czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 11:12
Kartoflisko w Nasielsku - ziemniak na 100 sposobów

Otoczony Nowym Dworem i Płońskiem z jednej, oraz Serockiem i Pułtuskiem z drugiej strony Nasielsk to spokojne, pięciotysięczne miasteczko o typowej mazowieckiej zabudowie. Właśnie tu znajduje się niepozorna restauracja, która szybko zdobyła serca lokalnej społeczności. „Kartoflisko” to kameralne miejsce, wyposażone w dębowe meble, ceglane ściany a także kominek.

Restaurację założyło dwóch lokalnych przedsiębiorców, z wykształcenia rolników, którzy mieli doskonały pomysł na znak rozpoznawczy miejsca. Ziemniak, kartofel, a w Wielkopolsce pyra – to wszystko określenia jednego z najpopularniejszych warzyw w naszym kraju, podstawy żywienia wielu pokoleń. Jak wskazuje nazwa miejsca właśnie na nim swoje menu opiera także nasielska restauracja. I tak oprócz wielu rodzajów ziemniaczanych placków, mamy tu także ziemniaczaną pizzę, wspaniałe zupy (oczywiście z ziemniakami), smaczne zapiekanki i wiele innych dań w większości z ziemniaka.

Kartoflisko to bardzo klimatyczne i swobodne miejsce, w którym nie ma obsługi kelnerskiej a zamówienia składa się „przy barze”. O jego popularności świadczy fakt, iż w piątkowy czy sobotni wieczór bardzo trudno to o wolny stolik, bez uprzedniej rezerwacji. Sami nasielszczanie przyznają, że tak ciekawego miejsca i dobrej restauracji w ich mieście jeszcze nie było. Ceny także są tu niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu z warszawskimi lokalami.

Zapraszamy do Kartofliska!

Szczegółowe informacje:
http://kartoflisko.pl/


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon