czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 08.07.2017 16:59
Smaki lasu - teraz z przewodnikiem od Miejskiej Kniei - tuż pod Warszawą

Leśna kuchnia i to co możemy jadalnego znaleźć w lesie to temat w sam raz na wakacyjne leśne wyprawy. W Miejskiej Kniei tuż pod Warszawą periodycznie odbywają się warsztaty, podczas których możemy zaznajomić się z darami lasu. Zioła, kłącza a nawet lemoniada z pokrzyw, czy herbata ze sfermentowanych ziół jest na wyciągniecie ręki. Jeżeli dysponujemy czasem i jesteśmy ciekawi tematyki związanej z jadalnymi roślinami, to z pewnością Miejska Knieja jest miejscem dla nas.


Teraz poznanie prymitywnych technik gotowania będzie jeszcze łatwiejsze. Oto bowiem do naszych rąk trafia przewodnik Pascala traktujący o Prymitywnych technikach gotowania - bez osprzętu czyli "Kuchnia survivalowa bez ekwipunku". Patronat znanej w turystyce marki Pascal gwarantuje sukces tej ciekawej publikacji. Autorzy zapowiadają kontynuację, część druga powinna zostać wydana jeszcze jesienią. Z przewodnikiem w ręku możemy już w trakcie trwających wakacji spróbować zaznajomić się z jadalnymi darami lasu.


Integralną częścią przygotowania do leśnych przygód jest też rozpalanie ognia. Współautorem książki jest specjalista w tej kategorii Pan Artur Bokła. Podczas warsztatów w Miejskiej Kniei możemy poznać także tego rodzaju niezbędne w lesie techniki.


Kolejne warsztaty związane z leśnym menu już wkrótce. Najpierw wyjazdowa sesja Dnia Chwasta na Lubelszczyźnie, później prymitywny weekend kulinarny 15-16 lipca a tuż potem krótki kurs zielarski 17-20 lipca.


Warto zaznaczyć, iż naturalna leśna kuchnia staje się przedmiotem zainteresowania renomowanych szefów kuchni. Co raz częściej wykorzystują oni przedmiot badań gospodarzy Miejskiej Kniei w swoich codziennych wariacjach kulinarnych.Nie tylko w Makowie pod Skierniewicami ( 1 godz drogi od Warszawy) możemy poznać leśne przysmaki. Już w najbliższy weekend Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie organizuje leśny piknik, którego tematyką będą jadalne dary lasu.


To co daje nam las jest także przedmiotem zainteresowania uczestników szkoleń survivalowych w Truskawce w Puszczy Kampinoskiej. Najbliższe survivalowe warsztaty już w najbliższy weekend, informacje o kolejnych wydarzeniach w tej tematyce znajdziemy na stronie zielonastrona.net.Warto też zarezerwować czas w ostatni weekend wakacji. Od 28 sierpnia do 03 września w grodzie Żmijowiska pod Kazimierzem odbędzie się piknik archeologiczny "Warsztaty Archeologii Doświadczalnej". Podczas tej właśnie imprezy będziemy mogli spotkać wybitnych specjalistów z zakresu dawnej kuchni. Warto.
REKLAMASzukaj podobnych wg:
Nowy artykułREKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon