czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 08.12.2019 12:39
Rusza sezon na kilku stokach w okolicach Warszawy

Już podczas tego weekendu część stoków narciarskich w okolicach Warszawy otwiera sezon. Korzystając z ujemnych temperatur które umożliwiły sztuczne naśnieżanie postanowiono zaryzykować i rozpocząć sezon wcześniej niż zwykle.

Jak pierwsi do działania przystąpili zarządzający stokami w Szwajcarii Bałtowskiej, Stacji Kazimierz, Jacni pod Zamościem i Krajno w okolicach Kielc.

Przy okazji pamiętajmy o nowościach w ofercie cenowej stacji narciarskich umiejscowionych w okolicach Warszawy i dalej. Bardzo aktywna na tym polu jest Szwajcaria Bałtowska, promocje na Black Week czy First Minute sięgnęły tu 40% , obecnie mamy jeszcze szansę na oszczędność w ramach promocji mikołajkowej - drugi karnet za 50%.

Kroku konkurencji stara się dotrzymać Krajno - obecny sezon to potwierdzone co weekendowe sobotnie nocne jazdy, każda z innym motywem przewodnim, szczególnie polecamy Nocną Jazdę z pochodniami. Kusi też fajna cena -40 zł - za 4 godz jazdy, dodatkowo już wkrótce do Krajna dojedziemy w nieco krótszym czasie, oddanie obwodnicy Skarżyska poprawi też komfort samej jazdy. Warto pamiętać też o opcji dla leniuchów - możliwość noclegu na szczycie wzgórza przy samym stoku ( z opcją bezpośredniego wjazdu na stok) oferują Apartamenty pod Łysicą. Krajno kusi też specjalną ofertą na Sylwestra na Stoku - poszusujemy tu w specjalnej cenie 85zł. Warto też wspomnieć iż już za momencik startują Termalne Baseny Bińkowski, kolejny super puzzle by złożyć fajny zimowy weekend w kieleckim.

Lepszym dojazdem z Warszawy będzie się też wkrótce cieszyć Stacja Kazimierz, kolejne odcinki trasy S17 zostaną otwarte jeszcze w grudniu, prawdziwa jakościowa zmiana pojawi się jednak dopiero w kolejnym sezonie(Most Południowy i kompletna S17) wtedy dojedziemy do Stacji Kazimierz w poniżej 1godz 30 min a to już fajna wartość pozwalająca na bezstresowy wypad z Warszawy nawet na 1 dzień. W przypadku Stacji Kazimierz brak na razie aktywniejszych działań cenowo -marketingowych być może popyt mieszkańców Lubelszczyzny zapewnia temu stokowi ekonomiczny komfort.

Sezon zaczęła też kameralna stacja Jacnia pod Zamościem, o wypadzie do Jacni trudno myśleć w kontekście 1 dnia, raczej powinien być to 2-3 dniowy wypad z Zamościem w roli głównej. Twierdza Zamoyskich jest w tym roku pięknie oświetlona, może warto to wykorzystać. Atutem Jacni jest możliwość noclegów "na samym stoku", dobrze zaprojektowane pokoje 4 osobowe są optymalną opcją dla rodzin. Długi na dziś dojazd do Zamościa ulegnie drastycznemu pozytywnemu skróceniu dopiero za 4-5 lat wtedy dojedziemy tu z Warszawy trasą ekspresową w 2 godzi i 30 minut, całe Roztocze zyska wtedy niepomiernie.

Najbliższe Warszawie stoki tj na kierunku zachodnim Góra Kamieńsk zaś na wschodnim Stok Rybno w okolicach Łomży nie zapowiedziały do tej pory startu sezonu, należy domniemać iż ruszą dopiero w okolicach Świąt. W przypadku Góry Kamieńsk w zeszłym roku odnotowaliśmy pierwsze bardziej aktywne próby cenowej walki o klienta, szczególnie nocne jazdy w wydłużonych godzinach przypadły wielu narciarzom do gustu.

Warto śledzić doniesienia ze stoków w okolicach Warszawy, mimo iż nie są to wielkie obiekty to umożliwiają relaksacyjną jazdę, mogą być też fajną osią dla weekendowych wypraw w Świętokrzyskie, Lubelskie, do Piwnego Piotrkowa czy w rejon Narwii (foto wyprawa na murale do Wizny).

REKLAMASzukaj podobnych wg:
narty zima firstminuteREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon