czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: winalubelskie
Data publikacji: 31.03.2016 13:08
Święta wina i cydru - Sandomierz, Janowiec, Lublin
Dwa nowe bardzo prężnie rozwijające się ośrodki winiarskie w Polsce, ziemia Sandomierska i jej prawie lustrzane względem Wisły odbicie na Lubelszczyźnie, dochowały się dwóch winnych świąt.

Tradycyjnie na koniec sezonu w sobotę poprzedzającą andrzejki odbywa się w Sandomierzu Święto Młodego Wina, w 2016 będziemy mieli już trzecią edycje tej imprezy. Niewątpliwie jest to jeden z pomysłów na przedłużenie sezonu turystycznego, i należy przyznać iż jest bardzo rozsądny. Winiarstwo w Sandomierzu rozwija się bardzo dynamicznie, co najmniej kilka winnic oferuje też możliwość zwiedzania i noclegu, w oparciu o tą ostatnią opcje i nowe święto można zorganizować prawdziwy weekend pod znakiem wina.

Dla odmiany lubelscy winiarze organizują swoje święto zwykle pod koniec maja w 2016 roku będzie to 21 maja. Przy współpracy Muzeum Nadwiślańskiego i Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły, odbywa się ono w pięknej scenerii ruin zamku w Janowcu. Oprócz możliwości spróbowania wina, mamy też inne atrakcje, kulinaria czy pokazy rekonstruktorów historycznych. Warto zaplanować weekend w okolicach zalewu, lub odwiedzić z dziećmi nie odległe magiczne ogrody.

Lubelszczyzna jest też bardzo istotnym graczem na rynku Cydru którego, popularność w Polsce gwałtownie rośnie, marka Cydr Lubleski posiada ponad 50% udział w tym perspektywicznym rynku. Jako iż w Polsce obowiązuje zakaz reklamy Cydru, jest on promowany w inny sposób, min poprzez trasy koncertowe i wydarzenia. Jednym z nich jest Lubelskie Święto Młodego Cydru. Za nami pierwsza edycja święta, ufamy iż będzie kontynuowane, i przyciągnie do Koziego Grodu, kolejnych weekendowych turystów, naprawdę warto. Stowarzyszenie zacydrowani.pl pracuje także nad projektem wzorcowej cydrowni, jego realizacja pozwoli na organizacje ciekawych wycieczek weekendowych, których osią może być cydr i wszystko co z nim związane.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winasandomierskie winalubelskie cydr
Data publikacji: 09.12.2016 10:10
Sieć Cydrowni nową atrakcją turystyczną lubelszczyzny ?

Cydr i cydrownie mają dużą szansę na trwałe zaistnienie na krajowym rynku turystycznym. W najbliższym czasie doczekamy się potwierdzenia finansowania dla dużego projektu, który ma szansę być prawdziwym turystycznym hitem.


W jego ramach w województwie lubelskim ma powstać gęsta sieć Cydrowni pełniących rolę zarówno atrakcji turystycznych jak i jednostek edukacyjnych i popularyzujących wytwarzanie tego co raz bardziej popularnego napoju.


Plany zakładają kilkadziesiąt obiektów usytuowanych od okolic Kazimierza przez Opole dalej do Roztocza Wschodniego i kończąc aż w okolicach Zamościa.


Wzorem dla tego rodzaju sieci ma być działająca już w Mikołajówce obok Kraśnika, pierwsza wzorcowa Cydrownia. Na razie pełni ona głównie rolę edukacyjną. Wciąż toczy się proces certyfikacji pozwalającej na legalną sprzedaż Cydru na miejscu. Bez tego działalność i samofinansowanie projektu nie ma sensu. Pierwsza z Cydrowni stanowi więc swego rodzaju pole doświadczalne na potrzeby dużego projektu. Zebrane przez nią doświadczenia pomogą w łatwiejszym starcie kolejnym obiektom.


Sukces projektu wpisuje się też doskonale w edukacyjne i marketingowe działania największego producenta Cydru w Polsce grupy Ambra. Nie przypadkowy jest tu więc wybór Lubelszczyzny jako miejsca, gdzie będzie realizowany ten ambitny projekt.


Trzeba przyznać, iż założenia projektu są bardzo ciekawe. Cydrownie mogą doskonale się sprawdzić zarówno jako uzupełnienie działalności rolniczej ale także dodatkowa atrakcja turystyczna, głównie w ramach działających kwater agroturystycznych. Tego typu obiekty mogą też być dobrym uzupełnieniem oferty turystycznej poza szczytem sezonu turystycznego, gdy w okolicy brakuje możliwości ciekawego spędzenia czasu.


Pozostaje mieć nadzieję, że kwestia finansowania zostanie rozstrzygnięta już niebawem. Pozwoliłoby to szybko ruszyć z projektem, pierwsze efekty można by obserwować zapewne już jesienią 2017 roku.


Sukces lubelskiej inicjatywy na pewno może posłużyć jako przykład dla innych regionów. Przepiękne miejsca w okolicach Czerska czy Tarczyna są idealnymi lokalizacjami dla cydrowni na Mazowszu, to samo zresztą tyczy się terenów nad Pilicą.


Mamy nadzieję już wkrótce odwiedzić pierwszą wzorcową Cydrownie. Liczymy też na dobre wieści w sprawie startu projektu, oby urosła nam kolejna ciekawa weekendowa turystyczna atrakcja.

z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: cydr winalubelskie
Data publikacji: 31.03.2016 11:41
zacydrowani.pl - czyli promocja polskiego cydru

Działalność stowarzyszenia zacydrowani.pl ma na celu popularyzacje spożycia polskiego cydru. Celem jest również lobbowanie na rzecz nowych zapisów prawnych, pozwalających min na produkcje cydru mniejszym "domowym producentom".


Jednym z zadań stowarzyszenia jest również uruchomienie wzorcowej cydrowni w podlubelskiej Mikołajówce, miejsce to ma szanse stać się zarówno atrakcją turystyczną jak i placówką edukacyjną, wspierającą osoby pragnące rozpocząć cydrową produkcje. Ma też umożliwić turystom obserwacje całego procesu produkcji którą, zakończy oczywiście degustacja na miejscu.


Stowarzyszenie lobbuje też za tym by regulacje prawne nie zezwalały na produkowanie polskich cydrów z półproduktów, rozcieńczanie czy domieszki produktów z innych krajów, jak to ma miejsce np na rynku miodów. Stowarzyszenie jest też zwolennikiem utrzymania zakazu reklamy Cydru w Polsce, argumentem jest tutaj przekonanie iż międzynarodowe koncerny dysponujące potężnymi budżetami zawładną rynkiem nie gwarantując przy tym pożądanej jakości produktu, mamy z tym do czynienia na rynku piwa, gdzie przejęte tradycyjne polskie marki straciły uznanie piwoszy poszukujących odpowiedniej nie sztampowej jakości.


Sprzedaż Cydru rośnie w Polsce skokowo, prawdopodobnie w 2015 przyrost ten oscylował w granicach 80%, udział najbardziej rozpoznawalnej marki tj Cydru Lubelskiego wynosi nie mniej niż 50%. Oferta produktowa jest stale poszerzana twórcy stowarzyszenia marzą o palecie 150 cydrowych smaków.


W drugiej połowie września odbywa się w Lublinie Święto Młodego Cydru, dobra okazja by zorganizować weekendowy wypad do tego nie bardzo jeszcze popularnego na weekendowe wyjazdy miasta.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: cydr lublin winalubelskie
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon