czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 19.04.2016 9:23
Otwarcie sezonu kajakowego - sprzątamy Liwiec z przystanliwiec.pl

Już w najbliższy weekend otwieramy oficjalnie sezon kajakowy na Liwcu. Niedzielny spływ pod hasłem sprzątamy Liwiec, jest doskonałą okazją by wnieść wkład w czystość tej przepięknej rzeki a przy okazji miło i aktywnie spędzić czas. 24 kwietnia to również Dzień Ziemi, tym bardziej namawiamy do wzięcia udziału. Dodatkową motywacją winno być to, że spływ jest bezpłatny, organizatora przystanliwiec.pl wspiera w akcji portal zwarszawy-naweekend.pl.

Szczegóły dotyczące spływu znajdziemy na stronie wypożyczalni kajaków przystanliwiec.pl. Należy się spieszyć, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Dlaczego warto wziąć udział w tej imprezie? Otóż, rosnąca popularność kajakarstwa i sportów wodnych, niesie też za sobą wzrost zanieczyszczeń. Są to w dużej mierze śmieci pozostawione przez niefrasobliwych i niedbających o środowisko naturalne użytkowników. Trzeba temu aktywnie przeciwdziałać, byśmy wszyscy mogli cieszyć się atrakcjami okolicy, która z roku na rok oferuje nam więcej możliwości spędzenia wolnego czasu.


Warto pamiętać, że pobliski zamek w Liwie będzie organizował w tym roku szereg ciekawych imprez, pierwsza już 14 maja. Mamy nadzieję, iż również plany rekonstrukcji przyzamcza/piwnic, a co za tym idzie zwiększenia atrakcyjności turystycznej tego obiektu, doczekają się w kolejnych latach realizacji.


Nie zapominamy też o pięknych widokach na meandrujący Liwiec, najlepsze oczywiście z punktu widokowego w Sowiej Górze. Jadąc na spływ lub z niego wracając, koniecznie należy zatrzymać się w tym miejscu. Jeżeli mamy ze sobą worki, na pewno mile widziane będzie posprzątanie również tutaj. To urokliwe miejsce cierpi podobnie jak rzeka. Zwykle zostaje tu sporo śmieci po weekendowych turystach.


Ciekawą atrakcją okolicy są też obiekty kulinarne zrzeszone w szlaku Mazowieckiej Michy Szlacheckiej a także Wielkiego Gościńca Litewskiego, który przebiegał m.in. przez zamek w Liwie. Świeżą nowością jest obiekt w Kątach Góżdziejeckich II , który przyjmie pierwszych gości już niebawem, warto wypróbować i pomagać w promocji tej ciekawej inicjatywy.

Dla aktywnych i chcących spędzić w okolicy pełny weekend, atrakcją jest możliwość wycieczek rowerowych m.in. po trasie biegnącej w dużej mierze w okolicach Liwca. Startujemy z Węgrowa szlakiem NATURA. 7 maja odbędzie się też rajd rowerowy, którego współorganizatorem jest zamek Liw.

By cieszyć się tą piękną rzeką i móc wracać tu w weekendy na rodzinne spływy, powinniśmy dać coś od siebie. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w niedzielnej imprezie. Więcej o okolicy na portalu pod #zamekliw.REKLAMASzukaj podobnych wg:
kajaki zamekliwREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon