czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl

Super nowe domki noclegi dla kajakarzy Bzura Pilica i Wkra


Data publikacji: 02.08.2017 19:22
Weekend 5-6 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko:)

Najbliższy weekend to już ostatni przystanek przed długim sierpniowym weekendem. Mamy Flis Obywatel Rzeki Wisły - z ciekawymi imprezami w Modlinie, Smoszewie i Czerwińsku. W Szczecinie monumentalne żaglowce i fajerwerki, a w Drohiczynie czeka 500 kajaków, znowu popłyną po rekord. Także nad Bugiem pod Warszawą w Kamieńczyku Festiwal chleba i miodu. Kto chciałby ruszyć w dłuższą drogę może rozważyć turniej na zamku w Ogrodzieńcu.


1. Flis Obywatel Rzeki Wisły - flisacy płyną dalej w sobotę super imprezy z paradą i pochodniami u ujścia Narwi-Twierdza Modlin. W niedziele zaś ruszą dalej, imprezy m.in na plaży w Smoszewie i Czerwińsku.


2. Esterka Village Festiwal - wspólna zabawa w scenerii przyjaznej agroturystyki, nocne pokazy, warsztaty ogniska i wiele innych kreatywnych atrakcji tuż pod Warszawą w kierunku Skierniewic. Start już w piątek - coś nie banalnego.


3. 500 kajaków Drohiczyn - 5-6 sierpnia 2 dniowa impreza w przepięknym Drohiczynie. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.


4. Wielkie Żaglowce w Szczecinie - wielkie show w Szczecinie, jeszcze można kupić tanie bilety Ryan Air na poszczególne daty. Czekaja na nas też nie zapomniane fajerwerki.


5. Egzotyczny Daleki Wschód - Zalew Mrożyczka Głowno - w niedziele rusza seria Kreatywne lato rodzinne i tak co tydzień do końca wakacji.


6. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - w niedziele 6 sierpnia, okazja by poznać producentów lokalnych regionalnych przysmaków. Warto poznać też ofertę spływów kajakowych Bugiem.


7. Turniej Rycerski na Zamku w Ogrodzieńcu - 5-6 sierpnia 2 dniowa zabawa dla fanów historii.


8. Festiwal Pieśni Bagien Polesia - tradycyjny folklor i ciekawe muzyczne aranżacje w przepięknej scenerii Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.


9. Festiwal Lodów Rzemieślniczych - niedziela Warszawa Pola Mokotowskie, w sam raz dla tych którzy muszą walczyć z upałem w mieście.


Najbliższy weekend pod znakiem upałów, z pewnością więc największą popularnością będą się cieszyły imprezy nad Wisłą, Bugiem a może udamy się by poznać nowości nad Zalewem Mrożyczka w Głownie.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 27.04.2018 9:38
Majówka/weekend majowy okolice Warszawy i nie tylko:)

Morze ciekawych propozycji w okolicach Warszawy czeka właśnie na nas - fireshow i kuglarze, sezon na Wiśle z gratisowymi rejsami, turnieje rycerskie, kwiaty i rośliny ozdobne, masa kajakowych imprez. Można też po prostu spędzić ten czas wśród natury na Plaży Ciszyca czy u ujścia Mieni do Świdra. Dopiszmy też do tego propozycje oryginalnych imprez, jak Atomowy Piknik, Dzień Star Wars czy Festyn na szlaku rękodzieła w Czarnej Białostockiej. Nie zapominamy o świętowaniu Konstytucji 3 Maja. Szczególnie ciekawie będzie w Łazienkach, gdzie w strojach z epoki wystąpi Towarzystwo Stanisławowskie, swoje dołoży też Pałac w Nowej Wsi.

1. Fire Show i Kuglarze nad Wisłą - w sobotę o 17.30 pod Poniatem #2 Ognisko kuglarsko-bębniarskie, popisy fire show na tle Wisły i widoku na Warszawę nocą. Nie gorzej będzie podczas imprezy przy Pałacu w Otwocku Wielkim, 5 maja popis Fire Show na zwieńczenie pierwszego dnia imprezy ''Kozacy w Otwocku Wielkim''.

2. Kwiaty, rośliny ozdobne i te agresywne :) - 28 kwietnia Święto Wiosny w Arboretum w Rogowie - mimo, iż jego stemplem są czerwone klony, wiosną ma również wiele do zaoferowania. Pamiętajmy też o rogowskiej wąskotorówce. 6 maja w Końskowoli kiermasz roślin ozdobnych, coś dla tych, którzy będą akurat w okolicach Kazimierza. W samej Warszawie od 5 do 6 maja Festiwal Roślin Owadożernych w Arenie Ursynów.

3. Wisła otwarcie sezonu - szereg bardzo ciekawych imprez na Wiśle, już 1 maja możemy popłynąć (gratisowo) z Fundacją Kim z Portu Czerniakowskiego do Młocin. Kumulacją wydarzeń będzie otwarcie sezonu, a to 5 maja. Czeka na nas szereg wodnych atrakcji, miedzy innymi rejsy wiślanymi drewnianymi łodziami Zygmunt i nowo zbudowanym Bykiem, szczegóły na Taxi Wisła.

4. Turnieje rycerskie i imprezy historyczne - najciekawiej zapowiada się wydarzenie ''Kozacy w Otwocku Wielkim'', tradycyjnie kusi Zamek Czersk, gdzie podczas majówki rządzą przemili rekonstruktorzy z pocztu rycerskiego Fastlof. Na Zamek można dojechać rowerem. Nie zapominamy o innych imprezach. I tak w Skansenie rzeki Pilicy mamy 2 maja majówkę rodzinną w historycznym tle, w sam raz do połączania z kajakami lub/i Grotami Nagórzyckimi. 5 i 6 maja odbywa się ciekawy Turniej na Zamku w Iłży pod Radomiem. W krainie Pilicy możemy odwiedzić nowo powstające Grodzisko Rzeczyca, wspaniali pasjonaci słowiańskich klimatów z rodu Dębowego Liścia.

5. W militarystyczno-fantasy klimacie - 3 Piknik Atomowy już od piątku w Muzeum Obrony Cywilnej, w ramach wydarzenia będzie też PRL vintage bazar. 5 maja STAR Wars Days - w klimat z filmowej sagi przeniesiemy się w Forcie Sokolnickiego (pamiętajmy, iż wkrótce festiwal fantasy w Twierdzy Modlin). Dni otwarte w Twierdzy Modlin 28 i 29 kwietnia, szereg atrakcji dla fanów historii i militariów.

6. Konstytucja 3 Maja - specjalne wydarzenia w Łazienkach Królewskich, tam też spotkamy Towarzystwo Stanisławowskie, prawdziwa gratka dla płci pięknej i fanów fotografii. Tradycyjnie do klimatu 3 Maja nawiązuje też przepiękny Pałac w Nowej Wsi, warto tu przyjechać pospacerować po przepięknych i stale dopracowywanych ogrodach.

7. Kajaki - ruszył sezon na wszystkich bliskich Warszawie rzekach. Tradycyjnie dla rodzin najciekawsze są Liwiec od przystanliwiec.pl, Bzura od Moto Przystani a także Wkra i Pilica. Na Pilicy mamy dodatkowo ciekawe wydarzenia, Amber oferuje nam ciekawe spływy odcinkowe 28, 29 i 30 kwietnia. Rusza też sezon na Pilicy bliżej Warszawy. W Warce otworzy swoje podwoje Przystań Winiary, można też wpaść do Starej Warki. Rekreacyjnie będzie można popływać na Bzurze w Łowiczu, gdzie ruszyła już plaża z palmami. Korzystając z wiosennej, wyższej wody warto udać się też na Świder. Możemy popłynąć z Przystań Emów, tam też miło wypoczniemy po spływie, warto zwiedzić okolice, w tym urocze ujście Mieni do Świdra.

8. Coś extra dla aktywnych - piknik sportowy przy Decathlonie na Krakowskiej. Sporo atrakcji i możliwość testowania sprzętu, można połączyć z rowerową wyprawą na spotterską górkę albo ruszyć wokół lotniska Okęcie. Po aktywnym dniu w Puszczy Kampinoskiej możemy 5 maja wpaść na Wiosenne Dziady Kampinoskie. Na plaży nad Bzurą w Łowiczu szykują się też do pobicia rekordu Guinessa w "wiosłowaniu na sucho bez przerwy", każdy może dołączyć.

9. Parki Rozrywki - tradycyjnie kusić nas będą te najbliższe Warszawie, jak Park Rozrywki Julinek, gdzie na poniedziałkowy upał może wystartują już wodne dmuchańce. W sezon wchodzą mini parki ze zwierzętami, jak Pawie Oczko obok Bolimowa. Pamiętajmy, wizytę w Wiosce pod Kogutem możemy doskonale połączyć z wypadem na Zamek Czersk - gdzie trwać będzie majówka z pocztem rycerskim Fastlof. Dla tych, którzy chcą ruszyć się nieco dalej zawsze sprawdzoną opcją dla starszych dzieci jest Farma Iluzji, maluchy zaś dobrze bawić się będą w Magicznych Ogrodach.

10. Naturalne Skarby pod Warszawą - bez wątpienia warto rozważyć wybranie się do miejsc, które z pewnością nas oczarują Plaża Ciszyca, ujście Mieni do Świdra czy Plaże nad Liwcem, koniecznie z wizytą na Sowiej Górze.

Nie trzeba jechać daleko by dobrze się bawić podczas majówki, okolice Warszawy oferują naprawdę wiele opcji. Przy zmiennej pogodzie jednodniowe atrakcje sprawdzą się najlepiej. Warto wykorzystać ten czas by odnaleźć kolejne turystyczne perełki. My też spróbujemy znaleźć kolejne i to pod Warszawą.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 22.08.2017 21:41
Weekend 26-27 sierpnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

W najbliższy weekend pogoda ma ponownie wrócić na właściwe tory, tym bardziej zachęci do wypadu z Warszawy w bliższe i dalsze okolice. Jeżeli szukamy atrakcji nad wodą, skusić nas mogą regaty tradycyjnych łodzi na Wiśle, dni Głowna nad zalewem Mrożyczka czy nowy basen na Farmie Iluzji. Turnieje rycerskie w Drohiczynie i Toruniu. Na dobre zaczniemy też sezon imprez w skansenach. W najbliższy weekend łowicka biesiada w Maurzycach, zaś pod Białymstokiem, w Kurowie, tradycyjna biesiada miodowa. Fani lotnictwa mogą ruszyć do Radomia na pokazy Air Show. Jest też coś dla mam - kreowanie życia na własnych zasadach, spotkanie w unikalnym miejscu, jakim jest Staw Otwarty.


1. Łowicka biesiada w Maurzycach - idealna okazja by poznać bliżej ziemię łowicką, po wycieczce można odpocząć na plaży nad Bzurą, czy popływać łowickimi kajakami (na godziny).


2. Zalew Mrożyczka - Głowno - w rytm tańca rodem z Kuby, Argentyny czy Brazylii, bawimy się nad zalewem w sobotę od 14.00.


3. Regaty na Wiśle - po raz pierwszy, wzorowane na solskich wyścigach zawody zawitają do stolicy, w kolejne weekendy popłyną z okolic Poniatówki. Zaczynamy w najbliższą niedzielę o 15.00.


4. Zdobycie zamku Dybów Toruń - w sobotę 26 sierpnia ciekawa rekonstrukcyjna impreza w Toruniu. Doskonałe uzupełnienie dla wycieczki do miasta Kopernika.


5. Drohiczyn - Turniej Rycerski śladami braci Dobrzyńskich - w sobotę i niedzielę nad pięknym Bugiem tradycyjny turniej przypominający historie walecznych braci.


6. Air Show Radom - w sobotę i niedzielę pod Warszawą w Radomiu dwudniowe pokazy lotnicze, słoneczna pogoda będzie sprzyjała krótkiemu wypadowi na Mazowsze.


7. Biesiada Miodowa w Kurowie pod Białymstokiem - dla fanów regionalnych smaków, przy okazji warto odwiedzić podlaski szlak rzemiosła i pole lawendy Dworzysk.


8. Poplenerowa wystawa w Kuligowie nad Bugiem - Skansen w Kuligowie ponownie będzie gościł artystów, którzy w niedzielę pochwalą się swoimi dziełami. Będzie możliwość zakupu ich prac a także spróbowania specjałów lokalnej kuchni.


9. Zwiedzenie Fortu Legionów z przewodnikiem albo Twierdza Modlin Lajt - fort w centrum Warszawy możemy zwiedzić w niedzielę od 11.50, alternatywnie możemy wybrać się z klubem Globtrotera na zwiedzanie Twierdzy Modlin start o 10.40.


10. Rekonstrukcja bitwy pod Mławą - jedna z najciekawszych rekonstrukcji z okresu kampanii wrześniowej, w sobotę od 10.00 piknik militarny, zaś o 15.00 start widowiska historycznego. Można po drodze odwiedzić Ciechanów.


Ładna pogoda i rześkie wieczory zachęcają do uczestnictwa w plenerowych imprezach. We wrześniu będzie ich jeszcze więcej niż w przyszły weekend. Wysyp wydarzeń na zakończenie wakacji a później będzie tylko lepiej.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 20.09.2017 20:22
Weekend 23-24 września pod Warszawą okolice i nieco dalej:)

Najbliższy weekend to znowu arcy ciekawe wydarzenia związane z upamiętnieniem polskiego września 1939 w sobotę Bitwa pod Łomiankami a w niedziele obrona Modlina. Fani Wikingów nie mogą opuścić pikniku historycznego w Warowni Jomsborg. Już w czwartek rusza festiwal piw rzemieślniczych na Legii, dobre przetarcie przed piotrkowskim Octoberfestem, fani regionalnych smaków mogą zaś wybrać się do Kazimierza tam w niedziele 19 święto jesieni, będą obecni producenci Cydrów i Wina o którym ostatnio trochę pisaliśmy. Dla aktywnych - w niedziele spacer ornitologiczny z fundacja KIM start z pod Mostu Gdańskiego. W Lublinie aż do soboty trwa festiwal legend lubelskich, święto pieczonego ziemniaka zaś to atrakcja która czeka na nas w Drohiczynie.


1. Piknik Historyczny z Wikingami - ostatnia tego roku okazja by wziać udział w historycznych pokazach na terenie Warowni Jomsborg, doskonały wybór na nie pewną pogodę.


2. Bitwa pod Łomiankami - najciekawsza i najbardziej rozbudowana rekonstrukcja polskiego września w okolicach Warszawy. Przypomnimy sobie ostatnie akty bitwy nad Bzurą.


3. Obrona Twierdzy Modlin - w niedziele zaś w przepięknych progach twierdzy, rekonstruktorzy przypomną nam historie jej dramatycznej obrony we wrześniu 1939 roku.


4. Festiwal Piwa - już 7 edycja festiwalu w gościnnych progach Legii - okazja by spróbować najlepszych regionalnych piw. Część z nich spotkamy na trasach naszych weekendowych wypadów. Doskonałe przetarcie przed wyprawą do Piotrkowa na Olbracht October Fest start już w pierwszych dniach października.


5. Festiwal Zup Świata - doskonała okazja by skosztować smakowitości z różnych regionów naszego globu, start już 22 września w gościnnych progach Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66.


6. Spacer Ornitologiczny z Fundacją KIM - w niedziele od 9 z pod Mostu Gdańskiego ruszymy w stronę Młocin, w planach przeszło 8 kilometrowy marsz, można jednak wybrać krótszą opcje.


7. Święto Jesieni Kazimierz Dolny - w niedziele w Kazimierzu tradycyjne święto jesieni, okazja by zakupić doskonałe regionalne produkty: oleje, przetwory a także cydry nadwiślańskie i regionalne wina.


8. Festiwal Legend Lubelskich - aż do sobotniego wieczoru trwa w Lublinie ciekawy festiwal, szczególnie do polecenia dla najmłodszych.


9. Święto Pieczonego Ziemniaka Drohiczyn - 2 dni swojskiej zabawy nad Bugiem w Drohicznie, doskonałe uzupełnienie planu wycieczki na nadbużańskie Podlasie.


10. Spacer Niemoralna Warszawa - w sobotę od 16 z Placu Bankowego ruszymy by wraz z ABC Warszawy poznać niemoralne sekrety stolicy rodem z przeszłych wieków.


Najbliższym weekendem wchodzimy już w czas jesieni, lada chwila kusić nas będą iluminacje, warto zaznaczyć w kalendarzu już bowiem w kolejny weekend niesamowite Light Move Festiwal w Łodzi ze specjalnym nocnym pociągiem ŁKA dla mieszkańców stolicy(powrót po północy z Łodzi).z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 17.10.2017 9:01
Targi Turystyczne - Nela, Olek i Fly4Free w roli głównej

Już w najbliższy weekend w Nadarzynie odbędzie się druga edycja Targów World Travel Show. Organizatorzy dwoją się i troją, by odebrać palmę pierwszeństwa odbywającym się miesiąc później TTWarsaw. Tegoroczna edycja stanie pod znakiem zaangażowania w projekt portalu FLY4FREE.PL, największej społecznościowej platformy traktującej o tanim podróżowaniu. Na odwiedzających czeka wiele ciekawych atrakcji, jak pokazy nurkowania z podróżniczką Nelą (sobota), spotkanie z legendarnym kajakarzem Olkiem Dobą, czy kontrowersyjnym podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim.


Organizatorom udało się zaprosić szereg ciekawych państw wystawców. Głównym partnerem targów jest Meksyk. Licznie reprezentowana będzie Słowacja, do której dolecimy już tanimi liniami Wizz Air. Swoje walory pokaże też Czarnogóra. Na tym ostatnim stoisku spotkamy reprezentantów riwiery, miast Ulcin i Budva a także specjalistów z zakresu turystyki wodnej, w tym m.in. kitu, lotni i raftingu.


Nie zabraknie polskich regionów. Tradycyjnie najliczniej będzie reprezentowane Mazowsze, swoje największe atrakcje pokaże Toruń. Żywe Muzeum Piernika i Dom legend gwarantują frekwencję na stoisku miasta Kopernika. Pierwszy raz w Warszawie pokaże się Parczew. Pisaliśmy już na portalu o szansie jaką dostał region w związku z czasowym połączeniem kolejowym z Warszawą. Specjaliści od turystyki aktywnej będą nas przekonywali do odwiedzenia tego pięknego, obfitującego w dziewicze lasy regionu.


Wszyscy czekamy jednak na to co będzie się działo na stoisku FLY4FREE. Zapewne spotkamy tam zarówno założycieli, jak i ekipę dziennikarzy, w tym popularnych bloggerów m.in. weekendowi.pl czy mamasaidbecool. Dla fanów podróży low cost to prawdziwa gratka. Portal przygotował szereg tematycznych sesji traktujących o różnych aspektach taniego podróżowania. Z dokładnym planem możemy zapoznać się na stronie targów.


Gościem specjalnym będzie zaprzyjaźniony z portalem mówca motywacyjny promujący idee szybkiej emerytury B. Bączek - jego prezentacja 25 mini emerytur w piątek o godzinie 16.15. Nie mniejszą atrakcją będzie spotkanie z legendarnym pilotem PLL LOT Jerzym Makułą. Opowie o pilotowaniu szerokokadłubowych Boeingów, zapewne zachęci też do latania precyzyjnego.


Z innych wystawców warto wymienić Leo Express, czeskiego przewoźnika, który już wkrótce uruchomi pierwsze międzynarodowe prywatne połączenie kolejowe w Polsce, z Krakowa do Pragi.


Na targi dostaniemy się bezpłatnym autobusem, odjazdy ze stacji Metro Centrum w weekend w godzinach porannych z częstotliwością co 15 minut.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: naprzyszlyweekend tanieloty dladzieci
Data publikacji: 28.09.2017 22:34
Weekend 30IX-1X pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Ostatni weekend września obfituje w ciekawe imprezy: Light Move Festival w Łodzi oraz piwne festiwale w Piotrkowie Trybunalskim i Żyrardowie. Do tego możemy dodać historyczne spotkanie w Pałacu w Małej Wsi. Na aktywnych czeka akademia pod żaglami, spływ all boats z plaży Romantyczna czy rajd nordic walking w Puszczy Kampinoskiej a także sprzątanie Liwca na kajaku z Przystań Liwiec. Amatorzy regionalnych smaków mogą udać się na święto indyka do Dworu Mościbrody pod Siedlcami, po drodze kusi Gościniec Goździejewski.

1. Light Move Festival - wspaniałe iluminacje już od piątku w Łodzi, dodatkowo możemy się tam udać lub wrócić komfortowym pociągiem ŁKA. Warto zmontować też weekendowy wypad do Piotrkowa, gdzie czeka Olbracht Fest a w niedzielę Święto Latawców.

2. Olbracht Fest i Święto Latawców - Olbracht Fest w mieście piwowarów - doskonała okazja by poznać Piwne Łaźnie i Muzeum Browarnictwa. W niedzielę na terenie aeroklubu wielkie pokazy latawców.

3. Pałac Mała Wieś - niedzielne zwiedzanie z prezentacją przygotowaną przez doskonałe Stowarzyszenie Stanisławowskie. W sam raz na słoneczny niedzielny weekend.

4. Dwór Mościbrody - Święto Indyka - zabawa w rytmie disco - a dodatkowo możliwość spróbowania regionalnych potraw z indykiem w roli głównej.

5. Industrialny Festiwal Piwa Żyrardów - gdyby Piotrków był za daleko mamy ciekawą alternatywę, najlepsze rzemieślnicze browary w sercu industrialnego Żyrardowa, wrócić możemy regionalnymi kolejami :)

6. All boats - spływ z plaży Romantyczna - zaplanowany na sobotę masowy spływ wszystkiego co pływa, z Wawra wprost do serca stolicy.

7. Sprzątanie Liwca z kajaku 1 października - kajakowa impreza z Przystań Liwiec i przyjaciele na koniec sezonu na Liwcu, w sam raz by przy okazji wpaść na Święto Indyka pod Siedlcami, albo spróbować regionalnych smaków w Gościńcu Goździejewskim.

8. Rajd Nordic Walking w Kampinosie - Fundacja Promocji Rekreacji KiM proponuje rajd dla twardzieli 25 km, można też pójść skróconą wersją. Start w sobotę o 9.00 w Truskawiu.

9. Akademia pod żaglami - fundacja Szerokie Wody zaprasza indywidualnych kursantów i grupy na nową edycję akademii. Będziemy się uczyć żeglowania na Wiśle. Warto, bo uczestnictwo jest bezpłatne. Pływamy aż do końca listopada.

10. Berlin Lights Festival - gdybyśmy zaś planowali w najbliższych dwóch tygodniach wypad do Berlina, to mamy kolejny powód by go nie odpuszczać - startuje magiczny Lights Festvial.

Ostatni weekend września będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, wreszcie dopisze nam słońce. Warto się zmobilizować, szczególnie, że imprezy w Łodzi, Piotrkowie i Żyrardowie prezentują się nader interesująco. A może skuszą nas dwór w Mościbrodach albo pałac w Małej Wsi, obydwa kryją ciekawą historię.

żródło zdjęcia i więcej informacji o Light Move Festival na www.lmf.com.pl

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 30.11.2017 10:19
Weeekend 2-3 grudnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Pierwszy weekend grudnia, rozpędzają się jarmarki i wydarzenia związane z Mikołajem. W sposób szczególny warto polecić Jarmark Rzemiosł Dawnych w Pruszkowie. Rusza też nowy, większy Jarmark w Żyrardowie, który potrwa aż do 17 grudnia. Na fanów strzelectwa czeka mikołajkowy festyn na strzelnicy Suchodół pod Warszawą. Warto wspomnieć, iż w łódzkim EC1 ruszyła fascynująca wystawa Maszyny Leonarda, a od kolejnego weekendu do Łodzi dotrzemy komfortowo nowoczesnymi weekendowymi pociągami ŁKA. W mikołajkowym klimacie będziemy się też bawić z sochaczewską wąskotorówką od 13.30 w Sochaczewie.


1. Jarmark Rzemiosł Dawnych Pruszków - w sobotę szansa na spotkanie prawdziwych pasjonatów historii i rzemiosła, a przy okazji oryginalne zakupy. Nie wspominając już o samym arcyciekawym Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.


2. Jarmark w Żyrardowie - Fabryka Świętego Mikołaja w Żyrardowie rośnie w siłę, nowa lokalizacja i długi okres trwania tego wydarzenia to istne novum. Startujemy już w najbliższy weekend. Dobry przyczynek, by poznać industrialną perłę Mazowsza.


3. EC1 Machiny Leonarda - nowatorska wystawa w Łodzi ruszyła w ostatni weekend. Warto zaplanować weekendowy wypad, tym bardziej, że od kolejnego weekendu pojedziemy do Łodzi komfortowymi pociągami ŁKA w bardzo dogodnym rozkładzie.


4. Mikołajkowy festyn strzelecki - strzelnica Suchodół - moc atrakcji zarówno dla zaprawionych w strzelaniu jak i dla amatorów. Doświadczenie z ostatniego pikniku ZKS podpowiada, że naprawdę warto spróbować tej aktywności.


5. Mikołaj z sochaczewską wąskotorówką - mikołajkowa impreza w sobotę od 13.30, nie zabraknie wspólnej wyprawy wąskim torem z samym Mikołajem.


6. Targi Książki Historycznej - na Zamku Królewskim aż do niedzieli, okazja by zapoznać się z nowościami i uzupełnić biblioteczkę, dla miłośników historii.


7. Adwent na Gościńcu Goździejewskim - zaczynamy serię ciekawych wydarzeń z okazji Adwentu, w niedzielę pokaz gry na Ligawkach. Naturalnie na Gościniec wpadamy także, by dobrze zjeść :)


8. Budujemy Lublin - w Skansenie Wsi Lubelskiej - kogo wywiałoby zaś na Lubelszczyznę, może wziąć udział w ciekawym wydarzeniu w lubelskim skansenie.


9. Barbórka środowiska wiślanego - w najbliższy weekend drewniacy oddadzą hołd swojej patronce. Z tego tytułu zaplanowano szereg atrakcji, w tym a jakże, krótki rejs Wisłą na tradycyjnej drewnianej łodzi.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 10.05.2018 19:39
Weekend 12-13 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend zdecydowanie pod znakiem Flis Festiwal i towarzyszących mu wydarzeń, rycerze zajadą znów na Zamek Czersk. Przyjemnego chłodu będziemy też mogli zażyć podczas specjalnego zwiedzania Grot Nagórzyckich, ruszają kultowe odkryte baseny Kora. W Łazienkach startują cykliczne chopinowskie koncerty, a na aktywnych czekają ciekawe spacery m.in. po "kryminalnej" stolicy. W ten weekend startuje kolejny arcyciekawy Skansen, w klimat Olenderski przeniesiemy się w Wielkiej Nieszawce pod Toruniem. Alternatywny festiwal Wibracje będzie kusił nas w przedpremierowym pokazie w Parku Bródnowskim, tak by wybrać się do Serocka na główne, pełne atrakcji wydarzenie w czerwcu. A może udać się do nowo odkrytych przez nas miejsc w okolicach Warszawy, jak jezioro/żwirowania Słopsk czy leśne baśniowe jezioro Krogulec/ Kręgulec?

1. FLIS FESTIWAL Gassy - wspaniała zabawa z tradycją flisacką w tle, rejsy tradycyjnymi łodziami, flisacka binduga, dawne zawody, koncerty a także możliwość zakupu najlepszych miodów z Tęczowej Pasieki i Serów z Cieciszewa. Naprawdę warto.

2. Nad Wodą i z Flis Festiwal w tle - czeka na nas kilka imprez powiązanych z Flis Festiwalem. Taxi Wisła zabierzemy się w rejs, którym dopłyniemy na miejsce Festiwalu. Możemy też ruszyć na Spływ kajakowy z Królewskiego Lasu od 11.00 w sobotę - organizuje Piaseczyński WOPR, zaplanowano postój na Wyspie Rembezy. W niedzielę, wraz z Aktywni Strefa Wrażeń, możemy ruszyć rowerem na FLIS Festiwal - start o 10.30. Zaś Fundacja KIM zaprasza na darmowe spływy kajakowe w Warszawie, w sobotę i niedzielę popłyniemy w kierunku Młocin.

3. Turniej rycerski na Zamku Czersk - w sobotę i niedzielę dzielni rycerze zjadą na Zamek w Czersku. Moc atrakcji , w sam raz do połączenia z uczestnictwem we Flis Festiwalu.

4. Groty Nagórzyckie - Groty z Piaskiem w tle - specjalna impreza mająca na celu przybliżenie tej ciekawej atrakcji, szereg ciekawych aktywności przewidziano między 14.00 a 18.00.

5. Piknik Festiwal Wibracje - Park Bródnowski - w alternatywnym klimacie - joga, tańce hawajskie, muzykoterapia - misy, gongi i wiele więcej by zachęcić nas do uczestnictwa w głównym wydarzeniu, które zaplanowano w czerwcu w Serocku. Na Brodnie startujemy w niedzielę od 12.00.

6. Startują baseny Kora - kultowe odkryte baseny otwierają się na nowy sezon, w najbliższą sobotę pierwsze w sezonie otwarcie dużych basenów, pogoda ma sprzyjać.

7. Olenderski Skansen w Wielkiej Nieszawce - o planach mini skansenu olenderskiego parku rozrywki na warszawskim Urzeczu już pisaliśmy, tymczasem startuje wspaniały, nowiutki Skansen pod Toruniem. Jeszcze jeden powód by udać się do grodu Kopernika.

8. Nadleśnictwo Celestynów - kolejny piknik edukacyjny już w sobotę, drapieżne ptaki i znaczenie wody w leśnym ekosystemie. W sam raz na odetchnięcie od upalnej pogody.

9. Dni otwarte u Wikingów w Warowni Jomsborg - Wikingowie po raz kolejny otwierają podwoje swojej twierdzy. Sobota od 16.00, niedziela od 12.00. Jest szansa na mini fire show . U Wikingów zawsze jest fajnie.

10. Polscy szpiedzy w Hugonówce - Konstanciński Dom Kultury zaprasza już w piątek od 19.00 na pasjonującą prezentację filmów i materiałów o szpiegowskiej tematyce. Gratka dla fanów historii.

11. W sobotę inauguracja koncertów chopinowskich w Łazienkach - w samo południe startuje kolejny sezon plenerowych koncertów w sercu Łazienek.

12. Przepraszam, czy tu biją - przestępcza Warszawa - jeden z bardziej popularnych spacerów od ABC Warszawy. Startujemy w piątek o 20.00.

Najbliższy weekend to głównie wodne atrakcje, tych naprawdę nie zabraknie. Pogoda ma sprzyjać a po majówkowych dalszych eskapadach z pewnością wielu mieszkańców stolicy będzie wolało udać się w okolice Warszawy w poszukiwaniu weekendowych turystycznych atrakcji.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 31.05.2018 10:36
Dzień dziecka 4 oryginalne propozycje + Pendolino gratis :)

Jako iż dzień dziecka wypada w tym roku w długi weekend, mamy prawdziwy wysyp atrakcyjnych propozycji dla najmłodszych. Wybraliśmy 4 z nich, niepowtarzalne, zaplanowane w okolicach Warszawy lub samej stolicy.

Dzień dziecka na Wyspie Poniatówka - 3 czerwca mamy szanse by bawić się z najmłodszymi w samym sercu Warszawy, na wiślanej Wyspie Poniatówka. Zabiorą nas na nią "całkiem darmowo" tradycyjne drewniane łodzie. Doskonała okazja by poznać ludzi Wisły. Szczegóły na Taxi Wisła.

Strzelecki piknik Wystrzałowy Dzień Dziecka -Strzelnica ZKS Marymoncka w sobotę 2 czerwca od 10.00- moc atrakcji dla najmłodszych. Wiele z nich w pełni darmowych, prawdziwy rarytas wśród propozycji na ten specjalny dzień. Jesienny piknik, zrobił na nas jak najlepsze wrażenie nie inaczej będzie też z pewnością tym razem.

Święto Lnu Żyrardów - w piątek w ramach święta najmłodszych specjalna strefa zabaw czynna przez cały dzień, zwieńczeniem dnia będą koncerty.Idealna okazja by udać się na spacer śladem Fabrycznej Osady, temperatura będzie nas też skłaniać by odwiedzić zalew żyrardowski, który przechodzi wielką metamorfozę czy zdąży na nowy turystyczny sezon?

Kajakowy dzień dziecka nad Bzurą Łowicz - w niedziele okazja by gratisowo popływać na kajakach w Łowiczu, klimatyczna plaża z palmami kusi. Można pospacerować po mieście, jest też opcja połączenia tej wycieczki ze zwiedzaniem Arkadii lub/i kolorowego Skansenu w Maurzycach. A gdyby bardzo spodobały nam się kajaki możemy w drodze powrotnej ruszyć do Motoprzystni w Plecewicach tu czeka na nas rodzinny kamping, plaża i zabawa przy ognisku.

Darmowy przejazd dla dzieci w PKP Intercity - w tym roku 1 czerwca wypada niezwykle korzystnie, w sercu długiego weekendu, z nieba spada nam też coroczna oferta PKP intercity, tylko tego dnia dzieci pojadą pociągami przewoźnika zupełnie za darmo. Może wypad na 1 dzień nad morze?, kuszą też Toruń, Ciechanów i Katowice, do tego ostatniego miasta rodzice pojadą w najbardziej korzystnych cenach.

Dla tych którzy zostają w Warszawie wciąż jest nadzieja, przewidywania co do temperatur są iście letnie, to one będą pchały nas nad wodę, w okolicach Warszawy wciąż znajdziemy sporo ciekawych propozycji, by miło i oryginalnie spędzić dzień dziecka i cały czerwcowy długi weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 19.09.2018 22:48
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przedostatni weekend września to atrakcje głównie w stolicy lub bezpośredniej jej bliskości, wspólne sprzątanie( z nurkami) fotogenicznego fortu Zbarż, w sobotę gratka dla fanów komunikacji masowej - dzień transportu publicznego w jego ramach można też pojechać gratis pociągiem ŁKA z Warszawy do Łodzi. W nocy z soboty na niedzielę zaś Noc Świątyń. Dla chcących udać się nieco dalej Jarmark Śniadaniowy w Jabłkowej Warce i Święto Jesieni w Kazimierzu, leśne survivalowe klimaty w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Na fanów złocistego trunku czeka zaś Octoberfest w Busku Zdrój.

1. Sprzątanie Fortu Zbarż - wspólna akcja dla Twierdzy Warszawa - przy okazji można poznać sporo ciekawych ludzi w tym nurków/ eksploratorów. Spotykamy się o 11 w sobotę.

2. Dzień Transportu Publicznego - szereg atrakcji w warszawskich zajezdniach, między nimi będzie też jeżdził specjalny autobus. ŁKA przewiezie nas w sobotę gratis do samej Łodzi, możemy wykorzystać tę okazje by ruszyć z rowerem do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego( przystanek Skierniewice) albo do Rogowa gdzie czeka Arboretum i wąskotorówka.

3. Wąskotorówka Rogów wraca na trasę z Rawy do Białej - po 3 latach przerwy, rogowska wąskotorówka wraca na bliższą stolicy trasę. Warto wesprzeć pasjonatów kolejnictwa będą jeżdzić aż do połowy pażdziernika.

4. Dzień Świątyń w sobotę - unikalna okazja by poznać niedostępne na codzień zabytki sakralne różnych wyznań.

5. Frajdalandia - pokazy piłkarskiego mistrza - nowy na turystycznej mapie park rozrywki tym razem będzie kusił młodych adeptów piłki, w niedziele zaplanowano szereg popisów mistrza żonglerki i freestylowych popisów.

6. Jarmark Śniadaniowy Warka - w sobotę kolejna okazja by wybrać się do Warki tym razem pod hasłem Sok z Żuka, warto poznać jabłkową Warkę.

7. Święto Jesieni Kazimierz - jarmark produktów regionalnych i nie tylko, w niedziele od 10 w Kazimierzu, za tydzień zaś w Kaziku Festiwal Słodkości i Czekolady.

8. Piknik w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie - leśna akademia survivalu m.in budowa schronienia i wykorzystywanie leśnych roślin. W niedziele od 11.

9. Spacer śladami kolei Terespolskiej - wraz z Muzeum Warszawskiej Pragi będziemy szukać śladów dawnych kolejowych autostrad :) startujemy w niedziele od 10.00.

10. Octoberfest w Busku Zdrój - gdyby los rzucił nas zaś na południowe świętokrzyskie to możemy się zmierzyć z lokalnym świętem piwa.

Najbliższy weekend to ledwie przygrywka do tego co będzie się działo podczas ostatniego weekendu września. Lato niestety gwałtownie nas opuści, ma być jednak słonecznie, tym bardziej warto znależść swój turystyczny azyl w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 03.07.2017 21:04
Pole lawendy pod Warszawą - lipiec to czas na odwiedziny :)

Najbliższe Warszawie pole lawendy to Pod Skowronkami w Korabiewicach. Dzięki autostradzie A2 dojedziemy tu w mniej niż godzinę. Lipiec to najlepszy czas na wizytę. Lawenda właśnie zaczyna kwitnąć, teraz możemy nacieszyć się jej pięknym widokiem i zapachem.


Pod Skowronkami znajdziemy kilka odmian lawendy. Różne odcienie lawendowego koloru a także różne zapachy to efekt pracy nad poszerzeniem oferty. Na miejscu możemy kupić sadzonki oraz posłuchać o uprawie i warunkach, które zapewnią optymalne kwitnienie tych pięknych kwiatów. Najlepszym czasem na zakup sadzonek jest jednak początek sezonu, okres przed kwitnieniem kwiatów. Jeżeli więc chcemy zasadzić własne lawendowe krzaczki, musimy wybrać się na miejsce w kwietniu/maju.


Oprócz sadzonek kupimy na miejscu gotowe, niewielkie bukiety, zapachowe poduszeczki, rozsiewające w domu przyjemny lawendowy zapach, a także plecione, kolorowe fusetki/saszetki. Możemy też kupić lawendowy wianek, jest on jednak dość drogi, gdyż do jego wyrobu potrzebna jest poważna ilość lawendy.


Lawenda to też piękna sceneria dla fanów fotografii. Tym bardziej, że w koło lawendowych kwiatów licznie kręcą się owady, głównie bąki, a w bezwietrzne dni pojawiają się motyle. Bywa, iż w okolicy lawendowych krzaczków gromadzą się ich setki.


Pod Skowronkami kupimy nie tylko wszystko co związane z lawendą. Mamy tu też zioła, świeżą rukolę, bazylię, musztardowiec i wiele innych, w tym rzadsze zioła, które mogą być inspiracją dla naszej kuchni.


Prowadzący lawendową farmę myślą o poszerzeniu oferty. Być może w przyszłości kupimy tu lawendowe kosmetyki a także będziemy mogli wziąć udział w dedykowanych warsztatach. Na pewno poszerzenie oferty przyniosłoby dobre rezultaty, tym bardziej, że bliskość Warszawy jest tu istotnym atutem.


Korabiewice są położone blisko Żyrardowa, Puszczy Mariańskiej i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Wizytę na lawendowej plantacji możemy wiec wpleść w odwiedziny tych ciekawych miejsc. Niedaleko są także Skierniewice z Parowozownią i przepiękną rzeką Rawką.


Jeżeli mieszkamy w północnej części Warszawy / Mazowsza to ciekawą propozycją może być Przystanek Lawenda pod Płockiem. Ledwie kilka kilometrów od dawnej stolicy Mazowsza, w miejscowości Borowiczki-Pieńki znajdziemy piękne pole lawendy. Wizyta w tym miejscu to doskonałe uzupełnienie weekendowej wyprawy do Płocka. Pamiętajmy, podczas wakacji Płocka Organizacja Turystyczna zaprasza nas na cotygodniowe, gratisowe wycieczki z przewodnikiem. Przystaneklawenda.pl to profesjonalnie prowadzony projekt. Mamy tu sklep z bogatym asortymentem, destyluje się tu również olejek lawendowy. Miejsce jest też reklamowane jako doskonały plener fotograficzny. Do dyspozycji zwiedzających są także materiały audio, przybliżające lawendową tematykę.


Kolejnym ciekawym lawendowym miejscem jest Dworzysk, lawendowa plantacja pod Białymstokiem, o której pisaliśmy już na portalu. Niezwykle sympatycznych właścicieli periodycznie spotkamy w Warszawie podczas targów śniadaniowych. Także w tym wypadku oferta jest stale poszerzana. Już w lipcu mają pojawić się miejsca dla gości planujących spędzić tu więcej niż czas potrzebny na krótką wizytę. Czekamy na oddanie kolejnych odcinków drogi ekspresowej S8. To spowoduje, iż do Dworzyska dojedziemy w mniej niż 2 godziny. Wizyta w tym miejscu może być doskonałym uzupełnieniem włóczęgi podlaskim szlakiem rękodzieła ludowego, odwiedzinami w wiosce indiańskiej Puszczykówce, w serowej stolicy Podlasia Korycinie, czy zwiedzania Supraśla.


Lawendowe plantacje mają szansę istotnie uatrakcyjnić turystyczną ofertę Mazowsza i Podlasia. To cieszy, gdyż jej różnorodność przynosi tylko korzyści. Korzystajmy więc z okazji kwitnienia lawendy, planujemy weekendowe wypady do Pod Skowronkami, Przystanek Lawenda czy Dworzyska, nie będziemy żałować.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: lawenda dworzysk kwiaty
Data publikacji: 13.09.2017 20:57
Weekend 16-17 września pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend pod znakiem regionalnych smaków. Dzień otwarty w Dworze Mościbrody, Olender Fest a także święto cydru w Lublinie. Kusić nas będą Skierniewice, gdzie odbędzie się tradycyjne święto kwiatów. Przy okazji swoje podwoje otworzy Parowozownia Skierniewice, możemy wybrać się pociągiem ŁKA z 50% upustem. Parowozowy klimat też w stacji muzeum, czekają na nas dwa kursy prawdziwym parowozem i zwiedzanie bazy kolejki wąskotorowej w Piasecznie. W niedzielę zaś "kolej na Wawer", piknik z rajdem starych samochodów i koncertem grupy "Perfect". Dla fanów historii tym razem Polskie Skrzydła Chwały, piknik z husarią na Bemowie. Tradycyjnie, w ramach dni dziedzictwa europejskiego, historyczne atrakcje na Zamku Czersk, a w niedzielę zwiedzanie Fortu Legionów.


1. Święto Kwiatów Skierniewice + zwiedzanie Parowozowni - co najmniej trzy powody by wybrać się do Skierniewic. Tradycyjne święto kwiatów, dni otwarte w niesamowitej Parowozowni a dodatkowo podróż pociągiem z Warszawy za 50% ceny ( od ŁKA).


2. Święto Młodego Cydru - kolejna edycja cydrowego święta w Lublinie - w sobotę od 12.00, koncerty i zabawa do białego rana.


3. Olender Fest - w sobotę święto tradycji olenderskich w gminie Iłów - ciekawe uzupełnienie wyprawy do Puszczy Kampinoskiej. Przy okazji możliwość poznania kultury olendrów i spróbowania legendarnych powideł z buraków cukrowych wg oryginalnej receptury.


4. Parowozy na koniec lata - w sobotę dwa kursy oryginalnego Parowozu, który przybędzie ze skansenu w Chabówce. Pojedziemy z Warszawy do Piaseczna ze zwiedzaniem bazy kolejki wąskotorowej na miejscu.


5. Kolej na Wawer - piknik - najciekawiej zapowiada się parada dawnych aut i motocykli, która ma się odbyć w niedzielę ok. 14.00, wieczorem zaś koncert zespołu Perfect. Szkoda, że pogoda nie pozwala świętować na plaży Romantyczna.


6. Polskie Skrzydła Chwały - piknik historyczny, w tym spotkanie z husarią i dragonami, z chorągwi imć Pana Zygmunta z Pleszowic Fredra - wszystko w historycznej scenerii fortu Bema.


7. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedzielę o 11.50 wspaniały pomysł na deszczową pogodę, schodzimy w podziemia Fortu Legionów, który z każdym tygodniem, dzięki uporowi gospodarza odkrywa przed nami więcej tajemnic. Warto je poznać.


8. Dni dziedzictwa europejskiego Zamek Czersk - tradycyjnie przy tej okazji zamek czerski znowu ożyje. Chyba jedna z ostatnich okazji w tym sezonie by odwiedzić mazowiecką warownie pełną życia.


9. Spacer z duchami - sobota o 18.00 - jeden ze sztandarowych i cieszących się największą popularnością spacerów po Warszawie. Ark-tour zaprasza na kolejną edycję w sobotni wieczór.


10. Noc Świątyń - jeżeli naszłaby nas ochota na poznanie religijnej różnorodności stolicy, to trafia się ku temu idealna okazja. Już w najbliższy weekend noc świątyń.


Na dziś prognoza pogody na sobotę jest niezła, można więc planować aktywne wyprawy w teren. Czeka urokliwe wrzosowisko Mostówka, pamiętajmy o Mazowieckim Parku Krajobrazowym z bunkrami przedmieścia Warszawy. Czeka też Kampinos, idealny do połączenia z Olender fest w okolicach Iłowa.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.05.2018 14:44
Noc Muzeów kilka unikalnych propozycji w okolicach Warszawy

Zbliża się Noc Muzeów, 19-20 maja będziemy mogli ponownie zwiedzać turystyczne atrakcje na specjalnych warunkach. Obiekt Alfa, Galeria Figur Stalowych, Parowozownia Skierniewice, Pałac Natolin z Towarzystwem Stanisławowskim , Pałac Mała Wieś czy Gazownia Wola to nasze typy na ten specjalny wieczór. Wybierając ostateczny cel zwiedzania warto wziąć pod uwagę potencjalne kolejki, oryginalność miejsca, rzadką jego dostępność, czy cenę biletów w regularnej sprzedaży. Wszystkie wymienione miejsca mają tu swoją istotną przewagę.

Jeżeli planujemy wybrać się z dziećmi idealną propozycją wydaje się trasa Galeria Figur Stalowych w Połączeniu z Parowozownią Skierniewice, obydwa miejsca zapewnią nam niesamowite atrakcje. Zaczynamy od Pruszkowskiej Galerii, gdzie powinniśmy zameldować się co najmniej 20-30 minut przed rozpoczęciem akcji, to zapewni nam niezbyt długie oczekiwanie. Poza Nocą Muzeów atrakcja ta jest dość droga dla przeciętnej rodziny, wysoko ceni swoją oryginalność, dlatego gratisowe zwiedzenie podczas Nocy ma dodatkowy walor. Po zwiedzaniu Galerii kierujemy się na autostradę A2, szybko dojedziemy nią do Skierniewic, gdzie czeka na nas prawdziwa industrialna perła Parowozownia Skierniewice. To tutaj w pocie czoła kolejowi wolontariusze odnawiają zabytkowe pociągi i obiekt jakby żywcem wyjęty z bajki Tomek i Przyjaciele. Wracam tu zawsze chętnie, podświetlone lokomotywy zachwycą najmłodszych, dodatkowym plusem jest w zasadzie gwarantowany brak kolejek. Jeżeli po zwiedzaniu Parowozowni będziemy mieli jeszcze siły, możemy udać się do Nieborowa, w Pałacowych wnętrzach czekają na nas specjalnie przygotowane atrakcje. Alternatywnie po drodze do Warszawy można też odwiedzić niesamowite Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, z pewnością jego specjalnie podświetlone wnętrza zrobią na nas nie mniejsze wrażenie.

Dla mniejszych i większych dziewczynek prawdziwą gratką będzie zaś obcowanie z Towarzystwem Stanisławowskim. Tym razem pokazy w strojach z epoki będziemy mogli doświadczyć w Pałacu w Natolinie. Tutaj tłumów raczej nie unikniemy, warto jednak to przeboleć, gdyż pokazy Towarzystwa są naprawdę unikalne a poza majowym weekendem nie jest łatwo na nie trafić, wykorzystajmy więc tę szansę.

Równie ciekawą propozycją dla fanów architektury historii i pięknych wnętrz jest Pałac w Małej Wsi, także tutaj będziemy mogli uczestniczyć w historycznym performance. Jeżeli czas pozwoli możemy udać się w okolice nieco wcześniej by poznać jeden z cudów natury na Mazowszu rezerwat Modrzewina.

Na koniec warto pochylić się nad industrialno-militarnymi propozycjami, unikalny Obiekt Alfa na pewno zrobi wrażenie na szukających czegoś specjalnego. Liczba miejsc jest w przypadku tej atrakcji bardzo ograniczona, musimy więc się śpieszyć. Taki stan rzeczy jest podyktowany tym, że obiekt wciąż znajduje się na terenie wojskowym. Nie mniej ciekawie zapowiadają się atrakcje przygotowane w Muzeum Gazownictwa na Woli. Znajdujący się obok budynek Gazowni to jeden z ciekawszych industrialnych obiektów w stolicy. Gazownicy przygotowali dla zwiedzających specjalne wizualne efekty. Fani industrialu i Urbexu mogą godnie podsumować Noc Muzeów w gościnnych progach Muzeum Obrony Cywilnej, tutaj performance potrwa aż do 4 nad ranem.

Planując zwiedzenie podczas Nocy Muzeów w Warszawie czy okolicach warto dać szansę miejscom z duszą. Wymienione wyżej atrakcje gwarantują nam naprawdę pozytywne emocje. Często jest to też szansa na obcowanie z ludźmi, którzy dzielą się z nami swoją pasją.

z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 23.05.2018 11:06
Weekend 26-27 maja pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Kolejny weekend przed nami, Święto Wina w Janowcu, Świdermajer Festiwal w Otwocku, Piknik Historyczny w "Kampinosie" a może odwiedziny lotników w Mińsku Mazowieckim. Ciekawych wydarzeń będzie naprawdę sporo. Na fanów kulinarnych podróży czekają smaki Azji w Muzeum Azji i Pacyfiku. W podobnym klimacie będą warsztaty robienia Sushi podczas festiwalu w Skierniewicach. Gdybyśmy chcieli dogodzić naszym mamom, to możemy je zabrać do Pałacu w Małej Wsi, który z okazji ich święta przygotował specjalną ofertę.


1. Święto Wina na Zamku w Janowcu - idealna okazja by poznać ofertę winiarzy z regionu geograficznie najbliższego Warszawie. Winnice Wieczorków czy Las Stocki to potencjalne cele naszych weekendowych wypraw. Przy okazji o krok od Zamku - Magiczne Ogrody, czyli coś dla najmłodszych.

2. Festiwal Świdermajer w Otwocku - kolejna, już siódma edycja ciekawej imprezy, przy tym idealna okazja by udać się na spacer i poznać świdermajerową architekturę. Możemy też skoczyć nad rzekę, pobliskie magiczne miejsca, jak ujście Mieni do Świdra, czy tego ostatniego do Wisły będą godnym ukoronowaniem wyprawy do Otwocka.

3. Dzień Otwarty w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego - najbliższe Warszawie pokazy lotnicze, zarówno statyczne jak i dynamiczne. Samoloty z Mińska możemy zwykle oglądać podczas dni otwartych w Instytucie Lotnictwa, tym razem mamy okazję zobaczyć znacznie więcej, start w sobotę rano.

4. Smaki Azji - Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza nas na kulinarną przygodę - słodycze, przyprawy i dania do spróbowania, prawdziwy raj dla smakoszy. W podobnym klimacie podczas Festiwalu Nauki PWSZ w Skierniewicach będziemy się bawić we własnoręczne przygotowywanie sushi - przy okazji można poznać ekipę niezwykłego i bliskiego Warszawie miejsca Esterka Village.

5. Piknik Historyczny polana Lipków - w sobotę od 14.00 przeniesiemy się w czasy znane z Trylogii, to wszystko w naturalnej scenerii Kampinoskiego Parku Narodowego. Ciekawe uzupełnienie wycieczki do tego ostatniego.

6. Dzień Matki Pałac w Małej Wsi - specjalna oferta dla Mam podczas weekendu, zniżki w restauracji , nocleg w promocyjnej cenie, a w sobotę garden party. Warto przy okazji poznać okoliczną perełkę Rezerwat Modrzewina.

7. Jarmark Dominikański Służew - w niedzielę 27 maja, okazja do ciekawych zakupów podczas kolejnej edycji święta Świętego Dominika na Służewiu.

Jest w czym wybierać a przecież to nie wszystkie ciekawe propozycje. Warto pamiętać też o planach na kolejny weekend, który minie pod znakiem Dnia Dziecka. Super atrakcje na Wiśle szykuje Taxi Wisła, będzie też piknik strzelecki i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji w okolicach Warszawy i nie tylko.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swidermajery swietowina lotnicyminsk
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon