czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 10.04.2019 21:26
Super palmowe jarmarki - Łyse, Szydłowiec, Lublin

Już za moment Niedziela Palmowa, to tradycyjnie czas specjalnych palmowych konkursów, warto rozważyć weekendową wycieczkę by zaliczyć któryś z nich. W okolicach Warszawy znajdziemy co najmniej 2-3 arcyciekawe propozycje które mogą stać się kanwą dla 1 dniowej wyprawy ze stolicy.

Tradycyjnie palmy kojarzą się z Kurpiami, to właśnie w Łysych ma miejsce chyba najsłynniejszy pokaz potężnych niekiedy kilkumetrowych palm. Kurpie są teraz nieco bliżej Warszawy dzięki nowej trasie ekspresowej do Białegostoku, z pewnością warto je odwiedzić. Oprócz tradycyjnego palmowego pokazu czeka tu na nas ciekawe prywatny skansen rodziny Bziukiewiczów w Wachu, gdzie obok palm znajdziemy wiosenne warsztaty wydobywania bursztynu czy gastronomiczne przysmaki przyrządzane przez gospodynię Panią Laurę. Już w maju czeka nas też specjalny festyn z okazji 10 lecia tej wspaniałej rodzinnej placówki. W drodze warto też wpaść do przepięknie usytuowanego skansenu w Nowogrodzie.

Drugą nie mniej atrakcyjną propozycją jest wycieczka do Szydłowca, to wspaniałe miasteczko jest szerzej nieznane. Ten stan może się wkrótce zmienić, m.in ze względu na poprawę infrastuktury drogowej, obecnie dzięki obwodnicy Radomia dojedziemy do tej mikro perełki w niewiele więcej niż godzinę. W Szydłowcu czeka na nas tradycyjny jarmark z konkursem palm Wielkanocnych. Szydłowiec to nie tylko samo miasteczko, w okolicy znajdziemy mnóstwo pomysłów na krótkie krajoznawcze wycieczki, jest kamieniołom, odnowiony zalew i najwyższa na Mazowszu "góra". Szydłowiec zadowoli także głodomorów dzięki projektowi "Jak smakuje Szydłowiec" miejscowa kuchnia przeżywa obecnie renesans, znajdziemy tu też wspaniałe włoskie lody.

Festiwal Wielkanocny - czeka też na nas w Skansenie Wsi Lubelskiej pod Lublinem, dwa dni ciekawych warsztatów przybliżą nam Wielkanocne tradycje regionu. W sobotę motywem przewodnim będzie przygotowywanie pisanek. W niedziele pokaz wicia palm, po czym rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, a przy okazji wielki kiermasz z wyrobami rękodzieła i produktami regionalnymi które z pewnością urozmaicą nasze Wielkanocne stoły. Wybierając się do Lublina musimy brać pod uwagę intensywne prace drogowe na trasie ekspresowej S17, rozsądnie będzie wybrać drogę przez Puławy. To ostatnie miasto bez wątpienia warte jest oddzielnej uwagi i przynajmniej krótkiego postoju.

W najbliższy weekend sypnie ciekawymi propozycjami atrakcji w okolicach Warszawy, o naszą uwagę zawalczą też wymienione wyżej palmowe konkursy, zobaczymy czy aura będzie łaskawa, tak czy inaczej warto zapamiętać wskazane wyżej miejsca. Nawet jeżeli nie uda nam się do nich wybrać w najbliższy weekend z pewnością warto to zrobić podczas wiosennych wypraw, pamiętajmy o święcie 10 lecia Muzeum w Wachu i ukrytej perełce Mazowsza czyli Szydłowcu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: niedzielapalmowa
Data publikacji: 09.04.2019 21:11
Weekend 13-14 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przyśpieszamy, w najbliższy weekend atrakcji nie zabraknie, w samej Warszawie - weekend z Podlasiem w Hali Gwardii, Piknik Węgierski na Żoliborzu, Kaziuk Praski na Pradze, Otwarty Ogród z Kukbukiem czy wreszcie Święto Kwiatów na Mysia 3. Na aktywnych czekają m.in sprzątanie Bzury z kajaka z Moto Przystań, gra miejska Kosmiczny Wawer czy niedzielny spacer szlakiem najsłynniejszych akcji zbrojnych w Warszawie. Kto chciałby ruszyć nieco dalej ma do wyboru ciekawe wydarzenia w Grodzisku Rzeczyca nad Pilicą bądź Wiec Piastowski w Grodzie Pobiedziska. Jako iż mamy Palmową Niedziele, palmowe atrakcje czekają na nas tradycyjnie w Łysych na Kurpiach w pięknym Szydłowcu czy w Skansenie Ziemi Lubelskiej. W niedziele ruszy też sezon turystyczny w Płocku.

1. Podlaski weekend hala Gwardii - w sobotę i niedziele czekają na nas warsztaty kosmetyczne, garncarskie a także opowieści o podlaskiej magii Szeptuch - wprost
od Mocy Podlasia - temat związany z Rozmowami z Drzewami.

2. Kaziuk Praski na Pradze - tradycyjny festyn Kaziukowy, najsłynniejszy znajdziemy w Wilnie ale warto posmakować tego klimatu także na Pradze. Start w sobotę od 8.

3. Piknik Węgierski Żoliborz - węgierskie klimaty będą czekały na Żoliborzu, znajdziemy je w Centrum Sztuki przy Forcie Sokolnickiego.

4. Palmowe pokazy - Kurpie, Szydłowiec, Skansen Lubelski - kto ma ochotę na dłuższą wycieczkę może udać się do miejsc tradycyjnie związanych z pokazami Wielkanocnych Palm - Łyse na Kurpiach , uroczy Szydłowiec a może Skansen Ziemi Lubelskiej.

5. Sprzątanie Bzury z kajaka z Moto Przystań - szykujemy się już do sezonu kajakowego warto rozpocząć go od "dobrej roboty", w Moto Przystani czekają na nas w tym sezonie nowe atrakcje.

6. Gra terenowa Kosmiczny Wawer - w sobotę od 10-14 , wawerscy krajoznawcy i fani turystyki zabiorą najmłodszych na ciekawą zabawę.

7. Szlakiem Walk Żołnierzy Podziemia - super historyczny spacer po miejscach najsłynniejszych akcji zbrojnych czasu II wojny, szerzej niż podczas super ciekawego spaceru Akcja Kutschera. Z WHU Żołnierczyk spotykamy się w niedziele o 11.

8.Wspólny Ogród z Kukbukiem - startuje nowa przyjazna przestrzeń - w samym sercu miasta ul Jazdów 3/12.

9. Grodzisko Rzeczyca i Wiec Piastowski w Pobiedziskach - słowiańskie klimaty, w Rzeczycy budowanie bramy grodu i warsztaty permakultury - już od piątku. Także w piątek piastowcy wojowie pojawią się już w Pobiedziskach i tak zostanie do niedzieli.

10. Otwarcie sezonu turystycznego Płock - w niedziele od 13 - Płocka Organizacja Turystyczna przygotowała szereg ciekawych atrakcji - w tym kilka spacerów dla weekendowych turystów.

11. Święto Kwiatów Mysia 3 - kolejna edycja tak lubianego przez fanów kwiatów wydarzenia, pamiętajmy o tulipanach już wkrótce warto udać się do Łodzi a może dalej do Kuekenhof.

Kto zaś preferuje sam zorganizować sobie wyprawę może zainspirować się którąś z książek o świecie lasu i jego wielkim znaczeniu dla organizmu człowieka, ciekawych miejsc na obcowanie z przyrodą na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje. Nasza lista "odkryć" na sezon 2019 też już gotowa, pora ruszać w drogę.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najblizszyweekend
Data publikacji: 23.04.2019 23:11
Długi weekend majowy okolice Warszawy i nieco dalej :)

Długi weekend tuż tuż na liczbę atrakcji w okolicach Warszawy nie możemy narzekać, prognozy pogody nie najlepsze tym bardziej krótkie 1 dniowe wypady ze stolicy będą cieszyły się popularnością. Rusza sezon kajakowy, gratisowo popłyniemy Wisłą i Świdrem. Otwierają się mini zoo w okolicach Warszawy - Pawie Oczko,Ranczowisko, Pod Kogutem czy Frajdalandia każde z miejsc warte uwagi. Czeka też na nas cała moc historycznych rekonstrukcji od Zamków Czersk i Iłża, po czasu napoleońskie w Raszynie a kończąc na Cichociemnych. Kto zaś szukałby regionalnych smaków może udać się do Skansenu w Tokarni lub Płocka, ziołowe warsztaty także w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego.

Piątek 26 kwietnia - zaczynamy długi weekend - w Nadleśnictwie Celestynów rusza akcja sadzenia drzew - na każdego chętnego czekają tu darmowe sadzonki - start o 9.00 do 15.30 lub wyczerpania zapasów :)

Sobota 27 kwietnia

Ruszają gratisowe spływy kajakowe Wisłą z Fundacją Kim - w kolejne weekendy możemy popłynąć królową polskich rzek zupełnie gratis - w sobotę start od 9.

Survival Bielany - Szlakiem Powstańców z Kampinosu - tym razem survivalowcy poprowadzą dzieci na historyczną wycieczkę - super miejsce i osoby warte poznania - ruszamy o 10.00.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - dobry powód by poznać tę ciekawą edukacyjną placówkę- start o 11.00.

IX Targowisko Instrumentów - Fort Legionów - tym razem będzie gościł wystawców z niezwykle cennymi eksponatami - ciekawe uzupełnienie spaceru.

Rocznica bitwy pod Raszynem - historyczny piknik w klimacie napoleońskim - upamiętni 210 rocznicę bitwy - zabawa potrwa aż do 20.00.

Anioły Wolności - Malcanów - w miejscu historycznych zrzutów Cichociemnych - kolejna historyczna rekonstrukcja, Projekt Historyczny po raz kolejny przeniesie nas w czasie do 2 Wojny Światowej. Start o 17,właściwa rekonstrukcja zacznie się około godziny 19.

Miasto Ogród Podkowa Leśna - zwiedzanie miasta ogrodu z ABC Warszawa - start przy stacji WKD Ochota o 11.oo

Darmowy Esko spływ Świder - z Rio Art - wspólne sprzątanie Świdra z brzegu i z kajaka zakończone wspólnym eko ogniskiem - do poznania wspaniałe miejsca m.in most wiszący nad Świdrem.

NIEDZIELA 28 KWIETNIA

Jarmark Świętego Wojciecha w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - nie ma lepszej okazji by poznać to niezwykle ciekawe miejsce, przy okazji można zaplanować nieco dalszy wypad np do Drohiczyna, Latosowa czy Ziołowego Zakątku.

Zwiedzanie Forty Legionów - kolejne zwiedzanie niesamowitego Fortu - w sam raz na gorszą pogodę - start w niedziele o 11.50.

ŚRODA 1 MAJA

Festiwal Smaków w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - dobry powód by wybrać się w bliskie góry świętokrzyskie.

Piknik Etnograficzny Podlaski Szlak Rękodzieła - wspaniałe miejsca w okolicach Białegostoku - obok kultywujących dawne zawody rzemieślników takie perełki jak pracownia torebek Kala i bajowy świat w Uroczysku Ruczaj.

Majufka u Dębowych - w Grodzisku Rzeczyca nad Pilicą spotkają się fani prasłowiańskich klimatów , przy okazji do zobaczenia piękne miejsca jak Inowłodz.

Zamek Czersk - powrót do czasów księcia Janusza - rekonstruktorzy wracają do czerskiej warowni, rozgrzewka przed turniejem który już w 2 weekend maja.

VI Warszawskie Dni Kawaleryjskie - dla tych którzy podziwiają kunszt kawalerii.

Nowy Sezon w Parku Fontann - inauguracja nowego sezonu o godz. 21.30.


CZWARTEK - 2 MAJA

Turniej Świętego Grala Iłża - piękne iłżańskie ruiny znowu ożyją, przy okazji można odwiedzić Arboretum Marcule albo odpocząć nad iłżańskim zalewem. W Iłży rzadko mają miejsce spektatakularne wydarzenia tym bardziej warto wybrać się w to miejsce 2 maja.

X Festiwal Chorągwi Wilanów - popisy rodem z sieneńskiego Palio tym razem w samym Wilanowie - warto zobaczyć na żywo te pokazy.

PIĄTEK - 3 MAJA

Płocki Festiwal Jedzenia i Picia - doskonały pretekst by udać się do dawnej stolicy Mazowsza, pamiętajmy też o znajdującym się tuż pod miastem Ranczowisku które z pewnością ucieszy najmłodszych.

SOBOTA - 4 MAJA

Jarmark na Zamku w Uniejowie - przy okazji szansa by zobaczyć Lazurowe Jezioro Osadnik Gajówka - Zoo Safari w Uniejowie albo Dolinę Skrzatów.

Spacery - Warszawa Szlakiem Czerwonych Latarni i Spacer z Duchami od Arktur dla tych który zostaną na weekend w stolicy.


NIEDZIELA - 5 MAJA

Wielki Kiermasz Roślin ozdobnych Końskowola - stolica szkółkarstwa zaprasza, szansa na wspaniałe zakupy ogrodnicze. O Końskowoli warto pamiętać, już wkrótce bowiem znowu czeka na nas różana ekstaza.

W długi weekend czeka nas naprawdę wiele atrakcji w okolicach Warszawy, ruszą rodzinne spływy kajakowe na Bzurze w Motoprzystani czy Liwcu z przystanliwiec.pl, wkrótce też oficjalne otwarcie nowej turystycznej przestrzeni na Zamku w Liwie. Pamiętajmy o kameralnych parkach rozrywki mini zoo - one z pewnością dadzą dużo radości najmłodszym turystom.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 29.05.2019 23:10
Weekend 1-2 czerwca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nadchodzi piękna pogoda, a w weekend sypnie też imprezami z okacji Dnia Dziecka, wspaniały piknik na strzelnicy, na Zamku Czersk trwają warsztaty archeologiczne, ciekawie zapowiada się zabawa z Husarzami w Chrzęsnem, kuszą też Wikingowie i Cyrkowy dzień dziecka w Julinku. Szczęśliwie dzień dziecka wypada w sobotę co daje szansę na gratisową wycieczkę pociągami PKP Intercity, można skoczyć Pendolino do Ciechanowa, albo zmontować 1 dniowy wypad do Krakowa czy nad morze. W Płocku kolejny Jarmark Tumski, w sam raz do połączenia z wyprawą po maki do Dobrzynia nad Wisłą.

1. Dzień Dziecka na Strzelnicy - wyjątkowa i bardzo rzadka okazja by spędzić dzień w niezwykłym miejscu, na dzieciaki czeka masa atrakcji w tym sporo zupełnie gratisowych.

2. Gratisowe przejazdy Intercity w dzień dziecka - w tym roku idealnie 1 czerwca wypada w sobotę, mamy więc szansę na 1 dniowy wypad do Krakowa/ Katowic a może i nad morze, najkrótszą opcją jest wyprawa Pendolino do Ciechanowa. Fani kolei mogą rozważyć wyprawę na Kolejowy dzień dziecka z PKP Intercity, który to odbędzie się w Bydgoszczy.

3. Archeologia żywa na Zamku Czersk - aż do niedzieli na zamku rządzą rzemieślnicy, impreza nieco przypominająca kultowe Artefakty w Pruszkowie z pewnością da najmłodszym wiele radośći.

4. Skrzydła Chwały Pałac Chrzęsne - piknik Husarski a dodatkowo popisy rzemieślników i prezentacje dawnych zawodów, znane nam między innymi z pobliskiego Skansenu Kuligów. Z pewnością 1-2 czerwca czeka na nas w Chrzęsnem wspaniała zabawa.

5. Kolejowy piknik wąskotorowy Rogów - moc atrakcji szykuje też rogowska wąskotorówka, specjalny przejazd o 11.50 pożniej wspólna zabawa aż do 16. Na miejsce dojedziemy pociągami ŁKA z Warszawy, podobnie jak w przypadku Intercity dzieci ( do lat 16 ) jadą gratis.

6. Dzień Dziecka Pałac Mała Wieś - piękna pogoda to super okazja by odwiedzić jedno z najciekawszych miejsc na grójetczyżnie, obok mamy też Agroturystykę Cydrownia jak i wspaniałe miejsce na leśny spacer, Rezerwat Modrzewina.

7. Dzień Dziecka u Wikingów - dla tych którzy nie lubią jeżdzić daleko super atrakcja w samej Warszawie, Jomsborg Wikingów to zawsze dobra opcja na krótki wypad z pewnością nie zawiedzie.

8. Cyrkowy dzień dziecka Julinek - dawa dni wspaniałej cyrkowej zabawy w Julinku, uczniowie szkoły cyrkowej szykują specjalne show, mają pojawić się też roboty i inne super atrakcje, może dobra pogoda pozwoli rozłożyć wodne dmuchańce.

9. Jarmark Tumski Płock - od piątku startuje najbardziej rozpoznawalna płocka impreza plenerowa, w sam raz by poznać dawną stolicę Mazowsza, przy okazji na najmłodszych czeka Ranczowisko, warto rozważyć wycieczkę do Dobrzynia nad Wisłą by wejść na piękne wzgórze zamkowe.

Specjalne atrakcje dla najmłodszych szykują też mini zoo położone w okolicach Warszawy, obcowanie ze zwierzakami to zawsze dobry pomysł, korzystając z pięknej pogody można też wybrać się na wyprawę po kwitnąće maki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.05.2019 22:48
Hity maja - masa atrakcji w okolicach Warszawy

W maj wchodzimy z przytupem już w najbliższy weekend prawdziwy wysyp atrakcji: Flis Festiwal,Otwarcie przystani Liwiec, 10 lecie Skansenu w Wachu,Turniej Rycerski w Czersku,Geologiczne show w Rydnie póżniej będzie tylko lepiej. Maj zapewni nam wiele okazji na weekendowe wypady w okolice Warszawy.

Pierwszy po majówkowy weekend maja 11-12 maja a podczas niego:

Startujemy w piątek - super impreza w Muzeum Kurpiowskim w Wachu - to już 10 lat - będzie historycznie, regionalnie i smacznie.

Flis Festiwal - wielkie święto flisaków, fanów Wisły i kultywatorów tradycji nadwiślańskiego Urzecza - bezsprzecznie warto tu wpaść - można dojechać rowerem z Warszawy, można też popłynąć z Flisakami - start o 4 rano w sobotę, w cenie wschód słońca nad Wisłą, śniadanie na wyspach i inne atrakcje - od 35 zł za osobę - kontakt Rok Rzeki Wisły.

Turniej Rycerski zamek Czersk - idealna sprawa do połączenia z wypadem na Flis Festiwal, dla maluchów ciekawą opcja może być też zaliczenie Wioski pod Kogutem.

Piknik Archeologiczny Rydno - od piątku do niedzieli w Wąchocku nad zalewem przeniesiemy się do epoki kamienia.


Kolejny weekend maja 18-19 maja czekają na nas kolejne atrakcje

Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno - o bilety będzie trudno - ale warto śledzić dostępność do końca, kolejne atrakcje w Winnicy już wkrótce.

Celtycka Noc Muzeów - w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - miejsce niezwykle i wciąż mało znane - tutejsze Artefakty to turystyczny majstersztyk.

Noc Muzeów na Mazowszu - tradycyjnie super okazja by zobaczyć unikalne atrakcje bez wielkich tłumów i w specjalnej aranżacji, warto zapolować na dość drogą na co dzień Galerie Figur Stalowych , Parowozownie Skierniewice czy wspomnianą wyżej Celtycką Noc w Pruszkowie.

Targi Turystyczne w Parku Rozrywki Julinek - 1 edycja lokalnych targów 19 maja, będzie można lepiej poznać kampinoskie atrakcje, szykują się też okazje do zakupu regionalnych wyrobów a także zabawa przy lekkiej muzyce.

Majówka w Arboretum - Arboretum w Rogowie jest równie piękne wiosną jak jesienią kiedy rządzą tu czerwone klony, warto się o tym przekonać dobra okazja 19 maja podczas Majówki w Arboretum.

Weekend 25-26 maja pod znakiem Wina i fantastyki w Twierdzy Modlin

Festiwal Fantastyki Cytadela - startujemy w piątek 24 maja - to już 3 edycja, każda kolejna jest jeszcze lepsza, tym razem będzie więcej ciekawych wydarzeń towarzyszących.

W sobotę 25 maja święto Wina na Zamku w Janowcu, okazja by poznać przytulne lokalne winnice Wieczorków czy Las Stocki, mogą być ciekawymi celami weekendowych wypadów w przyszłości.

Wojciechowe świętowanie w Serocku - super zabawa z koncertem Patrycji Markowskiej na deser, warto wpaść na plaże w Serocku.

31 maja - ostatni dzień maja wypadnie w piątek tego też dnia kolejny Szturm Twierdzy Zamość pyszna zabawa w twierdzy Zamoyskich.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.11.2019 21:21
Weekend za pół ceny a póżniej Black Friday czas polowania:)

Już w kolejny weekend jesienna edycja ogólnopolskiej akcji weekend za pół ceny , mimo iż wciąż pozostawia wiele do życzenia to zawsze znajdziemy dla siebie jakieś perełki. W kolejny weekend zaś kultowy Black Friday - z pewnością pozytywnie zaskoczą nas linie lotnicze, warto trzymać rękę na pulsie.

Weekend za pół ceny - tym razem jest naprawdę skromnie, wśród ogólnej mizerii znajdziemy jednak w okolicach Warszawy i w samej stolicy atrakcje warte uwagi.

Winnica Dwórzno - ta jedyna licząca się na Mazowszu winnica rośnie na ciekawą turystyczną atrakcje, w mijającym już sezonie mieliśmy tradycyjny rodzinny piknik jak i nastrojowe klimatyczne koncerty. W ramach weekendu za pół ceny możemy zwiedzić winnice w promocyjnej cenie(29pln), w obniżonych cenach kupimy też tutejsze wina.

Polanika + zamek Chęciny - super okazja by wybrać się w świętokrzyskie, promocyjne ceny w Centrum Polanika pomogą w optymalizacji kosztów takiej wyprawy, przy okazji warto odwiedzić tutejsze akwaria z rekinami w roli głównej. Z Polaniki mamy "rzut beretem" do Chęcin, tu czekają na nas dwie atrakcje Zamek i Centrum Leonard D Vinci.

Płock - Hotel Tumski i Duces Mazovie - tradycyjnie podczas akcji za pół ceny nie zawodzi Płock - super ceny w kultowym hotelu Tumski, ekstra oferta na usługi przewodników z pasją Duces Mazovie i wreszcie zniżki do lokalnych muzeów to dobry przepis na udany weekend.

Hotele Arche - grupa Arche to jeden z filarów akcji weekend za pół ceny, dzięki jej zaangażowaniu możemy pokusić się o złapanie okazji cenowej na romantyczne noclegi w Łochowie nad Liwcem, Pałacu Janów Podlaski czy innych hotelach grupy w Łodzi, Lublinie czy Żninie. Wkrótce do grupy dołączą kolejne obiekty, efekt wow wywoła szczególnie ten w Drohicznie, poczekamy na niego jednak kilka lat.

Muzeum Lotnictwa Dęblin, Muzeum Rolnictwa Ciechanowiec, Groty Nagórzyckie Tomaszów - trzy ciekawe propozycje na krótki wypad z Warszawy już podczas najbliższego weekendu, wszystkie biorą już kolejny raz udział w akcji każda w innym stylu z pewnością znajdziemy tą która najbardziej nam odpowiada.

Oglądanie samolotów a potem Park Trampolin Jumpworld za pół ceny - może skusimy się na taką kombinacje, wyprawa na Okęcie by pooglądać lądujące samoloty a póżniej skakanie do woli w nowym parku trampolin Jump World. Przez cały weekend mamy 50% zniżki na godzinną lub dwugodzinną zabawę.

BLACK FRIDAY - PODRÓŻE KRAJOWE - MADERA /AZORY/LIZBONA

Black friday bije w Polsce rekordy popularności linie lotnicze nie mogą ominąć takiej okazji na masowe dotarcie do klienta.

W zeszłych latach regułą były oferty kodów zniżkowych - w LOT zwykle dostawaliśmy 20-25% zniżki, niestety liczonej tylko od podstawy taryfy co finalnie nie dawało więcej niż 10-15 % realnego upustu. Jest to jednak sporo szczególnie jeżeli planujemy wyprawę do Singapuru, Colombo czy Delhi, wiele wskazuje na to iż także tym razem będziemy mieli szanse na długodystansowe bilety w świetnych cenach(poniżej 2000 zł). Oddzielną okazje będą stanowiły bilety krajowe, połączenia do Lublina czy Bydgoszczy są wyzwaniem, by je zapełnić trzeba zaoferować naprawdę niską cenę,to powoduje iż już podczas Black Friday może uda nam się upolować bilety na weekend w tych miastach w cenach poniżej 100 zł.

Coraz aktywniejsza na rynku jest też grupa Lufthansa, szczególną uwagę warto poświęcić Wyspom Kanaryjskim, w ostatnim czasie bilety na Gran Canarie czy Teneryfe można było złapać w cenach poniżej 600 zł a to już niezła okazja. Być może pozytywnie zaskoczy tez Eurowings, bilety na Kubę czy do Namibii w cenie poniżej 2000 zł będą kusić choć pewnie najniższe ceny znajdziemy na wyloty z Berlina(Lufthansa nie lata z Warszawy do bazy linii Eurowings w Dusseldorfie).

Cyfrową ofensywę kontynuuje tez TAP Portugal - Lizbona w cenie 500 zł to tylko jedna z ciekawych propozycji, z pewnością dobrą okazją były by bilety na Maderę w cenie poniżej 700 zł czy na Azory poniżej 900, wydaje się iż jest na to poważna szansa. Wszak takie okazje były już dostępne w przeszłości.

Warto trzymać rękę na pulsie, pamiętajmy o podstawowych zasadach które pozwolą kupić nam bilety lotnicze dużo taniej . Trzymajmy palec na spuście, sprawdżmy limity na kartach i planujmy kolejny wypad z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.06.2019 8:57
Weekend 22-23 czerwca pod znakiem Nocy Świętojańskiej

Pogoda wciąż sprzyja planowaniu weekendowych eskapad w okolicach Warszawy. Długi weekend tym razem pod znakiem Wianków - w sposób szczególny warto polecić zabawę nad Bzurą w Motorzystani, i Kramy Inowłodzkie w przepięknej krainie Pilicy. Dla tych którzy nie chcą ruszać się daleko z Warszawy, imprezy w samej stolicy nad Wisłą i w gościnnej Wiosce Wikingów Jomsborg. Na smakoszy czekają zaś warsztaty zielarskie w Stodole Snów nad Biebrzą i Ziołowym Zakątku, Święto Wina i Sera w Sandomierzu i podobne wydarzenie w Lublinie.

Wianki w okolicach Warszawy i dalej - SOBOTA

Sobótki nad Bzurą w Moto Przystani - w sobotę od 18 bawimy się gościnnych progach Plecewickiej bazy rzecznej, od tego sezonu mamy tu też super domki, idealny pomysł na wspólną zabawę po rodzinnym spływie nad Bzurą.

Kramy Inowłodzkie -jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Warszawy Inowłódz zaprasza na zabawę nad Pilicą, będzie się działo na zamku i w przyległościach, nie ma lepszej okazji by poznać to miejsce. Po drodze warto wpaść do bunkrów kolejowych w Konewce i Jeleniu lub/ i do Grot Nagórzyckich.

Noc Kupały w Warowni Jomsborg - dzielni wikingowie tym razem w klimatach słowiańskich, startujemy w piątek od 20, zabawa przewidziana do północy.

Wianki nad Wisłą Warszawa - tradycyjnie największa impreza będzie jednak nad Wisłą, startujemy już w południe w sobotę, pogoda ma sprzyjać upał widocznie zelżeje.

Wianki w okolicach Warszawy - Niedziela

Muzeum Osadnictwa Nadwiślańskiego - nowy super skansen w okolicach Warszawy, tym razem zabawa w klimacie Nocy Świętojańskiej, można tu przyjechać po zabawie w Julinku, Frajdalandii albo spływie z MotoPrzystani , od 13.

Noc Świętojańska na Kajaku z KS Amber - zapraszamy na Pilicę niedzielny spływ ruszy o 17.00 , pogoda wyjątkowo sprzyjająca upał chwilowo odpuszcza warto to wykorzystać. Jeżeli trafimy do Sulejowa to koniecznie trzeba odwiedzić wspomniane już Groty Nagórzyckie.

Noc Świętojańska na Świdrze - Klub Mlądż - zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych , wicie wianków, szukanie paproci i puszczanie wianeczków na wodę, Świder to piękna rzeka, szczególnie w okolicy magicznego ujścia Mieni, start o 18 w niedziele.

Ziołowe Warsztaty i Święta Chleba i Sera

Ziołowe spotkanie w Stodole Snów- już w piątek nad Biebrzę zaprasza "biebrzańska wiedźma". Może zaliczyć w przy okazji spływ na tratwach albo balony nad Biebrzą ?

Spotkania Ziołowe w Ziołowym Zakątku - jedno z piękniejszych miejsc na Nadbużańskim Podlasiu, mamy tu m.in ziołowy ogród i wspaniały sklepik, w niedziele od 14 wystartują zaś tradycyjne ziołowe spotkania z mocą atrakcji dla wszystkich zainteresowanych magiczną mocą ziół.

Festiwal Chleb Wino Ser już od piątku w Sandomierzu - kulinarna uczta potrwa do niedzieli, idealne do połączenia z wypadem do którejś z pobliskich winnic.

Czas dobrego Wina i Sera - na rynku w Lublinie - w sobotę od 10, Lublin już wkrótce będzie ponownie bardzo blisko Warszawy dzięki nowej drodze S17 skróci się czas podróży do lubelskich Winnic które idealnie można włączyć w plan wyprawy do Kazimierza.

KIEDY BRODNO BYŁO GRODEM PIKNIK ŚREDNIOWIECZNY - IMPREZA KTÓRĄ WARTO POLECIĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY - w średniowiecznych klimatach bawimy się w sobotę i niedziele w lesie bródnowskim.

Najbliższy długi weekend z pewnością upłynie pod znakiem Wianków - warto jednak pomyśleć o wyprawie kajakowej szczególnie iż w sobotę i niedziele upał odpuści. Można rozważyć którąś z prostych tras kajkowych w okolicach Warszawy. My już pływamy naszym własnym kajakiem Gumotex Solar.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.06.2019 18:36
HITY czerwca - najciekawsze atrakcje w okolicach Warszawy

Wkroczyliśmy w czerwiec z prawdziwie letnią pogodą, ta będzie zachęcać do weekendowych wypadów w okolice Warszawy i dalej. Atrakcji będzie bez liku, lotnicze pokazy, historyczne rekonstrukcje, tradycyjne wianki, ziołowe świętapo imprezy w winnicy( Dwórzno). Warto wpisać w kalendarz co najmniej kilka z poniższych propozycji.

2. Weekend 08-09 czerwca

- Super propozycją wydaje się koreański piknik na Agrykoli - start już w najbliższą sobotę, zapowiedziano sporo kulinarnych atrakcji, prezentacji sztuki i turystycznej oferty Korei. Taka koreańska impreza tylko raz w roku.

- Flisacy na Bugu - spotykamy się na łąkach w Kuligowie o 11 w niedziele, warsztaty dla młodych i starych, w tym arcy ciekawy pokaz dłubania tradycyjnych łódek. Przy okazji sam Skansen i okoliczne atrakcje z tajemniczym leśnym jeziorem Krogulec włącznie.

- Świdnik Air Festiwal - pokazy na lotnisku w Świdniku już w najbliższą sobotę, idealne do połączenia z wypadem nad pojezierze Łęczyńsko -Włodawskie.

3. Weekend 15- 16 czerwca

- Biało Czerwone Festiwal Wina Polskiego - w niedziele 16 czerwca szansa na poznanie skarbów polskich winnic, gościnny Fort Legionów wart jest odrębnej uwagi.
-
-Płocki Piknik Lotniczy 2019 - w sobotę lotnicy zawitają do dawnej stolicy Mazowsza, dobry powód by ruszyć dalej do Dobrzynia nad Wisłą na maki, albo wpaść do krainy dzikich zwierząt Ranczowiska pod samym Płockiem.

4. Weekend 22-23 czerwca

- Kramy Inowłodzkie - sobótkowe świętowanie w kameralnym Inowłodzu- może być wspaniałym podsumowaniem dnia na kajaku na Pilicy, tuż obok monumentalne bunkry kolejowe w Konewce/Jeleniu i słowiański gród w Rzeczycy.

- Sobótki nad Bzurą w Moto-przystani - bliżej Warszawy na gościnnej Moto-przystani rządzić będą prasłowiańskie klimaty, od niedawna mamy tam też super nowoczesne drewniane domki, w sam raz dla nawet dwóch rodzin.

Nadbużańskie spotkania ziołowe w Ziołowym Zakątku w niedziele 23 czerwca, dobry pomysł na urozmaicenie wyprawy na nadbużańskie Podlasie, Drohiczyn, sery i wędliny od Dażynki a i sękacze o krok.

5 Weekend 29-30 czerwca

Przywitanie lata w Winnicy Dwórzno - wspaniały rodzinny piknik w najbliższej Warszawie winnicy, dwa dni ciekawej zabawy a przy okazji szansa na zakupy :)

Most Jagiełły - rekonstrukcja historyczna w Czerwińsku nad Wisłą, nie ma lepszej okazji na to by odwiedzić to na co-dzień nieco senne miasteczko, szansa by popływać na tradycyjnych łodziach i odwiedzić miejsce mocy Wzgórze Gaik.

Święto Ziół Pratulin i Pałac Cieleśnica - ziołowa zabawa od piątku do niedzieli, warto poznać te piękne miejsca, wspaniały Pałac a może i Pannę Apteczkową.

Obóz Szlachty Polski i Litwy w Lublinie - w piątek zacznie się świętowanie rocznicy Unii Lubelskiej, szlachcice z obojga narodów spotkają się w kozim grodzie.

Na koniec prawdziwa perełka dla płci pięknej - Obchody Roku Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Puławach - na 30 czerwca sporo super atrakcji które przeniosą nas żywcem do XVIII wieku, nie zabraknie zjawiskowego Towarzystwa Stanisławowskiego.

W zalewie atrakcyjnych propozycji trudno wybrać te najciekawsze, w każdy kolejny weekend o naszą atencje będzie rywalizowało więcej i więcej wydarzeń, tylko się cieszyć.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 02.07.2019 21:43
Weekend 6-7 lipca pod Warszawą okolice i dalej :)

Pierwszy weekend lipca przyniesie prawdziwe hity, super pikniki historyczne w Pruszkowie "małe Artefakty", Otwocku, Dęblinie a do tego 7 lipca czyli amerykańskie święto w jabłkowej Warce. Fani wybornych alkoholi z pewnością wybiorą się na grótczyzne do Igancowa gdzie będzie można zwiedzać i słuchać o rzemieślniczych cydrach. Dodajmy jeszcze FLYFEST piknik lotniczy w piwnym Piotrkowie Trybunalskim, ZooNoc w Płocku i kosmiczne przedstawienie w Julinku a będziemy mieli kompletny obraz atrakcji jakie czekają na nas w okolicach stolicy w najbliższy weekend.


1. Good Morning Dęblin - piknik historyczny w Dęblinie w amerykańskim klimacie - przygotowano mega atrakcje z pokazami lotniczymi włącznie. Szereg grup rekontrukcyjnych z USA i Polski będzie bawić widzów w piątek i sobotę. Idealna okazja by wpaść na Wyspę Wisła lub /i kupić storczyki od JMP.


2. Piknik Archeologiczny w Pruszkowie - sobota od 11 - mniejsza wersja kultowych Artefaktów, grupa rekontrukcyjna Hellas et Roma gwarantuje jednak wspaniłe przeżycia, warto odkryć Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.


3. Dni Otwarte Cydr Ignaców - na grójeckiej ziemi powstaniają najszlachetniejsze mazowieckie Cydry, nie łatwo je zdobyć a jeszcze trudniej osobiście odwiedzić miejsce i porozmawiać z twórcami kultowej marki. Przy okazji tuż obok Agroturystyka Cydrownia, Pałac Mała Wieś i modrzewiowy raj rezerwat Modrzewina.


4. Vivat Pułaski - w niedziele w Warce amerykański piknik, startujemy od 15. Warto wpaść nad Pilice do Zajazd Winiary, niedaleko mamy też Starą Warkę z pięknym widokiem na Pilice.


5. Zoo Noc Płock - jedna z fajniejszych atrakcji dla dzieci w Płocku - w nocy z 5 na 6 lipca mamy szansę na nocowanie w Zoo. Jeżeli tym razem nam się nie uda to czeka kolejna edycja - warto pamiętać o przypłockich atrakcjach dla dzieci wspaniałe Ranczowisko dorosłych zachwyci zaś Dobrzyń nad Wisłą.


6.FLYFEST Piotrków Trybunalski - jedne z ciekawszych pikników lotniczych w okolicach Warszawy, przy okazji o krok Piwne atrakcje Piotrkowa.


7. Otwocki Piknik Archeologiczny - w sobotę od 11 w Muzeum Ziemi Otwockiej, przy okazji warto wybrać się na spacer śladem Świdermajerów lub/i zeksplorować ujście Świdra do Wisły.


8. Piknik Militarny w Mniszewie - kolejne wspomnienie I Armii Wojska Polskiego już w niedziele od 10.00 - warto połączyć z wyprawą do Warki .


9. Kosmiczny Teatr na Dużej Arenie - specjalne atrakcje przygotował dla nas Park Rozrywki Julinek - obok wodnych dmuchańców , i największego na Mazowszu parku linowego na odwiedzających czekać będzie tym razem specjalne przedstawienie - niedziela od 14.


10. Turniej Rycerski w Uniejowie - 6/7 lipca przenosimy się do średniowiecznych czasów, tuż obok powiększone baseny termalne w Uniejowie i Szmaragrodwe Jezioro Osadnik Gajówka.


Pierwszy weekend lipca to naprawdę masa super atrakcji, wybór będzie bardzo trudny, dodatkowo sprzyjać nam będzie przyjazna temperatura w sam raz na historyczne pikniki i eksploracje nowych miejsc w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.07.2019 21:50
Weekend 13-14 lipca okolice Warszawy i dalej :)

Pogoda drgnie pozytywnie, warto to wykorzystać, mamy duży wybór Święto Róż, Balonowa Fiesta w Białymstoku a może aktywnie ? spacery po Kampinosie i Śladem Parasola i Zośki lub kajakami z Plaży Romantyczna do serca stolicy. W niedziele zajazd Wysokomazowiecki w zjawiskowym Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, możemy też wybrać się do Supraśla na spacer ziołowy z Mocą Podlasia.

Święto Róż w Końskowoli - kolejna edycja różanego święta w stolicy szkółkarstwa Końskowoli. Trasą S17 jedziemy już znacznie szybciej, różane święto to wspaniała okazja do eksploracji regionu - mamy tu m.in winnice ciekawą opcją jest też spływ Wieprzem do Kośmina.

Odkryj Garnizon Modlin nocą - Garnizon Modlin zaprasza nas na nocną wycieczkę, już w piątek o 21. Zdecydowanie warto.

Zlot drewnianych łodzi Wyspa Poniatówka - już w piątek o 18.00 planowany jest krótki wypad tradycyjnych drewnianych łodzi na wyspę w Centrum Stolicy, dobry pomysł na rozpoczęcie weekendu w pięknym miejscu.

Fiesta Balonowa w Białymstoku - od czwartku aż do niedzieli balonowe szaleństwo w Białymstoku. Jest okazja by osobiście poznać ekipę lataniebalonem.pl, może złapiemy bakcyla tak by wybrać się na tratwy i balony nad Biebrzę.

Kajaki z Plaży Romantyczna - weekendowe wypady z plaży Romantyczna do centrum stolicy, płyniemy ledwie 2 godziny, bardzo ciekawy pomysł na aktywne popołudnie. Startujemy o 12 zarówno w sobotę jak i niedziele. Organizatorem jest Dzielnica Wisła.

Chłopcy silni jak stal śladami Parasola i Zośki - spacer śladem bojowym kultowych jednostek walczących w powstaniu ruszymy w sobotę o 15. Organizuje fundacja Hereditas, startujemy na Wolskiej 40.Jeden z ciekawszych spacerów historycznych na miarę tego o Akcji Kutshera.

Geoturystycznie po Kampinosie - jeden z ciekawszych spacerów organizowanych przez PTTK po Kampinosie, ruszymy między innymi na kultowe kampinoskie wydmy. Start w niedziele o 9.00 - przystanek 210 Sieraków.

Warsztaty budujemy Piec Chlebowy - w Służewskim Domu Kultury czekają na nas ciekawe warsztaty, zabawa potrwa od 10-15.

Zioła Ojca Gabriela Supraśl - Podlasie to stolica polskiego zielarstwa - Ziołowy Zakątek w Korytnicy, Kodeń z Panną Apteczkową to miejsca które warto poznać, tym razem kusi nas Supraśl i Moc Podlasia. Zajęcia przewidziano na 10-13.

Zajazd Wysokomazowiecki Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - wspaniała historyczna impreza, szykuje się w jednym ciekawszych muzeów z okolic Warszawy. Warto pomyśleć o uzupełnieniu wycieczki o Drohiczny, agroturystykę Latosowo, zakupy podlaskich sękaczy i serów/wędlin od Dażynki.

Bardzo wiele ciekawych propozycji czeka na nas podczas weekendu 13-14 lipca, tym razem przoduje Podlasie z balonami, ziołami i zajazdem szlacheckim, pamiętajmy w tym kontekście o Białowieskich Drezynach którymi pojedziemy do serca puszczy. Nie warto siedzieć w domu to dobry czas na wypad z Warszawy na Weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.07.2019 7:54
Weekend 20-21 lipca pod Warszawą okolice i dalej:)

Przed nami wreszcie kolejny słoneczny weekend, będzie się znowu wiele działo, jest w czym wybierać Pociąg do Gwiazd i Wioska na drzewach ruszają już w piątek. Sporo będzie też atrakcji dla aktywnych mnogość kajakowych wydarzeń, ale mam też szansę na rowerową wycieczkę z Lesovikiem. W niedziele super królewsko-kolejowa impreza w Pałacu Mała Wieś można ją spuentować kinem plenerowym w pobliskiej klimatycznej Agroturystyce Błędowskie Rosy. Znowu ciekawymi imprezami sypnie też na Podlasiu - Zamek Tykocin, Drohiczyn i lawendowy Dworzysk zapraszają.

1. Wioska na Drzewach - w sercu Kampinosu - survivalowa przygoda z niezmordowanym podróżnikiem i propagatorem leśnego życia Łukaszem Tulejem. Przy okazji poznamy też przyjazną Stajnie Truskawka. Startujemy już w piątek o 17.

2. Pociągiem do Gwiazd z Piaseczna - jedna z ciekawszych tematycznych wycieczek jaką oferuje piaseczyńska wąskotorówka - tym razem będziemy oglądać gwiazdy. Ruszamy w piątek o 21. O oglądaniu gwiazd w okolicach Warszawy.

3. Kajakowe extra imprezy na weekend - podczas weekendu czeka na nas kilka kajakowych propozycji. Możemy popłynąć Kajakiem z Plaży Romantyczna w sobotę i niedziele o 12. W sobotę możemy wybrać się też nad Wieprz w okolice Ryk skąd popłyniemy na Retro Piknik. W niedziele zaś kolejna edycja Kajakiem do Młocin z Fundacją Kim - ruszamy z centrum stolicy o 9.00.

4. Kuligów warsztaty szkutnicze w Skansen Kuligów - kolejna tematyczna impreza w Kuligowie nad Bugiem - tym razem pokażą nam jak budować własną tradycyjną łódkę.Start w sobotę o 10.00, będzie też edycja w niedziele. W Kuligowie możemy wypocząć na kameralnej plaży nad rzeką lub wybrać się na mini wycieczkę tramwajem wodnym.

5. Cho na rower z Lesovikiem i Marin Bikes - szansa na zapoznanie się z produktami kultowego producenta sprzętu dla survivalowców - wycieczka rowerowa ruszy z bazy halarowerowa.pl - na ulicy Wał Miedzieszyński 262 o 11.30.

6. Obóz wojsk Rzeczpospolitej na Zamku Tykocin - wojskowy obóz szlachecki rozbije się w okolicy pięknego tykocińskiego zamku, impreza startuje o 12.00. Idealna okazja by wybrać się nad Narew. Blisko mamy też na dni otwarte na polu lawendy w Dworzysku.

7. Odpocznij w na lawendowym polu w Dworzysku - gościnne pod białostockie pole lawendy po raz kolejny zaprasza na dni otwarte, start w sobotę o 11.00 - całość potrwa do niedzieli do 17.00.

8. Retro piknik w Kośminie nad Wieprzem- przenosimy się w lata międzywojenne w pięknej okolicy dworku Kossaków, na miejscu mamy też pełną infrastrukturę nowoczesnej stanicy kajakowej Zielona Dolina - na piknik możemy też popłynąć kajakiem.

9. Plaża Party Drohiczyn - zabawa na plaży nad Bugiem w pięknym Drohiczynie, mamy swego rodzaju prolog dla kolejnych ciekawych wydarzeń, już za tydzień Dni Drohiczyna a później w sierpniu 500 Kajaków. Zabawa potrwa aż do północy.

10. IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina - doskonała okazja by wybrać się na Jurę - czeka na nas sporo ciekawych atrakcji - całość zaplanowano na 18.00-21.00.

11. Pałac Mała Wieś królewska wizyta i drezyny - prawdziwy hit na niedziele, cały szereg ciekawych wydarzeń w tym zwiedzanie z przewodnikiem i wycieczki drezynami. Atrakcje czekają na nas od 12 do 18.30. Przy okazji pamiętajmy o możliwości spróbowania doskonałego produkowanego w pobliżu Cydru Ignaców, obok mamy też ciekawy modrzewiowy rezerwat Modrzewina.Całość możemy też spuentować wizytą w Agroturystyce Błędowskiej Rosy gdzie czeka na nas kino plenerowe, szykuje się super weekend na grójetczyżnie.

Sporo ciekawych atrakcji czeka na nas w najbliższy weekend, do tego wraca piękna pogoda nic tylko planować kolejny wypad w okolice Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 24.07.2019 22:47
Weekend 27-28 lipca pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami ostatni weekend lipca, pogoda ponownie dopisze. Przed nami wspaniały Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie,Dni Drohiczyna czy Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno. Fanów historii zachęci rekonstrukcja walk o Fort Piątnica pod Łomżą doskonała okazja by odwiedzić także polskie Termopile - Wiznę. Klika ciekawych atrakcji także pod Warszawą - w Czersku Jarmark Trzech Kultur, Targi Pyszności w Nowej Iwicznej a w Warce Konkurs Piosenki Turystycznej. Fani kolei mogą wybrać się do Rogowa by poznać historię wagonów motorowych.


1. Carnaval Sztukmistrzów - startuje kolejna edycja najciekawszej lubelskiej imprezy turystycznej, od czwartku do niedzieli ulice Lublina zamienią się w arenę niekończących się popisów i spektaklów, wszystko w tle wspaniałych iluminacji. Zdecydowanie warto. Można rozważyć połączenie wyprawy na Carnaval z wypadem na Kameralne Pojezierze albo do Poleskiego Parku Narodowego.

2. Dni Drohiczyna - startujemy już w piątek i tak atrakcje potrwają aż do niedzieli, dobry moment by poznać perłę nadbużańskiego Podlasia. Pamiętajmy o Ziołowym Zakątku, przysmakach od Dażynki czy Sękaczach w te ostatnie zaopatrzymy się również w samym Drohiczynie.

3. Jazz w Winnicy Dwórzno - kolejna muzyczna impreza w gościnnych progach najciekawszej mazowieckiej winnicy. W drodze powrotnej można się schłodzić w Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach. Zabawę w Dwórznie zaplanowano na sobotę, od 11.30 do 21.30.

4. I konkurs Piosenki Turystycznej i Poetyckiej SpłyWarka - zapraszamy nad Pilicę do Warki, od 13 wspólna muzyczna zabawa czeka na nas w Dworku na Długiej. W razie potrzeby wypoczniemy w Przystani na Winiarach. Warto spróbować też lokalnego piwa od BroWarki.

5. Targ Pyszności w Nowej Iwicznie - już po raz drugi organizatorzy chcą zaprosić nas na pyszną ucztę, możemy smacznie rozpocząć weekend w sobotę od rana.

6. Rekonstrukcja Walk o Fort Piątnica 1920rok - w niedziele od 13 w okolicach Łomży przeniesiemy się w klimat walk polsko -bolszewickich, gratka dla fanów historii. Przy okazji należy zaplanować wyprawę do Wizny i okolicy, by poznać miasteczko historycznych murali i polskie Termpolie. Warto wpaść też do Starej Łomży nad Narew.

7. Jarmark III Kultur Czersk - Urzecze, Kaszuby i region Borów Tucholskich będą się prezentowały na rynku w Czersku już w piątek od rana, ciekawe urozmaicenie dla wycieczki na Zamek Czersk, a może skusi nas też pobliska i tajemnicza Wyspa Rembezy.

8 Tajniki i uroki kolei w Rogowie - wąskotorówka rogowska wraz z ŁKA(której pociągami dojedziemy z/do Warszawy) zapraszają na kolejne tematyczne zwiedzanie, tym razem poznamy uroki i historie wagonów motorowych - zwiedzanie zaplanowano od 15.20 w niedziele jako uzupełnienie wycieczki wąskotorówką rogowską.

9. Z Romantycznej kajakiem do Warszawy- w sobotę i niedziele kolejne edycje kajakowego cyklicznego wydarzenia, Dzielnica Wisła i Nakajak.com zapraszają w samo południe na Plażę Romantyczna - stan rzeki niski, w sam raz by bez ryzyka popłynąć do samego serca stolic z Wawra.

10. Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - kolejna edycja tego arcy ciekawego spotkania - od 11 do 15 w sobotę. Warto poznać to specjalne miejsce na turystycznej mapie okolic Warszawy i przekonać się iż starożytne hutnictwo miało swój potężny ośrodek pod samą stolicą.

Upał zagości w Polsce na dobre w najbliższy weekend, z pewnością większość z nas uda się nad jezioro lub rzekę w okolicach Warszawy, imprezy w Dwórznie, Drohicznie czy Warce dają nam możliwość połączenia wypoczynku nad wodą z uczestnictwem w interesującym turystycznym wydarzeniu. A może tak pomyśleć o własnym kajaku, my korzystamy z naszego 3 osobowego Solara od prokajak.pl.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 31.07.2019 21:22
Weekend 03-04 sierpnia pod Warszawą okolice i dalej :)

Wchodzimy w kolejny miesiąc z przyjemną sprzyjającą weekendowym wypadom aurom. Tym razem pod Warszawą mamy turniej rycerski w Sochaczewie, Festiwal Chleba w Kamieńczyku nad Bugiem i Jarmark Śniadaniowy w Warce. Kto chciałby ruszyć dalej może wybrać Festiwal Saski w Kutnie albo Święto tatarskie w Kruszynianach. W samej stolicy czekają ciekawe powstańcze spacery - Żoliborz, Ochota i Śródmieście. Dla aktywnych kolejna edycja kajaki z Plaży Romantyczna, flisacy ruszą też na rejs Wisłą do Torunia - można zabrać się na krótki odcinek z Warszawy do Twierdzy Modlin albo Sycymina.

1. Sochaczewski Turniej Rycerski - w sobotę w Sochaczewie,zabawę zaczynamy od 10, czeka sporo atrakcji z popisami alchemików włącznie. Można też korzystając z okazji pokajakować nad Bzurą, czeka na nas gościna Motoprzystań w Plecewicach.

2. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku - w niedziele lokalni producenci zjadą do Kamieńczyka, w sam raz by poznać nadbużańską krainę w okolicach Warszawy. Można połączyć z kajakowaniem na Bugu albo udać się na Plażę, na przykład do Kuligowa nad Wisłą.

3. Flis Obywatel Rzeki Wisły - warszawscy flisacy ruszają swoimi drewnianymi łodziami na święto Wisły do Torunia, można zabrać się tylko na jeden odcinek np do Modlina, albo przyjść obejrzeć łodzie do Portu Czerniakowskiego. Startują w sobotę ok 10.

4. Pruszków Dino Expo - mobilny pokaz potężnych dinozaurów tym razem w sobotę w Pruszkowie, jeżeli mamy w rodzinie małego fana prehistorycznych gadów, to jest pomysł na weekend. Pamiętajmy o Galerii Figur Stalowych i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

5. Festyn Saski w Kutnie - jedno z ciekawszych wydarzeń jakie odbywają się w tym zapomnianym przez turystów mieście, pomysł na romantyczny weekend z uwzględnieniem kameralnego zamku w Oporowie i /lub posiłku w odnowionym pałacu w Malinie.

6. Sabantuj w Kruszynianach - festiwal tatarski w tatarskiej jurcie na końcu świata, jeżeli planowaliśmy wyprawę do podlaskiego tatarskiego świata to jest to właściwy moment. Startujemy w sobotę o 12.

7. Spacery Powstańcze - jeżeli zostajemy w stolicy warto wykorzystać ten czas na któryś z powstańczych spacerów, możemy wybrać się na Żoliborz z Panem Arkadiuszem Żołnierczykiem z którym śledziliśmy historię zamachu na Kutsherę - tropem pierwszych walk które wybuchły jeszcze przed godziną W, w niedziele zaś 2 spacery jeden w Śródmieściu o 13 a drugi na Ochocie o 16 obydwa z Warszawskim Zaułkiem.

8. Jarmark Śniadaniowy w Warce - tym razem w niedziele od 10. Idealne na krótki wypad nad Pilicę czeka na nas gościnna Przystań Winiary, warto udać się też do Starej Warki a także spróbować rzemieślniczego piwa w Browarce.

9. Kajaki z Plaży - kolejne edycje kajakowania z Plaży Romantyczna - w sobotę i niedziele, startujemy o 12. Niezbyt wysoka temperatura będzie wyjątkowo sprzyjać kajakowaniu. Jak zawsze zapisy prowadzi nakajak.com.

10. Spacer Jak woda kształtuje krajobraz z Fundacją Arte - na skarpie ursynowskiej poznamy wpływ wody na krajobraz, spacer dla rodzin, możliwość wygrania nagród. Start przy pętli powsińskiej o 11.

Podczas najbliższego weekendu z pewnością nasze myśli będą ciążyły ku Godzinie W, warto więc wybrać któryś z historycznych spacerów. Szykuje się też idealna aura na kajaki, w wielu miejscach wody jest jeszcze sporo ( Pilica, Bzura) i jest bardzo bezpiecznie, ruszajmy w kolejny wyprawę z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.07.2019 12:21
Hity lipca - warto zaplanować z wyprzedzeniem

Lipiec przyniesie kilka ciekawych propozycji na jednodniowe wyprawy z Warszawy, szczególnie pierwszy weekend lipca będzie spektakularny, póżniej znajdziemy też sporo ciekawych opcji.

Pierwszy weekend 6-7 lipca

Dni otwarte z Cydrem Ignaców - po raz pierwszy będziemy mieli dostęp do miejsca gdzie produkuje się szlachetny mazowiecki cydr. Przy okazji warto zaliczyć inne z pobliskich ciekawostek Rezerwat Modrzewina, Pałac Mała Wieś czy Agroturystykę Błędowskie Rosy.

Good Morning Dęblin - militarny piknik w Dęblinie - święto przyjażni polsko-amerykańskiej, cała masa atrakcji w tym w powietrzu i na Wiśle. Obok mamy Wyspę Wisłę i największego producenta storczyków JMP w Stężycy.

Vivat Pułaski - "piknik święto" wspomnienie najznamienitszego bohatera Warki. Jeden z lepszych momentów na odwiedziny tego kameralnego miasteczka, odpocząć możemy nad Pilicą w przepięknie położonej Przystani na Winiarach.

Drugi weekend 13-14 lipca

Święto Róż w Końskowoli - w sobotę kolejna edycja różanego święta, dzięki nowym fragmentom drogi S17 dojedziemy na miejsce nieco szybciej. Z Końskowoli mamy blisko do Kazimierza a także do pobliskich winnic, jest to też wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe.

Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowcu - Muzeum Rolnictwa to prawdziwy skarb, wciąż szerzej nie znany warszawskim turystom. Może szlachecka rekonstrukcja zmobilizuje nas do jego odkrycia, warto poznać też pobliskie Latosowo.

Trzeci weekend 19-21 lipca

Wioska na drzewach - Stajnia Truskawka - weekend pełen atrakcji dla rodzin "w survivalowym stylu", a wszystko bardzo blisko Warszawy w sercu Kampinosu.

Piknik Retro w Kośminie - wspaniała zabawa w stylu Retro w historycznym miejscu związanym z Kossakami, dodatkowo możliwość zakupu lokalnych smakołyków: przetworów z róży, olei, konfitur a może też czegoś mocniejszego. Na piknik możemy popłynąć też Wieprzem - w ramach specjalnie przygotowanego spływu.

IV Jurajski Festiwal Kultury i Wina gmina Olsztyn - na Jurę mamy teraz dużo bliżej festiwal to dodatkowa atrakcja która zawiedzie nas w tą gościnną krainę.

Czwarty weekend 26-28 lipca

Dni Drohiczyna - pierwsza z serii imprez które odbędą się najbliższych tygodniach w Drohiczynie, ich zwięczeniem będzie masowy spływ Bugiem 500 kajaków.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego - jeżeli nie udało nam się jeszcze udać do Ziołowego Zakątka czy Pratulina możemy zaczać ziołowom przygodę tuż pod Warszawą, dodatkowo w gratisie mamy poznanie wspaniałego Muzeum.

Napoleończycy w Zamościu - kameralne świętowanie w klimacie napoleońskim autrakcyjni zwiedzanie perełki Zamoyskich. W strojach historycznych będą nas oprowadzać Przewodnicy z Pasją.

Odpoczywamy od upałów, taka pogoda to wręcz idealna okazja by zaplanować krótki wypad w okolice Warszawy, a może udać się nawet nieco dalej od stolicy.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon