czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 02.11.2016 16:28
Pendolino do Krakowa poniżej 2 godzin? będą tańsze bilety?
Wygląda na to, że już wkrótce trasę z Warszawy do Krakowa pokonamy w mniej niż 2 godziny. Intercity prowadzi zaawansowane prace by stało się to realne w perspektywie najwyżej kilku miesięcy. Być może taki scenariusz będzie wykonalny już w ramach marcowej korekty rozkładu jazdy.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich często podróżujących na tej trasie pasażerów. Skrócenie czasu przejazdu powinno przełożyć się też na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów Pendolino na tej trasie.

Wygląda na to, iż Intercity chce w sposób zdecydowany zagwarantować sobie hegemonię na tej perle wśród krajowych tras. Tak korzystna zmiana na pewno powstrzymałaby zakusy tanich linii lotniczych do uruchomienia połączeń ze stolicą Małopolski. A z tą bardzo agresywną konkurencją w sposób zdecydowany będzie trzeba się zmierzyć już od listopada na biznesowo istotnych trasach do Wrocławia i Gdańska.

Nie bez znaczenia dla planów Intercity jest też słabsza konkurencja innych przewoźników i środków transportu. Koleje Mazowieckie niezbyt udanie zadebiutowały z pociągiem weekendowym Dragon. Brak szerszego marketingu i przygotowania produktu turystycznego w oparciu o to połączenie przełożył się na słabsze od oczekiwanych wyniki. Czynione są jednak starania by aktywnie powalczyć o rynek weekendowych przewozów do Krakowa, oferta przejazdów rodzinnych i dogodny rozkład dają ku temu nadzieje.

Mizernie na trasie do Krakowa radzi sobie Lux Express. Prawdopodobnie w przyszłym roku skupi się zdecydowanie na połączeniach ze stolicy Małopolski za granicę, odpuszczając rynek przewozów Warszawa-Kraków. Na korzyść Intercity przemawia też brak istotnej poprawy infrastruktury drogowej, taka nastąpi dopiero za 2-3 lata. Obwodnica Radomia i odcinek Kielce-Kraków zmienią jakość podróży autem do Krakowa w sposób bardzo istotny.

Dodatkowe możliwości dla turystyki da też nowa oferta Kolei Małopolskich na odcinku do Tarnowa. Od grudnia pojedziemy bowiem szybko i komfortowo do tego pięknego małopolskiego miasta. W ten sposób kolejowy weekend w Krakowie w połączeniu z Bochnią, Nowym Wiśniczem czy / i Tarnowem staje się jeszcze bardziej kuszącą propozycją.

Wyzwaniem dla turystyki indywidualnej pozostaje wciąż cena. Ostatnie podwyżki średnich cen biletów na trasach do Krakowa i Gdańska powodują zmniejszenie dostępności tego produktu dla przeciętnego turysty. Miejmy nadzieję, iż systemowe zmiany nad którymi pracuje Intercity, pozwolą na zaoferowanie zryczałtowanej oferty, stricte pod kątem podróży turystycznych. W przypadku braku korekty obecnej oferty cenowej, produkt konkurencji w tym przede wszystkim pociąg Dragon Kolei Mazowieckich może być bardzo kuszącą alternatywą.

Czekamy na jeszcze więcej dobrych informacji szykując się na zimowe odwiedziny Krakowa podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku. Chodzą też słuchy, że Kopalnia Soli w Wieliczce ogłosi wkrótce nowość związaną z koleją. Wszyscy fani żelaznych smoków będą ukontentowani.REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon