czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 13:05
Air Festival Poznań, Świdnik i Piotrków

Wygląda na to iż największa i najbardziej znana z polskich imprez z kategorii pokazów lotniczych będzie miała kilka lat przerwy. Mamy jednak co najmniej trzy ciekawe alternatywy które, będą zorganizowane w rozsądnej odległości od Warszawy, co umożliwia zorganizowanie lotniczego weekendu.


Pierwsza z nich to zaplanowany na 28-29 maja Poznań Air Festival, organizatorzy rozpoczęli już sprzedaż biletów na to wydarzenie, dokładne szczegóły i plan imprezy mają być dostępne w najbliższych tygodniach. Pewną wskazówką czego możemy się spodziewać są galerie z zeszłorocznych pokazów, zapewne tegoroczna impreza będzie bardziej rozbudowana, lotnisko Poznań nie szczędzi bowiem wysiłków by pokazać się na krajowym rynku lotniczym, tak by być traktowanym jak istotny i liczący się gracz.


Kolejna warta rozważenia impreza to Świdnik Air Show, planowany na 18-19 czerwca w pod lubelskim Świdniku, znanym głównie z fabryki helikopterów PZL obecnie własności włoskiego koncernu Augusta Westland. Również i w tym przypadku możemy liczyć że, o rozmach i atrakcyjność imprezy zadba ten potężny międzynarodowy koncern. Wizytę w Świdniku możemy powiązać z weekendowym pobytem w Lublinie, Zamościu bądź odpoczynku na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Organizacje imprezy w Świdniku wspiera też fundacja Biało Czerwone Skrzydła, która min uratowała przed złomowaniem jeden z samolotów Iskra, który jest parkowany właśnie na terenie świdnickiego lotniska, plany zakładają sprowadzenie do Świdnika większej ilości zabytkowych maszyn i zorganizowanie tu mini muzeum.


2-3 lipca planowany jest zaś FLY Fest w Piotrkowie Trybunalskim, awizowany jako największa impreza tego typu w centralnej Polsce. Aeroklub w Piotrkowie rozwija się bardzo dynamicznie, zdołał namówić do współpracy LOT FLY Academy, jest też niezwykle mocny w skokach spadochronowych. Niewątpliwie organizacja imprezy ma wspierać popularyzacje pasji lotniczych i przysporzyć aeroklubowi większej ilości fanów i potencjalnych klientów. W przypadku Piotrkowa wstęp na imprezę ma być bezpłatny, istnieje też możliwość rozbicia namiotu dla przyjezdnych z poza miasta. Organizatorzy planują sporo różnego rodzaju atrakcji dla najmłodszych w ramach projektu "smyki na start".


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon