czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 02.12.2016 9:30
Grodno bez wiz - z wyróżnieniem Targów TT Warsaw - będzie HITem 2017 ?

Kolejne wyróżnienie dla stoiska reklamującego nowy turystyczny produkt jakim jest Grodno Bez Wizy. Stoisko pod takim właśnie hasłem otrzymało wyróżnienie organizatorów targów turystycznych w Warszawie, które odbyły się w ostatni weekend listopada.


Trzeba przyznać, iż zarówno wystrój stoiska jak i przygotowanie merytoryczne obsługi było naprawdę na wysokim poziomie. Wśród osób obsługujących, większość stanowili praktycy turystyki, właściciele biur podróży i firm przewozowych. Taka sytuacja to na targach wciąż duża rzadkość.


Wprowadzony niedawno ruch bezwizowy na Białoruś niewątpliwie otworzy nowe turystyczne możliwości. Największe szanse na zdobycie serc Polaków mają wycieczki po Kanale Augustowskim a także wspomniane wyżej Grodno.


Miasto ma wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu szereg historycznych budynków związanych z historią Polski, zamki i pałace królów Stefana Batorego i Stanisława Augusta. Dobrze zachowały się też pałace magnaterii jak ten Brzostowskich, gdzie odbywały się sejmy Rzeczypospolitej.


Atrakcją Grodna jest też położenie nad Niemnem. Mamy tu piękne widoki na rzekę a także znajdujące się w pobliżu zabytki, jak najstarsza tutejsza cerkiew św. Borysa i Gleba z XII wieku.


Grodno to także ponad 20 muzeów. Najmłodszych z pewnością zaciekawi muzeum lalek. Możemy też wyróżnić Muzeum Farmacji, Galerię Tyzenhauz, czy Muzeum Religii. Dumą Grodna jest też tutejsze Zoo.


Białoruskie biura podróży zachwalają też atrakcje w okolicy. Dla fanów historii ciekawą opcją może być kompleks "Grodzieńska Twierdza - Partyzancki obóz". Tutaj zapoznamy się zarówno z obronnymi konstrukcjami z czasów I Wojny, jak również z życiem partyzantów z czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Kilkanaście kilometrów od Grodna znajdziemy prawdziwe zagłębie agroturystyczne. Ten rodzaj turystyki rozwija się na Białorusi szczególnie dynamicznie. Tradycyjne łaźnie i domowe jedzenie to główne atuty tych miejsc. Niedaleko od miasta znajduje się centrum - park Korobichitsy, tutaj wśród źródeł i jezior możemy naładować akumulatory.


Naturalnym uzupełnieniem wypadu do Grodna będzie wycieczka nad Kanał Augustowski. Wiosną i latem jest to popularne miejsce spędzania wolnego czasu, obowiązkowa wycieczka statkiem. W regionie jest wiele zabytków militarnych z czasu II Wojny Światowej. Jego najmocniejszym punktem jest jednak natura. Piękne rzeki Niemen, Czarna Hańcza czy mniejsze Marycha i Szlamica to doskonałe miejsca dla turystyki wodnej.


Grodno i strefa Kanału Augustowskiego może stanowić bardzo dobrą propozycję na pierwsze spotkanie z Białorusią. Strefa bezwizowa nie pozwala nam niestety na odwiedzenie innych atrakcyjnych miejsc na jej terytorium jak Świteź, Nieśwież, Nowogródek czy Mir, ale to może pozostawimy na kolejną wyprawę.


Ceny na Białorusi są niższe niż w Polsce, noclegi w dobrym standardzie znajdziemy w granicach 100-150 zł za apartament. Także ceny posiłków są tu niższe.


Ruch bezwizowy do Grodna i okolic jest wspierany przez Podlaską Organizację Turystyczną w Białymstoku. W jej centrum informacji możemy zasięgnąć dodatkowych informacji potrzebnych przy planowaniu wycieczki.


Wycieczka na Białoruś może być w sposób doskonały łączona z Podlasiem a szczególnie atrakcjami na północ od Białegostoku. Znajdujący się w okolicy Szlak Rzemiosła Ludowego, Pole Lawendy Dworzysk, Zielska Kolonia, czy tatarskie ślady w rejonach Sokółki mają duże szansę zyskać nowych - tranzytowych turystów. Podobnie rzecz będzie się miała z atrakcjami znajdującymi się na drodze do Kanału Augustowskiego.


Szereg praktycznych informacji dotyczących ruchu bezwizowego jak również kontakt do polskich biur podróży organizujących i sprzedających tego rodzaju ofertę znajdziemy na stronie. Możemy kontaktować się też bezpośrednio z biurami białoruskimi m.in. Studiaotdycha.by czy ebus.by taksotur@mail.ru .REKLAMASzukaj podobnych wg:
grodnobezwiz grodnoREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon