czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 12.01.2017 20:54
Turyn na weekend z Wizz Air taka szansa tylko zimą :)

Korzystając z sobotnich "narciarskich rejsów" Wizz Air do Turynu, możemy zorganizować weekendowy wypad do tego niezwykle ciekawego, lecz stosunkowo mało znanego w Polsce, miasta.


Wizz Air lata do Turynu w każdą sobotę. Miejsca, które nie zostały sprzedane tour operatorom trafiają na rynek, często w bardzo dobrej cenie. Znajdziemy tu oferty poniżej 100 zł. Układ rejsów powoduje jednak, iż w przypadku krótkiego wypadu musimy wracać z innego miasta. Najlepszą i najtańszą opcją jest tu Bergamo. Ryan Air wraca stąd do Warszawy w nocy, co umożliwia optymalne wykorzystanie czasu w niedzielę. Z Turynu na lotnisko Bergamo dotrzemy licznymi liniami autobusowymi m.in. SADEM.


Co oferuje nam Turyn? Przede wszystkim przepiękne kolorowe iluminacje świetlne w ramach corocznego projektu Luci dell Artista. Niesamowicie oświetlony symbol miasta Mole Antonelliana to najwyższy budynek ceglany w Europie. Zachwyca także położony nieco dalej na wzgórzu kościół Santa Maria dell Monte. To miejsce, z którego możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta.


Turyn w Polsce kojarzony jest głównie z Fiatem. Na drodze naszej wycieczki nie może zabraknąć więc muzeum motoryzacji. Znajdziemy tu szereg sal pokazujących historię tego chyba najbardziej znanego włoskiego koncernu.


Turyn to także słodycze. Wszakże w regionie Piemont, którego jest stolicą usytuowana jest fabryka i siedziba firmy Ferrero. W licznych cukierniach możemy spróbować tradycyjnych ciastek i czekoladowych wyrobów. Sprzedawcy zachęcają do zakupu także niewielkich ilości/na wagę. Tradycja czekoladowych wyrobów sięga wielu wieków. Oprócz ciastek i czekoladek znane są także napoje na bazie gorącej czekolady, kawy czy kakao. Jednym z nich jest np. il Bicerin podawany w tradycyjny sposób w lokalu na Piazza Consolata nr 5. Turyn, jak całe Włochy słynie też z lodów.


Kuchnia piemoncka jest równie specyficzna, rządzi tu risotto i grzyby, potrawy stosunkowo mniej popularne w innych regionach Włoch.


Choć mało kto się tego spodziewa w Turynie znajdziemy jedno z najciekawszych Muzeów Sztuki Egipskiej w Europie. Symbol miasta - nie dokończona synagoga Mole Antonelliniana jest zaś siedzibą Muzeum Kinematografii.


Fani futbolu mogą udać się na stadion i odwiedzić muzeum Juventusu Turyn. To tutaj karierę w Italii rozpoczynał Zibi Boniek. Szacunkiem wśród fanów drugiego z turyńskich klubów FC Torino cieszy się niezmiennie Kamil Glik, pierwszy obcokrajowiec, który został kapitanem tego zespołu.


Naturalnie Turyn to także Królewskie Pałace, galerie i parki. Na krótki sobotnio-niedzielny weekend jest tu aż nadto atrakcji.


Jeżeli zdecydujemy się na dłuższy pobyt i powrót do Polski w poniedziałek lub wtorek możemy rozważyć wypad za miasto by odwiedzić monumentalną Sacra San Michele. Jest to symbol Piemontu - jedna z najbardziej znanych świątyń poświęconych Archaniołowi Michałowi. Wspaniale położona na wzgórzu zapewnia niesamowite wrażenia podczas spaceru prowadzącego do samej świątyni.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
weekendzwizz weekendlowcostREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon