czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.04.2016 14:57
WOLTOUR parowozem wokół Poznania teraz przez cały rok

Rok 2016 przynosi nam nowości w ofercie turystyki kolejowej, organizowanej przez Woltur na bazie skansenu kolejowego w Wolsztynie. Znany był do tej pory głównie z parady parowozów, która rok rocznie odbywa się na jego terenie w długi majowy weekend. W 2016 robi kolejny krok do przodu. Oferta turystyczna nabiera rozmachu i pozwala zaplanować wycieczkę w każdym miesiącu bieżącego roku.


Jest to doskonała propozycja dla dzieci. Zawsze spragnione doznań związanych z podróżą pociągami, mogą wczuć się w role bohaterów ich ulubionych bajek animowanych. Wycieczkę do Wolsztyna można zaplanować wraz z pobytem w Poznaniu jak i zwiedzaniem szlaku piastowskiego. Starsze dzieci zachwyci nowa turystyczna interaktywna atrakcja jaką jest Brama Poznania, oraz ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego). W drodze powrotnej zaś można się zapoznać ze średniowiecznymi machinami wojennymi grodu Pobiedziska, sukcesywnie dodającego do swojej oferty nowe atrakcje.


Dla najwierniejszych fanów kolei prawdziwą gratką mogą być zaś specjalne kursy wykonywane na zlecenie TURKOL. Są to m.in. pociągi do Torunia, Ciechocinka, Kruszwicy a nawet nad morze w połączeniu z rejsem katamaranem po Bałtyku. Dwudniową wycieczkę w klimacie kolejowym można też zacząć w Rogowie, korzystając z najdłuższej, obchodzącej niedawno stulecie działalności, wąskotorowej kolei w Polsce, kolei Rogowskiej. Warto nadmienić, iż kolej Rogowska została właśnie nominowana do reprezentowania ziemi łódzkiej w konkursie POT na hity polskiej turystyki i poradziła sobie bardzo dobrze zajmując w nim trzecie miejsce.


REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon