czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 03.04.2016 16:11
Flis Festiwal 6-8 maja, sesja zdjęciowa do Zielonych Świątków 9 IV

Zbliżamy się nieuchronnie do roku Wisły(2017), zapewne także z tego powodu wszystkie wydarzenia związane z Wisłą i żegluga śródlądową będą cieszyły się rosnąca popularnością. Przyczynia się do tego również wzmożone zainteresowanie tradycja urzecką, osadnictwem olenderskim a wreszcie moda na sporty wodne. Nie bez znaczenia jest też wsparcie samorządów i nowe publikacje traktująca o związanych z Urzeczem tematach, min prace dr Stanaszaka.

W tym roku preludium dla wydarzeń kultywujących wiślaną tradycje tego mikroregionu, będzie sesja zdjęciowa do filmu promującego wyróżniane już jako produkt turystyczny Zielone Świątki na Urzeczu, zaplanowano ją na 9 IV na warszawskiej la Playa. Start już o 6.00 rano. Będzie to dobra okazja by zobaczyć łodzie i mode urzecką a może również wcielić się w role statysty.

Główną wiślaną imprezę tj Flis Festiwal zaplanowano na drugi weekend maja tj 8-9 maja w podwarszawskich Gassach, w tym roku zameldowanie się w tej miejscowości zaplanowały liczne załogi z całej Polski. W ramach festiwalu przewidziano różnorodne koncerty i możliwość zetknięcia się z żywą tradycją Urzecza, zarówno w formie materialnej jak i nie materialnego przekazu.

Wspomniane już wyżej Zielone Świątki odbędą się w kolejny weekend, w tym przypadku można też osobiście dołączyć do rzecznego orszaku, liczba miejsc jest jednak ograniczona.

18-19 czerwca ruszy zaś tradycyjna pielgrzymka rzeczna Świętego Zygmunta z Gassow do Płocka, w tym przypadku zainteresowani, winni rezerwować miejsca z wyprzedzeniem jest ich bowiem naprawdę nie wiele.

Już po wakacjach odbywa się zwykle, parada łodzi tradycyjnych, z roku na rok ciesząca się większą popularnością. Widok "żaglowców" na Wiśle jest czymś spektakularnym, miejmy nadzieje że będziemy mieli z nim do czynienia coraz częściej.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon