czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: plazaromantyczna
Data publikacji: 20.09.2016 19:07
Plaża Romantyczna - udany projekt - Piknik Rodzinny 24 września

Przed nami jeszcze ostatnie ciepłe dni. Plaża Romantyczna zapełni się ponownie tłumem ludzi spragnionych przestrzeni nad Wisłą, gdzie można by odpocząć i odpowiednio się zrelaksować.


Z perspektywy kilku ostatnich miesięcy funkcjonowania tego nowego na wiślanej przestrzeni projektu należy ocenić go bardzo pozytywnie.


Żywe i autentyczne zaangażowanie jednostek samorządowych, pasjonatów i samych mieszkańców pozwoliło przeprowadzić na Romantycznej szereg interesujących działań. Nie bez znaczenia jest tu też wsparcie ludzi Wisły, na które tym bardziej będzie można liczyć w nadchodzącym 2017 roku, wszak będzie on Rokiem Rzeki Wisły.


Wielką popularnością cieszy się niezmiennie prom do Wilanowa. Całe rodziny przeprawiają się w jedną jak i drugą stronę spędzając na przeciwległych brzegach rzeki cały dzień. Obecnie w weekendy trwają też edukacyjne rejsy, przybliżające temat samej rzeki i bezpieczne z niej korzystanie. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Przygodą samą w sobie jest możliwość pływania na drewnianych charakterystycznych dla dawnej Wisły jednostkach.


Sezon po woli zmierza ku końcowi, zbliża się też podsumowanie rocznicy 150- lecia gminy Wawer. W ramach jej święta, 25 września będziemy mogli skorzystać z kilku ciekawych atrakcji.


Warto wymienić m.in. kurs parowozem z Warszawy Gdańskiej do Falenicy w ramach projektu Kolej na Wawer. Rzadko można w okolicach Warszawy przejechać się prawdziwą parową ciuchcią, trzeba tę okazję wykorzystać.


Zaplanowano też koncert cieszącego się zawsze dużą popularnością Ryszarda Rynkowskiego. Jeżeli pogoda pozwoli możemy się spodziewać godnego zamknięcia sezonu na plaży Romantyczna.


Jesteśmy przekonani, że rok 2017 przyniesie nam dalsze pozytywne zmiany. Już jesienią poznamy plany projektów, które zostaną przeznaczone do realizacji w ramach Rok Rzeki Wisła. Sam Wawer chce też aktywnie pokazać się w projekcie, ze swoim flagowym hasłem "Wawer wita Wisłę w Warszawie". Na pewno nie poślednią rolę w wydarzeniach 2017 roku przewidziano też dla plaży Romantyczna.


Trzymamy kciuki i wspieramy wszystkich zaangażowanych w ten dobrze zrealizowany projekt. Czekamy na więcej tego typu miejsc pozwalających na weekendowy, i nie tylko, relaks w nie dużej odległości od serca Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plazaromantyczna rokrzekiwisly wawer
Data publikacji: 20.07.2016 9:11
Plaża Romantyczna - nowa plaża dla Wawra -szykuje się na wianki 25 czerwca

Rusza ciekawy projekt uporządkowania i nadania nowego życia plaży na Wawrze. Już sama nazwa brzmi zachęcająco. Plaża Romantyczna ma być gotowa i oficjalnie otwarta już w następnym tygodniu. W projekt poprawy nadwiślańskiej infrastruktury w tej podwarszawskiej gminie bardzo mocno zaangażowany jest Burmistrz, pan Leszek Baraniewski. Takie wsparcie gwarantuje nową jakość, a miejsce zdobędzie sobie przez to wiernych miłośników, podobnie jak stało się w przypadku innych plaż w okolicy Warszawy, Ciszycy, Zawady czy plaż miejskich.


Inicjatywa wspierana jest przez mieszkańców i inne podmioty aktywnie działające na terenie gminy. Pierwszym etapem zmiany było gruntowne sprzątanie okolic i samej plaży. Akcję zorganizowano w końcówce kwietnia. Zebrano monstrualne ilości śmieci. Bez pomocy Akademii 4x4 i możliwości dysponowania samochodami terenowymi, ich wywiezienie nie byłoby możliwe.


W kolejnych etapach planowana jest przycinka zieleni, krzewów i mniejszych drzew, tak by ułatwić dostęp i poprawić estetykę plaży. W najbliższych dniach planuje się też nawiezienie dużej ilości piachu, w ten sposób teren plaży będzie bardziej przypominał miejsca tego typu. Jest to bardzo ważne również dla dzieci, które dostaną doskonałe miejsce do zabaw.


Już 25 czerwca planowane są ciekawe imprezy. Na samej plaży zostanie stworzone mini miasteczko namiotowe. Będą gry i zabawy dla dzieci, a nawet tradycyjna potańcówka w stylu, który pamiętają najstarsi mieszkańcy Wawra.


Przez całe wakacje będzie też działała przeprawa promowa, która połączy Wilanów z Wawrem, tworząc dodatkowe możliwości ciekawych weekendowych wycieczek. Promy cieszą się na Wiśle wielką popularnością a lokalne społeczności zawsze z utęsknieniem wyczekują ich uruchomienia po zimowej przerwie. Miejmy nadzieję, że tak też będzie w przypadku przeprawy z Wilanowa do Wawra.Zaangażowanie lokalnych organizacji w rok rzeki Wisły 2017, pozwala na optymizm związany z poprawą nadrzecznej infrastruktury na terenie Wawra. Ukuto już nawet hasło "Wawer wita Wisłę w Warszawie". Teraz czas na konkrety. Realizacja projektu Plaża Romantyczna jest bez wątpienia jednym z nich.


Cieszymy się, że pod Warszawą przybędzie kolejne miejsce na wycieczki nad wodę. Takich lokalizacji jest wciąż za mało. Plaża jest zlokalizowana w okolicy ulicy Rychnowskiej, dojazd ulicą Romantyczną ( skręt w prawo przed Mc Donaldem).


Wkrótce na portalu materiał zdjęciowy z nowej plaży. Trzymamy kciuki za realizację kolejnych wiślanych projektów. Krótki film przedstawiający jak wyglądała plaża Romantyczna w dniach rozpoczęcia prac dostępny na you-tube.


z warszawy na weekend

Czytaj
Data publikacji: 12.09.2016 18:41
Kolej na Wawer 25 września zabytkowym parowozem- festyn i koncert Rynkowskiego

Kulminacja obchodów 150- lecia gminy Wawer przypadnie już za 2 tygodnie, 25 września. Właśnie tego dnia, będziemy mogli skorzystać z unikalnej w warszawskiej rzeczywistości atrakcji tj. kursu zabytkowym parowozem, wspaniała zabawa szczególnie dla najmłodszych, ale nie tylko.


Przewidziano dwa kursy z Warszawy Gdańskiej do Falenicy, pierwszy z nich odbędzie się o 10.55, drugi wystartuje o 15.56. Bilety do nabycia w Wawerskim Centrum Kultury na ul. Żagańskiej.


Nie jest to jedyna atrakcja zaplanowana na ten dzień, wszak piknik potrwa od 15.00 aż do 20.00. W ostatnim czasie na Wawrze dzieje się dużo dobrego, uruchomiono m.in. rejsy zabytkowymi autobusami Autosan. Działa też mobilna biblioteka, nie można też nie wspomnieć o projekcie Plaży Romantyczna na Wawrze. Czekamy też na kolejne projekty związane z Rokiem Rzeki Wisły 2017. Władze samorządowe skutecznie wykorzystują też potencjał lokalnych pasjonatów historii, co już wkrótce zaowocuje kolejnymi inicjatywami związanymi z odkrywaniem historii i tradycji tego obszaru. Nowi mieszkańcy dostaną wspaniałą możliwość zapoznania się z nią.


Miłośnicy motoryzacji będą też mogli zachwycić się paradą dawnych samochodów czy motocykli. Kto wie, być może pojawi się również pierwszy polski samochód parowy. Szczegóły pokazu zabytkowych aut powinny być dostępne już wkrótce.


Na zakończenie pikniku przewidziano koncert Ryszarda Rynkowskiego. Ten cieszący się dużą popularnością artysta na pewno przyciągnie wielopokoleniową publiczność. Rozpoczęcie koncertu przewidziano na godzinę 19.00.Wyprawę na Wawer możemy z powodzeniem połączyć z wizytą/spacerem po Otwocku, zwiedzaniem pałacu w Otwocku Wielkim, czy wycieczką do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jeżeli pogoda pozwoli, możemy też poplażować nad Wisłą czy Świdrem. Korzystając z przeprawy promowej z Wilanowa, można też przyjechać na piknik rowerem.


Na portalu będziemy sukcesywnie aktualizować informacje dotyczące wawerskiej imprezy. Zapewne to jedna z ciekawszych propozycji na weekend 24-25 września.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: wawer plazaromantyczna kolejowyweekend
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon