czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: winasandomierskie
Data publikacji: 31.03.2016 13:08
Święta wina i cydru - Sandomierz, Janowiec, Lublin
Dwa nowe bardzo prężnie rozwijające się ośrodki winiarskie w Polsce, ziemia Sandomierska i jej prawie lustrzane względem Wisły odbicie na Lubelszczyźnie, dochowały się dwóch winnych świąt.

Tradycyjnie na koniec sezonu w sobotę poprzedzającą andrzejki odbywa się w Sandomierzu Święto Młodego Wina, w 2016 będziemy mieli już trzecią edycje tej imprezy. Niewątpliwie jest to jeden z pomysłów na przedłużenie sezonu turystycznego, i należy przyznać iż jest bardzo rozsądny. Winiarstwo w Sandomierzu rozwija się bardzo dynamicznie, co najmniej kilka winnic oferuje też możliwość zwiedzania i noclegu, w oparciu o tą ostatnią opcje i nowe święto można zorganizować prawdziwy weekend pod znakiem wina.

Dla odmiany lubelscy winiarze organizują swoje święto zwykle pod koniec maja w 2016 roku będzie to 21 maja. Przy współpracy Muzeum Nadwiślańskiego i Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły, odbywa się ono w pięknej scenerii ruin zamku w Janowcu. Oprócz możliwości spróbowania wina, mamy też inne atrakcje, kulinaria czy pokazy rekonstruktorów historycznych. Warto zaplanować weekend w okolicach zalewu, lub odwiedzić z dziećmi nie odległe magiczne ogrody.

Lubelszczyzna jest też bardzo istotnym graczem na rynku Cydru którego, popularność w Polsce gwałtownie rośnie, marka Cydr Lubleski posiada ponad 50% udział w tym perspektywicznym rynku. Jako iż w Polsce obowiązuje zakaz reklamy Cydru, jest on promowany w inny sposób, min poprzez trasy koncertowe i wydarzenia. Jednym z nich jest Lubelskie Święto Młodego Cydru. Za nami pierwsza edycja święta, ufamy iż będzie kontynuowane, i przyciągnie do Koziego Grodu, kolejnych weekendowych turystów, naprawdę warto. Stowarzyszenie zacydrowani.pl pracuje także nad projektem wzorcowej cydrowni, jego realizacja pozwoli na organizacje ciekawych wycieczek weekendowych, których osią może być cydr i wszystko co z nim związane.


z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winasandomierskie winalubelskie cydr
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon