czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 13:13
Wolsztyńska parada parowozów jak co roku w majowy weekend

XXIII parada parowozów w Wolsztynie ma w tym roku szczególny charakter, mija bowiem 130 lat od czasu gdy do Wolsztyna przyjechał pierwszy parowóz.


Zaplanowana jak zwykle w pierwszy majowy weekend, wystartuje w piątek 30 IV wieczornym zwiedzaniem i przywitaniem pierwszych przybywających na imprezę parowozów. Jak co roku planowane jest międzynarodowe towarzystwo, pojawią się parowozy z Niemiec i Czech.


Głównymi atrakcjami imprezy są, sobotni pokaz "Światło i dźwięk" jak również kursy retro pociągami które, będą się odbywały podczas całego weekendu. Na niedziele zaplanowano również prezentacje pojazdów wojskowych umieszczonych na kolejowych platformach. Pociągi retro do/z Poznania i innych pobliskich miast będą kursowały również w dniach 2 i 3 maja choć z dużo mniejszą częstotliwością.


Polecamy odwiedzenie Wolsztyna, idealną opcją jest powiązanie wyprawy do wolsztyńskiego skansenu ze zwiedzaniem szlaku piastowskiego, rekomendujemy Bramę Poznania na Ostrowie Tumskim i szlak w kierunku Gniezna, szczególnie zaś skansen machin wojennych i oblężniczych w Pobiedziskach.


Z łatwością można też zaplanować kolejowy weekend, włączając do zwiedzania Wolsztyna, inne kolejowe atrakcje dostępne po drodze z Warszawy a szczególnie kolei Rogowską i /lub parowozownie w Skierniewicach. Ta ostatnia atrakcja dostępna tylko kilkanaście dni w roku, będzie otwarta dla zwiedzających min 7 i 21 maja, 4 i 18 czerwca i 2 lipca, polecamy również odwiedziny w ramach skierniewickiego święta kwiatów 17/18 września.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon