czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Super nowe domki noclegi dla kajakarzy Bzura Pilica i Wkra


Data publikacji: 20.02.2017 21:25
Sweet Expo i lodziarskie mistrzostwa Polski 26 luty do 1 marca

Pogoda znacząco się pogorszyła, w najbliższy weekend większość propozycji to wydarzenia organizowane pod dachem. Nic zatem nie poprawi nam tak nastroju jak targi Sweet Expo. Słodycze pod różna postacią, dodatkowo degustacje i prezentacje najnowszych technologii z zakresu produkcji i dystrybucji słodyczy, oto co nas czeka.


Szczególnie zapraszamy na dwa wydarzenia, które będą miały miejsce podczas targów. Jednym z nich jest konkurs na najlepszy tort. Zwykle w szranki staje do kilkunastu uczestników. Zobaczymy torty z różnymi motywami, od gwiezdnych wojen po lego, akwaria czy figury retro. Wyobraźnia uczestników jest naprawdę wielka. Same konstrukcje tortów budzą podziw i zaciekawienie widzów. Pod szczególnym wrażeniem są dzieci, które zwykle nie maja możliwości zobaczenia takich konstrukcji na co dzień. Dodatkowym plusem jest też możliwość porozmawiania z uczestnikami, poznania najlepszych cukierników z okolic Warszawy. Taka wiedza może nam się przydać gdybyśmy planowali zamówić ekstrawagancki tort dla kogoś ze znajomych czy rodziny. Ekscytacje uczestników i widzów budzi też zwykle jury, w którym zasiadają najznamienitsi polscy cukiernicy, nie brak też osób znanych z kulinarnych programów reality show.


Konkurs tortowy odbędzie się w niedzielę 26 lutego.


W tym roku nowością będą też lodziarskie mistrzostwa Polski, odbędą się one w poniedziałek 27 lutego. Lody są jedną z głównych atrakcji Sweet Expo. Na hali spotkamy międzynarodowe towarzystwo biznesmenów z branży lodziarskiej, z dominującym akcentem włoskim. Wszak Włosi są mistrzami jeżeli chodzi o ten rodzaj słodyczy.


W tym roku do zawodów zaproszono także amatorów lodowego rzemiosła z całej Polski. Możemy więc liczyć na ciekawe współzawodnictwo. Być może już wkrótce na rynku pojawi się ktoś na miarę zbudowanej od podstaw we Włoszech firmy Lody Grim, o której pisano już książki z zakresu zarządzania. Mimo, iż rynek producentów wydaje się już nasycony to wciąż jest jednak miejsce na nowatorskie i wysokiej jakości produkty. Miejmy nadzieję, iż takowe zobaczymy podczas lodowych mistrzostw.


Targi Sweet Expo odbywają się na terenie targów MT Polska na Marsa. W niedzielę dojazd nie powinien nastręczać problemów, w poniedziałek lepiej udać się na miejsce pociągiem SKM. Ze stacji Warszawa Gocławek czeka nas ok 600-700 metrowy spacer.


Warto zaplanować słodki weekend, może zainspiruje nas do nowych kulinarnych odkryć.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.03.2017 9:27
Ogród Światła Wilanów ostatni weekend zabawa do północy

W ostatnim tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć krótki mapping wyświetlany w centrum Warszawy na Pasażu Lipińskiego. W najbliższy weekend zaś ostatnia już świetlna sesja w Ogrodach Światła w Wilanowie.


2 marca, pod hasłem "Warszawa Światłem Malowana", mieliśmy szansę obejrzeć mini mapping wyświetlany na froncie kamienicy Pasażu Lipińskiego. Cała prezentacja to niecałe 4 minuty, powtarzane cyklicznie przez około godzinę. Niestety pogoda nie pomogła, padający deszcz i bardzo silny wiatr skutecznie zniechęciły ludzi do uczestnictwa. Mimo, iż miejsce znajduje się w samym sercu Warszawy frekwencja nie była liczna.


Jak każda tego typu impreza mapping na Pasażu Lipińskiego był dość niezwykły. W sposób malowniczy pokazano historię miasta i wpisaną w nią nieodłącznie kamienice. Niektórym z oglądających nie podobały się pojawiające się na końcu każdej z sesji reklamy. Jednak trzeba przyznać, iż tego typu iluminacje są kosztownymi produktami, nie da się ich finansować bez wsparcia sponsorów, którzy mają w tym swój komercyjny interes.


Mapping na Pasażu Lipińskiego to już historia, krótki film przedstawiający to wydarzenie możemy obejrzeć na you-tube. Przed nami jednak ostatni specjalny weekend ze świetlną iluminacją w Wilanowie.


Ogrody Światła szykują się na ostatni weekend sezonu 2016/17. Będzie to wyjątkowe zamkniecie sezonu, zarówno w sobotę jak i niedzielę pokazy potrwają aż do północy. Daje to dużą szansę na uniknięcie zdarzających się tu podczas weekendów tłumów. W piątek ogrody możemy odwiedzać do 21.00.


Mappingi zaplanowano w sobotę i niedzielę w godzinnych odstępach. Zaczną się one od godziny 18.30, ostatni pokaz przewidziano na godzinę 23.30.


Z racji, iż w tym tygodniu aplikacja do zamawiania taksówek Itaxi obchodzi swoje piąte urodziny, jadąc do Wilanowa możemy skorzystać z dystrybuowanych przez firmę kodów zniżkowych. Codziennie pojawia się nowy kod i tak też będzie do piątku.


Warto się zmobilizować i zaplanować weekendową wyprawę do Wilanowa, dłuższe godziny otwarcia dają nam nienotowaną wcześniej elastyczność w planowaniu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: mapping ogrodswiatla
Data publikacji: 07.03.2017 9:15
Weekend 11-12 marca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przed nami kolejny weekend. Dla płci pięknej tym razem ciekawymi propozycjami będą targi Slow Fashion lub/i Jarmark Rękodzieła w Łomiankach. Fanów historii przyciągnie spacer po Twierdzy Modlin, możliwość spotkania z rekonstruktorami w bunkrach w Dąbrowickiej Górze a także spacer od Arsenału do Powstania. W najbliższy weekend będzie też ostatnia w sezonie 2016/17 okazja by zobaczyć iluminacje w Ogrodzie Światła w Wilanowie. Dwa ostatnie dni ogród będzie czynny aż do 24.


1. Jarmark Rękodzieła Ludowego Łomianki - w Auchan w Łomiankach zbiorą się najlepsi polscy twórcy ozdób biżuterii, kosmetyków i tkanin. Oryginalne i ręcznie wyrabiane przedmioty. Część z wystawców mieliśmy okazję spotkać na zeszło weekendowym jarmarku Kaziuki w Wilnie.


2. Darmowy spacer po Twierdzy Modlin - niedziela 12 marca - wyjątkowy spacer po niedostępnych na co dzień zakamarkach Twierdzy. Bardzo duża popularność spowodowała, iż na dziś mamy tylko listę rezerwową. Należy jednak pilnie śledzić profil imprezy, wkrótce kolejne terminy.


3. Targi Slow Fashion - już 8 edycja tej cieszącej się rosnącą popularnością imprezy, tym razem na Stadionie Narodowym od 11 do 12 marca.


4. Bunkry Dąbrowicka Góra - w najbliższy weekend swoją wizytę w bunkrach zapowiedzieli rekonstruktorzy. Jeżeli więc planujemy spacer po Mazowieckim Parku Narodowym to jest to dodatkowy motywator, możliwość obcowania z żywą historią.


5. Spacer od Arsenału do Powstania - kolejny historyczny spacer - tym razem startujemy spod Arsenału o 12.00 w niedzielę. Poznamy historię mniej i bardziej znanych epizodów z walki Polskiego Państwa Podziemnego.


6. Ogrody Światła w Wilanowie - ostatni weekend, podczas którego możemy zobaczyć iluminacje sezonu 2016/17. Dodatkowo instalacje będą otwarte w dwa ostatnie dni aż do godziny 24.00.


7. Ogórkiem po Pradze - gorsza pogoda może nas zachęcić do zwiedzania z poziomu legendarnego "Ogórka". Tradycyjnie startujemy o 11.00 w sobotę.


8. Romantyczny weekend z Marią i Fryderykiem - wycieczka na Zachodnie Mazowsze, zwiedzanie Brochowa, Walewic, Sannik i Kiernozia. Wyjazd w niedzielę rano, organizuje Klub Globtrotera, koszt 90 zł.


9. Z dala od zgiełku - wystawa malarstwa Janiny Wierusz-Kowalskiej - tylko do 16 marca w Galerii PKOL, wstęp wolny.


6 marca mija też 5 lat aplikacji Itaxi. Z tego tyłu codziennie możemy odbierać kody na nasze przyjazdy, może przydadzą się podczas naszych weekendowych wypadów. Wybierajmy najbliższy cel i ruszajmy z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 15.03.2017 22:04
Weekend 18-19 marca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Najbliższy weekend to nadal głównie historyczne i militarystyczne tematy. Na piknik militarny zapraszamy w okolice Twierdzy Modlin już w sobotę o 12.00. W niedzielę ruszy zaś ciekawy spacer Przeciwatomowa Warszawa, w poszukiwaniu w stolicy miejsc związanych z zimną wojną. Na dobre w świętowanie 800-lecia wkroczy też Piotrków Trybunalski ze swoim piwnym weekendem. Już w ten weekend dni przyjaźni polsko-węgierskiej, które uświetni koncert Omegi podczas kolejnego weekendu. W Łodzi odbędą się turystyczne targi regionów z Mazowszem w roli głównej. W Warszawie zaś targi dla fanów wypoczynku na wodzie Wiatr i Woda. O wyrobie kosmetyków z miodu będziemy mogli się dowiedzieć na szkoleniu w Rembertowie, natomiast o Syberii i Kolei Transsyberyjskiej posłuchamy w Stacji Muzeum.


1. Przeciwatomowa Warszawa - grupa Ocalałych zaprasza na spacer śladami zimnowojennych pozostałości w stolicy. Start w niedzielę o 11.00 na rogu Ratuszowej i Jagielońskiej.


2. O Syberii i Kolei Transsyberyjskiej - Stacja Muzeum zaprasza na arcyciekawy wykład już w piątek ok 19.00.


3. Dni przyjaźni polsko-węgierskiej - ruszają w najbliższy weekend w Piotrkowie. Kulminacją będą koncerty, w tym legendarnej Omegi. Warto zapoznać się też z piwnym produktem turystycznym, piwne Spa, centrum browarnictwa i browar Jan Olbracht do zwiedzania.


4. Latawiec Stanisława Augusta - Warszawa z buta - poprowadzi kolejny ciekawy spacer po osi Stanisławowskiej na Mokotowie, start w sobotę o 11.00 spod kościoła na placu 3 Krzyży.


5. Piknik militarny w okolicy Twierdzy Modlin - w sobotę od 11.00, możliwość przejazdu T-55, quady i wykrywacze metali, moc atrakcji dla najmłodszych. Spotykamy się w okolicy Wieży Michałowskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.


6. Targi Wiatr i Woda - szereg atrakcji dla fanów aktywnego spędzania czasu nad wodą, cały weekend w MT Polska , w sam raz na słabą pogodę.


7. O wojnie, ustroju i stosunkach społecznych w Starożytnym Rzymie - posłuchamy w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie, start w sobotę o 16.00. Doskonały powód by odwiedzić tę wciąż mało znaną wśród Warszawiaków placówkę.


8. Stare Powązki - spacer po tej legendarnej nekropoli zorganizuje Arktour - start w sobotę o 10.30, zbiórka przy bramie Św Heleny, koszt 15 zł.


9 . Dzień Mózgu 18 marca na SWPS - spotykamy się na Chodakowskiego 16/31. Najmłodszych zainteresuje blok rozpoczynający się o 14.00 - wykrywacz kłamstw, gry starowane wzrokiem, eye tracking, poza tym szereg ciekawych wykładów z mózgiem w roli głównej.


10. Targi Regionów w Łodzi - turystyczne mini targi w Łodzi, w roli głównej wspomniany już Piotrków a także Mazowsze. Spotkamy też osoby związane z ciekawym powiatem brzezińskim, Parowozownią Skierniewice i Łódzką Koleją Aglomeracyjną.


11. Warsztaty wyrobu kosmetyków na bazie produktów pszczelich - w domu Kultury w Rembertowie - koszt 185 zł od osoby, start o 10.00 w sobotę. Zaprasza Miodowa Manufaktura.


Z każdym weekendem oferta turystyczna będzie coraz bogatsza. Już ostatni weekend marca będzie dużym przełomem. 26 marca wystartują tanie loty ze Szczecina do Warszawy, dając nam kolejne weekendowe możliwości na sezon wiosna i lato 2017.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.05.2017 8:47
Weekend 6-7 maja pod Warszawą okolice i nie tylko

Kolejny weekend zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna możliwość by odwiedzić Parowozownię Skierniewice, otworzyć sezon na Plaży Romantyczna na Warze, a może rozpalić ogniska nad Wisłą. Jeżeli planowaliśmy wyprawę na Roztocze to doskonałą propozycją jest historyczna Majówka w Zamościu, szereg atrakcji do odwiedzenia zupełnie za darmo.


1. Otwarcie sezonu ognisk kuglarsko-bębniarskich - już w sobotę 6 maja od 18.00 po praskiej stronie Wisły przy moście Poniatowskiego.


2. Dzień otwarty w Parowozowni Skierniewice - kolejna okazja by obejrzeć ten wyjątkowy industrialny zabytek. Prace trwają tu cały czas, zawsze do oglądania jest coś nowego. Wkrótce też kolejowa noc muzeów.


3. Otwarcie sezonu na Plaży Romantyczna - w niedzielę pogoda ma wrócić na właściwe tory, szykuje się ciekawe otwarcie Romantycznej. Przed Urzędem Gminy Wawer m.in. rajd zabytkowych motocykli i samochodów ok godz. 15.30.


4. III Turystyczna majówka w Zamościu - wiele atrakcji z mieście Zamoyskich. Jeżeli jesteśmy lub planujemy wybrać się na Roztocze, musimy koniecznie być w sobotę w Zamościu. Stowarzyszenie Turystyka z Pasją czeka tam już na odkrywców miasta doskonałego.


5. Pływaj z nami pod rozprzami - następny weekend to kolejna możliwość popływania drewnianymi łodziami po Wiśle, zapisy na stronie Rok Rzeki Wisły.


6. X Siedlecki Jarmark Św. Stanisława - pokazy rzemiosła i lokalnych smaków. W Siedlcach stanie też wioska ginących zawodów. Przy okazji możemy odwiedzić Dwór Mościbrody słynący z regionalnych specjałów.


7. Mielnik Festiwal Korowaja Mielnickiego - kto by zechciał udać się na Podlasie Nadbużańskie w pięknie położonym Mielniku, znajdzie pokazy weselnych wypieków.


8. Weekend z Drezynami Białowieskimi - do niedzieli 7 maja, doskonała okazja by udać się do miejsca Mocy i podziwiać pradawną Puszczę.


9. II weekend na szlaku piastowskim - szereg ciekawych historycznych wydarzeń, głównie w Wielkopolsce - Poznań, Gniezno, ale także Inowrocław.


10. Multimedialny park fontann - w długi majowy weekend ruszyły multimedialne pokazy w Warszawie. W każdy kolejny weekend w piątek i sobotę o 21.00 będziemy mogli oglądać pokazy.


11. VIII Piknik kawaleryjski pod Kielcami - rajdy piesze, konne i inscenizacja bitwy z 1 IV 1940, stoczonej przez jednostkę legendarnego majora Hubala.


Zła pogoda dała nam nieco we znaki. W najbliższy weekend najlepszą opcją mogą być wyjazdy w bezpośrednie okolice Warszawy. Kolejny weekend tj. 13-14 maja przyniesie kolejne bardzo ciekawe imprezy. Miejmy nadzieję, iż do tego czasu pogoda zdoła się ustabilizować.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 14.12.2017 22:50
Weekend 16-17 grudnia okolice Warszawy i nie tylko:)

Podkręcamy tempo, w najbliższy weekend kolejne jarmarki Łowicz, Konstancin, Kazimierz i Żyrardów. Szykuje się też sporo piwnych imprez - Wigilia Zakładowa, urodziny Samych Kraftów czy Kufelki na Kundelki - prawdziwy raj dla piwoszy. Do tego dodać należy spacery - foto spacer z Olympusem, Nocny Spacer po Łazienkach lub Krakowskie Przedmieście na starych fotografiach.


1. Jarmarki Łowicz, Konstancin, Żyrardów a może Kazimierz - do wyboru do koloru, Łowicz debiutuje tego typu imprezą, Konstancin to z kolei wspaniałe lokalne wyroby + wyjątkowi goście m.in w Miejskiej Kniei z okolic Skierniewic. Żyrardów kończy swój jarmarkowy maraton właśnie w najbliższy weekend. Możemy też wybrać się do Kazimierza nad Wisłą, nie wykluczone iż przed nami piękny śnieżny weekend, idealny na taką właśnie wyprawę.

2. Piwny raj - już od piątku szereg ciekawych imprez dla fanów najlepszego piwa rzemieślniczego. Wigilia Zakładowa z ekpią browaru Zakładowego w piątek od 20 w Chmielarni na Twardej. 3 urodziny Samych Kraftów będziemy świętować wraz z Piwnym Podziemiem. Jak by tego było mało to w sobotę mamy akcje Kufelki na Kundelki- pijąc piwa z najlepszych browarów rzemieślniczych wspieramy często zostawione na pastwę losu zwierzaki - akcja Fundacji Matuzalki.

3. Ciekawe Spacery - Foto spacer z Olympusem w sobotę o 15.00, Łazienki z adrenaliną startują zaś o 17, wcześniej bo o 11.30 Krakowskie na starych fotografiach. Warto korzystać z tej ciekawej / aktywnej formy spędzania wolnego czasu, relacja z naszego wesołego spaceru po Łazienkach tutaj.

4. Iluminacja i Wigilia Forteczna w Fort P Bema - środowisko fanów fortyfikacji i atrakcji industrialnych spotka się w Forcie Bema - a po spotkaniu kontynuacja w gościnnych progach Muzeum Obrony Cywilnej. Okazja by porozmawiać o atakcjach planowanych na III Noc Fortyfikacji.

5. Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy - w niedziele od 11.30 w Domu Ukraińskim, okazja by lepiej poznać wschodnie tradycje i kupić tamtejsze smakołyki a może też zamówić je na święta.

6. Premiera Gigantów z klocków Lego - w sobotę rusza kolejna edycja wystawy na Narodowym, podobno ma przyćmić poprzednie swoim rozmachem, tym razem głównymi bohaterami będą potężne konstrukcje.

7. Świąteczny targ w Fortecy Kręglickich - w niedziele - okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym, można zrobić doskonałe zakupy i poznać Fort Legionów który możemy zwiedzać z przewodnikiem, z każdym miesiącem odkrywa on coraz więcej swoich tajemnic dzięki wytrwałej pracy grupy pasjonatów.

8. Kolędowy spacer po Łazienkach - wraz z chórem Con Passione będziemy przemierzać królewskie ogrody wspólnie kolendując, start w sobotę o 15.00

Podobno w najbliższy weekend jest wreszcie szansa na delikatny śnieg, który zostanie z nami na nieco dłużej, jest to wymarzona sceneria dla odbywających się w okolicach Warszawy jarmarków. Nie zapominajmy też o spacerach i Królewskim Ogrodzie Światła, w zimowej scenerii będzie przepiękny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.04.2017 22:18
Toruń za pół ceny już 21-23 kwietnia

W pierwszy weekend po Wielkanocy do weekendowego wypadu z Warszawy kusić nas będzie Toruń. W mieście Kopernika odbędzie się już 12 edycja weekendu za pół ceny, wsparcie Radia Zet Gold zapewni sukces medialny.


Liczba podmiotów biorących udział w akcji jest imponująca szczególnie jeżeli porównamy to z "rozmachem" ogólnopolskiej akcji za pół ceny. Jak widać nie zawsze to co działa lokalnie przekłada się na globalny sukces.


Tradycyjnie do Torunia przyciągają nas pierniki, swoją obniżoną o 50% ofertą kusić nas będą wszystkie cenione w Toruniu piernikarnie. Nie możemy zapominać o najbardziej renomowanej z nich, tj. Żywym Muzeum Piernika - zaoferuje ono zniżki dla najmłodszych, seniorów a także na warsztaty zdobienia lukrem.


Wielkim sukcesem turystycznym może się też pochwalić Toruński Dom Legend. To tutaj zapoznamy się z legendami nieodłącznie towarzyszącymi historii miasta. Pokazy o pełnych godzinach, bilety obniżone o 50%. Nie byłoby Torunia bez Krzyżaków, na zamek krzyżacki wejdziemy także za pół ceny.


Drugi z symboli Torunia tj. Kopernik z pewnością przyczyni się do tego, iż na naszej drodze zwiedzania nie zabraknie Planetarium. Bilety do Orbitarium i Geodium kupimy w obniżonej o 50% cenie.


Bardzo szeroki jest też wybór restauracji, najmłodszych ucieszą obniżone ceny w pizzeriach i pierogarniach. Bardziej tradycyjnie zjemy w restauracji Legend czy Krajina Piva Gospodzie pod Modrym Fartuchem.


Toruńskie hotele także przygotowały bardzo bogatą i naprawdę interesującą cenowo ofertę. W IBISIE rodzina 2+1 mogła zarezerwować nocleg za 99 zł, w związku z dużym zainteresowaniem pule promocyjnych miejsc dodatkowo zwiększono. Podobnie atrakcyjną ofertę przygotował Hotel Kopernik, mogliśmy tu zanocować za niewiele ponad 100 zł. Nie zastanawiajmy się za długo, oferty znikają bardzo szybko.


Alternatywą do noclegu w centrum miasta może być np. ciekawy hotel Olender z rozrywką wodną. W weekend 21-23 kwietnia możemy skorzystać z oferty specjalnej na Travelist.


Już niedługo w okolicach Torunia przybędzie dodatkowa atrakcja turystyczna, tj. Skansen osadnictwa olenderskiego w Nieszawce Wielkiej. Nie ma jeszcze daty otwarcia ale może kolejna akcja za pół ceny obejmie także tę atrakcję. Trzymamy kciuki, byłoby idealnie by Skansen mógł też uświetnić Rok Rzeki Wisły 2017.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: zapolceny
Data publikacji: 22.05.2017 21:47
Weekend 27-28 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny Super weekend przed nami, prawdziwe bogactwo propozycji. Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin, Święto Róż w Kutnie, czy Lnu w Żyrardowie. Fanów historii i Roztocza zachwyci Szturm Twierdzy Zamość - włącznie z nocnymi zmaganiami. Dodajmy do tego święto wina na Zamku w Janowcu, idealny dodatek przy zwiedzaniu Magicznych Ogrodów. Jak by tego było mało, mamy jeszcze Starcie Bohuna i Wołodyjowskiego na polanie Lipków pod Warszawą, Jarmark Dominikański i wielki festyn na urodziny Holiday Inn w Józefowie.


1. Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin - gratka dla fanów gwiezdnych wojen i wszystkiego co ma związek z SF i fantastyką. Organizatorzy zadbali też o specjalne atrakcje dla najmłodszych.


2. Piknik w Józefowie - wielki piknik na 10 lat hotelu Józefów Inn, moc atrakcji, w tym najdłuższy park linowy pod Warszawą i wiele wiele więcej. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Perfect.


3. Szturm Twierdzy Zamość - nie ma lepszej daty do tego by odwiedzić Zamość i Roztocze niż weekend, w którym odbywa się szturm. Wiele atrakcji, w tym niezwykle spektakularny nocny szturm Twierdzy. Zobaczymy tam też regimenty znane z bitwy ze Szwedami w Otwocku Wielkim.


4. Święto Wina na Zamku w Janowcu - festiwal winiarzy, dla planujących wizytę w Kazimierzu czy Magicznych Ogrodach może być doskonałym uzupełnieniem wycieczki. Przy okazji poznamy najbliższe Warszawie winnice: Wieczorków i Las Stocki , warto je odwiedzić.


5. Święto Lnu Żyrardów - kolejna edycja święta, wspaniały powód do odwiedzenia industrialnej perły Mazowsza, spacer po Żyrardowie to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto interesuje się lokalną turystyką. Dodatkowo w tym roku Maryla Rodowicz


6. Święto Róż Kutno - różana stolica Polski zaprasza miłośników tych pięknych kwiatów na swoje święto. Przy okazji warto wpaść na Zamek Oporów, można też zaliczyć kolegiatę w Tumie, a po drodze Łowicz, gdzie szykuje się otwarcie plaży miejskiej.


7. Pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim - dla preferujących krótkie podmiejskie wycieczki mamy historyczną inscenizację chyba najbardziej znanej "rycerskiej" rywalizacji. Spotkamy się po raz kolejny na polanie Lipków pod Warszawą.


8. Jarmark Dominikański - dla szukających ciekawych wyrobów rzemieślniczych i regionalnych smaków godną propozycją jest Jarmark Dominikański na Służewiu.


9. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 11.50. Kolejna okazja, by zwiedzić Fort w towarzystwie niebanalnego przewodnika, a już wkrótce następna edycja Nocy Fortyfikacji.


Trzeba przyznać, iż w najbliższy weekend wybór będzie naprawdę trudny. Do tego dodajmy także rozpoczęty sezon kajakowy, Liwiec z Przystań Liwiec, Pilica z możliwością relaksu na Przystań Winiary czy Bzura z Moto Przystani lub Łowickimi Kajakami. W najbliższy weekend planowane jest otwarcie plaży miejskiej w Łowiczu, atrakcja której bardzo brakowało. Z pewnością jeszcze bardziej zachęci do weekendowych wycieczek z Warszawy do Łowicza.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.10.2017 19:52
Weekend 7-8 października pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Weekend za pół ceny III edycja, 30 urodziny Parowozowni Skierniewice dzień otwarty na Paluchu, zabawa dla najmłodszych w Muzeum Hutnictwa Starożytnego a do tego giełda Minerałów i Hubertus w Spale. Pogoda miała się zmienić na korzyść ale wygląda na to iż krótkie wycieczki w samej stolicy lub w okolice Warszawy będą miały priorytet vs do dalszych wyjazdów.


1. Weekend za pół ceny Polska - III edycja - wciąż nie wykorzystany potencjał tej imprezy. Przy tej pogodzie najlepsze propozycje dla mieszkańców Warszawy to Łazienki, Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie czy Płock z Duces Mazovie. Gdybyśmy byli w okolicach Podlasia to tam trzeba wyróżnić ofertę Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Drezyn Białowieskich w sercu puszczy.


2. 30 urodziny Parowozowni - wielka wciąż masowo nie odkryta atrakcja turystyczna w okolicy Warszawy. Już w sobotę czeka na nas wiele specjalnych atrakcji.


3. Paluch dzień otwarty sobota - schronisko na Paluchu otwiera swoje podwoje dla wszystkich zwiedzających, pouczające i wzruszające dla każdego. Możemy też rozważyć funkcje wolontariusza.


4. Dzień Szabli w Muzeum Wojska Polskiego - polsko-węgierskie święto szabli w niedziele. Pokazy i wspólna zabawa także dla najmłodszych.


5. Hubertus Spalski -święto myśliwych i nie tylko w Spale, można tu wpaść po wizycie w pobliskim Tomaszowie, naturalnie z 50% zniżką w ramach weekend za pół ceny.


6. Dzień z lnem Skansen ziemi lubelskiej - specjalna impreza z lnianymi włóknami w tle, tu także trwa weekend za pół ceny.


7. Wojowie epoki żelaza - Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - w sobotę od 12 poznamy historie pradawnych wojowników, mocno nie doceniane muzeum znowu nas pozytywnie zadziwi.


8. Giełda Biżuterii i Minerałów - międzynarodowa impreza na Białobrzeskiej jesienna edycja juz od soboty, start o godz 10.00.


9. Rekonstrukcja bitwy pod Brzustowem i Laskami - w niedziele 8 października jedna z ostatnich rekonstrukcji historycznych w tym roku. Gdybyśmy byli w weekend na ziemi radomskiej warto rozważyć.


10. Jesienne sprzątanie Wkry - na kilku odcinkach będziemy mieli możliwość dołączyć do akcji sprzątania rzeki, szczegóły na facebooku.


Pogoda nie będzie nas rozpieszczać, tym bardziej warto skorzystać z atrakcji pod dachem, Groty Nagórzyckie, Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie czy Parowozownia w Skierniewicach mogą na tym znacząco zyskać. Wszystkie te miejsca to autentyczne wciąż szeroko nie odkryte atrakcje w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.04.2017 12:18
Weekend 22-23 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend to już ostatnia przygrywka do Majówki, ruszają popularne rodzinne atrakcje jak Farma Iluzji czy Park Rozrywki Julinek. W samej Warszawie otwiera się warownia Wikingów Jomsborg. W sobotę i niedzielę liczne atrakcje. Piknik historyczny z okazji "kościuszkowskiej rocznicy" w Muzeum Narodowym w niedzielę. Dla smakoszy w Lublinie ruszy restaurant week. Lokalną tradycję będzie można z bliska obserwować w Zaściankach w ramach inscenizacji "Jak drzewiej bywało". Własnoręczne przygotowanie podpłomyków będzie możliwe w ramach Soboty ... z mąką w pruszkowskim Muzeum Hutnictwa Starożytnego. W niedzielę kolejna możliwość zwiedzenia Fortu Legionów.

1. Warownia Wikingów Jomsborg - początek w sobotę od 11.00, moc atrakcji w tym po dwie bitwy każdego dnia, strzelania z łuku i rzucanie toporem.

2. Piknik Historyczny - bohaterem Tadeusz Kościuszko - niedziela od 10.00 w Muzeum Wojska Polskiego, bardzo bogaty program, liczne grupy rekonstrukcji historycznej, regionalna kuchnia i konkursy dla najmłodszych.

3. Farma Iluzji - przedpremierowe otwarcie, 22 kwietnia w sobotę. O nowych atrakcjach pisaliśmy już w jesiennym artykule, teraz możemy sprawdzić je w rzeczywistości. Farma Iluzji nie zwalnia tempa.

4. Rodzinne spotkania ... mąka - Muzeum Mazowieckiego Hutnictwa Starożytnego -sobota od 10.00 - ciekawe warsztaty, włącznie z pieczeniem własnoręcznie przygotowanych podpłomyków.

5. Toruń weekend za pół ceny - wspaniale zorganizowana impreza, wiele różnorakich zniżek, doskonały pretekst by odwiedzić miasto Pierników i Kopernika.

6. Lublin - restaurant week - kolejne imprezy z cyklu 700 lecia miasta - w kolejny weekend startuje maraton dla smakoszy, warto zapoznać się z tym co miasto kulinarnie ma najlepszego do zaoferowania, pomoże nam Jem Lublin.

7. Park Rozrywki Julinek - startujemy w nowy sezon. Julinek także zbroi się w nowe atrakcje, wkrótce otwarty zostanie nowy 2* hotel z ciekawymi weekendowymi ofertami. Czekamy też na wiosenny powrót Cyrklandu.

8. Jak drzewiej bywało - inscenizacja życia na wsi w Zaściankach - gdybyśmy udawali się w rejon nadbużańskiego Podlasia czy Lubelszczyzny, możemy wziąć udział w tej oryginalnej imprezie, niedziela 23 kwietnia.

9. Rzekaczeka.pl - spływ kajakowy Wisłą - już w sobotę od 10.00 możemy ruszyć z Plaża Romantyczna by dotrzeć do serca stolicy w porze obiadowej, oferta dla wszystkich bez względu na kajakowe umiejętności, asysta WOPR.

10. Siedlisko Leluja - warsztaty kuchnia na przednówku - dla fanów kuchni kolejne warsztaty w przepięknym miejscu, warto je poznać, o krok mamy do pięknego wiosną Pułtuska.

11. Zwiedzanie Fortu Legionów - kolejna edycja tej nie zwykle interesującej wycieczki, prace w Forcie trwają, trasa turystyczna będzie się stale wydłużać.

Nawet jeżeli pogoda będzie nadal probowała krzyżować nam plany, nie warto siedzieć w domu kilka ciekawych propozycji "pod dachem" powoduje iż warto wybrać się z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.07.2017 10:13
Weekend 15-16 lipca okolice Warszawy i nie tylko

Najbliższy weekend to już połowa lipca. Wreszcie będziemy mogli cieszyć się prawdziwie letnia pogodą. Jak lato to woda i m. in. regaty w Nowym Duninowie na Wiśle, tuż obok Płocka. W Łowiczu tradycyjne warsztaty i niedzielny gratisowy spacer z Przewodnikiem. Czekają też kajaki na Plaży nad Bzurą, teraz można je wypożyczyć nawet na godzinę. Na Podlasiu w Gródku festiwal muzyki młodej Białorusi, alternatywne klimaty od naszych wschodnich sąsiadów. Pamiętajmy o kwitnącej lawendzie, tuż za Białymstokiem znajdziemy Dworzysk - lawendową mekkę mieszkańców Podlasia. W sobotę także kolejna edycja Wakacji w okopie, tym razem udamy się nad Wkrę. W Sochaczewie rozpocznie kursowanie tradycyjny wąskotorowy parowóz.


 • Regaty Nowy Duninów nad Wisłą - urokliwe, zwykle unikane przez zwiedzających miasteczko, niegdyś dumne ze swych 3 pałaców, idealne miejsce na krótki weekendowy wypad.

 • Wyspa Wisła - spotkanie z lubelską rybą - nowa impreza na turystycznej mapie - Lubelszczyzna pokaże to co ma najlepsze w rybnej ofercie. Będzie też gotowanie portugalskiej zupy rybnej. Wyspa Wisła to doskonała propozycja na weekend nad wodą.

 • Święto Róż w Końskowoli - już w najbliższy weekend kolejna edycja święta Róży - atrakcje także dla fanów aktywnej turystyki - rajd i rowerowe wycieczki w różanym klimacie.

 • Wakacje w okopie – ekipa Schronu Obrony Cywilnej organizuje epizod nr 2 wakacyjnego cyklu. Tym razem zwiedzimy miejsca związane z II Wojną Światową, obóz rozbijemy nad Wkrą.

 • Łowicz - warsztaty folklorystyczne i niedzielny darmowy spacer z przewodnikiem PTTK - warto udać się nad Bzurę, gdzie dodatkowo czeka plaża i kajaki wypożyczane na godzinę.

 • Parowóz wraca na trasę wąskotorówki w Sochaczewie - już z w najbliższy weekend wyczekiwana kolejowa premiera, na trasę wąskotorówki wróci klasyczny parowóz. W piątek przewidziano darmową przejażdżkę i świętowanie w Muzeum Kolejki w Sochaczewie.

 • Festiwal Muzyki Młodej Białorusi - Grodek - coś dla fanów wschodnich klimatów. Pamiętajmy, iż teraz jest najlepszy moment by kontemplować lawendę. W Dworzysku, pod Białymstokiem znajdziemy jedną z ciekawszych lawendowych plantacji.

 • Festiwal Nadbużański w Serpelicach - ten, którego ciągnie na nadbużańskie Podlasie nie powinien ominąć Serpelic. Pięknie położona nad Bugiem wieś po raz kolejny będzie gościć festiwal.


 • Zamość dla Piłsudskiego - już w najbliższy weekend w Arsenale Zamojskim -ruszy wystawa w 150-lecie urodzin marszałka. W trakcie letnich miesięcy przygotowano dodatkowo szereg interesujących wydarzeń z głównym akcentem przypominającym monumentalną bitwę pod Komarowem.


 • Grunwald inscenizacja bitwy - do niedzieli potrwa historyczna batalia na polach Grunwaldu, jeżeli planujemy wypad na Mazury lub Warmię do Grunwaldu będzie tylko krok.


 • Nowy Odjazdowy Park linowy startuje w ten weekend nad Jeziorem Zagłębocze - kolejna atrakcja na Pojezierzu Łęczyńsko- Włodawskim. Jest rozmach, ponad 100 metrowy zjazd z wysokości 13 metrów. W kolejnym sezonie całość trasy ma przekroczyć 1000 metrów, Pojezierze rośnie w oczach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.08.2017 23:07
Długi weekend 12-15 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wspaniałe wydarzenia, balony nad Nałęczowem, spadające gwiazdy w Koperniku i pod Siedlcami, turnieje rycerskie i jarmarki na zamkach w Liwie, Tenczynie i Rynie. Do tego dodajmy Jarmark Jagieloński w Lublinie, Dymarki (w tym roku w 2 miejscach), oraz Festiwal Rzeki Wisły 2017 - Włocławek, Ciechocinek i Toruń. Trudny wybór


1. Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 11-14 sierpnia - kilka dni wspaniałych balonowych lotów w okolicach Nałęczowa, rzadka okazja by zobaczyć ich tyle w okolicach Warszawy.


2. Spadające gwiazdy Perseidy - tradycyjnie w nocy 12 sierpnia spodziewamy się deszczu spadających gwiazd. Specjalne wydarzenie z tej okazji w okolicach Centrum Kopernika, w plenerze zaś, pod Siedlcami w Doliwie, okazja by dokonać obserwacji na łonie natury.


3. Turniej Rycerski zamek Liw - w sobotę 12 sierpnia, idealny do połączenia z obserwacjami gwiazd (Doliwie), kajakami na Liwcu czy Skansenem w Nowej Suchej. W drodze powrotnej można wpaść na regionalne dania do Gościńca Goździejewskiego.


4. Śladami Średniowiecza na Zamku Czersk - od 12 do 15 sierpnia, tradycyjnie na Zamku Czerska codzienna dawka żywej historii, w sam raz dla najmłodszych. Możemy też przyjechać tu rowerem z Warszawy, koniecznie po drodze popas na plaży w Ciszycy.


5. Jarmark Jagieloński Lublin - od 12 do 15 sierpnia regionalne smaki, rzemiosło i tradycja w Kozim Grodzie. Wizytę w Lublinie możemy połączyć z obserwacją balonów w Nałęczowie.


6. Festiwal Rzeki Wisły - największe wydarzenie w ramach Roku Rzeki Wisły - Włocławek, Ciechocinek i Toruń będą arenami pokazów, koncertów i regat. Przybędą goście z zagranicy, potomkowie Wikingów i francuscy weterani festiwalów na Loarze.


7. Dymarki Nowa Słupia i Masłomęcz - w tym roku konflikt o Dymarki Świętokrzyskie spowoduje, że wydarzenie będzie podzielone na 2 lokalizacje. Część tradycyjnie w Nowej Słupi. Historyczni organizatorzy ruszą zaś do wioski Gotów w Masłomęczu. Wioska Gotów to prawdziwy koniec świata, ale dymarki to istotny wabik, by zmobilizować się do wyprawy na dziki wschód.


8. Pałac Czemierniki - zlot motocyklowy 12-13 sierpnia, ciekawa propozycja dla fanów motorów, wiele atrakcji w przepięknym historycznym miejscu.


9. Zamek Tęczyn, obrona przed Szwedami - znani z Otwocka Wielkiego Dragoni Pana Zebrzydowskiego będą bronić zamku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.


10. Festiwal Kultury Średniowiecznej Zamek Ryn - kogo plany weekendowe rzucą na Mazury, ten może wpaść na Zamek Ryn, by zapoznać się ze średniowieczną tradycją.


11. Indyjskie Smaki - na koniec weekendu, we wtorek 15 sierpnia w Pałacu Kultury i Nauki szereg atrakcji, także dla najmłodszych.


12. Żołnierze Wyklęci i ich dzieci - 13 sierpnia o 13.00, spotkanie w Gościńcu Goździejewskim - ciekawa okazja na poznanie tego nowego miejsca z dobrą kuchnią i ciekawym pomysłem na swoją rolę na Wielkim Gościńcu Litewskim.


13. Dni Bugu Drohiczyn - kto nie dotarł na 500 kajaków ma teraz szansę na poprawkę, spływ kajakowy, balonowa bitwa a na koniec parada motocykli.


Długi weekend to idealny czas na spływy kajakowe. Czeka Liwiec z przystańliwiec.pl, Bzura z moto-przystanią i kajakami łowickimi w Łowiczu, Pilica z Przystań Winiary czy Wkra z plażą Wiosełko. Farma Iluzji odpaliła też swoją wodną nowość - prawdziwy basen dla najmłodszych, moc atrakcji szykuje również Park Rozrywki Julinek.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 29.08.2017 22:38
Weekend 2-3 września pod Warszawą okolice i dalej :)

Ostatni weekend wakacji sypnie ciekawymi propozycjami. Pogoda ma być słoneczna, to idealny czas na kajaki. Możemy dołączyć do ogólnopolskiego spływu Bzurą. W związku z tym wydarzeniem Moto-Przystań w Plecewicach oferuje nam dwa dni zabawy na Bzurze. Dzień na Liwcu proponujemy zakończyć uczestnictwem w dniach Siedlec, ciekawe koncerty Golców i Margharet pozwolą zrelaksować się po aktywnym dniu. Ruszyły też warsztaty archeologiczne w Grodzie Żmijowiska pod Kazimierzem, ciekawe zajęcia z dawnego rzemiosła i pradawnej kuchni. W pałacu w Czemiernikach odbędzie się Festiwal Ognia i Miecza, w sobotę zaplanowano pokazy fireshow. W Warszawie czeka na nas kolejna seria wyścigów drewnianych łodzi, gra miejska Cukiernia Królewska w Wilanowie a także podsumowanie wakacji w okopie w Muzeum OC.


1. Ogólnopolski spływ Bzurą - doskonała okazja by wreszcie wybrać się nad Bzurę, łatwe rodzinne odcinki z/do Moto-Przystań w Plecewicach, na miejscu też dodatkowe atrakcje.


2. Festiwal Ognia i Miecza Czemierniki - w okolicy pięknego pałacu, odbędzie się kolejna edycja arcy ciekawego wydarzenia, szczególnie sobotnie fireshow zapowiadają się bardzo interesująco.


3. Dni Siedlec - od piątku do niedzieli seria atrakcji, w tym koncerty Golców i Margharet, idealne do połączenia ze spływem Liwcem. Można też odwiedzić miejsca na warszawskim szlaku kulinarnym m.in. Dwór Mościbrody.


4. Pożegnanie lata w Pałacu w Małej Wsi - piękny pałac i park w Małej Wsi, tym razem w latynoamerykańskich klimatach. Koncerty i wieczorna zabawa na zakończenie lata.


5. Piknik Archeologiczny Żmijowiska - grodzisko w Żmijowiskach pod Kazimierzem zaproponuje nam bardzo ciekawy program - dawne techniki z zakresu wyrobu naczyń czy przygotowywania potraw. Na miejscu najlepsi specjaliści w tych dziedzinach.


6. Wilanów, gra miejska Cukiernia królewska - w sobotę o 11.00 zacznie się zabawa, która szczególnie zainteresuje najmłodszych.


7. Na wiośle i na pychu, wyścigi drewnianych łodzi w Warszawie - kolejny weekend z wyścigami. Łodzie czekają również na amatorów.


8. Wakacje w okopie, podsumowanie - Muzeum OC przygotuje podsumowanie wakacyjnej akcji, warto zapoznać się z militarnymi atrakcjami w okolicach Warszawy. Na wieczór zaplanowano wspólną zabawę.

9. Dożynki Czernidła koło Konstancina
- w niedziele można wpaść na zakupy regionalnych przysmaków. Czekają na nas między innymi Sery Cieciszewskie. Możemy też wpaść tu na chwilę po wizycie na przepięknej plaży Ciszyca.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.05.2017 11:19
Święto Lnu Żyrardów 27-28 maja, industrialna perła w pełnej krasie

Nie ma lepszej okazji, by turystycznie odwiedzić Żyrardów, niż Święto Lnu. Miasto aspirujące do idealnej weekendowej destynacji dla mieszkańców Warszawy pochwali się tym co ma najlepszego już 27-28 maja.

Tegoroczne Święto Lnu ponownie będzie urządzone z dużym rozmachem. Sercem imprezy będą wyjątkowe wnętrza Muzeum Lniarstwa, pięknie podświetlane prezentują się niesamowicie. Tym razem, na miejscu będziemy mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach mi.n. pokazach tkania, czy też rożnego rodzaju zdobienia i drukowania na lnianych tkaninach. Uczestnicy będą mogli obejrzeć największą kolekcje szablonów sitodrukowych, wykorzystywanych swego czasu do zdobienia i nadrukowywania wzorów na tkaninach, produkowanych w żyrardowskich fabrykach.

O historii Żyrardowa będzie można też się więcej dowiedzieć uczestnicząc w historycznej inscenizacji Strajku Szpularek z 1883 roku. Parada miejska ma nam przybliżyć wielokulturowe wątki z historii tego niesamowitego miasta-osady fabrycznej.

Podczas całej imprezy nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Wielkoformatowa gra miejska "Spacer po osadzie fabrycznej", pokazy bajek a także festiwal baniek mydlanych, to tylko niektóre z niespodzianek czekające na najmłodszych.

Święto Lnu to doskonały powód by niespiesznie pospacerować po osadzie fabrycznej, mapę z sugerowaną trasą spacerów będziemy mogli odebrać w budynku Resursy.

Tradycyjnie podczas Święta Lnu nie może zabraknąć lnianych kosmetyków. Będzie wiec kiermasz produktów i pokazy zabiegów kosmetycznych, zaś dla fanów gotowania potrawy i przepisy z udziałem lnu, a nawet prelekcja o diecie i kuchni dawnych mieszkańców osady.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę przewidziano koncerty uświetniające widowisko. W pierwszy dzień weekendu wystąpi Mateusz Ziółko i Maryla Rodowicz. W niedzielę czeka na odwiedzających mega gala disco-polo.

Przy okazji wizyty w Żyrardowie warto zapoznać się z planami zmian w obrębię żyrardowskiego zalewu. Szykuje się tu istna rewolucja. Żyrardów będzie z pewnością gwiazdą planowanego wkrótce, nowego otwarcia industrialnej trasy na Mazowszu. Byłoby dobrze, gdyby takowa trasa przebiegała płynnie z okolic Warszawy przez Żyrardów ku Parowozowni Skierniewice, zabytkom Pabianic, kończąc się w Łodzi. Taki produkt turystyczny mógłby z pewnością konkurować z święcącym triumfy Śląskim Szlakiem Zbytków Techniki. Jego koronna impreza, jaką jest Industriada, odbędzie się już 9-10 czerwca.

Zaznaczmy w kalendarzu datę 27-28 maja. Jedna z najciekawszych, jednodniowych wycieczek w okolicach Warszawy, to z pewnością ta do Żyrardowa, podczas Święta Lnu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon