodal też miejsce gdzie produkuje się doskonały Cydr Ignaców.

6. Pałac Czemierniki - otwarcie 1 sezonu turystycznego już 29 kwietnia, miejsce niezwykłe będzie rosnąć na naszych oczach. Zwodowano już łódź Wikingów, a od czerwca z Warszawy pociągiem dojedziemy do pobliskiego Radzynia, w sam raz na doskonała wycieczkę rowerową.

7. Taxi Wisła - rejs drewnianą łodzią z Warszawy do Czerwińska bez spinki, spontaniczny program i noclegi na wyspach, dla ceniących naturę i dzikość rzeki.

8. Drezyny Białowieskie - majówka w Białowieży do 6 maja, intensywny plan, nowe drezyny już czekają na gości z całej Polski. Nawet jeżeli nie uda się w najbliższy weekend może ruszymy do miejsca mocy 5-6 maja?

9. Sezon Lublin - w majówkowy weekend kolejna edycja Sezon Lublin - szereg atrakcji, zwiedzania, questy, gry miejskie, spływy kajakowe i zwiedzanie lotniska na LUZie.


10. Zamek w Janowcu - Majówka z Wołodyjowskim - 30 kwietnia i 1 maja - ciekawe atrakcje czekają na nas na zamku w Janowcu, doskonałe uzupełnienie wycieczki do Magicznych Ogrodów i/lub Kazimierza.

11. Wyprawa ornitologiczna Zwoleń - w ramach ciekawostek majówka ornitologiczna, w tym wyprawy na sowy i ptaki dzienne, bardzo ciekawe wycieczki. Koszt dla dorosłego 40 zł dla dzieci 15. Szczegóły na stronie.

12. Piknik konstytucyjny w Pruszkowie - Muzeum Hutnictwa Starożytnego wraz z partnerami przygotuje inscenizacje z epoki Konstytucji 3 maja, blisko stolicy a po drodze można też wpaść do Galerii Figur Stalowych.

Majówka w Warszawie i okolicy to ciekawe propozycje, wśród których znajdziemy coś ciekawego bez względu na prognozowaną pogodę, na szczęścia prognozy na dni od 3 maja stale się poprawiają.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: dlugiweekend
Data publikacji: 20.02.2017 21:25
Sweet Expo i lodziarskie mistrzostwa Polski 26 luty do 1 marca

Pogoda znacząco się pogorszyła, w najbliższy weekend większość propozycji to wydarzenia organizowane pod dachem. Nic zatem nie poprawi nam tak nastroju jak targi Sweet Expo. Słodycze pod różna postacią, dodatkowo degustacje i prezentacje najnowszych technologii z zakresu produkcji i dystrybucji słodyczy, oto co nas czeka.


Szczególnie zapraszamy na dwa wydarzenia, które będą miały miejsce podczas targów. Jednym z nich jest konkurs na najlepszy tort. Zwykle w szranki staje do kilkunastu uczestników. Zobaczymy torty z różnymi motywami, od gwiezdnych wojen po lego, akwaria czy figury retro. Wyobraźnia uczestników jest naprawdę wielka. Same konstrukcje tortów budzą podziw i zaciekawienie widzów. Pod szczególnym wrażeniem są dzieci, które zwykle nie maja możliwości zobaczenia takich konstrukcji na co dzień. Dodatkowym plusem jest też możliwość porozmawiania z uczestnikami, poznania najlepszych cukierników z okolic Warszawy. Taka wiedza może nam się przydać gdybyśmy planowali zamówić ekstrawagancki tort dla kogoś ze znajomych czy rodziny. Ekscytacje uczestników i widzów budzi też zwykle jury, w którym zasiadają najznamienitsi polscy cukiernicy, nie brak też osób znanych z kulinarnych programów reality show.


Konkurs tortowy odbędzie się w niedzielę 26 lutego.


W tym roku nowością będą też lodziarskie mistrzostwa Polski, odbędą się one w poniedziałek 27 lutego. Lody są jedną z głównych atrakcji Sweet Expo. Na hali spotkamy międzynarodowe towarzystwo biznesmenów z branży lodziarskiej, z dominującym akcentem włoskim. Wszak Włosi są mistrzami jeżeli chodzi o ten rodzaj słodyczy.


W tym roku do zawodów zaproszono także amatorów lodowego rzemiosła z całej Polski. Możemy więc liczyć na ciekawe współzawodnictwo. Być może już wkrótce na rynku pojawi się ktoś na miarę zbudowanej od podstaw we Włoszech firmy Lody Grim, o której pisano już książki z zakresu zarządzania. Mimo, iż rynek producentów wydaje się już nasycony to wciąż jest jednak miejsce na nowatorskie i wysokiej jakości produkty. Miejmy nadzieję, iż takowe zobaczymy podczas lodowych mistrzostw.


Targi Sweet Expo odbywają się na terenie targów MT Polska na Marsa. W niedzielę dojazd nie powinien nastręczać problemów, w poniedziałek lepiej udać się na miejsce pociągiem SKM. Ze stacji Warszawa Gocławek czeka nas ok 600-700 metrowy spacer.


Warto zaplanować słodki weekend, może zainspiruje nas do nowych kulinarnych odkryć.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.03.2017 9:27
Ogród Światła Wilanów ostatni weekend zabawa do północy

W ostatnim tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć krótki mapping wyświetlany w centrum Warszawy na Pasażu Lipińskiego. W najbliższy weekend zaś ostatnia już świetlna sesja w Ogrodach Światła w Wilanowie.


2 marca, pod hasłem "Warszawa Światłem Malowana", mieliśmy szansę obejrzeć mini mapping wyświetlany na froncie kamienicy Pasażu Lipińskiego. Cała prezentacja to niecałe 4 minuty, powtarzane cyklicznie przez około godzinę. Niestety pogoda nie pomogła, padający deszcz i bardzo silny wiatr skutecznie zniechęciły ludzi do uczestnictwa. Mimo, iż miejsce znajduje się w samym sercu Warszawy frekwencja nie była liczna.


Jak każda tego typu impreza mapping na Pasażu Lipińskiego był dość niezwykły. W sposób malowniczy pokazano historię miasta i wpisaną w nią nieodłącznie kamienice. Niektórym z oglądających nie podobały się pojawiające się na końcu każdej z sesji reklamy. Jednak trzeba przyznać, iż tego typu iluminacje są kosztownymi produktami, nie da się ich finansować bez wsparcia sponsorów, którzy mają w tym swój komercyjny interes.


Mapping na Pasażu Lipińskiego to już historia, krótki film przedstawiający to wydarzenie możemy obejrzeć na you-tube. Przed nami jednak ostatni specjalny weekend ze świetlną iluminacją w Wilanowie.


Ogrody Światła szykują się na ostatni weekend sezonu 2016/17. Będzie to wyjątkowe zamkniecie sezonu, zarówno w sobotę jak i niedzielę pokazy potrwają aż do północy. Daje to dużą szansę na uniknięcie zdarzających się tu podczas weekendów tłumów. W piątek ogrody możemy odwiedzać do 21.00.


Mappingi zaplanowano w sobotę i niedzielę w godzinnych odstępach. Zaczną się one od godziny 18.30, ostatni pokaz przewidziano na godzinę 23.30.


Z racji, iż w tym tygodniu aplikacja do zamawiania taksówek Itaxi obchodzi swoje piąte urodziny, jadąc do Wilanowa możemy skorzystać z dystrybuowanych przez firmę kodów zniżkowych. Codziennie pojawia się nowy kod i tak też będzie do piątku.


Warto się zmobilizować i zaplanować weekendową wyprawę do Wilanowa, dłuższe godziny otwarcia dają nam nienotowaną wcześniej elastyczność w planowaniu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: mapping ogrodswiatla
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon