czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 05.05.2017 8:47
Weekend 6-7 maja pod Warszawą okolice i nie tylko

Kolejny weekend zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna możliwość by odwiedzić Parowozownię Skierniewice, otworzyć sezon na Plaży Romantyczna na Warze, a może rozpalić ogniska nad Wisłą. Jeżeli planowaliśmy wyprawę na Roztocze to doskonałą propozycją jest historyczna Majówka w Zamościu, szereg atrakcji do odwiedzenia zupełnie za darmo.


1. Otwarcie sezonu ognisk kuglarsko-bębniarskich - już w sobotę 6 maja od 18.00 po praskiej stronie Wisły przy moście Poniatowskiego.


2. Dzień otwarty w Parowozowni Skierniewice - kolejna okazja by obejrzeć ten wyjątkowy industrialny zabytek. Prace trwają tu cały czas, zawsze do oglądania jest coś nowego. Wkrótce też kolejowa noc muzeów.


3. Otwarcie sezonu na Plaży Romantyczna - w niedzielę pogoda ma wrócić na właściwe tory, szykuje się ciekawe otwarcie Romantycznej. Przed Urzędem Gminy Wawer m.in. rajd zabytkowych motocykli i samochodów ok godz. 15.30.


4. III Turystyczna majówka w Zamościu - wiele atrakcji z mieście Zamoyskich. Jeżeli jesteśmy lub planujemy wybrać się na Roztocze, musimy koniecznie być w sobotę w Zamościu. Stowarzyszenie Turystyka z Pasją czeka tam już na odkrywców miasta doskonałego.


5. Pływaj z nami pod rozprzami - następny weekend to kolejna możliwość popływania drewnianymi łodziami po Wiśle, zapisy na stronie Rok Rzeki Wisły.


6. X Siedlecki Jarmark Św. Stanisława - pokazy rzemiosła i lokalnych smaków. W Siedlcach stanie też wioska ginących zawodów. Przy okazji możemy odwiedzić Dwór Mościbrody słynący z regionalnych specjałów.


7. Mielnik Festiwal Korowaja Mielnickiego - kto by zechciał udać się na Podlasie Nadbużańskie w pięknie położonym Mielniku, znajdzie pokazy weselnych wypieków.


8. Weekend z Drezynami Białowieskimi - do niedzieli 7 maja, doskonała okazja by udać się do miejsca Mocy i podziwiać pradawną Puszczę.


9. II weekend na szlaku piastowskim - szereg ciekawych historycznych wydarzeń, głównie w Wielkopolsce - Poznań, Gniezno, ale także Inowrocław.


10. Multimedialny park fontann - w długi majowy weekend ruszyły multimedialne pokazy w Warszawie. W każdy kolejny weekend w piątek i sobotę o 21.00 będziemy mogli oglądać pokazy.


11. VIII Piknik kawaleryjski pod Kielcami - rajdy piesze, konne i inscenizacja bitwy z 1 IV 1940, stoczonej przez jednostkę legendarnego majora Hubala.


Zła pogoda dała nam nieco we znaki. W najbliższy weekend najlepszą opcją mogą być wyjazdy w bezpośrednie okolice Warszawy. Kolejny weekend tj. 13-14 maja przyniesie kolejne bardzo ciekawe imprezy. Miejmy nadzieję, iż do tego czasu pogoda zdoła się ustabilizować.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 14.12.2017 22:50
Weekend 16-17 grudnia okolice Warszawy i nie tylko:)

Podkręcamy tempo, w najbliższy weekend kolejne jarmarki Łowicz, Konstancin, Kazimierz i Żyrardów. Szykuje się też sporo piwnych imprez - Wigilia Zakładowa, urodziny Samych Kraftów czy Kufelki na Kundelki - prawdziwy raj dla piwoszy. Do tego dodać należy spacery - foto spacer z Olympusem, Nocny Spacer po Łazienkach lub Krakowskie Przedmieście na starych fotografiach.


1. Jarmarki Łowicz, Konstancin, Żyrardów a może Kazimierz - do wyboru do koloru, Łowicz debiutuje tego typu imprezą, Konstancin to z kolei wspaniałe lokalne wyroby + wyjątkowi goście m.in w Miejskiej Kniei z okolic Skierniewic. Żyrardów kończy swój jarmarkowy maraton właśnie w najbliższy weekend. Możemy też wybrać się do Kazimierza nad Wisłą, nie wykluczone iż przed nami piękny śnieżny weekend, idealny na taką właśnie wyprawę.

2. Piwny raj - już od piątku szereg ciekawych imprez dla fanów najlepszego piwa rzemieślniczego. Wigilia Zakładowa z ekpią browaru Zakładowego w piątek od 20 w Chmielarni na Twardej. 3 urodziny Samych Kraftów będziemy świętować wraz z Piwnym Podziemiem. Jak by tego było mało to w sobotę mamy akcje Kufelki na Kundelki- pijąc piwa z najlepszych browarów rzemieślniczych wspieramy często zostawione na pastwę losu zwierzaki - akcja Fundacji Matuzalki.

3. Ciekawe Spacery - Foto spacer z Olympusem w sobotę o 15.00, Łazienki z adrenaliną startują zaś o 17, wcześniej bo o 11.30 Krakowskie na starych fotografiach. Warto korzystać z tej ciekawej / aktywnej formy spędzania wolnego czasu, relacja z naszego wesołego spaceru po Łazienkach tutaj.

4. Iluminacja i Wigilia Forteczna w Fort P Bema - środowisko fanów fortyfikacji i atrakcji industrialnych spotka się w Forcie Bema - a po spotkaniu kontynuacja w gościnnych progach Muzeum Obrony Cywilnej. Okazja by porozmawiać o atakcjach planowanych na III Noc Fortyfikacji.

5. Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy - w niedziele od 11.30 w Domu Ukraińskim, okazja by lepiej poznać wschodnie tradycje i kupić tamtejsze smakołyki a może też zamówić je na święta.

6. Premiera Gigantów z klocków Lego - w sobotę rusza kolejna edycja wystawy na Narodowym, podobno ma przyćmić poprzednie swoim rozmachem, tym razem głównymi bohaterami będą potężne konstrukcje.

7. Świąteczny targ w Fortecy Kręglickich - w niedziele - okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym, można zrobić doskonałe zakupy i poznać Fort Legionów który możemy zwiedzać z przewodnikiem, z każdym miesiącem odkrywa on coraz więcej swoich tajemnic dzięki wytrwałej pracy grupy pasjonatów.

8. Kolędowy spacer po Łazienkach - wraz z chórem Con Passione będziemy przemierzać królewskie ogrody wspólnie kolendując, start w sobotę o 15.00

Podobno w najbliższy weekend jest wreszcie szansa na delikatny śnieg, który zostanie z nami na nieco dłużej, jest to wymarzona sceneria dla odbywających się w okolicach Warszawy jarmarków. Nie zapominajmy też o spacerach i Królewskim Ogrodzie Światła, w zimowej scenerii będzie przepiękny.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.04.2017 22:18
Toruń za pół ceny już 21-23 kwietnia

W pierwszy weekend po Wielkanocy do weekendowego wypadu z Warszawy kusić nas będzie Toruń. W mieście Kopernika odbędzie się już 12 edycja weekendu za pół ceny, wsparcie Radia Zet Gold zapewni sukces medialny.


Liczba podmiotów biorących udział w akcji jest imponująca szczególnie jeżeli porównamy to z "rozmachem" ogólnopolskiej akcji za pół ceny. Jak widać nie zawsze to co działa lokalnie przekłada się na globalny sukces.


Tradycyjnie do Torunia przyciągają nas pierniki, swoją obniżoną o 50% ofertą kusić nas będą wszystkie cenione w Toruniu piernikarnie. Nie możemy zapominać o najbardziej renomowanej z nich, tj. Żywym Muzeum Piernika - zaoferuje ono zniżki dla najmłodszych, seniorów a także na warsztaty zdobienia lukrem.


Wielkim sukcesem turystycznym może się też pochwalić Toruński Dom Legend. To tutaj zapoznamy się z legendami nieodłącznie towarzyszącymi historii miasta. Pokazy o pełnych godzinach, bilety obniżone o 50%. Nie byłoby Torunia bez Krzyżaków, na zamek krzyżacki wejdziemy także za pół ceny.


Drugi z symboli Torunia tj. Kopernik z pewnością przyczyni się do tego, iż na naszej drodze zwiedzania nie zabraknie Planetarium. Bilety do Orbitarium i Geodium kupimy w obniżonej o 50% cenie.


Bardzo szeroki jest też wybór restauracji, najmłodszych ucieszą obniżone ceny w pizzeriach i pierogarniach. Bardziej tradycyjnie zjemy w restauracji Legend czy Krajina Piva Gospodzie pod Modrym Fartuchem.


Toruńskie hotele także przygotowały bardzo bogatą i naprawdę interesującą cenowo ofertę. W IBISIE rodzina 2+1 mogła zarezerwować nocleg za 99 zł, w związku z dużym zainteresowaniem pule promocyjnych miejsc dodatkowo zwiększono. Podobnie atrakcyjną ofertę przygotował Hotel Kopernik, mogliśmy tu zanocować za niewiele ponad 100 zł. Nie zastanawiajmy się za długo, oferty znikają bardzo szybko.


Alternatywą do noclegu w centrum miasta może być np. ciekawy hotel Olender z rozrywką wodną. W weekend 21-23 kwietnia możemy skorzystać z oferty specjalnej na Travelist.


Już niedługo w okolicach Torunia przybędzie dodatkowa atrakcja turystyczna, tj. Skansen osadnictwa olenderskiego w Nieszawce Wielkiej. Nie ma jeszcze daty otwarcia ale może kolejna akcja za pół ceny obejmie także tę atrakcję. Trzymamy kciuki, byłoby idealnie by Skansen mógł też uświetnić Rok Rzeki Wisły 2017.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: zapolceny
Data publikacji: 22.05.2017 21:47
Weekend 27-28 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny Super weekend przed nami, prawdziwe bogactwo propozycji. Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin, Święto Róż w Kutnie, czy Lnu w Żyrardowie. Fanów historii i Roztocza zachwyci Szturm Twierdzy Zamość - włącznie z nocnymi zmaganiami. Dodajmy do tego święto wina na Zamku w Janowcu, idealny dodatek przy zwiedzaniu Magicznych Ogrodów. Jak by tego było mało, mamy jeszcze Starcie Bohuna i Wołodyjowskiego na polanie Lipków pod Warszawą, Jarmark Dominikański i wielki festyn na urodziny Holiday Inn w Józefowie.


1. Festiwal Fantastyki w Twierdzy Modlin - gratka dla fanów gwiezdnych wojen i wszystkiego co ma związek z SF i fantastyką. Organizatorzy zadbali też o specjalne atrakcje dla najmłodszych.


2. Piknik w Józefowie - wielki piknik na 10 lat hotelu Józefów Inn, moc atrakcji, w tym najdłuższy park linowy pod Warszawą i wiele wiele więcej. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Perfect.


3. Szturm Twierdzy Zamość - nie ma lepszej daty do tego by odwiedzić Zamość i Roztocze niż weekend, w którym odbywa się szturm. Wiele atrakcji, w tym niezwykle spektakularny nocny szturm Twierdzy. Zobaczymy tam też regimenty znane z bitwy ze Szwedami w Otwocku Wielkim.


4. Święto Wina na Zamku w Janowcu - festiwal winiarzy, dla planujących wizytę w Kazimierzu czy Magicznych Ogrodach może być doskonałym uzupełnieniem wycieczki. Przy okazji poznamy najbliższe Warszawie winnice: Wieczorków i Las Stocki , warto je odwiedzić.


5. Święto Lnu Żyrardów - kolejna edycja święta, wspaniały powód do odwiedzenia industrialnej perły Mazowsza, spacer po Żyrardowie to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto interesuje się lokalną turystyką. Dodatkowo w tym roku Maryla Rodowicz


6. Święto Róż Kutno - różana stolica Polski zaprasza miłośników tych pięknych kwiatów na swoje święto. Przy okazji warto wpaść na Zamek Oporów, można też zaliczyć kolegiatę w Tumie, a po drodze Łowicz, gdzie szykuje się otwarcie plaży miejskiej.


7. Pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim - dla preferujących krótkie podmiejskie wycieczki mamy historyczną inscenizację chyba najbardziej znanej "rycerskiej" rywalizacji. Spotkamy się po raz kolejny na polanie Lipków pod Warszawą.


8. Jarmark Dominikański - dla szukających ciekawych wyrobów rzemieślniczych i regionalnych smaków godną propozycją jest Jarmark Dominikański na Służewiu.


9. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 11.50. Kolejna okazja, by zwiedzić Fort w towarzystwie niebanalnego przewodnika, a już wkrótce następna edycja Nocy Fortyfikacji.


Trzeba przyznać, iż w najbliższy weekend wybór będzie naprawdę trudny. Do tego dodajmy także rozpoczęty sezon kajakowy, Liwiec z Przystań Liwiec, Pilica z możliwością relaksu na Przystań Winiary czy Bzura z Moto Przystani lub Łowickimi Kajakami. W najbliższy weekend planowane jest otwarcie plaży miejskiej w Łowiczu, atrakcja której bardzo brakowało. Z pewnością jeszcze bardziej zachęci do weekendowych wycieczek z Warszawy do Łowicza.
z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 06.10.2017 19:52
Weekend 7-8 października pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Weekend za pół ceny III edycja, 30 urodziny Parowozowni Skierniewice dzień otwarty na Paluchu, zabawa dla najmłodszych w Muzeum Hutnictwa Starożytnego a do tego giełda Minerałów i Hubertus w Spale. Pogoda miała się zmienić na korzyść ale wygląda na to iż krótkie wycieczki w samej stolicy lub w okolice Warszawy będą miały priorytet vs do dalszych wyjazdów.


1. Weekend za pół ceny Polska - III edycja - wciąż nie wykorzystany potencjał tej imprezy. Przy tej pogodzie najlepsze propozycje dla mieszkańców Warszawy to Łazienki, Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie czy Płock z Duces Mazovie. Gdybyśmy byli w okolicach Podlasia to tam trzeba wyróżnić ofertę Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Drezyn Białowieskich w sercu puszczy.


2. 30 urodziny Parowozowni - wielka wciąż masowo nie odkryta atrakcja turystyczna w okolicy Warszawy. Już w sobotę czeka na nas wiele specjalnych atrakcji.


3. Paluch dzień otwarty sobota - schronisko na Paluchu otwiera swoje podwoje dla wszystkich zwiedzających, pouczające i wzruszające dla każdego. Możemy też rozważyć funkcje wolontariusza.


4. Dzień Szabli w Muzeum Wojska Polskiego - polsko-węgierskie święto szabli w niedziele. Pokazy i wspólna zabawa także dla najmłodszych.


5. Hubertus Spalski -święto myśliwych i nie tylko w Spale, można tu wpaść po wizycie w pobliskim Tomaszowie, naturalnie z 50% zniżką w ramach weekend za pół ceny.


6. Dzień z lnem Skansen ziemi lubelskiej - specjalna impreza z lnianymi włóknami w tle, tu także trwa weekend za pół ceny.


7. Wojowie epoki żelaza - Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - w sobotę od 12 poznamy historie pradawnych wojowników, mocno nie doceniane muzeum znowu nas pozytywnie zadziwi.


8. Giełda Biżuterii i Minerałów - międzynarodowa impreza na Białobrzeskiej jesienna edycja juz od soboty, start o godz 10.00.


9. Rekonstrukcja bitwy pod Brzustowem i Laskami - w niedziele 8 października jedna z ostatnich rekonstrukcji historycznych w tym roku. Gdybyśmy byli w weekend na ziemi radomskiej warto rozważyć.


10. Jesienne sprzątanie Wkry - na kilku odcinkach będziemy mieli możliwość dołączyć do akcji sprzątania rzeki, szczegóły na facebooku.


Pogoda nie będzie nas rozpieszczać, tym bardziej warto skorzystać z atrakcji pod dachem, Groty Nagórzyckie, Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie czy Parowozownia w Skierniewicach mogą na tym znacząco zyskać. Wszystkie te miejsca to autentyczne wciąż szeroko nie odkryte atrakcje w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.04.2017 12:18
Weekend 22-23 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend to już ostatnia przygrywka do Majówki, ruszają popularne rodzinne atrakcje jak Farma Iluzji czy Park Rozrywki Julinek. W samej Warszawie otwiera się warownia Wikingów Jomsborg. W sobotę i niedzielę liczne atrakcje. Piknik historyczny z okazji "kościuszkowskiej rocznicy" w Muzeum Narodowym w niedzielę. Dla smakoszy w Lublinie ruszy restaurant week. Lokalną tradycję będzie można z bliska obserwować w Zaściankach w ramach inscenizacji "Jak drzewiej bywało". Własnoręczne przygotowanie podpłomyków będzie możliwe w ramach Soboty ... z mąką w pruszkowskim Muzeum Hutnictwa Starożytnego. W niedzielę kolejna możliwość zwiedzenia Fortu Legionów.

1. Warownia Wikingów Jomsborg - początek w sobotę od 11.00, moc atrakcji w tym po dwie bitwy każdego dnia, strzelania z łuku i rzucanie toporem.

2. Piknik Historyczny - bohaterem Tadeusz Kościuszko - niedziela od 10.00 w Muzeum Wojska Polskiego, bardzo bogaty program, liczne grupy rekonstrukcji historycznej, regionalna kuchnia i konkursy dla najmłodszych.

3. Farma Iluzji - przedpremierowe otwarcie, 22 kwietnia w sobotę. O nowych atrakcjach pisaliśmy już w jesiennym artykule, teraz możemy sprawdzić je w rzeczywistości. Farma Iluzji nie zwalnia tempa.

4. Rodzinne spotkania ... mąka - Muzeum Mazowieckiego Hutnictwa Starożytnego -sobota od 10.00 - ciekawe warsztaty, włącznie z pieczeniem własnoręcznie przygotowanych podpłomyków.

5. Toruń weekend za pół ceny - wspaniale zorganizowana impreza, wiele różnorakich zniżek, doskonały pretekst by odwiedzić miasto Pierników i Kopernika.

6. Lublin - restaurant week - kolejne imprezy z cyklu 700 lecia miasta - w kolejny weekend startuje maraton dla smakoszy, warto zapoznać się z tym co miasto kulinarnie ma najlepszego do zaoferowania, pomoże nam Jem Lublin.

7. Park Rozrywki Julinek - startujemy w nowy sezon. Julinek także zbroi się w nowe atrakcje, wkrótce otwarty zostanie nowy 2* hotel z ciekawymi weekendowymi ofertami. Czekamy też na wiosenny powrót Cyrklandu.

8. Jak drzewiej bywało - inscenizacja życia na wsi w Zaściankach - gdybyśmy udawali się w rejon nadbużańskiego Podlasia czy Lubelszczyzny, możemy wziąć udział w tej oryginalnej imprezie, niedziela 23 kwietnia.

9. Rzekaczeka.pl - spływ kajakowy Wisłą - już w sobotę od 10.00 możemy ruszyć z Plaża Romantyczna by dotrzeć do serca stolicy w porze obiadowej, oferta dla wszystkich bez względu na kajakowe umiejętności, asysta WOPR.

10. Siedlisko Leluja - warsztaty kuchnia na przednówku - dla fanów kuchni kolejne warsztaty w przepięknym miejscu, warto je poznać, o krok mamy do pięknego wiosną Pułtuska.

11. Zwiedzanie Fortu Legionów - kolejna edycja tej nie zwykle interesującej wycieczki, prace w Forcie trwają, trasa turystyczna będzie się stale wydłużać.

Nawet jeżeli pogoda będzie nadal probowała krzyżować nam plany, nie warto siedzieć w domu kilka ciekawych propozycji "pod dachem" powoduje iż warto wybrać się z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 14.07.2017 10:13
Weekend 15-16 lipca okolice Warszawy i nie tylko

Najbliższy weekend to już połowa lipca. Wreszcie będziemy mogli cieszyć się prawdziwie letnia pogodą. Jak lato to woda i m. in. regaty w Nowym Duninowie na Wiśle, tuż obok Płocka. W Łowiczu tradycyjne warsztaty i niedzielny gratisowy spacer z Przewodnikiem. Czekają też kajaki na Plaży nad Bzurą, teraz można je wypożyczyć nawet na godzinę. Na Podlasiu w Gródku festiwal muzyki młodej Białorusi, alternatywne klimaty od naszych wschodnich sąsiadów. Pamiętajmy o kwitnącej lawendzie, tuż za Białymstokiem znajdziemy Dworzysk - lawendową mekkę mieszkańców Podlasia. W sobotę także kolejna edycja Wakacji w okopie, tym razem udamy się nad Wkrę. W Sochaczewie rozpocznie kursowanie tradycyjny wąskotorowy parowóz.


 • Regaty Nowy Duninów nad Wisłą - urokliwe, zwykle unikane przez zwiedzających miasteczko, niegdyś dumne ze swych 3 pałaców, idealne miejsce na krótki weekendowy wypad.

 • Wyspa Wisła - spotkanie z lubelską rybą - nowa impreza na turystycznej mapie - Lubelszczyzna pokaże to co ma najlepsze w rybnej ofercie. Będzie też gotowanie portugalskiej zupy rybnej. Wyspa Wisła to doskonała propozycja na weekend nad wodą.

 • Święto Róż w Końskowoli - już w najbliższy weekend kolejna edycja święta Róży - atrakcje także dla fanów aktywnej turystyki - rajd i rowerowe wycieczki w różanym klimacie.

 • Wakacje w okopie – ekipa Schronu Obrony Cywilnej organizuje epizod nr 2 wakacyjnego cyklu. Tym razem zwiedzimy miejsca związane z II Wojną Światową, obóz rozbijemy nad Wkrą.

 • Łowicz - warsztaty folklorystyczne i niedzielny darmowy spacer z przewodnikiem PTTK - warto udać się nad Bzurę, gdzie dodatkowo czeka plaża i kajaki wypożyczane na godzinę.

 • Parowóz wraca na trasę wąskotorówki w Sochaczewie - już z w najbliższy weekend wyczekiwana kolejowa premiera, na trasę wąskotorówki wróci klasyczny parowóz. W piątek przewidziano darmową przejażdżkę i świętowanie w Muzeum Kolejki w Sochaczewie.

 • Festiwal Muzyki Młodej Białorusi - Grodek - coś dla fanów wschodnich klimatów. Pamiętajmy, iż teraz jest najlepszy moment by kontemplować lawendę. W Dworzysku, pod Białymstokiem znajdziemy jedną z ciekawszych lawendowych plantacji.

 • Festiwal Nadbużański w Serpelicach - ten, którego ciągnie na nadbużańskie Podlasie nie powinien ominąć Serpelic. Pięknie położona nad Bugiem wieś po raz kolejny będzie gościć festiwal.


 • Zamość dla Piłsudskiego - już w najbliższy weekend w Arsenale Zamojskim -ruszy wystawa w 150-lecie urodzin marszałka. W trakcie letnich miesięcy przygotowano dodatkowo szereg interesujących wydarzeń z głównym akcentem przypominającym monumentalną bitwę pod Komarowem.


 • Grunwald inscenizacja bitwy - do niedzieli potrwa historyczna batalia na polach Grunwaldu, jeżeli planujemy wypad na Mazury lub Warmię do Grunwaldu będzie tylko krok.


 • Nowy Odjazdowy Park linowy startuje w ten weekend nad Jeziorem Zagłębocze - kolejna atrakcja na Pojezierzu Łęczyńsko- Włodawskim. Jest rozmach, ponad 100 metrowy zjazd z wysokości 13 metrów. W kolejnym sezonie całość trasy ma przekroczyć 1000 metrów, Pojezierze rośnie w oczach.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.08.2017 23:07
Długi weekend 12-15 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wspaniałe wydarzenia, balony nad Nałęczowem, spadające gwiazdy w Koperniku i pod Siedlcami, turnieje rycerskie i jarmarki na zamkach w Liwie, Tenczynie i Rynie. Do tego dodajmy Jarmark Jagieloński w Lublinie, Dymarki (w tym roku w 2 miejscach), oraz Festiwal Rzeki Wisły 2017 - Włocławek, Ciechocinek i Toruń. Trudny wybór


1. Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 11-14 sierpnia - kilka dni wspaniałych balonowych lotów w okolicach Nałęczowa, rzadka okazja by zobaczyć ich tyle w okolicach Warszawy.


2. Spadające gwiazdy Perseidy - tradycyjnie w nocy 12 sierpnia spodziewamy się deszczu spadających gwiazd. Specjalne wydarzenie z tej okazji w okolicach Centrum Kopernika, w plenerze zaś, pod Siedlcami w Doliwie, okazja by dokonać obserwacji na łonie natury.


3. Turniej Rycerski zamek Liw - w sobotę 12 sierpnia, idealny do połączenia z obserwacjami gwiazd (Doliwie), kajakami na Liwcu czy Skansenem w Nowej Suchej. W drodze powrotnej można wpaść na regionalne dania do Gościńca Goździejewskiego.


4. Śladami Średniowiecza na Zamku Czersk - od 12 do 15 sierpnia, tradycyjnie na Zamku Czerska codzienna dawka żywej historii, w sam raz dla najmłodszych. Możemy też przyjechać tu rowerem z Warszawy, koniecznie po drodze popas na plaży w Ciszycy.


5. Jarmark Jagieloński Lublin - od 12 do 15 sierpnia regionalne smaki, rzemiosło i tradycja w Kozim Grodzie. Wizytę w Lublinie możemy połączyć z obserwacją balonów w Nałęczowie.


6. Festiwal Rzeki Wisły - największe wydarzenie w ramach Roku Rzeki Wisły - Włocławek, Ciechocinek i Toruń będą arenami pokazów, koncertów i regat. Przybędą goście z zagranicy, potomkowie Wikingów i francuscy weterani festiwalów na Loarze.


7. Dymarki Nowa Słupia i Masłomęcz - w tym roku konflikt o Dymarki Świętokrzyskie spowoduje, że wydarzenie będzie podzielone na 2 lokalizacje. Część tradycyjnie w Nowej Słupi. Historyczni organizatorzy ruszą zaś do wioski Gotów w Masłomęczu. Wioska Gotów to prawdziwy koniec świata, ale dymarki to istotny wabik, by zmobilizować się do wyprawy na dziki wschód.


8. Pałac Czemierniki - zlot motocyklowy 12-13 sierpnia, ciekawa propozycja dla fanów motorów, wiele atrakcji w przepięknym historycznym miejscu.


9. Zamek Tęczyn, obrona przed Szwedami - znani z Otwocka Wielkiego Dragoni Pana Zebrzydowskiego będą bronić zamku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.


10. Festiwal Kultury Średniowiecznej Zamek Ryn - kogo plany weekendowe rzucą na Mazury, ten może wpaść na Zamek Ryn, by zapoznać się ze średniowieczną tradycją.


11. Indyjskie Smaki - na koniec weekendu, we wtorek 15 sierpnia w Pałacu Kultury i Nauki szereg atrakcji, także dla najmłodszych.


12. Żołnierze Wyklęci i ich dzieci - 13 sierpnia o 13.00, spotkanie w Gościńcu Goździejewskim - ciekawa okazja na poznanie tego nowego miejsca z dobrą kuchnią i ciekawym pomysłem na swoją rolę na Wielkim Gościńcu Litewskim.


13. Dni Bugu Drohiczyn - kto nie dotarł na 500 kajaków ma teraz szansę na poprawkę, spływ kajakowy, balonowa bitwa a na koniec parada motocykli.


Długi weekend to idealny czas na spływy kajakowe. Czeka Liwiec z przystańliwiec.pl, Bzura z moto-przystanią i kajakami łowickimi w Łowiczu, Pilica z Przystań Winiary czy Wkra z plażą Wiosełko. Farma Iluzji odpaliła też swoją wodną nowość - prawdziwy basen dla najmłodszych, moc atrakcji szykuje również Park Rozrywki Julinek.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 29.08.2017 22:38
Weekend 2-3 września pod Warszawą okolice i dalej :)

Ostatni weekend wakacji sypnie ciekawymi propozycjami. Pogoda ma być słoneczna, to idealny czas na kajaki. Możemy dołączyć do ogólnopolskiego spływu Bzurą. W związku z tym wydarzeniem Moto-Przystań w Plecewicach oferuje nam dwa dni zabawy na Bzurze. Dzień na Liwcu proponujemy zakończyć uczestnictwem w dniach Siedlec, ciekawe koncerty Golców i Margharet pozwolą zrelaksować się po aktywnym dniu. Ruszyły też warsztaty archeologiczne w Grodzie Żmijowiska pod Kazimierzem, ciekawe zajęcia z dawnego rzemiosła i pradawnej kuchni. W pałacu w Czemiernikach odbędzie się Festiwal Ognia i Miecza, w sobotę zaplanowano pokazy fireshow. W Warszawie czeka na nas kolejna seria wyścigów drewnianych łodzi, gra miejska Cukiernia Królewska w Wilanowie a także podsumowanie wakacji w okopie w Muzeum OC.


1. Ogólnopolski spływ Bzurą - doskonała okazja by wreszcie wybrać się nad Bzurę, łatwe rodzinne odcinki z/do Moto-Przystań w Plecewicach, na miejscu też dodatkowe atrakcje.


2. Festiwal Ognia i Miecza Czemierniki - w okolicy pięknego pałacu, odbędzie się kolejna edycja arcy ciekawego wydarzenia, szczególnie sobotnie fireshow zapowiadają się bardzo interesująco.


3. Dni Siedlec - od piątku do niedzieli seria atrakcji, w tym koncerty Golców i Margharet, idealne do połączenia ze spływem Liwcem. Można też odwiedzić miejsca na warszawskim szlaku kulinarnym m.in. Dwór Mościbrody.


4. Pożegnanie lata w Pałacu w Małej Wsi - piękny pałac i park w Małej Wsi, tym razem w latynoamerykańskich klimatach. Koncerty i wieczorna zabawa na zakończenie lata.


5. Piknik Archeologiczny Żmijowiska - grodzisko w Żmijowiskach pod Kazimierzem zaproponuje nam bardzo ciekawy program - dawne techniki z zakresu wyrobu naczyń czy przygotowywania potraw. Na miejscu najlepsi specjaliści w tych dziedzinach.


6. Wilanów, gra miejska Cukiernia królewska - w sobotę o 11.00 zacznie się zabawa, która szczególnie zainteresuje najmłodszych.


7. Na wiośle i na pychu, wyścigi drewnianych łodzi w Warszawie - kolejny weekend z wyścigami. Łodzie czekają również na amatorów.


8. Wakacje w okopie, podsumowanie - Muzeum OC przygotuje podsumowanie wakacyjnej akcji, warto zapoznać się z militarnymi atrakcjami w okolicach Warszawy. Na wieczór zaplanowano wspólną zabawę.

9. Dożynki Czernidła koło Konstancina
- w niedziele można wpaść na zakupy regionalnych przysmaków. Czekają na nas między innymi Sery Cieciszewskie. Możemy też wpaść tu na chwilę po wizycie na przepięknej plaży Ciszyca.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.05.2017 11:19
Święto Lnu Żyrardów 27-28 maja, industrialna perła w pełnej krasie

Nie ma lepszej okazji, by turystycznie odwiedzić Żyrardów, niż Święto Lnu. Miasto aspirujące do idealnej weekendowej destynacji dla mieszkańców Warszawy pochwali się tym co ma najlepszego już 27-28 maja.

Tegoroczne Święto Lnu ponownie będzie urządzone z dużym rozmachem. Sercem imprezy będą wyjątkowe wnętrza Muzeum Lniarstwa, pięknie podświetlane prezentują się niesamowicie. Tym razem, na miejscu będziemy mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach mi.n. pokazach tkania, czy też rożnego rodzaju zdobienia i drukowania na lnianych tkaninach. Uczestnicy będą mogli obejrzeć największą kolekcje szablonów sitodrukowych, wykorzystywanych swego czasu do zdobienia i nadrukowywania wzorów na tkaninach, produkowanych w żyrardowskich fabrykach.

O historii Żyrardowa będzie można też się więcej dowiedzieć uczestnicząc w historycznej inscenizacji Strajku Szpularek z 1883 roku. Parada miejska ma nam przybliżyć wielokulturowe wątki z historii tego niesamowitego miasta-osady fabrycznej.

Podczas całej imprezy nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Wielkoformatowa gra miejska "Spacer po osadzie fabrycznej", pokazy bajek a także festiwal baniek mydlanych, to tylko niektóre z niespodzianek czekające na najmłodszych.

Święto Lnu to doskonały powód by niespiesznie pospacerować po osadzie fabrycznej, mapę z sugerowaną trasą spacerów będziemy mogli odebrać w budynku Resursy.

Tradycyjnie podczas Święta Lnu nie może zabraknąć lnianych kosmetyków. Będzie wiec kiermasz produktów i pokazy zabiegów kosmetycznych, zaś dla fanów gotowania potrawy i przepisy z udziałem lnu, a nawet prelekcja o diecie i kuchni dawnych mieszkańców osady.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę przewidziano koncerty uświetniające widowisko. W pierwszy dzień weekendu wystąpi Mateusz Ziółko i Maryla Rodowicz. W niedzielę czeka na odwiedzających mega gala disco-polo.

Przy okazji wizyty w Żyrardowie warto zapoznać się z planami zmian w obrębię żyrardowskiego zalewu. Szykuje się tu istna rewolucja. Żyrardów będzie z pewnością gwiazdą planowanego wkrótce, nowego otwarcia industrialnej trasy na Mazowszu. Byłoby dobrze, gdyby takowa trasa przebiegała płynnie z okolic Warszawy przez Żyrardów ku Parowozowni Skierniewice, zabytkom Pabianic, kończąc się w Łodzi. Taki produkt turystyczny mógłby z pewnością konkurować z święcącym triumfy Śląskim Szlakiem Zbytków Techniki. Jego koronna impreza, jaką jest Industriada, odbędzie się już 9-10 czerwca.

Zaznaczmy w kalendarzu datę 27-28 maja. Jedna z najciekawszych, jednodniowych wycieczek w okolicach Warszawy, to z pewnością ta do Żyrardowa, podczas Święta Lnu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 02.08.2017 19:22
Weekend 5-6 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Najbliższy weekend to już ostatni przystanek przed długim sierpniowym weekendem. Mamy Flis Obywatel Rzeki Wisły - z ciekawymi imprezami w Modlinie, Smoszewie i Czerwińsku. W Szczecinie monumentalne żaglowce i fajerwerki, a w Drohiczynie czeka 500 kajaków, znowu popłyną po rekord. Także nad Bugiem pod Warszawą w Kamieńczyku Festiwal chleba i miodu. Kto chciałby ruszyć w dłuższą drogę może rozważyć turniej na zamku w Ogrodzieńcu.


1. Flis Obywatel Rzeki Wisły - flisacy płyną dalej w sobotę super imprezy z paradą i pochodniami u ujścia Narwi-Twierdza Modlin. W niedziele zaś ruszą dalej, imprezy m.in na plaży w Smoszewie i Czerwińsku.


2. Esterka Village Festiwal - wspólna zabawa w scenerii przyjaznej agroturystyki, nocne pokazy, warsztaty ogniska i wiele innych kreatywnych atrakcji tuż pod Warszawą w kierunku Skierniewic. Start już w piątek - coś nie banalnego.


3. 500 kajaków Drohiczyn - 5-6 sierpnia 2 dniowa impreza w przepięknym Drohiczynie. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.


4. Wielkie Żaglowce w Szczecinie - wielkie show w Szczecinie, jeszcze można kupić tanie bilety Ryan Air na poszczególne daty. Czekaja na nas też nie zapomniane fajerwerki.


5. Egzotyczny Daleki Wschód - Zalew Mrożyczka Głowno - w niedziele rusza seria Kreatywne lato rodzinne i tak co tydzień do końca wakacji.


6. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - w niedziele 6 sierpnia, okazja by poznać producentów lokalnych regionalnych przysmaków. Warto poznać też ofertę spływów kajakowych Bugiem.


7. Turniej Rycerski na Zamku w Ogrodzieńcu - 5-6 sierpnia 2 dniowa zabawa dla fanów historii.


8. Festiwal Pieśni Bagien Polesia - tradycyjny folklor i ciekawe muzyczne aranżacje w przepięknej scenerii Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.


9. Festiwal Lodów Rzemieślniczych - niedziela Warszawa Pola Mokotowskie, w sam raz dla tych którzy muszą walczyć z upałem w mieście.


Najbliższy weekend pod znakiem upałów, z pewnością więc największą popularnością będą się cieszyły imprezy nad Wisłą, Bugiem a może udamy się by poznać nowości nad Zalewem Mrożyczka w Głownie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 27.04.2018 9:38
Majówka/weekend majowy okolice Warszawy i nie tylko:)

Morze ciekawych propozycji w okolicach Warszawy czeka właśnie na nas - fireshow i kuglarze, sezon na Wiśle z gratisowymi rejsami, turnieje rycerskie, kwiaty i rośliny ozdobne, masa kajakowych imprez. Można też po prostu spędzić ten czas wśród natury na Plaży Ciszyca czy u ujścia Mieni do Świdra. Dopiszmy też do tego propozycje oryginalnych imprez, jak Atomowy Piknik, Dzień Star Wars czy Festyn na szlaku rękodzieła w Czarnej Białostockiej. Nie zapominamy o świętowaniu Konstytucji 3 Maja. Szczególnie ciekawie będzie w Łazienkach, gdzie w strojach z epoki wystąpi Towarzystwo Stanisławowskie, swoje dołoży też Pałac w Nowej Wsi.

1. Fire Show i Kuglarze nad Wisłą - w sobotę o 17.30 pod Poniatem #2 Ognisko kuglarsko-bębniarskie, popisy fire show na tle Wisły i widoku na Warszawę nocą. Nie gorzej będzie podczas imprezy przy Pałacu w Otwocku Wielkim, 5 maja popis Fire Show na zwieńczenie pierwszego dnia imprezy ''Kozacy w Otwocku Wielkim''.

2. Kwiaty, rośliny ozdobne i te agresywne :) - 28 kwietnia Święto Wiosny w Arboretum w Rogowie - mimo, iż jego stemplem są czerwone klony, wiosną ma również wiele do zaoferowania. Pamiętajmy też o rogowskiej wąskotorówce. 6 maja w Końskowoli kiermasz roślin ozdobnych, coś dla tych, którzy będą akurat w okolicach Kazimierza. W samej Warszawie od 5 do 6 maja Festiwal Roślin Owadożernych w Arenie Ursynów.

3. Wisła otwarcie sezonu - szereg bardzo ciekawych imprez na Wiśle, już 1 maja możemy popłynąć (gratisowo) z Fundacją Kim z Portu Czerniakowskiego do Młocin. Kumulacją wydarzeń będzie otwarcie sezonu, a to 5 maja. Czeka na nas szereg wodnych atrakcji, miedzy innymi rejsy wiślanymi drewnianymi łodziami Zygmunt i nowo zbudowanym Bykiem, szczegóły na Taxi Wisła.

4. Turnieje rycerskie i imprezy historyczne - najciekawiej zapowiada się wydarzenie ''Kozacy w Otwocku Wielkim'', tradycyjnie kusi Zamek Czersk, gdzie podczas majówki rządzą przemili rekonstruktorzy z pocztu rycerskiego Fastlof. Na Zamek można dojechać rowerem. Nie zapominamy o innych imprezach. I tak w Skansenie rzeki Pilicy mamy 2 maja majówkę rodzinną w historycznym tle, w sam raz do połączania z kajakami lub/i Grotami Nagórzyckimi. 5 i 6 maja odbywa się ciekawy Turniej na Zamku w Iłży pod Radomiem. W krainie Pilicy możemy odwiedzić nowo powstające Grodzisko Rzeczyca, wspaniali pasjonaci słowiańskich klimatów z rodu Dębowego Liścia.

5. W militarystyczno-fantasy klimacie - 3 Piknik Atomowy już od piątku w Muzeum Obrony Cywilnej, w ramach wydarzenia będzie też PRL vintage bazar. 5 maja STAR Wars Days - w klimat z filmowej sagi przeniesiemy się w Forcie Sokolnickiego (pamiętajmy, iż wkrótce festiwal fantasy w Twierdzy Modlin). Dni otwarte w Twierdzy Modlin 28 i 29 kwietnia, szereg atrakcji dla fanów historii i militariów.

6. Konstytucja 3 Maja - specjalne wydarzenia w Łazienkach Królewskich, tam też spotkamy Towarzystwo Stanisławowskie, prawdziwa gratka dla płci pięknej i fanów fotografii. Tradycyjnie do klimatu 3 Maja nawiązuje też przepiękny Pałac w Nowej Wsi, warto tu przyjechać pospacerować po przepięknych i stale dopracowywanych ogrodach.

7. Kajaki - ruszył sezon na wszystkich bliskich Warszawie rzekach. Tradycyjnie dla rodzin najciekawsze są Liwiec od przystanliwiec.pl, Bzura od Moto Przystani a także Wkra i Pilica. Na Pilicy mamy dodatkowo ciekawe wydarzenia, Amber oferuje nam ciekawe spływy odcinkowe 28, 29 i 30 kwietnia. Rusza też sezon na Pilicy bliżej Warszawy. W Warce otworzy swoje podwoje Przystań Winiary, można też wpaść do Starej Warki. Rekreacyjnie będzie można popływać na Bzurze w Łowiczu, gdzie ruszyła już plaża z palmami. Korzystając z wiosennej, wyższej wody warto udać się też na Świder. Możemy popłynąć z Przystań Emów, tam też miło wypoczniemy po spływie, warto zwiedzić okolice, w tym urocze ujście Mieni do Świdra.

8. Coś extra dla aktywnych - piknik sportowy przy Decathlonie na Krakowskiej. Sporo atrakcji i możliwość testowania sprzętu, można połączyć z rowerową wyprawą na spotterską górkę albo ruszyć wokół lotniska Okęcie. Po aktywnym dniu w Puszczy Kampinoskiej możemy 5 maja wpaść na Wiosenne Dziady Kampinoskie. Na plaży nad Bzurą w Łowiczu szykują się też do pobicia rekordu Guinessa w "wiosłowaniu na sucho bez przerwy", każdy może dołączyć.

9. Parki Rozrywki - tradycyjnie kusić nas będą te najbliższe Warszawie, jak Park Rozrywki Julinek, gdzie na poniedziałkowy upał może wystartują już wodne dmuchańce. W sezon wchodzą mini parki ze zwierzętami, jak Pawie Oczko obok Bolimowa. Pamiętajmy, wizytę w Wiosce pod Kogutem możemy doskonale połączyć z wypadem na Zamek Czersk - gdzie trwać będzie majówka z pocztem rycerskim Fastlof. Dla tych, którzy chcą ruszyć się nieco dalej zawsze sprawdzoną opcją dla starszych dzieci jest Farma Iluzji, maluchy zaś dobrze bawić się będą w Magicznych Ogrodach.

10. Naturalne Skarby pod Warszawą - bez wątpienia warto rozważyć wybranie się do miejsc, które z pewnością nas oczarują Plaża Ciszyca, ujście Mieni do Świdra czy Plaże nad Liwcem, koniecznie z wizytą na Sowiej Górze.

Nie trzeba jechać daleko by dobrze się bawić podczas majówki, okolice Warszawy oferują naprawdę wiele opcji. Przy zmiennej pogodzie jednodniowe atrakcje sprawdzą się najlepiej. Warto wykorzystać ten czas by odnaleźć kolejne turystyczne perełki. My też spróbujemy znaleźć kolejne i to pod Warszawą.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 22.08.2017 21:41
Weekend 26-27 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend pogoda ma ponownie wrócić na właściwe tory, tym bardziej zachęci do wypadu z Warszawy w bliższe i dalsze okolice. Jeżeli szukamy atrakcji nad wodą, skusić nas mogą regaty tradycyjnych łodzi na Wiśle, dni Głowna nad zalewem Mrożyczka czy nowy basen na Farmie Iluzji. Turnieje rycerskie w Drohiczynie i Toruniu. Na dobre zaczniemy też sezon imprez w skansenach. W najbliższy weekend łowicka biesiada w Maurzycach, zaś pod Białymstokiem, w Kurowie, tradycyjna biesiada miodowa. Fani lotnictwa mogą ruszyć do Radomia na pokazy Air Show. Jest też coś dla mam - kreowanie życia na własnych zasadach, spotkanie w unikalnym miejscu, jakim jest Staw Otwarty.


1. Łowicka biesiada w Maurzycach - idealna okazja by poznać bliżej ziemię łowicką, po wycieczce można odpocząć na plaży nad Bzurą, czy popływać łowickimi kajakami (na godziny).


2. Zalew Mrożyczka - Głowno - w rytm tańca rodem z Kuby, Argentyny czy Brazylii, bawimy się nad zalewem w sobotę od 14.00.


3. Regaty na Wiśle - po raz pierwszy, wzorowane na solskich wyścigach zawody zawitają do stolicy, w kolejne weekendy popłyną z okolic Poniatówki. Zaczynamy w najbliższą niedzielę o 15.00.


4. Zdobycie zamku Dybów Toruń - w sobotę 26 sierpnia ciekawa rekonstrukcyjna impreza w Toruniu. Doskonałe uzupełnienie dla wycieczki do miasta Kopernika.


5. Drohiczyn - Turniej Rycerski śladami braci Dobrzyńskich - w sobotę i niedzielę nad pięknym Bugiem tradycyjny turniej przypominający historie walecznych braci.


6. Air Show Radom - w sobotę i niedzielę pod Warszawą w Radomiu dwudniowe pokazy lotnicze, słoneczna pogoda będzie sprzyjała krótkiemu wypadowi na Mazowsze.


7. Biesiada Miodowa w Kurowie pod Białymstokiem - dla fanów regionalnych smaków, przy okazji warto odwiedzić podlaski szlak rzemiosła i pole lawendy Dworzysk.


8. Poplenerowa wystawa w Kuligowie nad Bugiem - Skansen w Kuligowie ponownie będzie gościł artystów, którzy w niedzielę pochwalą się swoimi dziełami. Będzie możliwość zakupu ich prac a także spróbowania specjałów lokalnej kuchni.


9. Zwiedzenie Fortu Legionów z przewodnikiem albo Twierdza Modlin Lajt - fort w centrum Warszawy możemy zwiedzić w niedzielę od 11.50, alternatywnie możemy wybrać się z klubem Globtrotera na zwiedzanie Twierdzy Modlin start o 10.40.


10. Rekonstrukcja bitwy pod Mławą - jedna z najciekawszych rekonstrukcji z okresu kampanii wrześniowej, w sobotę od 10.00 piknik militarny, zaś o 15.00 start widowiska historycznego. Można po drodze odwiedzić Ciechanów.


Ładna pogoda i rześkie wieczory zachęcają do uczestnictwa w plenerowych imprezach. We wrześniu będzie ich jeszcze więcej niż w przyszły weekend. Wysyp wydarzeń na zakończenie wakacji a później będzie tylko lepiej.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 20.09.2017 20:22
Weekend 23-24 września pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Najbliższy weekend to znowu arcy ciekawe wydarzenia związane z upamiętnieniem polskiego września 1939 w sobotę Bitwa pod Łomiankami a w niedziele obrona Modlina. Fani Wikingów nie mogą opuścić pikniku historycznego w Warowni Jomsborg. Już w czwartek rusza festiwal piw rzemieślniczych na Legii, dobre przetarcie przed piotrkowskim Octoberfestem, fani regionalnych smaków mogą zaś wybrać się do Kazimierza tam w niedziele 19 święto jesieni, będą obecni producenci Cydrów i Wina o którym ostatnio trochę pisaliśmy. Dla aktywnych - w niedziele spacer ornitologiczny z fundacja KIM start z pod Mostu Gdańskiego. W Lublinie aż do soboty trwa festiwal legend lubelskich, święto pieczonego ziemniaka zaś to atrakcja która czeka na nas w Drohiczynie.


1. Piknik Historyczny z Wikingami - ostatnia tego roku okazja by wziać udział w historycznych pokazach na terenie Warowni Jomsborg, doskonały wybór na nie pewną pogodę.


2. Bitwa pod Łomiankami - najciekawsza i najbardziej rozbudowana rekonstrukcja polskiego września w okolicach Warszawy. Przypomnimy sobie ostatnie akty bitwy nad Bzurą.


3. Obrona Twierdzy Modlin - w niedziele zaś w przepięknych progach twierdzy, rekonstruktorzy przypomną nam historie jej dramatycznej obrony we wrześniu 1939 roku.


4. Festiwal Piwa - już 7 edycja festiwalu w gościnnych progach Legii - okazja by spróbować najlepszych regionalnych piw. Część z nich spotkamy na trasach naszych weekendowych wypadów. Doskonałe przetarcie przed wyprawą do Piotrkowa na Olbracht October Fest start już w pierwszych dniach października.


5. Festiwal Zup Świata - doskonała okazja by skosztować smakowitości z różnych regionów naszego globu, start już 22 września w gościnnych progach Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66.


6. Spacer Ornitologiczny z Fundacją KIM - w niedziele od 9 z pod Mostu Gdańskiego ruszymy w stronę Młocin, w planach przeszło 8 kilometrowy marsz, można jednak wybrać krótszą opcje.


7. Święto Jesieni Kazimierz Dolny - w niedziele w Kazimierzu tradycyjne święto jesieni, okazja by zakupić doskonałe regionalne produkty: oleje, przetwory a także cydry nadwiślańskie i regionalne wina.


8. Festiwal Legend Lubelskich - aż do sobotniego wieczoru trwa w Lublinie ciekawy festiwal, szczególnie do polecenia dla najmłodszych.


9. Święto Pieczonego Ziemniaka Drohiczyn - 2 dni swojskiej zabawy nad Bugiem w Drohicznie, doskonałe uzupełnienie planu wycieczki na nadbużańskie Podlasie.


10. Spacer Niemoralna Warszawa - w sobotę od 16 z Placu Bankowego ruszymy by wraz z ABC Warszawy poznać niemoralne sekrety stolicy rodem z przeszłych wieków.


Najbliższym weekendem wchodzimy już w czas jesieni, lada chwila kusić nas będą iluminacje, warto zaznaczyć w kalendarzu już bowiem w kolejny weekend niesamowite Light Move Festiwal w Łodzi ze specjalnym nocnym pociągiem ŁKA dla mieszkańców stolicy(powrót po północy z Łodzi).z warszawy na weekend

Czytaj
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon