czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 13.05.2019 22:48
Hity maja - masa atrakcji w okolicach Warszawy

W maj wchodzimy z przytupem już w najbliższy weekend prawdziwy wysyp atrakcji: Flis Festiwal,Otwarcie przystani Liwiec, 10 lecie Skansenu w Wachu,Turniej Rycerski w Czersku,Geologiczne show w Rydnie póżniej będzie tylko lepiej. Maj zapewni nam wiele okazji na weekendowe wypady w okolice Warszawy.

Pierwszy po majówkowy weekend maja 11-12 maja a podczas niego:

Startujemy w piątek - super impreza w Muzeum Kurpiowskim w Wachu - to już 10 lat - będzie historycznie, regionalnie i smacznie.

Flis Festiwal - wielkie święto flisaków, fanów Wisły i kultywatorów tradycji nadwiślańskiego Urzecza - bezsprzecznie warto tu wpaść - można dojechać rowerem z Warszawy, można też popłynąć z Flisakami - start o 4 rano w sobotę, w cenie wschód słońca nad Wisłą, śniadanie na wyspach i inne atrakcje - od 35 zł za osobę - kontakt Rok Rzeki Wisły.

Turniej Rycerski zamek Czersk - idealna sprawa do połączenia z wypadem na Flis Festiwal, dla maluchów ciekawą opcja może być też zaliczenie Wioski pod Kogutem.

Piknik Archeologiczny Rydno - od piątku do niedzieli w Wąchocku nad zalewem przeniesiemy się do epoki kamienia.


Kolejny weekend maja 18-19 maja czekają na nas kolejne atrakcje

Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno - o bilety będzie trudno - ale warto śledzić dostępność do końca, kolejne atrakcje w Winnicy już wkrótce.

Celtycka Noc Muzeów - w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - miejsce niezwykle i wciąż mało znane - tutejsze Artefakty to turystyczny majstersztyk.

Noc Muzeów na Mazowszu - tradycyjnie super okazja by zobaczyć unikalne atrakcje bez wielkich tłumów i w specjalnej aranżacji, warto zapolować na dość drogą na co dzień Galerie Figur Stalowych , Parowozownie Skierniewice czy wspomnianą wyżej Celtycką Noc w Pruszkowie.

Targi Turystyczne w Parku Rozrywki Julinek - 1 edycja lokalnych targów 19 maja, będzie można lepiej poznać kampinoskie atrakcje, szykują się też okazje do zakupu regionalnych wyrobów a także zabawa przy lekkiej muzyce.

Majówka w Arboretum - Arboretum w Rogowie jest równie piękne wiosną jak jesienią kiedy rządzą tu czerwone klony, warto się o tym przekonać dobra okazja 19 maja podczas Majówki w Arboretum.

Weekend 25-26 maja pod znakiem Wina i fantastyki w Twierdzy Modlin

Festiwal Fantastyki Cytadela - startujemy w piątek 24 maja - to już 3 edycja, każda kolejna jest jeszcze lepsza, tym razem będzie więcej ciekawych wydarzeń towarzyszących.

W sobotę 25 maja święto Wina na Zamku w Janowcu, okazja by poznać przytulne lokalne winnice Wieczorków czy Las Stocki, mogą być ciekawymi celami weekendowych wypadów w przyszłości.

Wojciechowe świętowanie w Serocku - super zabawa z koncertem Patrycji Markowskiej na deser, warto wpaść na plaże w Serocku.

31 maja - ostatni dzień maja wypadnie w piątek tego też dnia kolejny Szturm Twierdzy Zamość pyszna zabawa w twierdzy Zamoyskich.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.06.2019 8:57
Weekend 22-23 czerwca pod znakiem Nocy Świętojańskiej

Pogoda wciąż sprzyja planowaniu weekendowych eskapad w okolicach Warszawy. Długi weekend tym razem pod znakiem Wianków - w sposób szczególny warto polecić zabawę nad Bzurą w Motorzystani, i Kramy Inowłodzkie w przepięknej krainie Pilicy. Dla tych którzy nie chcą ruszać się daleko z Warszawy, imprezy w samej stolicy nad Wisłą i w gościnnej Wiosce Wikingów Jomsborg. Na smakoszy czekają zaś warsztaty zielarskie w Stodole Snów nad Biebrzą i Ziołowym Zakątku, Święto Wina i Sera w Sandomierzu i podobne wydarzenie w Lublinie.

Wianki w okolicach Warszawy i dalej - SOBOTA

Sobótki nad Bzurą w Moto Przystani - w sobotę od 18 bawimy się gościnnych progach Plecewickiej bazy rzecznej, od tego sezonu mamy tu też super domki, idealny pomysł na wspólną zabawę po rodzinnym spływie nad Bzurą.

Kramy Inowłodzkie -jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Warszawy Inowłódz zaprasza na zabawę nad Pilicą, będzie się działo na zamku i w przyległościach, nie ma lepszej okazji by poznać to miejsce. Po drodze warto wpaść do bunkrów kolejowych w Konewce i Jeleniu lub/ i do Grot Nagórzyckich.

Noc Kupały w Warowni Jomsborg - dzielni wikingowie tym razem w klimatach słowiańskich, startujemy w piątek od 20, zabawa przewidziana do północy.

Wianki nad Wisłą Warszawa - tradycyjnie największa impreza będzie jednak nad Wisłą, startujemy już w południe w sobotę, pogoda ma sprzyjać upał widocznie zelżeje.

Wianki w okolicach Warszawy - Niedziela

Muzeum Osadnictwa Nadwiślańskiego - nowy super skansen w okolicach Warszawy, tym razem zabawa w klimacie Nocy Świętojańskiej, można tu przyjechać po zabawie w Julinku, Frajdalandii albo spływie z MotoPrzystani , od 13.

Noc Świętojańska na Kajaku z KS Amber - zapraszamy na Pilicę niedzielny spływ ruszy o 17.00 , pogoda wyjątkowo sprzyjająca upał chwilowo odpuszcza warto to wykorzystać. Jeżeli trafimy do Sulejowa to koniecznie trzeba odwiedzić wspomniane już Groty Nagórzyckie.

Noc Świętojańska na Świdrze - Klub Mlądż - zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych , wicie wianków, szukanie paproci i puszczanie wianeczków na wodę, Świder to piękna rzeka, szczególnie w okolicy magicznego ujścia Mieni, start o 18 w niedziele.

Ziołowe Warsztaty i Święta Chleba i Sera

Ziołowe spotkanie w Stodole Snów- już w piątek nad Biebrzę zaprasza "biebrzańska wiedźma". Może zaliczyć w przy okazji spływ na tratwach albo balony nad Biebrzą ?

Spotkania Ziołowe w Ziołowym Zakątku - jedno z piękniejszych miejsc na Nadbużańskim Podlasiu, mamy tu m.in ziołowy ogród i wspaniały sklepik, w niedziele od 14 wystartują zaś tradycyjne ziołowe spotkania z mocą atrakcji dla wszystkich zainteresowanych magiczną mocą ziół.

Festiwal Chleb Wino Ser już od piątku w Sandomierzu - kulinarna uczta potrwa do niedzieli, idealne do połączenia z wypadem do którejś z pobliskich winnic.

Czas dobrego Wina i Sera - na rynku w Lublinie - w sobotę od 10, Lublin już wkrótce będzie ponownie bardzo blisko Warszawy dzięki nowej drodze S17 skróci się czas podróży do lubelskich Winnic które idealnie można włączyć w plan wyprawy do Kazimierza.

KIEDY BRODNO BYŁO GRODEM PIKNIK ŚREDNIOWIECZNY - IMPREZA KTÓRĄ WARTO POLECIĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY - w średniowiecznych klimatach bawimy się w sobotę i niedziele w lesie bródnowskim.

Najbliższy długi weekend z pewnością upłynie pod znakiem Wianków - warto jednak pomyśleć o wyprawie kajakowej szczególnie iż w sobotę i niedziele upał odpuści. Można rozważyć którąś z prostych tras kajkowych w okolicach Warszawy. My już pływamy naszym własnym kajakiem Gumotex Solar.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.06.2019 18:36
HITY czerwca - najciekawsze atrakcje w okolicach Warszawy

Wkroczyliśmy w czerwiec z prawdziwie letnią pogodą, ta będzie zachęcać do weekendowych wypadów w okolice Warszawy i dalej. Atrakcji będzie bez liku, lotnicze pokazy, historyczne rekonstrukcje, tradycyjne wianki, ziołowe świętapo imprezy w winnicy( Dwórzno). Warto wpisać w kalendarz co najmniej kilka z poniższych propozycji.

2. Weekend 08-09 czerwca

- Super propozycją wydaje się koreański piknik na Agrykoli - start już w najbliższą sobotę, zapowiedziano sporo kulinarnych atrakcji, prezentacji sztuki i turystycznej oferty Korei. Taka koreańska impreza tylko raz w roku.

- Flisacy na Bugu - spotykamy się na łąkach w Kuligowie o 11 w niedziele, warsztaty dla młodych i starych, w tym arcy ciekawy pokaz dłubania tradycyjnych łódek. Przy okazji sam Skansen i okoliczne atrakcje z tajemniczym leśnym jeziorem Krogulec włącznie.

- Świdnik Air Festiwal - pokazy na lotnisku w Świdniku już w najbliższą sobotę, idealne do połączenia z wypadem nad pojezierze Łęczyńsko -Włodawskie.

3. Weekend 15- 16 czerwca

- Biało Czerwone Festiwal Wina Polskiego - w niedziele 16 czerwca szansa na poznanie skarbów polskich winnic, gościnny Fort Legionów wart jest odrębnej uwagi.
-
-Płocki Piknik Lotniczy 2019 - w sobotę lotnicy zawitają do dawnej stolicy Mazowsza, dobry powód by ruszyć dalej do Dobrzynia nad Wisłą na maki, albo wpaść do krainy dzikich zwierząt Ranczowiska pod samym Płockiem.

4. Weekend 22-23 czerwca

- Kramy Inowłodzkie - sobótkowe świętowanie w kameralnym Inowłodzu- może być wspaniałym podsumowaniem dnia na kajaku na Pilicy, tuż obok monumentalne bunkry kolejowe w Konewce/Jeleniu i słowiański gród w Rzeczycy.

- Sobótki nad Bzurą w Moto-przystani - bliżej Warszawy na gościnnej Moto-przystani rządzić będą prasłowiańskie klimaty, od niedawna mamy tam też super nowoczesne drewniane domki, w sam raz dla nawet dwóch rodzin.

Nadbużańskie spotkania ziołowe w Ziołowym Zakątku w niedziele 23 czerwca, dobry pomysł na urozmaicenie wyprawy na nadbużańskie Podlasie, Drohiczyn, sery i wędliny od Dażynki a i sękacze o krok.

5 Weekend 29-30 czerwca

Przywitanie lata w Winnicy Dwórzno - wspaniały rodzinny piknik w najbliższej Warszawie winnicy, dwa dni ciekawej zabawy a przy okazji szansa na zakupy :)

Most Jagiełły - rekonstrukcja historyczna w Czerwińsku nad Wisłą, nie ma lepszej okazji na to by odwiedzić to na co-dzień nieco senne miasteczko, szansa by popływać na tradycyjnych łodziach i odwiedzić miejsce mocy Wzgórze Gaik.

Święto Ziół Pratulin i Pałac Cieleśnica - ziołowa zabawa od piątku do niedzieli, warto poznać te piękne miejsca, wspaniały Pałac a może i Pannę Apteczkową.

Obóz Szlachty Polski i Litwy w Lublinie - w piątek zacznie się świętowanie rocznicy Unii Lubelskiej, szlachcice z obojga narodów spotkają się w kozim grodzie.

Na koniec prawdziwa perełka dla płci pięknej - Obchody Roku Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Puławach - na 30 czerwca sporo super atrakcji które przeniosą nas żywcem do XVIII wieku, nie zabraknie zjawiskowego Towarzystwa Stanisławowskiego.

W zalewie atrakcyjnych propozycji trudno wybrać te najciekawsze, w każdy kolejny weekend o naszą atencje będzie rywalizowało więcej i więcej wydarzeń, tylko się cieszyć.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 02.07.2019 21:43
Weekend 6-7 lipca pod Warszawą okolice i dalej :)

Pierwszy weekend lipca przyniesie prawdziwe hity, super pikniki historyczne w Pruszkowie "małe Artefakty", Otwocku, Dęblinie a do tego 7 lipca czyli amerykańskie święto w jabłkowej Warce. Fani wybornych alkoholi z pewnością wybiorą się na grótczyzne do Igancowa gdzie będzie można zwiedzać i słuchać o rzemieślniczych cydrach. Dodajmy jeszcze FLYFEST piknik lotniczy w piwnym Piotrkowie Trybunalskim, ZooNoc w Płocku i kosmiczne przedstawienie w Julinku a będziemy mieli kompletny obraz atrakcji jakie czekają na nas w okolicach stolicy w najbliższy weekend.


1. Good Morning Dęblin - piknik historyczny w Dęblinie w amerykańskim klimacie - przygotowano mega atrakcje z pokazami lotniczymi włącznie. Szereg grup rekontrukcyjnych z USA i Polski będzie bawić widzów w piątek i sobotę. Idealna okazja by wpaść na Wyspę Wisła lub /i kupić storczyki od JMP.


2. Piknik Archeologiczny w Pruszkowie - sobota od 11 - mniejsza wersja kultowych Artefaktów, grupa rekontrukcyjna Hellas et Roma gwarantuje jednak wspaniłe przeżycia, warto odkryć Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.


3. Dni Otwarte Cydr Ignaców - na grójeckiej ziemi powstaniają najszlachetniejsze mazowieckie Cydry, nie łatwo je zdobyć a jeszcze trudniej osobiście odwiedzić miejsce i porozmawiać z twórcami kultowej marki. Przy okazji tuż obok Agroturystyka Cydrownia, Pałac Mała Wieś i modrzewiowy raj rezerwat Modrzewina.


4. Vivat Pułaski - w niedziele w Warce amerykański piknik, startujemy od 15. Warto wpaść nad Pilice do Zajazd Winiary, niedaleko mamy też Starą Warkę z pięknym widokiem na Pilice.


5. Zoo Noc Płock - jedna z fajniejszych atrakcji dla dzieci w Płocku - w nocy z 5 na 6 lipca mamy szansę na nocowanie w Zoo. Jeżeli tym razem nam się nie uda to czeka kolejna edycja - warto pamiętać o przypłockich atrakcjach dla dzieci wspaniałe Ranczowisko dorosłych zachwyci zaś Dobrzyń nad Wisłą.


6.FLYFEST Piotrków Trybunalski - jedne z ciekawszych pikników lotniczych w okolicach Warszawy, przy okazji o krok Piwne atrakcje Piotrkowa.


7. Otwocki Piknik Archeologiczny - w sobotę od 11 w Muzeum Ziemi Otwockiej, przy okazji warto wybrać się na spacer śladem Świdermajerów lub/i zeksplorować ujście Świdra do Wisły.


8. Piknik Militarny w Mniszewie - kolejne wspomnienie I Armii Wojska Polskiego już w niedziele od 10.00 - warto połączyć z wyprawą do Warki .


9. Kosmiczny Teatr na Dużej Arenie - specjalne atrakcje przygotował dla nas Park Rozrywki Julinek - obok wodnych dmuchańców , i największego na Mazowszu parku linowego na odwiedzających czekać będzie tym razem specjalne przedstawienie - niedziela od 14.


10. Turniej Rycerski w Uniejowie - 6/7 lipca przenosimy się do średniowiecznych czasów, tuż obok powiększone baseny termalne w Uniejowie i Szmaragrodwe Jezioro Osadnik Gajówka.


Pierwszy weekend lipca to naprawdę masa super atrakcji, wybór będzie bardzo trudny, dodatkowo sprzyjać nam będzie przyjazna temperatura w sam raz na historyczne pikniki i eksploracje nowych miejsc w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.07.2019 21:50
Weekend 13-14 lipca okolice Warszawy i dalej :)

Pogoda drgnie pozytywnie, warto to wykorzystać, mamy duży wybór Święto Róż, Balonowa Fiesta w Białymstoku a może aktywnie ? spacery po Kampinosie i Śladem Parasola i Zośki lub kajakami z Plaży Romantyczna do serca stolicy. W niedziele zajazd Wysokomazowiecki w zjawiskowym Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, możemy też wybrać się do Supraśla na spacer ziołowy z Mocą Podlasia.

Święto Róż w Końskowoli - kolejna edycja różanego święta w stolicy szkółkarstwa Końskowoli. Trasą S17 jedziemy już znacznie szybciej, różane święto to wspaniała okazja do eksploracji regionu - mamy tu m.in winnice ciekawą opcją jest też spływ Wieprzem do Kośmina.

Odkryj Garnizon Modlin nocą - Garnizon Modlin zaprasza nas na nocną wycieczkę, już w piątek o 21. Zdecydowanie warto.

Zlot drewnianych łodzi Wyspa Poniatówka - już w piątek o 18.00 planowany jest krótki wypad tradycyjnych drewnianych łodzi na wyspę w Centrum Stolicy, dobry pomysł na rozpoczęcie weekendu w pięknym miejscu.

Fiesta Balonowa w Białymstoku - od czwartku aż do niedzieli balonowe szaleństwo w Białymstoku. Jest okazja by osobiście poznać ekipę lataniebalonem.pl, może złapiemy bakcyla tak by wybrać się na tratwy i balony nad Biebrzę.

Kajaki z Plaży Romantyczna - weekendowe wypady z plaży Romantyczna do centrum stolicy, płyniemy ledwie 2 godziny, bardzo ciekawy pomysł na aktywne popołudnie. Startujemy o 12 zarówno w sobotę jak i niedziele. Organizatorem jest Dzielnica Wisła.

Chłopcy silni jak stal śladami Parasola i Zośki - spacer śladem bojowym kultowych jednostek walczących w powstaniu ruszymy w sobotę o 15. Organizuje fundacja Hereditas, startujemy na Wolskiej 40.Jeden z ciekawszych spacerów historycznych na miarę tego o Akcji Kutshera.

Geoturystycznie po Kampinosie - jeden z ciekawszych spacerów organizowanych przez PTTK po Kampinosie, ruszymy między innymi na kultowe kampinoskie wydmy. Start w niedziele o 9.00 - przystanek 210 Sieraków.

Warsztaty budujemy Piec Chlebowy - w Służewskim Domu Kultury czekają na nas ciekawe warsztaty, zabawa potrwa od 10-15.

Zioła Ojca Gabriela Supraśl - Podlasie to stolica polskiego zielarstwa - Ziołowy Zakątek w Korytnicy, Kodeń z Panną Apteczkową to miejsca które warto poznać, tym razem kusi nas Supraśl i Moc Podlasia. Zajęcia przewidziano na 10-13.

Zajazd Wysokomazowiecki Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - wspaniała historyczna impreza, szykuje się w jednym ciekawszych muzeów z okolic Warszawy. Warto pomyśleć o uzupełnieniu wycieczki o Drohiczny, agroturystykę Latosowo, zakupy podlaskich sękaczy i serów/wędlin od Dażynki.

Bardzo wiele ciekawych propozycji czeka na nas podczas weekendu 13-14 lipca, tym razem przoduje Podlasie z balonami, ziołami i zajazdem szlacheckim, pamiętajmy w tym kontekście o Białowieskich Drezynach którymi pojedziemy do serca puszczy. Nie warto siedzieć w domu to dobry czas na wypad z Warszawy na Weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.07.2019 7:54
Weekend 20-21 lipca pod Warszawą okolice i dalej:)

Przed nami wreszcie kolejny słoneczny weekend, będzie się znowu wiele działo, jest w czym wybierać Pociąg do Gwiazd i Wioska na drzewach ruszają już w piątek. Sporo będzie też atrakcji dla aktywnych mnogość kajakowych wydarzeń, ale mam też szansę na rowerową wycieczkę z Lesovikiem. W niedziele super królewsko-kolejowa impreza w Pałacu Mała Wieś można ją spuentować kinem plenerowym w pobliskiej klimatycznej Agroturystyce Błędowskie Rosy. Znowu ciekawymi imprezami sypnie też na Podlasiu - Zamek Tykocin, Drohiczyn i lawendowy Dworzysk zapraszają.

1. Wioska na Drzewach - w sercu Kampinosu - survivalowa przygoda z niezmordowanym podróżnikiem i propagatorem leśnego życia Łukaszem Tulejem. Przy okazji poznamy też przyjazną Stajnie Truskawka. Startujemy już w piątek o 17.

2. Pociągiem do Gwiazd z Piaseczna - jedna z ciekawszych tematycznych wycieczek jaką oferuje piaseczyńska wąskotorówka - tym razem będziemy oglądać gwiazdy. Ruszamy w piątek o 21. O oglądaniu gwiazd w okolicach Warszawy.

3. Kajakowe extra imprezy na weekend - podczas weekendu czeka na nas kilka kajakowych propozycji. Możemy popłynąć Kajakiem z Plaży Romantyczna w sobotę i niedziele o 12. W sobotę możemy wybrać się też nad Wieprz w okolice Ryk skąd popłyniemy na Retro Piknik. W niedziele zaś kolejna edycja Kajakiem do Młocin z Fundacją Kim - ruszamy z centrum stolicy o 9.00.

4. Kuligów warsztaty szkutnicze w Skansen Kuligów - kolejna tematyczna impreza w Kuligowie nad Bugiem - tym razem pokażą nam jak budować własną tradycyjną łódkę.Start w sobotę o 10.00, będzie też edycja w niedziele. W Kuligowie możemy wypocząć na kameralnej plaży nad rzeką lub wybrać się na mini wycieczkę tramwajem wodnym.

5. Cho na rower z Lesovikiem i Marin Bikes - szansa na zapoznanie się z produktami kultowego producenta sprzętu dla survivalowców - wycieczka rowerowa ruszy z bazy halarowerowa.pl - na ulicy Wał Miedzieszyński 262 o 11.30.

6. Obóz wojsk Rzeczpospolitej na Zamku Tykocin - wojskowy obóz szlachecki rozbije się w okolicy pięknego tykocińskiego zamku, impreza startuje o 12.00. Idealna okazja by wybrać się nad Narew. Blisko mamy też na dni otwarte na polu lawendy w Dworzysku.

7. Odpocznij w na lawendowym polu w Dworzysku - gościnne pod białostockie pole lawendy po raz kolejny zaprasza na dni otwarte, start w sobotę o 11.00 - całość potrwa do niedzieli do 17.00.

8. Retro piknik w Kośminie nad Wieprzem- przenosimy się w lata międzywojenne w pięknej okolicy dworku Kossaków, na miejscu mamy też pełną infrastrukturę nowoczesnej stanicy kajakowej Zielona Dolina - na piknik możemy też popłynąć kajakiem.

9. Plaża Party Drohiczyn - zabawa na plaży nad Bugiem w pięknym Drohiczynie, mamy swego rodzaju prolog dla kolejnych ciekawych wydarzeń, już za tydzień Dni Drohiczyna a później w sierpniu 500 Kajaków. Zabawa potrwa aż do północy.

10. IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina - doskonała okazja by wybrać się na Jurę - czeka na nas sporo ciekawych atrakcji - całość zaplanowano na 18.00-21.00.

11. Pałac Mała Wieś królewska wizyta i drezyny - prawdziwy hit na niedziele, cały szereg ciekawych wydarzeń w tym zwiedzanie z przewodnikiem i wycieczki drezynami. Atrakcje czekają na nas od 12 do 18.30. Przy okazji pamiętajmy o możliwości spróbowania doskonałego produkowanego w pobliżu Cydru Ignaców, obok mamy też ciekawy modrzewiowy rezerwat Modrzewina.Całość możemy też spuentować wizytą w Agroturystyce Błędowskiej Rosy gdzie czeka na nas kino plenerowe, szykuje się super weekend na grójetczyżnie.

Sporo ciekawych atrakcji czeka na nas w najbliższy weekend, do tego wraca piękna pogoda nic tylko planować kolejny wypad w okolice Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 24.07.2019 22:47
Weekend 27-28 lipca pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami ostatni weekend lipca, pogoda ponownie dopisze. Przed nami wspaniały Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie,Dni Drohiczyna czy Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno. Fanów historii zachęci rekonstrukcja walk o Fort Piątnica pod Łomżą doskonała okazja by odwiedzić także polskie Termopile - Wiznę. Klika ciekawych atrakcji także pod Warszawą - w Czersku Jarmark Trzech Kultur, Targi Pyszności w Nowej Iwicznej a w Warce Konkurs Piosenki Turystycznej. Fani kolei mogą wybrać się do Rogowa by poznać historię wagonów motorowych.


1. Carnaval Sztukmistrzów - startuje kolejna edycja najciekawszej lubelskiej imprezy turystycznej, od czwartku do niedzieli ulice Lublina zamienią się w arenę niekończących się popisów i spektaklów, wszystko w tle wspaniałych iluminacji. Zdecydowanie warto. Można rozważyć połączenie wyprawy na Carnaval z wypadem na Kameralne Pojezierze albo do Poleskiego Parku Narodowego.

2. Dni Drohiczyna - startujemy już w piątek i tak atrakcje potrwają aż do niedzieli, dobry moment by poznać perłę nadbużańskiego Podlasia. Pamiętajmy o Ziołowym Zakątku, przysmakach od Dażynki czy Sękaczach w te ostatnie zaopatrzymy się również w samym Drohiczynie.

3. Jazz w Winnicy Dwórzno - kolejna muzyczna impreza w gościnnych progach najciekawszej mazowieckiej winnicy. W drodze powrotnej można się schłodzić w Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach. Zabawę w Dwórznie zaplanowano na sobotę, od 11.30 do 21.30.

4. I konkurs Piosenki Turystycznej i Poetyckiej SpłyWarka - zapraszamy nad Pilicę do Warki, od 13 wspólna muzyczna zabawa czeka na nas w Dworku na Długiej. W razie potrzeby wypoczniemy w Przystani na Winiarach. Warto spróbować też lokalnego piwa od BroWarki.

5. Targ Pyszności w Nowej Iwicznie - już po raz drugi organizatorzy chcą zaprosić nas na pyszną ucztę, możemy smacznie rozpocząć weekend w sobotę od rana.

6. Rekonstrukcja Walk o Fort Piątnica 1920rok - w niedziele od 13 w okolicach Łomży przeniesiemy się w klimat walk polsko -bolszewickich, gratka dla fanów historii. Przy okazji należy zaplanować wyprawę do Wizny i okolicy, by poznać miasteczko historycznych murali i polskie Termpolie. Warto wpaść też do Starej Łomży nad Narew.

7. Jarmark III Kultur Czersk - Urzecze, Kaszuby i region Borów Tucholskich będą się prezentowały na rynku w Czersku już w piątek od rana, ciekawe urozmaicenie dla wycieczki na Zamek Czersk, a może skusi nas też pobliska i tajemnicza Wyspa Rembezy.

8 Tajniki i uroki kolei w Rogowie - wąskotorówka rogowska wraz z ŁKA(której pociągami dojedziemy z/do Warszawy) zapraszają na kolejne tematyczne zwiedzanie, tym razem poznamy uroki i historie wagonów motorowych - zwiedzanie zaplanowano od 15.20 w niedziele jako uzupełnienie wycieczki wąskotorówką rogowską.

9. Z Romantycznej kajakiem do Warszawy- w sobotę i niedziele kolejne edycje kajakowego cyklicznego wydarzenia, Dzielnica Wisła i Nakajak.com zapraszają w samo południe na Plażę Romantyczna - stan rzeki niski, w sam raz by bez ryzyka popłynąć do samego serca stolic z Wawra.

10. Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - kolejna edycja tego arcy ciekawego spotkania - od 11 do 15 w sobotę. Warto poznać to specjalne miejsce na turystycznej mapie okolic Warszawy i przekonać się iż starożytne hutnictwo miało swój potężny ośrodek pod samą stolicą.

Upał zagości w Polsce na dobre w najbliższy weekend, z pewnością większość z nas uda się nad jezioro lub rzekę w okolicach Warszawy, imprezy w Dwórznie, Drohicznie czy Warce dają nam możliwość połączenia wypoczynku nad wodą z uczestnictwem w interesującym turystycznym wydarzeniu. A może tak pomyśleć o własnym kajaku, my korzystamy z naszego 3 osobowego Solara od prokajak.pl.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 31.07.2019 21:22
Weekend 03-04 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej :)

Wchodzimy w kolejny miesiąc z przyjemną sprzyjającą weekendowym wypadom aurom. Tym razem pod Warszawą mamy turniej rycerski w Sochaczewie, Festiwal Chleba w Kamieńczyku nad Bugiem i Jarmark Śniadaniowy w Warce. Kto chciałby ruszyć dalej może wybrać Festiwal Saski w Kutnie albo Święto tatarskie w Kruszynianach. W samej stolicy czekają ciekawe powstańcze spacery - Żoliborz, Ochota i Śródmieście. Dla aktywnych kolejna edycja kajaki z Plaży Romantyczna, flisacy ruszą też na rejs Wisłą do Torunia - można zabrać się na krótki odcinek z Warszawy do Twierdzy Modlin albo Sycymina.

1. Sochaczewski Turniej Rycerski - w sobotę w Sochaczewie,zabawę zaczynamy od 10, czeka sporo atrakcji z popisami alchemików włącznie. Można też korzystając z okazji pokajakować nad Bzurą, czeka na nas gościna Motoprzystań w Plecewicach.

2. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - w niedziele lokalni producenci zjadą do Kamieńczyka, w sam raz by poznać nadbużańską krainę w okolicach Warszawy. Można połączyć z kajakowaniem na Bugu albo udać się na Plażę, na przykład do Kuligowa nad Wisłą.

3. Flis Obywatel Rzeki Wisły - warszawscy flisacy ruszają swoimi drewnianymi łodziami na święto Wisły do Torunia, można zabrać się tylko na jeden odcinek np do Modlina, albo przyjść obejrzeć łodzie do Portu Czerniakowskiego. Startują w sobotę ok 10.

4. Pruszków Dino Expo - mobilny pokaz potężnych dinozaurów tym razem w sobotę w Pruszkowie, jeżeli mamy w rodzinie małego fana prehistorycznych gadów, to jest pomysł na weekend. Pamiętajmy o Galerii Figur Stalowych i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

5. Festyn Saski w Kutnie - jedno z ciekawszych wydarzeń jakie odbywają się w tym zapomnianym przez turystów mieście, pomysł na romantyczny weekend z uwzględnieniem kameralnego zamku w Oporowie i /lub posiłku w odnowionym pałacu w Malinie.

6. Sabantuj w Kruszynianach - festiwal tatarski w tatarskiej jurcie na końcu świata, jeżeli planowaliśmy wyprawę do podlaskiego tatarskiego świata to jest to właściwy moment. Startujemy w sobotę o 12.

7. Spacery Powstańcze - jeżeli zostajemy w stolicy warto wykorzystać ten czas na któryś z powstańczych spacerów, możemy wybrać się na Żoliborz z Panem Arkadiuszem Żołnierczykiem z którym śledziliśmy historię zamachu na Kutsherę - tropem pierwszych walk które wybuchły jeszcze przed godziną W, w niedziele zaś 2 spacery jeden w Śródmieściu o 13 a drugi na Ochocie o 16 obydwa z Warszawskim Zaułkiem.

8. Jarmark Śniadaniowy w Warce - tym razem w niedziele od 10. Idealne na krótki wypad nad Pilicę czeka na nas gościnna Przystań Winiary, warto udać się też do Starej Warki a także spróbować rzemieślniczego piwa w Browarce.

9. Kajaki z Plaży - kolejne edycje kajakowania z Plaży Romantyczna - w sobotę i niedziele, startujemy o 12. Niezbyt wysoka temperatura będzie wyjątkowo sprzyjać kajakowaniu. Jak zawsze zapisy prowadzi nakajak.com.

10. Spacer Jak woda kształtuje krajobraz z Fundacją Arte - na skarpie ursynowskiej poznamy wpływ wody na krajobraz, spacer dla rodzin, możliwość wygrania nagród. Start przy pętli powsińskiej o 11.

Podczas najbliższego weekendu z pewnością nasze myśli będą ciążyły ku Godzinie W, warto więc wybrać któryś z historycznych spacerów. Szykuje się też idealna aura na kajaki, w wielu miejscach wody jest jeszcze sporo ( Pilica, Bzura) i jest bardzo bezpiecznie, ruszajmy w kolejny wyprawę z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.07.2019 12:21
Hity lipca - warto zaplanować z wyprzedzeniem

Lipiec przyniesie kilka ciekawych propozycji na jednodniowe wyprawy z Warszawy, szczególnie pierwszy weekend lipca będzie spektakularny, póżniej znajdziemy też sporo ciekawych opcji.

Pierwszy weekend 6-7 lipca

Dni otwarte z Cydrem Ignaców - po raz pierwszy będziemy mieli dostęp do miejsca gdzie produkuje się szlachetny mazowiecki cydr. Przy okazji warto zaliczyć inne z pobliskich ciekawostek Rezerwat Modrzewina, Pałac Mała Wieś czy Agroturystykę Błędowskie Rosy.

Good Morning Dęblin - militarny piknik w Dęblinie - święto przyjażni polsko-amerykańskiej, cała masa atrakcji w tym w powietrzu i na Wiśle. Obok mamy Wyspę Wisłę i największego producenta storczyków JMP w Stężycy.

Vivat Pułaski - "piknik święto" wspomnienie najznamienitszego bohatera Warki. Jeden z lepszych momentów na odwiedziny tego kameralnego miasteczka, odpocząć możemy nad Pilicą w przepięknie położonej Przystani na Winiarach.

Drugi weekend 13-14 lipca

Święto Róż w Końskowoli - w sobotę kolejna edycja różanego święta, dzięki nowym fragmentom drogi S17 dojedziemy na miejsce nieco szybciej. Z Końskowoli mamy blisko do Kazimierza a także do pobliskich winnic, jest to też wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe.

Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowcu - Muzeum Rolnictwa to prawdziwy skarb, wciąż szerzej nie znany warszawskim turystom. Może szlachecka rekonstrukcja zmobilizuje nas do jego odkrycia, warto poznać też pobliskie Latosowo.

Trzeci weekend 19-21 lipca

Wioska na drzewach - Stajnia Truskawka - weekend pełen atrakcji dla rodzin "w survivalowym stylu", a wszystko bardzo blisko Warszawy w sercu Kampinosu.

Piknik Retro w Kośminie - wspaniała zabawa w stylu Retro w historycznym miejscu związanym z Kossakami, dodatkowo możliwość zakupu lokalnych smakołyków: przetworów z róży, olei, konfitur a może też czegoś mocniejszego. Na piknik możemy popłynąć też Wieprzem - w ramach specjalnie przygotowanego spływu.

IV Jurajski Festiwal Kultury i Wina gmina Olsztyn - na Jurę mamy teraz dużo bliżej festiwal to dodatkowa atrakcja która zawiedzie nas w tą gościnną krainę.

Czwarty weekend 26-28 lipca

Dni Drohiczyna - pierwsza z serii imprez które odbędą się najbliższych tygodniach w Drohiczynie, ich zwięczeniem będzie masowy spływ Bugiem 500 kajaków.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego - jeżeli nie udało nam się jeszcze udać do Ziołowego Zakątka czy Pratulina możemy zaczać ziołowom przygodę tuż pod Warszawą, dodatkowo w gratisie mamy poznanie wspaniałego Muzeum.

Napoleończycy w Zamościu - kameralne świętowanie w klimacie napoleońskim autrakcyjni zwiedzanie perełki Zamoyskich. W strojach historycznych będą nas oprowadzać Przewodnicy z Pasją.

Odpoczywamy od upałów, taka pogoda to wręcz idealna okazja by zaplanować krótki wypad w okolice Warszawy, a może udać się nawet nieco dalej od stolicy.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 21.08.2019 21:26
Weekend 24-25 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej:)

Kolejny ciepły weekend przed nami, szykuje się kilka hitów piękne iluminacje w ramach Bella Sky w Toruniu, Balonowa Fiesta w Grajewie, Jarmak w Łęczycy. W okolicach Warszawy kilka cieawych wydarzeń w rzecznym klimacie - Święto Urzecza w Górze Kalwarii, spacer jak powstają starorzecza, wreszcie rejs barką Wojna na dwa brzegi.

1. Bella Sky Festival Toruń - jedno z najciekawszych weekendowych wydarzeń którego bohaterem są iluminacje, całe miasto Kopernika ozdobią różnorodne świetlne instalacje. Z pewnością warto skorzystać i udać się do Torunia w najbliższy weekend.

2. Balonowa Fiesta Grajewo - kilka dni wspaniałej zabawy w Grajewie, w roli głównej balony, zaplanowano też kilka ciekawych koncertów, jeżeli jesteśmy w okolicy to z pewnością warto wziąć tą imprezę pod uwagę. Jest szansa iż spotkamy tam ekipę z lataniebalonem.pl i zaszczepią w nas chęć do lotów nad Biebrzą :)

3. Gra-Tka i Ars Alchemia w Łęczycy - w nowiutkiej Zagrodzie Chłopskiej w Łęczycy szykuje się festyn dawnych rzemieślniczych zawodów, doskonały pomysł by wybrać się w te okolice odwiedzając m.in romańską kolegiatę w Tumie. Dodatkowo na Zamku w Łęczycy czekają alchemiczne pokazy od Ars Alchemia. A już w kolejny weekend w pobliskim malowniczym zamku Besiekiery turniej rycerski.

4. Święto Wisły - Góra Kalwaria - Święto Urzecza w Górze Kalwarii - zaplanowano szereg ciekawych atrakcji związanych z wiślaną historią i tradycjami. Na święto płyną też z Warszawy tradycyjne łodzie spod marki Taxi Wisła - można próbować zabrać się na taką super przejażdżkę. Opodal mamy też gościnny Zamek Czersk. Do Góry dojedziemy też rowerem.

5. Noc Kopnej Góry Supraśl - gdyby zaś okoliczności rzuciły nas w okolice Supraśla warto pomyślec o Nocy Kopnej Góry, nocne zwiedzanie arboretum z dodatkowymi specjalnymi atrakcjami może być ciekawym urozmaiceniem zwiedzania Podlasia.

6. Jak powstają starorzecza - prawdziwa gratka dla fanów Wisły - spacer z przewodnikiem wilanowskiego muzeum - start w sobotę o 11, całość potrwa zapewne około półtorej godziny.

7. Spacer po zamku w Janowcu - Muzeum Nadwiślańskie z Kazimierza zaplanowało specjalną edycje tego wydarzenia, spacer po zamku i miejscowości, start w sobotę o 11. Dobre uzupełnienie wyprawy do Magicznych Ogrodów albo/i Kazimierza, w tym ostatnim już za tydzień wielkie Winobranie.

8.Historia na wyciągniecie ręki z Misją Kampinos - w niedziele o 20.30 kolejna edycja tego wydarzenia w gościnnych progach CK w Łomiankach, coś dla fanów historii obszaru Kampinosu.

9. Wędrówki przyrodnicze w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie - od 12 aż do 18 czeka na nas bardzo bogaty program, będzie o fotografii dzikiej przyrody i wędrówce przez 4 kontynenty. Nie zabraknie ogniska, gier i zabaw.

10. Narwiański Zajazd Rodu Łapińskich w Łapach - szlacheckie tradycje powróca do Łap na Podlasiu, startujemy w sobotę od 14. Dobre uzupełnienie wyjazdu do Narwiańskiego Parku Narodowego, jest tam naprawdę pięknie.

Przed nami kolejny piękny weekend, może warto pomyśleć o kajakach, o nowych fajnych miejscach noclegowych w okolicach Warszawy pisaliśmy stosunkowo niedawno. Kwitną wrzosy warto udać się na przepiękne wrzosowisko Mostówka w bezpśrednich okolicach Warszawy. W Poleskim Parku Narodowym wraz z Okiem Parkowca będziemy mogli odkryć magiczne wrzosowe pole już w kolejny weekend. Korzystajmy i ruszajmy w naszą kolejną podróż z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 27.08.2019 20:37
Super weekend 31sierpnia-01września okolice Warszawy

Przed nami prawdziwy super weekend na zakończenie wakacji, święto Wina w Winnicy Dwórzno i Kazimierzu, turniej rycerski w malowniczym zamku Besiekiery, Święto Gór Pieprzowych. Na Polesiu spacer na wrzosowiska z Okiem Parkowca, a dużo bliżej piękne wrzosy na wrzosowisku Mostówka. Dodatkowo święto Archeologii Doświadczalnej pod Kazimierzem i Historyczna inscenizacja Polskie Termopile w Wasiłkowie. Więkoszość będzie też desperacko szukało miejsca nad wodą w okolicach Warszawy, na szczęście tych nie brakuje, warto pomyśleć o kajakach, świeży artykuł o nowych noclegach dla kajakarzy jest już na portalu.

1. Jazdów warsztaty wikliniarstwa i eko biżuterii - zaczynamy weekend już w piątek super ciekawe warsztaty w Jazdowie ( Jazdów 3/8) mistrz wikliniarstwa pokaże nam tajniki swojej sztuki. Przy okazji spacer po Jazdowie to prawdziwe odkrycie.

2. Święto Wina w Winnicy Dwórzno pod Warszawą zeszłoroczna pierwsza edycja święta wina cieszyła się wielkim powodzeniem, tym razem bawimy się dwa dni. Absolutnie do polecenia, pamiętajmy też o pobliskiej Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach.

3. Turniej rycerski Besiekiery - chyba najbardziej malownicze ruiny w okolicach Warszawy, turniej to doskonały powód by je zobaczyć, przy okazji mamy blisko do kultowego lazurowego jeziora Osadnik Gajówka, można też wpaść do powiększonych Term Uniejów.

4. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej grodzisko Żmijowiska pod Kazimierzem- kolejna edycja wydarzenia to kilka dni warsztatów trwających aż do soboty, w programie próba odpalenia pieca do wytopu szkła, garncarstwo, i inne pradawne rzemiosła. Można poznać pozytywnie zakręconych ludzi min Panią Kasie z Miejskiej Kniei pod Skierniewicami ( to miejsce bezwzględnie polecamy na weekendowy 1 dniowy wypad).

5. Święto Wina Kazimierz - kazimierskie winobranie rozpocznie się w sobotę o 11, idealna okazja by poznać produkty okolicznych winnic a jest ich coraz więcej. Dojazd do Kazimierza też wkrótce jeszcze się poprawi, jesień to dobra pora by odwiedzić winnice.

6. Święto Gór Pieprzowych - doskonały powód by wybrać się w najbliższych weekend do Sandomierza, przy okazji poznamy wspaniały relikt Góry Pieprzowe z których możemy napawać się widokiem na miasto, zaplanowano też I bieg gór Pieprzowych.

7. Dzień Dobry Polesie z Okiem Parkowca- gdyby skusiło nas kameralne pojezierze to ciekawą propozycją jest spacer na bagna i wspaniałe wrzosowisko przy okazji poznamy Oko Parkowca które na co dzień dostarcza nam wspaniały zdjęć z Poleskiego Parku Narodowego. Start w Lejnie o 5 rano w sobotę. Gdyby było nam jednak za daleko pamiętajmy o położonym bardzo blisko Warszawy wrzosowisku - Wrzosowisko Mostówka czeka na nas.

8. Polskie Termpolie - Husarze przeciw Tatarom bitwa pod Hodowem - super historyczna impreza w Wasiłkowie na Podlasiu, start w niedziele o 12.00 . Z Wasiłkowa mamy blisko do Supraśla, lawendowego Dworzyska czy na szlak rękodzieła z Czarnej Białostockiej, możemy więc zmontować fajną wycieczkę na Podlasie.

Ostatni weekend wakacji z prawdopodobnymi temperaturami powyżej 30 stopni, warto szukać więc miejsc która zapewnią choć trochę chłodu, przyda się wiedza o atrakcjach okolic Warszawy :) z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: swietowina zamki wrzosy gorypieprzowe
Data publikacji: 05.09.2019 22:23
Weekend prawdziwych hitów pod Warszawą i dalej :)

Weekend 7-8 września przyniesie wysyp super atrakcji - mamy Święto Wisły z gratisowymi rejsami, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Święto Róży w Kutnie i wspaniały performance Don Giovanni w Nieborowie. Fani regionalnych smaków mają do wyboru Olender Fest, Święto Cydru w Górze Kalwarii albo Rzemieślnicze Chmielobranie w Karczmiskach. Jak by tego było mało super militarne wydarzenia w Wiźnie a może wspomnienie Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, skoro już o Bzurze to w Motoprzystani już w piątek czeka super koncert Oready, zaś w Łowiczu w niedziele Książęce Jadło - kolejna edycja smakowitego festynu.

1. Święto Wisły w Warszawie - główne wydarzenia w sobotę, cała masa darmowych rejsów tradycyjnymi łodziami, czekają na nas też warsztaty dla dzieci i ostatnie gratisowe spływy kajakowe z fundacją KIM.

2. Europejski Festiwal Smaku Lublin - aż do niedzieli bawim się w Lublinie, koncerty, wystawy i wspaniałe jedzenie, motywem przewodnim Unia Lubelska. Do Lublina dojedziemy szybciej, w piątek drogowcy otwierają bowiem kolejny odcinek drogi ekspresowej S17.

3. Święto Róży w Kutnie - wspaniałe różane święto w Kutnie , bawimy się cały weekend po drodze warto odwiedzić inne ciekawe miejsc m.in uroczy zamek Oporów.

4. Olender Fest w Gospodarstwie pod Jastrzębcem - kolejna edycja olenderskiego święta w roli głównej powidła, tuż obok najmłodszy pod warszawski skansen Osadnictwa Wiślanego.

5. Wrzesień 1939 Wizna i Sochaczew - w sobotę i niedziele historyczne wydarzenia wspominające wrześniowe Termopile - areną Wizna miasto murali i Strękowa Góra. W niedziele w Sochaczewie rekonstrukcja wspomnienie Bitwy nad Bzurą start o 14.

6. Oreada w Motoprzystani - w piątek klimatyczny koncert na stale unowocześnianej Motoprzystani nad Bzurą , startujemy o 20.00. Wspaniała okazja by nacieszyć się rzeką.

7. Don Giovanni w Muzeum w Nieborowie - wspaniały performance w cudownym Pałacu w Nieborowie, warto tu wpaść by zobaczyć uroczo oświetlone otoczenie budowli, wcześniej można wpaść do Parku w Arkadii.

8. Chmielobranie albo Święto Cydru - w okolicach Kazimierza w Karczmiskach / Poniatowej kolejne rzemieślnicze chmielobranie, Browar Zakładowy zatroszczy się by najlepszego piwa nie zabrakło. Alternatywnie możemy wybrać się na Święto Cydru do Góry Kalwarii

9. Pociąg do gwiazd Piaseczno - kolejka wąskotorowa wyruszy w chyba ostatni już pociąg do gwiazd w tym sezonie, start o 18.30.

10. Książęce Jadło Łowicz - super powód by wybrać się do Łowicza, na niedziele zaplanowano serie atrakcji w tym koncerty i prezentacje lokalnych przysmaków.

11. Fiesta Balonowa Iława - 3 dniowa zabawa w malowniczej Iławie, pojawi się około 10 ekip balonowych, przewidziano sporo atrakcji w tym przeloty nad miastem.

12. Ciekawe wydarzenia w Muzeach w Otwocku Wielkim , Pruszkowie i Kuligowie - w Otwocku Wielkim czeka na nas Piknik Historyczny, w Muzeum Hutnictwa Starożytnego zaś Warsztaty Ziołowe a w Kuligowie warsztaty szkutnicze. Każda z tych atrakcji może być wartościowym uzupełnieniem ciekawej wyprawy pod Warszawę. Szczególnie polecamy plażę w Kuligowie nad Bugiem.

Pogoda wciaż jest nie pewna co znacznie uatrakcyjnia propozycje wydarzeń organizowanych w bezpośredniej bliskości Warszawy, tych zarówno w najbliższy jak i kolejny weekend nie zabraknie, trzeba się mobilizować i ruszać na kolejną wyprawę z Warszawy na Weekend. Pamiętajmy iż czekają na nas sezonowe atrakcje takie jak Wrzosowisko Mostówka, można też pomyśleć o kajakach , ciekawe miejsca z nowo udostępnionymi noclegami opisaliśmy niedawno na portalu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.09.2019 16:30
Weekend 14-15 września pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami kolejny weekend, aura ma być łaskawsza a ciekawych wydarzeń w okolicy Warszawy nie zabraknie. Na Zamku Czersk znowu pojawią się Szwedzi, lato przy leszczu będziemy kończyć w Kuligowie nad Bugiem, warto udać się na Skierniewickie Święto Owoców i Kwiatów z opcją wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice. Fani historii mogą zaś udać się na kolejne ciekawe imprezy związane z wrześniem 39 , w sobotę w Twierdzy Modlin, zaś w niedziele w Płocku. Warto też pokusić się o poznanie Warszawy z perspektywy Wisły kolejne gratisowe rejsy zaproponuje super szkuta Dar Mazowsza.

1. Skierniewice Święto Owoców i Kwiatów - do Skierniewic mamy naprawdę blisko, barwne święto z koncertami kusi już w najbliższą sobotę , dodatkowo mamy możliwość wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice, must see dla każdego fana kolejnictwa.

2. Zamek Czersk - w sobotę będą próbowali go zdobyć Szwedzi , jest to chyba najciekawsza inscenizacja z tych odbywających się w czerskiej warowni, szansa na ciekawe odwiedziny także w niedziele - tego dnia Dni Dziedzictwa Europejskiego.

3. Kuligów nad Bugiem zakończenie lata - w Skansenie w Kuligowie będziemy żegnać lato w towarzystwie rzecznego leszcza, gospodarze przygotowali sporo atrakcji w tym ciekawy koncert, warto poważnie rozważyć tą propozycje.

4. Wisła Bliska - darmowe rejsy po Wiśle na wspaniałej Szkucie Dar Mazowsza - w sobotę o 10 i 12 i ponownie w niedziele o 10. Super okazja dla tych którzy jeszcze nie poznali uroku tradycyjnych wiślanych jednostek -start Port Czerniakowski.

5. Dni Transportu Publicznego- Warszawa - kolejna edycja dni transportu od ZTM- jak zawsze czekają na nas m.in przejażdżki zabytkowym taborem tramwajowym, dodatkowo w Stacji Muzeum mamy też dzień maszynisty z dodatkowymi atrakcjami jak otwarcie 4 oryginalnych wagonów m.in salonki czy artyleryjskiego.

6. 80 rocznica obrony Modlina - w sobotę od 12,00 w Twierdzy Modlin - historyczna inscenizacja nawiązująca do heroicznej obrony z września 1939 , fajny pomysł na 1 dniowy wypad do Modlina.

7. Płock 1939 - podobna impreza w Płocku tyle że w niedziele - dawna stolica Mazowsza kusi, nie zapominajmy o kameralnym Ranczowisku pod Płockiem jak i opcji wydłużenia wycieczki do wspaniałego Dobrzynia nad Wisłą.

8. Kolej na Wawer - w niedziele na Wawrze kolejny ciekawy piknik, tradycyjnie można na niego dojechać tradycyjną parową ciuchcią start z Warszawy Gdańskiej w niedziele o 10.00

9. Jarmark Piaseczyński - już piętnasta edycja piaseczyńskiego jarmarku, potencjalny ciekawy przystanek w drodze na Zamek Czersk, będzie szansa na zakup regionalnych przysmaków.

Korzystajmy z końcówki lata, mimo iż na letnie temperatury nie ma co liczyć to pogoda sprzyja weekendowym wyprawom, wciąż może nas zachwycić Wrzosowisko Mostówka. Warto też pomyśleć o eskapadzie kajakowej , woda w rzekach wciąż jest jeszcze ciepła, a może tak wybrać się na dwudniowy spływ z noclegiem?.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.09.2019 22:19
Weekend 21-22 września okolice Warszawy a może dalej :)

Przed nami kolejny weekend, pogoda znacznie się poprawi, dając okazje na kolejne ciekawe wypady. W Żyrardowie czeka Chmielfest, w Grójcu 600 lecie miasta,historyczna zabawa w Bałtowie i Warowni Jomsborg, prawdziwe starożytne igrzyska zaś w Lublinie - Bogowie Wojny. Łasuchów może skusić festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu.


1. Dziady Kazimierskie zakończenie lata - weekend zaczynamy z wysokiego C, koncert cenionej w wiślanym środowisku kapeli w pawilonie Fala nad Wisłą, startujemy o 20.00

2. Chmielfest w Żyrardowie - kolejny festiwal rzemieślniczego piwa w industrialnym Żyrardowie, z pewnością warto rozważyć tą propozycje i udać się na spacer z chmielem w tle.

3. 600 lecie Grójca - 3 dni zabawy, z kulminacją w sobotę, inscenizacja historyczna, koncert zespołu Goya i laserowe pokazy. Z Grójca mamy moment do Pałacu w Małej Wsi , Rezerwatu Modrzewina czy krainy Cydru Ignaców.

4. Bogowie Wojny Lublin- wielka historyczna rekonstrukcja na Arenie Lublin, moc starożytnych klimatów w tym znani z pruszkowskich Artefaktów - Hellas et Roma.

5. Pożegnanie lata Warownia Jomsborg - historyczny weekend u Wikingów - u wilków północy jest zawsze przyjażnie a dodatkowo nie tracimy czasu na dojazd, każdy ma tu blisko.

6. Festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu - jedno z kultowych sandomierskich wydarzeń przedłużających sezon turystyczny, znakomity powód by rozważyć weekendową wyprawę do San Domingo.

7.Dni Transportu Publicznego w Warszawie - gratka dla fanów transportu publicznego szczególnie tych najmłodszych, przejażdżki zabytkowym taborem i zwiedzanie zajezdni.

8. Piknik u Dinozaura Dyzia - Muzeum Geologiczne zaprasza na kolejne tematyczne wydarzenie, w sam raz na dni z gorszą pogoda, można też złapać bakcyla na większą wyprawę np do Bałtowa. Spotykamy się w niedziele o 10.00.

9. Historyczny weekend w Bałtowie - Polska stolica Dinozaurów nie przestaje zachęcać nowymi atrakcjami, tym razem głównym motywem będą historyczne rekonstrukcje.

10. Spacer Obrona Warszawy wrzesień 1939 - Arkadiusz Żołnierczyk tym razem oprowadzi nas po miejscach związanych z obroną stolicy podczas wojny obronnej 1939, startujemy na pl Zamkowym o godz 11.

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, tym bardziej warto wykorzystać nadchodzące słoneczne dni, czeka na nas kilka ciekawych wydarzeń, możemy też pomyśleć o odwiedzeniu Wrzosowiska Mostówka albo ruszyć na kajaki w okolicach Warszawy to już ostatnie takie weekendy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon