czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 05.09.2019 22:23
Weekend prawdziwych hitów pod Warszawą i dalej :)

Weekend 7-8 września przyniesie wysyp super atrakcji - mamy Święto Wisły z gratisowymi rejsami, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Święto Róży w Kutnie i wspaniały performance Don Giovanni w Nieborowie. Fani regionalnych smaków mają do wyboru Olender Fest, Święto Cydru w Górze Kalwarii albo Rzemieślnicze Chmielobranie w Karczmiskach. Jak by tego było mało super militarne wydarzenia w Wiźnie a może wspomnienie Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, skoro już o Bzurze to w Motoprzystani już w piątek czeka super koncert Oready, zaś w Łowiczu w niedziele Książęce Jadło - kolejna edycja smakowitego festynu.

1. Święto Wisły w Warszawie - główne wydarzenia w sobotę, cała masa darmowych rejsów tradycyjnymi łodziami, czekają na nas też warsztaty dla dzieci i ostatnie gratisowe spływy kajakowe z fundacją KIM.

2. Europejski Festiwal Smaku Lublin - aż do niedzieli bawim się w Lublinie, koncerty, wystawy i wspaniałe jedzenie, motywem przewodnim Unia Lubelska. Do Lublina dojedziemy szybciej, w piątek drogowcy otwierają bowiem kolejny odcinek drogi ekspresowej S17.

3. Święto Róży w Kutnie - wspaniałe różane święto w Kutnie , bawimy się cały weekend po drodze warto odwiedzić inne ciekawe miejsc m.in uroczy zamek Oporów.

4. Olender Fest w Gospodarstwie pod Jastrzębcem - kolejna edycja olenderskiego święta w roli głównej powidła, tuż obok najmłodszy pod warszawski skansen Osadnictwa Wiślanego.

5. Wrzesień 1939 Wizna i Sochaczew - w sobotę i niedziele historyczne wydarzenia wspominające wrześniowe Termopile - areną Wizna miasto murali i Strękowa Góra. W niedziele w Sochaczewie rekonstrukcja wspomnienie Bitwy nad Bzurą start o 14.

6. Oreada w Motoprzystani - w piątek klimatyczny koncert na stale unowocześnianej Motoprzystani nad Bzurą , startujemy o 20.00. Wspaniała okazja by nacieszyć się rzeką.

7. Don Giovanni w Muzeum w Nieborowie - wspaniały performance w cudownym Pałacu w Nieborowie, warto tu wpaść by zobaczyć uroczo oświetlone otoczenie budowli, wcześniej można wpaść do Parku w Arkadii.

8. Chmielobranie albo Święto Cydru - w okolicach Kazimierza w Karczmiskach / Poniatowej kolejne rzemieślnicze chmielobranie, Browar Zakładowy zatroszczy się by najlepszego piwa nie zabrakło. Alternatywnie możemy wybrać się na Święto Cydru do Góry Kalwarii

9. Pociąg do gwiazd Piaseczno - kolejka wąskotorowa wyruszy w chyba ostatni już pociąg do gwiazd w tym sezonie, start o 18.30.

10. Książęce Jadło Łowicz - super powód by wybrać się do Łowicza, na niedziele zaplanowano serie atrakcji w tym koncerty i prezentacje lokalnych przysmaków.

11. Fiesta Balonowa Iława - 3 dniowa zabawa w malowniczej Iławie, pojawi się około 10 ekip balonowych, przewidziano sporo atrakcji w tym przeloty nad miastem.

12. Ciekawe wydarzenia w Muzeach w Otwocku Wielkim , Pruszkowie i Kuligowie - w Otwocku Wielkim czeka na nas Piknik Historyczny, w Muzeum Hutnictwa Starożytnego zaś Warsztaty Ziołowe a w Kuligowie warsztaty szkutnicze. Każda z tych atrakcji może być wartościowym uzupełnieniem ciekawej wyprawy pod Warszawę. Szczególnie polecamy plażę w Kuligowie nad Bugiem.

Pogoda wciaż jest nie pewna co znacznie uatrakcyjnia propozycje wydarzeń organizowanych w bezpośredniej bliskości Warszawy, tych zarówno w najbliższy jak i kolejny weekend nie zabraknie, trzeba się mobilizować i ruszać na kolejną wyprawę z Warszawy na Weekend. Pamiętajmy iż czekają na nas sezonowe atrakcje takie jak Wrzosowisko Mostówka, można też pomyśleć o kajakach , ciekawe miejsca z nowo udostępnionymi noclegami opisaliśmy niedawno na portalu.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.09.2019 16:30
Weekend 14-15 września pod Warszawą okolice i dalej :)

Przed nami kolejny weekend, aura ma być łaskawsza a ciekawych wydarzeń w okolicy Warszawy nie zabraknie. Na Zamku Czersk znowu pojawią się Szwedzi, lato przy leszczu będziemy kończyć w Kuligowie nad Bugiem, warto udać się na Skierniewickie Święto Owoców i Kwiatów z opcją wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice. Fani historii mogą zaś udać się na kolejne ciekawe imprezy związane z wrześniem 39 , w sobotę w Twierdzy Modlin, zaś w niedziele w Płocku. Warto też pokusić się o poznanie Warszawy z perspektywy Wisły kolejne gratisowe rejsy zaproponuje super szkuta Dar Mazowsza.

1. Skierniewice Święto Owoców i Kwiatów - do Skierniewic mamy naprawdę blisko, barwne święto z koncertami kusi już w najbliższą sobotę , dodatkowo mamy możliwość wizyty w epickiej Parowozowni Skierniewice, must see dla każdego fana kolejnictwa.

2. Zamek Czersk - w sobotę będą próbowali go zdobyć Szwedzi , jest to chyba najciekawsza inscenizacja z tych odbywających się w czerskiej warowni, szansa na ciekawe odwiedziny także w niedziele - tego dnia Dni Dziedzictwa Europejskiego.

3. Kuligów nad Bugiem zakończenie lata - w Skansenie w Kuligowie będziemy żegnać lato w towarzystwie rzecznego leszcza, gospodarze przygotowali sporo atrakcji w tym ciekawy koncert, warto poważnie rozważyć tą propozycje.

4. Wisła Bliska - darmowe rejsy po Wiśle na wspaniałej Szkucie Dar Mazowsza - w sobotę o 10 i 12 i ponownie w niedziele o 10. Super okazja dla tych którzy jeszcze nie poznali uroku tradycyjnych wiślanych jednostek -start Port Czerniakowski.

5. Dni Transportu Publicznego- Warszawa - kolejna edycja dni transportu od ZTM- jak zawsze czekają na nas m.in przejażdżki zabytkowym taborem tramwajowym, dodatkowo w Stacji Muzeum mamy też dzień maszynisty z dodatkowymi atrakcjami jak otwarcie 4 oryginalnych wagonów m.in salonki czy artyleryjskiego.

6. 80 rocznica obrony Modlina - w sobotę od 12,00 w Twierdzy Modlin - historyczna inscenizacja nawiązująca do heroicznej obrony z września 1939 , fajny pomysł na 1 dniowy wypad do Modlina.

7. Płock 1939 - podobna impreza w Płocku tyle że w niedziele - dawna stolica Mazowsza kusi, nie zapominajmy o kameralnym Ranczowisku pod Płockiem jak i opcji wydłużenia wycieczki do wspaniałego Dobrzynia nad Wisłą.

8. Kolej na Wawer - w niedziele na Wawrze kolejny ciekawy piknik, tradycyjnie można na niego dojechać tradycyjną parową ciuchcią start z Warszawy Gdańskiej w niedziele o 10.00

9. Jarmark Piaseczyński - już piętnasta edycja piaseczyńskiego jarmarku, potencjalny ciekawy przystanek w drodze na Zamek Czersk, będzie szansa na zakup regionalnych przysmaków.

Korzystajmy z końcówki lata, mimo iż na letnie temperatury nie ma co liczyć to pogoda sprzyja weekendowym wyprawom, wciąż może nas zachwycić Wrzosowisko Mostówka. Warto też pomyśleć o eskapadzie kajakowej , woda w rzekach wciąż jest jeszcze ciepła, a może tak wybrać się na dwudniowy spływ z noclegiem?.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.01.2020 17:37
Słoneczne kierunki za 400 zł trwa wyprzedaż w LOT

Kreta, chorwacka Rijeka, Rimini czy albańska Tirana to najciekawsze / nowe propozycje w siatce LOT na lato 2020, teraz aż do 21 stycznia kupimy je w mega promocyjnych cenach(od 400 zł za bilet powrotny). Szersze omówienie nowej wakacyjnej oferty znajdziemy w w opublikowanym już artykule.

Warto pomyśleć też o innych ciekawych możliwościach jakie daje nam trwająca właśnie akcja wyprzedażowa a jest ich kilka super jarmark Kaziuki w Wilnie, ciekawe wiosenne wydarzenia we Lwowie, finał skoków w Planicy, czy wreszcie egzotyczny Liban. Ci którzy pragną dalszej wyprawy mogą wybrać się na Sri Lankę, LOT właśnie ogłosił kontynuacje rejsów do Kolombo, obecnie najlepsze ceny na tym kierunku znajdziemy w listopadzie 2020 roku.


Nie ma lepszej okazji na weekend w Wilnie niż kaziukowy jarmark, Wilno tradycyjnie jest najtańszym kierunkiem LOT w corocznych promocjach. Teraz dodatkowo mamy możliwość kombinacji z Kownem, to ciekawe uniwersyteckie miasto z pewnością zachwyci nie mniej niż stolica. W tym roku Kaziuki odbywają się 6-8 marca.

Finał Pucharu Świata i lot do Lublany, tradycyjnie skoczkowie kończą sezon konkursami w Planicy, wciąż jeszcze znajdziemy sporo promocyjnych biletów na przedłużony weekend 20-22 marca. Słowenia to prawdziwe kompatkowe państwo, łatwo się je zwiedza, a atrakcje takie jak jezioro Bled, jaskinie Postojna, winnice i termy zapewniają wiele wrażeń. Sama stolica Lublana dorównuje atrakcyjnością bardziej znanym europejskim metropoliom. Jeżeli chcemy zdać się na specjalistów w zwiedzaniu Słowenii możemy sięgnąć po gotową ofertę wyjazdu na skoki do Planicy przygotowaną przez visitslovenia

Całoroczne loty do Libanu to także dość świeża nowość, Liban to starożytne zabytki w tym najznamienitszy Baalbek , epicka grota Jeita wspaniałe wino i jedzenie, trasy związane z maronickimi Świętymi czy wreszcie narty. Bilety do Libanu w cenach poniżej 700 zł to prawdziwa gratka, takie okazje w przeszłości właściwie się nie zdarzały.

W promocji znajdziemy też super tanie bilety do Lwowa , w sam raz by zaplanować wiosenny wypad do tego pięknego miasta, gdzie wciąż możemy się cieszyć bardzo atrakcyjnymi cenami. Wiosną we Lwowie czekają na nas m.in Festiwal Jazzowy i nie mniej popularny Festiwal Klezmerski.

Jeżeli czekamy planujemy dłuższy i dalszy wypad to zdecydowanie warto pomyśleć o Sri Lance, LOT ogłosił właśnie przedłużenie operacji na tym kierunku na sezon 2020/21. Tańsze bilety znajdziemy w listopadzie 2020, cena poniżej 1900 zł wydaje się niezwykle promocyjna, Sri Lankę można zwiedzać cały rok, nawet jeżeli aura jest nie sprzyjająca w jednej części wyspy to w drugiej znajdziemy optymalne warunki.

PROMOCJA TRWA DO 21 STYCZNIA, w przypadku rejsów europejskich obejmuje loty do końca maja, wyjątkiem są wspomniane na początku rejsy sezonowe w ich przypadku bilety możemy kupować na cały okres operacji tj od czerwca do końca września, jest to niewątpliwie mega zaleta tej oferty.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 19.09.2019 22:19
Weekend 21-22 września okolice Warszawy a może dalej :)

Przed nami kolejny weekend, pogoda znacznie się poprawi, dając okazje na kolejne ciekawe wypady. W Żyrardowie czeka Chmielfest, w Grójcu 600 lecie miasta,historyczna zabawa w Bałtowie i Warowni Jomsborg, prawdziwe starożytne igrzyska zaś w Lublinie - Bogowie Wojny. Łasuchów może skusić festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu.


1. Dziady Kazimierskie zakończenie lata - weekend zaczynamy z wysokiego C, koncert cenionej w wiślanym środowisku kapeli w pawilonie Fala nad Wisłą, startujemy o 20.00

2. Chmielfest w Żyrardowie - kolejny festiwal rzemieślniczego piwa w industrialnym Żyrardowie, z pewnością warto rozważyć tą propozycje i udać się na spacer z chmielem w tle.

3. 600 lecie Grójca - 3 dni zabawy, z kulminacją w sobotę, inscenizacja historyczna, koncert zespołu Goya i laserowe pokazy. Z Grójca mamy moment do Pałacu w Małej Wsi , Rezerwatu Modrzewina czy krainy Cydru Ignaców.

4. Bogowie Wojny Lublin- wielka historyczna rekonstrukcja na Arenie Lublin, moc starożytnych klimatów w tym znani z pruszkowskich Artefaktów - Hellas et Roma.

5. Pożegnanie lata Warownia Jomsborg - historyczny weekend u Wikingów - u wilków północy jest zawsze przyjażnie a dodatkowo nie tracimy czasu na dojazd, każdy ma tu blisko.

6. Festiwal Czekolady i Słodyczy w Sandomierzu - jedno z kultowych sandomierskich wydarzeń przedłużających sezon turystyczny, znakomity powód by rozważyć weekendową wyprawę do San Domingo.

7.Dni Transportu Publicznego w Warszawie - gratka dla fanów transportu publicznego szczególnie tych najmłodszych, przejażdżki zabytkowym taborem i zwiedzanie zajezdni.

8. Piknik u Dinozaura Dyzia - Muzeum Geologiczne zaprasza na kolejne tematyczne wydarzenie, w sam raz na dni z gorszą pogoda, można też złapać bakcyla na większą wyprawę np do Bałtowa. Spotykamy się w niedziele o 10.00.

9. Historyczny weekend w Bałtowie - Polska stolica Dinozaurów nie przestaje zachęcać nowymi atrakcjami, tym razem głównym motywem będą historyczne rekonstrukcje.

10. Spacer Obrona Warszawy wrzesień 1939 - Arkadiusz Żołnierczyk tym razem oprowadzi nas po miejscach związanych z obroną stolicy podczas wojny obronnej 1939, startujemy na pl Zamkowym o godz 11.

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, tym bardziej warto wykorzystać nadchodzące słoneczne dni, czeka na nas kilka ciekawych wydarzeń, możemy też pomyśleć o odwiedzeniu Wrzosowiska Mostówka albo ruszyć na kajaki w okolicach Warszawy to już ostatnie takie weekendy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 28.09.2019 11:04
Weekend 28-29 września okolice Warszawy i nie tylko :)

Ostatni weekend września, jesienna aura trochę nas wymęczyła, choć deszcze mają ustąpić, można więc się zmobilizować i ruszyć w okolice Warszawy a może nieco dalej. Kusi przede wszystkim Light Move Festival i Płock za Pół ceny, mamy też koncerty charytatywnie Lady Pank w Siedlcach i Jarząbek na zakończenie sezonu w Moto Przystani. Ciekawi dłuższej wyprawy mogą wybrać klimaty średniowieczne odwiedzając Tum i /lub Grodzisko Pobiedziska. Na dalszym świętokrzyskim czeka Leśna Apteka w szczególnie urokliwej jesienią Pustelni Złotego Lasu. W samej stolicy warto rozważyć uliczny festiwal Namaste India i Piknik Geologiczny na Ochocie.

1. Light Move Festival Łódz - chyba najwspanialsza łódzka atrakcja bez wątpienia ona powinna przekonać mieszkańców Polski do odwiedzin Łodzi, z Warszawy dojedziemy do Łodzi wygodnymi weekendowymi pociągami ŁKA, warto to rozważyć z racji na zamknięcie dużej ilości ulic w centrum miasta. Light Move w zasadzie kończy sezon na wielkie iluminacje, pozostanie nam jeszcze indyjskie Diwali ale to nie ten rozmach.

2. Płock za pół ceny - ostatni weekend września to okazja by odwiedzić dawną stolicę Mazowsza za pół ceny, przy okazji przepiękne widoki na Wisłę, Zoo a jutro w drodze powrotnej można wpaść na święto ziemniaka w Ranczowisku.

3. Grodzisko Tum i Pobieda w Grodzie Pobiedziska- w sobotę rusza budowa Grodziska Tum z tej okazji średniowieczny jarmark - rośnie nam kolejne ciekawa atrakcja która przyciągnie turystów w to wciąż mało odwiedzane miejsce, w Grodzisku Pobiedziska koło Poznania duża dwu dniowa impreza która przeniesie nas w czasie do XI wieku.

4.Zakończenie sezonu Moto Przystań - dziś wieczorem koncert na zakończenie sezonu, pogoda zaskakująco się poprawi może by tak wyskoczyć na kajak? Moto Przystań zaprasza.

5. Namaste India - piknik indyjski w centrum stolicy, Plac Uni Lubelskiej będzie pełnił role małych Indii, może to nas zainspiruje do odwiedzin tego pięknego kraju, dzięki Lotowi jest on teraz ledwie o 7 godzin od Warszawy.

6. Jarmark Mleko i Ser Lublin dziś w Lublinie miejskie dożynki - można kupić dobre regionalne wyroby, do Lublina jedziemy coraz szybciej, a już w listopadzie planowane jest otwarcie kolejnego odcinka ekspresowej trasy S17, Kazimierz i okoliczne winnice będą bliziutko Warszawy.

7. Lady Pank Siedlce - dziś wieczorem w charytatywnym koncercie w Siedlcach wystąpi Lady Pank , możemy tam wpaść po wyprawie do krainy Liwca, albo zrobić sobie kulinarny wpad do Dworu Mościbrody.

8. Leśna Apteka - cykliczne super wydarzenie w pięknej scenerii Pustelni Złotego Lasu, idealne miejsce na jesienną medytacje. Jeżeli interesują nas zioła to wyjazd możemy połączyć z wizytą w Kielcach gdzie odbywają się Targi Zielarskie.

9. Dzień Pieczonego Ziemniaka Frajdalandia -w niedziele pogoda ma wyjątkowo dopisać , okazja by poznać nowa miejsce na turystycznej mapie Warszawy Frajdalandie.

10. Piknik Geologiczny - kolejne ciekawe wydarzenia na wydziale Geologii - będzie o wulkanach i nie tylko, startujemy w niedziele rano, w sam raz na urozmaicenie spaceru po Polach Mokotowskich.

Prognozy pogody pokazują istotną pozytywną zmianę, nie marnujmy tej nieoczekiwanej szansy planujmy aktywny weekend w okolicach Warszawy a może w samej stolicy, propozycji nie brakuje.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 07.10.2019 8:01
Wielka Promocja LOT - Liban,Cypr,Dubrownik,Lwów i Wilno w super cenach

Tym razem LOT nie kazał czekać, aż do 15 października mamy szansę na zakup promocyjnych biletów w nowej jesiennej promocji. Podróż musimy zaplanować między listopadem tego a marcem przyszłego roku, co ciekawe dla wielu kierunków brak jest zwyczajowych wyłączeń dla podróży około sylwestrowej.

W ofercie mamy kilka perełek - przede wszystkim Liban, bilet do Bejrutu kupimy już za 599 zl - jest to jedyny rejs średniodystansowy podczas którego LOT serwuje ciepłe posiłki(w cenie biletu). Liban to wspaniałe jedzenie i wino, starożytne zabytki jak Byblos czy Baalbeck, magiczna podziemna grota Jeita, prawdziwą gratką może być wycieczka na narty do cydrowego raju. Jeżeli boimy się samotnie zorganizować wyjazd możemy poprosić o pomoc lokalnego polskiego przewodnika, Pana Kazimierza Gajowego (kgajowy@hotmail.com) doradzi, pomoże zorganizować zwiedzanie a nawet noclegi w okolicach zjawiskowego Byblos. Libanu w takiej cenie nie znajdziemy nigdzie indziej.

Ciekawą opcją jest też marcowy wypad na Cypr, temperatury powinny już rosnąć, lotowski nocny rozkład powoduje, iż można zorganizować wyjazd na weekend z 1 noclegiem, wylatujemy w piątek w nocy a wracamy w poniedziałek ( po 6 rano jesteśmy w Warszawie). Bilety do Larnaki kupimy w cenie poniżej 400 zł za osobę.

Kuszą Bałkany, mamy na przykład możliwość spędzenia Sylwestra w Skopje, Macedonia to wciąż mało znany polakom kraj. LOT zaczął latać tu stosunkowo nie dawno. Turystów zachwyci z pewnością lokalna kuchnia a także bardzo atrakcyjne ceny. Także i w tym przypadku możemy zasięgnąć rady bliskiej Polsce osoby pracującej na co dzień w turystyce , David Trajkowski oprowadza grupy, prowadzi też w macedońskiej stolicy doskonale oceniany hostel Get Inn. Bilet do Skopje to wydatek niewielu ponad 300 złotych.

Na narty możemy wybrać się też do Czarnogóry, odwiedzana głównie latem, ma też wiele do zaoferowania zimą, mimo iż wciąż czekamy na loty do bośniackiego Sarajewa(gospodarz olimpiady zimowej 1984) to może przygodę z nartami na Bałkanach zaczniemy w Czarnogórze? Bilety do Podgoricy kosztować nas będą niewiele ponad 400 złotych.

Możemy też polecieć bliżej , najtańsze bilety w promocji to te na Litwę - obecnie możemy też ciekawie połączyć w jednej podróży Kowno i Wilno. Tradycyjnie najciekawszym terminem na wycieczkę wydaje się wielki jarmark Kaziuki. Bilety do Wilna kupimy za około 200 złotych, to prawdziwy rarytas.

Za niewiele więcej polecimy też do pięknego Lwowa - w tym przypadku ceny rozpoczynają się od niespełna 300 złotych. Biorąc pod uwagę komfort ledwie godzinnego lotu a także brak ciekawej alternatywy w postaci podróży autem ( korki na granicy) jest to bardzo kusząca propozycja. W marcu we Lwowie odbywa się m.in Festiwal Czekolady, przed Operą zaczną się też prezentować jarmarkowe Wielkanocne stragany i ozdoby.

Jeżeli chodzi o dalsze podróże to tu LOT nie zaskoczył nas doskonałymi cenami, głównie dlatego iż przeważa przekonanie co do sprzedania zimowych terminów podróży do Singapuru, Sri Lanki czy Deli w lepszych niż promocyjne cenach. Okazją dla podróżników może być tylko bardzo tani bilet do Pekinu, podróż na nowe lotnisko w Daixing odbędziemy za nieco powyżej 1500 złotych, korzystajmy z okazji.

Jeżeli jesteśmy zaprawionymi w boju poszukiwaczami oszczędności możemy pokusić się o urwanie z oficjalnych cen LOTu kilkudziesięciu złotych, kupując bilety w skandynawskich agencjach internetowych. Wyszukiwarka momondo.no wskaże nam najlepsze opcje. Zakup biletów wystawionych w obcym kraju, jest w przypadku LOT w pełni bezpieczny, trzeba jednak pamiętać o pewnych potencjalnych niedogodnościach opisanych już przez nas na portalu.

Tanie bilety kupimy tylko do 15 października warto się pośpieszyć bo najciekawsze kierunki wyprzedadzą się najszybciej, warto się ruszyć z Warszawy na Weekend.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 10.10.2019 23:36
Weekend 12-13 pażdziernika okolice Warszawy i dalej

Przed nami letni weekend, zaczynamy w piątek kultową Nocą w Instytucie Lotnictwa, mamy też Toruń za pół ceny, pogoda zachęci też do poszukiwania czerwonych klonów w Arboretum w Rogowie co łatwo połączymy z Międzynarodową Wystawą Orchidei w Łodzi. Możemy wybrać się też nad Wisłę w sobotę ciekawy wykład o kulturze Urzecza a później rejs tradycyjną łodzią od Taxi Wisła.

1. Noc w Instytucie Lotnictwa - prawdziwa gratka dla fanów awiacji , ostatnie lata nie były łaskawe jeżeli chodzi o pogoda tym razem będzie inaczej. Prawdziwi fani fotografii lotniczej będą polowali na przylatujące i odlatujące( sobota rano) z pokazów unikatowe jednostki.

2. Toruń za pół ceny - jedna z najciekawszych akcji tego typu - Toruń ma naprawdę wiele do zaoferowania, najmłodszych zachwyci Żywe Muzeum Piernika i Dom Legend.

3. Urzecze nad Wisłą- wykład o wspaniałej kulturze Urzecza w sobotę na Info Barka o 14.00 - po nim wspaniały rejs tradycyjną łodzią od Taxi Wisła.

4. Dzień Dyni - Esterka Village - od 14 na gości czeka kultowa Esterka Village - doskonałe uzupełnienie dla wyprawy w krainę Rawki, wspaniali alternatywni ludzie których warto poznać.

5. Pożegnanie lata w Twierdzy Modlin - Klub Globtrottera ruszy po raz kolejny na zwiedzanie legendarnej Twierdzy, pogoda nie mogła już bardziej sprzyjać. Warto pomyśleć o tej wyprawie.

6. Międzynarodowa Wystawa Orchidei Łódź - od piątku do niedzieli w Hali Expo - ciekawe uzupełnienie dla wyprawy do Arboretum w Rogowie na czerwone klony.

7. Puszcza Kampinowska z Drzewiej - ciekawy rajd po Puszczy z jednym z jej wierniejszych fanów, warto śledzić profil Drzewiej może załapiemy się na kolejne wyprawy, trzeba się śpieszyć bo o miejsca nie jest łatwo.

8. Festyn Modelarsko -Balonowy - od 15 w sobotę na Skwer Gwiazda Polski - podobnie jak Noc w Instytucie Lotnictwa zadowoli ciekawych lotniczego świata, a może zrobić sobie taki weekendowy lotniczy blok?

9. Sprzątanie Wkry z Nasza Wkra - możemy też wybrać się w sobotę na Spływ Wkrą i Narwią połączony ze sprzątaniem tych pięknych rzek, Nasza Wkra zaprasza. Pogoda w sposób wyjątkowy będzie nam sprzyjać. Start 9.30 w Sochocinie.

Nie możemy doczekać się materializacji doskonałej prognozy pogody, szykuje się prawdziwe babie lato, warto to wykorzystać - być może już w najbliższy weekend objawią się nam czerwone klony, warto odwiedzić inne miejsca z pięknymi jesiennymi widokami Park Arkadia i Jezioro Rokola z pewnością nas nie zawiodą.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 17.10.2019 20:33
Weekend 19-20 października okolice Warszawy i dalej :)

Znowu pięknie -gwiazdą weekendu będzie spacer wśród czerwonych klonów, sporo atrakcji dla aktywnych bieg Morsów w Zielonce - Glinki , ostatni rejs w sezonie od Taxi Wisła, a może spacer z Polską Szkołą Surwiwalu. Ruszają największe turystyczne targi na PTAK Expo w Nadarzynie, a także Królewski Ogród Światła. W niedziele zaś 1 rocznica otwarcia Skansenu Wiślanego w Wiączyminie Polskim warto poznać to nie banalne miejsce.

1. Targi Turystyczne PTAK Expo Nadarzyn - tradycyjnie masa podróżników celebrytów ale też wspaniałe stoiska Indii, Sri Lanki , Malezji i wiele innych atrakcji czeka na nas od piątku do niedzieli.

2. Spacer po czerwonym dywanie Arboretum Rogów - w niedziele o 14 Arboretum zaprasza na spacer z przewodnikiem, nadszedł już czas na najbardziej ekscytujące wydarzenie sezonu w tym miejscu.

3. I Festiwal Biegowy z Morsami Zielonka i Wołomin - tym razem teren wokół Glinianek w Zielonce będzie areną zawodów biegowych, start w sobotę od 7.

4. Ostatni rejs w sezonie z Taxi Wisła - pogoda sprzyja, idealny powód by przepłynąć się tradycyjną łodzią w towarzystwie flisaków, Taxi Wisła zaprasza w sobotę o 12.

5. Spacer 5na5 rzeczy do lasu z Polską Szkołą Surwiwalu - nad Wisłę zapraszają też surwiwalowcy, spacer po dzikiej stronie wystartuje o 11, zbiórka na pętli Wyb Helski.

6. Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła- nadchodzi wyczekiwana przez fanów iluminacji chwila, w sobotę o 19 wystartuje bowiem

7. Wnętrza 4 ekstra wagonów Stacja Muzeum - w niedziele od 10 gratka dla fanów kolejnictwa, Stacja Muzeum po raz kolejny otworzy swoje nie dostępne na co dzień skarby.

8. Festwial Smaków edycja jesień - po raz kolejny możemy udać się w krainę Liwca w poszukiwaniu kulinarnych doznań, jesienna edycja tradycyjnie odbędzie się w Sokołowie.

9. 1 urodziny Skansenu Wiślanego w Wiączyminie - najmłodszy mazowiecki Skansen zaprasza na swoje urodziny. Piękna pogoda zachęci nas do poznania placówki kultywującej pamięć wiślanego osadnictwa. Będzie okazja spróbować lokalnych wyrobów m.in kultowych powideł olenderskich.

Aura zrobiła nam w październiku prawdziwy prezent warto z niego skorzystać planując kolejną wyprawę pod Warszawę a może nawet nieco dalej :)

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 24.10.2019 21:29
Weekend 26-27 października okolice Warszawy albo dalej:)

Ten weekend pod znakiem strachów i grozy, Dziady w Warowni Jomsborg, Noc Grozy na Zamku Czersk a może spacer śladem Duchów i Zjaw z ABC Warszawa. Pogoda będzie sprzyjać możemy wybrać się też na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym ze stołecznym PTTK. Na fanów historii czeka bitwa o Ordynacje w Zamościu od Turystyka z Pasją i zwiedzanie Fortu Legionów. Weekend możemy też zacnie rozpocząć od nastrojowego Koncertu pod Gwiazdami w Koperniku. Korzystajmy z ostatniego weekendu z temperaturą która doskonale kojarzy się z piękną złotą polską jesienią.

1. Koncert pod Gwiazdami - Kopernik - startujemy w Planetarium już w piątek o 19.00. Program koncertu zapowiada wspaniałe wrażenia.

2. Dziady Warownia Jomsborg - gościnna Warownia Jomsborg tym razem będzie areną wydarzenia odtwarzającego pradawne tradycje Dziadów, tradycyjnie Wikingowie zadbają o wspaniała atmosferę i liczne konkursy dla najmłodszych, start w sobotę o 12.00.

3. Noc Grozy Zamek Czersk - duszna noc na Zamku Czersk już w najbliższą sobotę, warto wykorzystać wspaniałą pogodę by odwiedzić czerską warownie. Startujemy o 17.30.

4. Spacer po Kampinosie - stołeczne PTTK zaprasza na kolejny spacer po Kampinowskim Parku Narodowym, ruszamy z pętli przy Metro Młociny o 9.15 rano.

5. Spacer śladami Duchów z Abc Warszawy - z racji na duże zainteresowanie przewidziano aż 3 tury , startujemy w sobotę i niedziele o 18.30, można też wybrać się na to wydarzenie w poniedziałek. Startujemy na Rynku Nowego Miasta.

6. Diwali Święto Świateł - jedno z piękniejszych indyjskich świąt, Fundacja India International bardzo się stara by promować wszystko co związane jest z Indiami. Indie są od września ledwie o 6 godzin LOTu z Polski , polecimy tam w naprawdę dobrej cenie. Pałac Kultury i Nauki niedziela od 11stej.

7. Skansen Kuligów warsztaty przygotowanie Psiwa Kozicowego Fafernuchów - kolejne super warsztaty w nadbużańskim skansenie w Kuligowie, wspaniałe miejsce do podziwiania nadbużańskich krajobrazów i szukania ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. W sobotę uczymy się jak zrobić kurpiowskie piwo, w niedziele zaś tradycyjne słodkości, najwspanialsze kurpiowskie przysmaki znajdziemy w Skansenie Kurpiowskim w Wachu.

8. Zwiedzanie Fortu Legionów - w niedziele o 12, kolejna edycja wspaniałego historycznego spaceru, Fort Legionów to wyjątkowy przykład poświęcenia i pasji w realizacji szczytnego celu.

9. Wojna o Ordynacje Zamość - Turystyka z Pasją zaprasza na końcówkę sezonu do miasta Zamoyskich, ciekawa zabawa w formule gry wojennej między 13 a 16 godziną.

Warto skorzystać z prezentu w postaci mega sprzyjającej nam aury, bez wątpienia to już ostatni weekend z tak sprzyjającą wyprawą na weekend pogodą. Ruszajmy z Warszawy na weekend.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.11.2019 19:41
Hity na długi weekend 11 listopada okolice Warszawy :)

W sobotę dostaniemy kolejny prezent w postaci pięknej pogody, korzystajmy więc czekają na nas Dzień otwarty w przepięknej Kozłówce, rejs po Wiśle na 11 listopada, dzień kuchni polskiej w Płocku a może Piknik Historyczny na Starówce. Na fanów aktywnego spędzania czasu czekają Rajd Kampinoski z Misją Kampinos i Spaceer ulicami Piaseczna z wąskotorówką w tle. Będzie też coś dla fanów militariów - coś specjalnego szykuje Muzeum Techniki Wojskowej.

1. Dzień Otwarty Muzeum Pałac Zamoyskich w Kozłówce - moc atrakcji od 10 do 15 , koncerty i wiele wiele więcej , idealna okazja by poznać to wspaniałe miejsce. Kozłówka to tylko jedno z miejsc które można odwiedzić, w okolicy znajdziemy wspaniałe Pałace w Radzyniu i Czemiernikach.

2. Rejs Niepodległości po Wiśle - prawdopodobnie ostatnia okazja w tym sezonie, majestatyczne drewniane łodzie wyruszą na Wisłę punktualnie o 11.11 w poniedziałek. Start z okolic Płyty Desantu.

3. Dzień kuchni Polskiej Płock - 10 listopada kolejna edycja Dni Kuchni Polskiej, od rana na rynku czeka na nas moc atakcji będzie live cooking i koncerty. Pogoda zachęca by wybrać się do Płocka. Jeżeli już o kulinarnych atrakcjach to równie dobrze prezentuje się oferta Gęsiny na Św Marcina w Zamku Tykocin na Podlasiu.W sam raz na romantyczną eskapadę.

4. Rajd z Misją Kampinos - w sobotę od 8 zaprasza Stowarzyszenie Między Wisłą a Kampinosem - startujemy w Lesznie na ul. Sochaczewskiej 4. Wyprawa potrwa aż do 20.00 - lepsza pogoda w tym roku już się nam nie trafi. Sporo ciekawych pomysłów na wyprawy do Kampinosu znajdziemy na profilu Odkrywców Tajemnic.

5. Piknik Historyczny na Placu Zamkowym - w niedziele od 12.00 moc historycznych atrakcji czeka na nas w samym sercu Warszawy, będą konkursy dla najmłodszych i możliwość spotkania z rekonstruktorami.

6. Święto Niepodległości w Forcie IX na Sadybie - w poniedziałek od 10.00 zaprasza nas Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.

7. Spacer ulicami Piaseczna z wąskotorówką w tle - coś dla fanów turystyki kolejowej, będzie sporo opowieści o piaseczyńskiej wąskotorówce a nawet zwiedzanie zakamarków jej bazy. Startujemy w niedziele o 10.00.

Ostatnie okazje do spacerów w otoczeniu jesiennej temperatury tylko w najbliższą sobotę, nie odpuszczajmy więc i planujmy ciekawą wyprawę w okolice Warszawy. A może wybierzemy się śladem mazowieckich eksploratorów by odwiedzić opuszczone wioski Puszczy Kampinoskiej.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 11.02.2017 11:02
Kulig okolice Warszawy - Julinek / Stajnie Mirabell i Sarmacja / Mazowieckie Sioło

Pod Warszawą również możemy cieszyć się wyjątkową zimową atrakcją jaką jest kulig. Mimo, iż zwykle kojarzony z górami lub wyżynami, których w okolicach stolicy brak to i na Mazowszu jest co najmniej kilka miejsc gdzie możemy skorzystać z tej szczególnie cieszącej dzieci aktywności.


Już w następnym tygodniu, 28 lutego kulig zostanie zorganizowany przez Park Rozrywki Julinek. Puszcza Kampinoska znajdująca się tuż za granicą parku rozrywki jest doskonałym miejscem na tego typu przedsięwzięcie. Liczba miejsc jest ograniczona, nie czekajmy więc na ostatnią chwilę. Miejmy nadzieję, iż po pierwszej udanej próbie, pojawią się następne i będziemy mogli już periodycznie korzystać z tej zimowej atrakcji w Julinku. Należy także pamiętać, że przez całą zimę działa tu wypożyczalnia sprzętu do narciarstwa biegowego. Kto chciałby spróbować tego rodzaju przygody może połączyć dwa w jednym tj. kulig i pierwsze próby na nartach biegowych.


Inny miejscem, dużo bardziej wygodnym dla mieszkańców wschodnich dzielnic Warszawy jest Stajnia Sarmacja. Tutaj możemy zamówić kulig, wszelkie detale będą dopasowane do naszych potrzeb. Znajdująca się w Łąkach koło Radzymina stajnia, słynie ze wspaniałych koni. Możemy je spotkać podczas różnego rodzaju rekonstrukcji historycznych, gdzie prezentują się jednostki jazdy. Związani ze stajnią fani historii pojawiają się także w nieodległym Skansenie w Kuligowie. Warto śledzić wydarzenia, podczas których możemy zobaczyć konnych w akcji. Są one nadzwyczaj spektakularne, takimi niewątpliwie były inscenizacja starcia w Okuniewie czy wkroczenia Legionów do Warszawy.


Kolejne miejsce gdzie możemy cieszyć się kuligiem to Mazowieckie Sioło Julianówka, położone w okolicy jedynych podwarszawskich gór, "gór łańcuchowych". Prawie 200 metrowe wzniesienia i gęste lasy powodują, iż śnieg leży tu dłużej niż w innych miejscach usytuowanych blisko Warszawy. Po Kuligu możemy posilić się w Siole lub zorganizować ognisko z kiełbaskami. Spragnieni aktywnych atrakcji mogą wybrać się dalej w głąb lasów tropiąc polodowcowe formacje w rezerwacie Florianów.

Doskonałe warunki do kuligów panują też w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, opodal niego znajduje się Stajnia Mirabell oferująca weekendowe eskapady do parku. Dodatkową atrakcją takiej wycieczki jest też możliwość obejrzenia schronów w Dąbrowieckiej Górze, zwykle podczas weekendów pracują tam osoby zajmujące się przywróceniem tych obiektów do stanu świetności. Periodycznie spotkamy tu też historycznych rekonstruktorów, kolejna okazja już 10-11 marca, jest to dodatkowa atrakcja, szczególnie dla najmłodszych.Korzystajmy z dobrych zimowych warunków, sprawdzajmy na bieżąco informacje dotyczące odbywających się Kuligów i ruszajmy z Warszawy na Weekend. Najbliższa okazja na kulig już w kolejną sobotę w Julinku.z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 07.02.2020 20:27
Weekend 8-9 lutego atrakcje na dobry początek ferii

Zaczynamy mazowieckie ferie, akurat czekają na nas ciekawe atrakcje: widowiskowy Szturm Zamku Tykocin, rajd szlakiem Powstania Styczniowego w krainie Rawki a może zabawa z gliną w Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego. W samej stolicy bardzo ciekawie prezentują się spacer Gangi i Haracze dawnej Pragi i Rzeźbienie w lodzie w Łazienkach Królewskich. Pamiętajmy też o Nocnej jeździe na stoku w Krajnie, Krajno dzielnie broni się przed odwołaniem zimy :)

1. Zimowy Szturm Zamek Tykocin - kolejna edycja już w sobotę od 12. Tykocin to piękne miejsce warte poznania, wyprawę do Tykocina możemy połączyć z wizytą w Wiżnie gdzie czekają historyczne murale, warto wpaść też do Kiermusów na wschodnią strawę.

2. Rajd szlakiem Powstania Styczniowego - ruszamy z Joachimów Mogiły o 9.00, super ciekawe miejsce na spacer, epicka kraina Rawki kusi wyprawami na spacery, kajak czy rower, bliżej Skierniewic mamy też słynną plażę Oberwankę.

3.Sobota z gliną Muzemum Hutnictwa Mazowieckiego - w sobotę od 11 kolejna atrakcja w tym wciąż mało znanym warszawiakom miejscu, warto poznać historie warszawskiego zagłębia metalurgicznego, ukrytego w zakamarkach prehistorii.

4. Spacer Gangi i haracze Pragi - startujemy z Floriańskiej 14 o 13.15 -w ramach akcji przewidziano też nagrody od Muzeum Polskiej Wódki. Jeden z ciekawszych spacerów w kolorowy sposób przybliżających historie miasta.

5. Nocna Jazda Sabat Krajno -kolejna nocna jazda w Krajnie , tym razem zaczynamy kultową jazdą na byle czym , śmiałkowie będą walczyli o nagrodę w konkursie. Po tych zawodach, szusujemy aż do północy ?

6. Rzeżbienie w lodzie w Łazienkach - w niedziele 9 lutego pokaz lodowej rzeźby przygotowano dla nas w Łazienkach Królewskich, start o 14.15. Po pokazie, czekają na nas ciekawe koncerty.

7. Wilczym tropem nocny spacer watahy(sobota 20.00) - pewnie ciężko będzie wybrać się na najbliższe wydarzenie , warto jednak zapisać sobie namiar na Poleskie Trapery. Ciekawych wydarzeń na kameralnym pojezierzu będzie dzięki nim dużo więcej. Dojazd z Warszawy na Polesie mimo opóźnień znacznie się już skrócił a od lata będzie jeszcze lepiej, Poleski Park Narodowy stanie otworem dla szukających cieszy i spokoju.

Zaczynamy ferie, o zimę w okolicach Warszawy trudno, z mozołem o warunki walczą stoki w Krajnie i Kazimierzu, zdaje się iż wszędzie indziej wiosna zwycięża. Największym wydarzeniem ferii będzie otwarcie wodnego parku Suntago pod Mszczonowem, szykuje się mega atrakcja dla Mazowsza i całej Polski, wirus też pewnie "obniży" ceny w początkowym stadium jej działalności.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 16.09.2020 13:10
Najciekawsze wydarzenia września - okolice Warszawy

Wrzesień to tradycyjnie czas na krótkie wypady w okolice stolicy, wracają hitowe wydarzenia jak Święto Wina w Winnicy Dwórzno, Wiślana Masa Krytyczna, Festiwal Czekolady czy "ostatki"turniejów rycerskich w Okuniewie i Drohiczynie a na koniec Płock za Pół Ceny. Nadszedł też już czas na kontemplacje jesiennej przyrody na wrzosowisku Mostówka lub wyprawę do Aroboretum w Rogowie.

Sporo atrakcji czeka na nas już podczas pierwszego weekendu września -

1. Wiślana Masa Krytyczna - startuje z plaży Romantyczna na Wawrze, płyniemy na tym co mamy do dyspozycji, jest też możliwość wypożyczenia kajaka. Start zaplanowano na 8.30.

2. Święto Wina Winnica Dwórzno- kolejna edycja tego ciekawego wydarzenia, każdy znajdzie tu coś dla siebie, atrakcje czekają też na najmłodszych. Dodatkowo unikalna możliwość zakupów w specjalnych cenach.

3. Festiwal Powideł Olenderskich - arcyciekawe wydarzenie dla fanów wiślanych klimatów, przeniesiemy się w czasy Olendrów, najlepsza okazja by zaplanować tego dnia odwiedziny skansenu Wiślanego w Wiączyminie Polskim. Wydarzenie odbędzie się w gospodarstwie pod Jastrzembcem.

4. X Turniej śladami braci Dobrzyńskich w Drohiczynie - nad samym Bugiem, spotkają się dzielni rycerze, dodatkowa zachęta by udać się na Podlasie już w najbliższy weekend.

Drugi weekend września przyniesie nie mniej atrakcji -

1. Weekend dobrego piwa na Zamku Czersk - rzemieślnicze browary i wszystko co najlepsze do spróbowania w czerskiej warowni.

2. Mazovia Medieaevalis Zamek Czersk - w ten sam weekend rekonstruktorzy historyczni przygotują nam specjalne wydarzenia w lekkim klimacie grozy - czyli średniowieczne "pandemie", z pewnością będzie trochę jak podczas wspaniałej Nocy Grozy na Zamku Czersk.

3. Festiwal Czekolady Sandomierz - dwa dni czekoladowej zabawy w "San Domingo", można przy okazji wspiąć się na góry Pieprzowe i podziwiać widok na przepiękne świętokrzyskie miasto.

4. Festiwal Historyczny w Warowni Jomsborg - kolejne ciekawe wydarzenie u Wikingów w sercu Warszawy, tym razem turniej. Jak zawsze Wikingowie wiedzą jak zabawić gości , czekamy z utęsknieniem na powrót fire show Maximusa.

Trzeci weekend września to zaproszenie na wybranie się nieco dalej.

1. Festiwal Wina w Lublinie - czekają na nas wystawcy z Polski i zagranicy, już za momencik cała gotowa trasa S17 skróci czas potrzebny na wyprawy do lubelskich winnic, których liczba z roku na rok rośnie.

2. Juromania zamek Olsztyn - czeka na nas też zaproszenie na Jurę, 3 dni wspaniałej zabawy, koncerty, turnieje i konkursy, trudno o lepszą zachętę do wybrania się na Jurę.

3. Targi Turystyczne misja Kampinos - w gościnnym Parku Rozrywki Julinek będziemy mogli poznać ofertę lokalnej branży turystycznej, w regionie dzieje się coraz więcej jest to dobra pora by robić plany na 2021. Sobota 19 września.

4. Turniej Rycerski w Okuniewie - w niedziele 20 września wraca cykliczna impreza odbywająca się w malowniczych ruinach w centrum Okuniewa, ostatni raz widziano tam nawet Husarię.

Ostatni weekend września to już jesień - warto rozważyć wycieczkę z klubem Globrotera do Arboretum w Rogowie (27 września) wprawdzie to jeszcze nie będzie czas czerwonych klonów ale i tak powinno być przepięknie.

Czeka na nas też Płock za Pół Ceny, doskonała okazja by wybrać się do dawnej stolicy Mazowsza, przy okazji warto skoczyć wiślane skarpy do Dobrzynia, dla dzieciaków atrakcją będzie Ranczowisko - prawdziwa mekka dla różnorodnych zwierzaków.


Najwyższy czas planować kolejną weekendową wyprawę w okolice Warszawy a może nieco dalej.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
Data publikacji: 06.06.2019 20:06
Weekend 8-9 czerwca pod Warszawą okolice i dalej:)

Z racji letnich temperatur szukamy głównie atrakcji nad wodą w okolicach Warszawy, Flisacy na Bugu w Kuligowie, a może Zielone Świątki na Wiśle, w ten weekend premiera domków nad Bzurą w Moto-Przystani, w Julinku mamy wodne dmuchańce a dla najmłodszych dwa cyrkowe przedstawienia. Na szukających bardziej orientalnych wrażeń czeka piknik koreański na Agrykoli. Ciekawie będzie będzie też na Air Festival w Świdniku, Tłuszczańskim Dniu Techniki Kolejowej i Wiwatach Królewskich.

1. Koreański Jarmark Agrykola - w sobotę od 12 moc super atrakcji w koreańskim stylu, raj dla fanów orientalnej kuchni, sporo innych atrakcji z kraju który dzięki bezpośrednim rejsom Pll LOT nigdy nie był tak blisko Polski.

2. Flisacy na Bugu Kuligów - w niedziele od 11, super powód by wybrać się nad Bug, przy okazji można wpaść do Skansenu do jeziora żwirowni Słopsk albo ukrytego leśnego jeziora Krogulec. Nad Bugiem czeka m.in warsztat z produkcji łodzi dłubanek.

3. Świdnik Air Show - pokazy samolotowe na lotnisku w pod lubelskim Świdniku to super pomysł na sobotnią wycieczkę, ze Świdnika tylko krok nad pojezierze Łęczyńsko Włodawskie, tamże XV lat Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckiej.

4. I Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej - nie tak daleko od Kuligowa czekają atrakcje dla fanów kolei , po raz pierwszy w Tłuszczu impreza zorganizowana z taką determinacją i tyloma atrakcjami , trzymamy kciuki.

5. IX Wiwaty Królewskie - Międzyrzec Podlaski - wciąż we wschodnim klimacie, w sobotę Wiwaty i turniej rycerski o miecz Mistrza Bruno start w sobotę o 10.

6. Zielone Świątki na Urzeczu - parada drewnianych łodzi w Gassach i okolicach, w najbliższą niedziele od 15, dla fanów 2 kółek ciekawa opcja od Taxi Wisła, można popłynąć z rowerem do Góry Kalwarii łodzią by wrócić o własnych siłach wzdłuż Wisły do domu.

7. XV Jarmark Norbertański - spotykamy się przy stawie w Bodzanowie - sporo atrakcji: rzemieślnicy, teatr uliczny, pokazy Muzeum Wisły i wiele więcej, kto ma blisko na Północne Mazowsze nie pożałuje. Start w niedziele o 13.00.

8. Domki nad Bzurą Motoprzystań Premiera - wreszcie rusza prawdziwa komfortowa opcja na nocleg nad Bzurą w bezpośredniej bliskości Kampinoskiego Parku Narodowego. Aż do 10 osób pomieszczą nowe domki w Motoprzystani, z pewnością będą super opcją na 2 dniowe spływy nad Bzurą aż do późnej jesieni.

9. Julinek wodne dmuchańce i cyrkowe przedstawienia - w sobotę na najmłodszych czekają kolejne 2 cyrkowe przedstawienia, do tego mamy do dyspozycji wspaniałe wodne dmuchańce, nie ma nic lepszego na upalną pogodę.

10. Dni Sandomierza - dla tych którzy znajdą siłę na dłuższą wyprawę - dwa dni pełne zabawy w Sandomierzu, sporo koncertów m.in Zakopower.

Prawdziwie letnia pogoda sprawiła iż atrakcje nad wodą przeżywają prawdziwe oblężenie, tym bardziej warto cieszyć się z nowości takich jak Domki nad Bzurą, czy nowe zalewy w okolicach Warszawy jak ten w Żyrardowie.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: Nowy artykuł
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon