czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 18.11.2019 21:19
Lublin dobry pomysł na tani lot na weekend z Warszawy
Czasy tanich lotów Ryan Air z Okęcia po Polsce minęły, straciliśmy też weekendowy tani pociąg Kolei Mazowieckich do Krakowa, pozostają nam wciąż jednak smakowite rodzynki. Takim niewątpliwie jest opcja taniej lotniczej podróży do Lublina oferowana przez LOT.

Lotnicze połączenia z Warszawy do Lublina to nowość ,teraz dodatkowo jest ich więcej mamy więc do dyspozycji lepsze kombinacje a i sam przewoźnik staje przed wyzwaniem by wypełnić samoloty. Możemy z tego skorzystać.

Tanie loty do Lublina pojawiały się już kilkakrotnie w Szalonej Środzie a za moment kolejną okazje przyniesie Black Friday. Korzystając z meta wyszukiwarek takich jak Sky Scanner bilety można było znaleźć nawet w cenie poniżej 100 zł za lot powrotny, to już niezłą okazja z której szczególnie ucieszą się fani lotnictwa. Bilet w takiej cenie może być też doskonałym prezentem dla najmłodszych fanów awiacji.

Weekend/2 dni to wystarczający czas by zobaczyć to co najlepsze w Lublinie i okolicach, mnogość atrakcji pozwala nam dobrać te które najbardziej nam pasują. Usytuowanie lubelskiego lotniska jest także niezwykle korzystne pod kątem wycieczki do Zamościa, z lotniska wyjeżdżamy bowiem na trasę ekspresową która zaprowadzi nas do Twierdzy Zamoyskich.

Bardzo korzystnie prezentują się też ceny wynajmu aut na samym lotnisku Lublin, z łatwością znajdziemy niewielkie auto w cenie 80 zł za dzień, to już niezła oferta pozwalająca na pełną mobilność.

W zależności od naszych preferencji możemy więc zaplanować "lotniczy" weekend na Lubelszczyżnie na wiele sposobów, bardzo ciekawa wydaje się wspomniana wyżej opcja z udaniem się pierwszego dnia do Zamościa, tam czekają na nas wspaniałe zabytki, historyczne niespodzianki oferują Przewodnicy z Pasją, wiosną rusza ich sztandarowy produkt Legenda Stołu Szwedzkiego, w maju zaś kultowy Szturm Twierdzy Zamość. W okolicach Zamościa wart uwagi jest przede wszystkim malowniczy Zwierzyniec, niedaleko znajdziemy też winnice Lipowiec z opcją dogodnego noclegu. Drugi dzień weekendu należy poświęcić na nieśpieszne zwiedzanie Lublina - spacer po starym mieście czy okolicy wzgórza Czwartek zajmie nam kilka godzin, warto wspomnieć iż w centrum Lublina mamy też jedną z najbardziej architektonicznie wartościowych Nekropolii - cmentarz na ulicy Lipowej. Lublin to także specyficzna kuchnia, warto wpaść do Muzeum Cebularza, najlepsze rzemieślnicze piwa m.in od Browar Zakładowy znajdziemy w Wielokranie.

Jedną z alternatyw dla łączenia Lublina z Zamościem jest powiązanie zwiedzania koziego grodu z wyprawą do niesamowitych magnackich rezydencji położonych na lubelszczyżnie. Wspaniałe pałace w Kozłówce czy Radzyniu robią wielkie wrażenie są też prawdziwą gratką dla fanów fotografii.

Kolejną ciekawą opcją jest wybranie się w kierunku Opola Lubelskiego , tam znajdziemy m.in tajemniczą historie z lądowaniem Ufo w Emielcinie, polską stolicę kowalstwa Wojciechów ze wspaniałą wieżą Ariańska wspaniałe winnice m.in Solaris jak i na koniec piękne wiślane klify w okolicach Józefowa. Tutaj też mamy szansę na nocleg w super romantycznym miejscu mianowicie Pałacu Piotrawin.

Lądując w Świdniku jesteśmy też mniej niż godzinę drogi od Poleskiego Parku Narodowego , to miejsce dla kochających ciszę i szukających spokoju. Na co dzień wspaniałe widoki prosto z parku możemy obejrzeć na blogu Okiem Parkowca, w okolicach znajdziemy też kilka ciekawych noclegów na czele z Agroturystyką Polesie czy Perehod magia przejścia, z roku na rok poprawia się tu też infrastruktura, rosną nowe ciekawe miejsca na pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Już za moment bo jesienią 2020 roku dzięki nowej drodze ekspresowej S17 powinniśmy dojechać w to miejsce z Warszawy w czasie poniżej 2 godzin.

Właśnie spodziewana poprawa infrastruktury drogowej jak i zakończenie remontu linii kolejowej Warszawa Lublin będą wywierać jeszcze większą presje na ceny biletów lotniczych, jest więc szansa iż ceny poniżej 100 zł będą pojawiały się nie tylko od czasu do czasu.

Warto korzystać z okazji i już dziś zaplanować lotniczą wyprawę z Warszawy na weekend - na Lubelszczyznę, z pewnością nie będziemy żałować. Black Friday tuż tuż :)REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon