czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 02.12.2016 9:24
Na Kaziuki do Wilna/Kowna weekend 3-5 marca w promocji LOT za 209 zł :)

W ramach Mikołajkowej promocji PLL LOT możemy udać się do Wilna na weekend w bardzo dobrej cenie. Jest nią niewątpliwie kwota 209 zł za bilet w dwie strony. Taka oferta jest przedsmakiem tego, do czego będziemy mogli się na tej trasie przyzwyczaić po rozpoczęciu lotów przez Wizz Air we wrześniu 2017.


Dzięki specjalnej ofercie nie musimy jednak czekać aż do jesieni, a wycieczkę do Wilna zaplanować na początku przyszłego roku. Specjalną okazją jest Jarmark historyczny Kaziuki, który obędzie się w dniach 3-5 marca.


Jest to idealna okazja by spróbować lokalnych potraw, kupić pamiątki i napić się dobrego litewskiego piwa. Na miejscu obejrzymy też uroczyste pochody w historycznych strojach a także występy zespołów ludowych.


Jako, że impreza odbywa się w niskim turystycznym sezonie ceny hoteli nie powinny być wygórowane. Jeżeli chcielibyśmy jednak oszczędzić to możemy zaplanować nocleg w Kownie.


W Wilnie tradycyjnie warto odwiedzić miejsca związane z Polską, tak więc Uniwersytet z pięknie zachowanymi freskami, cmentarz na Rosie czy Ostrą Bramę. Stare miasto kusi nas też tradycyjnymi kafejkami i cukierniami.


Jeżeli szukamy najbardziej litewskiego z litewskich miast możemy udać się do Kowna. To dynamiczne miast stara się o status europejskiej stolicy kultury. Tutaj znajdziemy cenne zabytki modernizmu związane bezpośrednio z rozkwitem miasta w czasie gdy było ono stolicą odrodzonej po I Wojnie Litwy. Kowno to także dynamiczny ośrodek Uniwersytecki. Młodzież nadaje temu miastu kolorytu, którego specyfiki może brakować w Wilnie. Jak już było wspomniane wyżej Kowno to także niższe ceny, zarówno noclegi jak i gastronomia są tu o 50% tańsze.


Podróż między dwoma miastami to niewiele ponad godzinę jazdy pociągiem. O atrakcyjności byłej litewskiej stolicy świadczy też uruchomiane z Polski specjalnego weekendowego połączenia kolejowego łączącego stolice Podlasia z tym litewskim miastem. Co ciekawe można się spodziewać, iż to właśnie połączenie może być wykorzystywane przez turystów z Mazowsza do łączonej podróży Wilno-Kowno-Białystok -Warszawa. Szczególnie, że oferta Wizz Aira, jeżeli chodzi o dni i godziny operacji w przypadku powrotów jest korzystna. Tę kwestię będziemy analizować jesienią 2017 roku. Teraz możemy za to skorzystać z promocji LOT i udać się do Wilna za jedyne 209 zł.


Sprzedaż potrwa do 6 grudnia, możliwe są podróże aż do połowy maja. Wilno jest najtańszą destynacją w tej edycji promocji. Ilość rejsów, które oferuje LOT (3) spowoduje, iż jesienią 2017 zbliżone ceny staną się niemal codziennością.REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon