czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 13:18
Zamek Liw turniej smaków i inaguracja szlaku książąt mazowieckich - 14 maja

Jeżeli chodzi o imprezy kulinarne to Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku Liw dzierży bezsprzeczny prymat. Idealne położenie i tradycja Wielkiego Gościńca Litweskiego powodują iż nie gdzie indziej niż tutaj spotykają się wszyscy szukający regionalnych smakołyków. Uczestnicy z Mazowsza, Podlasia, Białorusi i Litwy już 18-19 czerwca powalczą o Kielich Wojciecha Wielądko który, jest główną nagrodą turnieju.


To w czerwcu a już w maju a dokładniej 14 maja odbędzie sie na Zamku turniej miast, impreza o charakterze rekonstrukcji historycznych będzie prawdopodobnie również premierą nowej odsłony Szlaku Książąt Mazowieckich.


W długi weekend sierpniowy tj. 13-14 sierpnia będziemy zaś świadkami głównej historycznej imprezy na zamku tj turnieju rycerskiego. Liczne zawody i pokazy, w tym zmagania o tytuł najlepszego rycerza, łucznika, kusznika i barda będą towarzyszyły temu ciekawemu wydarzeniu.


Dla szukających innego rodzaju wrażeń zapraszamy równie serdecznie na otwarcie sezonu rowerowego 7 maja, tego dnia ruszy rajd rowerowy Ottona Warpechowskiego, szacowny patron rajdu wiąże się z historią uratowania zamku przed rozbiórka, w ramach misternej intrygi i wmówienia okupantom jego teutońskiej genezy.


23-24 VI planowany jest również Summer Festival to z kolei impreza, bardziej o formie pikniku i zabawy przy muzyce, w pięknej scenerii zamku i płynącego w okolicach Liwca.REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon