czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 29.06.2017 21:41
Jak kupić bilety na Pendolino - cenne wskazówki

Na co zwrócić uwagę, jak wybrać miejsca i które są najlepsze dla rodzin z dziećmi, dlaczego pierwotnie planowana klasa biznes stała się przedziałem dla rodzin z małymi dziećmi, co i czy w ogóle zmieni prawdziwy system dynamicznego zarządzania ceną?


W przypadku kupowania biletów PKP IC, w szczególności na pociągi Pendolino istotne jest zwrócenie uwagi na następujące kwestie.


Bilety możemy kupić jedynie 30 dni wcześniej. Jeżeli polujemy na najtańszą ofertę Super Promo, wyprzedzenie czasowe nie ma aż takiego znaczenia. Intercity reguluje podaż biletów kontyngentami miejsc i tak np na niedzielne popołudniowe powroty z Krakowa, Wrocławia i Gdańska takich biletów nie ma nawet z 30 dniowym wyprzedzeniem.


O ile tylko możliwe bilety kupujemy on-line na stronie intercity.pl, podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość zwrotu( z potrąceniem 15% ) w systemie internetowym aż do 15 min przed odjazdem pociągu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla konsumentów, dlatego też nie było i nie jest powszechnie komunikowane.


Niestety bilet rodzinny (zapewniający osobie dorosłej 30% zniżki) wciąż nie jest dostępny w systemie sprzedaży internetowej(od marca 2017 roku mamy taką możliwość jednak nadal zaniżka nie jesta naliczna od Super Promo), taki bilet możemy kupić tylko w kasach stacjonarnych. Uwaga, jako iż zniżka rodzinna nie nalicza się od oferty Super Promo, w sytuacji gdy ta ostatnia jest dostępna należy skorzystać właśnie z niej.


Zalecamy ściągniecie aplikacji mobilnej SKY CASH, pozwoli nam to na monitorowanie promocji i ewentualnych akcji marketingowych providera, w ramach których możemy np uzyskać zniżki od innych partnerów aplikacji (bilety do kina, audiobooki) w zamian za zakupione bilety Intercity. Spodziewamy się, iż Sky Cash wprowadzi niebawem opcje zniżek kodowych. Zaletą aplikacji jest możliwość zakupu biletów konkurencyjnych do PKP Intercity przewoźników tj. np Kolei Mazowieckich, a także kolei metropolitalnych. Rozwiązanie ma też niewielkie wady, nie możemy np skorzystać z opcji zakupu miejsc obok siebie, jak to ma miejsce w systemie internetowej sprzedaży przewoźnika. Ważnym szczegółem jest również to, iż aplikacja własna PKP Intercity jest de facto rozwiązaniem Sky Cashowym, brandowanym tylko nazwą przewoźnika. Posiadanie konta w Sky Cash jest więc niezbędne gdybyśmy chcieli w pełni korzystać z IC Navigatora.


Jedną z większych, choć skrzętnie skrywanych, ciekawostek związanych z pociągiem Pendolino jest fakt, iż pierwotnie pociąg miał być trzyklasowy, najwyższa klasa podróży, roboczo zwana klasą biznes, stała się finalnie strefą dla podróżujących z dziećmi i kobiet w ciąży. Są to 3 czteromiejscowe przedziały, jedyne w tym nowoczesnym bezprzedziałowym składzie. Strefa znajduje się w wagonie nr 2 vide ikonografika poniżej. Uwaga, nawet jeżeli nie przysługuje nam miejsce w tych przedziałach a są one wolne, zawsze warto zapytać obsługę pociągu czy możemy z nich skorzystać.


Jeżeli nie możemy skorzystać z przedziałów rodzinnych a podróżujemy w 3-4 osoby, dobrą opcją jest wybór miejsc ze stolikiem pośrodku, miejsca te umożliwiają podróż twarzą w twarz. W każdym wagonie klasy 2 są cztery takie lokalizacje(wyjątkiem jest wagon nr 3, gdzie znajduje się Wars). W tym przypadku również system internetowy nie jest dla nas pomocą, nie pozwala nam na wybór konkretnych miejsc w wagonie, pozostają nam kasy.


To nie jedyna niedogodność systemu, jest on sparametryzowany w taki sposób, że sprzedaje miejsca w kl 2 od tyłu pociągu, sukcesywnie zapełniając kolejne wagony. Może się zdarzyć, iż podróżujemy w zatłoczonym wagonie nr 7 lub 6 podczas gdy inne są pustawe, również i w tym przypadku zwrócenie się do obsługi pociągu winno załatwić sprawę.


Czekamy z niecierpliwością kiedy PKP IC ogłosi wdrożenie prawdziwego dynamicznego cennika, pozwoli to wyeliminować wskazane wyżej niedogodności, winno też otworzyć drogę do pojawienia się oferty niepublikowanej publicznie a dedykowanej tylko wybranym kanałom sprzedaży, np weekendowych pakietów turystycznych czy oferty rail and drive. Trzymamy kciuki.


Więcej szczegółów na temat specyfiki internetowego zakupu biletów PKP IC w regulaminie na stronie przewożnika.


Na koniec warto jeszcze poznać jedną z ciekawostek, pociągi Pendolino miały otrzymać polską nazwę Bielik wszystko włącznie z gadżetami było już nawet gotowe, jednak koroporacyjne analizy wsparte neurosensorycznymi(sic) badaniami zadecydowały, wybrana nazwa to Expres Intercity Premium która, z nich podoba wam się bardziej ?

Uwaga w związku z wydłużeniem kursów Pendolino do Katowic/ Krakowa i Wrocławia w okresie 10 lipca - 11 sierpnia PKP Intercity obiecuje większą dostępność biletów w taryfie Super Promo, unikalna i jedna z ostatnich okazji by tanio kupić bilety na Pendolino.


REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon