czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 16.01.2018 13:08
Rajdy i spacery grupowe okolice Warszawy - w grupie raźniej :)

Szlakiem I Wojny Światowej z Iłowa, obserwacja ptaków nad Wisłą, survivalowo przez Kampinos a może zwiedzanie miast ogrodów - do naszej dyspozycji jest sporo ciekawych propozycji wspólnych wypraw w okolice Warszawy. Oto najciekawsze z nich.


Już w następny weekend możemy ruszyć w tradycyjny rajd zimowy z Muzeum Bitwy nad Bzurą z Sochaczewa. Idziemy w towarzystwie wielkich miłośników historii i rekonstrukcji historycznych, a to niesłychana okazja by poznać militarną historię tego regionu wprost z najlepszego źródła. Tym razem głównym bohaterem będzie I Wojna Światowa. Zaczynamy od zwiedzania Muzeum ok 8.30 rano, rajd startuje zaś z Iłowa ok 10.00. Do przejścia jest około 15 kilometrów. Jako że ten rok jest wyjątkowy, możemy się spodziewać kolejnych imprez tego typu w trakcie jego trwania. Warto śledzić profil Muzeum.


Tradycyjnie na sam początek wiosny survivalowcy z zielonastrona.net organizują KPN Trekking. Trasa prowadzi przez Kampinoski Park Narodowy, do przejścia mamy ok 20 km, dodatkowo czeka nas obozowanie na mecie. Rajd to unikalna okazja by poznać arcyciekawych ludzi specjalistów od survivalu i bushkraftu. W sezonie znajdziemy ich w sercu puszczy przy Stajni Truskawka, gdzie mają swoją Wioskę na drzewach. W trakcie roku, poza rajdem mamy do dyspozycji inne imprezy masowe, w tym także te skierowane do rodzin z dziećmi. Warto śledzić zielonastrona.net.


Spacery ornitologiczne nad Wisłą startują z samej stolicy. W tym roku bezpłatne spacery organizowała m.in. Fundacja KIM. Bardzo ciekawa forma spędzenia wolnego czasu, a co ważne nie wymagająca długiego dojazdu. Jesienią ta sama fundacja organizowała wspólne wyprawy Nordic Walking po Puszczy Kampinoskiej. Bardzo szeroką ofertą w zakresie ptasich spacerów dysponuje Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków. Organizuje ono spacery periodycznie w trakcie roku, koszt to zwykle poniżej 20 zł od osoby dorosłej. W trakcie roku mamy też szansę uczestniczyć w bezpłatnych spacerach w ramach projektu wislawarszawska.pl, warto zapoznać się z tym ciekawym projektem.


Festiwal Otwarte Ogrody to kolejna okazja na ciekawy spacer z lokalnymi przewodnikami. Zwykle podczas tej akcji organizowany jest ciekawy spacer po Zalesiu Dolnym. W ramach wycieczki w ten rejon trzeba koniecznie poznać Górki Szymona, dobre miejsce na przyjemny weekend zarówno w zimie jak i latem.


Bardzo ciekawe wycieczki/spacery oferuje nam także Kampinoski Park Narodowy. Periodycznie w ramach serii Wycieczki z Pracownikiem Parku możemy poznawać różne aspekty życia tej potężnej i unikalnej w skali Europy "podmiejskiej puszczy". Szczegóły co do planowanych wycieczek znajdziemy na stronie KPN. W niedalekiej przyszłości na terenie parku być może przybędzie bardzo ciekawy obiekt turystyczny. Oto bowiem dawna kwatera dowodzenia na czas wojny atomowej ma zostać przystosowana na siedlisko dla nietoperzy.


Dość rzadko, a to prawdziwa szkoda, organizowane są grupowe spacery po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Zdarzają się pojedyncze okazje do wspólnej eksploracji tego miejsca np. z Aktywni +. Park to doskonałe miejsce na piesze i rowerowe wycieczki zimą i latem, pobliska Stajnia Mirabel organizuje tu zimą kuligi. W 2018 możemy zaś liczyć na aktywność organizatorów wycieczek krajoznawczych z Wawra. Już w zeszłym roku mogliśmy udać się z nimi na ciekawe wyprawy Ogórkiem po Wawrze, jak i dalej szlakiem związanym z Tadeuszem Kościuszko w okolice Maciejowic.


Jeżeli interesują nas "zapomniane"miejsca, to możemy dołączyć do grupy Urbex poszukiwacze historii, by wraz z nią eksplorować niepospolite mazowieckie atrakcje turystyczne. Znajdziemy z nimi m.in. takie perełki jak opuszczony pałac w Woli Boglewskiej, zapomniane wioski w Puszczy Kampinowskiej. Możemy też wspólnie wybrać się na Wyspę Rembezy.


Jeśli lubimy wycieczki w większej grupie, w okolicach Warszawy mamy na nie, jak widać, bardzo dużo okazji. Wielką zaletą tego typu aktywności jest możliwość skorzystania z wiedzy oprowadzających grupę przewodników. Są wśród nich prawdziwi eksperci / varsavianiści, obcowanie z nimi to prawdziwa przyjemność i praktyczna nauka. Planujmy terminy na najbliższą wyprawę pod Warszawę, pierwsza okazja już w najbliższy weekend ( zimowy rajd z Sochaczewa).REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon