czekam

Mamy własny kajak dzięki wyprzedaży na prokajak.pl


Data publikacji: 17.06.2018 22:11
SPA Ciszy czyli Pustelnia Złotego Lasu - tu odnajdziesz spokój

Pustelnia Złotego Lasu to obiekt wyjątkowy, propozycja dla szukających wyciszenia i wytchnienia od problemów dnia codziennego. Mieszczące się w pokamedulskich zabudowaniach pokoje noclegowe nawiązują do historycznej tradycji miejsca.

Historia klasztoru w Rytwianach sięga XVII wieku, wtedy to utworzono tu kamedulski klasztor. Życie klasztorne trwało tu nieco ponad 2 wieki, w okresie międzywojennym próbowano je przywrócić, lecz stan budynków już wtedy na to nie pozwalał.

Odnowione dzięki europejskim funduszom miejsce wyjątkowo sprzyja kontemplacji, ukryte pośród lasów nawet dzisiaj nie jest łatwo dostępne. Możemy je odwiedzić wybierając się na "dalekie świętokrzyskie". Lokalizacja powoduje również, iż sygnał telefonii jest tu wyjątkowo słaby, co niewątpliwie sprzyja ucieczce od cywilizacji.

Sam klasztor i jego zabudowania są wyjątkowym obiektem/plenerem fotograficznym, ulubionym również przez operatorów dronów. Najpiękniejsze ujęcia powstają tu jesienią podczas przebarwiania się okolicznych drzew. Właśnie tym złotym kolorom miejsce zawdzięcza swoją nazwę Pustelnia Złotego Lasu.

Naturalnie miejsce licznie odwiedzane jest przez grupy pielgrzymów szukających wyjątkowych wnętrz na potrzeby nauk czy rekolekcji. Zbliżenie się do Boga w tak wyjątkowym miejscu jest z pewnością łatwiejsze.

Miejsce stale się rozwija, do dyspozycji turystów mamy dziś restaurację, punkt z ziołowymi/mnisimi produktami, a także lokalnego przewodnika. Ceny noclegów są bardziej niż atrakcyjne, przy dłuższych pobytach za pokój dwuosobowy zapłacimy ledwie 80 zł.

Warto zaznaczyć, że obiekty grały też w serialu Czarne Chmury. Na miejscu znajdziemy niewielkie muzeum traktujące o tym epizodzie. Od kilku lat nieopodal zabudowań powstaje też ogród, z pewnością za kilka lat będzie w pełni funkcjonalną dodatkową atrakcją dla szukających relaksu i ciszy gości.

Na fanów dwóch kółek czeka też wypożyczalnia rowerów. W niewielkiej odległości mamy kilka ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Trzeba tu wymienić Zespół Pałacowy w Kurozwękach z kukurydzianym labiryntem i hodowlą żubrów, zabytkową Bibliotekę Sichowską, nieco dalej znajdują się także ruiny zamku Krzyżtopór. Możemy wybrać się też na eksplorację okolic Szydłowa. Warto dodać, iż wypożyczalnie rowerów, kijków nordic walking jak i wstęp do siłowni są dla gości pustelni w pełni bezpłatne.

Gdybyśmy zaś szukali krótkiego wytchnienia nad wodą, możemy udać się nad jezioro golejowskie. Przepięknie położone wśród lasów jest interesującym celem rowerowej wycieczki.

Dwa, trzy razy do roku w Pustelni odbywają się też specjalne wydarzenia - festiwal smaków klasztornych, odpust, czy Leśna Apteka. To ostatnie wydarzenie ma miejsce zwykle w ostatni weekend września.

Jeżeli szukamy miejsca idealnego do odcięcia się od cywilizacji, to z pewnością Pustelnia Złotego Lasu jest dobrą opcją. Szczególnie wiosna i złota jesień są czasem ,kiedy w pełni będziemy mogli cieszyć się tym co ma do zaoferowania.


REKLAMA


REKLAMAKONTAKT | O NAS | COOKIES

Tutaj dowiesz się jak zaplanować wyjazd z Warszawy na weekend, tak by był naprawdę ciekawy.
Copyright © 2016 zWarszawy-naWeekend.pl | Powered by Yancoon Lagoon