czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 31.03.2016 13:36
Zamek Czersk - start 23 IV w Górze Kalwarii

Ze wszech miar wyjątkowy 2016 rok, przyniesie nam wokół zamku Czersk szereg interesujących wydarzeń. Rozpoczynamy sezon 23 kwietnia w nieodległej Górze Kalwarii widowiskiem "Jak książę Mieszko chrzest przyjmował", poważny temat opowiedziany lekkim językiem. Przy pracy obejrzymy również rekonstruktorów, w tym tych związanych z zamkiem w Czersku.


Impreza w Górze Kalwarii, rozpocznie na Mazowszu projekty związane z obchodami 1050 lecia chrztu Polski, pod roboczą nazwą Czersk 966 planowana jest min inscenizacja chrztu Mieszka i jego drużyny, nie gdzie indziej niż na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.


Zwykle w połowie lipca na zamku odbywa się też dwu dniowa inscenizacja "Szwedzi na Zamku Czersk", planowana również na ten rok z dodatkowymi niespodziankami, z kontekstem Szwedzi w Warszawie.


Na koniec sierpnia zaplanowano zaś Turniej Księcia Janusza, wraz z inscenizacją najazdu Krzyżaków na Mazowsze w 1409 roku.


Tradycyjnie sezon zakończą Europejskie Dni Dziedzictwa, zazwyczaj w 2 połowie września. Choć zwykle nie jest to impreza typowo rekonstrukcyjna, to jednak towarzyszą jej elementy i tło historyczne. Dużo większy nacisk kładziony jest na folklor i kulturę nie materialną Urzecza, warto się z nią przy tej okazji zapoznać. W trakcie imprezy nie zabraknie występu zespołu Łurzycanki, można będzie też zapewne osobiście porozmawiać z Panem Stanszakiem autorem książek o Urzeczu.


W miarę pojawiania się kolejnych szczegółów dotyczących powyższych wydarzeń, będziemy publikowali je na portalu.


REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artukułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon