czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 19.05.2016 19:29
Dzień Dziecka z Pendolino - dzieci pojadą 1 VI za darmo - do Ciechanowa lub Afrykanarium we Wrocławiu

Prezent od PKP IC dla najmłodszych dzieci, 1 czerwca dzieci pojadą za darmo pociągami uruchamianymi przez tego przewoźnika. Termin nie jest najszczęśliwszy, gdyż przypada akurat w środku tygodnia, w środę. Kto jednak dysponuje czasem może dziecku zapewnić dodatkową ciekawą atrakcję.


Z możliwości i cen jakie oferuje PKP IC, ciekawa jest opcja udania się w okolice Warszawy do Ciechanowa. Dotrzemy tam pociągiem Pendolino wyjeżdżającym po 13.00. Bilet dla osoby dorosłej kupimy na ten pociąg w dobrej cenie. Powrót możemy zaplanować nowoczesnym składem Flirt, który obsługuje kategorie Intercity. Wyjazd z Ciechanowa po 19.00. Przejazd Pendolino to nie lada atrakcja dla dzieci a trwająca jedynie godzinę podroż do Ciechanowa na pewno ich nie znuży. W Ciechanowie polecamy do zwiedzania zamek wraz z muzeum, gdzie można dokładnie zapoznać się z historią książąt mazowieckich.


Druga opcja z dobrymi cenami to podróż na 1 dzień do Wrocławia. Tutaj polecamy oczywiście Afrykanarium. Jest to nowa i ciesząca się bardzo dobrą renomą atrakcja. Wyjazd do Wrocławia bardzo wcześnie rano o 6.00 a wracamy pociągiem po 19.00. Na obydwa, osoby dorosłe mogą kupić na dziś bilety w cenie 59 zł. Dodatkowo przysługuje nam zniżka 30% w ramach biletu rodzinnego.


Inną atrakcyjną propozycją może być udanie się do Łodzi, by odwiedzić żywe Muzeum Se-Ma-For. W tym przypadku nie skorzystamy niestety z nowoczesnego taboru, ułatwiona jest jednak logistyka. Wystarczy okazać legitymacje szkolną i sam ten fakt uprawni nasze dziecko do darmowej podróży do Łodzi.


W przypadku innych relacji, darmowe bilety pobierzemy w kasie lub pociągu. Wyjątkiem są trasy obsługiwane przez Pendolino. Tutaj musimy udać się do kasy. Jak już było wspomniane możemy skorzystać z 30% zniżki dla osoby dorosłej w ramach biletu rodzinnego, wystarczy 1 opiekun (zniżka przysługuje dla 2-5 osób w tym co najmniej 1 dziecka).


Warto rozważyć tą opcję i udać się w podróż w okolice Warszawy lub nieco dalej. Jeżeli sami nie dysponujemy czasem możemy wysłać na wycieczkę dziadków:)


REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon