czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 08.11.2016 10:53
Wiślana Ścieżka Łucznicza Warszawa świętuje 1 urodziny

Wiślana Ścieżka Łucznicza już podczas najbliższego długiego listopadowego weekendu będzie obchodziła swoje 1 oficjalne urodziny. Warto skorzystać z zaproszenia by móc przekonać się o tym co oferuje ta nowa atrakcja zachęcająca do aktywnego spędzania czasu. Warto zwrócić uwagę iż jest to projekt nie komercyjny, w swym zamyśle ma właśnie promować spędzanie czasu na łonie natury a także przyczyniać się do popularyzacji łucznictwa amatorskiego.


Atutem ścieżki jest jej lokalizacja, znajduje się ona na po praskiej stronie Wisły w okolicy mostu Siekierkowskiego, w bezpośrednią bliskość tego miejsca dojedziemy autem od Wału Miedzeszyńskiego ( jadąc od północy) jednak liczba miejsc w tej lokalizacji jest ograniczona. Polecamy szukać parkingu w okolic skrzyżowania ul. Fieldorfa z Wałem Miedzeszyńskim i ostatni fragment trasy pokonać pieszo.


Ścieżka została wytyczona zgodnie z międzynarodowymi standardami w zakresie bezpieczeństwa, w zamiarze jej twórców ma stanowić ciąg po którym płynnie przemieszczają się korzystający z niej łucznicy. Liczba celów to aktualnie 28, zapewnia to możliwość zabawy nawet bardziej wybrednym fanom tego sportu.


Wiślana ścieżka łucznicza jest obecnie zarządzana przez stowarzyszenie w którym gromadzą się pasjonaci łucznictwa, jak będziemy mogli się przekonać już w najbliższą sobotę środowisko to przyciąga osoby o szerokich i bardzo ciekawych zainteresowaniach. Przed nami możliwość rozmowy i zapoznania się z pracą rekonstruktorów historycznych, płatnerzy, rzemieślników produkujących ozdobne łuki a być może także pojawią się fani kultury Indian, wszak ci ostatni nie odłączanie kojarzą się nam z łucznictwem.


Pozytywny klimat wokół ścieżki powinien pomóc w dalszym jej rozwoju. Projekt doskonale wpisuje się też w Rok Rzeki Wisły 2017 i na pewno ma szansę pozytywnie zaistnieć także w ramach tego dużego przecież wydarzenia. Popularność być może przełoży się także na zbudowanie komercyjnej oferty podobnej do tej którą mogliśmy przetestować w Forcie Blizne. Tamtejsza ścieżka łucznicza 3D cieszyła się sporą popularnością podczas szczytu sezonu turystycznego.


Organizatorzy 1 urodzin Wiślanej Ścieżki zapraszają także najmłodszych, dla tych którzy nie dysponują swoim sprzętem, na miejscu będzie on zapewniony przez Stowarzyszenie.


Projekt Wiślanej Ścieżki Łuczniczej z pewnością zasługuje na pozytywne wsparcie, kibicujemy mu i mamy nadzieje na jego rozwój w kolejnych miesiącach i latach tak by na stałe wpisał się na mapę warszawskich atrakcji promujących zdrowy i aktywny tryb życia, stając się zarazem miejscem spotkań ludzi o nie banalnych życiowych pasjach.


Zapraszamy w sobotę na Wiślaną Ścieżkę Łuczniczą, start o 10.00.

REKLAMASzukaj podobnych wg:
sciezkalucznicza nowosc rokrzekiwislyREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon