czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 15.11.2016 10:47
Nad Narwią - Serock, Pułtusk oraz romantyczna Opinogóra

Niewiele osób wie, iż oddalony zaledwie o 60 kilometrów od Warszawy Pułtusk to jedno z najpiękniejszych miast na Mazowszu, doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd dla każdego. Mające niepowtarzalny klimat i mnóstwo uroku miasto oferuje swoim gościom liczne atrakcje i niezapomniane wspomnienia. Z pewnością największe wrażenie na turystach zrobi imponujący, uchodzący za najdłuższy w Europie brukowany rynek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na liczne, piękne zabytki oraz niesamowite widoki na sąsiadującą z miastem Narew.


Wśród zabytków warto zwrócić uwagę na XV-wieczną Bazylikę kolegiacką Zwiastowania NMP, gotycko-renesansową wieżę, szereg kościołów oraz usytuowany na wzgórzu nad brzegiem Narwi Zamek Biskupi, pełniący obecnie rolę hotelową. Unikalną atrakcją, którą ma do zaoferowania swoim gościom XIII - wieczny Pułtusk jest rejs gondolą po Narwi, osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą tu spróbować swych sił na kajakach, rowerach wodnych czy łódkach. W okolicach Pułtuska znajduje się ponadto wiele szlaków do pieszych oraz rowerowych wycieczek..


W niedalekim sąsiedztwie Pułtuska znajduje się Opinogóra, niezwykle ciekawe miejsce, zwłaszcza dla osób wrażliwych na piękno i sztukę. W tutejszym zespole pałacowo-parkowym, XIX - wiecznej rezydencji Krasińskich znajduje się Muzeum Romantyzmu, piękny 22 - hektarowy park a na nim kilka bardzo atrakcyjnych, i wspaniale wyposażonych budynków.

Jadąc do, lub wracając z Pułtuska obowiązkowo należy zatrzymać się w niezwykle urokliwym i otwartym na turystów Serocku. Miasto niezwykle ucierpiało turystycznie na skutek powstałej niedawno obwodnicy a co za tym idzie braku tak zwanych turystów tranzytowych. Położone naprzeciwko ujścia Bugu do Narwi miasteczko oferuje swoim gościom ciekawe zabytki, na czele z bardzo zadbanym rynkiem oraz doskonałe miejsca do spacerów i wycieczek rowerowych. Na miłośników kuchni czekają tu dwie znane i niezwykle popularne restauracje rybne Złoty Okoń i Złoty Lin. Polecamy i zapraszamy!REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon