czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


   Wyszukiwanie wg.: winnicelubelskie
Data publikacji: 19.12.2016 11:11
Agroturystyka Polana z własną winnicą i cudownym widokiem

Agroturystyka Polana to kolejne miejsce z gatunku niezwykłych, ledwie pół godziny drogi od Zamościa a możemy się cieszyć kwintesencją Roztocza.


Nawet najlepszy opis nie odda widoku rozpościerającego się z działki i samego tarasu domu gościnnego. Znajdujemy się bowiem na szczycie dość wysokiego wzniesienia, z którego rozpościera się przepiękny widok na Puszczę Solską.


Sama Agroturystyka to dwu kondygnacyjny przestronny dom, mogący pomieścić do 17 dorosłych osób. Preferowane są pobyty znających się rodzin, tak by z jak największym komfortem korzystać z przestrzeni wspólnych.


Najmłodsi znajdą tu wiele miejsc do zabawy. Zabytkowa huśtawka, plac zabaw a także boiska to nie wszystko czego mogą się spodziewać. Na miejscu można zamówić warsztaty edukacyjne, oferta jest dostosowywane do pogody i pory roku. Córka gospodarzy organizuje na zlecenie gry terenowe i aktywny sposób spędzania czasu. Jeżeli pogoda na to pozwoli możemy też liczyć na kulig.


Dla tych, którzy chcieliby odwiedzić atrakcje Roztocza, nie bez znaczenia będzie fakt bliskiej odległości od Zwierzyńca, Zagrody Guciów czy Roztoczańskiego Pstrąga. Przy dłuższych pobytach można też rozważyć jednodniowy wypad do Lwowa. Wycieczki zorganizowane ruszają z Zamościa w każdą sobotę.


Oddzielną skierowaną do dorosłych atrakcją jest zwiedzanie znajdującej się na stoku wzniesienia winnicy. Winnica Lipowiec to miejsce niezwykłe. Szczególnie osoba gospodarza i jego otwarte i życzliwe podejście do turystów są warte odnotowania. W ramach degustacji możemy tu spróbować wyśmienitych win czerwonych i białych, jest też Cydr i Grappa.


Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to oferta Agroturystyki Polana jeszcze się poprawi. Jest szansa, iż właśnie tutaj ruszy jedna z planowanych na Lubelszczyźnie wzorcowych cydrowni.


Zimową porą możemy też urozmaicić pobyt w Agroturystyce o wyprawę na stok narciarski w Jacni. W pobliskich lasach są dość dobre warunki dla uprawiania narciarstwa biegowego.


Jeżeli planujesz weeekendowy wypad na Roztocze czy do Zamościa to Agroturystyka Polana/Winnica Lipowiec jest miejscem, którego nie możesz ominąć.z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice winnicelubelskie
Data publikacji: 05.12.2016 11:15
Winnica Lipowiec frontem do turystów - obowiązkowy punkt na Roztoczu

Winnica Lipowiec w Lipowcu na Roztoczu to miejsce szczególne z co najmniej trzech powodów. Produkowane tu wina cieszą się dużym uznaniem, podejście do turysty jest naprawdę wyjątkowe a do tego należy jeszcze dodać jeden z najpiękniejszych widoków na Roztoczu.


Niewielka, bo tylko nieco ponad 0.5 ha, winnica powstała jako cenne uzupełnienie oferty agroturystycznej. Już ten fakt wyróżnia ją od konkurencyjnych miejsc o tym charakterze. Właściciel Pan Wojtek jest niezwykle sympatyczny i przyjazny turystom. Trudno znaleźć osobę, która z taką pasją opowiada o produkcji wina i samej historii winnicy. Winnica jest otwarta nie tylko dla gości agroturystyki Polana, można tu przyjechać po uprzednim telefonicznym zaanonsowaniu. Na turystów czeka degustacja produktów winnicy jak również spacer wraz z przewodnikiem.


Obecnie winnica produkuje wina białe i czerwone, szykuje także nowość - wino różowe. Najnowsze roczniki, jak m.in. czerwony lekko wytrawny Cabernet Candor, są wręcz wyśmienite. Warto nadmienić, iż winnica jest w stałym kontakcie ze specjalistami od wina z lubelskiej Ambry, oni na bieżąco doradzają i oceniają miejscowe produkty. Trwa proces legalizacji, który pozwoli na wprowadzenie produktów winnicy do zamojskich sklepów.


Winnica to jednak nie tylko wina, można tu spróbować również Cydru produkowanego pod marką Cydr Roztoczański jak i mocnej typowej dla Włoch Grappy. Paleta produktów jest więc szeroka. Spoza alkoholi można zaopatrzyć się m.in. w konfitury winogronowe - nowość tego sezonu.


Jak już wspominaliśmy wyżej, potężnym atutem Winnicy jest też jej lokalizacja. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na Roztocze, mamy tu też do dyspozycji huśtawkę i miejsca na ognisko, gdzie przy lampce wina możemy delektować się widokiem aż po horyzont.


Być może w kolejnych latach przybędzie tu jeszcze więcej atrakcji. Winnica jest mocno zaangażowana w projekt wzorcowych cydrowni, który ma szansę na dofinansowanie ze środków europejskich. Jeżeli tak się stanie, jedna z cydrowni stanie właśnie w Lipowcu. Byłby to obiekt o typowo turystycznym przeznaczeniu, pozwalający zapoznać się z technologią produkcji Cydru i naturalnie spróbować świeżego produktu na miejscu. Trzymamy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia.


Wszystkich odwiedzających Roztocze, Zamość, Zwierzyniec czy Stację Narciarską Jacnia zachęcamy do włączenia do planów swojej wycieczki także Winnicy Lipowiec, zdecydowanie nie będziecie żałować.


Dla szukających noclegu w agroturystyce, oferta powiązanej z winnicą agroturystyki Polana na pewno będzie kusząca. Rodzina tego samego właściciela prowadzi także obiekt o nieco wyższym standardzie - Brzozowy Dworek - 5 minut jazdy autem od Lipowca.


Zapraszamy do Lipowca. My już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty w gościnnych progach Pana Wojtka i Winnicy Lipowiec.
z warszawy na weekend

Czytaj
Szukaj podobnych wg: winnice cydr winnicelubelskie
1   REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon