czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 24.03.2017 8:17
Młyn Gąsiorowo - regionalne smaki - jesz ile chcesz :)

Ziemia Nasielska kryje w sobie kulinarne skarby – jednym z nich jest niewątpliwie Młyn Gąsiorowo. Właśnie teraz mamy okazję sprobowac wyjątkowej regionalnej kuchni w ramach projektu jesz ile chcesz. Musimy się jednak śpieszyć. Obiekt jest otwarty dla klienta indywidualnego tylko podczas niższego sezonu, tj. późną jesienią a także zimą i wiosną. W kolejne niedziele od godz 12 możemy rzeczywiście jeść do woli w dogodnej cenie. Dodatkowo organizowane są specjalne atrakcje dla najmłodszych, m.in. w Niedzielę Palmowa gospodarze planują przygotowywanie palm i inne interesujące warsztaty. Do dyspozycji jest też plac zabaw i cieszące się wielką popularnością wiejskie zwierzęta.


Kulinarna przygoda właścicieli Młyna Gąsiorowo zaczęła się na dobre kilka lat temu. Pierwotnie obiekt miał stanowić bazę dla innego rodzaju działalności. Planowano rozwijać pasje związane z baloniarstwem i lotnictwem. To dość ciekawy zbieg okoliczności z innym niebanalnym obiektem, o którym pisaliśmy na portalu -świętokrzyskim Młynem Jędrów Suchedniów. Gąsiorowo zostało wybrane na miejsce działalności nie przypadkowo. Płaskie ukształtowanie Mazowsza miało nadawać się w sposób szczególny do baloniarstwa i awiacji, los chciał jednak inaczej.


Z racji zmieniających się przepisów utrudniających komercyjne uprawnianie baloniarstwa i przewozów lekkimi samolotami, decyzja o zmianie profilu działalności była tylko kwestią czasu. Ułatwiło ją zamiłowanie gospodarza do gastronomii a także namowa znajomych, którzy dostrzegli talent i pasje do sztuki kucharskiej. Tak wszystko się zaczęło.


Od tamtej pory Gąsiorowo doczekało się m.in. wyróżnień w postaci kulinarnych Pereł. Do specjalności urosły zupy m.in. opieńkowa a także gołąbki z kaszą gryczaną w żurku. Wśród dań mięsnych na uwagę zasługują policzki. Tradycyjnie dla kuchni kresowej znajdziemy tu różnego rodzaju przecieraki, kartacze, pierogi i kluski, wyróżniają się także pieczone buraki.


Właściciel nie ustaje w poszukiwaniu inspiracji do nowych dań w lokalnej tradycji. Przepytuje lokalne gospodynie, wertuje dostępne źródła tak by móc przywrócić często zapomniane już potrawy do ponownego życia. Trudno o lepszą rekomendację.


Dziś Gąsiorowo to przede wszystkim warsztaty dla dzieci szkolnych – kompleksowa oferta jest dostępna o każdej porze roku z uwzględnieniem jej specyfiki a także świąt czy tradycji z nią związanych. Znajdziemy tu zajęcia z Kuchni Chłopskiej i Dworskiej, od ziarenka do bochenka, święto ziemniaka, czy jabłkowy zawrót głowy. Wybór jest niezwykle bogaty. Naturalnie Gąsiorowo cieszy się też uznaną sławą jako miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy - komunie, chrzciny, urodziny i wesela. Z tej właśnie popularności wynika fakt zamknięcia obiektu w czasie szczytu sezonu.


Tym bardziej trzeba zaplanować wizytę w tym niezwykłym miejscu jeszcze w marcu/kwietniu ze szczególnym uwzględnieniem Niedzieli Palmowej. Kolejne okazje dopiero jesienią. Kulinarna uczta w Gąsiorowie może być idealnym uzupełnieniem weekendowej wycieczki do Pułtuska czy Ciechanowa.


Liczymy, że Gąsiorowo włączy się aktywnie w planowany na 2-5 czerwca Dzień Młynów. Nie jest też wykluczony udział gospodarzy w Festiwalu Smaku na Zamku Liw.


Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia przyjaznych progów Młyna Gąsiorowo. Nie jest to jedyna kulinarna atrakcja Ziemi Nasielskiej. Warto też rozważyć wizytę w Kartoflisku w Nasielsku czy zakup Oleju Lnianego bezpośrednio od producenta w firmie Kowalski w pobliskich Winnikach.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon