czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: wawer
Data publikacji: 20.09.2016 19:07
Plaża Romantyczna - udany projekt - Piknik Rodzinny 24 września

Przed nami jeszcze ostatnie ciepłe dni. Plaża Romantyczna zapełni się ponownie tłumem ludzi spragnionych przestrzeni nad Wisłą, gdzie można by odpocząć i odpowiednio się zrelaksować.


Z perspektywy kilku ostatnich miesięcy funkcjonowania tego nowego na wiślanej przestrzeni projektu należy ocenić go bardzo pozytywnie.


Żywe i autentyczne zaangażowanie jednostek samorządowych, pasjonatów i samych mieszkańców pozwoliło przeprowadzić na Romantycznej szereg interesujących działań. Nie bez znaczenia jest tu też wsparcie ludzi Wisły, na które tym bardziej będzie można liczyć w nadchodzącym 2017 roku, wszak będzie on Rokiem Rzeki Wisły.


Wielką popularnością cieszy się niezmiennie prom do Wilanowa. Całe rodziny przeprawiają się w jedną jak i drugą stronę spędzając na przeciwległych brzegach rzeki cały dzień. Obecnie w weekendy trwają też edukacyjne rejsy, przybliżające temat samej rzeki i bezpieczne z niej korzystanie. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Przygodą samą w sobie jest możliwość pływania na drewnianych charakterystycznych dla dawnej Wisły jednostkach.


Sezon po woli zmierza ku końcowi, zbliża się też podsumowanie rocznicy 150- lecia gminy Wawer. W ramach jej święta, 25 września będziemy mogli skorzystać z kilku ciekawych atrakcji.


Warto wymienić m.in. kurs parowozem z Warszawy Gdańskiej do Falenicy w ramach projektu Kolej na Wawer. Rzadko można w okolicach Warszawy przejechać się prawdziwą parową ciuchcią, trzeba tę okazję wykorzystać.


Zaplanowano też koncert cieszącego się zawsze dużą popularnością Ryszarda Rynkowskiego. Jeżeli pogoda pozwoli możemy się spodziewać godnego zamknięcia sezonu na plaży Romantyczna.


Jesteśmy przekonani, że rok 2017 przyniesie nam dalsze pozytywne zmiany. Już jesienią poznamy plany projektów, które zostaną przeznaczone do realizacji w ramach Rok Rzeki Wisła. Sam Wawer chce też aktywnie pokazać się w projekcie, ze swoim flagowym hasłem "Wawer wita Wisłę w Warszawie". Na pewno nie poślednią rolę w wydarzeniach 2017 roku przewidziano też dla plaży Romantyczna.


Trzymamy kciuki i wspieramy wszystkich zaangażowanych w ten dobrze zrealizowany projekt. Czekamy na więcej tego typu miejsc pozwalających na weekendowy, i nie tylko, relaks w nie dużej odległości od serca Warszawy.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: plazaromantyczna rokrzekiwisly wawer
Data publikacji: 12.09.2016 18:41
Kolej na Wawer 25 września zabytkowym parowozem- festyn i koncert Rynkowskiego

Kulminacja obchodów 150- lecia gminy Wawer przypadnie już za 2 tygodnie, 25 września. Właśnie tego dnia, będziemy mogli skorzystać z unikalnej w warszawskiej rzeczywistości atrakcji tj. kursu zabytkowym parowozem, wspaniała zabawa szczególnie dla najmłodszych, ale nie tylko.


Przewidziano dwa kursy z Warszawy Gdańskiej do Falenicy, pierwszy z nich odbędzie się o 10.55, drugi wystartuje o 15.56. Bilety do nabycia w Wawerskim Centrum Kultury na ul. Żagańskiej.


Nie jest to jedyna atrakcja zaplanowana na ten dzień, wszak piknik potrwa od 15.00 aż do 20.00. W ostatnim czasie na Wawrze dzieje się dużo dobrego, uruchomiono m.in. rejsy zabytkowymi autobusami Autosan. Działa też mobilna biblioteka, nie można też nie wspomnieć o projekcie Plaży Romantyczna na Wawrze. Czekamy też na kolejne projekty związane z Rokiem Rzeki Wisły 2017. Władze samorządowe skutecznie wykorzystują też potencjał lokalnych pasjonatów historii, co już wkrótce zaowocuje kolejnymi inicjatywami związanymi z odkrywaniem historii i tradycji tego obszaru. Nowi mieszkańcy dostaną wspaniałą możliwość zapoznania się z nią.


Miłośnicy motoryzacji będą też mogli zachwycić się paradą dawnych samochodów czy motocykli. Kto wie, być może pojawi się również pierwszy polski samochód parowy. Szczegóły pokazu zabytkowych aut powinny być dostępne już wkrótce.


Na zakończenie pikniku przewidziano koncert Ryszarda Rynkowskiego. Ten cieszący się dużą popularnością artysta na pewno przyciągnie wielopokoleniową publiczność. Rozpoczęcie koncertu przewidziano na godzinę 19.00.Wyprawę na Wawer możemy z powodzeniem połączyć z wizytą/spacerem po Otwocku, zwiedzaniem pałacu w Otwocku Wielkim, czy wycieczką do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jeżeli pogoda pozwoli, możemy też poplażować nad Wisłą czy Świdrem. Korzystając z przeprawy promowej z Wilanowa, można też przyjechać na piknik rowerem.


Na portalu będziemy sukcesywnie aktualizować informacje dotyczące wawerskiej imprezy. Zapewne to jedna z ciekawszych propozycji na weekend 24-25 września.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: wawer plazaromantyczna kolejowyweekend
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon