czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: prokajak
Data publikacji: 18.07.2019 21:14
Kuligów nad Bugiem - plaża, wodny tramwaj i flisackie festyny :)

Kuligów nad Bugiem kojarzył się do tej pory znawcą pod warszawskich atrakcji turystycznych głównie ze Skansenem który słynął z ról jakie odgrywał w wojennych polskich produkcjach.

Tymczasem nad Bugiem w Kuligowie dochodzi do wielku ciekawych zmian które znacznie zwiększają turystyczną atrakcyjność miejsca i pozwolą przyciągnąć więcej weekendowych turystów z Warszawy.

Sezon 2019 przyniósł wiele ciekawych zmian, teren przy plaży został dość dobrze uporządkowany, mamy do dyspozycji spory parking, w okolicy są też kosze na śmieci. Z racji faktu iż w Kuligowie mamy do czynienia z zakolem Bugu kąpiel jest dość bezpieczna nie mamy dużej głębokości ani mocnego nurtu.

Prawdziwą dużą nowością która zmaterializowała się w 2019 roku są kursy tramwaju wodnego na trasie Kuligów - Serock, podczas weekendu obsługiwane przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego "katamarany" Albatros I i II wyruszają na trasę podczas każdej soboty i niedzieli aż do 1 września. Na pokład zabierają do 12 osób i 8 rowerów, szczególnie ucieszy to właśnie rowerzystów którzy mogą wybrać się na drugą stronę rzeki lub wybrać się dalej nad Zalew Zegrzyński. Obsługa katamaranów ma też pełnić role mobilnej informacji turystycznej, dystrybuując mapy a także informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych. Kontakt do kapitanów i "rozkład jazdy" na stronie stowarzyszenia.

Bug w okolicach Kuligowa możemy też wspaniale eksplorować z pozycji kajaka, lokalne firmy oferują spływy np z okolic Słopska, Bug płynie tu wolno mamy doskonałe możliwości obserwacji ptactwa, łatwo trafić tu m.in na czaple siwe, możemy też podziwiać sielskie wiejskie widoki pasące się stada koni i krów, robią wspaniałe wrażenie bliskości natury. Plaża w Kuligowie to także doskonałe miejsce do pływania własnym kajakiem, nam udało się przetestować tu wspaniałego Solara c410, miejsce jest o tyle ciekawe iż prąd jest tu bardzo wolny z łatwością możemy więc popłynąć pod prąd w kierunku Popowa, dmuchany kajak radzi sobie tu doskonale, można pokusić się więc o popłynięcie do samego Popowa gdzie czeka na nas lokalna kawiarenka ze wspaniałym widokiem na Bug. Idealne miejsce na relaks.

Całość argumentów zachęcających nas do odwiedzin Kuligowa uzupełniają ciekawe wydarzenia ściśle związane z rzeką, mieliśmy już Flisacką bindugę z pokazami przygotowywania łódki dłubanki, flisacki kociołek, prezentacje wiejskich instrumentów muzycznych i naturalnie warsztaty dla najmłodszych. W przedostatni weekend lipca zaplanowano zaś na terenie skansenu kolejne warsztaty tym razem szkutnicze, zajęcia dla chętnych do poznania tajników produkcji nadbużańskich łodzi odbędą się zarówno w sobotę jak i niedziele.

Na pewno nie jest to ostatnie słowo lokalnych turystycznych działaczy warto więc śledzić profil Skansenu Kuligów by z wyprzedzeniem zaplanować wycieczkę na nadbużańskie plaże podczas któregoś z najbliższych weekendów.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: kuligow kajaki nadwode prokajak
Data publikacji: 02.08.2019 14:58
Domki/noclegi dla kajakarzy nowości w okolicach Warszawy

Motoprzystań w Plecewicach nad Bzurą, Plaża Wiosełko nad Wkrą czy wreszcie malowniczo położona nad Pilicą w Zakościelu koło Inowłodza nowa baza Ambertravel to miejsca które znacznie wzbogaciły w ostatnim czasie noclegową infrastrukturę dla kajakarzy.

Powstałe w wymienionych lokalizacjach nowe bazy noclegowe znakomicie wpisują się w trend przedłużania sezonu kajakowego na późne lato a nawet jesień, dają też szansę na przyciągniecie szerszej klienteli m.in tej szukającej pomysłów na kameralne wyjazdy firmowe.

Zaczynamy od Motoprzystani w Plecewicach nad Bzurą to tutaj wraz z początkiem sezonu letniego mamy do dyspozycji nowiutkie "jak z pod igły" drewniane domki letniskowe. Poprawa infrastruktury noclegowej jest wyjściem na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy często wybierali opcje dwudniowych spływów Bzurą. Miejsce jest też idealne jako baza wypadowa do okolicznych atrakcji Kampionskiego Parku Narodowego, Nowego Skansenu Wiślanego w Wiączyminie czy Parków rozrywki w Julinku i Frajdalandii nie wątpliwie warty odwiedzin jest też kościół w Brochowie prawdziwa perła krainy Bzury. Turyści nocujący obecnie w Motoprzystani mogą po spływie wybrać się na ciekawą wycieczkę rowerową do któregoś z wymienionych wyżej miejsc. Ambicją właścicieli jest też znaczne zwiększenie aktywności kulturalnej głównie w postaci koncertów - muzyki szantowej ale nie tylko. W ostatnim czasie postawiono nową scenę a dalsze plany zakładają inne inwestycje w infrastrukturę pro koncertową. Nowe domki doskonale wpisują się w te ambitne zamierzenia - każdy z nich zapewnia nocleg aż do 10 osób, ceny nie odbiegają od cen oferowanych w agroturystykach( 50-60 zł za osobę). Z niecierpliwością czekamy na zapowiedz kolejnych nowości na Motoprzystani - jest to już dziś jedno z miejsc w okolicach Warszawy najbardziej sprzyjających kajakarzom, w tym rodzinom z dziećmi ( vide coroczny rodzinny spływ Bzurą).

Drugie miejsce warte uwagi które wzbogaciło się o nową infrastrukturę noclegową to Ośrodek Wiosełko związany z Plażą Wiosełko nad Wkrą. To tutaj powstały domki vip, przeznaczone głównie dla bardziej wymagających turystów włącznie z tymi wspomnianymi już szukającymi pomysłu na firmowe wyjazdy integracyjne. Wkra jest niezwykle przyjemną rzeką dla kajakarzy, płytka, bezpieczna i malownicza, zapewnia też po drodze bardzo wiele miejsc gdzie możemy się zatrzymać i wypocząć. Warto pamiętać o działającym sezonowo kultowym barze Koza. Bardziej ekstremalne bo pontonowe spływy na Wkrze i Narwi oferuje też mająca bazę w okolicy firma rzekami.pl. Domki to ciekawa opcja na posezonowy wypad nad Wkrę jest wtedy duża szansa na uniknięcie tłumów, także ruch samochodów przez Nowy Dwór jest znacznie mniejszy. Warto wpisać sobie do notatnika ten nowy na turystycznej mapie okolic Warszawy punkt i zaplanować kajaki na Wkrze, w któryś z najbliższych weekendów.

Na koniec prawdziwa perełka jaką jest bez wątpienia położony nad Pilicą Inowłódz, rozpoczynający się w Tomaszowie spływ tą piękną rzeką na odcinku do Inowłodza można śmiało zaliczyć do jednych z krajobrazowo najpiękniejszych w okolicach Warszawy. Inowłódz wart jest odwiedzin sam w sobie, teraz jednak mamy jeszcze jeden motyw by zostać tu na dłużej niż tylko kilka godzin, od niedawna w pobliskim Zakościelu działa bowiem baza noclegowa Ambertravel a dokładnie Willa Amber , nowoczesny budynek dysponuje 34 miejscami w pokojach 2-3-4 osobowych, wszystkie z nich dysponują łazienką lodówką i tv. Czyni to z miejsca doskonałą bazę na co najmniej 2 dniowy spływ Pilicą, pozwala też nacieszyć się spacerami po Inowłodzu i okolicy. Pamiętajmy iż w niewielkiej odległości mamy do odkrycia spektakularne bunkry kolejowe w Konewce i Jeleniu, stale rozwija się też słowiański gród w Rzeczycy. Wracając do Warszawy przez Tomaszów należy bezwzględnie zaliczyć niebieskie źródła i Groty Nagórzyckie.

Bardzo cieszy rozwój infrastruktury turystycznej w okolicach Warszawy, szczególnie w aspekcie wydłużania sezonu turystycznego na czym szczególnie wszystkim organizatorom zależy. Czekamy na kolejne dobre wieści może podobne do wymienionych wyżej inicjatyw pojawią się też w krainie Liwca, już wkrótce dzięki kolejnym odcinkom autostrady A2 dojedziemy tam z Warszawy w naprawdę bardzo krótkim czasie. Warto planować kolejną wyprawę kajakową w okolicach Warszawy, gościnne Bzura, Pilica i Wkra czekają. Będziemy też mieli kolejną okazje by przetestować nasz nowy dmuchany rodzinny kajak Solar C410.


z warszawy na weekend

Czytaj
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon