czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 20.03.2019 8:24
Z Lufthansą na plażowanie za 400 zł - Sardynia, Portugalia i Adriatyk

Do walki o szukającego okazji cenowych klienta włącza się największy europejski przewoźnik Grupa Lufthansa. Po raz pierwszy w historii możemy znaleźć bilety na ciekawe wakacyjne kierunki w cenach nieprzekraczających 400 złotych.

W tym roku była już szansa na tanie bilety do Lizbony i Porto, znajdującego się na Sardynii Cagliari a także położonej nad Adriatykiem Ankony. Szczególnie niskie ceny do Portugalii z dużym wyborem wakacyjnych terminów są prawdziwą gratką. Obecnie gdy do walki cenowej przyłączył się TAP Portugal jest szansa iż okazje cenowe na podróże do Lizbony staną się regułą, warto wpisać stolice Portugalii do planów weekendowych wypadów.

Na co zwrócić uwagę szukając tanich biletów? Przede wszystkim bilety kupujemy bezpośrednio na stronie Lufthansy, to zdecydowanie najtańszy sposób. Różnica w cenie wynika zarówno z niższych podatków jak i większej dostępności tanich miejsc na stronie przewoźnika. Trend ten będzie się dalej pogłębiał, Lufthansa zapowiada wycofanie części najtańszych taryf z biur podróży i oferowanie ich tylko i wyłącznie na własnej stronie internetowej, to miedzy innymi dzięki niższym kosztom dystrybucji dostaniemy tańsze bilety.

Internetowe biura podróży i porównywarki cenowe mogą być jednak przydatne, przede wszystkim dla potrzeb ustawienia alertów cenowych, wskazując cel podroży i oczekiwaną cenę agent automatycznie przekaże nam informacje w momencie gdy parametry przez nas oczekiwane pojawią się w przyszłości w systemach sprzedaży. Warto ustawić kilka alertów dość sprawne narzędzia oferują agencje fru.pl , lataj.pl i porównywarka skyscanner.pl .

Kolejna rzecz o której warto pamiętać to bagaż, najtańsze taryfy w Lufthansie to naturalnie te z bagażem podręcznym, jeżeli planujemy rodzinną podróż z pewnością damy rade spakować się w bagaż podręczny jego wymiar jest bowiem bardzo komfortowy. Przewoźnik pozwala nam zapakować go do ciężaru 8kg, musimy jednak przyznać że podczas ostatnich 5 podróży Lufthansą nikt nie ważył naszego bagażu, nie widziałem też by sprawdzano innych podróżnych.

Oprócz bagażu podręcznego możemy na pokład zabrać też mały plecak lub teczkę na laptopa, wymiar 40x30x10 pozwala dodatkowo zabezpieczyć extra przestrzeń. Także w tym przypadku nie doświadczyliśmy drobiazgowej kontroli znanej z tanich linii lotniczych.

Wybierając loty Lufthansą warto też zwrócić uwagę na lotnisko tranzytowe, Monachium jest dużo bardziej wygodne niż Frankfurt, choć z pewnością to właśnie loty przez ten ostatni hub niemieckiej linii będą tańsze.

Podróż tradycyjnym przewoźnikiem ma też inne zalety, w razie problemów czy nieregularności na pewno nie zostaniemy bez opieki, siatka połączeń Lufthansy zapewnia też sprawny i szybki powrót do domu po ewentualnych kłopotach, także na należne nam ewentualnie odszkodowania nie będziemy czekać latami. Latając niemieckim przewoźnikiem zbierzemy też punkty w programie Miles and More w najtańszych taryfach nie będzie ich wiele, ale każdy punkcik może w przyszłości okazać się kluczowy.


Czekamy na kolejne tanie oferty od niemieckich linii, z pewnością ucieszą polskich klientów tanie loty do Neapolu, Florencji, Genui czy Bari, to ostatnie miasto wyrasta na lidera najtańszych połączeń lotniczych w 2019 roku, a z niego wszak tylko krok do pięknej Matery Europejskiej Stolicy Kultury ad 2019.

Walka o kierującego się ceną pasażera wydaje się być tylko przygrywką dla przyszłej oferty zimowych zamorskich połączeń Eurowings( spółki córki Lufthansy), która zapowiedziała masę nowych rejsów na Karaiby do Meksyku czy Afryki. Z pewnością celem jest wyrzucenie z rynku konkurentów m.in linii Condor, na walce cenowej skorzystamy także my, warto poczekać na efekty w postaci biletów w cenach poniżej 2000 zł.

Na koniec warto wspomnieć o ofercie belgijskich linii Sn Brussels ( także spółki Lufthansy) która to oferuje loty na Gran Canarie w sezonie zima 2019/20 w cenach poniżej 600 zł, w obliczu kasowania połączeń na Kanary przez Ryan Air każda sensowna alternatywa może być interesująca.

REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon