czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 17.10.2018 22:09
Najbliższy weekend atrakcje pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przed nami ostatni weekend z odrobiną jesiennego słońca? warto zapolować na czerwone klony w Rogowie, na fanów podróży czekają targi World Travel Show w Nadarzynie. Mamy też propozycje spędzenia czasu aktywnie, gotowanie w stylu Wikingów i Słowian, Spacer po KPN, kajaki ruszą w swoją ostatni rejs z Plaży Romantyczna, także ostatnia szansa by wziąć udział w Szkółce Żeglarstwa Tradycyjnego. Z zimna cieszą się warszawskie morsy inauguracja sezonu na gliniankach w Zielonce w sobotę 20 października.

1. Targi World Travel Show Nadarzyn - organizatorzy celują w ponad 50 tysięcy uczestników, będą kultowi podróżnicy- Busem przez Świat, Soliści, Martyna Wojciechowska, Olek Doba poza tym dziesiątki ciekawych stoisk polskich i światowych regionów.

2. Gotowanie na żywym ogniu - w kręgu Wikingów i Słowian - plenerowy pokaz w Podkowie Leśnej już w piątek, startujemy od 18.

3. Spacer z PTTK po Kampinowskim Parku Narodowym - zbiórka na Metro Młociny o 9.15. W planie wspólne przejście 11 kilometrów.

4. Rozpoczęcie sezonu Morsy Zielonka - w sobotę od 10.00 - Morsy Zielonka startują w kolejny sezon morsowania - ten sposób aktywnego spędzania czasu zyskuje kolejnych wiernych fanów.

5. Kajaki Spływają z Plaża Romantyczna - zakończenie sezonu w wielkim stylu, można popłynąć z wawerskiej plaży wprost do centrum stolicy. Start zaplanowano na 11.

6. Zwiedzanie Fortu Legionów - niedziela o 11.50 - kolejna okazja na obejrzenie tej fortyfikacyjnej perełki, sezon jesienno -wiosenny to czas szczególnie sprzyjający tej atrakcji.

7. Egzotyczna Szmulowizna- super spacer po ekscentrycznej Pradze- start w niedziele o 15 spod Konesera.

8. Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego na Wiśle - to już ostatni weekend ze szkółką w tym sezonie, wciąż są miejsca na gratisową przygodę zarówno w piątek jak i sobotę.

Powoli acz nieubłaganie kończy się letni październik, wkrótce przed nami halloweenowe atrakcje listopada, wystartują też miejskie jarmarki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 10.11.2018 12:35
Długi weekend - urodziny FSO, Wisła, dni kuchni polskiej i ekstremalne kajaki

Extra długi weekend zapowiada się pogodowo całkiem nieżle, atrakcji w okolicach Warszawy też będzie co niemiara. Sporo będzie działo się na Wiśle, sezon rejsów z drewniakami trwa Łap chwilę na Wiśle w sobotę i niedziele, w ten ostatni dzień ruszy też specjalny Rejs Wolności. 11 listopada mamy dzień Kuchni Polskiej, tradycyjnie impreza związana jest z Płockiem ostatnio dołączyły bliższe Warszawie Mościbrody i Gąsiorowo. Na spragnionych aktywnego spędzania czasu czekają kajakowe wyprawy w dolinę Liwca ( gratis w barwach narodowych) z Przystań Liwiec , w krainę Świdra możemy ruszyć z Kajaki Dylewski. W sobotę mamy specjalną atrakcje dla fanów motoryzacji - 67 urodziny FSO.

1. Łap chwilę na Wiśle - rejsy Darem Mazowsza - w sobotę i niedziele od 9 do 16. Koszt ok 30 zł za osobę. Warunki sprzyjają.

2. Dzień Kuchni Polskiej - Płock i nie tylko - w niedziele 11 listopada tradycyjne kulinarne święto w dawnej stolicy Mazowsza, dobry powód by wybrać się do Płocka.

3. Urodziny FSO - coroczna impreza z okazji rozpoczęcia produkcji w FSO - gratka dla fanów motoryzacji, start w sobotę o 10.

4. Wycieczka do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z Adventurtravel.pl - ruszamy odkrywać perły mazowieckiego parku -start w niedziele po 10.

5. Spływ na 11 listopada - Liwiec - Przystań Liwiec i Kajaki24 zapraszają w krainę Liwca - jeżeli stawimy się w barwach narodowych płyniemy gratis. Naturalnie 11listopada.

6. Rejs Wolności na Wiśle - w niedziele o 12, specjalny rejs warszawskich drewniaków, tego typu specjalne wyprawy są zawsze dużo bardziej spektakularne. Start z Przystani Nowa Fala.

7. Świder z Kajaki Dylewski - w poniedziałek - dla fanów ekstremalnej przygody Kajaki Dylewski zawsze znajdą ciekawą propozycje, tym razem wybierają się na Świder. Możemy wybrać opcje light i pojechać na wycieczkę w rejon Środkowego Świdra, bardzo ciekawe miejsca.

8. Wernisaż wystawy W Polsce króla Maciusia - Polin - gdyby pogoda jednak nie sprzyjała warto mieć alternatywę, jedną z ciekawszych jest specjalna impreza dla rodzin w Polinie, niedziela od 10

9. Szturmujemy Twierdzę Modlin 12 listopada - kolejna wycieczka od Adventurtravel.pl - ruszam z Warszawy Gdańskiej o 9.33.

10. Kurs na Niepodległość z Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową- tradycyjna 11 listopadowa wycieczka, start o 11 w niedziele.

Miejmy nadzieje że pogoda nie zrobi nam przykrej niespodzianki na razie wygląda to całkiem obiecująco, takiego listopada nie pamiętają najstarsi górale, jest okazja by odkryć kolejne ciekawe atrakcje w okolicach Warszawy. Korzystajmy z długiego weekendu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 14.11.2018 20:35
Co dobrego jeszcze w listopadzie - okolice Warszawy i nie tylko :)

Przed nami jeszcze kilkanaście dni listopada podczas nich m.in Święto Młodego Wina w Sandomierzu, Festiwal Podróżników w Staw Otwarty, Zabawa andrzejkowa na Zamku Pułtusk, na podróżników czeka też Black Friday z okazjami na zakup tanich biletów lotniczych.

1. Święto Młodego Wina już na najbliższy weekend w Sandomierzu - najciekawsza impreza z kategorii przedłużających sezon turystyczny w Polsce. Polskie wina stają się coraz bardziej popularne, w krok za tym idzie enoturystyka.

2. Festiwal Podróżników Mikro Fest 24-25 listopada - Staw Otwarty - rzut kamieniem od Warszawy w super kameralnym miejscu, 1 edycja autorskiego festiwalu twórców Mikro Wypraw. Wiele ciekawych prelekcji, opieka dla dzieci - zostały jeszcze ostatnie miejsca.

3. Zabawa Andrzejkowa na Zamku - Pułtusk - gratisowa frajda dla najmłodszych. Startujemy 17 listopada o 17stej.

4. Rajd Kampinoski - w sobotę 17 XI - niepodległościowy rajd wyruszy z Leszna - ostatnie chwile by wykorzystać listopadowe promyki słońca.

5. Łap chwile na Wiśle - jedna z ostatnich okazji na rejsy drewnianą łodzią po Wiśle, startujemy w sobotę od 9 z Portu Czerniakowskiego.

6. Niebo bez granic - wystawa traktująca o lotnictwie polskim honorująca jego stulecie - partnerem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - 1 edycja w niedziele 18 listopada od 17 ul. Czerniowiecka 3. Dobra okazja by odświeżyć pamięć o patronie pobliskiej ulicy pilocie bohaterze Idzikowskim.

7. Targi turystyczne TT Warsaw - drugi rok z rzędu w nowej dużo przyjemniejszej lokalizacji ( Pałac Kultury) -sposób na miłe spędzenie czasu. Start w piątek 23 listopada.

8. Black Friday 23-25 listopada - wyprzedażowy weekend który na dobre zagościł już w naszej przestrzeni społecznej, w tym roku szykują nam się prawdziwie królewskie promocje. W skryciu liczymy na nowe hitowe kierunki od LOTu - może pojawi się anonsowane od dawna Delhi.

9. Darmowy listopad w rezydencjach królewskich - trwa - w weekend 17-18 listopada specjalne atrakcje w Łazienkach - "Weekend z odzyskanymi dziełami sztuki". Zwiedzanie szlakiem odzyskanych dzieł sztuki w dwóch turach o 13 i 15.

Powoli czekamy już na śnieg i zimowe jarmarki - szansa na biały puch pojawi się zapewne jeszcze w listopadzie, tymczasem korzystajmy z plusowo-słonecznych dni, i łapmy okazje na ciekawy weekend w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 05.04.2019 21:35
Weekend 6-7 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Wiosna jest już z nami na całego, z każdym tygodniem weekendowych atrakcji będzie przybywać. Rodzinny piknik u Wikingów w Warowni Jomsborg zadowoli każdego, fani lasu mogą pomyśleć o Ekspedycji Przygoda czyli budowanie szałasu ze specjalistą od survivalu, w niedziele dzień otwarty w schronisku na Paluchu, może pojechać tam rowerem ? Gdybyśmy chcieli wybrać się nieco dalej to ciekawymi opcjami jest jarmark produktów lokalnych w Kazimierzu, dni wymiany nasion w Esterka Village, czy ognisko w Otwocku wraz z prezentacją książki o tradycji harcerskiej regionu. Jeżeli pogoda nie dopisze to warto pomyśleć o otwartych warsztatach modelarskich.

1. Rodzinny piknik w Warowni Jomsborg - po zimowej przerwie do swojej siedziby wracają warszawscy Wikingowie, ciekawe miejsce super lokalizacja, zawsze warto tu wpaść z dziećmi.

2. Ekspedycja Przygoda budowanie szałasu - w sobotę - Bielański Ośrodek Kultury wraz z super specjalistą od survivalu Łukaszem Tulejem serwuje nam super przygodę w okolicach Warszawy.

3. Dzień Otwarty na Paluchu - warto odwiedzić /wesprzeć zwierzaki - może to być ciekawa oś wycieczki rowerowej wokół lotniska Okęcie, ze zwiedzaniem zjawiskowego fortu Zbarż.

4. III Otwarte Warszaty Modelarskie - dla małych fanów majsterkowania - od 12.30 w sobotę, zabawa aż do 17 zupełnie gratis. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok 18.

5. I Kiermasz Wielkanocny w Nowym Skansenie - Skansen Osadnictwa Wiślanego w Wiączeminie to nowość na turystycznej mapie okolic Warszawy. Nie ma lepszej okazji na jego poznanie niż impreza towarzysząca w tym przypadki I kiermasz Wielkanocny. Będą Powidła Olenderskie i inne atrakcje, start w sobotę od 10.

5. Wspólne ognisko i prezentacja książki Harcerze Warszawy i Mazowsza - w sobotę od 16 w Otwocku - ul. Kazimierza Pułaskiego 3a.

6. Spotkania w ogrodzie - Esterka Village - wiosenna wymiana nasion - wśród pozytywnej energii niesamowitego miejsca i tworzących go ludzi, można tu wpaść podczas wyprawy do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Esterka zaprasza przez cały weekend.

7. Kiermasz produktów regionalnych Kazimierz - gdybyśmy rozważali wyprawę do Kazika warto pamiętać o kiermaszu - cydry, oleje, konfitury, miody czekają na turystów szukających wiosny na Lubelszczyźnie -niedziela od 10.

8. Urodziny Flisaka - z zimowego snu budzi się wiślana flisacka brać, na początek ognisko na urodziny Flisaka w sobotę od 14 przy pomniku Sapera, wkrótce drewniane łodzie wyruszą z powrotem na Wisłę.

Kto zaś preferuje sam zorganizować sobie wyprawę może zainspirować się którąś z książek o świecie lasu i jego wielkiego znaczeniu dla organizmu człowieka, ciekawych miejsc na obcowanie z przyrodą na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje. Nasza lista "odkryć" na sezon 2019 też już gotowa, pora ruszać w drogę.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najblilzszzyweekend
Data publikacji: 09.03.2019 10:51
Hity marca - tulipany, noc sów, rozmowy z drzewami i weekend za 50% ceny :)

Zbliżamy się do wiosny, każdy kolejny weekend to więcej atrakcji dla złaknionych przygód mieszkańców Warszawy. Szykuje się kilka ciekawych nowości - podczas weekendu za pół ceny debiutuje Winnica Dwórzno, super cenę zaoferuje też hotel Julinek. Fani natury z pewnością ucieszą się na możliwość rozmów z drzewami podczas wspólnych spacerów, będzie też NOC SÓW. Miesiąc kończymy wystawą tulipanów w Wilanowie.

Startujemy w najbliższy weekend - 9 marca - super propozycja dla fanów lotnictwa - piknik militarny w lotniczej bazie pod Siedlcami - Janów. Obejrzymy maszyny które można zobaczyć m.in podczas Nocy w Instytucie Lotnictwa.

15-17 marca weekend za pół ceny - tym razem mamy kilka ciekawych debiutów - zwiedzanie Winnicy Dwórzno jest jednym z najciekawszych, super ceny oferuje nam też nowiutki hotel Julinek w samym Kampinoskim Parku Narodowym. Inne ciekawe opcje to Groty Nagórzyckie + Skansen Rzeki Pilicy, tradycyjnie ciekawie prezentuje się Płock z Hotelem Tumskim i Duces Mazovie, kilka promocji czeka też w rejonie Biebrzy, tanie noclegi znajdziemy również w Mielniku nad Bugiem. Smakosze mogą udać się w okolice Siedlec Dwór Mościbrody i Zaścianek spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych. Dla maluchów na krótki wypad dobrym wyborem będzie Wioska Pod Kogutem.

16 marca czeka na nas także b ciekawa prezentacja w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - Sobota z Mieczem i Kowadłem. Namiastka tego co możemy zobaczyć podczas kultowych Artefaktów.

17 marca(nowa data 23 marca) spacer Rozmowy z Drzewami - startuje seria spacerów których część odbędzie się w okolicach Warszawy. Temat życia zgodnie z naturą i japońską drzewo-terapią znajdują coraz więcej zwolenników w Polsce. Szykuje się prawdziwy hit sezonu 2019.

23-24 marca NOC SÓW -tradycyjnie jedno z najciekawszych wydarzeń wiosny - Kampinoski Park Narodowy jest tym który organizuje je najbliżej Warszawy, jeżeli mamy ochotę na dalszą wyprawę to możemy ruszyć do Białowieży lub Poleskiego Parku Narodowego. Być może coś specjalnego przygotuje też Frajdalandia pod Sochaczewem, organizowane tu arcyciekawe pokazy sokolnicze zawierają m.in elementy edukacji i prezentacji sowich podopiecznych. .

23 marca wystartuje też KPN Trekking - na twardzieli czeka wędrówka na dystansie 20 plus, przy okazji możliwość poznania promotorów survivalu, w tym Łukasza Tuleja prowadzącego projekt Tooley.pl. Warto zapoznać się z ciekawym projektem wioski na drzewach.

30-31 marca- XI wystawa Tulipanów w Wilanowie - piękna wystawa + możliwość zakupu cebulek i kwiatów, taka namiastka tego co możemy zobaczyć w mekce tulipanów holenderskim Kuekenhof.

31 marca - Flis Narwiański na Zamku w Tykocinie - super powód by odwiedzić piękny i klimatyczny Tykocin, nastrojowe koncerty w pięknych historycznych wnętrzach. Warto wpaść też przy okazji na kładki do Narwiańskiego Parku Narodowego.

Jest w czym wybierać, zaczynamy wiosenne wyprawy z Warszawy na weekend, każdy kolejny sezon przynosi nam nowe pozytywne zaskoczenia nie inaczej będzie też w 2019 roku.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: promocje nowosc hit
Data publikacji: 10.04.2019 21:26
Super palmowe jarmarki - Łyse, Szydłowiec, Lublin

Już za moment Niedziela Palmowa, to tradycyjnie czas specjalnych palmowych konkursów, warto rozważyć weekendową wycieczkę by zaliczyć któryś z nich. W okolicach Warszawy znajdziemy co najmniej 2-3 arcyciekawe propozycje które mogą stać się kanwą dla 1 dniowej wyprawy ze stolicy.

Tradycyjnie palmy kojarzą się z Kurpiami, to właśnie w Łysych ma miejsce chyba najsłynniejszy pokaz potężnych niekiedy kilkumetrowych palm. Kurpie są teraz nieco bliżej Warszawy dzięki nowej trasie ekspresowej do Białegostoku, z pewnością warto je odwiedzić. Oprócz tradycyjnego palmowego pokazu czeka tu na nas ciekawe prywatny skansen rodziny Bziukiewiczów w Wachu, gdzie obok palm znajdziemy wiosenne warsztaty wydobywania bursztynu czy gastronomiczne przysmaki przyrządzane przez gospodynię Panią Laurę. Już w maju czeka nas też specjalny festyn z okazji 10 lecia tej wspaniałej rodzinnej placówki. W drodze warto też wpaść do przepięknie usytuowanego skansenu w Nowogrodzie.

Drugą nie mniej atrakcyjną propozycją jest wycieczka do Szydłowca, to wspaniałe miasteczko jest szerzej nieznane. Ten stan może się wkrótce zmienić, m.in ze względu na poprawę infrastuktury drogowej, obecnie dzięki obwodnicy Radomia dojedziemy do tej mikro perełki w niewiele więcej niż godzinę. W Szydłowcu czeka na nas tradycyjny jarmark z konkursem palm Wielkanocnych. Szydłowiec to nie tylko samo miasteczko, w okolicy znajdziemy mnóstwo pomysłów na krótkie krajoznawcze wycieczki, jest kamieniołom, odnowiony zalew i najwyższa na Mazowszu "góra". Szydłowiec zadowoli także głodomorów dzięki projektowi "Jak smakuje Szydłowiec" miejscowa kuchnia przeżywa obecnie renesans, znajdziemy tu też wspaniałe włoskie lody.

Festiwal Wielkanocny - czeka też na nas w Skansenie Wsi Lubelskiej pod Lublinem, dwa dni ciekawych warsztatów przybliżą nam Wielkanocne tradycje regionu. W sobotę motywem przewodnim będzie przygotowywanie pisanek. W niedziele pokaz wicia palm, po czym rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, a przy okazji wielki kiermasz z wyrobami rękodzieła i produktami regionalnymi które z pewnością urozmaicą nasze Wielkanocne stoły. Wybierając się do Lublina musimy brać pod uwagę intensywne prace drogowe na trasie ekspresowej S17, rozsądnie będzie wybrać drogę przez Puławy. To ostatnie miasto bez wątpienia warte jest oddzielnej uwagi i przynajmniej krótkiego postoju.

W najbliższy weekend sypnie ciekawymi propozycjami atrakcji w okolicach Warszawy, o naszą uwagę zawalczą też wymienione wyżej palmowe konkursy, zobaczymy czy aura będzie łaskawa, tak czy inaczej warto zapamiętać wskazane wyżej miejsca. Nawet jeżeli nie uda nam się do nich wybrać w najbliższy weekend z pewnością warto to zrobić podczas wiosennych wypraw, pamiętajmy o święcie 10 lecia Muzeum w Wachu i ukrytej perełce Mazowsza czyli Szydłowcu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: niedzielapalmowa
Data publikacji: 09.04.2019 21:11
Weekend 13-14 kwietnia pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Przyśpieszamy, w najbliższy weekend atrakcji nie zabraknie, w samej Warszawie - weekend z Podlasiem w Hali Gwardii, Piknik Węgierski na Żoliborzu, Kaziuk Praski na Pradze, Otwarty Ogród z Kukbukiem czy wreszcie Święto Kwiatów na Mysia 3. Na aktywnych czekają m.in sprzątanie Bzury z kajaka z Moto Przystań, gra miejska Kosmiczny Wawer czy niedzielny spacer szlakiem najsłynniejszych akcji zbrojnych w Warszawie. Kto chciałby ruszyć nieco dalej ma do wyboru ciekawe wydarzenia w Grodzisku Rzeczyca nad Pilicą bądź Wiec Piastowski w Grodzie Pobiedziska. Jako iż mamy Palmową Niedziele, palmowe atrakcje czekają na nas tradycyjnie w Łysych na Kurpiach w pięknym Szydłowcu czy w Skansenie Ziemi Lubelskiej. W niedziele ruszy też sezon turystyczny w Płocku.

1. Podlaski weekend hala Gwardii - w sobotę i niedziele czekają na nas warsztaty kosmetyczne, garncarskie a także opowieści o podlaskiej magii Szeptuch - wprost
od Mocy Podlasia - temat związany z Rozmowami z Drzewami.

2. Kaziuk Praski na Pradze - tradycyjny festyn Kaziukowy, najsłynniejszy znajdziemy w Wilnie ale warto posmakować tego klimatu także na Pradze. Start w sobotę od 8.

3. Piknik Węgierski Żoliborz - węgierskie klimaty będą czekały na Żoliborzu, znajdziemy je w Centrum Sztuki przy Forcie Sokolnickiego.

4. Palmowe pokazy - Kurpie, Szydłowiec, Skansen Lubelski - kto ma ochotę na dłuższą wycieczkę może udać się do miejsc tradycyjnie związanych z pokazami Wielkanocnych Palm - Łyse na Kurpiach , uroczy Szydłowiec a może Skansen Ziemi Lubelskiej.

5. Sprzątanie Bzury z kajaka z Moto Przystań - szykujemy się już do sezonu kajakowego warto rozpocząć go od "dobrej roboty", w Moto Przystani czekają na nas w tym sezonie nowe atrakcje.

6. Gra terenowa Kosmiczny Wawer - w sobotę od 10-14 , wawerscy krajoznawcy i fani turystyki zabiorą najmłodszych na ciekawą zabawę.

7. Szlakiem Walk Żołnierzy Podziemia - super historyczny spacer po miejscach najsłynniejszych akcji zbrojnych czasu II wojny, szerzej niż podczas super ciekawego spaceru Akcja Kutschera. Z WHU Żołnierczyk spotykamy się w niedziele o 11.

8.Wspólny Ogród z Kukbukiem - startuje nowa przyjazna przestrzeń - w samym sercu miasta ul Jazdów 3/12.

9. Grodzisko Rzeczyca i Wiec Piastowski w Pobiedziskach - słowiańskie klimaty, w Rzeczycy budowanie bramy grodu i warsztaty permakultury - już od piątku. Także w piątek piastowcy wojowie pojawią się już w Pobiedziskach i tak zostanie do niedzieli.

10. Otwarcie sezonu turystycznego Płock - w niedziele od 13 - Płocka Organizacja Turystyczna przygotowała szereg ciekawych atrakcji - w tym kilka spacerów dla weekendowych turystów.

11. Święto Kwiatów Mysia 3 - kolejna edycja tak lubianego przez fanów kwiatów wydarzenia, pamiętajmy o tulipanach już wkrótce warto udać się do Łodzi a może dalej do Kuekenhof.

Kto zaś preferuje sam zorganizować sobie wyprawę może zainspirować się którąś z książek o świecie lasu i jego wielkim znaczeniu dla organizmu człowieka, ciekawych miejsc na obcowanie z przyrodą na szczęście w okolicach Warszawy nie brakuje. Nasza lista "odkryć" na sezon 2019 też już gotowa, pora ruszać w drogę.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: najblizszyweekend
Data publikacji: 23.04.2019 23:11
Długi weekend majowy okolice Warszawy i nieco dalej :)

Długi weekend tuż tuż na liczbę atrakcji w okolicach Warszawy nie możemy narzekać, prognozy pogody nie najlepsze tym bardziej krótkie 1 dniowe wypady ze stolicy będą cieszyły się popularnością. Rusza sezon kajakowy, gratisowo popłyniemy Wisłą i Świdrem. Otwierają się mini zoo w okolicach Warszawy - Pawie Oczko,Ranczowisko, Pod Kogutem czy Frajdalandia każde z miejsc warte uwagi. Czeka też na nas cała moc historycznych rekonstrukcji od Zamków Czersk i Iłża, po czasu napoleońskie w Raszynie a kończąc na Cichociemnych. Kto zaś szukałby regionalnych smaków może udać się do Skansenu w Tokarni lub Płocka, ziołowe warsztaty także w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego.

Piątek 26 kwietnia - zaczynamy długi weekend - w Nadleśnictwie Celestynów rusza akcja sadzenia drzew - na każdego chętnego czekają tu darmowe sadzonki - start o 9.00 do 15.30 lub wyczerpania zapasów :)

Sobota 27 kwietnia

Ruszają gratisowe spływy kajakowe Wisłą z Fundacją Kim - w kolejne weekendy możemy popłynąć królową polskich rzek zupełnie gratis - w sobotę start od 9.

Survival Bielany - Szlakiem Powstańców z Kampinosu - tym razem survivalowcy poprowadzą dzieci na historyczną wycieczkę - super miejsce i osoby warte poznania - ruszamy o 10.00.

Warsztaty Ziołowe w Muzeum Hutnictwa Starożytnego - dobry powód by poznać tę ciekawą edukacyjną placówkę- start o 11.00.

IX Targowisko Instrumentów - Fort Legionów - tym razem będzie gościł wystawców z niezwykle cennymi eksponatami - ciekawe uzupełnienie spaceru.

Rocznica bitwy pod Raszynem - historyczny piknik w klimacie napoleońskim - upamiętni 210 rocznicę bitwy - zabawa potrwa aż do 20.00.

Anioły Wolności - Malcanów - w miejscu historycznych zrzutów Cichociemnych - kolejna historyczna rekonstrukcja, Projekt Historyczny po raz kolejny przeniesie nas w czasie do 2 Wojny Światowej. Start o 17,właściwa rekonstrukcja zacznie się około godziny 19.

Miasto Ogród Podkowa Leśna - zwiedzanie miasta ogrodu z ABC Warszawa - start przy stacji WKD Ochota o 11.oo

Darmowy Esko spływ Świder - z Rio Art - wspólne sprzątanie Świdra z brzegu i z kajaka zakończone wspólnym eko ogniskiem - do poznania wspaniałe miejsca m.in most wiszący nad Świdrem.

NIEDZIELA 28 KWIETNIA

Jarmark Świętego Wojciecha w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - nie ma lepszej okazji by poznać to niezwykle ciekawe miejsce, przy okazji można zaplanować nieco dalszy wypad np do Drohiczyna, Latosowa czy Ziołowego Zakątku.

Zwiedzanie Forty Legionów - kolejne zwiedzanie niesamowitego Fortu - w sam raz na gorszą pogodę - start w niedziele o 11.50.

ŚRODA 1 MAJA

Festiwal Smaków w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - dobry powód by wybrać się w bliskie góry świętokrzyskie.

Piknik Etnograficzny Podlaski Szlak Rękodzieła - wspaniałe miejsca w okolicach Białegostoku - obok kultywujących dawne zawody rzemieślników takie perełki jak pracownia torebek Kala i bajowy świat w Uroczysku Ruczaj.

Majufka u Dębowych - w Grodzisku Rzeczyca nad Pilicą spotkają się fani prasłowiańskich klimatów , przy okazji do zobaczenia piękne miejsca jak Inowłodz.

Zamek Czersk - powrót do czasów księcia Janusza - rekonstruktorzy wracają do czerskiej warowni, rozgrzewka przed turniejem który już w 2 weekend maja.

VI Warszawskie Dni Kawaleryjskie - dla tych którzy podziwiają kunszt kawalerii.

Nowy Sezon w Parku Fontann - inauguracja nowego sezonu o godz. 21.30.


CZWARTEK - 2 MAJA

Turniej Świętego Grala Iłża - piękne iłżańskie ruiny znowu ożyją, przy okazji można odwiedzić Arboretum Marcule albo odpocząć nad iłżańskim zalewem. W Iłży rzadko mają miejsce spektatakularne wydarzenia tym bardziej warto wybrać się w to miejsce 2 maja.

X Festiwal Chorągwi Wilanów - popisy rodem z sieneńskiego Palio tym razem w samym Wilanowie - warto zobaczyć na żywo te pokazy.

PIĄTEK - 3 MAJA

Płocki Festiwal Jedzenia i Picia - doskonały pretekst by udać się do dawnej stolicy Mazowsza, pamiętajmy też o znajdującym się tuż pod miastem Ranczowisku które z pewnością ucieszy najmłodszych.

SOBOTA - 4 MAJA

Jarmark na Zamku w Uniejowie - przy okazji szansa by zobaczyć Lazurowe Jezioro Osadnik Gajówka - Zoo Safari w Uniejowie albo Dolinę Skrzatów.

Spacery - Warszawa Szlakiem Czerwonych Latarni i Spacer z Duchami od Arktur dla tych który zostaną na weekend w stolicy.


NIEDZIELA - 5 MAJA

Wielki Kiermasz Roślin ozdobnych Końskowola - stolica szkółkarstwa zaprasza, szansa na wspaniałe zakupy ogrodnicze. O Końskowoli warto pamiętać, już wkrótce bowiem znowu czeka na nas różana ekstaza.

W długi weekend czeka nas naprawdę wiele atrakcji w okolicach Warszawy, ruszą rodzinne spływy kajakowe na Bzurze w Motoprzystani czy Liwcu z przystanliwiec.pl, wkrótce też oficjalne otwarcie nowej turystycznej przestrzeni na Zamku w Liwie. Pamiętajmy o kameralnych parkach rozrywki mini zoo - one z pewnością dadzą dużo radości najmłodszym turystom.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 29.05.2019 23:10
Weekend 1-2 czerwca pod Warszawą okolice i nie tylko :)

Nadchodzi piękna pogoda, a w weekend sypnie też imprezami z okacji Dnia Dziecka, wspaniały piknik na strzelnicy, na Zamku Czersk trwają warsztaty archeologiczne, ciekawie zapowiada się zabawa z Husarzami w Chrzęsnem, kuszą też Wikingowie i Cyrkowy dzień dziecka w Julinku. Szczęśliwie dzień dziecka wypada w sobotę co daje szansę na gratisową wycieczkę pociągami PKP Intercity, można skoczyć Pendolino do Ciechanowa, albo zmontować 1 dniowy wypad do Krakowa czy nad morze. W Płocku kolejny Jarmark Tumski, w sam raz do połączenia z wyprawą po maki do Dobrzynia nad Wisłą.

1. Dzień Dziecka na Strzelnicy - wyjątkowa i bardzo rzadka okazja by spędzić dzień w niezwykłym miejscu, na dzieciaki czeka masa atrakcji w tym sporo zupełnie gratisowych.

2. Gratisowe przejazdy Intercity w dzień dziecka - w tym roku idealnie 1 czerwca wypada w sobotę, mamy więc szansę na 1 dniowy wypad do Krakowa/ Katowic a może i nad morze, najkrótszą opcją jest wyprawa Pendolino do Ciechanowa. Fani kolei mogą rozważyć wyprawę na Kolejowy dzień dziecka z PKP Intercity, który to odbędzie się w Bydgoszczy.

3. Archeologia żywa na Zamku Czersk - aż do niedzieli na zamku rządzą rzemieślnicy, impreza nieco przypominająca kultowe Artefakty w Pruszkowie z pewnością da najmłodszym wiele radośći.

4. Skrzydła Chwały Pałac Chrzęsne - piknik Husarski a dodatkowo popisy rzemieślników i prezentacje dawnych zawodów, znane nam między innymi z pobliskiego Skansenu Kuligów. Z pewnością 1-2 czerwca czeka na nas w Chrzęsnem wspaniała zabawa.

5. Kolejowy piknik wąskotorowy Rogów - moc atrakcji szykuje też rogowska wąskotorówka, specjalny przejazd o 11.50 pożniej wspólna zabawa aż do 16. Na miejsce dojedziemy pociągami ŁKA z Warszawy, podobnie jak w przypadku Intercity dzieci ( do lat 16 ) jadą gratis.

6. Dzień Dziecka Pałac Mała Wieś - piękna pogoda to super okazja by odwiedzić jedno z najciekawszych miejsc na grójetczyżnie, obok mamy też Agroturystykę Cydrownia jak i wspaniałe miejsce na leśny spacer, Rezerwat Modrzewina.

7. Dzień Dziecka u Wikingów - dla tych którzy nie lubią jeżdzić daleko super atrakcja w samej Warszawie, Jomsborg Wikingów to zawsze dobra opcja na krótki wypad z pewnością nie zawiedzie.

8. Cyrkowy dzień dziecka Julinek - dawa dni wspaniałej cyrkowej zabawy w Julinku, uczniowie szkoły cyrkowej szykują specjalne show, mają pojawić się też roboty i inne super atrakcje, może dobra pogoda pozwoli rozłożyć wodne dmuchańce.

9. Jarmark Tumski Płock - od piątku startuje najbardziej rozpoznawalna płocka impreza plenerowa, w sam raz by poznać dawną stolicę Mazowsza, przy okazji na najmłodszych czeka Ranczowisko, warto rozważyć wycieczkę do Dobrzynia nad Wisłą by wejść na piękne wzgórze zamkowe.

Specjalne atrakcje dla najmłodszych szykują też mini zoo położone w okolicach Warszawy, obcowanie ze zwierzakami to zawsze dobry pomysł, korzystając z pięknej pogody można też wybrać się na wyprawę po kwitnąće maki.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 13.05.2019 22:48
Hity maja - masa atrakcji w okolicach Warszawy

W maj wchodzimy z przytupem już w najbliższy weekend prawdziwy wysyp atrakcji: Flis Festiwal,Otwarcie przystani Liwiec, 10 lecie Skansenu w Wachu,Turniej Rycerski w Czersku,Geologiczne show w Rydnie póżniej będzie tylko lepiej. Maj zapewni nam wiele okazji na weekendowe wypady w okolice Warszawy.

Pierwszy po majówkowy weekend maja 11-12 maja a podczas niego:

Startujemy w piątek - super impreza w Muzeum Kurpiowskim w Wachu - to już 10 lat - będzie historycznie, regionalnie i smacznie.

Flis Festiwal - wielkie święto flisaków, fanów Wisły i kultywatorów tradycji nadwiślańskiego Urzecza - bezsprzecznie warto tu wpaść - można dojechać rowerem z Warszawy, można też popłynąć z Flisakami - start o 4 rano w sobotę, w cenie wschód słońca nad Wisłą, śniadanie na wyspach i inne atrakcje - od 35 zł za osobę - kontakt Rok Rzeki Wisły.

Turniej Rycerski zamek Czersk - idealna sprawa do połączenia z wypadem na Flis Festiwal, dla maluchów ciekawą opcja może być też zaliczenie Wioski pod Kogutem.

Piknik Archeologiczny Rydno - od piątku do niedzieli w Wąchocku nad zalewem przeniesiemy się do epoki kamienia.


Kolejny weekend maja 18-19 maja czekają na nas kolejne atrakcje

Jazzowy piknik w Winnicy Dwórzno - o bilety będzie trudno - ale warto śledzić dostępność do końca, kolejne atrakcje w Winnicy już wkrótce.

Celtycka Noc Muzeów - w Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie - miejsce niezwykle i wciąż mało znane - tutejsze Artefakty to turystyczny majstersztyk.

Noc Muzeów na Mazowszu - tradycyjnie super okazja by zobaczyć unikalne atrakcje bez wielkich tłumów i w specjalnej aranżacji, warto zapolować na dość drogą na co dzień Galerie Figur Stalowych , Parowozownie Skierniewice czy wspomnianą wyżej Celtycką Noc w Pruszkowie.

Targi Turystyczne w Parku Rozrywki Julinek - 1 edycja lokalnych targów 19 maja, będzie można lepiej poznać kampinoskie atrakcje, szykują się też okazje do zakupu regionalnych wyrobów a także zabawa przy lekkiej muzyce.

Majówka w Arboretum - Arboretum w Rogowie jest równie piękne wiosną jak jesienią kiedy rządzą tu czerwone klony, warto się o tym przekonać dobra okazja 19 maja podczas Majówki w Arboretum.

Weekend 25-26 maja pod znakiem Wina i fantastyki w Twierdzy Modlin

Festiwal Fantastyki Cytadela - startujemy w piątek 24 maja - to już 3 edycja, każda kolejna jest jeszcze lepsza, tym razem będzie więcej ciekawych wydarzeń towarzyszących.

W sobotę 25 maja święto Wina na Zamku w Janowcu, okazja by poznać przytulne lokalne winnice Wieczorków czy Las Stocki, mogą być ciekawymi celami weekendowych wypadów w przyszłości.

Wojciechowe świętowanie w Serocku - super zabawa z koncertem Patrycji Markowskiej na deser, warto wpaść na plaże w Serocku.

31 maja - ostatni dzień maja wypadnie w piątek tego też dnia kolejny Szturm Twierdzy Zamość pyszna zabawa w twierdzy Zamoyskich.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 18.11.2019 21:21
Weekend za pół ceny a póżniej Black Friday czas polowania:)

Już w kolejny weekend jesienna edycja ogólnopolskiej akcji weekend za pół ceny , mimo iż wciąż pozostawia wiele do życzenia to zawsze znajdziemy dla siebie jakieś perełki. W kolejny weekend zaś kultowy Black Friday - z pewnością pozytywnie zaskoczą nas linie lotnicze, warto trzymać rękę na pulsie.

Weekend za pół ceny - tym razem jest naprawdę skromnie, wśród ogólnej mizerii znajdziemy jednak w okolicach Warszawy i w samej stolicy atrakcje warte uwagi.

Winnica Dwórzno - ta jedyna licząca się na Mazowszu winnica rośnie na ciekawą turystyczną atrakcje, w mijającym już sezonie mieliśmy tradycyjny rodzinny piknik jak i nastrojowe klimatyczne koncerty. W ramach weekendu za pół ceny możemy zwiedzić winnice w promocyjnej cenie(29pln), w obniżonych cenach kupimy też tutejsze wina.

Polanika + zamek Chęciny - super okazja by wybrać się w świętokrzyskie, promocyjne ceny w Centrum Polanika pomogą w optymalizacji kosztów takiej wyprawy, przy okazji warto odwiedzić tutejsze akwaria z rekinami w roli głównej. Z Polaniki mamy "rzut beretem" do Chęcin, tu czekają na nas dwie atrakcje Zamek i Centrum Leonard D Vinci.

Płock - Hotel Tumski i Duces Mazovie - tradycyjnie podczas akcji za pół ceny nie zawodzi Płock - super ceny w kultowym hotelu Tumski, ekstra oferta na usługi przewodników z pasją Duces Mazovie i wreszcie zniżki do lokalnych muzeów to dobry przepis na udany weekend.

Hotele Arche - grupa Arche to jeden z filarów akcji weekend za pół ceny, dzięki jej zaangażowaniu możemy pokusić się o złapanie okazji cenowej na romantyczne noclegi w Łochowie nad Liwcem, Pałacu Janów Podlaski czy innych hotelach grupy w Łodzi, Lublinie czy Żninie. Wkrótce do grupy dołączą kolejne obiekty, efekt wow wywoła szczególnie ten w Drohicznie, poczekamy na niego jednak kilka lat.

Muzeum Lotnictwa Dęblin, Muzeum Rolnictwa Ciechanowiec, Groty Nagórzyckie Tomaszów - trzy ciekawe propozycje na krótki wypad z Warszawy już podczas najbliższego weekendu, wszystkie biorą już kolejny raz udział w akcji każda w innym stylu z pewnością znajdziemy tą która najbardziej nam odpowiada.

Oglądanie samolotów a potem Park Trampolin Jumpworld za pół ceny - może skusimy się na taką kombinacje, wyprawa na Okęcie by pooglądać lądujące samoloty a póżniej skakanie do woli w nowym parku trampolin Jump World. Przez cały weekend mamy 50% zniżki na godzinną lub dwugodzinną zabawę.

BLACK FRIDAY - PODRÓŻE KRAJOWE - MADERA /AZORY/LIZBONA

Black friday bije w Polsce rekordy popularności linie lotnicze nie mogą ominąć takiej okazji na masowe dotarcie do klienta.

W zeszłych latach regułą były oferty kodów zniżkowych - w LOT zwykle dostawaliśmy 20-25% zniżki, niestety liczonej tylko od podstawy taryfy co finalnie nie dawało więcej niż 10-15 % realnego upustu. Jest to jednak sporo szczególnie jeżeli planujemy wyprawę do Singapuru, Colombo czy Delhi, wiele wskazuje na to iż także tym razem będziemy mieli szanse na długodystansowe bilety w świetnych cenach(poniżej 2000 zł). Oddzielną okazje będą stanowiły bilety krajowe, połączenia do Lublina czy Bydgoszczy są wyzwaniem, by je zapełnić trzeba zaoferować naprawdę niską cenę,to powoduje iż już podczas Black Friday może uda nam się upolować bilety na weekend w tych miastach w cenach poniżej 100 zł.

Coraz aktywniejsza na rynku jest też grupa Lufthansa, szczególną uwagę warto poświęcić Wyspom Kanaryjskim, w ostatnim czasie bilety na Gran Canarie czy Teneryfe można było złapać w cenach poniżej 600 zł a to już niezła okazja. Być może pozytywnie zaskoczy tez Eurowings, bilety na Kubę czy do Namibii w cenie poniżej 2000 zł będą kusić choć pewnie najniższe ceny znajdziemy na wyloty z Berlina(Lufthansa nie lata z Warszawy do bazy linii Eurowings w Dusseldorfie).

Cyfrową ofensywę kontynuuje tez TAP Portugal - Lizbona w cenie 500 zł to tylko jedna z ciekawych propozycji, z pewnością dobrą okazją były by bilety na Maderę w cenie poniżej 700 zł czy na Azory poniżej 900, wydaje się iż jest na to poważna szansa. Wszak takie okazje były już dostępne w przeszłości.

Warto trzymać rękę na pulsie, pamiętajmy o podstawowych zasadach które pozwolą kupić nam bilety lotnicze dużo taniej . Trzymajmy palec na spuście, sprawdżmy limity na kartach i planujmy kolejny wypad z Warszawy na weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.06.2019 8:57
Weekend 22-23 czerwca pod znakiem Nocy Świętojańskiej

Pogoda wciąż sprzyja planowaniu weekendowych eskapad w okolicach Warszawy. Długi weekend tym razem pod znakiem Wianków - w sposób szczególny warto polecić zabawę nad Bzurą w Motorzystani, i Kramy Inowłodzkie w przepięknej krainie Pilicy. Dla tych którzy nie chcą ruszać się daleko z Warszawy, imprezy w samej stolicy nad Wisłą i w gościnnej Wiosce Wikingów Jomsborg. Na smakoszy czekają zaś warsztaty zielarskie w Stodole Snów nad Biebrzą i Ziołowym Zakątku, Święto Wina i Sera w Sandomierzu i podobne wydarzenie w Lublinie.

Wianki w okolicach Warszawy i dalej - SOBOTA

Sobótki nad Bzurą w Moto Przystani - w sobotę od 18 bawimy się gościnnych progach Plecewickiej bazy rzecznej, od tego sezonu mamy tu też super domki, idealny pomysł na wspólną zabawę po rodzinnym spływie nad Bzurą.

Kramy Inowłodzkie -jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Warszawy Inowłódz zaprasza na zabawę nad Pilicą, będzie się działo na zamku i w przyległościach, nie ma lepszej okazji by poznać to miejsce. Po drodze warto wpaść do bunkrów kolejowych w Konewce i Jeleniu lub/ i do Grot Nagórzyckich.

Noc Kupały w Warowni Jomsborg - dzielni wikingowie tym razem w klimatach słowiańskich, startujemy w piątek od 20, zabawa przewidziana do północy.

Wianki nad Wisłą Warszawa - tradycyjnie największa impreza będzie jednak nad Wisłą, startujemy już w południe w sobotę, pogoda ma sprzyjać upał widocznie zelżeje.

Wianki w okolicach Warszawy - Niedziela

Muzeum Osadnictwa Nadwiślańskiego - nowy super skansen w okolicach Warszawy, tym razem zabawa w klimacie Nocy Świętojańskiej, można tu przyjechać po zabawie w Julinku, Frajdalandii albo spływie z MotoPrzystani , od 13.

Noc Świętojańska na Kajaku z KS Amber - zapraszamy na Pilicę niedzielny spływ ruszy o 17.00 , pogoda wyjątkowo sprzyjająca upał chwilowo odpuszcza warto to wykorzystać. Jeżeli trafimy do Sulejowa to koniecznie trzeba odwiedzić wspomniane już Groty Nagórzyckie.

Noc Świętojańska na Świdrze - Klub Mlądż - zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych , wicie wianków, szukanie paproci i puszczanie wianeczków na wodę, Świder to piękna rzeka, szczególnie w okolicy magicznego ujścia Mieni, start o 18 w niedziele.

Ziołowe Warsztaty i Święta Chleba i Sera

Ziołowe spotkanie w Stodole Snów- już w piątek nad Biebrzę zaprasza "biebrzańska wiedźma". Może zaliczyć w przy okazji spływ na tratwach albo balony nad Biebrzą ?

Spotkania Ziołowe w Ziołowym Zakątku - jedno z piękniejszych miejsc na Nadbużańskim Podlasiu, mamy tu m.in ziołowy ogród i wspaniały sklepik, w niedziele od 14 wystartują zaś tradycyjne ziołowe spotkania z mocą atrakcji dla wszystkich zainteresowanych magiczną mocą ziół.

Festiwal Chleb Wino Ser już od piątku w Sandomierzu - kulinarna uczta potrwa do niedzieli, idealne do połączenia z wypadem do którejś z pobliskich winnic.

Czas dobrego Wina i Sera - na rynku w Lublinie - w sobotę od 10, Lublin już wkrótce będzie ponownie bardzo blisko Warszawy dzięki nowej drodze S17 skróci się czas podróży do lubelskich Winnic które idealnie można włączyć w plan wyprawy do Kazimierza.

KIEDY BRODNO BYŁO GRODEM PIKNIK ŚREDNIOWIECZNY - IMPREZA KTÓRĄ WARTO POLECIĆ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY - w średniowiecznych klimatach bawimy się w sobotę i niedziele w lesie bródnowskim.

Najbliższy długi weekend z pewnością upłynie pod znakiem Wianków - warto jednak pomyśleć o wyprawie kajakowej szczególnie iż w sobotę i niedziele upał odpuści. Można rozważyć którąś z prostych tras kajkowych w okolicach Warszawy. My już pływamy naszym własnym kajakiem Gumotex Solar.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.06.2019 18:36
HITY czerwca - najciekawsze atrakcje w okolicach Warszawy

Wkroczyliśmy w czerwiec z prawdziwie letnią pogodą, ta będzie zachęcać do weekendowych wypadów w okolice Warszawy i dalej. Atrakcji będzie bez liku, lotnicze pokazy, historyczne rekonstrukcje, tradycyjne wianki, ziołowe świętapo imprezy w winnicy( Dwórzno). Warto wpisać w kalendarz co najmniej kilka z poniższych propozycji.

2. Weekend 08-09 czerwca

- Super propozycją wydaje się koreański piknik na Agrykoli - start już w najbliższą sobotę, zapowiedziano sporo kulinarnych atrakcji, prezentacji sztuki i turystycznej oferty Korei. Taka koreańska impreza tylko raz w roku.

- Flisacy na Bugu - spotykamy się na łąkach w Kuligowie o 11 w niedziele, warsztaty dla młodych i starych, w tym arcy ciekawy pokaz dłubania tradycyjnych łódek. Przy okazji sam Skansen i okoliczne atrakcje z tajemniczym leśnym jeziorem Krogulec włącznie.

- Świdnik Air Festiwal - pokazy na lotnisku w Świdniku już w najbliższą sobotę, idealne do połączenia z wypadem nad pojezierze Łęczyńsko -Włodawskie.

3. Weekend 15- 16 czerwca

- Biało Czerwone Festiwal Wina Polskiego - w niedziele 16 czerwca szansa na poznanie skarbów polskich winnic, gościnny Fort Legionów wart jest odrębnej uwagi.
-
-Płocki Piknik Lotniczy 2019 - w sobotę lotnicy zawitają do dawnej stolicy Mazowsza, dobry powód by ruszyć dalej do Dobrzynia nad Wisłą na maki, albo wpaść do krainy dzikich zwierząt Ranczowiska pod samym Płockiem.

4. Weekend 22-23 czerwca

- Kramy Inowłodzkie - sobótkowe świętowanie w kameralnym Inowłodzu- może być wspaniałym podsumowaniem dnia na kajaku na Pilicy, tuż obok monumentalne bunkry kolejowe w Konewce/Jeleniu i słowiański gród w Rzeczycy.

- Sobótki nad Bzurą w Moto-przystani - bliżej Warszawy na gościnnej Moto-przystani rządzić będą prasłowiańskie klimaty, od niedawna mamy tam też super nowoczesne drewniane domki, w sam raz dla nawet dwóch rodzin.

Nadbużańskie spotkania ziołowe w Ziołowym Zakątku w niedziele 23 czerwca, dobry pomysł na urozmaicenie wyprawy na nadbużańskie Podlasie, Drohiczyn, sery i wędliny od Dażynki a i sękacze o krok.

5 Weekend 29-30 czerwca

Przywitanie lata w Winnicy Dwórzno - wspaniały rodzinny piknik w najbliższej Warszawie winnicy, dwa dni ciekawej zabawy a przy okazji szansa na zakupy :)

Most Jagiełły - rekonstrukcja historyczna w Czerwińsku nad Wisłą, nie ma lepszej okazji na to by odwiedzić to na co-dzień nieco senne miasteczko, szansa by popływać na tradycyjnych łodziach i odwiedzić miejsce mocy Wzgórze Gaik.

Święto Ziół Pratulin i Pałac Cieleśnica - ziołowa zabawa od piątku do niedzieli, warto poznać te piękne miejsca, wspaniały Pałac a może i Pannę Apteczkową.

Obóz Szlachty Polski i Litwy w Lublinie - w piątek zacznie się świętowanie rocznicy Unii Lubelskiej, szlachcice z obojga narodów spotkają się w kozim grodzie.

Na koniec prawdziwa perełka dla płci pięknej - Obchody Roku Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Puławach - na 30 czerwca sporo super atrakcji które przeniosą nas żywcem do XVIII wieku, nie zabraknie zjawiskowego Towarzystwa Stanisławowskiego.

W zalewie atrakcyjnych propozycji trudno wybrać te najciekawsze, w każdy kolejny weekend o naszą atencje będzie rywalizowało więcej i więcej wydarzeń, tylko się cieszyć.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 02.07.2019 21:43
Weekend 6-7 lipca pod Warszawą okolice i dalej :)

Pierwszy weekend lipca przyniesie prawdziwe hity, super pikniki historyczne w Pruszkowie "małe Artefakty", Otwocku, Dęblinie a do tego 7 lipca czyli amerykańskie święto w jabłkowej Warce. Fani wybornych alkoholi z pewnością wybiorą się na grótczyzne do Igancowa gdzie będzie można zwiedzać i słuchać o rzemieślniczych cydrach. Dodajmy jeszcze FLYFEST piknik lotniczy w piwnym Piotrkowie Trybunalskim, ZooNoc w Płocku i kosmiczne przedstawienie w Julinku a będziemy mieli kompletny obraz atrakcji jakie czekają na nas w okolicach stolicy w najbliższy weekend.


1. Good Morning Dęblin - piknik historyczny w Dęblinie w amerykańskim klimacie - przygotowano mega atrakcje z pokazami lotniczymi włącznie. Szereg grup rekontrukcyjnych z USA i Polski będzie bawić widzów w piątek i sobotę. Idealna okazja by wpaść na Wyspę Wisła lub /i kupić storczyki od JMP.


2. Piknik Archeologiczny w Pruszkowie - sobota od 11 - mniejsza wersja kultowych Artefaktów, grupa rekontrukcyjna Hellas et Roma gwarantuje jednak wspaniłe przeżycia, warto odkryć Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.


3. Dni Otwarte Cydr Ignaców - na grójeckiej ziemi powstaniają najszlachetniejsze mazowieckie Cydry, nie łatwo je zdobyć a jeszcze trudniej osobiście odwiedzić miejsce i porozmawiać z twórcami kultowej marki. Przy okazji tuż obok Agroturystyka Cydrownia, Pałac Mała Wieś i modrzewiowy raj rezerwat Modrzewina.


4. Vivat Pułaski - w niedziele w Warce amerykański piknik, startujemy od 15. Warto wpaść nad Pilice do Zajazd Winiary, niedaleko mamy też Starą Warkę z pięknym widokiem na Pilice.


5. Zoo Noc Płock - jedna z fajniejszych atrakcji dla dzieci w Płocku - w nocy z 5 na 6 lipca mamy szansę na nocowanie w Zoo. Jeżeli tym razem nam się nie uda to czeka kolejna edycja - warto pamiętać o przypłockich atrakcjach dla dzieci wspaniałe Ranczowisko dorosłych zachwyci zaś Dobrzyń nad Wisłą.


6.FLYFEST Piotrków Trybunalski - jedne z ciekawszych pikników lotniczych w okolicach Warszawy, przy okazji o krok Piwne atrakcje Piotrkowa.


7. Otwocki Piknik Archeologiczny - w sobotę od 11 w Muzeum Ziemi Otwockiej, przy okazji warto wybrać się na spacer śladem Świdermajerów lub/i zeksplorować ujście Świdra do Wisły.


8. Piknik Militarny w Mniszewie - kolejne wspomnienie I Armii Wojska Polskiego już w niedziele od 10.00 - warto połączyć z wyprawą do Warki .


9. Kosmiczny Teatr na Dużej Arenie - specjalne atrakcje przygotował dla nas Park Rozrywki Julinek - obok wodnych dmuchańców , i największego na Mazowszu parku linowego na odwiedzających czekać będzie tym razem specjalne przedstawienie - niedziela od 14.


10. Turniej Rycerski w Uniejowie - 6/7 lipca przenosimy się do średniowiecznych czasów, tuż obok powiększone baseny termalne w Uniejowie i Szmaragrodwe Jezioro Osadnik Gajówka.


Pierwszy weekend lipca to naprawdę masa super atrakcji, wybór będzie bardzo trudny, dodatkowo sprzyjać nam będzie przyjazna temperatura w sam raz na historyczne pikniki i eksploracje nowych miejsc w okolicach Warszawy.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon